Tšekki - First LeagueStadion DolícekTiedot päivitetty 15. lokakuuta 2026

Bohemians 1905 - Jablonec: ottelutilastot

Bohemians 1905-logo
Bohemians 1905
1 : 1puoliaika 0:1
Jablonec-logo
Jablonec

Bohemians 1905 vs Jablonec: vire, maalit ja tärkeimmät tilastot

Mikä tämä ottelu on

Bohemians 1905 pelasi Jablonec-joukkuetta vastaan sarjassa First League (Tšekki). Ottelu pelattiin 2. syyskuuta 2026. Pelipaikka: Stadion Dolícek. Lopputulos: 1:1.

Nykyvire

Bohemians 1905: 1-2-1, 1,25 pistettä ottelua kohden. Jablonec: 3-0-1, 2,25 pistettä ottelua kohden.

Maalitilastot

Bohemians 1905 tekee 1,25 maalia ja päästää 1,25 maalia ottelua kohden. Jablonec tekee 1,25 maalia ja päästää 0,75. Sarjan keskiarvo: 2,95 maalia.

BTTS ja Over/Under

BTTS: Bohemians 1905 50 %, Jablonec 25 %. Over 2.5: Bohemians 1905 50 %, Jablonec 25 %. Sarjataso: BTTS 59 %, Over 2.5 55 %.

xG, laukaukset ja pallonhallinta

xG ottelua kohden: Bohemians 1905 1,30, Jablonec 1,27. Laukaukset ottelua kohden: Bohemians 1905 12,0, Jablonec 10,5. Keskimääräinen pallonhallinta: Bohemians 1905 44 %, Jablonec 54 %.

Ensimmäinen ja toinen puoliaika

Bohemians 1905: johto puoliajalla 25 %, toisen puoliajan maalit 0,75. Jablonec: johto puoliajalla 25 %, toisen puoliajan maalit 0,75.

Maalit minuuteittain

Historiallisesti vahvin maalintekojakso on joukkueella Bohemians 1905 61-75 (2) ja joukkueella Jablonec 61-75 (2). Tämä on aiempien maalien jakauma, ei ennuste maalin syntyajasta.

Sarjan konteksti

First League: 2,95 maalia ottelua kohden, BTTS 59 %, Over 2.5 55 %.

Keskinäiset ottelut

Ennen tätä ottelua tietokannassa oli saatavilla 2 aiempaa keskinäistä ottelua: 0-0-2. Maalien keskiarvo 1,00, BTTS 0 %.

Arkistoitu ottelua edeltävä analyysi

Tämä analyysi laadittiin ennen ottelun alkua. Johtopäätökset perustuvat vain ennen ottelua saatavilla olleisiin tietoihin eivätkä sisällä lopputulosta tai ottelun jälkeisiä tilastoja.

Ottelun yleisanalyysi

Jablonec on sarjataulukossa toisena ja on voittanut kaikki kolme tähänastista liigaotteluaan, kun taas Bohemians 1905:n saldo on 1 voitto, 1 tasapeli ja 1 tappio. Viimeisten viiden ottelun vire-ero on vielä selvempi: vierasjoukkue on voittanut kaikki 5 otteluaan, tehnyt 9 maalia ja päästänyt vain 1, kun taas kotijoukkue on kerännyt 7 pistettä ja päästänyt 7 maalia. Jablonec on ollut erittäin tehokas myös vierasotteluissa, joissa se on voittanut 100 % otteluistaan, tehnyt keskimäärin 2 maalia eikä ole päästänyt yhtäkään. Bohemians puolestaan pelasi ainoassa kotiottelussaan 0:0-tasapelin eikä onnistunut maalinteossa. Kotijoukkue luo tosin laadukkaampia maalipaikkoja: sen keskimääräinen xG on 1,58, kun Jablonecin lukema on 0,55, mutta vierasjoukkueen puolustus on pitänyt maalinsa puhtaana, mikä kertoo sen tehokkuudesta ja käytännöllisyydestä. Vireen, tulosten ja puolustuksen johdonmukaisuuden ansiosta Jablonecilla on paremmat mahdollisuudet vierasvoittoon.

