ASIL Lysi vs Digenis Morphou: vire, maalit ja tärkeimmät tilastot

Mikä tämä ottelu on

ASIL Lysi pelasi Digenis Morphou-joukkuetta vastaan sarjassa Second Division (Kypros). Ottelu pelattiin 5. joulukuuta 2025. Lopputulos: 1:0.

Nykyvire

ASIL Lysi: 0-1-4, 0,20 pistettä ottelua kohden. Digenis Morphou: 2-2-1, 1,60 pistettä ottelua kohden.

Maalitilastot

ASIL Lysi tekee 0,89 maalia ja päästää 1,22 maalia ottelua kohden. Digenis Morphou tekee 1,90 maalia ja päästää 1,10. Sarjan keskiarvo: 2,56 maalia.

BTTS ja Over/Under

BTTS: ASIL Lysi 56 %, Digenis Morphou 50 %. Over 2.5: ASIL Lysi 33 %, Digenis Morphou 60 %. Sarjataso: BTTS 52 %, Over 2.5 47 %.

xG, laukaukset ja pallonhallinta

xG ottelua kohden: ASIL Lysi 1,38, Digenis Morphou 1,45. Laukaukset ottelua kohden: ASIL Lysi 8,7, Digenis Morphou 8,9. Keskimääräinen pallonhallinta: ASIL Lysi 43 %, Digenis Morphou 40 %.

Ensimmäinen ja toinen puoliaika

ASIL Lysi: johto puoliajalla 11 %, toisen puoliajan maalit 0,56. Digenis Morphou: johto puoliajalla 30 %, toisen puoliajan maalit 1,20.

Maalit minuuteittain

Historiallisesti vahvin maalintekojakso on joukkueella ASIL Lysi 61-75 (3) ja joukkueella Digenis Morphou 61-75 (6). Tämä on aiempien maalien jakauma, ei ennuste maalin syntyajasta.

Sarjan konteksti

Second Division: 2,56 maalia ottelua kohden, BTTS 52 %, Over 2.5 47 %.

Keskinäiset ottelut

Tietokannassa ei ole saatavilla vastaavaa keskinäisten otteluiden otosta.

Puoliskoittain

0 : 0
1. puoliaika
1 : 0
2. puoliaika

Ottelutilastot

60Pallonhallinta (%)40
ASIL LysiDigenis Morphou
9Laukaukset6
ASIL LysiDigenis Morphou
5Laukaukset maalia kohti1
ASIL LysiDigenis Morphou
1.57xG0.84
ASIL LysiDigenis Morphou
4Kulmapotkut0
ASIL LysiDigenis Morphou
89Vaaralliset hyökkäykset52
ASIL LysiDigenis Morphou
13Rikkeet12
ASIL LysiDigenis Morphou
0Kortit0
ASIL LysiDigenis Morphou

Otteluennakko— mitä kauden luvut kertovat?

Tämä joukkueprofiili perustuu kauden tietoihin ja vireeseen. Ottelun kulkutilastot näytetään vasta ottelun päätyttyä.

0.89Tehdyt maalit / ottelu1.9
ASIL LysiDigenis Morphou
1.22Päästetyt maalit / ottelu1.1
ASIL LysiDigenis Morphou
43%Keskimääräinen pallonhallinta40%
ASIL LysiDigenis Morphou
4Laukaukset maalia kohti / ottelu2.7
ASIL LysiDigenis Morphou

Joukkueiden tilastot— kumpi on tehokkaampi?

Molempien joukkueiden hyökkäyksen ja puolustuksen vertailu kuluvalla kaudella.

8.67Laukaukset ottelua kohden8.9
ASIL LysiDigenis Morphou
4Laukaukset maalia kohti2.7
ASIL LysiDigenis Morphou
10.3%Laukausten tehokkuus21.3%
ASIL LysiDigenis Morphou
43%Pallonhallinta40%
ASIL LysiDigenis Morphou
1.38Tehty xG1.45
ASIL LysiDigenis Morphou
1.3Päästetty xG1.3
ASIL LysiDigenis Morphou

Laukausten laatu

ASIL Lysi: TasapainoinenDigenis Morphou: Vastahyökkäävä
ASIL LysiDigenis Morphou
Tarkkuus (laukaukset maalia kohti)46%30%
Paikkojen laatu (xG/laukaus)0.160.16
Viimeistely (maalit laukausta kohti maalia)0.220.70

Noin 0,08:n xG/laukaus tarkoittaa yleensä kaukolaukauksia; 0,15 tai enemmän yleensä boksipaikkoja. Tyyliluokitus perustuu pallonhallintaan, laukausten määrään ja tehokkuuteen.

