Tšekki - First LeagueStadion DolícekTiedot päivitetty 15. lokakuuta 2026

Bohemians 1905 - Baník Ostrava: ottelutilastot

Bohemians 1905 vs Baník Ostrava: vire, maalit ja tärkeimmät tilastot

Mikä tämä ottelu on

Bohemians 1905 pelasi Baník Ostrava-joukkuetta vastaan sarjassa First League (Tšekki). Ottelu pelattiin 10. lokakuuta 2026. Pelipaikka: Stadion Dolícek. Lopputulos: 1:0.

Nykyvire

Bohemians 1905: 1-2-2, 1,00 pistettä ottelua kohden. Baník Ostrava: 1-1-3, 0,80 pistettä ottelua kohden.

Maalitilastot

Bohemians 1905 tekee 1,13 maalia ja päästää 1,38 maalia ottelua kohden. Baník Ostrava tekee 0,78 maalia ja päästää 1,89. Sarjan keskiarvo: 2,83 maalia.

BTTS ja Over/Under

BTTS: Bohemians 1905 50 %, Baník Ostrava 33 %. Over 2.5: Bohemians 1905 50 %, Baník Ostrava 67 %. Sarjataso: BTTS 52 %, Over 2.5 57 %.

xG, laukaukset ja pallonhallinta

xG ottelua kohden: Bohemians 1905 1,48, Baník Ostrava 1,41. Laukaukset ottelua kohden: Bohemians 1905 12,8, Baník Ostrava 12,4. Keskimääräinen pallonhallinta: Bohemians 1905 48 %, Baník Ostrava 48 %.

Ensimmäinen ja toinen puoliaika

Bohemians 1905: johto puoliajalla 25 %, toisen puoliajan maalit 0,63. Baník Ostrava: johto puoliajalla 33 %, toisen puoliajan maalit 0,44.

Maalit minuuteittain

Historiallisesti vahvin maalintekojakso on joukkueella Bohemians 1905 61-75 (3) ja joukkueella Baník Ostrava 46-60 (2). Tämä on aiempien maalien jakauma, ei ennuste maalin syntyajasta.

Sarjan konteksti

First League: 2,83 maalia ottelua kohden, BTTS 52 %, Over 2.5 57 %.

Keskinäiset ottelut

Ennen tätä ottelua tietokannassa oli saatavilla 2 aiempaa keskinäistä ottelua: 2-0-0. Maalien keskiarvo 1,50, BTTS 0 %.

Arkistoitu ottelua edeltävä analyysi

Tämä analyysi laadittiin ennen ottelun alkua. Johtopäätökset perustuvat vain ennen ottelua saatavilla olleisiin tietoihin eivätkä sisällä lopputulosta tai ottelun jälkeisiä tilastoja.

Ottelun yleisanalyysi

Bohemians 1905:llä on vahvat lähtökohdat voittoon: se ei ole hävinnyt vielä yhtään kotiottelua, kun taas Baník Ostrava on hävinnyt 60 % vierasotteluistaan. Joukkueiden puolustuksessa on selvä ero — kotijoukkue päästää kotonaan keskimäärin 0,33 maalia ja pitää nollan 67 %:ssa otteluista, kun taas vieraat päästävät vieraskentällä keskimäärin 2,2 maalia. Bohemians luo kotonaan maalipaikkoja 1,88 xG:n edestä ottelua kohden, mutta tekee niistä vain 1 maalin, joten heikko viimeistely voi kaventaa sen etua. Myös viisi viimeisintä ottelua puhuvat kotijoukkueen puolesta: se on tehnyt niissä 9 maalia ja voittanut 2 kertaa, kun taas Baník on tehnyt 5 maalia, päästänyt 12 ja voittanut vain kerran. Tasapeli on silti varteenotettava vaihtoehto, sillä peräti 67 % Bohemiansin kotiotteluista on päättynyt pistejakoon.

Katso tilastollinen yleiskatsaus
BTTS – tekevätkö molemmat joukkueet maalin?

