Slovakia - 2. LigaTiedot päivitetty 15. lokakuuta 2026

Baník Lehota pod Vtáčnikom - Lokomotíva Zvolen: ottelutilastot

Baník Lehota pod Vtáčnikom vs Lokomotíva Zvolen: vire, maalit ja tärkeimmät tilastot

Mikä tämä ottelu on

Baník Lehota pod Vtáčnikom pelasi Lokomotíva Zvolen-joukkuetta vastaan sarjassa 2. Liga (Slovakia). Ottelu pelattiin 10. lokakuuta 2026. Lopputulos: 1:0.

Nykyvire

Baník Lehota pod Vtáčnikom: 1-0-4, 0,60 pistettä ottelua kohden. Lokomotíva Zvolen: 0-0-5, 0,00 pistettä ottelua kohden.

Maalitilastot

Baník Lehota pod Vtáčnikom tekee 1,55 maalia ja päästää 1,73 maalia ottelua kohden. Lokomotíva Zvolen tekee 0,64 maalia ja päästää 1,82. Sarjan keskiarvo: 2,82 maalia.

BTTS ja Over/Under

BTTS: Baník Lehota pod Vtáčnikom 73 %, Lokomotíva Zvolen 55 %. Over 2.5: Baník Lehota pod Vtáčnikom 64 %, Lokomotíva Zvolen 45 %. Sarjataso: BTTS 55 %, Over 2.5 57 %.

xG, laukaukset ja pallonhallinta

xG ottelua kohden: Baník Lehota pod Vtáčnikom 1,70, Lokomotíva Zvolen 1,72. Laukaukset ottelua kohden: Baník Lehota pod Vtáčnikom 12,9, Lokomotíva Zvolen 13,1. Keskimääräinen pallonhallinta: Baník Lehota pod Vtáčnikom 54 %, Lokomotíva Zvolen 51 %.

Ensimmäinen ja toinen puoliaika

Baník Lehota pod Vtáčnikom: johto puoliajalla 36 %, toisen puoliajan maalit 1,00. Lokomotíva Zvolen: johto puoliajalla 27 %, toisen puoliajan maalit 0,09.

Maalit minuuteittain

Historiallisesti vahvin maalintekojakso on joukkueella Baník Lehota pod Vtáčnikom 76-90+ (5) ja joukkueella Lokomotíva Zvolen 0-15 (3). Tämä on aiempien maalien jakauma, ei ennuste maalin syntyajasta.

Sarjan konteksti

2. Liga: 2,82 maalia ottelua kohden, BTTS 55 %, Over 2.5 57 %.

Keskinäiset ottelut

Ennen tätä ottelua tietokannassa oli saatavilla 2 aiempaa keskinäistä ottelua: 0-0-2. Maalien keskiarvo 3,50, BTTS 50 %.

Arkistoitu ottelua edeltävä analyysi

Tämä analyysi laadittiin ennen ottelun alkua. Johtopäätökset perustuvat vain ennen ottelua saatavilla olleisiin tietoihin eivätkä sisällä lopputulosta tai ottelun jälkeisiä tilastoja.

Ottelun yleisanalyysi

Baník Lehota pod Vtáčnikom on ennakkosuosikki: se voittaa kotiotteluistaan 33 %, kun taas Lokomotíva Zvolen ei ole vielä voittanut tällä kaudella yhtäkään ottelua ja häviää vierasotteluistaan puolet. Viidestä viime kierroksesta kotijoukkue on voittanut 2 ja tehnyt 8 maalia, kun taas vieraat ovat hävinneet kaikki 5 otteluaan, tehneet vain 3 maalia ja päästäneet 13. Baník tekee kotona keskimäärin 1,5 maalia ottelua kohden, Zvolen vieraissa 0,83. Lisäksi kotijoukkue viimeistelee maaliin 12 % laukauksistaan, vieraat 7 %. Vaikka Baník päästää kotona keskimäärin 1,67 maalia eikä sen puolustus anna sille täyttä kontrollia ottelutulokseen, vieraat päästävät vieraissa 2 maalia ottelua kohden eivätkä ole kertaakaan pitäneet nollaa. Varovaisuuteen antaa hieman aihetta vieraiden vierasotteluiden xG-lukema 1,61, mutta heidän todellinen tehokkuutensa ja tappioputkensa puoltavat kotijoukkueen voittoa.

Katso tilastollinen yleiskatsaus
BTTS – tekevätkö molemmat joukkueet maalin?

