Tanska - 1st DivisionGladsaxe StadionTiedot päivitetty 17. lokakuuta 2026

AB - AaB: ottelutilastot

AB-logo
AB
0 : 2puoliaika 0:1
AaB-logo
AaB

AB vs AaB: vire, maalit ja tärkeimmät tilastot

Mikä tämä ottelu on

AB pelasi AaB-joukkuetta vastaan sarjassa 1st Division (Tanska). Ottelu pelattiin 5. syyskuuta 2026. Pelipaikka: Gladsaxe Stadion. Lopputulos: 0:2.

Nykyvire

AB: 1-2-2, 1,00 pistettä ottelua kohden. AaB: 1-2-2, 1,00 pistettä ottelua kohden.

Maalitilastot

AB tekee 1,33 maalia ja päästää 1,17 maalia ottelua kohden. AaB tekee 0,83 maalia ja päästää 1,17. Sarjan keskiarvo: 2,85 maalia.

BTTS ja Over/Under

BTTS: AB 67 %, AaB 50 %. Over 2.5: AB 50 %, AaB 50 %. Sarjataso: BTTS 67 %, Over 2.5 56 %.

xG, laukaukset ja pallonhallinta

xG ottelua kohden: AB 1,45, AaB 1,51. Laukaukset ottelua kohden: AB 12,2, AaB 14,3. Keskimääräinen pallonhallinta: AB 48 %, AaB 58 %.

Ensimmäinen ja toinen puoliaika

AB: johto puoliajalla 33 %, toisen puoliajan maalit 0,50. AaB: johto puoliajalla 33 %, toisen puoliajan maalit 0,50.

Maalit minuuteittain

Historiallisesti vahvin maalintekojakso on joukkueella AB 0-15 (2) ja joukkueella AaB 76-90+ (2). Tämä on aiempien maalien jakauma, ei ennuste maalin syntyajasta.

Sarjan konteksti

1st Division: 2,85 maalia ottelua kohden, BTTS 67 %, Over 2.5 56 %.

Keskinäiset ottelut

Tietokannassa ei ole saatavilla vastaavaa keskinäisten otteluiden otosta.

Arkistoitu ottelua edeltävä analyysi

Tämä analyysi laadittiin ennen ottelun alkua. Johtopäätökset perustuvat vain ennen ottelua saatavilla olleisiin tietoihin eivätkä sisällä lopputulosta tai ottelun jälkeisiä tilastoja.

Ottelun yleisanalyysi

AB on edelleen kotikentällään voittamaton, mutta molemmat tähänastiset kotiottelut ovat päättyneet tasapeliin; joukkue tekee kotonaan keskimäärin 1,0 maalia ja päästää saman verran. AaB:n hyökkäyspotentiaali vierasotteluissa on suurempi: se luo keskimäärin 1,77 xG:tä AB:n 1,31 xG:tä vastaan ja laukoo ottelua kohden 15,5 kertaa kotijoukkueen 10,5 laukausta vastaan. Vierasjoukkue on kuitenkin selvässä tuloksellisessa aallonpohjassa: se ei ole voittanut viidessä viime ottelussaan kertaakaan, on tehnyt vain 3 maalia ja päästänyt 8. AaB:n vieraspuolustus näyttää tilanteiden laadun osalta vakaammalta, sillä se antaa vastustajille 0,98 xG:tä, kun taas AB sallii vastustajille 1,99 xG:tä, mutta kotijoukkue hyötyy kotiedustaan. Todennäköisimmältä vaikuttaa näin ollen tasainen tasapeli, vaikka AaB:n suurempi tilanteiden määrä voi pitää vieraat lähellä voittoa.

Katso tilastollinen yleiskatsaus
BTTS – tekevätkö molemmat joukkueet maalin?