Bohemiansin otteluissa molemmat joukkueet ovat tehneet maalin 25 prosentissa tapauksista ja Baníkin otteluissa 40 prosentissa, joten tähänastiset tulokset puhuvat pikemminkin BTTS:n puolesta ei. Suurin epävarmuustekijä on vieraiden maalinteko: he tekevät keskimäärin 0,8 maalia ottelua kohden, ovat jääneet maaleitta 40 prosentissa otteluistaan, ja Bohemians on pitänyt nollan 50 prosentissa otteluistaan. Toisaalta kotijoukkue on tehnyt viime aikoina keskimäärin 1,8 maalia, kun taas Baník on päästänyt 2,4, mikä kasvattaa Bohemiansin maalinteon todennäköisyyttä. Vierasjoukkueen xG on kyllä 1,56, mutta sen todellinen maalikeskiarvo on edelleen puolet siitä, joten hieman todennäköisempi on skenaario, jossa vähintään yksi joukkue jää maaleitta.

Katso BTTS-tilastot
Over/Under – maalianalyysi

Vahvin valinta on yli 1,5 maalia: tämä raja ylittyi 80 %:ssa Baníkin otteluista ja 50 %:ssa Bohemiansin otteluista. Kotijoukkue teki viidessä viime ottelussaan keskimäärin 1,8 maalia, kun taas vierasjoukkue päästi samalla ajanjaksolla 2,4 maalia, mikä lupaa Bohemiansille maalipaikkoja. Baník teki kauden aikana keskimäärin vain 0,8 maalia, mutta sen 1,56:n xG verrattuna kotijoukkueen päästämään 1,51:n xG:hen viittaa siihen, että myös vieraat voivat luoda maalipaikkoja. Viidessä viime ottelussa yli 2,5 maalia nähtiin 60 %:ssa Bohemiansin otteluista ja kaikissa viidessä Baníkin ottelussa, mutta joukkueiden kauden maalimäärien keskiarvot heikentävät luottamusta tähän korkeampaan rajaan. Siksi 2,77 maalin kokonaisennusteella 1,5:n linja antaa selvemmän signaalin kuin 2,5:n ja 3,5:n linjat.

Katso Over/Under-tilastot
HT/FT – puoliaika- ja lopputulosskenaario

Vahvin merkki Bohemiansin taukojohdosta on se, että kotijoukkue johti tauolla kahdessa tähänastisesta neljästä ottelustaan, kun taas Baník oli tauolla tappiolla kolmessa viidestä ottelustaan. Vieraat tekevät ensimmäisellä puoliajalla keskimäärin vain 0,2 maalia, eivätkä ole onnistuneet maalinteossa 80 %:ssa otteluistaan, mikä pienentää entisestään heidän mahdollisuuksiaan siirtyä nopeasti johtoon. Kotijoukkueen johdon säilymistä puoltaa molempien joukkueiden vire: Bohemians on tehnyt viimeisissä 5 ottelussaan keskimäärin 1,8 maalia, kun taas Baník on päästänyt 2,4. Vieraiden heikompi puolustus näkyy myös tauon jälkeen: viimeisissä 5 ottelussaan he ovat päästäneet keskimäärin 1,6 maalia, kun taas kotijoukkue on tehnyt tuolla jaksolla 1,0 maalia. Baníkin keskimääräinen xG on kuitenkin Bohemiansia korkeampi, 1,56 vastaan 1,22, joten skenaario, jossa kotijoukkue johtaa tauolla ja voittaa ottelun, on todennäköisin, mutta ei suinkaan varma.