BTTS-vaihtoehtoa puoltaa ennen kaikkea joukkueiden puolustuspeli: kotijoukkue on päästänyt viimeisissä 5 ottelussaan keskimäärin 2,0 maalia ja vierasjoukkue peräti 2,6, eikä kumpikaan joukkue ole toistaiseksi pitänyt maaliaan puhtaana. Baník on tehnyt viime aikoina keskimäärin 1,6 maalia ottelua kohden, joten vaikka sen kauden kotipelien keskiarvo on vain 0,4 maalia, sillä on mahdollisuus hyödyntää Zvolenin puolustuksen heikkoutta. Suurempi kysymysmerkki ovat vieraat, jotka ovat tehneet viimeisissä 5 ottelussaan vain 0,6 maalia ottelua kohden. Niiden keskimääräinen xG oli kuitenkin 1,69, mikä viittaa siihen, että ne ovat luoneet enemmän maalipaikkoja kuin tehneet maaleja. Molemmat joukkueet ovat onnistuneet maalinteossa 80 prosentissa kotijoukkueen viimeisistä 5 ottelusta ja 60 prosentissa vastaavista vierasjoukkueen otteluista. Siksi molempien joukkueiden maalinteko vaikuttaa hieman todennäköisemmältä, vaikka Zvolenin tehottomuus heikentääkin vihjeen varmuutta.

Katso BTTS-tilastot
Over/Under – maalianalyysi

Molempien joukkueiden viidessä viime ottelussa vähintään kolme maalia nähtiin keskimäärin 80 %:ssa peleistä. Baníkin otteluissa tehtiin yhteensä keskimäärin 3,6 maalia ottelua kohden, kun taas Lokomotívan otteluissa vastaava lukema oli 3,2. Vierasjoukkue päästi tällä jaksolla keskimäärin 2,6 maalia, mikä suosii kotijoukkuetta, vaikka Baník on tehnyt kotikentällään toistaiseksi vain 0,4 maalia ottelua kohden. Kotijoukkue puolestaan päästi kotonaan keskimäärin 1,6 maalia, eikä kumpikaan joukkue pitänyt nollaa yhdessäkään koti- tai vierasottelussaan. Yli 1,5 maalin linjalle on vahvimmat perusteet: se ylittyi 60 %:ssa Baníkin kotiotteluista ja 83 %:ssa Lokomotívan vierasotteluista, kun taas 2,5 maalin raja ylittyi vastaavasti 40 %:ssa ja 50 %:ssa otteluista.

Katso Over/Under-tilastot
HT/FT – puoliaika- ja lopputulosskenaario

Tasapeli puoliajalla on realistinen vaihtoehto: molemmat joukkueet olivat tasatilanteessa 45 minuutin jälkeen kahdessa viimeisestä viidestä ottelustaan. Tuona aikana kotijoukkue teki ennen taukoa keskimäärin 0,4 maalia ja vierasjoukkue 0,6. Baníkin voittoa jälkimmäisellä puoliajalla puoltaa selvä ero viimeisissä viidessä ottelussa: kotijoukkue teki toisilla puoliskoilla keskimäärin 1,2 maalia, kun taas Lokomotíva ei onnistunut maalinteossa kertaakaan ja päästi keskimäärin 1,4 maalia. Vieraat ovat hävinneet kaikki viisi viime otteluaan, kun taas kotijoukkue on voittanut niistä kaksi, mikä vahvistaa entisestään arviota sen voitosta. Ennustetta heikentävät Baníkin vaisut kotitulokset — keskimäärin 0,4 maalia eikä yhtään voittoa — joten arvioin tasapelin puoliajalla ja kotijoukkueen myöhemmän voiton vain niukasti muita vaihtoehtoja todennäköisemmäksi.

Katso ensimmäisen ja toisen puoliajan tilastot

Puoliskoittain

0 : 0
1. puoliaika
1 : 0
2. puoliaika

Ottelutilastot

69Pallonhallinta (%)31
Baník Lehota pod VtáčnikomLokomotíva Zvolen
16Laukaukset7
Baník Lehota pod VtáčnikomLokomotíva Zvolen
3Laukaukset maalia kohti6
Baník Lehota pod VtáčnikomLokomotíva Zvolen
1.4xG1
Baník Lehota pod VtáčnikomLokomotíva Zvolen
5Kulmapotkut7
Baník Lehota pod VtáčnikomLokomotíva Zvolen
26Vaaralliset hyökkäykset19
Baník Lehota pod VtáčnikomLokomotíva Zvolen
9Rikkeet18
Baník Lehota pod VtáčnikomLokomotíva Zvolen
3Kortit6
Baník Lehota pod VtáčnikomLokomotíva Zvolen

Otteluennakko— mitä kauden luvut kertovat?