Molempien joukkueiden maalintekoa puoltavat viimeaikaiset tulokset: sekä AB:n että AaB:n viidestä viime ottelusta 3:ssa toteutui BTTS, eli lukema oli 60 %. AB teki tänä aikana keskimäärin 1,8 maalia, kun taas AaB päästi 1,6 maalia ottelua kohden. Lisäksi vierasjoukkue ei ole pitänyt maaliaan puhtaana yhdessäkään kauden ottelussa. AaB:lla on kuitenkin ongelmia omassa maalinteossa, sillä se on tehnyt viidessä viime ottelussaan vain 0,6 maalia ottelua kohden, mikä kasvattaa selvästi riskiä, että vieraat jäävät ilman maalia. Toisaalta kotijoukkue antaa vastustajille keskimäärin 1,47 xG:tä, kun taas AaB:n keskimääräinen xG on 1,77 ja se laukoo 5,5 kertaa ottelua kohden maalia kohti, joten sillä pitäisi olla realistisia mahdollisuuksia osua. BTTS-vetoa puolletaan vain hieman, sillä AB:n kauden 25 %:n BTTS-lukema on ristiriidassa AaB:n 100 %:n lukeman ja sarjan 64 %:n keskiarvon kanssa.

Katso BTTS-tilastot
Over/Under – maalianalyysi

2.65 maalin ennuste perustuu xG-lukujen vertailuun: AB tuottaa kotikentällä keskimäärin 1.38 xG:tä, kun taas AaB päästää vierasotteluissa vain 0.98 xG:tä. Vieraiden hyökkäyspotentiaalia tukee 1.77 xG:tä, kun taas kotijoukkue on päästänyt 1.47 xG:tä. AaB:n pitäisi uhata maalia useammin, sillä se laukoo keskimäärin 5.5 kertaa ottelussa maalia kohti, kun AB:n vastaava lukema on 2.5. Vieraiden viidessä viime ottelussa on kuitenkin syntynyt vain 0.6 maalia ottelua kohden. Molempien joukkueiden viidestä viime ottelusta 60 %:ssa tehtiin yli 2.5 maalia, joten 2.5-raja on lähellä tasapainoa ja kallistuu hieman overin suuntaan. Samanaikaisesti sekä AB että AaB ovat kaikissa tähänastisissa liigaotteluissaan jääneet alle 3.5 maalin, eli näin on tapahtunut 100 %:ssa tapauksista. Under 3.5:llä on näin ollen selvä etu: tilastot viittaavat 2–3 maalin otteluun, mutta eivät tue neljää tai useampaa maalia.

Katso Over/Under-tilastot
HT/FT – puoliaika- ja lopputulosskenaario

Todennäköisin tulos puoliajalla on tasapeli, sillä AB oli tasatilanteessa 45 minuutin jälkeen kolmessa neljästä kotiottelustaan, kun taas AaB lähti tauolle tasatilanteessa 60 %:ssa viidestä viime ottelustaan. Ensimmäisestä puoliajasta on odotettavissa varovainen myös siksi, että AaB teki viidessä viime ottelussaan keskimäärin vain 0,2 maalia ensimmäisillä jaksoilla, kun taas AB päästi samalla ajanjaksolla keskimäärin 0,8 maalia. Tauon jälkeen etu pitäisi siirtyä kotijoukkueelle: AB teki viimeisten viiden ottelunsa toisilla jaksoilla keskimäärin 0,8 maalia, kun taas AaB päästi tuolloin peräti 1,4 maalia. Lisäksi tämänhetkinen vire puhuu AB:n puolesta, sillä se teki viidessä viime ottelussaan 1,8 maalia ottelua kohden ja keräsi keskimäärin 1,4 pistettä, kun vastaavat luvut AaB:llä olivat 0,6 maalia ja 0,4 pistettä. Vaikka AaB:n kauden xG on korkeampi, 1,77 verrattuna AB:n 1,38:aan, sen puolustus antaa vastustajille xG-lukeman 0,98. Vieraiden heikko tämänhetkinen vire vahvistaa kuitenkin skenaariota, jossa puoliajalla on tasatilanne ja ottelun lopussa AB voittaa.

Katso ensimmäisen ja toisen puoliajan tilastot

Puoliskoittain

0 : 1
1. puoliaika
0 : 1
2. puoliaika

Ottelutilastot

47Pallonhallinta (%)53
ABAaB
11Laukaukset12
ABAaB
1Laukaukset maalia kohti5
ABAaB
1.22xG1.44
ABAaB
3Kulmapotkut5
ABAaB
62Vaaralliset hyökkäykset46
ABAaB
15Rikkeet11
ABAaB
3Kortit3
ABAaB

Otteluennakko— mitä kauden luvut kertovat?

