Algeria - Ligue 1Stade Mohamed BoumezragTiedot päivitetty 16. lokakuuta 2026

ASO Chlef - MC Alger: ottelutilastot

ASO Chlef-logo
ASO Chlef
1 : 1puoliaika 0:1
MC Alger-logo
MC Alger

ASO Chlef vs MC Alger: vire, maalit ja tärkeimmät tilastot

Mikä tämä ottelu on

ASO Chlef pelasi MC Alger-joukkuetta vastaan sarjassa Ligue 1 (Algeria). Ottelu pelattiin 13. lokakuuta 2026. Pelipaikka: Stade Mohamed Boumezrag. Lopputulos: 1:1.

Nykyvire

ASO Chlef: 0-1-3, 0,25 pistettä ottelua kohden. MC Alger: 2-0-0, 3,00 pistettä ottelua kohden.

Maalitilastot

ASO Chlef tekee 0,75 maalia ja päästää 2,00 maalia ottelua kohden. MC Alger tekee 1,50 maalia ja päästää 0,00. Sarjan keskiarvo: 2,13 maalia.

BTTS ja Over/Under

BTTS: ASO Chlef 25 %, MC Alger 0 %. Over 2.5: ASO Chlef 50 %, MC Alger 0 %. Sarjataso: BTTS 25 %, Over 2.5 28 %.

xG, laukaukset ja pallonhallinta

xG ottelua kohden: ASO Chlef 1,60, MC Alger 2,05. Laukaukset ottelua kohden: ASO Chlef 12,8, MC Alger 14,5. Keskimääräinen pallonhallinta: ASO Chlef 42 %, MC Alger 62 %.

Ensimmäinen ja toinen puoliaika

ASO Chlef: johto puoliajalla 0 %, toisen puoliajan maalit 0,25. MC Alger: johto puoliajalla 50 %, toisen puoliajan maalit 1,00.

Maalit minuuteittain

Historiallisesti vahvin maalintekojakso on joukkueella ASO Chlef 0-15 (2) ja joukkueella MC Alger 0-15 (1). Tämä on aiempien maalien jakauma, ei ennuste maalin syntyajasta.

Sarjan konteksti

Ligue 1: 2,13 maalia ottelua kohden, BTTS 25 %, Over 2.5 28 %.

Keskinäiset ottelut

Ennen tätä ottelua tietokannassa oli saatavilla 2 aiempaa keskinäistä ottelua: 0-1-1. Maalien keskiarvo 1,00, BTTS 0 %.

Arkistoitu ottelua edeltävä analyysi

Tämä analyysi laadittiin ennen ottelun alkua. Johtopäätökset perustuvat vain ennen ottelua saatavilla olleisiin tietoihin eivätkä sisällä lopputulosta tai ottelun jälkeisiä tilastoja.

Ottelun yleisanalyysi

MC Algerilla on selvästi parempi tämänhetkinen vire: se on voittanut 3 viimeisestä 5 ottelustaan, tehnyt niissä 9 maalia ja päästänyt vain 1, kun taas ASO Chlef on hävinnyt 4 viidestä ottelustaan maalierolla 4:11. Kotijoukkue ei ole voittanut yhtäkään kolmesta tähänastisesta sarjaottelustaan, on tehnyt 3 maalia ja päästänyt 7, mikä vahvistaa sen ongelmat kentän molemmissa päissä. Kotikentällään ASO Chlef päästää keskimäärin 2 maalia ottelua kohden, eikä ole vielä pitänyt yhtäkään nollapeliä. Vastustajat luovat sitä vastaan tilanteita keskimäärin 1,89 xG:n edestä. Chlefistä lähtöisin oleva joukkue pystyy luomaan maalipaikkoja, sillä sen keskimääräinen xG kotona on 2,05 ja se laukoo 16 kertaa ottelua kohden, mutta viimeistelee vain 9 % yrityksistään. Lisäksi se on jäänyt maaleitta 50 %:ssa kotiotteluistaan. MC Algerin puolustuksen pitävyys – joukkue ei ole päästänyt kaudella vielä maaliakaan – sekä huomattavasti parempi tuloskehitys puoltavat vierasvoittoa.

