Argentiina - Prim B NacionalEstadio Tres de FebreroTiedot päivitetty 05. syyskuuta 2026

Almagro - Colegiales: ottelutilastot

Almagro-logo
Almagro
0 : 0puoliaika 0:0
Colegiales-logo
Colegiales

Almagro vs Colegiales: vire, maalit ja tärkeimmät tilastot

Mikä tämä ottelu on

Almagro pelasi Colegiales-joukkuetta vastaan sarjassa Prim B Nacional (Argentiina). Ottelu pelattiin 22. elokuuta 2026. Pelipaikka: Estadio Tres de Febrero. Lopputulos: 0:0.

Nykyvire

Almagro: 1-2-2, 1,00 pistettä ottelua kohden. Colegiales: 2-1-2, 1,40 pistettä ottelua kohden.

Maalitilastot

Almagro tekee 0,84 maalia ja päästää 1,16 maalia ottelua kohden. Colegiales tekee 0,96 maalia ja päästää 1,04. Sarjan keskiarvo: 1,94 maalia.

BTTS ja Over/Under

BTTS: Almagro 36 %, Colegiales 38 %. Over 2.5: Almagro 24 %, Colegiales 33 %. Sarjataso: BTTS 40 %, Over 2.5 32 %.

xG, laukaukset ja pallonhallinta

xG ottelua kohden: Almagro 1,11, Colegiales 1,36. Laukaukset ottelua kohden: Almagro 8,6, Colegiales 10,7. Keskimääräinen pallonhallinta: Almagro 46 %, Colegiales 47 %.

Ensimmäinen ja toinen puoliaika

Almagro: johto puoliajalla 12 %, toisen puoliajan maalit 0,60. Colegiales: johto puoliajalla 17 %, toisen puoliajan maalit 0,71.

Maalit minuuteittain

Historiallisesti vahvin maalintekojakso on joukkueella Almagro 76-90+ (7) ja joukkueella Colegiales 76-90+ (8). Tämä on aiempien maalien jakauma, ei ennuste maalin syntyajasta.

Sarjan konteksti

Prim B Nacional: 1,94 maalia ottelua kohden, BTTS 40 %, Over 2.5 32 %.

Keskinäiset ottelut

Ennen tätä ottelua tietokannassa oli saatavilla 3 aiempaa keskinäistä ottelua: 0-1-2. Maalien keskiarvo 1,00, BTTS 0 %.

Arkistoitu ottelua edeltävä analyysi

Tämä analyysi laadittiin ennen ottelun alkua. Johtopäätökset perustuvat vain ennen ottelua saatavilla olleisiin tietoihin eivätkä sisällä lopputulosta tai ottelun jälkeisiä tilastoja.

Ottelun yleisanalyysi

Almagrolla on selvästi vahvempi kotietu: se voittaa kotonaan 50 % otteluista, kun taas Colegiales on voittanut vierasotteluistaan vain 8 % ja hävinnyt peräti 75 %. Kotijoukkue tekee kotikentällään keskimäärin 1,08 maalia ja päästää 0,75, kun taas vierasjoukkue tekee vieraissa vain 0,33 maalia ja päästää 1,42. Colegiales on jäänyt maaleitta 67 %:ssa vierasotteluistaan, mikä yhdessä Almagron 42 %:n nollapeliosuuden kanssa tukee skenaariota, jossa vieraiden hyökkäyspeli jää tehottomaksi. Joukkueiden maalitase viimeisissä viidessä ottelussa on samanlainen: molemmat ovat tehneet 5 maalia. Almagro on kuitenkin kotonaan tehokkaampi, sillä se on viimeistellyt maaleiksi 11 % laukauksistaan, kun taas vastustajat ovat tehneet vierasotteluissa maalin vain 4 %:lla laukauksistaan. Kotijoukkueen kotiotteluiden xG:n (1,28) ja vierasjoukkueen vierasotteluiden xG:n (1,29) välinen ero on minimaalinen, mutta Colegialesin heikko viimeistely ja erittäin heikot vierastulokset puoltavat Almagron voittoa.

Katso tilastollinen yleiskatsaus
BTTS – tekevätkö molemmat joukkueet maalin?

