Ranska - NationalTiedot päivitetty 03. marraskuuta 2026

Aubagne - Amiens SC: ottelutilastot

Perustelut:

Täysi analyysi ja pick sovelluksessa

Katso tämän ottelun vedonlyöntianalyysi, pick, Value Bet ja täydet perustelut.

Katso analyysi ja pick

Aubagne vs Amiens SC: vire, maalit ja tärkeimmät tilastot

Mikä tämä ottelu on

Aubagne kohtaa Amiens SC-joukkueen sarjassa National (Ranska). Ottelu pelataan 7. marraskuuta 2026.

Nykyvire

Aubagne: 1-0-4, 0,60 pistettä ottelua kohden. Amiens SC: 2-3-0, 1,80 pistettä ottelua kohden.

Maalitilastot

Aubagne tekee 0,55 maalia ja päästää 1,55 maalia ottelua kohden. Amiens SC tekee 1,27 maalia ja päästää 0,45. Sarjan keskiarvo: 2,43 maalia.

BTTS ja Over/Under

BTTS: Aubagne 27 %, Amiens SC 27 %. Over 2.5: Aubagne 45 %, Amiens SC 27 %. Sarjataso: BTTS 49 %, Over 2.5 41 %.

xG, laukaukset ja pallonhallinta

xG ottelua kohden: Aubagne 1,16, Amiens SC 1,09. Laukaukset ottelua kohden: Aubagne 8,9, Amiens SC 9,7. Keskimääräinen pallonhallinta: Aubagne 46 %, Amiens SC 54 %.

Ensimmäinen ja toinen puoliaika

Aubagne: johto puoliajalla 18 %, toisen puoliajan maalit 0,18. Amiens SC: johto puoliajalla 27 %, toisen puoliajan maalit 0,91.

Maalit minuuteittain

Historiallisesti vahvin maalintekojakso on joukkueella Aubagne 0-15 (4) ja joukkueella Amiens SC 46-60 (4). Tämä on aiempien maalien jakauma, ei ennuste maalin syntyajasta.

Sarjan konteksti

National: 2,43 maalia ottelua kohden, BTTS 49 %, Over 2.5 41 %.

Keskinäiset ottelut

Tietokannassa ei ole saatavilla vastaavaa keskinäisten otteluiden otosta.

Ennen ottelua

1X2-kertoimet

(4.10)
(3.45)
(1.77)

Otteluennakko— mitä kauden luvut kertovat?

Tämä joukkueprofiili perustuu kauden tietoihin ja vireeseen. Ottelun kulkutilastot näytetään vasta ottelun päätyttyä.

0.55Tehdyt maalit / ottelu1.27
AubagneAmiens SC
1.55Päästetyt maalit / ottelu0.45
AubagneAmiens SC
46%Keskimääräinen pallonhallinta54%
AubagneAmiens SC
4.55Laukaukset maalia kohti / ottelu3.55
AubagneAmiens SC

Joukkueiden tilastot— kumpi on tehokkaampi?

Molempien joukkueiden hyökkäyksen ja puolustuksen vertailu kuluvalla kaudella.

8.91Laukaukset ottelua kohden9.73
AubagneAmiens SC
4.55Laukaukset maalia kohti3.55
AubagneAmiens SC
6.1%Laukausten tehokkuus13.1%
AubagneAmiens SC
46%Pallonhallinta54%
AubagneAmiens SC
1.16Tehty xG1.09
AubagneAmiens SC
1.68Päästetty xG0.93
AubagneAmiens SC

Laukausten laatu

Aubagne: TasapainoinenAmiens SC: Tehokas viimeistely
AubagneAmiens SC
Tarkkuus (laukaukset maalia kohti)51%36%
Paikkojen laatu (xG/laukaus)0.130.11
Viimeistely (maalit laukausta kohti maalia)0.120.36

Noin 0,08:n xG/laukaus tarkoittaa yleensä kaukolaukauksia; 0,15 tai enemmän yleensä boksipaikkoja. Tyyliluokitus perustuu pallonhallintaan, laukausten määrään ja tehokkuuteen.