Katso tilastollinen yleiskatsaus
BTTS – tekevätkö molemmat joukkueet maalin?

BTTS Ei -veto ei saa vahvaa tukea liigan profiilista, sillä vain 22 % otteluista päättyy molempien joukkueiden maaleihin, ja nollapelit toteutuvat 83 %:ssa otteluista. ASO Chlef on tehnyt viidessä viime ottelussaan vain 0,8 maalia ottelua kohden ja päästänyt samalla 2,2 maalia, mikä lisää riskiä, ettei kotijoukkue onnistu maalinteossa tälläkään kertaa. MC Alger on puolustusvireeltään selvästi parempi: se on päästänyt viidessä ottelussa vain yhden maalin eli keskimäärin 0,2 maalia ottelua kohden, ja sen vastustajille sallima keskimääräinen xG on 0,78. Vierasjoukkue luo samalla tilanteita 1,87 xG:n edestä ja on tehnyt viidessä viime ottelussaan keskimäärin 1,8 maalia, joten todennäköisempää on, että Chlef jää maaleitta kuin että molemmat joukkueet onnistuvat maalinteossa.

Katso BTTS-tilastot
Over/Under – maalianalyysi

MC Alger on esittänyt erittäin vahvaa virettä: se on tehnyt viidessä viime ottelussaan 9 maalia eli keskimäärin 1,8 ottelua kohden ja päästänyt vain 1 maalin. ASO Chlef on tehnyt samalla ajanjaksolla vain 0,8 maalia ottelua kohden, vaikka sen keskimääräinen xG-lukema oli 1,43, kun taas vierasjoukkueen puolustus päästi vastustajat vain 0,78 xG:hen. Kotijoukkueella on puolustusongelmia, sillä se päästi keskimäärin 2,2 maalia, mutta liigan matala maalimäärä, 2,06 maalia ottelua kohden, sekä vähintään kolme maalia sisältäneiden otteluiden osuus, vain 22 %, rajoittavat odotuksia runsasmaalisesta ottelusta. Ennuste 2,18 maalista viittaa ennen kaikkea alle 3,5 maalin vedon etuun, joka kattaa myös tulokset 1:1, 0:2 ja 1:2.

Katso Over/Under-tilastot
HT/FT – puoliaika- ja lopputulosskenaario

MC Alger on selvästi paremmassa vireessä: viidessä viime ottelussaan se on tehnyt keskimäärin 1,8 maalia ja päästänyt vain 0,2, kun taas ASO Chlef on tehnyt 0,8 ja päästänyt vastustajansa tekemään 2,2 maalia. Vierasjoukkue johti puoliajalla 60 %:ssa näistä otteluista, kun taas kotijoukkue oli peräti 60 %:ssa otteluista tappiolla tauolle mentäessä. Lisäksi Chlef päästi ennen taukoa keskimäärin 1,2 maalia, kun MC Algerin vastaava lukema oli 0,2. Toisella puoliajalla ero on niin ikään merkittävä: MC Alger tekee keskimäärin 1,2 maalia eikä päästä yhtäkään, kun taas ASO Chlef tekee vain 0,2 maalia ja päästää 1,0. Liigan alhainen 2,06 maalin keskiarvo sekä se, että vain 22 %:ssa otteluista molemmat joukkueet ovat onnistuneet maalinteossa, tukevat hallittua, todennäköisesti yhden maalin vierasvoittoa puoliajasta ottelun loppuun.

