Englanti - Southern League Premier SouthTiedot päivitetty 17. lokakuuta 2026

Basingstoke Town - Malvern Town: ottelutilastot

Basingstoke Town vs Malvern Town: vire, maalit ja tärkeimmät tilastot

Mikä tämä ottelu on

Basingstoke Town pelasi Malvern Town-joukkuetta vastaan sarjassa Southern League Premier South (Englanti). Ottelu pelattiin 10. lokakuuta 2026. Lopputulos: 4:1.

Nykyvire

Basingstoke Town: 1-2-2, 1,00 pistettä ottelua kohden. Malvern Town: 1-0-4, 0,60 pistettä ottelua kohden.

Maalitilastot

Basingstoke Town tekee 1,56 maalia ja päästää 1,67 maalia ottelua kohden. Malvern Town tekee 1,44 maalia ja päästää 2,78. Sarjan keskiarvo: 3,08 maalia.

BTTS ja Over/Under

BTTS: Basingstoke Town 78 %, Malvern Town 67 %. Over 2.5: Basingstoke Town 56 %, Malvern Town 89 %. Sarjataso: BTTS 60 %, Over 2.5 58 %.

xG, laukaukset ja pallonhallinta

xG ottelua kohden: Basingstoke Town 1,48, Malvern Town 1,62. Laukaukset ottelua kohden: Basingstoke Town 1,8, Malvern Town 3,6. Keskimääräinen pallonhallinta: Basingstoke Town 10 %, Malvern Town 16 %.

Ensimmäinen ja toinen puoliaika

Basingstoke Town: johto puoliajalla 11 %, toisen puoliajan maalit 1,22. Malvern Town: johto puoliajalla 22 %, toisen puoliajan maalit 0,89.

Maalit minuuteittain

Historiallisesti vahvin maalintekojakso on joukkueella Basingstoke Town 76-90+ (6) ja joukkueella Malvern Town 76-90+ (5). Tämä on aiempien maalien jakauma, ei ennuste maalin syntyajasta.

Sarjan konteksti

Southern League Premier South: 3,08 maalia ottelua kohden, BTTS 60 %, Over 2.5 58 %.

Keskinäiset ottelut

Tietokannassa ei ole saatavilla vastaavaa keskinäisten otteluiden otosta.

Arkistoitu ottelua edeltävä analyysi

Tämä analyysi laadittiin ennen ottelun alkua. Johtopäätökset perustuvat vain ennen ottelua saatavilla olleisiin tietoihin eivätkä sisällä lopputulosta tai ottelun jälkeisiä tilastoja.

Ottelun yleisanalyysi

Basingstoke Town on ennakkosuosikki ennen kaikkea kotietunsa ansiosta: se on voittanut 50 % kotiotteluistaan, kun taas Malvern Town on hävinnyt 80 % vierasotteluistaan eikä ole voittanut niistä yhtäkään. Kotijoukkue tekee kotikentällään keskimäärin 1,5 maalia ottelua kohden, ja vieraat päästävät vieraissa peräti 3,2 maalia, mikä kertoo heidän puolustuksensa suurista heikkouksista. Malvernin viiden viime ottelun saldo vahvistaa tätä: se on päästänyt 14 maalia, kun Basingstoke on päästänyt 6. Myös kotijoukkueen vire herättää kuitenkin kysymyksiä — se on tehnyt viidessä viime ottelussaan vain 3 maalia eikä ole voittanut kertaakaan, joten tasapeli on yhä realistinen vaihtoehto. Vieraat ovat tehneet samalla ajanjaksolla 7 maalia, mutta heidän vierasotteluiden 1,57:n xG ei selvästikään paikkaa puolustuspään heikompia tuloksia.

Katso tilastollinen yleiskatsaus
BTTS – tekevätkö molemmat joukkueet maalin?