* xG (odotetut maalit) kertoo, kuinka monta maalia joukkueen pitäisi tehdä paikoistaan. Jos toteutuneet maalit ylittävät xG:n, viimeistely on keskimääräistä parempaa; jos ne alittavat xG:n, paikkoja hukataan.

Joukkueen vire— kumpi on paremmassa vireessä?

Viisi viimeistä ottelua ja kauden tilasto kokonaisuutena sekä koti- ja vierasotteluissa.

Amiens SC on 200 % parempi kategoriassa viiden viimeisen ottelun vire.

0.6 pistettä / ottelu - Aubagne · 1.8 pistettä / ottelu - Amiens SC

Aubagne
LWLLL
Kauden tulosjakauma
18% W9% D73% L
Kausi (V-T-H)
2-1-8
0.64 pistettä / ottelu · maaliero -11
Viimeiset 5 (V-T-H)
1-0-4
0.60 pistettä / ottelu
Saldo kotona (W-D-L)
1-0-4
Viimeiset 5 kotona
1-0-4
LLWLL
Viimeiset 5 ottelua – keskiarvot
Tehdyt maalit: 0.6Päästetyt maalit: 2.0xG: 1.12Vastustajan xG: 1.90BTTS: 40%Over 2.5: 60%
Amiens SC
WDWDD
Tappioton viidessä viimeisessä ottelussa
Kauden tulosjakauma
36% W45% D18% L
Kausi (V-T-H)
4-5-2
1.55 pistettä / ottelu · maaliero +9
Viimeiset 5 (V-T-H)
2-3-0
1.80 pistettä / ottelu
Saldo vieraissa (W-D-L)
1-4-1
Viimeiset 5 vieraissa
1-3-1
LWDDD
Viimeiset 5 ottelua – keskiarvot
Tehdyt maalit: 1.6Päästetyt maalit: 0.6xG: 1.23Vastustajan xG: 0.79BTTS: 60%Over 2.5: 20%

Maalit— miten joukkueet tekevät ja päästävät maaleja?

Molempien joukkueiden tekemien ja päästämien maalien määrät sekä Clean sheetien ja maaleitta jäämisen yleisyys.

Amiens SC on 131 % parempi kategoriassa tehdyt maalit ottelua kohden.

0.55 maalia / ottelu - Aubagne · 1.27 maalia / ottelu - Amiens SC

Amiens SC on 244 % parempi kategoriassa päästetyt maalit ottelua kohden.

1.55 maalia / ottelu - Aubagne · 0.45 maalia / ottelu - Amiens SC

Aubagne:n maalintekoprofiili: vaikeampi

Aubagne tekee maalin 36 prosentissa otteluista (4 / 11 ottelua), kun taas Amiens SC pitää maalinsa puhtaana 55 prosentissa (6 / 11 ottelua).

Amiens SC:n maalintekoprofiili: erittäin vahva

Amiens SC tekee maalin 64 prosentissa otteluista (7 / 11 ottelua), kun taas Aubagne pitää maalinsa puhtaana 18 prosentissa (2 / 11 ottelua).

6Tehdyt maalit (kausi)14
AubagneAmiens SC
17Päästetyt maalit (kausi)5
AubagneAmiens SC
2.09Ottelun maalikeskiarvo1.73
AubagneAmiens SC
3Tehdyt maalit (viimeiset 5)8
AubagneAmiens SC
10Päästetyt maalit (viimeiset 5)3
AubagneAmiens SC

Kuinka usein tehdään vähintään...

36%1 maali64%
AubagneAmiens SC
18%2 maalia36%
AubagneAmiens SC
0%3 maalia27%
AubagneAmiens SC
0%4 maalia0%
AubagneAmiens SC

Kuinka usein päästetään vähintään...