Katso tilastollinen yleiskatsaus
BTTS – tekevätkö molemmat joukkueet maalin?

Vahvempi signaali puoltaa BTTS Ei -vaihtoehtoa, sillä Jablonec on pitänyt tähänastisissa vierasotteluissaan maalinsa puhtaana 100 %:ssa otteluista eikä ole päästänyt vieraissa ainuttakaan maalia. Myös Bohemians 1905 puolustaa kotikentällään vakuuttavasti: se päästää keskimäärin vain 0,5 maalia ottelua kohden ja on pitänyt maalinsa puhtaana 50 %:ssa otteluista. Jablonec tekee vieraissa tosin keskimäärin 2,0 maalia, mutta sen keskimääräinen xG on vain 0,55 ja laukauksia kertyy ottelua kohden ainoastaan 4,0, mikä viittaa tämän tehokkuuden rajalliseen toistettavuuteen. Kotijoukkue luo enemmän tilanteita, sillä sen xG on 1,68, kun taas vastustajat päästävät sen keskimäärin 2,18:n xG-lukemaan. Siksi todennäköisin skenaario on, että Bohemians tekee maalin, mutta vähintään yksi joukkue jää maaleitta. Vetoa BTTS Ei -vaihtoehdon puolesta tukee myös se, että Jablonecin kauden BTTS-prosentti on 0 %, kun taas Bohemiansin vastaava luku on 50 %.

Katso BTTS-tilastot
Over/Under – maalianalyysi

Jablonec on parhaillaan erinomaisessa viiden ottelun voittoputkessa, ja se on päästänyt viidessä viime ottelussaan vain 1 maalin eli 0.2 maalia ottelua kohden. Kotijoukkue luo kotikentällään keskimäärin 1.68 xG:n maalipaikkoja, mutta vastustaja on pitänyt maalinsa puhtaana 100 %:ssa tähänastisista vierasotteluistaan ja päästänyt vastustajansa vain 1.14 xG:hen viidessä viimeisimmässä ottelussaan. Bohemians on päästänyt viidessä viime ottelussaan keskimäärin 1.4 maalia, joten Jablonecille pitäisi avautua omat mahdollisuutensa, mutta sen vierasotteluiden xG-keskiarvo on vain 0.55, ja 2.0 maalia ottelua kohden perustuu erittäin korkeaan 50 prosentin laukaisutehokkuuteen. Kumpikaan joukkue ei ole vielä pelannut ottelua, jossa on syntynyt yli 3.5 maalia kuluvan kauden aineistossa, joten 2.35 maalin ennusteen perusteella alle 3.5 maalin vaihtoehdolla on selvä etu.

Katso Over/Under-tilastot
HT/FT – puoliaika- ja lopputulosskenaario

Jablonec on selvästi paremmassa vireessä: se on voittanut kaikki viisi viime otteluaan, kun taas Bohemians 1905 on saavuttanut samalla ajanjaksolla vain kaksi voittoa ja kärsinyt kaksi tappiota. Vierasjoukkue johti puoliajalla kolmessa viidestä viime ottelustaan, kotijoukkue puolestaan vain kahdessa viidestä. Bohemians oli peräti 40 %:ssa näistä otteluista tappiolla tauolle mentäessä. Ensimmäisillä puoliajoilla Jablonec on tehnyt keskimäärin 0,8 maalia ja päästänyt vain 0,2, kun taas kotijoukkue on tehnyt 0,4 maalia. Vieraiden etu näkyy myös koko ottelun puolustuspelissä: viidessä viime ottelussaan Jablonec on päästänyt keskimäärin 0,2 maalia, Bohemians 1,4. Kotijoukkue pystyy parantamaan peliään tauon jälkeen, mutta Jablonec on pitänyt maalinsa puhtaana kaikkien viiden viime ottelunsa toisilla puoliajoilla. Siksi todennäköisimpänä vaihtoehtona säilyy vierasjoukkueen johto puoliajalla ja lopullinen voitto.