Vahvin perustelu BTTS Ei -vaihtoehdolle on Colegialesin heikko viimeistely vierasotteluissa: joukkue tekee niissä keskimäärin vain 0,33 maalia ottelua kohden eikä ole onnistunut maalinteossa 67 %:ssa vierasotteluistaan. Almagro pitää maalinsa puhtaana 50 %:ssa kotiotteluistaan, kun taas Colegialesin kauden BTTS-lukema on vain 25 %, selvästi alle kotijoukkueiden 50 %:n ja koko liigan 40 %:n. Kotijoukkue on kotonaan huomattavasti tehokkaampi ja tekee keskimäärin 1,58 maalia, kun taas vieraat päästävät vieraskentillä 1,42 maalia ottelua kohden, joten Almagron voitto ilman takaiskumaalia on realistinen skenaario. Viimeiset viisi ottelua tarjoavat jonkin verran vastapainoa, sillä molemmat joukkueet tekivät keskimäärin 1,0 maalia ja niiden BTTS-lukemat olivat vastaavasti 60 % ja 40 %. Tämä ei kuitenkaan riitä kumoamaan Colegialesin erittäin heikkoa vierashyökkäystä. BTTS Ei tarkoittaa tässä ennen kaikkea sitä, että on todennäköisempää, että vähintään yksi joukkue, erityisesti vierasjoukkue, jää ottelussa ilman maalia.

Katso BTTS-tilastot
Over/Under – maalianalyysi

Otteluprofiili viittaa maltilliseen maalimäärään: sarjan keskiarvo on vain 1.94 maalia, ja alle 2.5 maalia on toteutunut 68 %:ssa tämän sarjan otteluista. Colegiales on tehnyt vierasotteluissa vain 0.33 maalia ottelua kohden, eikä se ole tehnyt yhdessäkään tällaisessa ottelussa yli yhtä maalia, kun taas Almagro on pitänyt maalinsa puhtaana 50 %:ssa kotiotteluistaan. Almagro on kotikentällään tehokkaampi, tehden keskimäärin 1.58 maalia, mutta joukkueiden viidessä viimeisessä ottelussa on syntynyt kummankin osalta 1.0 maalia ottelua kohden. Lisäksi Almagron otteluissa alle 3.5 maalia on toteutunut 75 %:ssa tapauksista ja Colegialesin otteluissa peräti 92 %:ssa, joten alle 3.5 maalia -vaihtoehto saa vahvimman tuen tilastoista.

Katso Over/Under-tilastot
HT/FT – puoliaika- ja lopputulosskenaario

Vahvin skenaario on tasapeli puoliajalla ja sen jälkeen Almagron voitto, sillä kotijoukkue on ollut tasatilanteessa 45 minuutin jälkeen 67 %:ssa otteluistaan, kun taas Colegiales 42 %:ssa. Molempien joukkueiden ensimmäiset puoliajat ovat hyvin varovaisia: Almagro tekee niissä keskimäärin 0,42 maalia, vierasjoukkue vain 0,08, eikä Colegiales ole tehnyt maalia ennen taukoa 92 %:ssa otteluistaan. Toisella puoliajalla kotijoukkueen etu kasvaa selvästi, sillä se tekee keskimäärin 1,17 maalia ja voittaa toiset puoliajat 67 %:ssa tapauksista, kun taas vastustajat tekevät vain 0,25 maalia. Koko kauden aikana Almagron keskiarvo on 2,08 pistettä ottelua kohden ja sen voittoprosentti 58 %, kun taas Colegialesilla vastaavat luvut ovat 0,42 pistettä ja 75 % tappioita, mikä vahvistaa ennustetta kotijoukkueen lopullisesta voitosta. Vieraiden viimeaikainen vire on parempi kuin heidän kauden kokonaissaldonsa, joten lopputuloksen tasapeli tai Colegialesin myöhäinen voitto ovat edelleen mahdollisia, mutta ne eivät ylitä X/1-skenaarion antamaa signaalia.

Katso ensimmäisen ja toisen puoliajan tilastot

Puoliskoittain

0 : 0
1. puoliaika
0 : 0
2. puoliaika

Ottelutilastot

44Pallonhallinta (%)56
AlmagroColegiales
3Laukaukset9
AlmagroColegiales
1Laukaukset maalia kohti1
AlmagroColegiales
0.72xG1.2
AlmagroColegiales
2Kulmapotkut3
AlmagroColegiales
62Vaaralliset hyökkäykset77
AlmagroColegiales
21Rikkeet13
AlmagroColegiales
2Kortit1
AlmagroColegiales

Otteluennakkomitä kauden luvut kertovat?

