Al Draih - Al Quadisiya: ottelutilastot
Al Draih vs Al Quadisiya: vire, maalit ja tärkeimmät tilastot
Mikä tämä ottelu on
Al Draih pelasi Al Quadisiya-joukkuetta vastaan sarjassa Professional League (Saudi-Arabia). Ottelu pelattiin 3. syyskuuta 2026. Pelipaikka: Al-Awwal Park. Lopputulos: 0:2.
Nykyvire
Al Draih: 2-1-1, 1,75 pistettä ottelua kohden. Al Quadisiya: 3-0-1, 2,25 pistettä ottelua kohden.
Maalitilastot
Al Draih tekee 1,25 maalia ja päästää 0,50 maalia ottelua kohden. Al Quadisiya tekee 2,00 maalia ja päästää 0,75. Sarjan keskiarvo: 2,92 maalia.
BTTS ja Over/Under
BTTS: Al Draih 25 %, Al Quadisiya 50 %. Over 2.5: Al Draih 25 %, Al Quadisiya 50 %. Sarjataso: BTTS 53 %, Over 2.5 58 %.
xG, laukaukset ja pallonhallinta
xG ottelua kohden: Al Draih 1,47, Al Quadisiya 2,00. Laukaukset ottelua kohden: Al Draih 13,8, Al Quadisiya 16,8. Keskimääräinen pallonhallinta: Al Draih 52 %, Al Quadisiya 57 %.
Ensimmäinen ja toinen puoliaika
Al Draih: johto puoliajalla 50 %, toisen puoliajan maalit 0,75. Al Quadisiya: johto puoliajalla 50 %, toisen puoliajan maalit 1,00.
Maalit minuuteittain
Historiallisesti vahvin maalintekojakso on joukkueella Al Draih 0-15 (2) ja joukkueella Al Quadisiya 16-30 (2). Tämä on aiempien maalien jakauma, ei ennuste maalin syntyajasta.
Sarjan konteksti
Professional League: 2,92 maalia ottelua kohden, BTTS 53 %, Over 2.5 58 %.
Keskinäiset ottelut
Tietokannassa ei ole saatavilla vastaavaa keskinäisten otteluiden otosta.
Arkistoitu ottelua edeltävä analyysi
Tämä analyysi laadittiin ennen ottelun alkua. Johtopäätökset perustuvat vain ennen ottelua saatavilla olleisiin tietoihin eivätkä sisällä lopputulosta tai ottelun jälkeisiä tilastoja.
Ottelun yleisanalyysi
Al Quadisiya on osoittanut selvästi parempaa vierasvirettä: se on voittanut molemmat tähänastiset vierasottelunsa tehden keskimäärin 2,5 maalia ja päästäen vain 0,5 maalia ottelua kohden. Kotijoukkue ei ole vielä voittanut kotikentällään, tekee vain 0,5 maalia ottelua kohden eikä ole onnistunut maalinteossa 50 prosentissa näistä otteluista. Vieraat ovat myös huomattavasti tehokkaampia, sillä heidän laukauksistaan 21 % päätyy maaliin, kun Al Draihilla vastaava luku on 4 %, ja heidän keskimääräinen 4,5 laukauksen määrä maalia kohti ylittää kotijoukkueen 2 laukauksen lukeman. Viimeisissä viidessä ottelussaan Al Quadisiya on tehnyt 10 maalia ja päästänyt 3, kun taas Al Draihin saldo on 6:6. Vaikka joukkueiden xG-lukemat ovat lähellä toisiaan (vierasjoukkueella 1,47 ja kotijoukkueella 1,51), vieraiden etu maalipaikkojen hyödyntämisessä ja puolustuksen vakaudessa viittaa heidän voittoonsa.
Katso tilastollinen yleiskatsausBTTS – tekevätkö molemmat joukkueet maalin?
Vahvempi vaihtoehto on BTTS – ei, eli vähintään toinen joukkueista jää ilman maalia, sillä Al Draih ei ole vielä tehnyt liigassa maaliakaan huolimatta erittäin korkeasta 3,01:n xG:stä, 26 laukauksesta ja 9 maalia kohti suuntautuneesta laukauksesta ottelua kohden. Kotijoukkue ei ole pitänyt maaliaan puhtaana, mutta sen tehottomuutta kuvastaa se, että 100 %:ssa otteluista se on jäänyt ilman maalia ja kauden BTTS-lukema on 0 %. Al Quadisiya puolustaa erittäin varmasti: se päästää keskimäärin vain 0,5 maalia ottelua kohden ja on pitänyt maalinsa puhtaana 50 %:ssa otteluista. Viidessä viime ottelussa se on päästänyt vain 0,6 maalia ottelua kohden. Vierasjoukkueen pitäisi luoda uhkaa keskimäärin 2,5 tehdyn maalin ja 21 %:n tehokkuuden ansiosta, mutta sen hyvä puolustus lisää mahdollisuutta, että kotijoukkue jää jälleen ilman maalia. Viisi viime ottelua on tuottanut BTTS-tuloksen vain 40 %:ssa Al Draihin otteluista ja 20 %:ssa Al Quadisiyan otteluista, mikä on selvästi alle liigan 52 %:n keskiarvon.
