Ranska - Ligue 1Stade Raymond KopaTiedot päivitetty 04. marraskuuta 2026

Angers SCO - Nice: ottelutilastot

Perustelut:

Täysi analyysi ja pick sovelluksessa

Katso tämän ottelun vedonlyöntianalyysi, pick, Value Bet ja täydet perustelut.

Katso analyysi ja pick

Angers SCO vs Nice: vire, maalit ja tärkeimmät tilastot

Mikä tämä ottelu on

Angers SCO kohtaa Nice-joukkueen sarjassa Ligue 1 (Ranska). Ottelu pelataan 8. marraskuuta 2026. Pelipaikka: Stade Raymond Kopa.

Nykyvire

Angers SCO: 1-1-3, 0,80 pistettä ottelua kohden. Nice: 4-0-1, 2,40 pistettä ottelua kohden.

Maalitilastot

Angers SCO tekee 1,00 maalia ja päästää 1,89 maalia ottelua kohden. Nice tekee 1,44 maalia ja päästää 1,33. Sarjan keskiarvo: 3,04 maalia.

BTTS ja Over/Under

BTTS: Angers SCO 44 %, Nice 67 %. Over 2.5: Angers SCO 44 %, Nice 67 %. Sarjataso: BTTS 60 %, Over 2.5 59 %.

xG, laukaukset ja pallonhallinta

xG ottelua kohden: Angers SCO 1,28, Nice 1,40. Laukaukset ottelua kohden: Angers SCO 12,3, Nice 12,1. Keskimääräinen pallonhallinta: Angers SCO 48 %, Nice 53 %.

Ensimmäinen ja toinen puoliaika

Angers SCO: johto puoliajalla 11 %, toisen puoliajan maalit 0,56. Nice: johto puoliajalla 22 %, toisen puoliajan maalit 0,67.

Maalit minuuteittain

Historiallisesti vahvin maalintekojakso on joukkueella Angers SCO 0-15 (2) ja joukkueella Nice 31-45+ (4). Tämä on aiempien maalien jakauma, ei ennuste maalin syntyajasta.

Sarjan konteksti

Ligue 1: 3,04 maalia ottelua kohden, BTTS 60 %, Over 2.5 59 %.

Keskinäiset ottelut

Ennen tätä ottelua tietokannassa oli saatavilla 2 aiempaa keskinäistä ottelua: 1-0-1. Maalien keskiarvo 1,50, BTTS 0 %.

Ennen ottelua

1X2-kertoimet

(3.37)
(3.80)
(2.20)

Otteluennakko— mitä kauden luvut kertovat?

Tämä joukkueprofiili perustuu kauden tietoihin ja vireeseen. Ottelun kulkutilastot näytetään vasta ottelun päätyttyä.

1Tehdyt maalit / ottelu1.44
Angers SCONice
1.89Päästetyt maalit / ottelu1.33
Angers SCONice
48%Keskimääräinen pallonhallinta53%
Angers SCONice
3.11Laukaukset maalia kohti / ottelu4
Angers SCONice

Joukkueiden tilastot— kumpi on tehokkaampi?

Molempien joukkueiden hyökkäyksen ja puolustuksen vertailu kuluvalla kaudella.

12.33Laukaukset ottelua kohden12.11
Angers SCONice
3.11Laukaukset maalia kohti4
Angers SCONice
8.1%Laukausten tehokkuus11.9%
Angers SCONice
48%Pallonhallinta53%
Angers SCONice
1.28Tehty xG1.4
Angers SCONice
1.85Päästetty xG1.48
Angers SCONice

Laukausten laatu

Angers SCO: TasapainoinenNice: Tasapainoinen
Angers SCONice
Tarkkuus (laukaukset maalia kohti)25%33%
Paikkojen laatu (xG/laukaus)0.100.12
Viimeistely (maalit laukausta kohti maalia)0.320.36

Noin 0,08:n xG/laukaus tarkoittaa yleensä kaukolaukauksia; 0,15 tai enemmän yleensä boksipaikkoja. Tyyliluokitus perustuu pallonhallintaan, laukausten määrään ja tehokkuuteen.