* xG (odotetut maalit) kertoo, kuinka monta maalia joukkueen pitäisi tehdä paikoistaan. Jos toteutuneet maalit ylittävät xG:n, viimeistely on keskimääräistä parempaa; jos ne alittavat xG:n, paikkoja hukataan.

Joukkueen vire— kumpi on paremmassa vireessä?

Viisi viimeistä ottelua ja kauden tilasto kokonaisuutena sekä koti- ja vierasotteluissa.

Digenis Morphou on 700 % parempi kategoriassa viiden viimeisen ottelun vire.

0.2 pistettä / ottelu - ASIL Lysi · 1.6 pistettä / ottelu - Digenis Morphou

ASIL Lysi
LLLLD
Ei voittoa viidessä viimeisessä ottelussa
Kauden tulosjakauma
22% W33% D44% L
Kausi (V-T-H)
2-3-4
1.00 pistettä / ottelu · maaliero -3
Viimeiset 5 (V-T-H)
0-1-4
0.20 pistettä / ottelu
Saldo kotona (W-D-L)
1-1-2
Viimeiset 5 kotona
1-1-2
WDLL
Viimeiset 5 ottelua – keskiarvot
Tehdyt maalit: 0.4Päästetyt maalit: 1.6xG: 1.49Vastustajan xG: 1.29BTTS: 40%Over 2.5: 40%
Digenis Morphou
DLDWW
Kauden tulosjakauma
50% W20% D30% L
Kausi (V-T-H)
5-2-3
1.70 pistettä / ottelu · maaliero +8
Viimeiset 5 (V-T-H)
2-2-1
1.60 pistettä / ottelu
Saldo vieraissa (W-D-L)
3-1-0
Viimeiset 5 vieraissa
3-1-0
WWDW
Viimeiset 5 ottelua – keskiarvot
Tehdyt maalit: 1.8Päästetyt maalit: 1.2xG: 1.58Vastustajan xG: 1.19BTTS: 80%Over 2.5: 60%

Maalit— miten joukkueet tekevät ja päästävät maaleja?

Molempien joukkueiden tekemien ja päästämien maalien määrät sekä Clean sheetien ja maaleitta jäämisen yleisyys.

Digenis Morphou on 113 % parempi kategoriassa tehdyt maalit ottelua kohden.

0.89 maalia / ottelu - ASIL Lysi · 1.9 maalia / ottelu - Digenis Morphou

Digenis Morphou on 11 % parempi kategoriassa päästetyt maalit ottelua kohden.

1.22 maalia / ottelu - ASIL Lysi · 1.1 maalia / ottelu - Digenis Morphou

ASIL Lysi:n maalintekoprofiili: vahva

ASIL Lysi tekee maalin 67 prosentissa otteluista (6 / 9 ottelua), kun taas Digenis Morphou pitää maalinsa puhtaana 30 prosentissa (3 / 10 ottelua).

Digenis Morphou:n maalintekoprofiili: erittäin vahva

Digenis Morphou tekee maalin 80 prosentissa otteluista (8 / 10 ottelua), kun taas ASIL Lysi pitää maalinsa puhtaana 11 prosentissa (1 / 9 ottelua).

8Tehdyt maalit (kausi)19
ASIL LysiDigenis Morphou
11Päästetyt maalit (kausi)11
ASIL LysiDigenis Morphou
2.11Ottelun maalikeskiarvo3
ASIL LysiDigenis Morphou
2Tehdyt maalit (viimeiset 5)9
ASIL LysiDigenis Morphou
8Päästetyt maalit (viimeiset 5)6
ASIL LysiDigenis Morphou

Kuinka usein tehdään vähintään...