BTTS toteutui 75 %:ssa Basingstoke Townin otteluista ja 60 %:ssa Malvern Townin otteluista, mikä puoltaa sitä, että molemmat joukkueet tekevät maalin. Kotijoukkue tekee keskimäärin 2,0 maalia ottelua kohden, ja vierasjoukkue päästää 3,2 maalia. Malvern puolestaan tekee keskimäärin 1,0 maalia, mutta Basingstoke ei ole vielä pitänyt maaliaan puhtaana ja päästää 2,25 maalia ottelua kohden. Myös joukkueiden xG-lukemat, 1,72 ja 1,57, viittaavat siihen, että molemmat pystyvät luomaan maalipaikkoja. Vihjeen varmuutta heikentää kotijoukkueen viimeaikainen tehottomuus: viidessä ottelussa se teki keskimäärin vain 0,6 maalia, eikä vierasjoukkue onnistunut maalinteossa 40 %:ssa otteluistaan. Malvernin heikko puolustus, joka päästi viimeisissä viidessä ottelussa keskimäärin 2,8 maalia, tekee silti molempien joukkueiden maalinteosta todennäköisemmän vaihtoehdon.

Katso BTTS-tilastot
Over/Under – maalianalyysi

Kaikissa tähänastisissa Basingstoke Townin otteluissa ja 80 %:ssa Malvern Townin otteluista on nähty vähintään kaksi maalia, joten yli 1,5 maalia on vahvin valinta. Kotijoukkue tekee keskimäärin 2,0 maalia, ja vieraat päästävät 3,2 maalia, mikä suosii Basingstoken maalintekoa. Toisaalta kotijoukkue päästää keskimäärin 2,25 maalia ottelua kohden eikä ole pitänyt kertaakaan nollapeliä, joten myös Malvernilla on mahdollisuus osua. Varovaisuutta korkeampien linjojen suhteen puoltaa Basingstoken viimeaikainen vire: joukkue on tehnyt vain 3 maalia viidessä ottelussa, ja sen keskimääräinen xG on laskenut 0,58:aan. Tästä huolimatta heikot puolustukset ja vähintään kaksi maalia sisältävien otteluiden suuri osuus puoltavat vahvimmin yli 1,5 maalia.

Katso Over/Under-tilastot
HT/FT – puoliaika- ja lopputulosskenaario

Todennäköisin vaihtoehto on tasapeli puoliajalla ja Basingstoke Townin voitto ottelun päätteeksi. Kotijoukkue ei ole tehnyt maalia ensimmäisellä puoliajalla yhdessäkään viimeisistä 5 ottelustaan, mutta Malvern Town on tehnyt samalla ajanjaksolla ennen taukoa keskimäärin vain 0,4 maalia, mikä puoltaa varovaista alkua. Koko tähänastisen kauden aikana vieraat ovat olleet tauolla tasatilanteessa 60 prosentissa otteluistaan, vaikka Malvernin johtoa ei voi sivuuttaa vaihtoehtona, sillä Basingstoke on ollut 45 minuutin jälkeen tappiolla 4:ssä viimeisistä 5 ottelustaan. Tauon jälkeen etu siirtyy kotijoukkueelle: se tekee toisella puoliajalla keskimäärin 1,5 maalia, kun taas vieraat päästävät samalla jaksolla 2,6 maalia. Lisäksi Malvern on hävinnyt toisen puoliajan 80 prosentissa tähänastisista otteluistaan, joten pidän Basingstoken myöhäistä ratkaisua vahvimpana skenaariona, vaikka taukotulokseen liittyy epävarmuutta.

Katso ensimmäisen ja toisen puoliajan tilastot

Puoliskoittain

1 : 0
1. puoliaika
3 : 1
2. puoliaika

Ottelutilastot

-1Pallonhallinta (%)-1
Basingstoke TownMalvern Town
-1Laukaukset-1
Basingstoke TownMalvern Town
-1Laukaukset maalia kohti-1
Basingstoke TownMalvern Town
0xG0
Basingstoke TownMalvern Town
-1Kulmapotkut-1
Basingstoke TownMalvern Town
0Vaaralliset hyökkäykset0
Basingstoke TownMalvern Town
-1Rikkeet-1
Basingstoke TownMalvern Town
-1Kortit-1
Basingstoke TownMalvern Town

Otteluennakko— mitä kauden luvut kertovat?

Tämä joukkueprofiili perustuu kauden tietoihin ja vireeseen. Ottelun kulkutilastot näytetään vasta ottelun päätyttyä.

1.56Tehdyt maalit / ottelu1.44
Basingstoke TownMalvern Town
1.67Päästetyt maalit / ottelu2.78
Basingstoke TownMalvern Town
10%Keskimääräinen pallonhallinta16%
Basingstoke TownMalvern Town
0.22Laukaukset maalia kohti / ottelu1.44
Basingstoke TownMalvern Town

Joukkueiden tilastot— kumpi on tehokkaampi?