* xG (odotetut maalit) kertoo, kuinka monta maalia joukkueen pitäisi tehdä paikoistaan. Jos toteutuneet maalit ylittävät xG:n, viimeistely on keskimääräistä parempaa; jos ne alittavat xG:n, paikkoja hukataan.

Joukkueen vire— kumpi on paremmassa vireessä?

Viisi viimeistä ottelua ja kauden tilasto kokonaisuutena sekä koti- ja vierasotteluissa.

Nice on 200 % parempi kategoriassa viiden viimeisen ottelun vire.

0.8 pistettä / ottelu - Angers SCO · 2.4 pistettä / ottelu - Nice

Angers SCO
WLLDL
Kauden tulosjakauma
22% W22% D56% L
Kausi (V-T-H)
2-2-5
0.89 pistettä / ottelu · maaliero -8
Viimeiset 5 (V-T-H)
1-1-3
0.80 pistettä / ottelu
Saldo kotona (W-D-L)
1-1-3
Viimeiset 5 kotona
1-1-3
LLWLD
Viimeiset 5 ottelua – keskiarvot
Tehdyt maalit: 1.0Päästetyt maalit: 2.4xG: 1.09Vastustajan xG: 1.91BTTS: 40%Over 2.5: 40%
Nice
WWLWW
Kauden tulosjakauma
44% W22% D33% L
Kausi (V-T-H)
4-2-3
1.56 pistettä / ottelu · maaliero +1
Viimeiset 5 (V-T-H)
4-0-1
2.40 pistettä / ottelu
Saldo vieraissa (W-D-L)
1-0-3
Viimeiset 5 vieraissa
1-0-3
LLLW
Viimeiset 5 ottelua – keskiarvot
Tehdyt maalit: 2.4Päästetyt maalit: 1.4xG: 1.39Vastustajan xG: 1.68BTTS: 100%Over 2.5: 100%

Maalit— miten joukkueet tekevät ja päästävät maaleja?

Molempien joukkueiden tekemien ja päästämien maalien määrät sekä Clean sheetien ja maaleitta jäämisen yleisyys.

Nice on 44 % parempi kategoriassa tehdyt maalit ottelua kohden.

1 maalia / ottelu - Angers SCO · 1.44 maalia / ottelu - Nice

Nice on 42 % parempi kategoriassa päästetyt maalit ottelua kohden.

1.89 maalia / ottelu - Angers SCO · 1.33 maalia / ottelu - Nice

Angers SCO:n maalintekoprofiili: erittäin vahva

Angers SCO tekee maalin 56 prosentissa otteluista (5 / 9 ottelua), kun taas Nice pitää maalinsa puhtaana 11 prosentissa (1 / 9 ottelua).

Nice:n maalintekoprofiili: vahva

Nice tekee maalin 67 prosentissa otteluista (6 / 9 ottelua), kun taas Angers SCO pitää maalinsa puhtaana 33 prosentissa (3 / 9 ottelua).

9Tehdyt maalit (kausi)13
Angers SCONice
17Päästetyt maalit (kausi)12
Angers SCONice
2.89Ottelun maalikeskiarvo2.78
Angers SCONice
5Tehdyt maalit (viimeiset 5)12
Angers SCONice
12Päästetyt maalit (viimeiset 5)7
Angers SCONice

Kuinka usein tehdään vähintään...

56%1 maali67%
Angers SCONice
33%2 maalia44%
Angers SCONice
11%3 maalia11%
Angers SCONice
0%4 maalia11%
Angers SCONice

Kuinka usein päästetään vähintään...

67%1 maali89%
Angers SCONice
56%2 maalia33%
Angers SCONice
22%3 maalia11%
Angers SCONice
22%4 maalia0%
Angers SCONice

* Tilastot sisältävät molempien joukkueiden koti- ja vierasottelut kuluvalla kaudella.