Tämä joukkueprofiili perustuu kauden tietoihin ja vireeseen. Ottelun kulkutilastot näytetään vasta ottelun päätyttyä.

Baník Lehota pod VtáčnikomLokomotíva Zvolen
1.55Tehdyt maalit / ottelu0.64
Baník Lehota pod VtáčnikomLokomotíva Zvolen
1.73Päästetyt maalit / ottelu1.82
Baník Lehota pod VtáčnikomLokomotíva Zvolen
Baník Lehota pod VtáčnikomLokomotíva Zvolen
54%Keskimääräinen pallonhallinta51%
Baník Lehota pod VtáčnikomLokomotíva Zvolen
5.55Laukaukset maalia kohti / ottelu4.64
Baník Lehota pod VtáčnikomLokomotíva Zvolen
Baník Lehota pod VtáčnikomLokomotíva Zvolen

Joukkueiden tilastot— kumpi on tehokkaampi?

Molempien joukkueiden hyökkäyksen ja puolustuksen vertailu kuluvalla kaudella.

12.91Laukaukset ottelua kohden13.09
Baník Lehota pod VtáčnikomLokomotíva Zvolen
5.55Laukaukset maalia kohti4.64
Baník Lehota pod VtáčnikomLokomotíva Zvolen
12%Laukausten tehokkuus4.9%
Baník Lehota pod VtáčnikomLokomotíva Zvolen
54%Pallonhallinta51%
Baník Lehota pod VtáčnikomLokomotíva Zvolen
1.7Tehty xG1.72
Baník Lehota pod VtáčnikomLokomotíva Zvolen
1.31Päästetty xG1.51
Baník Lehota pod VtáčnikomLokomotíva Zvolen

Laukausten laatu

Baník Lehota pod Vtáčnikom: TasapainoinenLokomotíva Zvolen: Tasapainoinen
Baník Lehota pod VtáčnikomLokomotíva Zvolen
Tarkkuus (laukaukset maalia kohti)43%35%
Paikkojen laatu (xG/laukaus)0.130.13
Viimeistely (maalit laukausta kohti maalia)0.280.14

Noin 0,08:n xG/laukaus tarkoittaa yleensä kaukolaukauksia; 0,15 tai enemmän yleensä boksipaikkoja. Tyyliluokitus perustuu pallonhallintaan, laukausten määrään ja tehokkuuteen.

* xG (odotetut maalit) kertoo, kuinka monta maalia joukkueen pitäisi tehdä paikoistaan. Jos toteutuneet maalit ylittävät xG:n, viimeistely on keskimääräistä parempaa; jos ne alittavat xG:n, paikkoja hukataan.

Joukkueen vire— kumpi on paremmassa vireessä?

Viisi viimeistä ottelua ja kauden tilasto kokonaisuutena sekä koti- ja vierasotteluissa.

Baník Lehota pod Vtáčnikom
LWLLL
Kauden tulosjakauma
27% W36% D36% L
Kausi (V-T-H)
3-4-4
1.18 pistettä / ottelu · maaliero -2
Viimeiset 5 (V-T-H)
1-0-4
0.60 pistettä / ottelu
Saldo kotona (W-D-L)
2-3-1
Viimeiset 5 kotona
2-2-1
DDWWL
Viimeiset 5 ottelua – keskiarvot
Tehdyt maalit: 1.2Päästetyt maalit: 2.2xG: 1.62Vastustajan xG: 1.35BTTS: 80%Over 2.5: 80%
Lokomotíva Zvolen
LLLLL
Ei voittoa viidessä viimeisessä ottelussa
Kauden tulosjakauma
0% W27% D73% L
Kausi (V-T-H)
0-3-8
0.27 pistettä / ottelu · maaliero -13
Viimeiset 5 (V-T-H)
0-0-5
0.00 pistettä / ottelu
Saldo vieraissa (W-D-L)
0-3-3
Viimeiset 5 vieraissa
0-2-3
LDDLL
Viimeiset 5 ottelua – keskiarvot
Tehdyt maalit: 0.6Päästetyt maalit: 2.6xG: 1.69Vastustajan xG: 1.61BTTS: 60%Over 2.5: 80%

Maalit— miten joukkueet tekevät ja päästävät maaleja?