Tämä joukkueprofiili perustuu kauden tietoihin ja vireeseen. Ottelun kulkutilastot näytetään vasta ottelun päätyttyä.

1.33Tehdyt maalit / ottelu0.83
ABAaB
1.17Päästetyt maalit / ottelu1.17
ABAaB

Joukkueiden tilastot— kumpi on tehokkaampi?

Molempien joukkueiden hyökkäyksen ja puolustuksen vertailu kuluvalla kaudella.

12.17Laukaukset ottelua kohden14.33
ABAaB
4.5Laukaukset maalia kohti3.5
ABAaB
11%Laukausten tehokkuus5.8%
ABAaB
48%Pallonhallinta58%
ABAaB
1.45Tehty xG1.51
ABAaB
1.71Päästetty xG1.31
ABAaB

Laukausten laatu

AB: TasapainoinenAaB: Hallitseva
ABAaB
Tarkkuus (laukaukset maalia kohti)37%24%
Paikkojen laatu (xG/laukaus)0.120.11
Viimeistely (maalit laukausta kohti maalia)0.300.24

Noin 0,08:n xG/laukaus tarkoittaa yleensä kaukolaukauksia; 0,15 tai enemmän yleensä boksipaikkoja. Tyyliluokitus perustuu pallonhallintaan, laukausten määrään ja tehokkuuteen.

* xG (odotetut maalit) kertoo, kuinka monta maalia joukkueen pitäisi tehdä paikoistaan. Jos toteutuneet maalit ylittävät xG:n, viimeistely on keskimääräistä parempaa; jos ne alittavat xG:n, paikkoja hukataan.

Joukkueen vire— kumpi on paremmassa vireessä?

Viisi viimeistä ottelua ja kauden tilasto kokonaisuutena sekä koti- ja vierasotteluissa.

AB
DLWDL
Kauden tulosjakauma
17% W50% D33% L
Kausi (V-T-H)
1-3-2
1.00 pistettä / ottelu · maaliero +1
Viimeiset 5 (V-T-H)
1-2-2
1.00 pistettä / ottelu
Saldo kotona (W-D-L)
0-2-0
Viimeiset 5 kotona
0-2-0
DD
Viimeiset 5 ottelua – keskiarvot
Tehdyt maalit: 1.2Päästetyt maalit: 1.0xG: 1.44Vastustajan xG: 1.53BTTS: 60%Over 2.5: 40%
AaB
WDLLD
Kauden tulosjakauma
33% W33% D33% L
Kausi (V-T-H)
2-2-2
1.33 pistettä / ottelu · maaliero -2
Viimeiset 5 (V-T-H)
1-2-2
1.00 pistettä / ottelu
Saldo vieraissa (W-D-L)
1-0-1
Viimeiset 5 vieraissa
1-0-1
WL
Viimeiset 5 ottelua – keskiarvot
Tehdyt maalit: 0.8Päästetyt maalit: 1.4xG: 1.52Vastustajan xG: 1.31BTTS: 60%Over 2.5: 60%

Maalit— miten joukkueet tekevät ja päästävät maaleja?

Molempien joukkueiden tekemien ja päästämien maalien määrät sekä Clean sheetien ja maaleitta jäämisen yleisyys.

AB on 60 % parempi kategoriassa tehdyt maalit ottelua kohden.

1.33 maalia / ottelu - AB · 0.83 maalia / ottelu - AaB

AB:n maalintekoprofiili: erittäin vahva

AB tekee maalin 83 prosentissa otteluista (5 / 6 ottelua), kun taas AaB pitää maalinsa puhtaana 33 prosentissa (2 / 6 ottelua).

AaB:n maalintekoprofiili: erittäin vahva

AaB tekee maalin 67 prosentissa otteluista (4 / 6 ottelua), kun taas AB pitää maalinsa puhtaana 17 prosentissa (1 / 6 ottelua).

8Tehdyt maalit (kausi)5
ABAaB
7Päästetyt maalit (kausi)7
ABAaB
2.5Ottelun maalikeskiarvo2
ABAaB
6Tehdyt maalit (viimeiset 5)4
ABAaB
5Päästetyt maalit (viimeiset 5)7
ABAaB

Kuinka usein tehdään vähintään...

