Bolivia - LFPBEstadio Félix CaprilesTiedot päivitetty 31. elokuuta 2026

Aurora - Real Potosí: ottelutilastot

Aurora-logo
Aurora
0 : 0puoliaika 0:0
Real Potosí-logo
Real Potosí

Aurora vs Real Potosí: vire, maalit ja tärkeimmät tilastot

Mikä tämä ottelu on

Aurora pelasi Real Potosí-joukkuetta vastaan sarjassa LFPB (Bolivia). Ottelu pelattiin 22. elokuuta 2026. Pelipaikka: Estadio Félix Capriles. Lopputulos: 0:0.

Nykyvire

Aurora: 1-2-2, 1,00 pistettä ottelua kohden. Real Potosí: 2-2-1, 1,60 pistettä ottelua kohden.

Maalitilastot

Aurora tekee 1,53 maalia ja päästää 1,47 maalia ottelua kohden. Real Potosí tekee 1,47 maalia ja päästää 0,73. Sarjan keskiarvo: 3,06 maalia.

BTTS ja Over/Under

BTTS: Aurora 73 %, Real Potosí 47 %. Over 2.5: Aurora 47 %, Real Potosí 40 %. Sarjataso: BTTS 63 %, Over 2.5 63 %.

xG, laukaukset ja pallonhallinta

xG ottelua kohden: Aurora 1,56, Real Potosí 1,77. Laukaukset ottelua kohden: Aurora 14,3, Real Potosí 17,3. Keskimääräinen pallonhallinta: Aurora 52 %, Real Potosí 47 %.

Ensimmäinen ja toinen puoliaika

Aurora: johto puoliajalla 20 %, toisen puoliajan maalit 0,93. Real Potosí: johto puoliajalla 33 %, toisen puoliajan maalit 0,80.

Maalit minuuteittain

Historiallisesti vahvin maalintekojakso on joukkueella Aurora 61-75 (7) ja joukkueella Real Potosí 76-90+ (9). Tämä on aiempien maalien jakauma, ei ennuste maalin syntyajasta.

Sarjan konteksti

LFPB: 3,06 maalia ottelua kohden, BTTS 63 %, Over 2.5 63 %.

Keskinäiset ottelut

Ennen tätä ottelua tietokannassa oli saatavilla 1 aiempaa keskinäistä ottelua: 0-1-0. Maalien keskiarvo 0,00, BTTS 0 %.

Arkistoitu ottelua edeltävä analyysi

Tämä analyysi laadittiin ennen ottelun alkua. Johtopäätökset perustuvat vain ennen ottelua saatavilla olleisiin tietoihin eivätkä sisällä lopputulosta tai ottelun jälkeisiä tilastoja.

Ottelun yleisanalyysi

Auroralla on selvä etu maalipaikkojen luomisessa kotikentällään: se laukoo keskimäärin 16,57 kertaa ottelua kohden, joista 6,86 suuntautuu maalia kohti, ja sen xG on 1,84, kun taas Real Potosín xG vierasotteluissa on 1,32. Kotijoukkue tekee kotikentällään keskimäärin 2,29 maalia ottelua kohden eikä ole jäänyt kertaakaan maaleitta, vaikka sen puolustus päästää keskimäärin peräti 1,86 maalia eikä ole pitänyt kertaakaan maaliaan puhtaana. Real Potosí on koko kauden otannassa huomattavasti puolustusvarmempi: se on päästänyt 15 ottelussa vain 11 maalia, ja viidessä viime ottelussaan vain 3 maalia. Vieraiden tehokkuus vieraskentillä on kuitenkin rajallinen: se tekee keskimäärin 1 maalin, on jäänyt 29 %:ssa vierasotteluistaan ilman maalia ja voittanut vain 29 % vierasotteluistaan. Real Potosín parempi viimeaikainen vire – 2 voittoa ja vain 1 tappio viidessä ottelussa – kaventaa eroa, mutta Auroran hyökkäyspotentiaali kotikentällä antaa isännille hienoisen edun.

Katso tilastollinen yleiskatsaus
BTTS – tekevätkö molemmat joukkueet maalin?