Molempien joukkueiden tekemien ja päästämien maalien määrät sekä Clean sheetien ja maaleitta jäämisen yleisyys.

Baník Lehota pod Vtáčnikom on 142 % parempi kategoriassa tehdyt maalit ottelua kohden.

1.55 maalia / ottelu - Baník Lehota pod Vtáčnikom · 0.64 maalia / ottelu - Lokomotíva Zvolen

Baník Lehota pod Vtáčnikom on 5 % parempi kategoriassa päästetyt maalit ottelua kohden.

1.73 maalia / ottelu - Baník Lehota pod Vtáčnikom · 1.82 maalia / ottelu - Lokomotíva Zvolen

Baník Lehota pod Vtáčnikom:n maalintekoprofiili: erittäin vahva

Baník Lehota pod Vtáčnikom tekee maalin 100 prosentissa otteluista (11 / 11 ottelua), kun taas Lokomotíva Zvolen pitää maalinsa puhtaana 0 prosentissa (0 / 11 ottelua).

Lokomotíva Zvolen:n maalintekoprofiili: vahva

Lokomotíva Zvolen tekee maalin 55 prosentissa otteluista (6 / 11 ottelua), kun taas Baník Lehota pod Vtáčnikom pitää maalinsa puhtaana 27 prosentissa (3 / 11 ottelua).

17Tehdyt maalit (kausi)7
Baník Lehota pod VtáčnikomLokomotíva Zvolen
19Päästetyt maalit (kausi)20
Baník Lehota pod VtáčnikomLokomotíva Zvolen
3.27Ottelun maalikeskiarvo2.45
Baník Lehota pod VtáčnikomLokomotíva Zvolen
6Tehdyt maalit (viimeiset 5)3
Baník Lehota pod VtáčnikomLokomotíva Zvolen
11Päästetyt maalit (viimeiset 5)13
Baník Lehota pod VtáčnikomLokomotíva Zvolen

Kuinka usein tehdään vähintään...

100%1 maali55%
Baník Lehota pod VtáčnikomLokomotíva Zvolen
45%2 maalia9%
Baník Lehota pod VtáčnikomLokomotíva Zvolen
9%3 maalia0%
Baník Lehota pod VtáčnikomLokomotíva Zvolen
0%4 maalia0%
Baník Lehota pod VtáčnikomLokomotíva Zvolen

Kuinka usein päästetään vähintään...

73%1 maali100%
Baník Lehota pod VtáčnikomLokomotíva Zvolen
64%2 maalia55%
Baník Lehota pod VtáčnikomLokomotíva Zvolen
27%3 maalia18%
Baník Lehota pod VtáčnikomLokomotíva Zvolen
9%4 maalia9%
Baník Lehota pod VtáčnikomLokomotíva Zvolen

* Tilastot sisältävät molempien joukkueiden koti- ja vierasottelut kuluvalla kaudella.

Molemmat joukkueet tekivät maalin (BTTS)— kuinka usein molemmat joukkueet tekevät maalin?

Kuinka usein molempien joukkueiden otteluissa tehdään maaleja kummallekin puolelle verrattuna sarjan keskiarvoon.

Maalikuviot

18%BTTS puoliajalla27%
Baník Lehota pod VtáčnikomLokomotíva Zvolen
9%BTTS molemmilla puoliskoilla0%
Baník Lehota pod VtáčnikomLokomotíva Zvolen
36%Maali molemmilla puoliskoilla9%
Baník Lehota pod VtáčnikomLokomotíva Zvolen

BTTS ja maalimäärä

64%Vähintään 3 maalia ja BTTS36%
Baník Lehota pod VtáčnikomLokomotíva Zvolen
0%Vähintään 3 maalia ilman BTTS:ää9%
Baník Lehota pod VtáčnikomLokomotíva Zvolen
80%BTTS – viimeiset 560%
Baník Lehota pod VtáčnikomLokomotíva Zvolen

Maalimäärä (Over/Under)— kuinka usein näissä otteluissa ylitetään maalirajat?

Kuinka usein joukkueiden otteluissa ylitetään maalirajat koko ottelussa ja kummallakin puoliskolla.