83%1 maali67%
ABAaB
33%2 maalia17%
ABAaB
17%3 maalia0%
ABAaB
0%4 maalia0%
ABAaB

Kuinka usein päästetään vähintään...

83%1 maali67%
ABAaB
33%2 maalia33%
ABAaB
0%3 maalia17%
ABAaB
0%4 maalia0%
ABAaB

* Tilastot sisältävät molempien joukkueiden koti- ja vierasottelut kuluvalla kaudella.

Molemmat joukkueet tekivät maalin (BTTS)— kuinka usein molemmat joukkueet tekevät maalin?

Kuinka usein molempien joukkueiden otteluissa tehdään maaleja kummallekin puolelle verrattuna sarjan keskiarvoon.

Maalikuviot

17%BTTS puoliajalla0%
ABAaB
17%BTTS molemmilla puoliskoilla0%
ABAaB
17%Maali molemmilla puoliskoilla17%
ABAaB

BTTS ja maalimäärä

33%Vähintään 3 maalia ja BTTS33%
ABAaB
17%Vähintään 3 maalia ilman BTTS:ää17%
ABAaB
60%BTTS – viimeiset 560%
ABAaB

Maalimäärä (Over/Under)— kuinka usein näissä otteluissa ylitetään maalirajat?

Kuinka usein joukkueiden otteluissa ylitetään maalirajat koko ottelussa ja kummallakin puoliskolla.

1. puoliaika

83%Vähintään 1 maali ennen puoliaikaa50%
ABAaB
50%Vähintään 2 maalia ennen puoliaikaa0%
ABAaB
17%Vähintään 3 maalia ennen puoliaikaa0%
ABAaB

2. puoliaika

83%Vähintään 1 maali puoliajan jälkeen83%
ABAaB
17%Vähintään 2 maalia puoliajan jälkeen50%
ABAaB
0%Vähintään 3 maalia puoliajan jälkeen17%
ABAaB

Ottelun puoliskot— milloin joukkueet tekevät useammin maaleja?

Miten joukkueet jakavat suorituksensa ensimmäisen ja toisen puoliajan välillä: maalit, pisteet, nollapelit ja puoliaikatilanne.

AaB on 13 % parempi kategoriassa ensimmäisen puoliajan vire (puoliaikapisteet).

1.33 pistettä / ottelu - AB · 1.5 pistettä / ottelu - AaB

AB — puoliaikatilanne
33% johdossa33% tasatilanteessa33% häviöllä
AaB — puoliaikatilanne
33% johdossa50% tasatilanteessa17% häviöllä

Ennen puoliaikaa (1. puoliaika)

1.33Pisteet ottelua kohden (1. puoliaika)1.5
ABAaB
0.83Tehdyt maalit (1. puoliaika)0.33
ABAaB
0.67Päästetyt maalit (1. puoliaika)0.17
ABAaB
1.5Maalien keskiarvo (1. puoliaika)0.5
ABAaB
50%Nollapeli ennen puoliaikaa83%
ABAaB
50%Ei maalia ennen puoliaikaa67%
ABAaB

Puoliajan jälkeen (2. puoliaika)

1.33Pisteet ottelua kohden (2. puoliaika)1
ABAaB
0.5Tehdyt maalit (2. puoliaika)0.5
ABAaB
0.5Päästetyt maalit (2. puoliaika)1
ABAaB
1Maalien keskiarvo (2. puoliaika)1.5
ABAaB
50%Nollapeli puoliajan jälkeen33%
ABAaB
50%Ei maalia puoliajan jälkeen50%
ABAaB

AB — toisen puoliajan tulokset

33% W33% D33% L
8
Puoliaikapisteet
5
Puoliajan maalit
+1
Maaliero (1. puoliaika)
8
Toisen puoliajan pisteet
0
Maaliero (2. puoliaika)
1.33
PPG ennen puoliaikaa
Johdon pitäminen52%

Johtaa puoliajalla 33 prosentissa otteluista ja voittaa 17 prosentissa. Menettää johtoaseman toisinaan toisella puoliajalla.