Katso ensimmäisen ja toisen puoliajan tilastot

Puoliskoittain

1 : 0
1. puoliaika
0 : 0
2. puoliaika

Ottelutilastot

49Pallonhallinta (%)51
Bohemians 1905Baník Ostrava
19Laukaukset9
Bohemians 1905Baník Ostrava
5Laukaukset maalia kohti2
Bohemians 1905Baník Ostrava
1.91xG0.96
Bohemians 1905Baník Ostrava
5Kulmapotkut5
Bohemians 1905Baník Ostrava
51Vaaralliset hyökkäykset33
Bohemians 1905Baník Ostrava
4Rikkeet10
Bohemians 1905Baník Ostrava
0Kortit0
Bohemians 1905Baník Ostrava

Otteluennakko— mitä kauden luvut kertovat?

Tämä joukkueprofiili perustuu kauden tietoihin ja vireeseen. Ottelun kulkutilastot näytetään vasta ottelun päätyttyä.

1.13Tehdyt maalit / ottelu0.78
Bohemians 1905Baník Ostrava
1.38Päästetyt maalit / ottelu1.89
Bohemians 1905Baník Ostrava
48%Keskimääräinen pallonhallinta48%
Bohemians 1905Baník Ostrava
3.75Laukaukset maalia kohti / ottelu3.67
Bohemians 1905Baník Ostrava

Joukkueiden tilastot— kumpi on tehokkaampi?

Molempien joukkueiden hyökkäyksen ja puolustuksen vertailu kuluvalla kaudella.

12.75Laukaukset ottelua kohden12.44
Bohemians 1905Baník Ostrava
3.75Laukaukset maalia kohti3.67
Bohemians 1905Baník Ostrava
8.8%Laukausten tehokkuus6.3%
Bohemians 1905Baník Ostrava
48%Pallonhallinta48%
Bohemians 1905Baník Ostrava
1.48Tehty xG1.41
Bohemians 1905Baník Ostrava
1.51Päästetty xG1.61
Bohemians 1905Baník Ostrava

Laukausten laatu

Bohemians 1905: TasapainoinenBaník Ostrava: Tasapainoinen
Bohemians 1905Baník Ostrava
Tarkkuus (laukaukset maalia kohti)29%30%
Paikkojen laatu (xG/laukaus)0.120.11
Viimeistely (maalit laukausta kohti maalia)0.300.21

Noin 0,08:n xG/laukaus tarkoittaa yleensä kaukolaukauksia; 0,15 tai enemmän yleensä boksipaikkoja. Tyyliluokitus perustuu pallonhallintaan, laukausten määrään ja tehokkuuteen.

* xG (odotetut maalit) kertoo, kuinka monta maalia joukkueen pitäisi tehdä paikoistaan. Jos toteutuneet maalit ylittävät xG:n, viimeistely on keskimääräistä parempaa; jos ne alittavat xG:n, paikkoja hukataan.

Joukkueen vire— kumpi on paremmassa vireessä?

Viisi viimeistä ottelua ja kauden tilasto kokonaisuutena sekä koti- ja vierasotteluissa.

Bohemians 1905 on 25 % parempi kategoriassa viiden viimeisen ottelun vire.

1 pistettä / ottelu - Bohemians 1905 · 0.8 pistettä / ottelu - Baník Ostrava

Bohemians 1905
DDLWL
Kauden tulosjakauma
25% W38% D38% L
Kausi (V-T-H)
2-3-3
1.13 pistettä / ottelu · maaliero -2
Viimeiset 5 (V-T-H)
1-2-2
1.00 pistettä / ottelu
Saldo kotona (W-D-L)
1-2-0
Viimeiset 5 kotona
1-2-0
DDW
Viimeiset 5 ottelua – keskiarvot
Tehdyt maalit: 1.2Päästetyt maalit: 1.6xG: 1.45Vastustajan xG: 1.58BTTS: 60%Over 2.5: 60%
Baník Ostrava
WLLLD
Kauden tulosjakauma
33% W11% D56% L
Kausi (V-T-H)
3-1-5
1.11 pistettä / ottelu · maaliero -10
Viimeiset 5 (V-T-H)
1-1-3
0.80 pistettä / ottelu
Saldo vieraissa (W-D-L)
1-1-3
Viimeiset 5 vieraissa
1-1-3
WLLLD
Viimeiset 5 ottelua – keskiarvot
Tehdyt maalit: 0.8Päästetyt maalit: 2.2xG: 1.49Vastustajan xG: 1.69BTTS: 40%Over 2.5: 80%

Maalit— miten joukkueet tekevät ja päästävät maaleja?