Katso ensimmäisen ja toisen puoliajan tilastot

Puoliskoittain

0 : 1
1. puoliaika
1 : 0
2. puoliaika

Ottelutilastot

49Pallonhallinta (%)51
ASO ChlefMC Alger
4Laukaukset9
ASO ChlefMC Alger
3Laukaukset maalia kohti5
ASO ChlefMC Alger
0.94xG1.33
ASO ChlefMC Alger
3Kulmapotkut1
ASO ChlefMC Alger
65Vaaralliset hyökkäykset57
ASO ChlefMC Alger
16Rikkeet21
ASO ChlefMC Alger
3Kortit5
ASO ChlefMC Alger

Otteluennakko— mitä kauden luvut kertovat?

Tämä joukkueprofiili perustuu kauden tietoihin ja vireeseen. Ottelun kulkutilastot näytetään vasta ottelun päätyttyä.

0.75Tehdyt maalit / ottelu1.5
ASO ChlefMC Alger
2Päästetyt maalit / ottelu0
ASO ChlefMC Alger
42%Keskimääräinen pallonhallinta62%
ASO ChlefMC Alger
5.25Laukaukset maalia kohti / ottelu8
ASO ChlefMC Alger

Joukkueiden tilastot— kumpi on tehokkaampi?

Molempien joukkueiden hyökkäyksen ja puolustuksen vertailu kuluvalla kaudella.

12.75Laukaukset ottelua kohden14.5
ASO ChlefMC Alger
5.25Laukaukset maalia kohti8
ASO ChlefMC Alger
5.9%Laukausten tehokkuus10.3%
ASO ChlefMC Alger
42%Pallonhallinta62%
ASO ChlefMC Alger
1.6Tehty xG2.05
ASO ChlefMC Alger
1.91Päästetty xG0.88
ASO ChlefMC Alger

Laukausten laatu

ASO Chlef: TasapainoinenMC Alger: Hallitseva
ASO ChlefMC Alger
Tarkkuus (laukaukset maalia kohti)41%55%
Paikkojen laatu (xG/laukaus)0.130.14
Viimeistely (maalit laukausta kohti maalia)0.140.19

Noin 0,08:n xG/laukaus tarkoittaa yleensä kaukolaukauksia; 0,15 tai enemmän yleensä boksipaikkoja. Tyyliluokitus perustuu pallonhallintaan, laukausten määrään ja tehokkuuteen.

* xG (odotetut maalit) kertoo, kuinka monta maalia joukkueen pitäisi tehdä paikoistaan. Jos toteutuneet maalit ylittävät xG:n, viimeistely on keskimääräistä parempaa; jos ne alittavat xG:n, paikkoja hukataan.

Joukkueen vire— kumpi on paremmassa vireessä?

Viisi viimeistä ottelua ja kauden tilasto kokonaisuutena sekä koti- ja vierasotteluissa.

MC Alger on 1100 % parempi kategoriassa viiden viimeisen ottelun vire.

0.25 pistettä / ottelu - ASO Chlef · 3 pistettä / ottelu - MC Alger

ASO Chlef
DLLL
Ei voittoa viidessä viimeisessä ottelussa
Kauden tulosjakauma
0% W25% D75% L
Kausi (V-T-H)
0-1-3
0.25 pistettä / ottelu · maaliero -5
Viimeiset 5 (V-T-H)
0-1-3
0.25 pistettä / ottelu
Saldo kotona (W-D-L)
0-1-1
Viimeiset 5 kotona
0-1-1
DL
Viimeiset 5 ottelua – keskiarvot
Tehdyt maalit: 0.8Päästetyt maalit: 2.0xG: 1.60Vastustajan xG: 1.91BTTS: 25%Over 2.5: 50%
MC Alger
WW
5 voittoa putkeen
Kauden tulosjakauma
100% W0% D0% L
Kausi (V-T-H)
2-0-0
3.00 pistettä / ottelu · maaliero +3
Viimeiset 5 (V-T-H)
2-0-0
3.00 pistettä / ottelu
Saldo vieraissa (W-D-L)
0-0-0
Viimeiset 5 vieraissa
0-0-0
Viimeiset 5 ottelua – keskiarvot
Tehdyt maalit: 1.5Päästetyt maalit: 0.0xG: 2.05Vastustajan xG: 0.88BTTS: 0%Over 2.5: 0%

Maalit— miten joukkueet tekevät ja päästävät maaleja?

