BB Bodrumspor - Erokspor: ottelutilastot
BB Bodrumspor vs Erokspor: vire, maalit ja tärkeimmät tilastot
Mikä tämä ottelu on
BB Bodrumspor pelasi Erokspor-joukkuetta vastaan sarjassa 1. Lig (Turkki). Ottelu pelattiin 3. syyskuuta 2026. Pelipaikka: Bodrum İlçe Stadı. Lopputulos: 0:0.
Nykyvire
BB Bodrumspor: 0-3-1, 0,75 pistettä ottelua kohden. Erokspor: 0-3-1, 0,75 pistettä ottelua kohden.
Maalitilastot
BB Bodrumspor tekee 0,50 maalia ja päästää 1,00 maalia ottelua kohden. Erokspor tekee 0,50 maalia ja päästää 0,75. Sarjan keskiarvo: 2,52 maalia.
BTTS ja Over/Under
BTTS: BB Bodrumspor 25 %, Erokspor 50 %. Over 2.5: BB Bodrumspor 25 %, Erokspor 0 %. Sarjataso: BTTS 52 %, Over 2.5 42 %.
xG, laukaukset ja pallonhallinta
xG ottelua kohden: BB Bodrumspor 1,23, Erokspor 1,42. Laukaukset ottelua kohden: BB Bodrumspor 11,5, Erokspor 11,5. Keskimääräinen pallonhallinta: BB Bodrumspor 49 %, Erokspor 60 %.
Ensimmäinen ja toinen puoliaika
BB Bodrumspor: johto puoliajalla 0 %, toisen puoliajan maalit 0,50. Erokspor: johto puoliajalla 0 %, toisen puoliajan maalit 0,50.
Maalit minuuteittain
Historiallisesti vahvin maalintekojakso on joukkueella BB Bodrumspor 76-90+ (2) ja joukkueella Erokspor 76-90+ (2). Tämä on aiempien maalien jakauma, ei ennuste maalin syntyajasta.
Sarjan konteksti
1. Lig: 2,52 maalia ottelua kohden, BTTS 52 %, Over 2.5 42 %.
Keskinäiset ottelut
Ennen tätä ottelua tietokannassa oli saatavilla 2 aiempaa keskinäistä ottelua: 0-1-1. Maalien keskiarvo 4,50, BTTS 100 %.
Arkistoitu ottelua edeltävä analyysi
Tämä analyysi laadittiin ennen ottelun alkua. Johtopäätökset perustuvat vain ennen ottelua saatavilla olleisiin tietoihin eivätkä sisällä lopputulosta tai ottelun jälkeisiä tilastoja.
Ottelun yleisanalyysi
Luvassa on erittäin tasainen ja vähämaalinen ottelu, sillä Bodrumspor ei ole vielä onnistunut tekemään maaliakaan kahdessa kotiottelussaan, kun taas Erokspor tekee vierasotteluissa keskimäärin vain 0,5 maalia. Vieraat ovat kuitenkin vaikeasti voitettavissa: he ovat pelanneet tasan molemmissa tähänastisissa vierasotteluissaan, eivätkä ole hävinneet yhtäkään kauden kolmesta ottelustaan. Lisäksi he päästävät vieraissa vain 0,5 maalia ottelua kohden. Bodrumspor laukoo kotikentällään useammin, 12 kertaa Eroksporin 8,5 laukaukseen verrattuna, ja sen keskimääräinen xG on 1,26 vastustajan 1,11:een nähden, mutta tämä ei ole toistaiseksi näkynyt viimeistelytehokkuutena. Molempien joukkueiden puolustukset ovat pitäneet maalinsa puhtaana 50 %:ssa kyseisissä olosuhteissa pelatuista otteluista, ja otteluiden yhteenlaskettujen maalien keskiarvo on kummallakin 1,0, mikä tukee entisestään tasapelin todennäköisyyttä. Viimeisen viiden ottelun vire on hieman parempi kotijoukkueella, joka on kerännyt keskimäärin 1 pisteen ottelua kohden Eroksporin 0,8 pisteeseen verrattuna, mutta etu ei riitä nostamaan Bodrumsporia selväksi voittajasuosikiksi.
Katso tilastollinen yleiskatsausBTTS – tekevätkö molemmat joukkueet maalin?