Molempien joukkueiden maalintekoa puoltava signaali vahvistuu Auroran viimeaikaisen vireen ansiosta: BTTS toteutui 80 %:ssa joukkueen viidestä viime ottelusta, ja Aurora päästi peräti 2,2 maalia ottelua kohden. Real Potosí teki tällä ajanjaksolla keskimäärin 1,2 maalia, ja sen keskimääräinen xG-lukema oli 1,62, mikä antaa sille hyvät edellytykset murtaa kotijoukkueen puolustus. Myös Auroran pitäisi löytää tiensä maaliverkkoon, sillä se luo kauden aikana erittäin paljon maalipaikkoja: sen keskimääräinen xG on 2,17 ja laukauksia maalia kohti kertyy 7,63 ottelua kohden, kun taas Real Potosí antaa vastustajille keskimäärin 1,84:n xG:n. BTTS Ei -valinta ei ole yksiselitteinen, sillä Aurora on pitänyt maalinsa puhtaana 63 %:ssa kauden otteluista, ja vierasjoukkue on päästänyt viidellä viime kierroksella vain 0,6 maalia ottelua kohden. Varovaisuudesta huolimatta liigan BTTS-lukema on 63 %, ja Auroran viime aikoina selvästi heikentynyt puolustus kallistaa vaakaa hieman kohti skenaariota, jossa molemmat joukkueet tekevät maalin.

Katso BTTS-tilastot
Over/Under – maalianalyysi

Vahvin signaali puoltaa alle 3.5 maalia: Aurora jäi tämän rajan alle 75 %:ssa otteluistaan, kun taas Real Potosí jäi sen alle kaikissa tähänastisissa liigaotteluissaan. Real Potosí päästää keskimäärin vain 1,0 maalia ottelua kohden, ja viidessä viime ottelussaan se on päästänyt vastustajansa tekemään vain 0,6 maalia ottelua kohden. Aurora luo paljon tilanteita, mistä kertovat keskimääräinen xG-lukema 2,17 ja 7,63 laukausta maalia kohti, mutta vieraiden puolustus ja heidän vähämaalisten otteluidensa putki heikentävät näkymiä neljälle osumalle. Arvioitu 2,55 maalia viittaa siihen, että kahdelle tai kolmelle maalille on realistiset mahdollisuudet, mutta se ei anna riittäviä perusteita odottaa avointa ottelua, jossa nähtäisiin vähintään neljä maalia.

Katso Over/Under-tilastot
HT/FT – puoliaika- ja lopputulosskenaario

Tasatilanne tauolla on todennäköisin vaihtoehto, sillä Real Potosí oli tasatilanteessa 45 minuutin jälkeen kuudessa seitsemästä ottelusta (86 %) ja päästi ensimmäisillä puoliajoilla vain 0,29 maalia ottelua kohden. Auroralla on kuitenkin koko ottelun osalta selvä laatuetu: sen keskimääräinen xG on 2,17 verrattuna vastustajan 1,32:een, ja se antaa vastustajalle keskimäärin vain 0,99:n xG:n. Kotijoukkue näyttää erityisen vahvalta tauon jälkeen, jolloin se tekee keskimäärin 1,00 maalia ja päästää 0,25, kun taas vierasjoukkue päästää tässä ottelun vaiheessa 0,71 maalia. Auroran heikommasta viimeaikaisesta vireestä huolimatta – se on voittanut viidestä viime ottelustaan vain yhden – sen kauden aikainen puolustus on pitänyt maalinsa puhtaana 63 %:ssa otteluista. Tämä tukee skenaariota, jossa ensimmäinen puoliaika on tasainen ja kotijoukkue ottaa voiton tauon jälkeen.

Katso ensimmäisen ja toisen puoliajan tilastot

Puoliskoittain

0 : 0
1. puoliaika
0 : 0
2. puoliaika

Ottelutilastot

62Pallonhallinta (%)38
AuroraReal Potosí
8Laukaukset11
AuroraReal Potosí
4Laukaukset maalia kohti5
AuroraReal Potosí
1.06xG1.26
AuroraReal Potosí
2Kulmapotkut4
AuroraReal Potosí
37Vaaralliset hyökkäykset29
AuroraReal Potosí
11Rikkeet9
AuroraReal Potosí
3Kortit1
AuroraReal Potosí

Otteluennakkomitä kauden luvut kertovat?

Tämä joukkueprofiili perustuu kauden tietoihin ja vireeseen. Ottelun kulkutilastot näytetään vasta ottelun päätyttyä.