Molempien joukkueiden tekemien ja päästämien maalien määrät sekä Clean sheetien ja maaleitta jäämisen yleisyys.

MC Alger on 100 % parempi kategoriassa tehdyt maalit ottelua kohden.

0.75 maalia / ottelu - ASO Chlef · 1.5 maalia / ottelu - MC Alger

ASO Chlef:n maalintekoprofiili: vaikeampi

ASO Chlef tekee maalin 25 prosentissa otteluista (1 / 4 ottelua), kun taas MC Alger pitää maalinsa puhtaana 100 prosentissa (2 / 2 ottelua).

MC Alger:n maalintekoprofiili: erittäin vahva

MC Alger tekee maalin 100 prosentissa otteluista (2 / 2 ottelua), kun taas ASO Chlef pitää maalinsa puhtaana 0 prosentissa (0 / 4 ottelua).

3Tehdyt maalit (kausi)3
ASO ChlefMC Alger
8Päästetyt maalit (kausi)0
ASO ChlefMC Alger
2.75Ottelun maalikeskiarvo1.5
ASO ChlefMC Alger
3Tehdyt maalit (viimeiset 5)3
ASO ChlefMC Alger
8Päästetyt maalit (viimeiset 5)0
ASO ChlefMC Alger

Kuinka usein tehdään vähintään...

25%1 maali100%
ASO ChlefMC Alger
25%2 maalia50%
ASO ChlefMC Alger
25%3 maalia0%
ASO ChlefMC Alger
0%4 maalia0%
ASO ChlefMC Alger

Kuinka usein päästetään vähintään...

100%1 maali0%
ASO ChlefMC Alger
50%2 maalia0%
ASO ChlefMC Alger
50%3 maalia0%
ASO ChlefMC Alger
0%4 maalia0%
ASO ChlefMC Alger

* Tilastot sisältävät molempien joukkueiden koti- ja vierasottelut kuluvalla kaudella.

Molemmat joukkueet tekivät maalin (BTTS)— kuinka usein molemmat joukkueet tekevät maalin?

Kuinka usein molempien joukkueiden otteluissa tehdään maaleja kummallekin puolelle verrattuna sarjan keskiarvoon.

Maalikuviot

25%BTTS puoliajalla0%
ASO ChlefMC Alger
0%BTTS molemmilla puoliskoilla0%
ASO ChlefMC Alger
25%Maali molemmilla puoliskoilla50%
ASO ChlefMC Alger

BTTS ja maalimäärä

25%Vähintään 3 maalia ja BTTS0%
ASO ChlefMC Alger
25%Vähintään 3 maalia ilman BTTS:ää0%
ASO ChlefMC Alger
25%BTTS – viimeiset 50%
ASO ChlefMC Alger

Maalimäärä (Over/Under)— kuinka usein näissä otteluissa ylitetään maalirajat?

Kuinka usein joukkueiden otteluissa ylitetään maalirajat koko ottelussa ja kummallakin puoliskolla.

1. puoliaika

75%Vähintään 1 maali ennen puoliaikaa50%
ASO ChlefMC Alger
25%Vähintään 2 maalia ennen puoliaikaa0%
ASO ChlefMC Alger
25%Vähintään 3 maalia ennen puoliaikaa0%
ASO ChlefMC Alger

2. puoliaika

75%Vähintään 1 maali puoliajan jälkeen100%
ASO ChlefMC Alger
25%Vähintään 2 maalia puoliajan jälkeen0%
ASO ChlefMC Alger
0%Vähintään 3 maalia puoliajan jälkeen0%
ASO ChlefMC Alger

Ottelun puoliskot— milloin joukkueet tekevät useammin maaleja?