Tämä joukkueprofiili perustuu kauden tietoihin ja vireeseen. Ottelun kulkutilastot näytetään vasta ottelun päätyttyä.

0.84Tehdyt maalit / ottelu0.96
AlmagroColegiales
1.16Päästetyt maalit / ottelu1.04
AlmagroColegiales
46%Keskimääräinen pallonhallinta47%
AlmagroColegiales
2.8Laukaukset maalia kohti / ottelu3.25
AlmagroColegiales

Joukkueiden tilastotkumpi on tehokkaampi?

Molempien joukkueiden hyökkäyksen ja puolustuksen vertailu kuluvalla kaudella.

8.56Laukaukset ottelua kohden10.67
AlmagroColegiales
2.8Laukaukset maalia kohti3.25
AlmagroColegiales
9.8%Laukausten tehokkuus9%
AlmagroColegiales
46%Pallonhallinta47%
AlmagroColegiales
1.11Tehty xG1.36
AlmagroColegiales
1.65Päästetty xG1.29
AlmagroColegiales

Laukausten laatu

Almagro: TasapainoinenColegiales: Tasapainoinen
AlmagroColegiales
Tarkkuus (laukaukset maalia kohti)33%30%
Paikkojen laatu (xG/laukaus)0.130.13
Viimeistely (maalit laukausta kohti maalia)0.300.30

Noin 0,08:n xG/laukaus tarkoittaa yleensä kaukolaukauksia; 0,15 tai enemmän yleensä boksipaikkoja. Tyyliluokitus perustuu pallonhallintaan, laukausten määrään ja tehokkuuteen.

* xG (odotetut maalit) kertoo, kuinka monta maalia joukkueen pitäisi tehdä paikoistaan. Jos toteutuneet maalit ylittävät xG:n, viimeistely on keskimääräistä parempaa; jos ne alittavat xG:n, paikkoja hukataan.

Joukkueen virekumpi on paremmassa vireessä?

Viisi viimeistä ottelua ja kauden tilasto kokonaisuutena sekä koti- ja vierasotteluissa.

Colegiales on 40 % parempi kategoriassa viiden viimeisen ottelun vire.

1 pistettä / ottelu - Almagro · 1.4 pistettä / ottelu - Colegiales

Almagro
WDLDL
Kauden tulosjakauma
32% W24% R44% P
Kausi (V-T-H)
8-6-11
1.20 pistettä / ottelu · maaliero -8
Viimeiset 5 (V-T-H)
1-2-2
1.00 pistettä / ottelu
Saldo kotona (W-D-L)
6-2-4
Viimeiset 5 kotona
3-1-1
WWWDL
Viimeiset 5 ottelua – keskiarvot
Tehdyt maalit: 1.0Päästetyt maalit: 1.4xG: 1.19Vastustajan xG: 1.83BTTS: 60%Over 2.5: 20%
Colegiales
LWWDL
Kauden tulosjakauma
33% W25% R42% P
Kausi (V-T-H)
8-6-10
1.25 pistettä / ottelu · maaliero -2
Viimeiset 5 (V-T-H)
2-1-2
1.40 pistettä / ottelu
Saldo vieraissa (W-D-L)
1-2-9
Viimeiset 5 vieraissa
1-1-3
DLLWL
Viimeiset 5 ottelua – keskiarvot
Tehdyt maalit: 1.0Päästetyt maalit: 1.2xG: 1.58Vastustajan xG: 1.49BTTS: 40%Over 2.5: 40%

Maalitmiten joukkueet tekevät ja päästävät maaleja?

Molempien joukkueiden tekemien ja päästämien maalien määrät sekä Clean sheetien ja maaleitta jäämisen yleisyys.

Colegiales on 14 % parempi kategoriassa tehdyt maalit ottelua kohden.

0.84 maalia / ottelu - Almagro · 0.96 maalia / ottelu - Colegiales

Colegiales on 12 % parempi kategoriassa päästetyt maalit ottelua kohden.

1.16 maalia / ottelu - Almagro · 1.04 maalia / ottelu - Colegiales

Almagro:n maalintekoprofiili: vaihteleva

Almagro tekee maalin 56 prosentissa otteluista (14 / 25 ottelua), kun taas Colegiales pitää maalinsa puhtaana 38 prosentissa (9 / 24 ottelua).