1.53Tehdyt maalit / ottelu1.47
AuroraReal Potosí
1.47Päästetyt maalit / ottelu0.73
AuroraReal Potosí
52%Keskimääräinen pallonhallinta47%
AuroraReal Potosí
5.4Laukaukset maalia kohti / ottelu5.93
AuroraReal Potosí

Joukkueiden tilastotkumpi on tehokkaampi?

Molempien joukkueiden hyökkäyksen ja puolustuksen vertailu kuluvalla kaudella.

14.33Laukaukset ottelua kohden17.33
AuroraReal Potosí
5.4Laukaukset maalia kohti5.93
AuroraReal Potosí
10.7%Laukausten tehokkuus8.5%
AuroraReal Potosí
52%Pallonhallinta47%
AuroraReal Potosí
1.56Tehty xG1.77
AuroraReal Potosí
1.4Päästetty xG1.39
AuroraReal Potosí

Laukausten laatu

Aurora: HyökkääväReal Potosí: Hyökkäävä
AuroraReal Potosí
Tarkkuus (laukaukset maalia kohti)38%34%
Paikkojen laatu (xG/laukaus)0.110.10
Viimeistely (maalit laukausta kohti maalia)0.280.25

Noin 0,08:n xG/laukaus tarkoittaa yleensä kaukolaukauksia; 0,15 tai enemmän yleensä boksipaikkoja. Tyyliluokitus perustuu pallonhallintaan, laukausten määrään ja tehokkuuteen.

* xG (odotetut maalit) kertoo, kuinka monta maalia joukkueen pitäisi tehdä paikoistaan. Jos toteutuneet maalit ylittävät xG:n, viimeistely on keskimääräistä parempaa; jos ne alittavat xG:n, paikkoja hukataan.

Joukkueen virekumpi on paremmassa vireessä?

Viisi viimeistä ottelua ja kauden tilasto kokonaisuutena sekä koti- ja vierasotteluissa.

Real Potosí on 60 % parempi kategoriassa viiden viimeisen ottelun vire.

1 pistettä / ottelu - Aurora · 1.6 pistettä / ottelu - Real Potosí

Aurora
WDDLL
Kauden tulosjakauma
33% W47% R20% P
Kausi (V-T-H)
5-7-3
1.47 pistettä / ottelu · maaliero +1
Viimeiset 5 (V-T-H)
1-2-2
1.00 pistettä / ottelu
Saldo kotona (W-D-L)
3-3-1
Viimeiset 5 kotona
2-2-1
WDDWL
Viimeiset 5 ottelua – keskiarvot
Tehdyt maalit: 1.4Päästetyt maalit: 2.2xG: 1.76Vastustajan xG: 1.42BTTS: 80%Over 2.5: 60%
Real Potosí
LDWWD
Kauden tulosjakauma
40% W40% R20% P
Kausi (V-T-H)
6-6-3
1.60 pistettä / ottelu · maaliero +11
Viimeiset 5 (V-T-H)
2-2-1
1.60 pistettä / ottelu
Saldo vieraissa (W-D-L)
2-3-2
Viimeiset 5 vieraissa
2-2-1
DWLWD
Viimeiset 5 ottelua – keskiarvot
Tehdyt maalit: 1.2Päästetyt maalit: 0.6xG: 1.62Vastustajan xG: 1.38BTTS: 40%Over 2.5: 20%

Maalitmiten joukkueet tekevät ja päästävät maaleja?

Molempien joukkueiden tekemien ja päästämien maalien määrät sekä Clean sheetien ja maaleitta jäämisen yleisyys.

Real Potosí on 101 % parempi kategoriassa päästetyt maalit ottelua kohden.

1.47 maalia / ottelu - Aurora · 0.73 maalia / ottelu - Real Potosí

Aurora:n maalintekoprofiili: vahva

Aurora tekee maalin 80 prosentissa otteluista (12 / 15 ottelua), kun taas Real Potosí pitää maalinsa puhtaana 47 prosentissa (7 / 15 ottelua).

Real Potosí:n maalintekoprofiili: erittäin vahva

Real Potosí tekee maalin 73 prosentissa otteluista (11 / 15 ottelua), kun taas Aurora pitää maalinsa puhtaana 13 prosentissa (2 / 15 ottelua).