67%1 maali80%
ASIL LysiDigenis Morphou
22%2 maalia50%
ASIL LysiDigenis Morphou
0%3 maalia50%
ASIL LysiDigenis Morphou
0%4 maalia10%
ASIL LysiDigenis Morphou

Kuinka usein päästetään vähintään...

89%1 maali70%
ASIL LysiDigenis Morphou
22%2 maalia40%
ASIL LysiDigenis Morphou
11%3 maalia0%
ASIL LysiDigenis Morphou
0%4 maalia0%
ASIL LysiDigenis Morphou

* Tilastot sisältävät molempien joukkueiden koti- ja vierasottelut kuluvalla kaudella.

Molemmat joukkueet tekivät maalin (BTTS)— kuinka usein molemmat joukkueet tekevät maalin?

Kuinka usein molempien joukkueiden otteluissa tehdään maaleja kummallekin puolelle verrattuna sarjan keskiarvoon.

Maalikuviot

22%BTTS puoliajalla20%
ASIL LysiDigenis Morphou
0%BTTS molemmilla puoliskoilla10%
ASIL LysiDigenis Morphou
11%Maali molemmilla puoliskoilla40%
ASIL LysiDigenis Morphou

BTTS ja maalimäärä

22%Vähintään 3 maalia ja BTTS30%
ASIL LysiDigenis Morphou
11%Vähintään 3 maalia ilman BTTS:ää30%
ASIL LysiDigenis Morphou
40%BTTS – viimeiset 580%
ASIL LysiDigenis Morphou

Maalimäärä (Over/Under)— kuinka usein näissä otteluissa ylitetään maalirajat?

Kuinka usein joukkueiden otteluissa ylitetään maalirajat koko ottelussa ja kummallakin puoliskolla.

1. puoliaika

56%Vähintään 1 maali ennen puoliaikaa70%
ASIL LysiDigenis Morphou
22%Vähintään 2 maalia ennen puoliaikaa40%
ASIL LysiDigenis Morphou
0%Vähintään 3 maalia ennen puoliaikaa0%
ASIL LysiDigenis Morphou

2. puoliaika

89%Vähintään 1 maali puoliajan jälkeen100%
ASIL LysiDigenis Morphou
33%Vähintään 2 maalia puoliajan jälkeen60%
ASIL LysiDigenis Morphou
11%Vähintään 3 maalia puoliajan jälkeen20%
ASIL LysiDigenis Morphou

Ottelun puoliskot— milloin joukkueet tekevät useammin maaleja?

Miten joukkueet jakavat suorituksensa ensimmäisen ja toisen puoliajan välillä: maalit, pisteet, nollapelit ja puoliaikatilanne.

Digenis Morphou on 40 % parempi kategoriassa ensimmäisen puoliajan vire (puoliaikapisteet).

1 pistettä / ottelu - ASIL Lysi · 1.4 pistettä / ottelu - Digenis Morphou

ASIL Lysi — puoliaikatilanne
11% johdossa67% tasatilanteessa22% häviöllä
Digenis Morphou — puoliaikatilanne
30% johdossa50% tasatilanteessa20% häviöllä

Ennen puoliaikaa (1. puoliaika)

1Pisteet ottelua kohden (1. puoliaika)1.4
ASIL LysiDigenis Morphou
0.33Tehdyt maalit (1. puoliaika)0.7
ASIL LysiDigenis Morphou
0.44Päästetyt maalit (1. puoliaika)0.4
ASIL LysiDigenis Morphou
0.78Maalien keskiarvo (1. puoliaika)1.1
ASIL LysiDigenis Morphou
56%Nollapeli ennen puoliaikaa60%
ASIL LysiDigenis Morphou
67%Ei maalia ennen puoliaikaa50%
ASIL LysiDigenis Morphou

Puoliajan jälkeen (2. puoliaika)

1.11Pisteet ottelua kohden (2. puoliaika)1.7
ASIL LysiDigenis Morphou
0.56Tehdyt maalit (2. puoliaika)1.2
ASIL LysiDigenis Morphou
0.78Päästetyt maalit (2. puoliaika)0.7
ASIL LysiDigenis Morphou
1.33Maalien keskiarvo (2. puoliaika)1.9
ASIL LysiDigenis Morphou
44%Nollapeli puoliajan jälkeen30%
ASIL LysiDigenis Morphou
56%Ei maalia puoliajan jälkeen30%
ASIL LysiDigenis Morphou

ASIL Lysi — toisen puoliajan tulokset

33% W11% D56% L
9
Puoliaikapisteet
3
Puoliajan maalit
-1
Maaliero (1. puoliaika)
10
Toisen puoliajan pisteet
-2
Maaliero (2. puoliaika)
1.00
PPG ennen puoliaikaa
Johdon pitäminen200%

Johtaa puoliajalla 11 prosentissa otteluista ja voittaa 22 prosentissa. Voittaa myös otteluita ilman johtoasemaa puoliajalla.