Puolustus puoliajan jälkeen-0.2

Puolustus pysyy vakaana koko ottelun ajan.

AaB — toisen puoliajan tulokset

17% W50% D33% L
9
Puoliaikapisteet
2
Puoliajan maalit
+1
Maaliero (1. puoliaika)
6
Toisen puoliajan pisteet
-3
Maaliero (2. puoliaika)
1.50
PPG ennen puoliaikaa
Johdon pitäminen100%

Johtaa puoliajalla 33 prosentissa otteluista ja voittaa 33 prosentissa. Voittaa myös otteluita ilman johtoasemaa puoliajalla.

Puolustus puoliajan jälkeen+0.8

Päästää 0.8 maalia enemmän ottelua kohden puoliajan jälkeen — puolustus heikkenee toisella puoliajalla.

AB — viisi viimeistä ottelua puoliajoittain
1. puoliaika2. puoliaika
Pisteet ottelua kohden1.401.40
Tehdyt maalit / ottelu0.80.4
Päästetyt maalit / ottelu0.60.4
Ottelun maalikeskiarvo1.40.8
1 maali80%80%
2 maalia40%0%
3 maalia20%0%
Nollapeli60%60%
Ei maalia60%60%
Maaliero+10
Puoliaika: 40% johdossa - 20% tasatilanteessa - 40% häviöllä
2. puoliaika: 40% voitto - 20% tasatilanteessa - 40% tappio
BTTS puoliajalla (viimeiset 5): 0% - Puoliajan maalit yhteensä: 4
AaB — viisi viimeistä ottelua puoliajoittain
1. puoliaika2. puoliaika
Pisteet ottelua kohden1.600.60
Tehdyt maalit / ottelu0.40.4
Päästetyt maalit / ottelu0.21.2
Ottelun maalikeskiarvo0.61.6
1 maali60%80%
2 maalia0%60%
3 maalia0%20%
Nollapeli80%20%
Ei maalia60%60%
Maaliero+1-4
Puoliaika: 40% johdossa - 40% tasatilanteessa - 20% häviöllä
2. puoliaika: 0% voitto - 60% tasatilanteessa - 40% tappio
BTTS puoliajalla (viimeiset 5): 0% - Puoliajan maalit yhteensä: 2

* Taulukoiden värit kuvaavat tapahtumien yleisyyttä: vihreä on yleinen, keltainen kohtalainen ja punainen harvinainen. Kyse on yleisyydestä, ei joukkuearviosta.

Maalit minuuteittain— milloin maaleja syntyy?

Ottelun vaiheet, joissa molemmat joukkueet tekevät ja päästävät useimmin maaleja.

AB
TehdytPäästetyt
2
2
0-15
2
2
16-30
1
0
31-45
0
1
46-60
1
1
61-75
2
1
76-90

Vaarallisimmillaan minuuteilla 0-15 (2 goals). Päästää eniten välillä 0-15 (2). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): +1 - voittaa myöhäiset vaiheet.

AaB
TehdytPäästetyt
1
1
0-15
0
0
16-30
1
0
31-45
0
3
46-60
1
1
61-75
2
2
76-90

Vaarallisimmillaan minuuteilla 76-90 (2 goals). Päästää eniten välillä 46-60 (3). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): 0.

* Jaksot 31–45 ja 76–90 sisältävät lisäajan maalit.

Muut joukkueindikaattorit— mitä xG, tehokkuus ja vire kertovat?

Nykykauden päättyneiden otteluiden perusteella tehty vertailu maalipaikkojen laadusta, tuloksista ja trendeistä.