Miten joukkueet jakavat suorituksensa ensimmäisen ja toisen puoliajan välillä: maalit, pisteet, nollapelit ja puoliaikatilanne.

MC Alger on 700 % parempi kategoriassa ensimmäisen puoliajan vire (puoliaikapisteet).

0.25 pistettä / ottelu - ASO Chlef · 2 pistettä / ottelu - MC Alger

ASO Chlef — puoliaikatilanne
0% johdossa25% tasatilanteessa75% häviöllä
MC Alger — puoliaikatilanne
50% johdossa50% tasatilanteessa0% häviöllä

Ennen puoliaikaa (1. puoliaika)

0.25Pisteet ottelua kohden (1. puoliaika)2
ASO ChlefMC Alger
0.5Tehdyt maalit (1. puoliaika)0.5
ASO ChlefMC Alger
1.25Päästetyt maalit (1. puoliaika)0
ASO ChlefMC Alger
1.75Maalien keskiarvo (1. puoliaika)0.5
ASO ChlefMC Alger
25%Nollapeli ennen puoliaikaa100%
ASO ChlefMC Alger
75%Ei maalia ennen puoliaikaa50%
ASO ChlefMC Alger

Puoliajan jälkeen (2. puoliaika)

1Pisteet ottelua kohden (2. puoliaika)3
ASO ChlefMC Alger
0.25Tehdyt maalit (2. puoliaika)1
ASO ChlefMC Alger
0.75Päästetyt maalit (2. puoliaika)0
ASO ChlefMC Alger
1Maalien keskiarvo (2. puoliaika)1
ASO ChlefMC Alger
50%Nollapeli puoliajan jälkeen100%
ASO ChlefMC Alger
75%Ei maalia puoliajan jälkeen0%
ASO ChlefMC Alger

ASO Chlef — toisen puoliajan tulokset

25% W25% D50% L
1
Puoliaikapisteet
2
Puoliajan maalit
-3
Maaliero (1. puoliaika)
4
Toisen puoliajan pisteet
-2
Maaliero (2. puoliaika)
0.25
PPG ennen puoliaikaa
Puolustus puoliajan jälkeen-0.5

Puolustus pysyy vakaana koko ottelun ajan.

MC Alger — toisen puoliajan tulokset

100% W0% D0% L
4
Puoliaikapisteet
1
Puoliajan maalit
+1
Maaliero (1. puoliaika)
6
Toisen puoliajan pisteet
+2
Maaliero (2. puoliaika)
2.00
PPG ennen puoliaikaa
Johdon pitäminen200%

Johtaa puoliajalla 50 prosentissa otteluista ja voittaa 100 prosentissa. Voittaa myös otteluita ilman johtoasemaa puoliajalla.

Puolustus puoliajan jälkeen0.0

Puolustus pysyy vakaana koko ottelun ajan.

ASO Chlef — viisi viimeistä ottelua puoliajoittain
1. puoliaika2. puoliaika
Pisteet ottelua kohden0.251.00
Tehdyt maalit / ottelu0.50.3
Päästetyt maalit / ottelu1.30.8
Ottelun maalikeskiarvo1.81.0
1 maali75%75%
2 maalia25%25%
3 maalia25%0%
Nollapeli25%50%
Ei maalia75%75%
Maaliero-3-2
Puoliaika: 0% johdossa - 25% tasatilanteessa - 75% häviöllä
2. puoliaika: 25% voitto - 25% tasatilanteessa - 50% tappio
BTTS puoliajalla (viimeiset 5): 25% - Puoliajan maalit yhteensä: 2
MC Alger — viisi viimeistä ottelua puoliajoittain
1. puoliaika2. puoliaika
Pisteet ottelua kohden2.003.00
Tehdyt maalit / ottelu0.51.0
Päästetyt maalit / ottelu0.00.0
Ottelun maalikeskiarvo0.51.0
1 maali50%100%
2 maalia0%0%
3 maalia0%0%
Nollapeli100%100%
Ei maalia50%0%
Maaliero+1+2
Puoliaika: 50% johdossa - 50% tasatilanteessa - 0% häviöllä
2. puoliaika: 100% voitto - 0% tasatilanteessa - 0% tappio
BTTS puoliajalla (viimeiset 5): 0% - Puoliajan maalit yhteensä: 1