Colegiales:n maalintekoprofiili: vahva

Colegiales tekee maalin 58 prosentissa otteluista (14 / 24 ottelua), kun taas Almagro pitää maalinsa puhtaana 28 prosentissa (7 / 25 ottelua).

21Tehdyt maalit (kausi)23
AlmagroColegiales
29Päästetyt maalit (kausi)25
AlmagroColegiales
2Ottelun maalikeskiarvo2
AlmagroColegiales
5Tehdyt maalit (viimeiset 5)5
AlmagroColegiales
7Päästetyt maalit (viimeiset 5)6
AlmagroColegiales

Kuinka usein tehdään vähintään...

56%1 maali58%
AlmagroColegiales
24%2 maalia25%
AlmagroColegiales
4%3 maalia8%
AlmagroColegiales
0%4 maalia4%
AlmagroColegiales

Kuinka usein päästetään vähintään...

72%1 maali63%
AlmagroColegiales
24%2 maalia38%
AlmagroColegiales
8%3 maalia4%
AlmagroColegiales
4%4 maalia0%
AlmagroColegiales

* Tilastot sisältävät molempien joukkueiden koti- ja vierasottelut kuluvalla kaudella.

Molemmat joukkueet tekivät maalin (BTTS)kuinka usein molemmat joukkueet tekevät maalin?

Kuinka usein molempien joukkueiden otteluissa tehdään maaleja kummallekin puolelle verrattuna sarjan keskiarvoon.

Maalikuviot

4%BTTS puoliajalla8%
AlmagroColegiales
0%BTTS molemmilla puoliskoilla0%
AlmagroColegiales
4%Maali molemmilla puoliskoilla13%
AlmagroColegiales

BTTS ja maalimäärä

20%Vähintään 3 maalia ja BTTS33%
AlmagroColegiales
4%Vähintään 3 maalia ilman BTTS:ää0%
AlmagroColegiales
60%BTTS – viimeiset 540%
AlmagroColegiales

Maalimäärä (Over/Under)kuinka usein näissä otteluissa ylitetään maalirajat?

Kuinka usein joukkueiden otteluissa ylitetään maalirajat koko ottelussa ja kummallakin puoliskolla.

1. puoliaika

48%Vähintään 1 maali ennen puoliaikaa54%
AlmagroColegiales
20%Vähintään 2 maalia ennen puoliaikaa13%
AlmagroColegiales
12%Vähintään 3 maalia ennen puoliaikaa0%
AlmagroColegiales

2. puoliaika

72%Vähintään 1 maali puoliajan jälkeen75%
AlmagroColegiales
28%Vähintään 2 maalia puoliajan jälkeen33%
AlmagroColegiales
12%Vähintään 3 maalia puoliajan jälkeen21%
AlmagroColegiales

Ottelun puoliskotmilloin joukkueet tekevät useammin maaleja?

Miten joukkueet jakavat suorituksensa ensimmäisen ja toisen puoliajan välillä: maalit, pisteet, nollapelit ja puoliaikatilanne.

Colegiales on 18 % parempi kategoriassa ensimmäisen puoliajan vire (puoliaikapisteet).

0.88 pistettä / ottelu - Almagro · 1.04 pistettä / ottelu - Colegiales

Almagro — puoliaikatilanne
12% johdossa52% tasatilanteessa36% häviöllä
Colegiales — puoliaikatilanne
17% johdossa54% tasatilanteessa29% häviöllä

Ennen puoliaikaa (1. puoliaika)

0.88Pisteet ottelua kohden (1. puoliaika)1.04
AlmagroColegiales
0.24Tehdyt maalit (1. puoliaika)0.25
AlmagroColegiales
0.56Päästetyt maalit (1. puoliaika)0.42
AlmagroColegiales
0.8Maalien keskiarvo (1. puoliaika)0.67
AlmagroColegiales
60%Nollapeli ennen puoliaikaa63%
AlmagroColegiales
88%Ei maalia ennen puoliaikaa75%
AlmagroColegiales

Puoliajan jälkeen (2. puoliaika)

1.32Pisteet ottelua kohden (2. puoliaika)1.5
AlmagroColegiales
0.6Tehdyt maalit (2. puoliaika)0.71
AlmagroColegiales
0.6Päästetyt maalit (2. puoliaika)0.63
AlmagroColegiales
1.2Maalien keskiarvo (2. puoliaika)1.33
AlmagroColegiales
56%Nollapeli puoliajan jälkeen50%
AlmagroColegiales
52%Ei maalia puoliajan jälkeen54%
AlmagroColegiales

Almagro — toisen puoliajan tulokset

32% W36% R32% P
22
Puoliaikapisteet
6
Puoliajan maalit
-8
Maaliero (1. puoliaika)
33
Toisen puoliajan pisteet
0
Maaliero (2. puoliaika)
0.88
PPG ennen puoliaikaa
Johdon pitäminen267%

Johtaa puoliajalla 12 prosentissa otteluista ja voittaa 32 prosentissa. Voittaa myös otteluita ilman johtoasemaa puoliajalla.