Koko ottelu – joukkuevertailu (Over)

Baník Lehota pod VtáčnikomLokomotíva Zvolen

1. puoliaika

91%Vähintään 1 maali ennen puoliaikaa91%
Baník Lehota pod VtáčnikomLokomotíva Zvolen
27%Vähintään 2 maalia ennen puoliaikaa45%
Baník Lehota pod VtáčnikomLokomotíva Zvolen
18%Vähintään 3 maalia ennen puoliaikaa9%
Baník Lehota pod VtáčnikomLokomotíva Zvolen

2. puoliaika

82%Vähintään 1 maali puoliajan jälkeen73%
Baník Lehota pod VtáčnikomLokomotíva Zvolen
55%Vähintään 2 maalia puoliajan jälkeen27%
Baník Lehota pod VtáčnikomLokomotíva Zvolen
36%Vähintään 3 maalia puoliajan jälkeen0%
Baník Lehota pod VtáčnikomLokomotíva Zvolen

Ottelun puoliskot— milloin joukkueet tekevät useammin maaleja?

Miten joukkueet jakavat suorituksensa ensimmäisen ja toisen puoliajan välillä: maalit, pisteet, nollapelit ja puoliaikatilanne.

Baník Lehota pod Vtáčnikom on 17 % parempi kategoriassa ensimmäisen puoliajan vire (puoliaikapisteet).

1.27 pistettä / ottelu - Baník Lehota pod Vtáčnikom · 1.09 pistettä / ottelu - Lokomotíva Zvolen

Baník Lehota pod Vtáčnikom — puoliaikatilanne
36% johdossa18% tasatilanteessa45% häviöllä
Lokomotíva Zvolen — puoliaikatilanne
27% johdossa27% tasatilanteessa45% häviöllä

Ennen puoliaikaa (1. puoliaika)

1.27Pisteet ottelua kohden (1. puoliaika)1.09
Baník Lehota pod VtáčnikomLokomotíva Zvolen
0.55Tehdyt maalit (1. puoliaika)0.55
Baník Lehota pod VtáčnikomLokomotíva Zvolen
0.82Päästetyt maalit (1. puoliaika)0.91
Baník Lehota pod VtáčnikomLokomotíva Zvolen
1.36Maalien keskiarvo (1. puoliaika)1.45
Baník Lehota pod VtáčnikomLokomotíva Zvolen
45%Nollapeli ennen puoliaikaa36%
Baník Lehota pod VtáčnikomLokomotíva Zvolen
45%Ei maalia ennen puoliaikaa45%
Baník Lehota pod VtáčnikomLokomotíva Zvolen

Puoliajan jälkeen (2. puoliaika)

1.55Pisteet ottelua kohden (2. puoliaika)0.55
Baník Lehota pod VtáčnikomLokomotíva Zvolen
1Tehdyt maalit (2. puoliaika)0.09
Baník Lehota pod VtáčnikomLokomotíva Zvolen
0.91Päästetyt maalit (2. puoliaika)0.91
Baník Lehota pod VtáčnikomLokomotíva Zvolen
1.91Maalien keskiarvo (2. puoliaika)1
Baník Lehota pod VtáčnikomLokomotíva Zvolen
45%Nollapeli puoliajan jälkeen36%
Baník Lehota pod VtáčnikomLokomotíva Zvolen
18%Ei maalia puoliajan jälkeen91%
Baník Lehota pod VtáčnikomLokomotíva Zvolen

Baník Lehota pod Vtáčnikom — toisen puoliajan tulokset

36% W45% D18% L
14
Puoliaikapisteet
6
Puoliajan maalit
-3
Maaliero (1. puoliaika)
17
Toisen puoliajan pisteet
+1
Maaliero (2. puoliaika)
1.27
PPG ennen puoliaikaa
Johdon pitäminen75%

Johtaa puoliajalla 36 prosentissa otteluista ja voittaa 27 prosentissa. Menettää johtoaseman toisinaan toisella puoliajalla.

Puolustus puoliajan jälkeen+0.1

Puolustus pysyy vakaana koko ottelun ajan.

Lokomotíva Zvolen — toisen puoliajan tulokset

9% W27% D64% L
12
Puoliaikapisteet
6
Puoliajan maalit
-4
Maaliero (1. puoliaika)
6
Toisen puoliajan pisteet
-9
Maaliero (2. puoliaika)
1.09
PPG ennen puoliaikaa
Johdon pitäminen0%

Johtaa puoliajalla 27 prosentissa otteluista ja voittaa 0 prosentissa. Menettää johtoaseman toisinaan toisella puoliajalla.

Puolustus puoliajan jälkeen0.0

Puolustus pysyy vakaana koko ottelun ajan.