Molemmat joukkueet tekivät maalin (BTTS)— kuinka usein molemmat joukkueet tekevät maalin?

Kuinka usein molempien joukkueiden otteluissa tehdään maaleja kummallekin puolelle verrattuna sarjan keskiarvoon.

Maalikuviot

33%BTTS puoliajalla44%
Angers SCONice
11%BTTS molemmilla puoliskoilla11%
Angers SCONice
33%Maali molemmilla puoliskoilla33%
Angers SCONice

BTTS ja maalimäärä

44%Vähintään 3 maalia ja BTTS56%
Angers SCONice
0%Vähintään 3 maalia ilman BTTS:ää11%
Angers SCONice
40%BTTS – viimeiset 5100%
Angers SCONice

Maalimäärä (Over/Under)— kuinka usein näissä otteluissa ylitetään maalirajat?

Kuinka usein joukkueiden otteluissa ylitetään maalirajat koko ottelussa ja kummallakin puoliskolla.

1. puoliaika

78%Vähintään 1 maali ennen puoliaikaa78%
Angers SCONice
56%Vähintään 2 maalia ennen puoliaikaa44%
Angers SCONice
33%Vähintään 3 maalia ennen puoliaikaa22%
Angers SCONice

2. puoliaika

56%Vähintään 1 maali puoliajan jälkeen67%
Angers SCONice
33%Vähintään 2 maalia puoliajan jälkeen44%
Angers SCONice
11%Vähintään 3 maalia puoliajan jälkeen11%
Angers SCONice

Ottelun puoliskot— milloin joukkueet tekevät useammin maaleja?

Miten joukkueet jakavat suorituksensa ensimmäisen ja toisen puoliajan välillä: maalit, pisteet, nollapelit ja puoliaikatilanne.

Nice on 66 % parempi kategoriassa ensimmäisen puoliajan vire (puoliaikapisteet).

0.67 pistettä / ottelu - Angers SCO · 1.11 pistettä / ottelu - Nice

Angers SCO — puoliaikatilanne
11% johdossa33% tasatilanteessa56% häviöllä
Nice — puoliaikatilanne
22% johdossa44% tasatilanteessa33% häviöllä

Ennen puoliaikaa (1. puoliaika)

0.67Pisteet ottelua kohden (1. puoliaika)1.11
Angers SCONice
0.44Tehdyt maalit (1. puoliaika)0.78
Angers SCONice
1.33Päästetyt maalit (1. puoliaika)0.78
Angers SCONice
1.78Maalien keskiarvo (1. puoliaika)1.56
Angers SCONice
33%Nollapeli ennen puoliaikaa33%
Angers SCONice
56%Ei maalia ennen puoliaikaa44%
Angers SCONice

Puoliajan jälkeen (2. puoliaika)

1.22Pisteet ottelua kohden (2. puoliaika)1.44
Angers SCONice
0.56Tehdyt maalit (2. puoliaika)0.67
Angers SCONice
0.56Päästetyt maalit (2. puoliaika)0.56
Angers SCONice
1.11Maalien keskiarvo (2. puoliaika)1.22
Angers SCONice
67%Nollapeli puoliajan jälkeen56%
Angers SCONice
56%Ei maalia puoliajan jälkeen56%
Angers SCONice

Angers SCO — toisen puoliajan tulokset

22% W56% D22% L
6
Puoliaikapisteet
4
Puoliajan maalit
-8
Maaliero (1. puoliaika)
11
Toisen puoliajan pisteet
0
Maaliero (2. puoliaika)
0.67
PPG ennen puoliaikaa
Johdon pitäminen200%

Johtaa puoliajalla 11 prosentissa otteluista ja voittaa 22 prosentissa. Voittaa myös otteluita ilman johtoasemaa puoliajalla.

