Benjamin Aceval - Atlético Tembetary: ottelutilastot
Benjamin Aceval vs Atlético Tembetary: vire, maalit ja tärkeimmät tilastot
Mikä tämä ottelu on
Benjamin Aceval pelasi Atlético Tembetary-joukkuetta vastaan sarjassa Division Intermedia (Paraguay). Ottelu pelattiin 21. syyskuuta 2026. Lopputulos: 2:1.
Nykyvire
Benjamin Aceval: 1-1-3, 0,80 pistettä ottelua kohden. Atlético Tembetary: 2-1-2, 1,40 pistettä ottelua kohden.
Maalitilastot
Benjamin Aceval tekee 1,54 maalia ja päästää 1,21 maalia ottelua kohden. Atlético Tembetary tekee 1,38 maalia ja päästää 1,54. Sarjan keskiarvo: 2,60 maalia.
BTTS ja Over/Under
BTTS: Benjamin Aceval 63 %, Atlético Tembetary 63 %. Over 2.5: Benjamin Aceval 46 %, Atlético Tembetary 50 %. Sarjataso: BTTS 56 %, Over 2.5 45 %.
xG, laukaukset ja pallonhallinta
xG ottelua kohden: Benjamin Aceval 1,46, Atlético Tembetary 1,41. Laukaukset ottelua kohden: Benjamin Aceval 10,8, Atlético Tembetary 9,8. Keskimääräinen pallonhallinta: Benjamin Aceval 49 %, Atlético Tembetary 52 %.
Ensimmäinen ja toinen puoliaika
Benjamin Aceval: johto puoliajalla 21 %, toisen puoliajan maalit 0,92. Atlético Tembetary: johto puoliajalla 38 %, toisen puoliajan maalit 0,71.
Maalit minuuteittain
Historiallisesti vahvin maalintekojakso on joukkueella Benjamin Aceval 46-60 (9) ja joukkueella Atlético Tembetary 46-60 (8). Tämä on aiempien maalien jakauma, ei ennuste maalin syntyajasta.
Sarjan konteksti
Division Intermedia: 2,60 maalia ottelua kohden, BTTS 56 %, Over 2.5 45 %.
Keskinäiset ottelut
Ennen tätä ottelua tietokannassa oli saatavilla 1 aiempaa keskinäistä ottelua: 0-0-1. Maalien keskiarvo 7,00, BTTS 100 %.
Arkistoitu ottelua edeltävä analyysi
Tämä analyysi laadittiin ennen ottelun alkua. Johtopäätökset perustuvat vain ennen ottelua saatavilla olleisiin tietoihin eivätkä sisällä lopputulosta tai ottelun jälkeisiä tilastoja.
Ottelun yleisanalyysi
Benjamin Aceval on sarjataulukossa 4. sijalla, kun taas Atlético Tembetary on 10. sijalla. Kotijoukkueen koko kauden saldo on 11 voittoa ja 7 tappiota, vierasjoukkueen puolestaan 8 voittoa ja 10 tappiota. Kotikentällään Benjamin Aceval häviää vain 25 % otteluistaan ja päästää keskimäärin 1,08 maalia, mikä on selvästi vähemmän kuin Atlético Tembetary vierasotteluissaan, joissa vastustajat tekevät keskimäärin 1,50 maalia ottelua kohden. Kotijoukkue luo myös hieman parempia maalipaikkoja: sen keskimääräinen xG on 1,50, kun vierailla se on 1,43. Lisäksi Benjamin Aceval laukoo 11,09 kertaa ottelua kohden, kun Atlético Tembetaryn vastaava lukema on 9,83. Atlético Tembetarylla on parempi viimeaikainen vire: se on kerännyt 7 pistettä viidestä viime ottelustaan, kun Benjamin Aceval on saanut 4 pistettä, joten vierasjoukkueen mahdollisuuksia ei pidä aliarvioida. Heikommasta tämänhetkisestä vireestä huolimatta puolustusetu ja kotikenttäetu kallistavat vaakaa niukasti kotijoukkueen voiton suuntaan.
Katso tilastollinen yleiskatsausBTTS – tekevätkö molemmat joukkueet maalin?