Puolustus puoliajan jälkeen+0.3

Päästää 0.3 maalia enemmän ottelua kohden puoliajan jälkeen — puolustus heikkenee toisella puoliajalla.

Digenis Morphou — toisen puoliajan tulokset

50% W20% D30% L
14
Puoliaikapisteet
7
Puoliajan maalit
+3
Maaliero (1. puoliaika)
17
Toisen puoliajan pisteet
+5
Maaliero (2. puoliaika)
1.40
PPG ennen puoliaikaa
Johdon pitäminen167%

Johtaa puoliajalla 30 prosentissa otteluista ja voittaa 50 prosentissa. Voittaa myös otteluita ilman johtoasemaa puoliajalla.

Puolustus puoliajan jälkeen+0.3

Päästää 0.3 maalia enemmän ottelua kohden puoliajan jälkeen — puolustus heikkenee toisella puoliajalla.

ASIL Lysi — viisi viimeistä ottelua puoliajoittain
1. puoliaika2. puoliaika
Pisteet ottelua kohden0.800.20
Tehdyt maalit / ottelu0.20.2
Päästetyt maalit / ottelu0.41.2
Ottelun maalikeskiarvo0.61.4
1 maali40%80%
2 maalia20%40%
3 maalia0%20%
Nollapeli60%20%
Ei maalia80%80%
Maaliero-1-5
Puoliaika: 0% johdossa - 80% tasatilanteessa - 20% häviöllä
2. puoliaika: 0% voitto - 20% tasatilanteessa - 80% tappio
BTTS puoliajalla (viimeiset 5): 20% - Puoliajan maalit yhteensä: 1
Digenis Morphou — viisi viimeistä ottelua puoliajoittain
1. puoliaika2. puoliaika
Pisteet ottelua kohden1.401.60
Tehdyt maalit / ottelu0.61.2
Päästetyt maalit / ottelu0.40.8
Ottelun maalikeskiarvo1.02.0
1 maali60%100%
2 maalia40%80%
3 maalia0%20%
Nollapeli60%20%
Ei maalia40%20%
Maaliero+1+2
Puoliaika: 20% johdossa - 80% tasatilanteessa - 0% häviöllä
2. puoliaika: 40% voitto - 40% tasatilanteessa - 20% tappio
BTTS puoliajalla (viimeiset 5): 40% - Puoliajan maalit yhteensä: 3

* Taulukoiden värit kuvaavat tapahtumien yleisyyttä: vihreä on yleinen, keltainen kohtalainen ja punainen harvinainen. Kyse on yleisyydestä, ei joukkuearviosta.

Maalit minuuteittain— milloin maaleja syntyy?

Ottelun vaiheet, joissa molemmat joukkueet tekevät ja päästävät useimmin maaleja.

ASIL Lysi
TehdytPäästetyt
1
1
0-15
0
1
16-30
2
2
31-45
2
0
46-60
3
3
61-75
0
4
76-90

Vaarallisimmillaan minuuteilla 61-75 (3 goals). Päästää eniten välillä 76-90 (4). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): -4 - myöhäiset vaiheet ovat heikkous.

Digenis Morphou
TehdytPäästetyt
2
1
0-15
4
1
16-30
1
2
31-45
3
2
46-60
6
1
61-75
3
4
76-90

Vaarallisimmillaan minuuteilla 61-75 (6 goals). Päästää eniten välillä 76-90 (4). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): -1 - myöhäiset vaiheet ovat heikkous.

* Jaksot 31–45 ja 76–90 sisältävät lisäajan maalit.

Muut joukkueindikaattorit— mitä xG, tehokkuus ja vire kertovat?