Molempien joukkueiden tekemien ja päästämien maalien määrät sekä Clean sheetien ja maaleitta jäämisen yleisyys.

Bohemians 1905 on 45 % parempi kategoriassa tehdyt maalit ottelua kohden.

1.13 maalia / ottelu - Bohemians 1905 · 0.78 maalia / ottelu - Baník Ostrava

Bohemians 1905 on 37 % parempi kategoriassa päästetyt maalit ottelua kohden.

1.38 maalia / ottelu - Bohemians 1905 · 1.89 maalia / ottelu - Baník Ostrava

Bohemians 1905:n maalintekoprofiili: vahva

Bohemians 1905 tekee maalin 75 prosentissa otteluista (6 / 8 ottelua), kun taas Baník Ostrava pitää maalinsa puhtaana 33 prosentissa (3 / 9 ottelua).

Baník Ostrava:n maalintekoprofiili: vahva

Baník Ostrava tekee maalin 67 prosentissa otteluista (6 / 9 ottelua), kun taas Bohemians 1905 pitää maalinsa puhtaana 38 prosentissa (3 / 8 ottelua).

9Tehdyt maalit (kausi)7
Bohemians 1905Baník Ostrava
11Päästetyt maalit (kausi)17
Bohemians 1905Baník Ostrava
2.5Ottelun maalikeskiarvo2.67
Bohemians 1905Baník Ostrava
6Tehdyt maalit (viimeiset 5)4
Bohemians 1905Baník Ostrava
8Päästetyt maalit (viimeiset 5)11
Bohemians 1905Baník Ostrava

Kuinka usein tehdään vähintään...

75%1 maali67%
Bohemians 1905Baník Ostrava
38%2 maalia11%
Bohemians 1905Baník Ostrava
0%3 maalia0%
Bohemians 1905Baník Ostrava
0%4 maalia0%
Bohemians 1905Baník Ostrava

Kuinka usein päästetään vähintään...

63%1 maali67%
Bohemians 1905Baník Ostrava
50%2 maalia67%
Bohemians 1905Baník Ostrava
25%3 maalia33%
Bohemians 1905Baník Ostrava
0%4 maalia22%
Bohemians 1905Baník Ostrava

* Tilastot sisältävät molempien joukkueiden koti- ja vierasottelut kuluvalla kaudella.

Molemmat joukkueet tekivät maalin (BTTS)— kuinka usein molemmat joukkueet tekevät maalin?

Kuinka usein molempien joukkueiden otteluissa tehdään maaleja kummallekin puolelle verrattuna sarjan keskiarvoon.

Maalikuviot

25%BTTS puoliajalla0%
Bohemians 1905Baník Ostrava
13%BTTS molemmilla puoliskoilla0%
Bohemians 1905Baník Ostrava
38%Maali molemmilla puoliskoilla11%
Bohemians 1905Baník Ostrava

BTTS ja maalimäärä

38%Vähintään 3 maalia ja BTTS33%
Bohemians 1905Baník Ostrava
13%Vähintään 3 maalia ilman BTTS:ää33%
Bohemians 1905Baník Ostrava
60%BTTS – viimeiset 540%
Bohemians 1905Baník Ostrava

Maalimäärä (Over/Under)— kuinka usein näissä otteluissa ylitetään maalirajat?

Kuinka usein joukkueiden otteluissa ylitetään maalirajat koko ottelussa ja kummallakin puoliskolla.