Molempien joukkueiden hyökkäyksen ja puolustuksen vertailu kuluvalla kaudella.

1.78Laukaukset ottelua kohden3.56
Basingstoke TownMalvern Town
0.22Laukaukset maalia kohti1.44
Basingstoke TownMalvern Town
87.5%Laukausten tehokkuus40.6%
Basingstoke TownMalvern Town
10%Pallonhallinta16%
Basingstoke TownMalvern Town
1.48Tehty xG1.62
Basingstoke TownMalvern Town
1.79Päästetty xG1.47
Basingstoke TownMalvern Town

Laukausten laatu

Basingstoke Town: VastahyökkääväMalvern Town: Vastahyökkäävä
Basingstoke TownMalvern Town
Tarkkuus (laukaukset maalia kohti)12%40%
Paikkojen laatu (xG/laukaus)0.830.46
Viimeistely (maalit laukausta kohti maalia)7.091.00

Noin 0,08:n xG/laukaus tarkoittaa yleensä kaukolaukauksia; 0,15 tai enemmän yleensä boksipaikkoja. Tyyliluokitus perustuu pallonhallintaan, laukausten määrään ja tehokkuuteen.

* xG (odotetut maalit) kertoo, kuinka monta maalia joukkueen pitäisi tehdä paikoistaan. Jos toteutuneet maalit ylittävät xG:n, viimeistely on keskimääräistä parempaa; jos ne alittavat xG:n, paikkoja hukataan.

Joukkueen vire— kumpi on paremmassa vireessä?

Viisi viimeistä ottelua ja kauden tilasto kokonaisuutena sekä koti- ja vierasotteluissa.

Basingstoke Town on 67 % parempi kategoriassa viiden viimeisen ottelun vire.

1 pistettä / ottelu - Basingstoke Town · 0.6 pistettä / ottelu - Malvern Town

Basingstoke Town
LWDDL
Kauden tulosjakauma
33% W22% D44% L
Kausi (V-T-H)
3-2-4
1.22 pistettä / ottelu · maaliero -1
Viimeiset 5 (V-T-H)
1-2-2
1.00 pistettä / ottelu
Saldo kotona (W-D-L)
2-1-1
Viimeiset 5 kotona
2-1-1
LWWD
Viimeiset 5 ottelua – keskiarvot
Tehdyt maalit: 1.6Päästetyt maalit: 1.8xG: 1.58Vastustajan xG: 2.23BTTS: 100%Over 2.5: 60%
Malvern Town
LLLWL
Kauden tulosjakauma
11% W22% D67% L
Kausi (V-T-H)
1-2-6
0.56 pistettä / ottelu · maaliero -12
Viimeiset 5 (V-T-H)
1-0-4
0.60 pistettä / ottelu
Saldo vieraissa (W-D-L)
0-1-4
Viimeiset 5 vieraissa
0-1-4
LDLLL
Viimeiset 5 ottelua – keskiarvot
Tehdyt maalit: 1.8Päästetyt maalit: 3.0xG: 1.54Vastustajan xG: 1.31BTTS: 80%Over 2.5: 100%

Maalit— miten joukkueet tekevät ja päästävät maaleja?

Molempien joukkueiden tekemien ja päästämien maalien määrät sekä Clean sheetien ja maaleitta jäämisen yleisyys.

Basingstoke Town on 8 % parempi kategoriassa tehdyt maalit ottelua kohden.

1.56 maalia / ottelu - Basingstoke Town · 1.44 maalia / ottelu - Malvern Town

Basingstoke Town on 66 % parempi kategoriassa päästetyt maalit ottelua kohden.

1.67 maalia / ottelu - Basingstoke Town · 2.78 maalia / ottelu - Malvern Town

Basingstoke Town:n maalintekoprofiili: erittäin vahva

Basingstoke Town tekee maalin 100 prosentissa otteluista (9 / 9 ottelua), kun taas Malvern Town pitää maalinsa puhtaana 11 prosentissa (1 / 9 ottelua).

Malvern Town:n maalintekoprofiili: erittäin vahva

Malvern Town tekee maalin 67 prosentissa otteluista (6 / 9 ottelua), kun taas Basingstoke Town pitää maalinsa puhtaana 22 prosentissa (2 / 9 ottelua).