23Tehdyt maalit (kausi)22
AuroraReal Potosí
22Päästetyt maalit (kausi)11
AuroraReal Potosí
3Ottelun maalikeskiarvo2.2
AuroraReal Potosí
7Tehdyt maalit (viimeiset 5)6
AuroraReal Potosí
11Päästetyt maalit (viimeiset 5)3
AuroraReal Potosí

Kuinka usein tehdään vähintään...

80%1 maali73%
AuroraReal Potosí
47%2 maalia40%
AuroraReal Potosí
20%3 maalia20%
AuroraReal Potosí
7%4 maalia7%
AuroraReal Potosí

Kuinka usein päästetään vähintään...

87%1 maali53%
AuroraReal Potosí
40%2 maalia20%
AuroraReal Potosí
13%3 maalia0%
AuroraReal Potosí
7%4 maalia0%
AuroraReal Potosí

* Tilastot sisältävät molempien joukkueiden koti- ja vierasottelut kuluvalla kaudella.

Molemmat joukkueet tekivät maalin (BTTS)kuinka usein molemmat joukkueet tekevät maalin?

Kuinka usein molempien joukkueiden otteluissa tehdään maaleja kummallekin puolelle verrattuna sarjan keskiarvoon.

Maalikuviot

33%BTTS puoliajalla20%
AuroraReal Potosí
20%BTTS molemmilla puoliskoilla0%
AuroraReal Potosí
33%Maali molemmilla puoliskoilla40%
AuroraReal Potosí

BTTS ja maalimäärä

40%Vähintään 3 maalia ja BTTS27%
AuroraReal Potosí
7%Vähintään 3 maalia ilman BTTS:ää13%
AuroraReal Potosí
80%BTTS – viimeiset 540%
AuroraReal Potosí

Maalimäärä (Over/Under)kuinka usein näissä otteluissa ylitetään maalirajat?

Kuinka usein joukkueiden otteluissa ylitetään maalirajat koko ottelussa ja kummallakin puoliskolla.

1. puoliaika

67%Vähintään 1 maali ennen puoliaikaa53%
AuroraReal Potosí
40%Vähintään 2 maalia ennen puoliaikaa33%
AuroraReal Potosí
7%Vähintään 3 maalia ennen puoliaikaa7%
AuroraReal Potosí

2. puoliaika

87%Vähintään 1 maali puoliajan jälkeen80%
AuroraReal Potosí
67%Vähintään 2 maalia puoliajan jälkeen33%
AuroraReal Potosí
13%Vähintään 3 maalia puoliajan jälkeen13%
AuroraReal Potosí

Ottelun puoliskotmilloin joukkueet tekevät useammin maaleja?

Miten joukkueet jakavat suorituksensa ensimmäisen ja toisen puoliajan välillä: maalit, pisteet, nollapelit ja puoliaikatilanne.

Real Potosí on 33 % parempi kategoriassa ensimmäisen puoliajan vire (puoliaikapisteet).

1.2 pistettä / ottelu - Aurora · 1.6 pistettä / ottelu - Real Potosí

Aurora — puoliaikatilanne
20% johdossa60% tasatilanteessa20% häviöllä
Real Potosí — puoliaikatilanne
33% johdossa60% tasatilanteessa7% häviöllä

Ennen puoliaikaa (1. puoliaika)

1.2Pisteet ottelua kohden (1. puoliaika)1.6
AuroraReal Potosí
0.6Tehdyt maalit (1. puoliaika)0.67
AuroraReal Potosí
0.53Päästetyt maalit (1. puoliaika)0.27
AuroraReal Potosí
1.13Maalien keskiarvo (1. puoliaika)0.93
AuroraReal Potosí
47%Nollapeli ennen puoliaikaa73%
AuroraReal Potosí
53%Ei maalia ennen puoliaikaa53%
AuroraReal Potosí

Puoliajan jälkeen (2. puoliaika)

1.27Pisteet ottelua kohden (2. puoliaika)1.73
AuroraReal Potosí
0.93Tehdyt maalit (2. puoliaika)0.8
AuroraReal Potosí
0.93Päästetyt maalit (2. puoliaika)0.47
AuroraReal Potosí
1.87Maalien keskiarvo (2. puoliaika)1.27
AuroraReal Potosí
33%Nollapeli puoliajan jälkeen67%
AuroraReal Potosí
33%Ei maalia puoliajan jälkeen33%
AuroraReal Potosí

Aurora — toisen puoliajan tulokset

27% W47% R27% P
18
Puoliaikapisteet
9
Puoliajan maalit
+1
Maaliero (1. puoliaika)
19
Toisen puoliajan pisteet
0
Maaliero (2. puoliaika)
1.20
PPG ennen puoliaikaa
Johdon pitäminen165%

Johtaa puoliajalla 20 prosentissa otteluista ja voittaa 33 prosentissa. Voittaa myös otteluita ilman johtoasemaa puoliajalla.