Puolustus puoliajan jälkeen-0.8

Puolustus pysyy vakaana koko ottelun ajan.

Nice — toisen puoliajan tulokset

33% W44% D22% L
10
Puoliaikapisteet
7
Puoliajan maalit
0
Maaliero (1. puoliaika)
13
Toisen puoliajan pisteet
+1
Maaliero (2. puoliaika)
1.11
PPG ennen puoliaikaa
Johdon pitäminen200%

Johtaa puoliajalla 22 prosentissa otteluista ja voittaa 44 prosentissa. Voittaa myös otteluita ilman johtoasemaa puoliajalla.

Puolustus puoliajan jälkeen-0.2

Puolustus pysyy vakaana koko ottelun ajan.

Angers SCO — viisi viimeistä ottelua puoliajoittain
1. puoliaika2. puoliaika
Pisteet ottelua kohden0.801.00
Tehdyt maalit / ottelu0.40.6
Päästetyt maalit / ottelu1.41.0
Ottelun maalikeskiarvo1.81.6
1 maali80%80%
2 maalia40%40%
3 maalia40%20%
Nollapeli40%40%
Ei maalia60%40%
Maaliero-5-2
Puoliaika: 20% johdossa - 20% tasatilanteessa - 60% häviöllä
2. puoliaika: 20% voitto - 40% tasatilanteessa - 40% tappio
BTTS puoliajalla (viimeiset 5): 20% - Puoliajan maalit yhteensä: 2
Nice — viisi viimeistä ottelua puoliajoittain
1. puoliaika2. puoliaika
Pisteet ottelua kohden1.402.20
Tehdyt maalit / ottelu1.21.2
Päästetyt maalit / ottelu1.00.4
Ottelun maalikeskiarvo2.21.6
1 maali100%80%
2 maalia60%60%
3 maalia40%20%
Nollapeli20%60%
Ei maalia20%20%
Maaliero+1+4
Puoliaika: 40% johdossa - 20% tasatilanteessa - 40% häviöllä
2. puoliaika: 60% voitto - 40% tasatilanteessa - 0% tappio
BTTS puoliajalla (viimeiset 5): 60% - Puoliajan maalit yhteensä: 6

* Taulukoiden värit kuvaavat tapahtumien yleisyyttä: vihreä on yleinen, keltainen kohtalainen ja punainen harvinainen. Kyse on yleisyydestä, ei joukkuearviosta.

Maalit minuuteittain— milloin maaleja syntyy?

Ottelun vaiheet, joissa molemmat joukkueet tekevät ja päästävät useimmin maaleja.

Angers SCO
TehdytPäästetyt
2
3
0-15
0
3
16-30
2
6
31-45
2
2
46-60
2
0
61-75
1
3
76-90

Vaarallisimmillaan minuuteilla 0-15 (2 goals). Päästää eniten välillä 31-45 (6). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): -2 - myöhäiset vaiheet ovat heikkous.

Nice
TehdytPäästetyt
1
3
0-15
2
1
16-30
4
3
31-45
1
2
46-60
3
1
61-75
2
2
76-90

Vaarallisimmillaan minuuteilla 31-45 (4 goals). Päästää eniten välillä 0-15 (3). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): 0.

* Jaksot 31–45 ja 76–90 sisältävät lisäajan maalit.

Muut joukkueindikaattorit— mitä xG, tehokkuus ja vire kertovat?

Nykykauden päättyneiden otteluiden perusteella tehty vertailu maalipaikkojen laadusta, tuloksista ja trendeistä.