Puolustus puoliajan jälkeen+0.0

Puolustus pysyy vakaana koko ottelun ajan.

Colegiales — toisen puoliajan tulokset

42% W25% R33% P
25
Puoliaikapisteet
6
Puoliajan maalit
-4
Maaliero (1. puoliaika)
36
Toisen puoliajan pisteet
+2
Maaliero (2. puoliaika)
1.04
PPG ennen puoliaikaa
Johdon pitäminen194%

Johtaa puoliajalla 17 prosentissa otteluista ja voittaa 33 prosentissa. Voittaa myös otteluita ilman johtoasemaa puoliajalla.

Puolustus puoliajan jälkeen+0.2

Päästää 0.2 maalia enemmän ottelua kohden puoliajan jälkeen — puolustus heikkenee toisella puoliajalla.

Almagro — viisi viimeistä ottelua puoliajoittain
1. puoliaika2. puoliaika
Pisteet ottelua kohden1.000.60
Tehdyt maalit / ottelu0.60.4
Päästetyt maalit / ottelu0.60.8
Ottelun maalikeskiarvo1.21.2
1 maali60%80%
2 maalia40%40%
3 maalia20%0%
Nollapeli60%20%
Ei maalia80%60%
Maaliero0-2
Puoliaika: 20% johdossa - 40% tasatilanteessa - 40% häviöllä
2. puoliaika: 0% voitto - 60% tasatilanteessa - 40% tappio
BTTS puoliajalla (viimeiset 5): 0% - Puoliajan maalit yhteensä: 3
Colegiales — viisi viimeistä ottelua puoliajoittain
1. puoliaika2. puoliaika
Pisteet ottelua kohden0.601.80
Tehdyt maalit / ottelu0.01.0
Päästetyt maalit / ottelu0.40.8
Ottelun maalikeskiarvo0.41.8
1 maali40%100%
2 maalia0%40%
3 maalia0%40%
Nollapeli60%20%
Ei maalia100%40%
Maaliero-2+1
Puoliaika: 0% johdossa - 60% tasatilanteessa - 40% häviöllä
2. puoliaika: 60% voitto - 0% tasatilanteessa - 40% tappio
BTTS puoliajalla (viimeiset 5): 0% - Puoliajan maalit yhteensä: 0

* Taulukoiden värit kuvaavat tapahtumien yleisyyttä: vihreä on yleinen, keltainen kohtalainen ja punainen harvinainen. Kyse on yleisyydestä, ei joukkuearviosta.

Maalit minuuteittainmilloin maaleja syntyy?

Ottelun vaiheet, joissa molemmat joukkueet tekevät ja päästävät useimmin maaleja.

Almagro
TehdytPäästetyt
2
2
0-15
2
5
16-30
2
7
31-45
5
5
46-60
3
5
61-75
7
5
76-90

Vaarallisimmillaan minuuteilla 76-90 (7 goals). Päästää eniten välillä 31-45 (7). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): +2 - voittaa myöhäiset vaiheet.

Colegiales
TehdytPäästetyt
3
2
0-15
1
4
16-30
2
4
31-45
5
7
46-60
4
2
61-75
8
6
76-90

Vaarallisimmillaan minuuteilla 76-90 (8 goals). Päästää eniten välillä 46-60 (7). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): +2 - voittaa myöhäiset vaiheet.

* Jaksot 31–45 ja 76–90 sisältävät lisäajan maalit.

Muut joukkueindikaattoritmitä xG, tehokkuus ja vire kertovat?

Nykykauden päättyneiden otteluiden perusteella tehty vertailu maalipaikkojen laadusta, tuloksista ja trendeistä.