Nykykauden päättyneiden otteluiden perusteella tehty vertailu maalipaikkojen laadusta, tuloksista ja trendeistä.

Otteluprofiili

2.56
Arvioidut maalit
hyökkäys vs. vastustajan puolustus
1.0 : 1.6
Arvioitu maalijakauma
koti : vieras
100%
Tahti vs. sarja
100 % = sarjan keskiarvo
53%
Molemmat joukkueet tekivät maalin (BTTS)
molempien joukkueiden kausikeskiarvo
-100%
Derbyvaikutus
H2H-maalit vs. tyypilliset ottelut
54%
BTTS-arvio
molempien joukkueiden maalintekotiheyden perusteella
7%
0–0-riski
noin yksi 14 ottelusta
2-3
Yleisin maalimäärä
hyökkäys vs. puolustus molemmilla puolilla

ASIL Lysi

Nett xG -tasapaino
Luotujen ja sallittujen maalipaikkojen laadun ero ottelua kohden.
+0.08
Tulokset verrattuna xG:hen
Toteutuneen maalieron ja xG:n ehdottaman maalieron välinen ero.
-0.41
Pisteet verrattuna peliesitykseen
Kerättyjen pisteiden vertailu joukkueen maalieron perusteella odotettuihin pisteisiin.
-0.3 pist.
Viimeistelytehokkuus
Muutaako joukkue maalipaikat maaleiksi? Positiivinen arvo tarkoittaa, että maaleja syntyy enemmän kuin maalipaikkojen laatu ennustaa.
-0.49
Puolustustehokkuus
Pelastavatko puolustus tai maalivahti joukkueen? Positiivinen arvo tarkoittaa, että joukkue päästää vähemmän maaleja kuin sallitut paikat ennustavat.
+0.08
Hyökkäys vs. sarja
Kuinka paljon joukkue tekee maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon tässä roolissa. 120 % tarkoittaa 20 % yli keskiarvon.
72%
Puolustus vs. sarja
Kuinka paljon joukkue päästää maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon. 80 % tarkoittaa 20 % vähemmän päästettyjä maaleja.
92%
Vireen trendi
Vertaa viiden viimeisen ottelun pisteitä koko kauden keskiarvoon.
-0.80
Vahvempi toinen puoliaika?
Kuinka paljon enemmän joukkue tekee maaleja puoliajan jälkeen kuin ennen sitä.
+0.2
Myöhäiset maalit
0 prosenttia joukkueen maaleista syntyy minuuteilla 76–90. Vertailun vuoksi 13 prosenttia syntyy ensimmäisten 15 minuutin aikana.
0%

Digenis Morphou

Nett xG -tasapaino
Luotujen ja sallittujen maalipaikkojen laadun ero ottelua kohden.
+0.15
Tulokset verrattuna xG:hen
Toteutuneen maalieron ja xG:n ehdottaman maalieron välinen ero.
+0.65
Pisteet verrattuna peliesitykseen
Kerättyjen pisteiden vertailu joukkueen maalieron perusteella odotettuihin pisteisiin.
-5.5 pist.
Viimeistelytehokkuus
Muutaako joukkue maalipaikat maaleiksi? Positiivinen arvo tarkoittaa, että maaleja syntyy enemmän kuin maalipaikkojen laatu ennustaa.
+0.45
Puolustustehokkuus
Pelastavatko puolustus tai maalivahti joukkueen? Positiivinen arvo tarkoittaa, että joukkue päästää vähemmän maaleja kuin sallitut paikat ennustavat.
+0.20
Hyökkäys vs. sarja
Kuinka paljon joukkue tekee maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon tässä roolissa. 120 % tarkoittaa 20 % yli keskiarvon.
144%
Puolustus vs. sarja
Kuinka paljon joukkue päästää maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon. 80 % tarkoittaa 20 % vähemmän päästettyjä maaleja.
89%
Vireen trendi
Vertaa viiden viimeisen ottelun pisteitä koko kauden keskiarvoon.
-0.10
Vahvempi toinen puoliaika?
Kuinka paljon enemmän joukkue tekee maaleja puoliajan jälkeen kuin ennen sitä.
+0.5
Myöhäiset maalit
16 prosenttia joukkueen maaleista syntyy minuuteilla 76–90. Vertailun vuoksi 11 prosenttia syntyy ensimmäisten 15 minuutin aikana.
16%

* Arvioitu maalimäärä ja -jakauma, BTTS-arvio, 0–0-riski ja maalimäärä perustuvat molempien joukkueiden julkisiin kausikeskiarvoihin ja -frekvensseihin. Tämä on tilastollinen otteluprofiili, ei yksityisen mallin ennuste tai vetovihje. Muut indikaattorit kuvaavat kauden päättyneitä otteluita.