82%1 maali45%
AubagneAmiens SC
36%2 maalia0%
AubagneAmiens SC
27%3 maalia0%
AubagneAmiens SC
9%4 maalia0%
AubagneAmiens SC

* Tilastot sisältävät molempien joukkueiden koti- ja vierasottelut kuluvalla kaudella.

Molemmat joukkueet tekivät maalin (BTTS)— kuinka usein molemmat joukkueet tekevät maalin?

Kuinka usein molempien joukkueiden otteluissa tehdään maaleja kummallekin puolelle verrattuna sarjan keskiarvoon.

Maalikuviot

9%BTTS puoliajalla0%
AubagneAmiens SC
0%BTTS molemmilla puoliskoilla0%
AubagneAmiens SC
9%Maali molemmilla puoliskoilla18%
AubagneAmiens SC

BTTS ja maalimäärä

27%Vähintään 3 maalia ja BTTS0%
AubagneAmiens SC
18%Vähintään 3 maalia ilman BTTS:ää27%
AubagneAmiens SC
40%BTTS – viimeiset 560%
AubagneAmiens SC

Maalimäärä (Over/Under)— kuinka usein näissä otteluissa ylitetään maalirajat?

Kuinka usein joukkueiden otteluissa ylitetään maalirajat koko ottelussa ja kummallakin puoliskolla.

1. puoliaika

64%Vähintään 1 maali ennen puoliaikaa64%
AubagneAmiens SC
27%Vähintään 2 maalia ennen puoliaikaa9%
AubagneAmiens SC
0%Vähintään 3 maalia ennen puoliaikaa0%
AubagneAmiens SC

2. puoliaika

64%Vähintään 1 maali puoliajan jälkeen64%
AubagneAmiens SC
36%Vähintään 2 maalia puoliajan jälkeen18%
AubagneAmiens SC
18%Vähintään 3 maalia puoliajan jälkeen18%
AubagneAmiens SC

Ottelun puoliskot— milloin joukkueet tekevät useammin maaleja?

Miten joukkueet jakavat suorituksensa ensimmäisen ja toisen puoliajan välillä: maalit, pisteet, nollapelit ja puoliaikatilanne.

Amiens SC on 18 % parempi kategoriassa ensimmäisen puoliajan vire (puoliaikapisteet).

1 pistettä / ottelu - Aubagne · 1.18 pistettä / ottelu - Amiens SC

Aubagne — puoliaikatilanne
18% johdossa45% tasatilanteessa36% häviöllä
Amiens SC — puoliaikatilanne
27% johdossa36% tasatilanteessa36% häviöllä

Ennen puoliaikaa (1. puoliaika)

1Pisteet ottelua kohden (1. puoliaika)1.18
AubagneAmiens SC
0.36Tehdyt maalit (1. puoliaika)0.36
AubagneAmiens SC
0.55Päästetyt maalit (1. puoliaika)0.36
AubagneAmiens SC
0.91Maalien keskiarvo (1. puoliaika)0.73
AubagneAmiens SC
55%Nollapeli ennen puoliaikaa64%
AubagneAmiens SC
73%Ei maalia ennen puoliaikaa73%
AubagneAmiens SC

Puoliajan jälkeen (2. puoliaika)

0.64Pisteet ottelua kohden (2. puoliaika)2
AubagneAmiens SC
0.18Tehdyt maalit (2. puoliaika)0.91
AubagneAmiens SC
1Päästetyt maalit (2. puoliaika)0.09
AubagneAmiens SC
1.18Maalien keskiarvo (2. puoliaika)1
AubagneAmiens SC
45%Nollapeli puoliajan jälkeen91%
AubagneAmiens SC
82%Ei maalia puoliajan jälkeen45%
AubagneAmiens SC

Aubagne — toisen puoliajan tulokset

9% W36% D55% L
11
Puoliaikapisteet
4
Puoliajan maalit
-2
Maaliero (1. puoliaika)
7
Toisen puoliajan pisteet
-9
Maaliero (2. puoliaika)
1.00
PPG ennen puoliaikaa
Johdon pitäminen100%

Johtaa puoliajalla 18 prosentissa otteluista ja voittaa 18 prosentissa. Voittaa myös otteluita ilman johtoasemaa puoliajalla.