14Tehdyt maalit (kausi)13
Basingstoke TownMalvern Town
15Päästetyt maalit (kausi)25
Basingstoke TownMalvern Town
3.22Ottelun maalikeskiarvo4.22
Basingstoke TownMalvern Town
8Tehdyt maalit (viimeiset 5)9
Basingstoke TownMalvern Town
9Päästetyt maalit (viimeiset 5)15
Basingstoke TownMalvern Town

Kuinka usein tehdään vähintään...

100%1 maali67%
Basingstoke TownMalvern Town
44%2 maalia44%
Basingstoke TownMalvern Town
11%3 maalia11%
Basingstoke TownMalvern Town
0%4 maalia11%
Basingstoke TownMalvern Town

Kuinka usein päästetään vähintään...

78%1 maali89%
Basingstoke TownMalvern Town
44%2 maalia89%
Basingstoke TownMalvern Town
22%3 maalia44%
Basingstoke TownMalvern Town
22%4 maalia33%
Basingstoke TownMalvern Town

* Tilastot sisältävät molempien joukkueiden koti- ja vierasottelut kuluvalla kaudella.

Molemmat joukkueet tekivät maalin (BTTS)— kuinka usein molemmat joukkueet tekevät maalin?

Kuinka usein molempien joukkueiden otteluissa tehdään maaleja kummallekin puolelle verrattuna sarjan keskiarvoon.

Maalikuviot

22%BTTS puoliajalla33%
Basingstoke TownMalvern Town
11%BTTS molemmilla puoliskoilla33%
Basingstoke TownMalvern Town
11%Maali molemmilla puoliskoilla33%
Basingstoke TownMalvern Town

BTTS ja maalimäärä

56%Vähintään 3 maalia ja BTTS67%
Basingstoke TownMalvern Town
0%Vähintään 3 maalia ilman BTTS:ää22%
Basingstoke TownMalvern Town
100%BTTS – viimeiset 580%
Basingstoke TownMalvern Town

Maalimäärä (Over/Under)— kuinka usein näissä otteluissa ylitetään maalirajat?

Kuinka usein joukkueiden otteluissa ylitetään maalirajat koko ottelussa ja kummallakin puoliskolla.

1. puoliaika

89%Vähintään 1 maali ennen puoliaikaa89%
Basingstoke TownMalvern Town
33%Vähintään 2 maalia ennen puoliaikaa33%
Basingstoke TownMalvern Town
11%Vähintään 3 maalia ennen puoliaikaa0%
Basingstoke TownMalvern Town

2. puoliaika

89%Vähintään 1 maali puoliajan jälkeen89%
Basingstoke TownMalvern Town
56%Vähintään 2 maalia puoliajan jälkeen89%
Basingstoke TownMalvern Town
22%Vähintään 3 maalia puoliajan jälkeen44%
Basingstoke TownMalvern Town

Ottelun puoliskot— milloin joukkueet tekevät useammin maaleja?

Miten joukkueet jakavat suorituksensa ensimmäisen ja toisen puoliajan välillä: maalit, pisteet, nollapelit ja puoliaikatilanne.

Malvern Town on 98 % parempi kategoriassa ensimmäisen puoliajan vire (puoliaikapisteet).

0.56 pistettä / ottelu - Basingstoke Town · 1.11 pistettä / ottelu - Malvern Town

Basingstoke Town — puoliaikatilanne
11% johdossa22% tasatilanteessa67% häviöllä
Malvern Town — puoliaikatilanne
22% johdossa44% tasatilanteessa33% häviöllä

Ennen puoliaikaa (1. puoliaika)

0.56Pisteet ottelua kohden (1. puoliaika)1.11
Basingstoke TownMalvern Town
0.33Tehdyt maalit (1. puoliaika)0.56
Basingstoke TownMalvern Town
1.11Päästetyt maalit (1. puoliaika)0.67
Basingstoke TownMalvern Town
1.44Maalien keskiarvo (1. puoliaika)1.22
Basingstoke TownMalvern Town
22%Nollapeli ennen puoliaikaa33%
Basingstoke TownMalvern Town
67%Ei maalia ennen puoliaikaa44%
Basingstoke TownMalvern Town

Puoliajan jälkeen (2. puoliaika)