Puolustus puoliajan jälkeen+0.4

Päästää 0.4 maalia enemmän ottelua kohden puoliajan jälkeen — puolustus heikkenee toisella puoliajalla.

Real Potosí — toisen puoliajan tulokset

47% W33% R20% P
24
Puoliaikapisteet
10
Puoliajan maalit
+6
Maaliero (1. puoliaika)
26
Toisen puoliajan pisteet
+5
Maaliero (2. puoliaika)
1.60
PPG ennen puoliaikaa
Johdon pitäminen121%

Johtaa puoliajalla 33 prosentissa otteluista ja voittaa 40 prosentissa. Voittaa myös otteluita ilman johtoasemaa puoliajalla.

Puolustus puoliajan jälkeen+0.2

Päästää 0.2 maalia enemmän ottelua kohden puoliajan jälkeen — puolustus heikkenee toisella puoliajalla.

Aurora — viisi viimeistä ottelua puoliajoittain
1. puoliaika2. puoliaika
Pisteet ottelua kohden1.001.00
Tehdyt maalit / ottelu0.60.8
Päästetyt maalit / ottelu0.81.4
Ottelun maalikeskiarvo1.42.2
1 maali80%100%
2 maalia40%80%
3 maalia20%20%
Nollapeli20%20%
Ei maalia60%20%
Maaliero-1-3
Puoliaika: 20% johdossa - 40% tasatilanteessa - 40% häviöllä
2. puoliaika: 20% voitto - 40% tasatilanteessa - 40% tappio
BTTS puoliajalla (viimeiset 5): 40% - Puoliajan maalit yhteensä: 3
Real Potosí — viisi viimeistä ottelua puoliajoittain
1. puoliaika2. puoliaika
Pisteet ottelua kohden1.801.60
Tehdyt maalit / ottelu0.60.6
Päästetyt maalit / ottelu0.20.4
Ottelun maalikeskiarvo0.81.0
1 maali60%80%
2 maalia20%20%
3 maalia0%0%
Nollapeli80%60%
Ei maalia40%40%
Maaliero+2+1
Puoliaika: 40% johdossa - 60% tasatilanteessa - 0% häviöllä
2. puoliaika: 40% voitto - 40% tasatilanteessa - 20% tappio
BTTS puoliajalla (viimeiset 5): 20% - Puoliajan maalit yhteensä: 3

* Taulukoiden värit kuvaavat tapahtumien yleisyyttä: vihreä on yleinen, keltainen kohtalainen ja punainen harvinainen. Kyse on yleisyydestä, ei joukkuearviosta.

Maalit minuuteittainmilloin maaleja syntyy?

Ottelun vaiheet, joissa molemmat joukkueet tekevät ja päästävät useimmin maaleja.

Aurora
TehdytPäästetyt
3
3
0-15
3
3
16-30
3
2
31-45
2
9
46-60
7
3
61-75
5
2
76-90

Vaarallisimmillaan minuuteilla 61-75 (7 goals). Päästää eniten välillä 46-60 (9). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): +3 - voittaa myöhäiset vaiheet.

Real Potosí
TehdytPäästetyt
3
0
0-15
4
1
16-30
3
3
31-45
2
3
46-60
1
2
61-75
9
2
76-90

Vaarallisimmillaan minuuteilla 76-90 (9 goals). Päästää eniten välillä 31-45 (3). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): +7 - voittaa myöhäiset vaiheet.

* Jaksot 31–45 ja 76–90 sisältävät lisäajan maalit.

Muut joukkueindikaattoritmitä xG, tehokkuus ja vire kertovat?

Nykykauden päättyneiden otteluiden perusteella tehty vertailu maalipaikkojen laadusta, tuloksista ja trendeistä.