Baník Lehota pod Vtáčnikom — viisi viimeistä ottelua puoliajoittain
1. puoliaika2. puoliaika
Pisteet ottelua kohden0.801.20
Tehdyt maalit / ottelu0.40.8
Päästetyt maalit / ottelu1.21.0
Ottelun maalikeskiarvo1.61.8
1 maali80%80%
2 maalia40%60%
3 maalia40%20%
Nollapeli40%40%
Ei maalia60%20%
Maaliero-4-1
Puoliaika: 20% johdossa - 20% tasatilanteessa - 60% häviöllä
2. puoliaika: 20% voitto - 60% tasatilanteessa - 20% tappio
BTTS puoliajalla (viimeiset 5): 20% - Puoliajan maalit yhteensä: 2
Lokomotíva Zvolen — viisi viimeistä ottelua puoliajoittain
1. puoliaika2. puoliaika
Pisteet ottelua kohden1.000.20
Tehdyt maalit / ottelu0.60.0
Päästetyt maalit / ottelu1.21.4
Ottelun maalikeskiarvo1.81.4
1 maali100%80%
2 maalia80%60%
3 maalia0%0%
Nollapeli20%20%
Ei maalia40%100%
Maaliero-3-7
Puoliaika: 20% johdossa - 40% tasatilanteessa - 40% häviöllä
2. puoliaika: 0% voitto - 20% tasatilanteessa - 80% tappio
BTTS puoliajalla (viimeiset 5): 40% - Puoliajan maalit yhteensä: 3

* Taulukoiden värit kuvaavat tapahtumien yleisyyttä: vihreä on yleinen, keltainen kohtalainen ja punainen harvinainen. Kyse on yleisyydestä, ei joukkuearviosta.

Maalit minuuteittain— milloin maaleja syntyy?

Ottelun vaiheet, joissa molemmat joukkueet tekevät ja päästävät useimmin maaleja.

Baník Lehota pod Vtáčnikom
TehdytPäästetyt
3
2
0-15
1
2
16-30
2
5
31-45
3
3
46-60
3
3
61-75
5
4
76-90

Vaarallisimmillaan minuuteilla 76-90 (5 goals). Päästää eniten välillä 31-45 (5). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): +1 - voittaa myöhäiset vaiheet.

Lokomotíva Zvolen
TehdytPäästetyt
3
0
0-15
2
6
16-30
1
4
31-45
0
6
46-60
1
3
61-75
0
1
76-90

Vaarallisimmillaan minuuteilla 0-15 (3 goals). Päästää eniten välillä 16-30 (6). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): -1 - myöhäiset vaiheet ovat heikkous.

* Jaksot 31–45 ja 76–90 sisältävät lisäajan maalit.

Muut joukkueindikaattorit— mitä xG, tehokkuus ja vire kertovat?

Nykykauden päättyneiden otteluiden perusteella tehty vertailu maalipaikkojen laadusta, tuloksista ja trendeistä.

Otteluprofiili

2.87
Arvioidut maalit
hyökkäys vs. vastustajan puolustus
1.7 : 1.2
Arvioitu maalijakauma
koti : vieras
102%
Tahti vs. sarja
100 % = sarjan keskiarvo
64%
Molemmat joukkueet tekivät maalin (BTTS)
molempien joukkueiden kausikeskiarvo
+22%
Derbyvaikutus
H2H-maalit vs. tyypilliset ottelut
55%
BTTS-arvio
molempien joukkueiden maalintekotiheyden perusteella
0%
0–0-riski
käytännössä nolla
0-1
Yleisin maalimäärä
hyökkäys vs. puolustus molemmilla puolilla

Baník Lehota pod Vtáčnikom

Nett xG -tasapaino
Luotujen ja sallittujen maalipaikkojen laadun ero ottelua kohden.
+0.39
Tulokset verrattuna xG:hen
Toteutuneen maalieron ja xG:n ehdottaman maalieron välinen ero.
-0.57
Pisteet verrattuna peliesitykseen
Kerättyjen pisteiden vertailu joukkueen maalieron perusteella odotettuihin pisteisiin.
-1.7 pist.
Viimeistelytehokkuus
Muutaako joukkue maalipaikat maaleiksi? Positiivinen arvo tarkoittaa, että maaleja syntyy enemmän kuin maalipaikkojen laatu ennustaa.
-0.15
Puolustustehokkuus
Pelastavatko puolustus tai maalivahti joukkueen? Positiivinen arvo tarkoittaa, että joukkue päästää vähemmän maaleja kuin sallitut paikat ennustavat.
-0.42
Hyökkäys vs. sarja
Kuinka paljon joukkue tekee maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon tässä roolissa. 120 % tarkoittaa 20 % yli keskiarvon.
99%
Puolustus vs. sarja
Kuinka paljon joukkue päästää maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon. 80 % tarkoittaa 20 % vähemmän päästettyjä maaleja.
137%
Vireen trendi
Vertaa viiden viimeisen ottelun pisteitä koko kauden keskiarvoon.
-0.58
Vahvempi toinen puoliaika?
Kuinka paljon enemmän joukkue tekee maaleja puoliajan jälkeen kuin ennen sitä.
+0.4
Myöhäiset maalit
29 prosenttia joukkueen maaleista syntyy minuuteilla 76–90. Vertailun vuoksi 18 prosenttia syntyy ensimmäisten 15 minuutin aikana.
29%