Katso BTTS-tilastotOver/Under – maalianalyysi
Al Quadisiya on tehnyt viidessä viime ottelussaan keskimäärin 2,0 maalia ja päästänyt vain 0,6, kun taas Al Draih on tehnyt ja päästänyt keskimäärin 1,2 maalia ottelua kohden. Vierasjoukkueella on selvästi suurempi hyökkäyspotentiaali, minkä vahvistaa sen viiden viime ottelun 1,94:n xG verrattuna kotijoukkueen sallimaan 1,41:n xG:hen. Samalla kotijoukkue luo keskimäärin 1,53 xG:tä, mutta Al Quadisiyan puolustus antaa vastustajille vain 0,80 xG:tä, mikä rajoittaa avoimen ottelun todennäköisyyttä. Molemmilla joukkueilla vain 40 % viidestä viime ottelusta ylitti 2,5 maalin rajan, ja yhteismaaliodote 2,80 jättää hyvän marginaalin neljään maaliin asti. Vahvin valinta onkin alle 3,5 maalia, sillä vierasjoukkueen etumatkan pitäisi riittää maalirikkaaseen tulokseen, mutta sen tiivis puolustus vähentää runsasmaaliseksi maalintekokilpailuksi ajautumisen riskiä.
Katso Over/Under-tilastotHT/FT – puoliaika- ja lopputulosskenaario
Al Quadisya on selvästi paremmassa vireessä kauden tilastojen perusteella: se on voittanut 100 % otteluistaan, tehnyt keskimäärin 2,5 maalia ja päästänyt vain 0,5, kun taas Al Draih ei ole voittanut yhtäkään ottelua eikä ole vielä tehnyt maaliakaan. Al Draih on ollut tauolla tappiolla 100 %:ssa tähänastisista otteluistaan, tehnyt keskimäärin 0,0 maalia ja päästänyt 1,0, kun taas vierasjoukkue on johtanut tauolla 50 %:ssa otteluista ja tehnyt ennen taukoa keskimäärin 1,0 maalia. Al Draih tuottaa tosin korkean xG:n 3,01 ja laukoo keskimäärin 26 kertaa, mutta tehoton viimeistely – vain 9 laukausta maalia kohti ottelua kohden – kertoo vakavasta ongelmasta maalipaikkojen hyödyntämisessä. Al Quadisya hyödyntää 21 % laukauksistaan, ja viidessä viime ottelussaan se on tehnyt keskimäärin 2,0 maalia päästäen vain 0,6. Tauon jälkeen vierasjoukkue tekee keskimäärin 1,5 maalia, kun taas kotijoukkue ei ole tehnyt tällä jaksolla ainuttakaan maalia. Siksi todennäköisin lopputulos on, että Al Quadisya johtaa sekä tauolla että ottelun päättyessä.
Katso ensimmäisen ja toisen puoliajan tilastotPuoliskoittain
Ottelutilastot
Otteluennakko— mitä kauden luvut kertovat?
Tämä joukkueprofiili perustuu kauden tietoihin ja vireeseen. Ottelun kulkutilastot näytetään vasta ottelun päätyttyä.
Joukkueiden tilastot— kumpi on tehokkaampi?
Molempien joukkueiden hyökkäyksen ja puolustuksen vertailu kuluvalla kaudella.
Laukausten laatu
| Al Draih | Al Quadisiya | |
|---|---|---|
| Tarkkuus (laukaukset maalia kohti) | 29% | 40% |
| Paikkojen laatu (xG/laukaus) | 0.11 | 0.12 |
| Viimeistely (maalit laukausta kohti maalia) | 0.31 | 0.30 |
Noin 0,08:n xG/laukaus tarkoittaa yleensä kaukolaukauksia; 0,15 tai enemmän yleensä boksipaikkoja. Tyyliluokitus perustuu pallonhallintaan, laukausten määrään ja tehokkuuteen.