Otteluprofiili

2.83
Arvioidut maalit
hyökkäys vs. vastustajan puolustus
1.2 : 1.7
Arvioitu maalijakauma
koti : vieras
93%
Tahti vs. sarja
100 % = sarjan keskiarvo
56%
Molemmat joukkueet tekivät maalin (BTTS)
molempien joukkueiden kausikeskiarvo
-47%
Derbyvaikutus
H2H-maalit vs. tyypilliset ottelut
38%
BTTS-arvio
molempien joukkueiden maalintekotiheyden perusteella
15%
0–0-riski
noin yksi 7 ottelusta
2-3
Yleisin maalimäärä
hyökkäys vs. puolustus molemmilla puolilla

Angers SCO

Nett xG -tasapaino
Luotujen ja sallittujen maalipaikkojen laadun ero ottelua kohden.
-0.57
Tulokset verrattuna xG:hen
Toteutuneen maalieron ja xG:n ehdottaman maalieron välinen ero.
-0.32
Pisteet verrattuna peliesitykseen
Kerättyjen pisteiden vertailu joukkueen maalieron perusteella odotettuihin pisteisiin.
+2.1 pist.
Viimeistelytehokkuus
Muutaako joukkue maalipaikat maaleiksi? Positiivinen arvo tarkoittaa, että maaleja syntyy enemmän kuin maalipaikkojen laatu ennustaa.
-0.28
Puolustustehokkuus
Pelastavatko puolustus tai maalivahti joukkueen? Positiivinen arvo tarkoittaa, että joukkue päästää vähemmän maaleja kuin sallitut paikat ennustavat.
-0.04
Hyökkäys vs. sarja
Kuinka paljon joukkue tekee maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon tässä roolissa. 120 % tarkoittaa 20 % yli keskiarvon.
59%
Puolustus vs. sarja
Kuinka paljon joukkue päästää maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon. 80 % tarkoittaa 20 % vähemmän päästettyjä maaleja.
142%
Vireen trendi
Vertaa viiden viimeisen ottelun pisteitä koko kauden keskiarvoon.
-0.09
Vahvempi toinen puoliaika?
Kuinka paljon enemmän joukkue tekee maaleja puoliajan jälkeen kuin ennen sitä.
+0.1
Myöhäiset maalit
11 prosenttia joukkueen maaleista syntyy minuuteilla 76–90. Vertailun vuoksi 22 prosenttia syntyy ensimmäisten 15 minuutin aikana.
11%

Nice

Nett xG -tasapaino
Luotujen ja sallittujen maalipaikkojen laadun ero ottelua kohden.
-0.08
Tulokset verrattuna xG:hen
Toteutuneen maalieron ja xG:n ehdottaman maalieron välinen ero.
+0.19
Pisteet verrattuna peliesitykseen
Kerättyjen pisteiden vertailu joukkueen maalieron perusteella odotettuihin pisteisiin.
-0.6 pist.
Viimeistelytehokkuus
Muutaako joukkue maalipaikat maaleiksi? Positiivinen arvo tarkoittaa, että maaleja syntyy enemmän kuin maalipaikkojen laatu ennustaa.
+0.04
Puolustustehokkuus
Pelastavatko puolustus tai maalivahti joukkueen? Positiivinen arvo tarkoittaa, että joukkue päästää vähemmän maaleja kuin sallitut paikat ennustavat.
+0.15
Hyökkäys vs. sarja
Kuinka paljon joukkue tekee maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon tässä roolissa. 120 % tarkoittaa 20 % yli keskiarvon.
108%
Puolustus vs. sarja
Kuinka paljon joukkue päästää maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon. 80 % tarkoittaa 20 % vähemmän päästettyjä maaleja.
78%
Vireen trendi
Vertaa viiden viimeisen ottelun pisteitä koko kauden keskiarvoon.
+0.84
Vahvempi toinen puoliaika?
Kuinka paljon enemmän joukkue tekee maaleja puoliajan jälkeen kuin ennen sitä.
-0.1
Myöhäiset maalit
15 prosenttia joukkueen maaleista syntyy minuuteilla 76–90. Vertailun vuoksi 8 prosenttia syntyy ensimmäisten 15 minuutin aikana.
15%

* Arvioitu maalimäärä ja -jakauma, BTTS-arvio, 0–0-riski ja maalimäärä perustuvat molempien joukkueiden julkisiin kausikeskiarvoihin ja -frekvensseihin. Tämä on tilastollinen otteluprofiili, ei yksityisen mallin ennuste tai vetovihje. Muut indikaattorit kuvaavat kauden päättyneitä otteluita.