Vahvempi signaali puhuu BTTS Ei -vaihtoehdon puolesta, sillä molemmat joukkueet ovat tehneet viidessä viime ottelussaan keskimäärin vain 0,6 maalia ottelua kohden. Bodrumsporin otteluissa BTTS toteutui vain 20 prosentissa viidestä viime pelistä, kun taas Eroksporin vastaava lukema oli 60 % ja liigan keskiarvo 57 %. Erokspor on pitänyt maalinsa puhtaana 50 prosentissa kauden otteluista ja päästänyt vierasotteluissa keskimäärin 0,5 maalia, mikä rajoittaa isäntien maalintekomahdollisuuksia. Vieraat eivät myöskään vaikuta hyökkäyssuuntaan vakuuttavilta: vierasotteluissa ne laukovat keskimäärin 8,5 kertaa, joista 2 suuntautuu maalia kohti, kun Bodrumsporin vastaavat lukemat ovat 15 ja 3. Isäntien viimeaikainen puolustus on ollut heikompi, sillä vastustajan xG on ollut 1,98, mutta molempien joukkueiden vähäinen maalimäärä lisää todennäköisyyttä, että vähintään toinen niistä jää ilman maalia.
Katso BTTS-tilastotOver/Under – maalianalyysi
Molempien joukkueiden viimeaikainen vire viittaa vähäiseen maalintekoon: Bodrumspor ja Erokspor ovat tehneet viimeisissä 5 ottelussaan keskimäärin 0,6 maalia ottelua kohden. Samana ajanjaksona vain 20 % Bodrumsporin otteluista ja 0 % Eroksporin otteluista ylitti 2.5 maalin rajan, ja molemmat joukkueet päättivät jakson vain 3 tehtyyn maaliin. Kotijoukkueen potentiaali on korkeampi, sillä se laukoo keskimäärin 15 kertaa ottelua kohden ja sen kauden xG on 1,80, mutta sen viimeaikainen xG on laskenut lukemaan 1,11. Erokspor on viime aikoina luonut tilanteita 1,39 xG:n edestä, mutta sen vastustaja päästää kauden aikana keskimäärin vain 0,85 xG:tä, mikä rajoittaa vieraiden ennusteen noin 0,99 maaliin. Ennuste 2,15 maalista sekä se, että molemmilla joukkueilla 100 % otteluista on tähän mennessä jäänyt alle 3.5 maalin, antavat vahvimman edun alle 3.5 maalin vedolle.
Katso Over/Under-tilastotHT/FT – puoliaika- ja lopputulosskenaario
Vahvin signaali on tasapeli tauolla: molemmilla joukkueilla oli ajantasaisissa tilastoissa 100 % tasapelejä ensimmäisen puoliajan jälkeen, eikä kumpikaan ollut tehnyt tai päästänyt maalia ennen taukoa. Suuntausta tukee Erokspor, joka on pelannut viidessä viime ottelussaan tauolle tasatilanteessa 100 %:ssa otteluista, ja sen ensimmäisten puoliaikojen maalikeskiarvo on vain 0,4. Toisen puoliajan jälkeen Bodrumsporilla on kuitenkin selvästi paremmat edellytykset ottaa aloite, sillä sen xG on 1,80 vieraiden 1,11:tä vastaan, ja se laukoo keskimäärin 15 kertaa Eroksporin 8,5:tä vastaan. Tästä edusta huolimatta kotijoukkue on tehnyt viidessä viime ottelussaan vain 0,6 maalia ottelua kohden, kun taas Erokspor on pelannut peräti 80 % näistä otteluista tasan. Siksi varovainen X/X-skenaario on edelleen todennäköisin, vaikka tasapeli tauolla ja Bodrumsporin voitto ottelun lopussa on erittäin realistinen vaihtoehto.
Katso ensimmäisen ja toisen puoliajan tilastotPuoliskoittain
Ottelutilastot
Otteluennakko— mitä kauden luvut kertovat?
Tämä joukkueprofiili perustuu kauden tietoihin ja vireeseen. Ottelun kulkutilastot näytetään vasta ottelun päätyttyä.
Joukkueiden tilastot— kumpi on tehokkaampi?
Molempien joukkueiden hyökkäyksen ja puolustuksen vertailu kuluvalla kaudella.
Laukausten laatu
| BB Bodrumspor | Erokspor | |
|---|---|---|
| Tarkkuus (laukaukset maalia kohti) | 26% | 26% |
| Paikkojen laatu (xG/laukaus) | 0.11 | 0.12 |
| Viimeistely (maalit laukausta kohti maalia) | 0.17 | 0.17 |
Noin 0,08:n xG/laukaus tarkoittaa yleensä kaukolaukauksia; 0,15 tai enemmän yleensä boksipaikkoja. Tyyliluokitus perustuu pallonhallintaan, laukausten määrään ja tehokkuuteen.
* xG (odotetut maalit) kertoo, kuinka monta maalia joukkueen pitäisi tehdä paikoistaan. Jos toteutuneet maalit ylittävät xG:n, viimeistely on keskimääräistä parempaa; jos ne alittavat xG:n, paikkoja hukataan.