Puolustus puoliajan jälkeen+0.4

Päästää 0.4 maalia enemmän ottelua kohden puoliajan jälkeen — puolustus heikkenee toisella puoliajalla.

Amiens SC — toisen puoliajan tulokset

55% W36% D9% L
13
Puoliaikapisteet
4
Puoliajan maalit
0
Maaliero (1. puoliaika)
22
Toisen puoliajan pisteet
+9
Maaliero (2. puoliaika)
1.18
PPG ennen puoliaikaa
Johdon pitäminen133%

Johtaa puoliajalla 27 prosentissa otteluista ja voittaa 36 prosentissa. Voittaa myös otteluita ilman johtoasemaa puoliajalla.

Puolustus puoliajan jälkeen-0.3

Puolustus pysyy vakaana koko ottelun ajan.

Aubagne — viisi viimeistä ottelua puoliajoittain
1. puoliaika2. puoliaika
Pisteet ottelua kohden1.000.80
Tehdyt maalit / ottelu0.40.2
Päästetyt maalit / ottelu0.81.2
Ottelun maalikeskiarvo1.21.4
1 maali80%80%
2 maalia40%40%
3 maalia0%20%
Nollapeli40%40%
Ei maalia60%80%
Maaliero-2-5
Puoliaika: 20% johdossa - 40% tasatilanteessa - 40% häviöllä
2. puoliaika: 20% voitto - 20% tasatilanteessa - 60% tappio
BTTS puoliajalla (viimeiset 5): 20% - Puoliajan maalit yhteensä: 2
Amiens SC — viisi viimeistä ottelua puoliajoittain
1. puoliaika2. puoliaika
Pisteet ottelua kohden1.402.40
Tehdyt maalit / ottelu0.41.2
Päästetyt maalit / ottelu0.40.2
Ottelun maalikeskiarvo0.81.4
1 maali80%100%
2 maalia0%20%
3 maalia0%20%
Nollapeli60%80%
Ei maalia60%20%
Maaliero0+5
Puoliaika: 40% johdossa - 20% tasatilanteessa - 40% häviöllä
2. puoliaika: 80% voitto - 0% tasatilanteessa - 20% tappio
BTTS puoliajalla (viimeiset 5): 0% - Puoliajan maalit yhteensä: 2

* Taulukoiden värit kuvaavat tapahtumien yleisyyttä: vihreä on yleinen, keltainen kohtalainen ja punainen harvinainen. Kyse on yleisyydestä, ei joukkuearviosta.

Maalit minuuteittain— milloin maaleja syntyy?

Ottelun vaiheet, joissa molemmat joukkueet tekevät ja päästävät useimmin maaleja.

Aubagne
TehdytPäästetyt
4
1
0-15
0
4
16-30
0
1
31-45
2
2
46-60
0
2
61-75
0
7
76-90

Vaarallisimmillaan minuuteilla 0-15 (4 goals). Päästää eniten välillä 76-90 (7). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): -7 - myöhäiset vaiheet ovat heikkous.

Amiens SC
TehdytPäästetyt
1
1
0-15
1
0
16-30
2
3
31-45
4
0
46-60
2
0
61-75
4
1
76-90

Vaarallisimmillaan minuuteilla 46-60 (4 goals). Päästää eniten välillä 31-45 (3). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): +3 - voittaa myöhäiset vaiheet.

* Jaksot 31–45 ja 76–90 sisältävät lisäajan maalit.

Muut joukkueindikaattorit— mitä xG, tehokkuus ja vire kertovat?