BTTS-signaali on selvä, sillä Benjamin Acevalin otteluista 67 %:ssa ja Atlético Tembetaryn otteluista 58 %:ssa molemmat joukkueet ovat tehneet maalin, kun sarjan keskiarvo on 56 %. Viimeisissä 5 ottelussaan molemmilla joukkueilla BTTS toteutui peräti 80 %:ssa otteluista. Isännät päästivät keskimäärin 2,0 maalia ja vieraat 1,8. Benjamin Aceval piti maalinsa puhtaana vain 8 %:ssa otteluista, kun Atlético Tembetaryn vastaava lukema oli 17 %, mikä lisää todennäköisyyttä, että molemmat hyökkäykset löytävät tiensä maalille. Tilanteiden luomisen potentiaali on vertailukelpoinen: isäntien keskimääräinen xG on 1,39 ja vieraiden 1,43, kun taas molempien joukkueiden vastustajat päästävät vastaavasti 1,48 ja 1,73 xG:tä. Skenaario, jossa molemmat joukkueet tekevät maalin, on todennäköisempi kuin BTTS Ei -vaihtoehto, jossa vähintään toinen joukkue jää maaleitta.
Katso BTTS-tilastotOver/Under – maalianalyysi
Benjamin Aceval tekee keskimäärin 1,33 maalia, kun taas Atlético Tembetary päästää 1,50 maalia ottelua kohden. Kotijoukkueen xG on 1,39, kun taas vastustajat sallivat peräti 1,73 xG:n. Vieraat tekevät keskimäärin 1,42 maalia, ja Benjamin Acevalin puolustus päästää vastustajille 1,58 maalia ottelua kohden. Viimeisissä viidessä ottelussa molempien joukkueiden otteluissa syntyi keskimäärin yhteensä 3,4 maalia, ja kummallakin joukkueella vähintään kolme maalia sisältäneiden otteluiden osuus oli 60 %. Yli 1,5 maalin raja ylittyi 75 %:ssa kummankin joukkueen otteluista. Lisäksi Benjamin Aceval päästi vähintään yhden maalin 92 %:ssa otteluistaan ja Tembetary 83 %:ssa. Vahvin valinta on yli 1,5 maalia, sillä 3,00 maalin ennuste ja molempien joukkueiden jatkuvat puolustusongelmat pienentävät selvästi erittäin vähämaalisen ottelun todennäköisyyttä.
Katso Over/Under-tilastotHT/FT – puoliaika- ja lopputulosskenaario
Todennäköisin skenaario on tasapeli puoliajalla ja Atlético Tembetaryn voitto ottelun lopussa. Benjamin Aceval oli tasatilanteessa 45 minuutin jälkeen kuudessa ottelussa kahdestatoista eli 50 %:ssa otteluista, ja joukkueen ensimmäisten puoliaikojen maalikeskiarvo on vain 1,42. Atlético Tembetaryn tämänhetkinen vire on kuitenkin parempi: viidessä viime ottelussaan se on tehnyt keskimäärin 1,6 maalia ja kerännyt 1,4 pistettä ottelua kohden, kun kotijoukkueen vastaavat luvut ovat 1,4 maalia ja 0,8 pistettä. Vieraat tekevät toisella puoliajalla keskimäärin 0,83 maalia, kun taas Benjamin Aceval päästää tällä jaksolla peräti 0,92 maalia. Lisäksi kotijoukkue on viidessä viime ottelussaan päästänyt vastustajansa tekemään vaihdon jälkeen 1,6 maalia. Tembetary johti puoliajalla 60 %:ssa viidestä viime ottelustaan, joten heidän etunsa toisella puoliajalla tasaisen alun jälkeen on vahvempi skenaario kuin kotijoukkueen voitto.
Katso ensimmäisen ja toisen puoliajan tilastotPuoliskoittain
Ottelutilastot
Otteluennakko— mitä kauden luvut kertovat?
Tämä joukkueprofiili perustuu kauden tietoihin ja vireeseen. Ottelun kulkutilastot näytetään vasta ottelun päätyttyä.
Joukkueiden tilastot— kumpi on tehokkaampi?
Molempien joukkueiden hyökkäyksen ja puolustuksen vertailu kuluvalla kaudella.
Laukausten laatu
| Benjamin Aceval | Atlético Tembetary | |
|---|---|---|
| Tarkkuus (laukaukset maalia kohti) | 38% | 35% |
| Paikkojen laatu (xG/laukaus) | 0.14 | 0.14 |
| Viimeistely (maalit laukausta kohti maalia) | 0.38 | 0.40 |
Noin 0,08:n xG/laukaus tarkoittaa yleensä kaukolaukauksia; 0,15 tai enemmän yleensä boksipaikkoja. Tyyliluokitus perustuu pallonhallintaan, laukausten määrään ja tehokkuuteen.
* xG (odotetut maalit) kertoo, kuinka monta maalia joukkueen pitäisi tehdä paikoistaan. Jos toteutuneet maalit ylittävät xG:n, viimeistely on keskimääräistä parempaa; jos ne alittavat xG:n, paikkoja hukataan.
Joukkueen vire— kumpi on paremmassa vireessä?
Viisi viimeistä ottelua ja kauden tilasto kokonaisuutena sekä koti- ja vierasotteluissa.