2Pisteet ottelua kohden (2. puoliaika)0.56
Basingstoke TownMalvern Town
1.22Tehdyt maalit (2. puoliaika)0.89
Basingstoke TownMalvern Town
0.56Päästetyt maalit (2. puoliaika)2.11
Basingstoke TownMalvern Town
1.78Maalien keskiarvo (2. puoliaika)3
Basingstoke TownMalvern Town
56%Nollapeli puoliajan jälkeen11%
Basingstoke TownMalvern Town
22%Ei maalia puoliajan jälkeen56%
Basingstoke TownMalvern Town

Basingstoke Town — toisen puoliajan tulokset

56% W33% D11% L
5
Puoliaikapisteet
3
Puoliajan maalit
-7
Maaliero (1. puoliaika)
18
Toisen puoliajan pisteet
+6
Maaliero (2. puoliaika)
0.56
PPG ennen puoliaikaa
Johdon pitäminen300%

Johtaa puoliajalla 11 prosentissa otteluista ja voittaa 33 prosentissa. Voittaa myös otteluita ilman johtoasemaa puoliajalla.

Puolustus puoliajan jälkeen-0.6

Puolustus pysyy vakaana koko ottelun ajan.

Malvern Town — toisen puoliajan tulokset

11% W22% D67% L
10
Puoliaikapisteet
5
Puoliajan maalit
-1
Maaliero (1. puoliaika)
5
Toisen puoliajan pisteet
-11
Maaliero (2. puoliaika)
1.11
PPG ennen puoliaikaa
Johdon pitäminen50%

Johtaa puoliajalla 22 prosentissa otteluista ja voittaa 11 prosentissa. Menettää johtoaseman toisinaan toisella puoliajalla.

Puolustus puoliajan jälkeen+1.4

Päästää 1.4 maalia enemmän ottelua kohden puoliajan jälkeen — puolustus heikkenee toisella puoliajalla.

Basingstoke Town — viisi viimeistä ottelua puoliajoittain
1. puoliaika2. puoliaika
Pisteet ottelua kohden0.002.60
Tehdyt maalit / ottelu0.21.4
Päästetyt maalit / ottelu1.40.4
Ottelun maalikeskiarvo1.61.8
1 maali100%100%
2 maalia20%60%
3 maalia20%20%
Nollapeli0%60%
Ei maalia80%0%
Maaliero-6+5
Puoliaika: 0% johdossa - 0% tasatilanteessa - 100% häviöllä
2. puoliaika: 80% voitto - 20% tasatilanteessa - 0% tappio
BTTS puoliajalla (viimeiset 5): 20% - Puoliajan maalit yhteensä: 1
Malvern Town — viisi viimeistä ottelua puoliajoittain
1. puoliaika2. puoliaika
Pisteet ottelua kohden1.400.60
Tehdyt maalit / ottelu0.61.2
Päästetyt maalit / ottelu0.62.4
Ottelun maalikeskiarvo1.23.6
1 maali100%100%
2 maalia20%100%
3 maalia0%60%
Nollapeli40%0%
Ei maalia40%60%
Maaliero0-6
Puoliaika: 40% johdossa - 20% tasatilanteessa - 40% häviöllä
2. puoliaika: 20% voitto - 0% tasatilanteessa - 80% tappio
BTTS puoliajalla (viimeiset 5): 20% - Puoliajan maalit yhteensä: 3

* Taulukoiden värit kuvaavat tapahtumien yleisyyttä: vihreä on yleinen, keltainen kohtalainen ja punainen harvinainen. Kyse on yleisyydestä, ei joukkuearviosta.

Maalit minuuteittain— milloin maaleja syntyy?

Ottelun vaiheet, joissa molemmat joukkueet tekevät ja päästävät useimmin maaleja.

Basingstoke Town
TehdytPäästetyt
0
2
0-15
2
3
16-30
1
5
31-45
2
1
46-60
3
2
61-75
6
2
76-90

Vaarallisimmillaan minuuteilla 76-90 (6 goals). Päästää eniten välillä 31-45 (5). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): +4 - voittaa myöhäiset vaiheet.

Malvern Town
TehdytPäästetyt
1
1
0-15
1
1
16-30
3
4
31-45
1
7
46-60
2
4
61-75
5
8
76-90

Vaarallisimmillaan minuuteilla 76-90 (5 goals). Päästää eniten välillä 76-90 (8). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): -3 - myöhäiset vaiheet ovat heikkous.