Otteluprofiili

2.25
Arvioidut maalit
hyökkäys vs. vastustajan puolustus
1.3 : 1.0
Arvioitu maalijakauma
koti : vieras
79%
Tahti vs. sarja
100 % = sarjan keskiarvo
59%
Molemmat joukkueet tekivät maalin (BTTS)
molempien joukkueiden kausikeskiarvo
-100%
Derbyvaikutus
H2H-maalit vs. tyypilliset ottelut
56%
BTTS-arvio
molempien joukkueiden maalintekotiheyden perusteella
6%
0–0-riski
noin yksi 17 ottelusta
0-1
Yleisin maalimäärä
hyökkäys vs. puolustus molemmilla puolilla

AB

Nett xG -tasapaino
Luotujen ja sallittujen maalipaikkojen laadun ero ottelua kohden.
-0.26
Tulokset verrattuna xG:hen
Toteutuneen maalieron ja xG:n ehdottaman maalieron välinen ero.
+0.42
Pisteet verrattuna peliesitykseen
Kerättyjen pisteiden vertailu joukkueen maalieron perusteella odotettuihin pisteisiin.
-4.2 pist.
Viimeistelytehokkuus
Muutaako joukkue maalipaikat maaleiksi? Positiivinen arvo tarkoittaa, että maaleja syntyy enemmän kuin maalipaikkojen laatu ennustaa.
-0.12
Puolustustehokkuus
Pelastavatko puolustus tai maalivahti joukkueen? Positiivinen arvo tarkoittaa, että joukkue päästää vähemmän maaleja kuin sallitut paikat ennustavat.
+0.54
Hyökkäys vs. sarja
Kuinka paljon joukkue tekee maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon tässä roolissa. 120 % tarkoittaa 20 % yli keskiarvon.
94%
Puolustus vs. sarja
Kuinka paljon joukkue päästää maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon. 80 % tarkoittaa 20 % vähemmän päästettyjä maaleja.
81%
Vireen trendi
Vertaa viiden viimeisen ottelun pisteitä koko kauden keskiarvoon.
0.00
Vahvempi toinen puoliaika?
Kuinka paljon enemmän joukkue tekee maaleja puoliajan jälkeen kuin ennen sitä.
-0.3
Myöhäiset maalit
25 prosenttia joukkueen maaleista syntyy minuuteilla 76–90. Vertailun vuoksi 25 prosenttia syntyy ensimmäisten 15 minuutin aikana.
25%

AaB

Nett xG -tasapaino
Luotujen ja sallittujen maalipaikkojen laadun ero ottelua kohden.
+0.20
Tulokset verrattuna xG:hen
Toteutuneen maalieron ja xG:n ehdottaman maalieron välinen ero.
-0.54
Pisteet verrattuna peliesitykseen
Kerättyjen pisteiden vertailu joukkueen maalieron perusteella odotettuihin pisteisiin.
+1.9 pist.
Viimeistelytehokkuus
Muutaako joukkue maalipaikat maaleiksi? Positiivinen arvo tarkoittaa, että maaleja syntyy enemmän kuin maalipaikkojen laatu ennustaa.
-0.68
Puolustustehokkuus
Pelastavatko puolustus tai maalivahti joukkueen? Positiivinen arvo tarkoittaa, että joukkue päästää vähemmän maaleja kuin sallitut paikat ennustavat.
+0.14
Hyökkäys vs. sarja
Kuinka paljon joukkue tekee maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon tässä roolissa. 120 % tarkoittaa 20 % yli keskiarvon.
58%
Puolustus vs. sarja
Kuinka paljon joukkue päästää maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon. 80 % tarkoittaa 20 % vähemmän päästettyjä maaleja.
83%
Vireen trendi
Vertaa viiden viimeisen ottelun pisteitä koko kauden keskiarvoon.
-0.33
Vahvempi toinen puoliaika?
Kuinka paljon enemmän joukkue tekee maaleja puoliajan jälkeen kuin ennen sitä.
+0.2
Myöhäiset maalit
40 prosenttia joukkueen maaleista syntyy minuuteilla 76–90. Vertailun vuoksi 20 prosenttia syntyy ensimmäisten 15 minuutin aikana.
40%

* Arvioitu maalimäärä ja -jakauma, BTTS-arvio, 0–0-riski ja maalimäärä perustuvat molempien joukkueiden julkisiin kausikeskiarvoihin ja -frekvensseihin. Tämä on tilastollinen otteluprofiili, ei yksityisen mallin ennuste tai vetovihje. Muut indikaattorit kuvaavat kauden päättyneitä otteluita.

Sarjakonteksti— onko kyseessä runsasmaalisesti sarja?

Miten joukkueet vertautuvat 1st Division:n keskiarvoihin.