Atlético Tembetary on 75 % parempi kategoriassa viiden viimeisen ottelun vire.
0.8 pistettä / ottelu - Benjamin Aceval · 1.4 pistettä / ottelu - Atlético Tembetary
Maalit— miten joukkueet tekevät ja päästävät maaleja?
Molempien joukkueiden tekemien ja päästämien maalien määrät sekä Clean sheetien ja maaleitta jäämisen yleisyys.
Benjamin Aceval on 12 % parempi kategoriassa tehdyt maalit ottelua kohden.
1.54 maalia / ottelu - Benjamin Aceval · 1.38 maalia / ottelu - Atlético Tembetary
Benjamin Aceval on 27 % parempi kategoriassa päästetyt maalit ottelua kohden.
1.21 maalia / ottelu - Benjamin Aceval · 1.54 maalia / ottelu - Atlético Tembetary
Benjamin Aceval tekee maalin 83 prosentissa otteluista (20 / 24 ottelua), kun taas Atlético Tembetary pitää maalinsa puhtaana 13 prosentissa (3 / 24 ottelua).
Atlético Tembetary tekee maalin 71 prosentissa otteluista (17 / 24 ottelua), kun taas Benjamin Aceval pitää maalinsa puhtaana 25 prosentissa (6 / 24 ottelua).
Kuinka usein tehdään vähintään...
Kuinka usein päästetään vähintään...
* Tilastot sisältävät molempien joukkueiden koti- ja vierasottelut kuluvalla kaudella.
Molemmat joukkueet tekivät maalin (BTTS)— kuinka usein molemmat joukkueet tekevät maalin?
Kuinka usein molempien joukkueiden otteluissa tehdään maaleja kummallekin puolelle verrattuna sarjan keskiarvoon.
Maalikuviot
BTTS ja maalimäärä
Maalimäärä (Over/Under)— kuinka usein näissä otteluissa ylitetään maalirajat?
Kuinka usein joukkueiden otteluissa ylitetään maalirajat koko ottelussa ja kummallakin puoliskolla.
Koko ottelu – joukkuevertailu (Over)
Over / Under - Benjamin Aceval
Over / Under - Atlético Tembetary
1. puoliaika
2. puoliaika
Ottelun puoliskot— milloin joukkueet tekevät useammin maaleja?
Miten joukkueet jakavat suorituksensa ensimmäisen ja toisen puoliajan välillä: maalit, pisteet, nollapelit ja puoliaikatilanne.
Atlético Tembetary on 35 % parempi kategoriassa ensimmäisen puoliajan vire (puoliaikapisteet).
1.17 pistettä / ottelu - Benjamin Aceval · 1.58 pistettä / ottelu - Atlético Tembetary
Ennen puoliaikaa (1. puoliaika)
Puoliajan jälkeen (2. puoliaika)
Benjamin Aceval — toisen puoliajan tulokset
Johtaa puoliajalla 21 prosentissa otteluista ja voittaa 46 prosentissa. Voittaa myös otteluita ilman johtoasemaa puoliajalla.
Päästää 0.2 maalia enemmän ottelua kohden puoliajan jälkeen — puolustus heikkenee toisella puoliajalla.
Atlético Tembetary — toisen puoliajan tulokset
Johtaa puoliajalla 38 prosentissa otteluista ja voittaa 33 prosentissa. Säilyttää johtoaseman yleensä loppuun asti.
Päästää 0.5 maalia enemmän ottelua kohden puoliajan jälkeen — puolustus heikkenee toisella puoliajalla.
| 1. puoliaika | 2. puoliaika | |
|---|---|---|
| Pisteet ottelua kohden | 1.40 | 0.40 |
| Tehdyt maalit / ottelu | 0.8 | 0.6 |
| Päästetyt maalit / ottelu | 0.4 | 1.6 |
| Ottelun maalikeskiarvo | 1.2 | 2.2 |
| 1 maali | 60% | 80% |
| 2 maalia | 60% | 80% |
| 3 maalia | 0% | 40% |
| Nollapeli | 60% | 20% |
| Ei maalia | 40% | 40% |
| Maaliero | +2 | -5 |
| 1. puoliaika | 2. puoliaika | |
|---|---|---|
| Pisteet ottelua kohden | 2.00 | 1.00 |
| Tehdyt maalit / ottelu | 0.6 | 1.0 |
| Päästetyt maalit / ottelu | 0.4 | 1.4 |
| Ottelun maalikeskiarvo | 1.0 | 2.4 |
| 1 maali | 80% | 80% |
| 2 maalia | 20% | 60% |
| 3 maalia | 0% | 40% |
| Nollapeli | 80% | 20% |
| Ei maalia | 40% | 60% |
| Maaliero | +1 | -2 |
* Taulukoiden värit kuvaavat tapahtumien yleisyyttä: vihreä on yleinen, keltainen kohtalainen ja punainen harvinainen. Kyse on yleisyydestä, ei joukkuearviosta.