Joukkueen vire— kumpi on paremmassa vireessä?
Viisi viimeistä ottelua ja kauden tilasto kokonaisuutena sekä koti- ja vierasotteluissa.
Maalit— miten joukkueet tekevät ja päästävät maaleja?
Molempien joukkueiden tekemien ja päästämien maalien määrät sekä Clean sheetien ja maaleitta jäämisen yleisyys.
Erokspor on 33 % parempi kategoriassa päästetyt maalit ottelua kohden.
1 maalia / ottelu - BB Bodrumspor · 0.75 maalia / ottelu - Erokspor
BB Bodrumspor tekee maalin 25 prosentissa otteluista (1 / 4 ottelua), kun taas Erokspor pitää maalinsa puhtaana 25 prosentissa (1 / 4 ottelua).
Erokspor tekee maalin 50 prosentissa otteluista (2 / 4 ottelua), kun taas BB Bodrumspor pitää maalinsa puhtaana 50 prosentissa (2 / 4 ottelua).
Kuinka usein tehdään vähintään...
Kuinka usein päästetään vähintään...
* Tilastot sisältävät molempien joukkueiden koti- ja vierasottelut kuluvalla kaudella.
Molemmat joukkueet tekivät maalin (BTTS)— kuinka usein molemmat joukkueet tekevät maalin?
Kuinka usein molempien joukkueiden otteluissa tehdään maaleja kummallekin puolelle verrattuna sarjan keskiarvoon.
Maalikuviot
BTTS ja maalimäärä
Maalimäärä (Over/Under)— kuinka usein näissä otteluissa ylitetään maalirajat?
Kuinka usein joukkueiden otteluissa ylitetään maalirajat koko ottelussa ja kummallakin puoliskolla.
Koko ottelu – joukkuevertailu (Over)
Over / Under - BB Bodrumspor
Over / Under - Erokspor
1. puoliaika
2. puoliaika
Ottelun puoliskot— milloin joukkueet tekevät useammin maaleja?
Miten joukkueet jakavat suorituksensa ensimmäisen ja toisen puoliajan välillä: maalit, pisteet, nollapelit ja puoliaikatilanne.
Erokspor on 50 % parempi kategoriassa ensimmäisen puoliajan vire (puoliaikapisteet).
0.5 pistettä / ottelu - BB Bodrumspor · 0.75 pistettä / ottelu - Erokspor
Ennen puoliaikaa (1. puoliaika)
Puoliajan jälkeen (2. puoliaika)
BB Bodrumspor — toisen puoliajan tulokset
Puolustus pysyy vakaana koko ottelun ajan.
Erokspor — toisen puoliajan tulokset
Päästää 0.3 maalia enemmän ottelua kohden puoliajan jälkeen — puolustus heikkenee toisella puoliajalla.
| 1. puoliaika | 2. puoliaika | |
|---|---|---|
| Pisteet ottelua kohden | 0.50 | 1.50 |
| Tehdyt maalit / ottelu | 0.0 | 0.5 |
| Päästetyt maalit / ottelu | 1.0 | 0.0 |
| Ottelun maalikeskiarvo | 1.0 | 0.5 |
| 1 maali | 50% | 25% |
| 2 maalia | 50% | 25% |
| 3 maalia | 0% | 0% |
| Nollapeli | 50% | 100% |
| Ei maalia | 100% | 75% |
| Maaliero | -4 | +2 |
| 1. puoliaika | 2. puoliaika | |
|---|---|---|
| Pisteet ottelua kohden | 0.75 | 1.00 |
| Tehdyt maalit / ottelu | 0.0 | 0.5 |
| Päästetyt maalit / ottelu | 0.3 | 0.5 |
| Ottelun maalikeskiarvo | 0.3 | 1.0 |
| 1 maali | 25% | 50% |
| 2 maalia | 0% | 50% |
| 3 maalia | 0% | 0% |
| Nollapeli | 75% | 50% |
| Ei maalia | 100% | 50% |
| Maaliero | -1 | 0 |
* Taulukoiden värit kuvaavat tapahtumien yleisyyttä: vihreä on yleinen, keltainen kohtalainen ja punainen harvinainen. Kyse on yleisyydestä, ei joukkuearviosta.
Maalit minuuteittain— milloin maaleja syntyy?
Ottelun vaiheet, joissa molemmat joukkueet tekevät ja päästävät useimmin maaleja.
Vaarallisimmillaan minuuteilla 76-90 (2 goals). Päästää eniten välillä 16-30 (2). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): +2 - voittaa myöhäiset vaiheet.