Sarjakonteksti— onko kyseessä runsasmaalisesti sarja?

Miten joukkueet vertautuvat Ligue 1:n keskiarvoihin.

Joukkueet vs. sarja

Angers SCOLigaNice
Ottelun maalikeskiarvo▼ 2.893.04▼ 2.78
Molemmat joukkueet tekivät maalin▼ 44%60%▲ 67%
Vähintään 3 maalia (Over 2.5)▼ 44%59%▲ 67%
Clean sheetit▲ 33%23%▼ 11%
Maali ennen puoliaikaa▲ 78%70%▲ 78%
Maali puoliajan jälkeen▼ 56%83%▼ 67%

^ vihreä = yli sarjan keskiarvon, ˇ punainen = alle sarjan keskiarvon. Tämä näyttää eron suunnan, ei joukkuearviota.

3.04
Maalien keskiarvo ottelua kohden
60%
Molemmat joukkueet tekivät maalin
59%
Vähintään 3 maalia (Over 2.5)
23%
Clean sheetit
1.70
Kotimaalit / ottelu
1.33
Vierasmaali / ottelu
+28%
Kotihyökkäyksen etu
+22%
Kotipuolustuksen etu
+20%
Kokonaiskotietu
Maalit 1. puoliajalla (koko sarja)
70%
1 maali
36%
2 maalia
16%
3 maalia
2%
4 maalia
Maalit 2. puoliajalla (koko sarja)
83%
1 maali
58%
2 maalia
21%
3 maalia
10%
4 maalia

Keskinäiset ottelut

Viimeisimmät kohtaamiset (2): Angers SCO 1 - 0 - 1 Nice. Maalien keskiarvo 1.50, molemmat joukkueet tekivät maalin 0% ottelua.

UKK

Milloin Angers SCO ja Nice pelaavat?

Angers SCO kohtaa joukkueen Nice 8. marraskuuta 2026 sarjassa Ligue 1 stadionilla Stade Raymond Kopa. Tarkka alkamisaika omalla aikavyöhykkeelläsi näkyy ottelusivun yläosassa.

Millaiset ovat joukkueiden Angers SCO ja Nice keskinäiset tilastot?

2 viimeisessä keskinäisessä ottelussa Angers SCO voitti 1, Nice voitti 1 ja 0 päättyi tasan. Näissä otteluissa tehtiin keskimäärin 1,50 maalia, ja molemmat joukkueet tekivät maalin 0 prosentissa otteluista.

Mitä maalitilastot kertovat ennen ottelua Angers SCO–Nice?

Angers SCO tekee keskimäärin 1,00 maalia ottelua kohden ja Nice 1,44. Sarjan Ligue 1 keskiarvo on 3,04 maalia, ja Over 2.5 toteutuu 59 prosentissa otteluista. BTTS toteutuu 44 prosentissa joukkueen Angers SCO otteluista ja 67 prosentissa joukkueen Nice otteluista.

Millainen on joukkueiden Angers SCO ja Nice nykyvire?

Viiden viimeisen ottelun perusteella Angers SCO on saavuttanut 1 voittoa, 1 tasapeliä ja 3 tappiota (0,80 pistettä ottelua kohden). Nice on saavuttanut 4 voittoa, 0 tasapeliä ja 1 tappiota (2,40 pistettä ottelua kohden).

Mistä löydän ottelun Angers SCO–Nice vihjeen ja kattavan analyysin?

Tämä sivu selittää tilastolliset taustat: vireen, keskinäiset ottelut, maalit, BTTS:n ja Over/Underin. Vedonlyöntivihje, Value Bet ja kattavat perustelut ovat saatavilla NoFluffPicks-sovelluksessa.