Maalit minuuteittain— milloin maaleja syntyy?
Ottelun vaiheet, joissa molemmat joukkueet tekevät ja päästävät useimmin maaleja.
Vaarallisimmillaan minuuteilla 46-60 (9 goals). Päästää eniten välillä 61-75 (7). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): +2 - voittaa myöhäiset vaiheet.
Vaarallisimmillaan minuuteilla 46-60 (8 goals). Päästää eniten välillä 46-60 (10). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): -4 - myöhäiset vaiheet ovat heikkous.
* Jaksot 31–45 ja 76–90 sisältävät lisäajan maalit.
Muut joukkueindikaattorit— mitä xG, tehokkuus ja vire kertovat?
Nykykauden päättyneiden otteluiden perusteella tehty vertailu maalipaikkojen laadusta, tuloksista ja trendeistä.
Otteluprofiili
Benjamin Aceval
Atlético Tembetary
* Arvioitu maalimäärä ja -jakauma, BTTS-arvio, 0–0-riski ja maalimäärä perustuvat molempien joukkueiden julkisiin kausikeskiarvoihin ja -frekvensseihin. Tämä on tilastollinen otteluprofiili, ei yksityisen mallin ennuste tai vetovihje. Muut indikaattorit kuvaavat kauden päättyneitä otteluita.
Sarjakonteksti— onko kyseessä runsasmaalisesti sarja?
Miten joukkueet vertautuvat Division Intermedia:n keskiarvoihin.
Joukkueet vs. sarja
| Benjamin Aceval | Liga | Atlético Tembetary | |
|---|---|---|---|
| Ottelun maalikeskiarvo | ▲ 2.75 | 2.60 | ▲ 2.92 |
| Molemmat joukkueet tekivät maalin | ▲ 63% | 56% | ▲ 63% |
| Vähintään 3 maalia (Over 2.5) | • 46% | 45% | ▲ 50% |
| Clean sheetit | • 25% | 26% | ▼ 13% |
| Maali ennen puoliaikaa | • 67% | 67% | ▲ 75% |
| Maali puoliajan jälkeen | ▲ 83% | 74% | • 75% |
^ vihreä = yli sarjan keskiarvon, ˇ punainen = alle sarjan keskiarvon. Tämä näyttää eron suunnan, ei joukkuearviota.
Erotuomari ja valmentajat
Avaa kausiprofiilit ja vertaa ottelutilastoja, maaleja ja kurinpitotrendejä.
Keskinäiset ottelut
Edellinen kohtaaminen: Benjamin Aceval 0 - 0 - 1 Atlético Tembetary. Maalien keskiarvo 7.00, molemmat joukkueet tekivät maalin 100% ottelua.
UKK
Mikä oli ottelun Benjamin Aceval–Atlético Tembetary tulos?
Sarjan Division Intermedia ottelu päättyi Benjamin Aceval 2:1 Atlético Tembetary. Tältä sivulta löytyvät ottelun täydelliset tilastot, puoliaikakohtainen erittely ja keskinäiset ottelut.
Mitä maalitilastot kertovat ennen ottelua Benjamin Aceval–Atlético Tembetary?
Benjamin Aceval tekee keskimäärin 1,54 maalia ottelua kohden ja Atlético Tembetary 1,38. Sarjan Division Intermedia keskiarvo on 2,60 maalia, ja Over 2.5 toteutuu 45 prosentissa otteluista. BTTS toteutuu 63 prosentissa joukkueen Benjamin Aceval otteluista ja 63 prosentissa joukkueen Atlético Tembetary otteluista.
Millainen on joukkueiden Benjamin Aceval ja Atlético Tembetary nykyvire?
Viiden viimeisen ottelun perusteella Benjamin Aceval on saavuttanut 1 voittoa, 1 tasapeliä ja 3 tappiota (0,80 pistettä ottelua kohden). Atlético Tembetary on saavuttanut 2 voittoa, 1 tasapeliä ja 2 tappiota (1,40 pistettä ottelua kohden).
Mistä löydän ottelun Benjamin Aceval–Atlético Tembetary vihjeen ja kattavan analyysin?
Vertaa tällä sivulla ottelun Benjamin Aceval–Atlético Tembetary taustalla olevia lukuja. Avaa NoFluffPicks-sovellus vedonlyöntianalyysiä, vihjettä, Value Bet -kohdetta ja sen perusteluja varten.