Vaarallisimmillaan minuuteilla 76-90 (2 goals). Päästää eniten välillä 31-45 (1). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): +1 - voittaa myöhäiset vaiheet.
* Jaksot 31–45 ja 76–90 sisältävät lisäajan maalit.
Muut joukkueindikaattorit— mitä xG, tehokkuus ja vire kertovat?
Nykykauden päättyneiden otteluiden perusteella tehty vertailu maalipaikkojen laadusta, tuloksista ja trendeistä.
Otteluprofiili
BB Bodrumspor
Erokspor
* Arvioitu maalimäärä ja -jakauma, BTTS-arvio, 0–0-riski ja maalimäärä perustuvat molempien joukkueiden julkisiin kausikeskiarvoihin ja -frekvensseihin. Tämä on tilastollinen otteluprofiili, ei yksityisen mallin ennuste tai vetovihje. Muut indikaattorit kuvaavat kauden päättyneitä otteluita.
Sarjakonteksti— onko kyseessä runsasmaalisesti sarja?
Miten joukkueet vertautuvat 1. Lig:n keskiarvoihin.
Joukkueet vs. sarja
| BB Bodrumspor | Liga | Erokspor | |
|---|---|---|---|
| Ottelun maalikeskiarvo | ▼ 1.50 | 2.52 | ▼ 1.25 |
| Molemmat joukkueet tekivät maalin | ▼ 25% | 52% | ▼ 50% |
| Vähintään 3 maalia (Over 2.5) | ▼ 25% | 42% | ▼ 0% |
| Clean sheetit | ▲ 50% | 29% | ▼ 25% |
| Maali ennen puoliaikaa | ▼ 50% | 75% | ▼ 25% |
| Maali puoliajan jälkeen | ▼ 25% | 69% | ▼ 50% |
^ vihreä = yli sarjan keskiarvon, ˇ punainen = alle sarjan keskiarvon. Tämä näyttää eron suunnan, ei joukkuearviota.
Kokoonpanot ja pelaajatapahtumat
Vahvistetut avauskokoonpanot, vaihtopelaajat ja tähän otteluun kirjatut pelaajatapahtumat.
Kotijoukkue
Avauskokoonpano
Vierasjoukkue
Avauskokoonpano
Ottelun tapahtumat
Maalit, kortit ja vaihdot aikajärjestyksessä.
Erotuomari ja valmentajat
Avaa kausiprofiilit ja vertaa ottelutilastoja, maaleja ja kurinpitotrendejä.
Keskinäiset ottelut
Viimeisimmät kohtaamiset (2): BB Bodrumspor 0 - 1 - 1 Erokspor. Maalien keskiarvo 4.50, molemmat joukkueet tekivät maalin 100% ottelua.
UKK
Mikä oli ottelun BB Bodrumspor–Erokspor tulos?
Sarjan 1. Lig ottelu päättyi BB Bodrumspor 0:0 Erokspor. Tältä sivulta löytyvät ottelun täydelliset tilastot, puoliaikakohtainen erittely ja keskinäiset ottelut.
Millaiset ovat joukkueiden BB Bodrumspor ja Erokspor keskinäiset tilastot?
2 viimeisessä keskinäisessä ottelussa BB Bodrumspor voitti 0, Erokspor voitti 1 ja 1 päättyi tasan. Näissä otteluissa tehtiin keskimäärin 4,50 maalia, ja molemmat joukkueet tekivät maalin 100 prosentissa otteluista.
Mitä maalitilastot kertovat ennen ottelua BB Bodrumspor–Erokspor?
BB Bodrumspor tekee keskimäärin 0,50 maalia ottelua kohden ja Erokspor 0,50. Sarjan 1. Lig keskiarvo on 2,52 maalia, ja Over 2.5 toteutuu 42 prosentissa otteluista. BTTS toteutuu 25 prosentissa joukkueen BB Bodrumspor otteluista ja 50 prosentissa joukkueen Erokspor otteluista.
Millainen on joukkueiden BB Bodrumspor ja Erokspor nykyvire?
Viiden viimeisen ottelun perusteella BB Bodrumspor on saavuttanut 0 voittoa, 3 tasapeliä ja 1 tappiota (0,75 pistettä ottelua kohden). Erokspor on saavuttanut 0 voittoa, 3 tasapeliä ja 1 tappiota (0,75 pistettä ottelua kohden).
Mistä löydän ottelun BB Bodrumspor–Erokspor vihjeen ja kattavan analyysin?
Ottelutilastot ovat täällä julkisesti saatavilla; kattava vedonlyöntianalyysi ja suositeltu vihje löytyvät NoFluffPicks-sovelluksesta.