Otteluprofiili

2.60
Arvioidut maalit
hyökkäys vs. vastustajan puolustus
1.1 : 1.5
Arvioitu maalijakauma
koti : vieras
85%
Tahti vs. sarja
100 % = sarjan keskiarvo
60%
Molemmat joukkueet tekivät maalin (BTTS)
molempien joukkueiden kausikeskiarvo
-100%
Derbyvaikutus
H2H-maalit vs. tyypilliset ottelut
58%
BTTS-arvio
molempien joukkueiden maalintekotiheyden perusteella
5%
0–0-riski
noin yksi 20 ottelusta
2-3
Yleisin maalimäärä
hyökkäys vs. puolustus molemmilla puolilla

Aurora

Nett xG -tasapaino
Luotujen ja sallittujen maalipaikkojen laadun ero ottelua kohden.
+0.16
Tulokset verrattuna xG:hen
Toteutuneen maalieron ja xG:n ehdottaman maalieron välinen ero.
-0.10
Pisteet verrattuna peliesitykseen
Kerättyjen pisteiden vertailu joukkueen maalieron perusteella odotettuihin pisteisiin.
-1.5 pist.
Viimeistelytehokkuus
Muutaako joukkue maalipaikat maaleiksi? Positiivinen arvo tarkoittaa, että maaleja syntyy enemmän kuin maalipaikkojen laatu ennustaa.
-0.03
Puolustustehokkuus
Pelastavatko puolustus tai maalivahti joukkueen? Positiivinen arvo tarkoittaa, että joukkue päästää vähemmän maaleja kuin sallitut paikat ennustavat.
-0.07
Hyökkäys vs. sarja
Kuinka paljon joukkue tekee maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon tässä roolissa. 120 % tarkoittaa 20 % yli keskiarvon.
82%
Puolustus vs. sarja
Kuinka paljon joukkue päästää maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon. 80 % tarkoittaa 20 % vähemmän päästettyjä maaleja.
124%
Vireen trendi
Vertaa viiden viimeisen ottelun pisteitä koko kauden keskiarvoon.
-0.47
Vahvempi toinen puoliaika?
Kuinka paljon enemmän joukkue tekee maaleja puoliajan jälkeen kuin ennen sitä.
+0.3
Myöhäiset maalit
22 prosenttia joukkueen maaleista syntyy minuuteilla 76–90. Vertailun vuoksi 13 prosenttia syntyy ensimmäisten 15 minuutin aikana.
22%

Real Potosí

Nett xG -tasapaino
Luotujen ja sallittujen maalipaikkojen laadun ero ottelua kohden.
+0.38
Tulokset verrattuna xG:hen
Toteutuneen maalieron ja xG:n ehdottaman maalieron välinen ero.
+0.36
Pisteet verrattuna peliesitykseen
Kerättyjen pisteiden vertailu joukkueen maalieron perusteella odotettuihin pisteisiin.
-12.0 pist.
Viimeistelytehokkuus
Muutaako joukkue maalipaikat maaleiksi? Positiivinen arvo tarkoittaa, että maaleja syntyy enemmän kuin maalipaikkojen laatu ennustaa.
-0.30
Puolustustehokkuus
Pelastavatko puolustus tai maalivahti joukkueen? Positiivinen arvo tarkoittaa, että joukkue päästää vähemmän maaleja kuin sallitut paikat ennustavat.
+0.66
Hyökkäys vs. sarja
Kuinka paljon joukkue tekee maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon tässä roolissa. 120 % tarkoittaa 20 % yli keskiarvon.
124%
Puolustus vs. sarja
Kuinka paljon joukkue päästää maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon. 80 % tarkoittaa 20 % vähemmän päästettyjä maaleja.
39%
Vireen trendi
Vertaa viiden viimeisen ottelun pisteitä koko kauden keskiarvoon.
0.00
Vahvempi toinen puoliaika?
Kuinka paljon enemmän joukkue tekee maaleja puoliajan jälkeen kuin ennen sitä.
+0.1
Myöhäiset maalit
41 prosenttia joukkueen maaleista syntyy minuuteilla 76–90. Vertailun vuoksi 14 prosenttia syntyy ensimmäisten 15 minuutin aikana.
41%

* Arvioitu maalimäärä ja -jakauma, BTTS-arvio, 0–0-riski ja maalimäärä perustuvat molempien joukkueiden julkisiin kausikeskiarvoihin ja -frekvensseihin. Tämä on tilastollinen otteluprofiili, ei yksityisen mallin ennuste tai vetovihje. Muut indikaattorit kuvaavat kauden päättyneitä otteluita.