1. puoliaika

88%Vähintään 1 maali ennen puoliaikaa89%
Bohemians 1905Baník Ostrava
38%Vähintään 2 maalia ennen puoliaikaa22%
Bohemians 1905Baník Ostrava
0%Vähintään 3 maalia ennen puoliaikaa11%
Bohemians 1905Baník Ostrava

2. puoliaika

88%Vähintään 1 maali puoliajan jälkeen78%
Bohemians 1905Baník Ostrava
25%Vähintään 2 maalia puoliajan jälkeen56%
Bohemians 1905Baník Ostrava
13%Vähintään 3 maalia puoliajan jälkeen11%
Bohemians 1905Baník Ostrava

Ottelun puoliskot— milloin joukkueet tekevät useammin maaleja?

Miten joukkueet jakavat suorituksensa ensimmäisen ja toisen puoliajan välillä: maalit, pisteet, nollapelit ja puoliaikatilanne.

Bohemians 1905 — puoliaikatilanne
25% johdossa38% tasatilanteessa38% häviöllä
Baník Ostrava — puoliaikatilanne
33% johdossa11% tasatilanteessa56% häviöllä

Ennen puoliaikaa (1. puoliaika)

1.13Pisteet ottelua kohden (1. puoliaika)1.11
Bohemians 1905Baník Ostrava
0.5Tehdyt maalit (1. puoliaika)0.33
Bohemians 1905Baník Ostrava
0.75Päästetyt maalit (1. puoliaika)0.89
Bohemians 1905Baník Ostrava
1.25Maalien keskiarvo (1. puoliaika)1.22
Bohemians 1905Baník Ostrava
38%Nollapeli ennen puoliaikaa44%
Bohemians 1905Baník Ostrava
50%Ei maalia ennen puoliaikaa67%
Bohemians 1905Baník Ostrava

Puoliajan jälkeen (2. puoliaika)

1.38Pisteet ottelua kohden (2. puoliaika)0.78
Bohemians 1905Baník Ostrava
0.63Tehdyt maalit (2. puoliaika)0.44
Bohemians 1905Baník Ostrava
0.63Päästetyt maalit (2. puoliaika)1
Bohemians 1905Baník Ostrava
1.25Maalien keskiarvo (2. puoliaika)1.44
Bohemians 1905Baník Ostrava
50%Nollapeli puoliajan jälkeen33%
Bohemians 1905Baník Ostrava
38%Ei maalia puoliajan jälkeen56%
Bohemians 1905Baník Ostrava

Bohemians 1905 — toisen puoliajan tulokset

38% W25% D38% L
9
Puoliaikapisteet
4
Puoliajan maalit
-2
Maaliero (1. puoliaika)
11
Toisen puoliajan pisteet
0
Maaliero (2. puoliaika)
1.13
PPG ennen puoliaikaa
Johdon pitäminen100%

Johtaa puoliajalla 25 prosentissa otteluista ja voittaa 25 prosentissa. Voittaa myös otteluita ilman johtoasemaa puoliajalla.

Puolustus puoliajan jälkeen-0.1

Puolustus pysyy vakaana koko ottelun ajan.

Baník Ostrava — toisen puoliajan tulokset

11% W44% D44% L
10
Puoliaikapisteet
3
Puoliajan maalit
-5
Maaliero (1. puoliaika)
7
Toisen puoliajan pisteet
-5
Maaliero (2. puoliaika)
1.11
PPG ennen puoliaikaa
Johdon pitäminen100%

Johtaa puoliajalla 33 prosentissa otteluista ja voittaa 33 prosentissa. Voittaa myös otteluita ilman johtoasemaa puoliajalla.

Puolustus puoliajan jälkeen+0.1

Päästää 0.1 maalia enemmän ottelua kohden puoliajan jälkeen — puolustus heikkenee toisella puoliajalla.