Otteluprofiili

2.00
Arvioidut maalit
hyökkäys vs. vastustajan puolustus
0.9 : 1.1
Arvioitu maalijakauma
koti : vieras
103%
Tahti vs. sarja
100 % = sarjan keskiarvo
37%
Molemmat joukkueet tekivät maalin (BTTS)
molempien joukkueiden kausikeskiarvo
-50%
Derbyvaikutus
H2H-maalit vs. tyypilliset ottelut
32%
BTTS-arvio
molempien joukkueiden maalintekotiheyden perusteella
18%
0–0-riski
noin yksi 6 ottelusta
0-1
Yleisin maalimäärä
hyökkäys vs. puolustus molemmilla puolilla

Almagro

Nett xG -tasapaino
Luotujen ja sallittujen maalipaikkojen laadun ero ottelua kohden.
-0.54
Tulokset verrattuna xG:hen
Toteutuneen maalieron ja xG:n ehdottaman maalieron välinen ero.
+0.22
Pisteet verrattuna peliesitykseen
Kerättyjen pisteiden vertailu joukkueen maalieron perusteella odotettuihin pisteisiin.
+4.2 pist.
Viimeistelytehokkuus
Muutaako joukkue maalipaikat maaleiksi? Positiivinen arvo tarkoittaa, että maaleja syntyy enemmän kuin maalipaikkojen laatu ennustaa.
-0.27
Puolustustehokkuus
Pelastavatko puolustus tai maalivahti joukkueen? Positiivinen arvo tarkoittaa, että joukkue päästää vähemmän maaleja kuin sallitut paikat ennustavat.
+0.49
Hyökkäys vs. sarja
Kuinka paljon joukkue tekee maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon tässä roolissa. 120 % tarkoittaa 20 % yli keskiarvon.
71%
Puolustus vs. sarja
Kuinka paljon joukkue päästää maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon. 80 % tarkoittaa 20 % vähemmän päästettyjä maaleja.
155%
Vireen trendi
Vertaa viiden viimeisen ottelun pisteitä koko kauden keskiarvoon.
-0.20
Vahvempi toinen puoliaika?
Kuinka paljon enemmän joukkue tekee maaleja puoliajan jälkeen kuin ennen sitä.
+0.4
Myöhäiset maalit
33 prosenttia joukkueen maaleista syntyy minuuteilla 76–90. Vertailun vuoksi 10 prosenttia syntyy ensimmäisten 15 minuutin aikana.
33%

Colegiales

Nett xG -tasapaino
Luotujen ja sallittujen maalipaikkojen laadun ero ottelua kohden.
+0.07
Tulokset verrattuna xG:hen
Toteutuneen maalieron ja xG:n ehdottaman maalieron välinen ero.
-0.15
Pisteet verrattuna peliesitykseen
Kerättyjen pisteiden vertailu joukkueen maalieron perusteella odotettuihin pisteisiin.
-3.0 pist.
Viimeistelytehokkuus
Muutaako joukkue maalipaikat maaleiksi? Positiivinen arvo tarkoittaa, että maaleja syntyy enemmän kuin maalipaikkojen laatu ennustaa.
-0.40
Puolustustehokkuus
Pelastavatko puolustus tai maalivahti joukkueen? Positiivinen arvo tarkoittaa, että joukkue päästää vähemmän maaleja kuin sallitut paikat ennustavat.
+0.25
Hyökkäys vs. sarja
Kuinka paljon joukkue tekee maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon tässä roolissa. 120 % tarkoittaa 20 % yli keskiarvon.
128%
Puolustus vs. sarja
Kuinka paljon joukkue päästää maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon. 80 % tarkoittaa 20 % vähemmän päästettyjä maaleja.
87%
Vireen trendi
Vertaa viiden viimeisen ottelun pisteitä koko kauden keskiarvoon.
+0.15
Vahvempi toinen puoliaika?
Kuinka paljon enemmän joukkue tekee maaleja puoliajan jälkeen kuin ennen sitä.
+0.5
Myöhäiset maalit
35 prosenttia joukkueen maaleista syntyy minuuteilla 76–90. Vertailun vuoksi 13 prosenttia syntyy ensimmäisten 15 minuutin aikana.
35%

* Arvioitu maalimäärä ja -jakauma, BTTS-arvio, 0–0-riski ja maalimäärä perustuvat molempien joukkueiden julkisiin kausikeskiarvoihin ja -frekvensseihin. Tämä on tilastollinen otteluprofiili, ei yksityisen mallin ennuste tai vetovihje. Muut indikaattorit kuvaavat kauden päättyneitä otteluita.