Nykykauden päättyneiden otteluiden perusteella tehty vertailu maalipaikkojen laadusta, tuloksista ja trendeistä.

Otteluprofiili

1.91
Arvioidut maalit
hyökkäys vs. vastustajan puolustus
0.5 : 1.4
Arvioitu maalijakauma
koti : vieras
79%
Tahti vs. sarja
100 % = sarjan keskiarvo
27%
Molemmat joukkueet tekivät maalin (BTTS)
molempien joukkueiden kausikeskiarvo
-100%
Derbyvaikutus
H2H-maalit vs. tyypilliset ottelut
23%
BTTS-arvio
molempien joukkueiden maalintekotiheyden perusteella
23%
0–0-riski
noin yksi 4 ottelusta
0-1
Yleisin maalimäärä
hyökkäys vs. puolustus molemmilla puolilla

Aubagne

Nett xG -tasapaino
Luotujen ja sallittujen maalipaikkojen laadun ero ottelua kohden.
-0.52
Tulokset verrattuna xG:hen
Toteutuneen maalieron ja xG:n ehdottaman maalieron välinen ero.
-0.48
Pisteet verrattuna peliesitykseen
Kerättyjen pisteiden vertailu joukkueen maalieron perusteella odotettuihin pisteisiin.
+3.3 pist.
Viimeistelytehokkuus
Muutaako joukkue maalipaikat maaleiksi? Positiivinen arvo tarkoittaa, että maaleja syntyy enemmän kuin maalipaikkojen laatu ennustaa.
-0.61
Puolustustehokkuus
Pelastavatko puolustus tai maalivahti joukkueen? Positiivinen arvo tarkoittaa, että joukkue päästää vähemmän maaleja kuin sallitut paikat ennustavat.
+0.13
Hyökkäys vs. sarja
Kuinka paljon joukkue tekee maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon tässä roolissa. 120 % tarkoittaa 20 % yli keskiarvon.
40%
Puolustus vs. sarja
Kuinka paljon joukkue päästää maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon. 80 % tarkoittaa 20 % vähemmän päästettyjä maaleja.
148%
Vireen trendi
Vertaa viiden viimeisen ottelun pisteitä koko kauden keskiarvoon.
-0.04
Vahvempi toinen puoliaika?
Kuinka paljon enemmän joukkue tekee maaleja puoliajan jälkeen kuin ennen sitä.
-0.2
Myöhäiset maalit
0 prosenttia joukkueen maaleista syntyy minuuteilla 76–90. Vertailun vuoksi 67 prosenttia syntyy ensimmäisten 15 minuutin aikana.
0%

Amiens SC

Nett xG -tasapaino
Luotujen ja sallittujen maalipaikkojen laadun ero ottelua kohden.
+0.16
Tulokset verrattuna xG:hen
Toteutuneen maalieron ja xG:n ehdottaman maalieron välinen ero.
+0.66
Pisteet verrattuna peliesitykseen
Kerättyjen pisteiden vertailu joukkueen maalieron perusteella odotettuihin pisteisiin.
-12.3 pist.
Viimeistelytehokkuus
Muutaako joukkue maalipaikat maaleiksi? Positiivinen arvo tarkoittaa, että maaleja syntyy enemmän kuin maalipaikkojen laatu ennustaa.
+0.18
Puolustustehokkuus
Pelastavatko puolustus tai maalivahti joukkueen? Positiivinen arvo tarkoittaa, että joukkue päästää vähemmän maaleja kuin sallitut paikat ennustavat.
+0.48
Hyökkäys vs. sarja
Kuinka paljon joukkue tekee maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon tässä roolissa. 120 % tarkoittaa 20 % yli keskiarvon.
121%
Puolustus vs. sarja
Kuinka paljon joukkue päästää maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon. 80 % tarkoittaa 20 % vähemmän päästettyjä maaleja.
33%
Vireen trendi
Vertaa viiden viimeisen ottelun pisteitä koko kauden keskiarvoon.
+0.25
Vahvempi toinen puoliaika?
Kuinka paljon enemmän joukkue tekee maaleja puoliajan jälkeen kuin ennen sitä.
+0.6
Myöhäiset maalit
29 prosenttia joukkueen maaleista syntyy minuuteilla 76–90. Vertailun vuoksi 7 prosenttia syntyy ensimmäisten 15 minuutin aikana.
29%