Bohemians 1905 — viisi viimeistä ottelua puoliajoittain
1. puoliaika2. puoliaika
Pisteet ottelua kohden1.001.40
Tehdyt maalit / ottelu0.60.6
Päästetyt maalit / ottelu1.00.6
Ottelun maalikeskiarvo1.61.2
1 maali100%100%
2 maalia60%20%
3 maalia0%0%
Nollapeli20%40%
Ei maalia40%40%
Maaliero-20
Puoliaika: 20% johdossa - 40% tasatilanteessa - 40% häviöllä
2. puoliaika: 40% voitto - 20% tasatilanteessa - 40% tappio
BTTS puoliajalla (viimeiset 5): 40% - Puoliajan maalit yhteensä: 3
Baník Ostrava — viisi viimeistä ottelua puoliajoittain
1. puoliaika2. puoliaika
Pisteet ottelua kohden1.200.40
Tehdyt maalit / ottelu0.40.4
Päästetyt maalit / ottelu0.81.4
Ottelun maalikeskiarvo1.21.8
1 maali100%80%
2 maalia20%80%
3 maalia0%20%
Nollapeli40%20%
Ei maalia60%60%
Maaliero-2-5
Puoliaika: 40% johdossa - 0% tasatilanteessa - 60% häviöllä
2. puoliaika: 0% voitto - 40% tasatilanteessa - 60% tappio
BTTS puoliajalla (viimeiset 5): 0% - Puoliajan maalit yhteensä: 2

* Taulukoiden värit kuvaavat tapahtumien yleisyyttä: vihreä on yleinen, keltainen kohtalainen ja punainen harvinainen. Kyse on yleisyydestä, ei joukkuearviosta.

Maalit minuuteittain— milloin maaleja syntyy?

Ottelun vaiheet, joissa molemmat joukkueet tekevät ja päästävät useimmin maaleja.

Bohemians 1905
TehdytPäästetyt
1
2
0-15
2
3
16-30
1
1
31-45
0
2
46-60
3
1
61-75
2
2
76-90

Vaarallisimmillaan minuuteilla 61-75 (3 goals). Päästää eniten välillä 16-30 (3). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): 0.

Baník Ostrava
TehdytPäästetyt
1
3
0-15
1
3
16-30
1
2
31-45
2
5
46-60
0
2
61-75
2
2
76-90

Vaarallisimmillaan minuuteilla 46-60 (2 goals). Päästää eniten välillä 46-60 (5). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): 0.

* Jaksot 31–45 ja 76–90 sisältävät lisäajan maalit.

Muut joukkueindikaattorit— mitä xG, tehokkuus ja vire kertovat?

Nykykauden päättyneiden otteluiden perusteella tehty vertailu maalipaikkojen laadusta, tuloksista ja trendeistä.

Otteluprofiili

2.59
Arvioidut maalit
hyökkäys vs. vastustajan puolustus
1.5 : 1.1
Arvioitu maalijakauma
koti : vieras
92%
Tahti vs. sarja
100 % = sarjan keskiarvo
42%
Molemmat joukkueet tekivät maalin (BTTS)
molempien joukkueiden kausikeskiarvo
-42%
Derbyvaikutus
H2H-maalit vs. tyypilliset ottelut
50%
BTTS-arvio
molempien joukkueiden maalintekotiheyden perusteella
8%
0–0-riski
noin yksi 13 ottelusta
2-3
Yleisin maalimäärä
hyökkäys vs. puolustus molemmilla puolilla