Sarjakontekstionko kyseessä runsasmaalisesti sarja?

Miten joukkueet vertautuvat LFPB:n keskiarvoihin.

Joukkueet vs. sarja

AuroraLigaReal Potosí
Ottelun maalikeskiarvo 3.003.06 2.20
Molemmat joukkueet tekivät maalin 73%63% 47%
Vähintään 3 maalia (Over 2.5) 47%63% 40%
Clean sheetit 13%22% 47%
Maali ennen puoliaikaa 67%74% 53%
Maali puoliajan jälkeen 87%86% 80%

^ vihreä = yli sarjan keskiarvon, ˇ punainen = alle sarjan keskiarvon. Tämä näyttää eron suunnan, ei joukkuearviota.

3.06
Maalien keskiarvo ottelua kohden
63%
Molemmat joukkueet tekivät maalin
63%
Vähintään 3 maalia (Over 2.5)
22%
Clean sheetit
1.87
Kotimaalit / ottelu
1.19
Vierasmaali / ottelu
+57%
Kotihyökkäyksen etu
+36%
Kotipuolustuksen etu
+26%
Kokonaiskotietu
Maalit 1. puoliajalla (koko sarja)
74%
1 maali
38%
2 maalia
13%
3 maalia
3%
4 maalia
Maalit 2. puoliajalla (koko sarja)
86%
1 maali
55%
2 maalia
26%
3 maalia
8%
4 maalia

Kokoonpanot ja pelaajatapahtumat

Vahvistetut avauskokoonpanot, vaihtopelaajat ja tähän otteluun kirjatut pelaajatapahtumat.

Ottelun tapahtumat

Maalit, kortit ja vaihdot aikajärjestyksessä.

  1. Real PotosíVaihtoKentälle: Stiven Ricardo Plaza CastilloPois kentältä: Jorge Hugo Rojas
  2. Real PotosíKeltainen korttiJeferson Rivas Tirado
  3. AuroraKeltainen korttiIván Gonzálo Vidaurre Mejía
  4. AuroraKeltainen korttiRodrigo Luis Ramallo Cornejo
  5. AuroraKeltainen korttiMiyhel Ortiz

Erotuomari ja valmentajat

Avaa kausiprofiilit ja vertaa ottelutilastoja, maaleja ja kurinpitotrendejä.

Keskinäiset ottelut

Edellinen kohtaaminen: Aurora 0 - 1 - 0 Real Potosí. Maalien keskiarvo 0.00, molemmat joukkueet tekivät maalin 0% ottelua.

UKK

Mikä oli ottelun Aurora–Real Potosí tulos?

Sarjan LFPB ottelu päättyi Aurora 0:0 Real Potosí. Tältä sivulta löytyvät ottelun täydelliset tilastot, puoliaikakohtainen erittely ja keskinäiset ottelut.

Mitä maalitilastot kertovat ennen ottelua Aurora–Real Potosí?

Aurora tekee keskimäärin 1,53 maalia ottelua kohden ja Real Potosí 1,47. Sarjan LFPB keskiarvo on 3,06 maalia, ja Over 2.5 toteutuu 63 prosentissa otteluista. BTTS toteutuu 73 prosentissa joukkueen Aurora otteluista ja 47 prosentissa joukkueen Real Potosí otteluista.

Millainen on joukkueiden Aurora ja Real Potosí nykyvire?

Viiden viimeisen ottelun perusteella Aurora on saavuttanut 1 voittoa, 2 tasapeliä ja 2 tappiota (1,00 pistettä ottelua kohden). Real Potosí on saavuttanut 2 voittoa, 2 tasapeliä ja 1 tappiota (1,60 pistettä ottelua kohden).

Mistä löydän ottelun Aurora–Real Potosí vihjeen ja kattavan analyysin?

Ottelutilastot ovat täällä julkisesti saatavilla; kattava vedonlyöntianalyysi ja suositeltu vihje löytyvät NoFluffPicks-sovelluksesta.