* xG (odotetut maalit) kertoo, kuinka monta maalia joukkueen pitäisi tehdä paikoistaan. Jos toteutuneet maalit ylittävät xG:n, viimeistely on keskimääräistä parempaa; jos ne alittavat xG:n, paikkoja hukataan.
Joukkueen vire— kumpi on paremmassa vireessä?
Viisi viimeistä ottelua ja kauden tilasto kokonaisuutena sekä koti- ja vierasotteluissa.
Al Quadisiya on 29 % parempi kategoriassa viiden viimeisen ottelun vire.
1.75 pistettä / ottelu - Al Draih · 2.25 pistettä / ottelu - Al Quadisiya
Maalit— miten joukkueet tekevät ja päästävät maaleja?
Molempien joukkueiden tekemien ja päästämien maalien määrät sekä Clean sheetien ja maaleitta jäämisen yleisyys.
Al Quadisiya on 60 % parempi kategoriassa tehdyt maalit ottelua kohden.
1.25 maalia / ottelu - Al Draih · 2 maalia / ottelu - Al Quadisiya
Al Draih on 50 % parempi kategoriassa päästetyt maalit ottelua kohden.
0.5 maalia / ottelu - Al Draih · 0.75 maalia / ottelu - Al Quadisiya
Al Draih tekee maalin 75 prosentissa otteluista (3 / 4 ottelua), kun taas Al Quadisiya pitää maalinsa puhtaana 25 prosentissa (1 / 4 ottelua).
Al Quadisiya tekee maalin 75 prosentissa otteluista (3 / 4 ottelua), kun taas Al Draih pitää maalinsa puhtaana 50 prosentissa (2 / 4 ottelua).
Kuinka usein tehdään vähintään...
Kuinka usein päästetään vähintään...
* Tilastot sisältävät molempien joukkueiden koti- ja vierasottelut kuluvalla kaudella.
Molemmat joukkueet tekivät maalin (BTTS)— kuinka usein molemmat joukkueet tekevät maalin?
Kuinka usein molempien joukkueiden otteluissa tehdään maaleja kummallekin puolelle verrattuna sarjan keskiarvoon.
Maalikuviot
BTTS ja maalimäärä
Maalimäärä (Over/Under)— kuinka usein näissä otteluissa ylitetään maalirajat?
Kuinka usein joukkueiden otteluissa ylitetään maalirajat koko ottelussa ja kummallakin puoliskolla.
Koko ottelu – joukkuevertailu (Over)
Over / Under - Al Draih
Over / Under - Al Quadisiya
1. puoliaika
2. puoliaika
Ottelun puoliskot— milloin joukkueet tekevät useammin maaleja?
Miten joukkueet jakavat suorituksensa ensimmäisen ja toisen puoliajan välillä: maalit, pisteet, nollapelit ja puoliaikatilanne.
Ennen puoliaikaa (1. puoliaika)
Puoliajan jälkeen (2. puoliaika)
Al Draih — toisen puoliajan tulokset
Johtaa puoliajalla 50 prosentissa otteluista ja voittaa 50 prosentissa. Voittaa myös otteluita ilman johtoasemaa puoliajalla.
Puolustus pysyy vakaana koko ottelun ajan.
Al Quadisiya — toisen puoliajan tulokset
Johtaa puoliajalla 50 prosentissa otteluista ja voittaa 75 prosentissa. Voittaa myös otteluita ilman johtoasemaa puoliajalla.
Puolustus pysyy vakaana koko ottelun ajan.
| 1. puoliaika | 2. puoliaika | |
|---|---|---|
| Pisteet ottelua kohden | 1.75 | 1.50 |
| Tehdyt maalit / ottelu | 0.5 | 0.8 |
| Päästetyt maalit / ottelu | 0.3 | 0.3 |
| Ottelun maalikeskiarvo | 0.8 | 1.0 |
| 1 maali | 75% | 50% |
| 2 maalia | 0% | 50% |
| 3 maalia | 0% | 0% |
| Nollapeli | 75% | 75% |
| Ei maalia | 50% | 50% |
| Maaliero | +1 | +2 |
| 1. puoliaika | 2. puoliaika | |
|---|---|---|
| Pisteet ottelua kohden | 1.75 | 2.50 |
| Tehdyt maalit / ottelu | 1.0 | 1.0 |
| Päästetyt maalit / ottelu | 0.8 | 0.0 |
| Ottelun maalikeskiarvo | 1.8 | 1.0 |
| 1 maali | 100% | 75% |
| 2 maalia | 50% | 25% |
| 3 maalia | 25% | 0% |
| Nollapeli | 25% | 100% |
| Ei maalia | 25% | 25% |
| Maaliero | +1 | +4 |
* Taulukoiden värit kuvaavat tapahtumien yleisyyttä: vihreä on yleinen, keltainen kohtalainen ja punainen harvinainen. Kyse on yleisyydestä, ei joukkuearviosta.