Bohemians 1905

Nett xG -tasapaino
Luotujen ja sallittujen maalipaikkojen laadun ero ottelua kohden.
-0.03
Tulokset verrattuna xG:hen
Toteutuneen maalieron ja xG:n ehdottaman maalieron välinen ero.
-0.22
Pisteet verrattuna peliesitykseen
Kerättyjen pisteiden vertailu joukkueen maalieron perusteella odotettuihin pisteisiin.
-0.6 pist.
Viimeistelytehokkuus
Muutaako joukkue maalipaikat maaleiksi? Positiivinen arvo tarkoittaa, että maaleja syntyy enemmän kuin maalipaikkojen laatu ennustaa.
-0.35
Puolustustehokkuus
Pelastavatko puolustus tai maalivahti joukkueen? Positiivinen arvo tarkoittaa, että joukkue päästää vähemmän maaleja kuin sallitut paikat ennustavat.
+0.13
Hyökkäys vs. sarja
Kuinka paljon joukkue tekee maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon tässä roolissa. 120 % tarkoittaa 20 % yli keskiarvon.
75%
Puolustus vs. sarja
Kuinka paljon joukkue päästää maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon. 80 % tarkoittaa 20 % vähemmän päästettyjä maaleja.
105%
Vireen trendi
Vertaa viiden viimeisen ottelun pisteitä koko kauden keskiarvoon.
-0.13
Vahvempi toinen puoliaika?
Kuinka paljon enemmän joukkue tekee maaleja puoliajan jälkeen kuin ennen sitä.
+0.1
Myöhäiset maalit
22 prosenttia joukkueen maaleista syntyy minuuteilla 76–90. Vertailun vuoksi 11 prosenttia syntyy ensimmäisten 15 minuutin aikana.
22%

Baník Ostrava

Nett xG -tasapaino
Luotujen ja sallittujen maalipaikkojen laadun ero ottelua kohden.
-0.20
Tulokset verrattuna xG:hen
Toteutuneen maalieron ja xG:n ehdottaman maalieron välinen ero.
-0.91
Pisteet verrattuna peliesitykseen
Kerättyjen pisteiden vertailu joukkueen maalieron perusteella odotettuihin pisteisiin.
+6.1 pist.
Viimeistelytehokkuus
Muutaako joukkue maalipaikat maaleiksi? Positiivinen arvo tarkoittaa, että maaleja syntyy enemmän kuin maalipaikkojen laatu ennustaa.
-0.63
Puolustustehokkuus
Pelastavatko puolustus tai maalivahti joukkueen? Positiivinen arvo tarkoittaa, että joukkue päästää vähemmän maaleja kuin sallitut paikat ennustavat.
-0.28
Hyökkäys vs. sarja
Kuinka paljon joukkue tekee maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon tässä roolissa. 120 % tarkoittaa 20 % yli keskiarvon.
59%
Puolustus vs. sarja
Kuinka paljon joukkue päästää maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon. 80 % tarkoittaa 20 % vähemmän päästettyjä maaleja.
125%
Vireen trendi
Vertaa viiden viimeisen ottelun pisteitä koko kauden keskiarvoon.
-0.31
Vahvempi toinen puoliaika?
Kuinka paljon enemmän joukkue tekee maaleja puoliajan jälkeen kuin ennen sitä.
+0.1
Myöhäiset maalit
29 prosenttia joukkueen maaleista syntyy minuuteilla 76–90. Vertailun vuoksi 14 prosenttia syntyy ensimmäisten 15 minuutin aikana.
29%

* Arvioitu maalimäärä ja -jakauma, BTTS-arvio, 0–0-riski ja maalimäärä perustuvat molempien joukkueiden julkisiin kausikeskiarvoihin ja -frekvensseihin. Tämä on tilastollinen otteluprofiili, ei yksityisen mallin ennuste tai vetovihje. Muut indikaattorit kuvaavat kauden päättyneitä otteluita.

Sarjakonteksti— onko kyseessä runsasmaalisesti sarja?

Miten joukkueet vertautuvat First League:n keskiarvoihin.

Joukkueet vs. sarja

Bohemians 1905LigaBaník Ostrava
Ottelun maalikeskiarvo▼ 2.502.83▼ 2.67
Molemmat joukkueet tekivät maalin▼ 50%52%▼ 33%
Vähintään 3 maalia (Over 2.5)▼ 50%57%▲ 67%
Clean sheetit▲ 38%27%▲ 33%
Maali ennen puoliaikaa▲ 88%77%▲ 89%
Maali puoliajan jälkeen▲ 88%85%▼ 78%

^ vihreä = yli sarjan keskiarvon, ˇ punainen = alle sarjan keskiarvon. Tämä näyttää eron suunnan, ei joukkuearviota.