* Taulukoiden värit kuvaavat tapahtumien yleisyyttä: vihreä on yleinen, keltainen kohtalainen ja punainen harvinainen. Kyse on yleisyydestä, ei joukkuearviosta.

Maalit minuuteittain— milloin maaleja syntyy?

Ottelun vaiheet, joissa molemmat joukkueet tekevät ja päästävät useimmin maaleja.

ASO Chlef
TehdytPäästetyt
2
2
0-15
0
1
16-30
0
2
31-45
0
1
46-60
1
1
61-75
0
1
76-90

Vaarallisimmillaan minuuteilla 0-15 (2 goals). Päästää eniten välillä 0-15 (2). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): -1 - myöhäiset vaiheet ovat heikkous.

MC Alger
TehdytPäästetyt
1
0
0-15
0
0
16-30
0
0
31-45
0
0
46-60
1
0
61-75
1
0
76-90

Vaarallisimmillaan minuuteilla 0-15 (1 goal). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): +1 - voittaa myöhäiset vaiheet.

* Jaksot 31–45 ja 76–90 sisältävät lisäajan maalit.

Muut joukkueindikaattorit— mitä xG, tehokkuus ja vire kertovat?

Nykykauden päättyneiden otteluiden perusteella tehty vertailu maalipaikkojen laadusta, tuloksista ja trendeistä.

Otteluprofiili

2.13
Arvioidut maalit
hyökkäys vs. vastustajan puolustus
0.4 : 1.8
Arvioitu maalijakauma
koti : vieras
100%
Tahti vs. sarja
100 % = sarjan keskiarvo
13%
Molemmat joukkueet tekivät maalin (BTTS)
molempien joukkueiden kausikeskiarvo
-53%
Derbyvaikutus
H2H-maalit vs. tyypilliset ottelut
25%
BTTS-arvio
molempien joukkueiden maalintekotiheyden perusteella
0%
0–0-riski
käytännössä nolla
0-1
Yleisin maalimäärä
hyökkäys vs. puolustus molemmilla puolilla

ASO Chlef

Nett xG -tasapaino
Luotujen ja sallittujen maalipaikkojen laadun ero ottelua kohden.
-0.31
Tulokset verrattuna xG:hen
Toteutuneen maalieron ja xG:n ehdottaman maalieron välinen ero.
-0.94
Pisteet verrattuna peliesitykseen
Kerättyjen pisteiden vertailu joukkueen maalieron perusteella odotettuihin pisteisiin.
-0.5 pist.
Viimeistelytehokkuus
Muutaako joukkue maalipaikat maaleiksi? Positiivinen arvo tarkoittaa, että maaleja syntyy enemmän kuin maalipaikkojen laatu ennustaa.
-0.85
Puolustustehokkuus
Pelastavatko puolustus tai maalivahti joukkueen? Positiivinen arvo tarkoittaa, että joukkue päästää vähemmän maaleja kuin sallitut paikat ennustavat.
-0.09
Hyökkäys vs. sarja
Kuinka paljon joukkue tekee maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon tässä roolissa. 120 % tarkoittaa 20 % yli keskiarvon.
52%
Puolustus vs. sarja
Kuinka paljon joukkue päästää maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon. 80 % tarkoittaa 20 % vähemmän päästettyjä maaleja.
290%
Vireen trendi
Vertaa viiden viimeisen ottelun pisteitä koko kauden keskiarvoon.
0.00
Vahvempi toinen puoliaika?
Kuinka paljon enemmän joukkue tekee maaleja puoliajan jälkeen kuin ennen sitä.
-0.3
Myöhäiset maalit
0 prosenttia joukkueen maaleista syntyy minuuteilla 76–90. Vertailun vuoksi 67 prosenttia syntyy ensimmäisten 15 minuutin aikana.
0%