Maalit minuuteittain— milloin maaleja syntyy?
Ottelun vaiheet, joissa molemmat joukkueet tekevät ja päästävät useimmin maaleja.
Vaarallisimmillaan minuuteilla 0-15 (2 goals). Päästää eniten välillä 16-30 (1). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): +2 - voittaa myöhäiset vaiheet.
Vaarallisimmillaan minuuteilla 16-30 (2 goals). Päästää eniten välillä 0-15 (2). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): +2 - voittaa myöhäiset vaiheet.
* Jaksot 31–45 ja 76–90 sisältävät lisäajan maalit.
Muut joukkueindikaattorit— mitä xG, tehokkuus ja vire kertovat?
Nykykauden päättyneiden otteluiden perusteella tehty vertailu maalipaikkojen laadusta, tuloksista ja trendeistä.
Otteluprofiili
Al Draih
Al Quadisiya
* Arvioitu maalimäärä ja -jakauma, BTTS-arvio, 0–0-riski ja maalimäärä perustuvat molempien joukkueiden julkisiin kausikeskiarvoihin ja -frekvensseihin. Tämä on tilastollinen otteluprofiili, ei yksityisen mallin ennuste tai vetovihje. Muut indikaattorit kuvaavat kauden päättyneitä otteluita.
Sarjakonteksti— onko kyseessä runsasmaalisesti sarja?
Miten joukkueet vertautuvat Professional League:n keskiarvoihin.
Joukkueet vs. sarja
| Al Draih | Liga | Al Quadisiya | |
|---|---|---|---|
| Ottelun maalikeskiarvo | ▼ 1.75 | 2.92 | ▼ 2.75 |
| Molemmat joukkueet tekivät maalin | ▼ 25% | 53% | ▼ 50% |
| Vähintään 3 maalia (Over 2.5) | ▼ 25% | 58% | ▼ 50% |
| Clean sheetit | ▲ 50% | 29% | ▼ 25% |
| Maali ennen puoliaikaa | • 75% | 76% | ▲ 100% |
| Maali puoliajan jälkeen | ▼ 50% | 71% | ▲ 75% |
^ vihreä = yli sarjan keskiarvon, ˇ punainen = alle sarjan keskiarvon. Tämä näyttää eron suunnan, ei joukkuearviota.
Kokoonpanot ja pelaajatapahtumat
Vahvistetut avauskokoonpanot, vaihtopelaajat ja tähän otteluun kirjatut pelaajatapahtumat.
Kotijoukkue
Avauskokoonpano
Vierasjoukkue
Avauskokoonpano
Ottelun tapahtumat
Maalit, kortit ja vaihdot aikajärjestyksessä.
Erotuomari ja valmentajat
Avaa kausiprofiilit ja vertaa ottelutilastoja, maaleja ja kurinpitotrendejä.
UKK
Mikä oli ottelun Al Draih–Al Quadisiya tulos?
Sarjan Professional League ottelu päättyi Al Draih 0:2 Al Quadisiya. Tältä sivulta löytyvät ottelun täydelliset tilastot, puoliaikakohtainen erittely ja keskinäiset ottelut.
Mitä maalitilastot kertovat ennen ottelua Al Draih–Al Quadisiya?
Al Draih tekee keskimäärin 1,25 maalia ottelua kohden ja Al Quadisiya 2,00. Sarjan Professional League keskiarvo on 2,92 maalia, ja Over 2.5 toteutuu 58 prosentissa otteluista. BTTS toteutuu 25 prosentissa joukkueen Al Draih otteluista ja 50 prosentissa joukkueen Al Quadisiya otteluista.
Millainen on joukkueiden Al Draih ja Al Quadisiya nykyvire?
Viiden viimeisen ottelun perusteella Al Draih on saavuttanut 2 voittoa, 1 tasapeliä ja 1 tappiota (1,75 pistettä ottelua kohden). Al Quadisiya on saavuttanut 3 voittoa, 0 tasapeliä ja 1 tappiota (2,25 pistettä ottelua kohden).
Mistä löydän ottelun Al Draih–Al Quadisiya vihjeen ja kattavan analyysin?
Tämä sivu selittää tilastolliset taustat: vireen, keskinäiset ottelut, maalit, BTTS:n ja Over/Underin. Vedonlyöntivihje, Value Bet ja kattavat perustelut ovat saatavilla NoFluffPicks-sovelluksessa.