* Jaksot 31–45 ja 76–90 sisältävät lisäajan maalit.

Muut joukkueindikaattorit— mitä xG, tehokkuus ja vire kertovat?

Nykykauden päättyneiden otteluiden perusteella tehty vertailu maalipaikkojen laadusta, tuloksista ja trendeistä.

Otteluprofiili

3.72
Arvioidut maalit
hyökkäys vs. vastustajan puolustus
2.2 : 1.6
Arvioitu maalijakauma
koti : vieras
121%
Tahti vs. sarja
100 % = sarjan keskiarvo
73%
Molemmat joukkueet tekivät maalin (BTTS)
molempien joukkueiden kausikeskiarvo
-100%
Derbyvaikutus
H2H-maalit vs. tyypilliset ottelut
67%
BTTS-arvio
molempien joukkueiden maalintekotiheyden perusteella
0%
0–0-riski
käytännössä nolla
2-3
Yleisin maalimäärä
hyökkäys vs. puolustus molemmilla puolilla

Basingstoke Town

Nett xG -tasapaino
Luotujen ja sallittujen maalipaikkojen laadun ero ottelua kohden.
-0.31
Tulokset verrattuna xG:hen
Toteutuneen maalieron ja xG:n ehdottaman maalieron välinen ero.
+0.20
Pisteet verrattuna peliesitykseen
Kerättyjen pisteiden vertailu joukkueen maalieron perusteella odotettuihin pisteisiin.
-1.6 pist.
Viimeistelytehokkuus
Muutaako joukkue maalipaikat maaleiksi? Positiivinen arvo tarkoittaa, että maaleja syntyy enemmän kuin maalipaikkojen laatu ennustaa.
+0.08
Puolustustehokkuus
Pelastavatko puolustus tai maalivahti joukkueen? Positiivinen arvo tarkoittaa, että joukkue päästää vähemmän maaleja kuin sallitut paikat ennustavat.
+0.12
Hyökkäys vs. sarja
Kuinka paljon joukkue tekee maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon tässä roolissa. 120 % tarkoittaa 20 % yli keskiarvon.
87%
Puolustus vs. sarja
Kuinka paljon joukkue päästää maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon. 80 % tarkoittaa 20 % vähemmän päästettyjä maaleja.
129%
Vireen trendi
Vertaa viiden viimeisen ottelun pisteitä koko kauden keskiarvoon.
-0.22
Vahvempi toinen puoliaika?
Kuinka paljon enemmän joukkue tekee maaleja puoliajan jälkeen kuin ennen sitä.
+0.9
Myöhäiset maalit
43 prosenttia joukkueen maaleista syntyy minuuteilla 76–90. Vertailun vuoksi 0 prosenttia syntyy ensimmäisten 15 minuutin aikana.
43%

Malvern Town

Nett xG -tasapaino
Luotujen ja sallittujen maalipaikkojen laadun ero ottelua kohden.
+0.15
Tulokset verrattuna xG:hen
Toteutuneen maalieron ja xG:n ehdottaman maalieron välinen ero.
-1.49
Pisteet verrattuna peliesitykseen
Kerättyjen pisteiden vertailu joukkueen maalieron perusteella odotettuihin pisteisiin.
-0.7 pist.
Viimeistelytehokkuus
Muutaako joukkue maalipaikat maaleiksi? Positiivinen arvo tarkoittaa, että maaleja syntyy enemmän kuin maalipaikkojen laatu ennustaa.
-0.18
Puolustustehokkuus
Pelastavatko puolustus tai maalivahti joukkueen? Positiivinen arvo tarkoittaa, että joukkue päästää vähemmän maaleja kuin sallitut paikat ennustavat.
-1.31
Hyökkäys vs. sarja
Kuinka paljon joukkue tekee maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon tässä roolissa. 120 % tarkoittaa 20 % yli keskiarvon.
112%
Puolustus vs. sarja
Kuinka paljon joukkue päästää maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon. 80 % tarkoittaa 20 % vähemmän päästettyjä maaleja.
155%
Vireen trendi
Vertaa viiden viimeisen ottelun pisteitä koko kauden keskiarvoon.
+0.04
Vahvempi toinen puoliaika?
Kuinka paljon enemmän joukkue tekee maaleja puoliajan jälkeen kuin ennen sitä.
+0.3
Myöhäiset maalit
38 prosenttia joukkueen maaleista syntyy minuuteilla 76–90. Vertailun vuoksi 8 prosenttia syntyy ensimmäisten 15 minuutin aikana.
38%

* Arvioitu maalimäärä ja -jakauma, BTTS-arvio, 0–0-riski ja maalimäärä perustuvat molempien joukkueiden julkisiin kausikeskiarvoihin ja -frekvensseihin. Tämä on tilastollinen otteluprofiili, ei yksityisen mallin ennuste tai vetovihje. Muut indikaattorit kuvaavat kauden päättyneitä otteluita.