MC Alger

Nett xG -tasapaino
Luotujen ja sallittujen maalipaikkojen laadun ero ottelua kohden.
+1.17
Tulokset verrattuna xG:hen
Toteutuneen maalieron ja xG:n ehdottaman maalieron välinen ero.
+0.33
Pisteet verrattuna peliesitykseen
Kerättyjen pisteiden vertailu joukkueen maalieron perusteella odotettuihin pisteisiin.
0.0 pist.
Viimeistelytehokkuus
Muutaako joukkue maalipaikat maaleiksi? Positiivinen arvo tarkoittaa, että maaleja syntyy enemmän kuin maalipaikkojen laatu ennustaa.
-0.55
Puolustustehokkuus
Pelastavatko puolustus tai maalivahti joukkueen? Positiivinen arvo tarkoittaa, että joukkue päästää vähemmän maaleja kuin sallitut paikat ennustavat.
+0.88
Hyökkäys vs. sarja
Kuinka paljon joukkue tekee maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon tässä roolissa. 120 % tarkoittaa 20 % yli keskiarvon.
217%
Puolustus vs. sarja
Kuinka paljon joukkue päästää maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon. 80 % tarkoittaa 20 % vähemmän päästettyjä maaleja.
0%
Vireen trendi
Vertaa viiden viimeisen ottelun pisteitä koko kauden keskiarvoon.
0.00
Vahvempi toinen puoliaika?
Kuinka paljon enemmän joukkue tekee maaleja puoliajan jälkeen kuin ennen sitä.
+0.5
Myöhäiset maalit
33 prosenttia joukkueen maaleista syntyy minuuteilla 76–90. Vertailun vuoksi 33 prosenttia syntyy ensimmäisten 15 minuutin aikana.
33%

* Arvioitu maalimäärä ja -jakauma, BTTS-arvio, 0–0-riski ja maalimäärä perustuvat molempien joukkueiden julkisiin kausikeskiarvoihin ja -frekvensseihin. Tämä on tilastollinen otteluprofiili, ei yksityisen mallin ennuste tai vetovihje. Muut indikaattorit kuvaavat kauden päättyneitä otteluita.

Sarjakonteksti— onko kyseessä runsasmaalisesti sarja?

Miten joukkueet vertautuvat Ligue 1:n keskiarvoihin.

Joukkueet vs. sarja

ASO ChlefLigaMC Alger
Ottelun maalikeskiarvo▲ 2.752.13▼ 1.50
Molemmat joukkueet tekivät maalin• 25%25%▼ 0%
Vähintään 3 maalia (Over 2.5)▲ 50%28%▼ 0%
Clean sheetit▼ 0%44%▲ 100%
Maali ennen puoliaikaa▲ 75%44%▲ 50%
Maali puoliajan jälkeen▼ 75%81%▲ 100%

^ vihreä = yli sarjan keskiarvon, ˇ punainen = alle sarjan keskiarvon. Tämä näyttää eron suunnan, ei joukkuearviota.

2.13
Maalien keskiarvo ottelua kohden
25%
Molemmat joukkueet tekivät maalin
28%
Vähintään 3 maalia (Over 2.5)
44%
Clean sheetit
1.44
Kotimaalit / ottelu
0.69
Vierasmaali / ottelu
+109%
Kotihyökkäyksen etu
+52%
Kotipuolustuksen etu
+28%
Kokonaiskotietu
Maalit 1. puoliajalla (koko sarja)
44%
1 maali
16%
2 maalia
9%
3 maalia
3%
4 maalia
Maalit 2. puoliajalla (koko sarja)
81%
1 maali
34%
2 maalia
16%
3 maalia
6%
4 maalia

Kokoonpanot ja pelaajatapahtumat

Vahvistetut avauskokoonpanot, vaihtopelaajat ja tähän otteluun kirjatut pelaajatapahtumat.