Joukkueet vs. sarja

ABLigaAaB
Ottelun maalikeskiarvo▼ 2.502.85▼ 2.00
Molemmat joukkueet tekivät maalin• 67%67%▼ 50%
Vähintään 3 maalia (Over 2.5)▼ 50%56%▼ 50%
Clean sheetit▼ 17%21%▲ 33%
Maali ennen puoliaikaa▲ 83%74%▼ 50%
Maali puoliajan jälkeen▲ 83%77%▲ 83%

^ vihreä = yli sarjan keskiarvon, ˇ punainen = alle sarjan keskiarvon. Tämä näyttää eron suunnan, ei joukkuearviota.

2.85
Maalien keskiarvo ottelua kohden
67%
Molemmat joukkueet tekivät maalin
56%
Vähintään 3 maalia (Over 2.5)
21%
Clean sheetit
1.41
Kotimaalit / ottelu
1.44
Vierasmaali / ottelu
+-2%
Kotihyökkäyksen etu
+-2%
Kotipuolustuksen etu
+0%
Kokonaiskotietu
Maalit 1. puoliajalla (koko sarja)
74%
1 maali
38%
2 maalia
15%
3 maalia
3%
4 maalia
Maalit 2. puoliajalla (koko sarja)
77%
1 maali
44%
2 maalia
23%
3 maalia
5%
4 maalia

Kokoonpanot ja pelaajatapahtumat

Vahvistetut avauskokoonpanot, vaihtopelaajat ja tähän otteluun kirjatut pelaajatapahtumat.

Ottelun tapahtumat

Maalit, kortit ja vaihdot aikajärjestyksessä.

  1. ABKeltainen korttiSerigne Diop
  2. AaBVaihtoKentälle: Philip Berendt SøndergaardPois kentältä: Nóel Atli Arnórsson
  3. AaBVaihtoKentälle: Rory BrownPois kentältä: Kornelius Normann Hansen
  4. AaBVaihtoKentälle: Alexander Lien HåpnesPois kentältä: Mathias Nordestgaard Kubel
  5. ABVaihtoKentälle: Tobias HageltornPois kentältä: Serigne Diop
  6. AaBKeltainen korttiTibo Persyn
  7. AaBMaaliRory Brown
  8. ABKeltainen korttiMarco Vesterholm
  9. AaBVaihtoKentälle: Mathijs TielemansPois kentältä: Markus Andreas Kaasa
  10. ABVaihtoKentälle: Adrien KoudelkaPois kentältä: Milan Justin Silva Rasmussen
  11. ABVaihtoKentälle: Marcus ImmersenPois kentältä: Søren Ilsøe

Erotuomari ja valmentajat

Avaa kausiprofiilit ja vertaa ottelutilastoja, maaleja ja kurinpitotrendejä.

UKK

Mikä oli ottelun AB–AaB tulos?

Sarjan 1st Division ottelu päättyi AB 0:2 AaB. Tältä sivulta löytyvät ottelun täydelliset tilastot, puoliaikakohtainen erittely ja keskinäiset ottelut.

Mitä maalitilastot kertovat ennen ottelua AB–AaB?

AB tekee keskimäärin 1,33 maalia ottelua kohden ja AaB 0,83. Sarjan 1st Division keskiarvo on 2,85 maalia, ja Over 2.5 toteutuu 56 prosentissa otteluista. BTTS toteutuu 67 prosentissa joukkueen AB otteluista ja 50 prosentissa joukkueen AaB otteluista.

Millainen on joukkueiden AB ja AaB nykyvire?

Viiden viimeisen ottelun perusteella AB on saavuttanut 1 voittoa, 2 tasapeliä ja 2 tappiota (1,00 pistettä ottelua kohden). AaB on saavuttanut 1 voittoa, 2 tasapeliä ja 2 tappiota (1,00 pistettä ottelua kohden).

Mistä löydän ottelun AB–AaB vihjeen ja kattavan analyysin?

Tämä sivu selittää tilastolliset taustat: vireen, keskinäiset ottelut, maalit, BTTS:n ja Over/Underin. Vedonlyöntivihje, Value Bet ja kattavat perustelut ovat saatavilla NoFluffPicks-sovelluksessa.