Lokomotíva Zvolen

Nett xG -tasapaino
Luotujen ja sallittujen maalipaikkojen laadun ero ottelua kohden.
+0.21
Tulokset verrattuna xG:hen
Toteutuneen maalieron ja xG:n ehdottaman maalieron välinen ero.
-1.39
Pisteet verrattuna peliesitykseen
Kerättyjen pisteiden vertailu joukkueen maalieron perusteella odotettuihin pisteisiin.
-0.6 pist.
Viimeistelytehokkuus
Muutaako joukkue maalipaikat maaleiksi? Positiivinen arvo tarkoittaa, että maaleja syntyy enemmän kuin maalipaikkojen laatu ennustaa.
-1.08
Puolustustehokkuus
Pelastavatko puolustus tai maalivahti joukkueen? Positiivinen arvo tarkoittaa, että joukkue päästää vähemmän maaleja kuin sallitut paikat ennustavat.
-0.31
Hyökkäys vs. sarja
Kuinka paljon joukkue tekee maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon tässä roolissa. 120 % tarkoittaa 20 % yli keskiarvon.
51%
Puolustus vs. sarja
Kuinka paljon joukkue päästää maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon. 80 % tarkoittaa 20 % vähemmän päästettyjä maaleja.
117%
Vireen trendi
Vertaa viiden viimeisen ottelun pisteitä koko kauden keskiarvoon.
-0.27
Vahvempi toinen puoliaika?
Kuinka paljon enemmän joukkue tekee maaleja puoliajan jälkeen kuin ennen sitä.
-0.5
Myöhäiset maalit
0 prosenttia joukkueen maaleista syntyy minuuteilla 76–90. Vertailun vuoksi 43 prosenttia syntyy ensimmäisten 15 minuutin aikana.
0%

* Arvioitu maalimäärä ja -jakauma, BTTS-arvio, 0–0-riski ja maalimäärä perustuvat molempien joukkueiden julkisiin kausikeskiarvoihin ja -frekvensseihin. Tämä on tilastollinen otteluprofiili, ei yksityisen mallin ennuste tai vetovihje. Muut indikaattorit kuvaavat kauden päättyneitä otteluita.

Sarjakonteksti— onko kyseessä runsasmaalisesti sarja?

Miten joukkueet vertautuvat 2. Liga:n keskiarvoihin.

Joukkueet vs. sarja

Baník Lehota pod VtáčnikomLigaLokomotíva Zvolen
Ottelun maalikeskiarvo▲ 3.272.82▼ 2.45
Molemmat joukkueet tekivät maalin▲ 73%55%• 55%
Vähintään 3 maalia (Over 2.5)▲ 64%57%▼ 45%
Clean sheetit▲ 27%24%▼ 0%
Maali ennen puoliaikaa▲ 91%78%▲ 91%
Maali puoliajan jälkeen• 82%81%▼ 73%

^ vihreä = yli sarjan keskiarvon, ˇ punainen = alle sarjan keskiarvon. Tämä näyttää eron suunnan, ei joukkuearviota.

2.82
Maalien keskiarvo ottelua kohden
55%
Molemmat joukkueet tekivät maalin
57%
Vähintään 3 maalia (Over 2.5)
24%
Clean sheetit
1.56
Kotimaalit / ottelu
1.26
Vierasmaali / ottelu
+24%
Kotihyökkäyksen etu
+19%
Kotipuolustuksen etu
+15%
Kokonaiskotietu
Maalit 1. puoliajalla (koko sarja)
78%
1 maali
32%
2 maalia
16%
3 maalia
5%
4 maalia
Maalit 2. puoliajalla (koko sarja)
81%
1 maali
49%
2 maalia
16%
3 maalia
5%
4 maalia

Kokoonpanot ja pelaajatapahtumat

Vahvistetut avauskokoonpanot, vaihtopelaajat ja tähän otteluun kirjatut pelaajatapahtumat.