Ottelun tapahtumat

Maalit, kortit ja vaihdot aikajärjestyksessä.

  1. MC AlgerKeltainen korttiMohamed Zougrana
  2. MC AlgerMaaliZinedine FerhatMaalisyöttö: Mohamed Saliou Bangoura
  3. MC AlgerKeltainen korttiAyoub Abdellaoui
  4. MC AlgerVaihtoKentälle: Mossi NduwumwePois kentältä: Ayoub Abdellaoui
  5. ASO ChlefMaalisyöttöOussama Benattia
  6. MC AlgerVaihtoKentälle: Merouane MehdaouiPois kentältä: Chahreddine Boukholda
  7. ASO ChlefVaihtoKentälle: Kokou AvotorPois kentältä: Anis Elhadj Benchouya
  8. MC AlgerKeltainen korttiZinedine Ferhat
  9. ASO ChlefKeltainen korttiChems Eddine Bekkouche
  10. ASO ChlefKeltainen korttiMohamed Alaa Eddine Belaribi
  11. ASO ChlefKeltainen korttiChems Eddine Bekkouche
  12. MC AlgerPunainen korttiZakaria Naidji

Erotuomari ja valmentajat

Avaa kausiprofiilit ja vertaa ottelutilastoja, maaleja ja kurinpitotrendejä.

Keskinäiset ottelut

Viimeisimmät kohtaamiset (2): ASO Chlef 0 - 1 - 1 MC Alger. Maalien keskiarvo 1.00, molemmat joukkueet tekivät maalin 0% ottelua.

UKK

Mikä oli ottelun ASO Chlef–MC Alger tulos?

Sarjan Ligue 1 ottelu päättyi ASO Chlef 1:1 MC Alger. Tältä sivulta löytyvät ottelun täydelliset tilastot, puoliaikakohtainen erittely ja keskinäiset ottelut.

Millaiset ovat joukkueiden ASO Chlef ja MC Alger keskinäiset tilastot?

2 viimeisessä keskinäisessä ottelussa ASO Chlef voitti 0, MC Alger voitti 1 ja 1 päättyi tasan. Näissä otteluissa tehtiin keskimäärin 1,00 maalia, ja molemmat joukkueet tekivät maalin 0 prosentissa otteluista.

Mitä maalitilastot kertovat ennen ottelua ASO Chlef–MC Alger?

ASO Chlef tekee keskimäärin 0,75 maalia ottelua kohden ja MC Alger 1,50. Sarjan Ligue 1 keskiarvo on 2,13 maalia, ja Over 2.5 toteutuu 28 prosentissa otteluista. BTTS toteutuu 25 prosentissa joukkueen ASO Chlef otteluista ja 0 prosentissa joukkueen MC Alger otteluista.

Millainen on joukkueiden ASO Chlef ja MC Alger nykyvire?

Viiden viimeisen ottelun perusteella ASO Chlef on saavuttanut 0 voittoa, 1 tasapeliä ja 3 tappiota (0,25 pistettä ottelua kohden). MC Alger on saavuttanut 2 voittoa, 0 tasapeliä ja 0 tappiota (3,00 pistettä ottelua kohden).

Mistä löydän ottelun ASO Chlef–MC Alger vihjeen ja kattavan analyysin?

Tämä sivu selittää tilastolliset taustat: vireen, keskinäiset ottelut, maalit, BTTS:n ja Over/Underin. Vedonlyöntivihje, Value Bet ja kattavat perustelut ovat saatavilla NoFluffPicks-sovelluksessa.