* Arvioitu maalimäärä ja -jakauma, BTTS-arvio, 0–0-riski ja maalimäärä perustuvat molempien joukkueiden julkisiin kausikeskiarvoihin ja -frekvensseihin. Tämä on tilastollinen otteluprofiili, ei yksityisen mallin ennuste tai vetovihje. Muut indikaattorit kuvaavat kauden päättyneitä otteluita.

Sarjakonteksti— onko kyseessä runsasmaalisesti sarja?

Miten joukkueet vertautuvat National:n keskiarvoihin.

Joukkueet vs. sarja

AubagneLigaAmiens SC
Ottelun maalikeskiarvo▼ 2.092.43▼ 1.73
Molemmat joukkueet tekivät maalin▼ 27%49%▼ 27%
Vähintään 3 maalia (Over 2.5)▲ 45%41%▼ 27%
Clean sheetit▼ 18%29%▲ 55%
Maali ennen puoliaikaa▼ 64%71%▼ 64%
Maali puoliajan jälkeen▼ 64%76%▼ 64%

^ vihreä = yli sarjan keskiarvon, ˇ punainen = alle sarjan keskiarvon. Tämä näyttää eron suunnan, ei joukkuearviota.

2.43
Maalien keskiarvo ottelua kohden
49%
Molemmat joukkueet tekivät maalin
41%
Vähintään 3 maalia (Over 2.5)
29%
Clean sheetit
1.38
Kotimaalit / ottelu
1.05
Vierasmaali / ottelu
+31%
Kotihyökkäyksen etu
+24%
Kotipuolustuksen etu
+19%
Kokonaiskotietu
Maalit 1. puoliajalla (koko sarja)
71%
1 maali
29%
2 maalia
7%
3 maalia
2%
4 maalia
Maalit 2. puoliajalla (koko sarja)
76%
1 maali
40%
2 maalia
14%
3 maalia
4%
4 maalia

UKK

Milloin Aubagne ja Amiens SC pelaavat?

Aubagne kohtaa joukkueen Amiens SC 7. marraskuuta 2026 sarjassa National. Tarkka alkamisaika omalla aikavyöhykkeelläsi näkyy ottelusivun yläosassa.

Mitä maalitilastot kertovat ennen ottelua Aubagne–Amiens SC?

Aubagne tekee keskimäärin 0,55 maalia ottelua kohden ja Amiens SC 1,27. Sarjan National keskiarvo on 2,43 maalia, ja Over 2.5 toteutuu 41 prosentissa otteluista. BTTS toteutuu 27 prosentissa joukkueen Aubagne otteluista ja 27 prosentissa joukkueen Amiens SC otteluista.

Millainen on joukkueiden Aubagne ja Amiens SC nykyvire?

Viiden viimeisen ottelun perusteella Aubagne on saavuttanut 1 voittoa, 0 tasapeliä ja 4 tappiota (0,60 pistettä ottelua kohden). Amiens SC on saavuttanut 2 voittoa, 3 tasapeliä ja 0 tappiota (1,80 pistettä ottelua kohden).

Mistä löydän ottelun Aubagne–Amiens SC vihjeen ja kattavan analyysin?

Vertaa tällä sivulla ottelun Aubagne–Amiens SC taustalla olevia lukuja. Avaa NoFluffPicks-sovellus vedonlyöntianalyysiä, vihjettä, Value Bet -kohdetta ja sen perusteluja varten.