Ottelun tapahtumat

Maalit, kortit ja vaihdot aikajärjestyksessä.

  1. Lokomotíva ZvolenKeltainen korttiDaniel Stephen Adayilo
  2. Lokomotíva ZvolenKeltainen korttiKristi Qose
  3. Baník Lehota pod VtáčnikomVaihtoKentälle: Adam HorvatPois kentältä: Marián Šmatlák
  4. Lokomotíva ZvolenKeltainen korttiAdam Oravec
  5. Lokomotíva ZvolenKeltainen korttiSimon Kocka
  6. Baník Lehota pod VtáčnikomVaihtoKentälle: Richard CsémyPois kentältä: Robert Stareček
  7. Baník Lehota pod VtáčnikomMaaliLekan Okunola
  8. Lokomotíva ZvolenKeltainen korttiLukáš Filipiak
  9. Baník Lehota pod VtáčnikomKeltainen korttiMikeš Cahel
  10. Lokomotíva ZvolenVaihtoKentälle: Matúš KöröšPois kentältä: Kristi Qose
  11. Lokomotíva ZvolenKeltainen korttiNkejah Peter Onuoha
  12. Baník Lehota pod VtáčnikomKeltainen korttiRichard Csémy
  13. Baník Lehota pod VtáčnikomKeltainen korttiLekan Okunola

Erotuomari ja valmentajat

Avaa kausiprofiilit ja vertaa ottelutilastoja, maaleja ja kurinpitotrendejä.

Keskinäiset ottelut

Viimeisimmät kohtaamiset (2): Baník Lehota pod Vtáčnikom 0 - 0 - 2 Lokomotíva Zvolen. Maalien keskiarvo 3.50, molemmat joukkueet tekivät maalin 50% ottelua.

MFK Lokomotíva Zvolen
1 : 0
OFK Baník Lehota pod Vtáčnikom
OFK Baník Lehota pod Vtáčnikom
1 : 5
MFK Lokomotíva Zvolen

UKK

Mikä oli ottelun Baník Lehota pod Vtáčnikom–Lokomotíva Zvolen tulos?

Sarjan 2. Liga ottelu päättyi Baník Lehota pod Vtáčnikom 1:0 Lokomotíva Zvolen. Tältä sivulta löytyvät ottelun täydelliset tilastot, puoliaikakohtainen erittely ja keskinäiset ottelut.

Millaiset ovat joukkueiden Baník Lehota pod Vtáčnikom ja Lokomotíva Zvolen keskinäiset tilastot?

2 viimeisessä keskinäisessä ottelussa Baník Lehota pod Vtáčnikom voitti 0, Lokomotíva Zvolen voitti 2 ja 0 päättyi tasan. Näissä otteluissa tehtiin keskimäärin 3,50 maalia, ja molemmat joukkueet tekivät maalin 50 prosentissa otteluista.

Mitä maalitilastot kertovat ennen ottelua Baník Lehota pod Vtáčnikom–Lokomotíva Zvolen?

Baník Lehota pod Vtáčnikom tekee keskimäärin 1,55 maalia ottelua kohden ja Lokomotíva Zvolen 0,64. Sarjan 2. Liga keskiarvo on 2,82 maalia, ja Over 2.5 toteutuu 57 prosentissa otteluista. BTTS toteutuu 73 prosentissa joukkueen Baník Lehota pod Vtáčnikom otteluista ja 55 prosentissa joukkueen Lokomotíva Zvolen otteluista.

Millainen on joukkueiden Baník Lehota pod Vtáčnikom ja Lokomotíva Zvolen nykyvire?

Viiden viimeisen ottelun perusteella Baník Lehota pod Vtáčnikom on saavuttanut 1 voittoa, 0 tasapeliä ja 4 tappiota (0,60 pistettä ottelua kohden). Lokomotíva Zvolen on saavuttanut 0 voittoa, 0 tasapeliä ja 5 tappiota (0,00 pistettä ottelua kohden).

Mistä löydän ottelun Baník Lehota pod Vtáčnikom–Lokomotíva Zvolen vihjeen ja kattavan analyysin?

Ottelutilastot ovat täällä julkisesti saatavilla; kattava vedonlyöntianalyysi ja suositeltu vihje löytyvät NoFluffPicks-sovelluksesta.