Sarjakontekstionko kyseessä runsasmaalisesti sarja?

Miten joukkueet vertautuvat Prim B Nacional:n keskiarvoihin.

Joukkueet vs. sarja

AlmagroLigaColegiales
Ottelun maalikeskiarvo 2.001.94 2.00
Molemmat joukkueet tekivät maalin 36%40% 38%
Vähintään 3 maalia (Over 2.5) 24%32% 33%
Clean sheetit 28%38% 38%
Maali ennen puoliaikaa 48%56% 54%
Maali puoliajan jälkeen 72%71% 75%

^ vihreä = yli sarjan keskiarvon, ˇ punainen = alle sarjan keskiarvon. Tämä näyttää eron suunnan, ei joukkuearviota.

1.94
Maalien keskiarvo ottelua kohden
40%
Molemmat joukkueet tekivät maalin
32%
Vähintään 3 maalia (Over 2.5)
38%
Clean sheetit
1.19
Kotimaalit / ottelu
0.75
Vierasmaali / ottelu
+59%
Kotihyökkäyksen etu
+37%
Kotipuolustuksen etu
+26%
Kokonaiskotietu
Maalit 1. puoliajalla (koko sarja)
56%
1 maali
22%
2 maalia
5%
3 maalia
1%
4 maalia
Maalit 2. puoliajalla (koko sarja)
71%
1 maali
29%
2 maalia
8%
3 maalia
2%
4 maalia

Kokoonpanot ja pelaajatapahtumat

Vahvistetut avauskokoonpanot, vaihtopelaajat ja tähän otteluun kirjatut pelaajatapahtumat.

Ottelun tapahtumat

Maalit, kortit ja vaihdot aikajärjestyksessä.

  1. ColegialesVaihtoKentälle: Juan Pablo MamaniPois kentältä: Enzo Trinidad
  2. ColegialesKeltainen korttiLeonel Ortiz
  3. AlmagroKeltainen korttiTiziano Dornell
  4. AlmagroKeltainen korttiJuan Martín Fernández Pinto

Erotuomari ja valmentajat

Avaa kausiprofiilit ja vertaa ottelutilastoja, maaleja ja kurinpitotrendejä.

Keskinäiset ottelut

Viimeisimmät kohtaamiset (3): Almagro 0 - 1 - 2 Colegiales. Maalien keskiarvo 1.00, molemmat joukkueet tekivät maalin 0% ottelua.

Colegiales
1 : 0
Almagro
CA Colegiales
2 : 0
Club Almagro
Club Almagro
0 : 0
CA Colegiales

UKK

Mikä oli ottelun Almagro–Colegiales tulos?

Sarjan Prim B Nacional ottelu päättyi Almagro 0:0 Colegiales. Tältä sivulta löytyvät ottelun täydelliset tilastot, puoliaikakohtainen erittely ja keskinäiset ottelut.

Millaiset ovat joukkueiden Almagro ja Colegiales keskinäiset tilastot?

3 viimeisessä keskinäisessä ottelussa Almagro voitti 0, Colegiales voitti 2 ja 1 päättyi tasan. Näissä otteluissa tehtiin keskimäärin 1,00 maalia, ja molemmat joukkueet tekivät maalin 0 prosentissa otteluista.

Mitä maalitilastot kertovat ennen ottelua Almagro–Colegiales?

Almagro tekee keskimäärin 0,84 maalia ottelua kohden ja Colegiales 0,96. Sarjan Prim B Nacional keskiarvo on 1,94 maalia, ja Over 2.5 toteutuu 32 prosentissa otteluista. BTTS toteutuu 36 prosentissa joukkueen Almagro otteluista ja 38 prosentissa joukkueen Colegiales otteluista.

Millainen on joukkueiden Almagro ja Colegiales nykyvire?

Viiden viimeisen ottelun perusteella Almagro on saavuttanut 1 voittoa, 2 tasapeliä ja 2 tappiota (1,00 pistettä ottelua kohden). Colegiales on saavuttanut 2 voittoa, 1 tasapeliä ja 2 tappiota (1,40 pistettä ottelua kohden).

Mistä löydän ottelun Almagro–Colegiales vihjeen ja kattavan analyysin?

Vertaa tällä sivulla ottelun Almagro–Colegiales taustalla olevia lukuja. Avaa NoFluffPicks-sovellus vedonlyöntianalyysiä, vihjettä, Value Bet -kohdetta ja sen perusteluja varten.