2.83
Maalien keskiarvo ottelua kohden
52%
Molemmat joukkueet tekivät maalin
57%
Vähintään 3 maalia (Over 2.5)
27%
Clean sheetit
1.51
Kotimaalit / ottelu
1.32
Vierasmaali / ottelu
+14%
Kotihyökkäyksen etu
+13%
Kotipuolustuksen etu
+8%
Kokonaiskotietu
Maalit 1. puoliajalla (koko sarja)
77%
1 maali
28%
2 maalia
12%
3 maalia
4%
4 maalia
Maalit 2. puoliajalla (koko sarja)
85%
1 maali
48%
2 maalia
20%
3 maalia
3%
4 maalia

Kokoonpanot ja pelaajatapahtumat

Vahvistetut avauskokoonpanot, vaihtopelaajat ja tähän otteluun kirjatut pelaajatapahtumat.

Ottelun tapahtumat

Maalit, kortit ja vaihdot aikajärjestyksessä.

  1. Bohemians 1905MaaliAleš ČermákMaalisyöttö: Vojtěch Smrž
  2. Baník OstravaVaihtoKentälle: Dantaye GilbertPois kentältä: Filip Šancl
  3. Baník OstravaVaihtoKentälle: Artúr MusákPois kentältä: David Planka
  4. Bohemians 1905VaihtoKentälle: Šimon ČernýPois kentältä: Roman Květ
  5. Baník OstravaVaihtoKentälle: Matúš KmeťPois kentältä: Daniel Holzer

Erotuomari ja valmentajat

Avaa kausiprofiilit ja vertaa ottelutilastoja, maaleja ja kurinpitotrendejä.

Keskinäiset ottelut

Viimeisimmät kohtaamiset (2): Bohemians 1905 2 - 0 - 0 Baník Ostrava. Maalien keskiarvo 1.50, molemmat joukkueet tekivät maalin 0% ottelua.

FC Banik Ostrava
0 : 2
Bohemians 1905
Bohemians 1905
1 : 0
FC Banik Ostrava

UKK

Mikä oli ottelun Bohemians 1905–Baník Ostrava tulos?

Sarjan First League ottelu päättyi Bohemians 1905 1:0 Baník Ostrava. Tältä sivulta löytyvät ottelun täydelliset tilastot, puoliaikakohtainen erittely ja keskinäiset ottelut.

Millaiset ovat joukkueiden Bohemians 1905 ja Baník Ostrava keskinäiset tilastot?

2 viimeisessä keskinäisessä ottelussa Bohemians 1905 voitti 2, Baník Ostrava voitti 0 ja 0 päättyi tasan. Näissä otteluissa tehtiin keskimäärin 1,50 maalia, ja molemmat joukkueet tekivät maalin 0 prosentissa otteluista.

Mitä maalitilastot kertovat ennen ottelua Bohemians 1905–Baník Ostrava?

Bohemians 1905 tekee keskimäärin 1,13 maalia ottelua kohden ja Baník Ostrava 0,78. Sarjan First League keskiarvo on 2,83 maalia, ja Over 2.5 toteutuu 57 prosentissa otteluista. BTTS toteutuu 50 prosentissa joukkueen Bohemians 1905 otteluista ja 33 prosentissa joukkueen Baník Ostrava otteluista.

Millainen on joukkueiden Bohemians 1905 ja Baník Ostrava nykyvire?

Viiden viimeisen ottelun perusteella Bohemians 1905 on saavuttanut 1 voittoa, 2 tasapeliä ja 2 tappiota (1,00 pistettä ottelua kohden). Baník Ostrava on saavuttanut 1 voittoa, 1 tasapeliä ja 3 tappiota (0,80 pistettä ottelua kohden).

Mistä löydän ottelun Bohemians 1905–Baník Ostrava vihjeen ja kattavan analyysin?

Ottelutilastot ovat täällä julkisesti saatavilla; kattava vedonlyöntianalyysi ja suositeltu vihje löytyvät NoFluffPicks-sovelluksesta.