Sarjakonteksti— onko kyseessä runsasmaalisesti sarja?

Miten joukkueet vertautuvat Second Division:n keskiarvoihin.

Joukkueet vs. sarja

ASIL LysiLigaDigenis Morphou
Ottelun maalikeskiarvo▼ 2.112.56▲ 3.00
Molemmat joukkueet tekivät maalin▲ 56%52%▼ 50%
Vähintään 3 maalia (Over 2.5)▼ 33%47%▲ 60%
Clean sheetit▼ 11%28%▲ 30%
Maali ennen puoliaikaa▼ 56%70%• 70%
Maali puoliajan jälkeen▲ 89%78%▲ 100%

^ vihreä = yli sarjan keskiarvon, ˇ punainen = alle sarjan keskiarvon. Tämä näyttää eron suunnan, ei joukkuearviota.

2.56
Maalien keskiarvo ottelua kohden
52%
Molemmat joukkueet tekivät maalin
47%
Vähintään 3 maalia (Over 2.5)
28%
Clean sheetit
1.24
Kotimaalit / ottelu
1.32
Vierasmaali / ottelu
+-6%
Kotihyökkäyksen etu
+-6%
Kotipuolustuksen etu
+-6%
Kokonaiskotietu
Maalit 1. puoliajalla (koko sarja)
70%
1 maali
42%
2 maalia
8%
3 maalia
3%
4 maalia
Maalit 2. puoliajalla (koko sarja)
78%
1 maali
42%
2 maalia
10%
3 maalia
4%
4 maalia

Kokoonpanot ja pelaajatapahtumat

Vahvistetut avauskokoonpanot, vaihtopelaajat ja tähän otteluun kirjatut pelaajatapahtumat.

Kotijoukkue

Muut kirjatut pelaajat

—Giorgos Katsiati⚽ 1

Vierasjoukkue

Ottelun tapahtumat

Maalit, kortit ja vaihdot aikajärjestyksessä.

  1. ASIL LysiMaaliGiorgos Katsiati

UKK

Mikä oli ottelun ASIL Lysi–Digenis Morphou tulos?

Sarjan Second Division ottelu päättyi ASIL Lysi 1:0 Digenis Morphou. Tältä sivulta löytyvät ottelun täydelliset tilastot, puoliaikakohtainen erittely ja keskinäiset ottelut.

Mitä maalitilastot kertovat ennen ottelua ASIL Lysi–Digenis Morphou?

ASIL Lysi tekee keskimäärin 0,89 maalia ottelua kohden ja Digenis Morphou 1,90. Sarjan Second Division keskiarvo on 2,56 maalia, ja Over 2.5 toteutuu 47 prosentissa otteluista. BTTS toteutuu 56 prosentissa joukkueen ASIL Lysi otteluista ja 50 prosentissa joukkueen Digenis Morphou otteluista.

Millainen on joukkueiden ASIL Lysi ja Digenis Morphou nykyvire?

Viiden viimeisen ottelun perusteella ASIL Lysi on saavuttanut 0 voittoa, 1 tasapeliä ja 4 tappiota (0,20 pistettä ottelua kohden). Digenis Morphou on saavuttanut 2 voittoa, 2 tasapeliä ja 1 tappiota (1,60 pistettä ottelua kohden).

Mistä löydän ottelun ASIL Lysi–Digenis Morphou vihjeen ja kattavan analyysin?

Tämä sivu selittää tilastolliset taustat: vireen, keskinäiset ottelut, maalit, BTTS:n ja Over/Underin. Vedonlyöntivihje, Value Bet ja kattavat perustelut ovat saatavilla NoFluffPicks-sovelluksessa.