Katso ensimmäisen ja toisen puoliajan tilastot

Puoliskoittain

0 : 1
1. puoliaika
1 : 0
2. puoliaika

Ottelutilastot

54Pallonhallinta (%)46
Bohemians 1905Jablonec
14Laukaukset15
Bohemians 1905Jablonec
3Laukaukset maalia kohti2
Bohemians 1905Jablonec
1.59xG1.45
Bohemians 1905Jablonec
3Kulmapotkut3
Bohemians 1905Jablonec
69Vaaralliset hyökkäykset51
Bohemians 1905Jablonec
14Rikkeet11
Bohemians 1905Jablonec
4Kortit1
Bohemians 1905Jablonec

Otteluennakko— mitä kauden luvut kertovat?

Tämä joukkueprofiili perustuu kauden tietoihin ja vireeseen. Ottelun kulkutilastot näytetään vasta ottelun päätyttyä.

1.25Tehdyt maalit / ottelu1.25
Bohemians 1905Jablonec
1.25Päästetyt maalit / ottelu0.75
Bohemians 1905Jablonec
44%Keskimääräinen pallonhallinta54%
Bohemians 1905Jablonec
3.25Laukaukset maalia kohti / ottelu3
Bohemians 1905Jablonec

Joukkueiden tilastot— kumpi on tehokkaampi?

Molempien joukkueiden hyökkäyksen ja puolustuksen vertailu kuluvalla kaudella.

12Laukaukset ottelua kohden10.5
Bohemians 1905Jablonec
3.25Laukaukset maalia kohti3
Bohemians 1905Jablonec
10.4%Laukausten tehokkuus11.9%
Bohemians 1905Jablonec
44%Pallonhallinta54%
Bohemians 1905Jablonec
1.3Tehty xG1.27
Bohemians 1905Jablonec
1.67Päästetty xG1.44
Bohemians 1905Jablonec

Laukausten laatu

Bohemians 1905: TasapainoinenJablonec: Tasapainoinen
Bohemians 1905Jablonec
Tarkkuus (laukaukset maalia kohti)27%29%
Paikkojen laatu (xG/laukaus)0.110.12
Viimeistely (maalit laukausta kohti maalia)0.380.42

Noin 0,08:n xG/laukaus tarkoittaa yleensä kaukolaukauksia; 0,15 tai enemmän yleensä boksipaikkoja. Tyyliluokitus perustuu pallonhallintaan, laukausten määrään ja tehokkuuteen.

* xG (odotetut maalit) kertoo, kuinka monta maalia joukkueen pitäisi tehdä paikoistaan. Jos toteutuneet maalit ylittävät xG:n, viimeistely on keskimääräistä parempaa; jos ne alittavat xG:n, paikkoja hukataan.

Joukkueen vire— kumpi on paremmassa vireessä?

Viisi viimeistä ottelua ja kauden tilasto kokonaisuutena sekä koti- ja vierasotteluissa.

Jablonec on 80 % parempi kategoriassa viiden viimeisen ottelun vire.

1.25 pistettä / ottelu - Bohemians 1905 · 2.25 pistettä / ottelu - Jablonec

Bohemians 1905
LDWD
Kauden tulosjakauma
25% W50% D25% L
Kausi (V-T-H)
1-2-1
1.25 pistettä / ottelu · maaliero 0
Viimeiset 5 (V-T-H)
1-2-1
1.25 pistettä / ottelu
Saldo kotona (W-D-L)
0-1-0
Viimeiset 5 kotona
0-1-0
D
Viimeiset 5 ottelua – keskiarvot
Tehdyt maalit: 1.3Päästetyt maalit: 1.3xG: 1.30Vastustajan xG: 1.67BTTS: 50%Over 2.5: 50%
Jablonec
WWWL
Kauden tulosjakauma
75% W0% D25% L
Kausi (V-T-H)
3-0-1
2.25 pistettä / ottelu · maaliero +2
Viimeiset 5 (V-T-H)
3-0-1
2.25 pistettä / ottelu
Saldo vieraissa (W-D-L)
1-0-1
Viimeiset 5 vieraissa
1-0-1
WL
Viimeiset 5 ottelua – keskiarvot
Tehdyt maalit: 1.3Päästetyt maalit: 0.8xG: 1.27Vastustajan xG: 1.44BTTS: 25%Over 2.5: 25%

Maalit— miten joukkueet tekevät ja päästävät maaleja?