Sarjakonteksti— onko kyseessä runsasmaalisesti sarja?

Miten joukkueet vertautuvat Southern League Premier South:n keskiarvoihin.

Joukkueet vs. sarja

Basingstoke TownLigaMalvern Town
Ottelun maalikeskiarvo▲ 3.223.08▲ 4.22
Molemmat joukkueet tekivät maalin▲ 78%60%▲ 67%
Vähintään 3 maalia (Over 2.5)▼ 56%58%▲ 89%
Clean sheetit• 22%23%▼ 11%
Maali ennen puoliaikaa▲ 89%78%▲ 89%
Maali puoliajan jälkeen▲ 89%85%▲ 89%

^ vihreä = yli sarjan keskiarvon, ˇ punainen = alle sarjan keskiarvon. Tämä näyttää eron suunnan, ei joukkuearviota.

3.08
Maalien keskiarvo ottelua kohden
60%
Molemmat joukkueet tekivät maalin
58%
Vähintään 3 maalia (Over 2.5)
23%
Clean sheetit
1.79
Kotimaalit / ottelu
1.29
Vierasmaali / ottelu
+39%
Kotihyökkäyksen etu
+28%
Kotipuolustuksen etu
+20%
Kokonaiskotietu
Maalit 1. puoliajalla (koko sarja)
78%
1 maali
38%
2 maalia
11%
3 maalia
2%
4 maalia
Maalit 2. puoliajalla (koko sarja)
85%
1 maali
48%
2 maalia
25%
3 maalia
13%
4 maalia

Kokoonpanot ja pelaajatapahtumat

Vahvistetut avauskokoonpanot, vaihtopelaajat ja tähän otteluun kirjatut pelaajatapahtumat.

Kotijoukkue

Muut kirjatut pelaajat

—Christos Papakonstantinou⚽ 1
—Jeremiah Okine-Peters⚽ 1

Vierasjoukkue

Ottelun tapahtumat

Maalit, kortit ja vaihdot aikajärjestyksessä.

  1. Basingstoke TownMaaliJeremiah Okine-Peters
  2. Basingstoke TownMaaliChristos Papakonstantinou

UKK

Mikä oli ottelun Basingstoke Town–Malvern Town tulos?

Sarjan Southern League Premier South ottelu päättyi Basingstoke Town 4:1 Malvern Town. Tältä sivulta löytyvät ottelun täydelliset tilastot, puoliaikakohtainen erittely ja keskinäiset ottelut.

Mitä maalitilastot kertovat ennen ottelua Basingstoke Town–Malvern Town?

Basingstoke Town tekee keskimäärin 1,56 maalia ottelua kohden ja Malvern Town 1,44. Sarjan Southern League Premier South keskiarvo on 3,08 maalia, ja Over 2.5 toteutuu 58 prosentissa otteluista. BTTS toteutuu 78 prosentissa joukkueen Basingstoke Town otteluista ja 67 prosentissa joukkueen Malvern Town otteluista.

Millainen on joukkueiden Basingstoke Town ja Malvern Town nykyvire?

Viiden viimeisen ottelun perusteella Basingstoke Town on saavuttanut 1 voittoa, 2 tasapeliä ja 2 tappiota (1,00 pistettä ottelua kohden). Malvern Town on saavuttanut 1 voittoa, 0 tasapeliä ja 4 tappiota (0,60 pistettä ottelua kohden).

Mistä löydän ottelun Basingstoke Town–Malvern Town vihjeen ja kattavan analyysin?

Vertaa tällä sivulla ottelun Basingstoke Town–Malvern Town taustalla olevia lukuja. Avaa NoFluffPicks-sovellus vedonlyöntianalyysiä, vihjettä, Value Bet -kohdetta ja sen perusteluja varten.