Molempien joukkueiden tekemien ja päästämien maalien määrät sekä Clean sheetien ja maaleitta jäämisen yleisyys.

Jablonec on 67 % parempi kategoriassa päästetyt maalit ottelua kohden.

1.25 maalia / ottelu - Bohemians 1905 · 0.75 maalia / ottelu - Jablonec

Bohemians 1905:n maalintekoprofiili: vahva

Bohemians 1905 tekee maalin 75 prosentissa otteluista (3 / 4 ottelua), kun taas Jablonec pitää maalinsa puhtaana 50 prosentissa (2 / 4 ottelua).

Jablonec:n maalintekoprofiili: vahva

Jablonec tekee maalin 75 prosentissa otteluista (3 / 4 ottelua), kun taas Bohemians 1905 pitää maalinsa puhtaana 50 prosentissa (2 / 4 ottelua).

5Tehdyt maalit (kausi)5
Bohemians 1905Jablonec
5Päästetyt maalit (kausi)3
Bohemians 1905Jablonec
2.5Ottelun maalikeskiarvo2
Bohemians 1905Jablonec
5Tehdyt maalit (viimeiset 5)5
Bohemians 1905Jablonec
5Päästetyt maalit (viimeiset 5)3
Bohemians 1905Jablonec

Kuinka usein tehdään vähintään...

75%1 maali75%
Bohemians 1905Jablonec
50%2 maalia50%
Bohemians 1905Jablonec
0%3 maalia0%
Bohemians 1905Jablonec
0%4 maalia0%
Bohemians 1905Jablonec

Kuinka usein päästetään vähintään...

50%1 maali50%
Bohemians 1905Jablonec
50%2 maalia25%
Bohemians 1905Jablonec
25%3 maalia0%
Bohemians 1905Jablonec
0%4 maalia0%
Bohemians 1905Jablonec

* Tilastot sisältävät molempien joukkueiden koti- ja vierasottelut kuluvalla kaudella.

Molemmat joukkueet tekivät maalin (BTTS)— kuinka usein molemmat joukkueet tekevät maalin?

Kuinka usein molempien joukkueiden otteluissa tehdään maaleja kummallekin puolelle verrattuna sarjan keskiarvoon.

Maalikuviot

25%BTTS puoliajalla0%
Bohemians 1905Jablonec
25%BTTS molemmilla puoliskoilla0%
Bohemians 1905Jablonec
50%Maali molemmilla puoliskoilla0%
Bohemians 1905Jablonec

BTTS ja maalimäärä

50%Vähintään 3 maalia ja BTTS25%
Bohemians 1905Jablonec
0%Vähintään 3 maalia ilman BTTS:ää0%
Bohemians 1905Jablonec
50%BTTS – viimeiset 525%
Bohemians 1905Jablonec

Maalimäärä (Over/Under)— kuinka usein näissä otteluissa ylitetään maalirajat?

Kuinka usein joukkueiden otteluissa ylitetään maalirajat koko ottelussa ja kummallakin puoliskolla.

1. puoliaika

75%Vähintään 1 maali ennen puoliaikaa50%
Bohemians 1905Jablonec
25%Vähintään 2 maalia ennen puoliaikaa25%
Bohemians 1905Jablonec
0%Vähintään 3 maalia ennen puoliaikaa0%
Bohemians 1905Jablonec

2. puoliaika

75%Vähintään 1 maali puoliajan jälkeen75%
Bohemians 1905Jablonec
50%Vähintään 2 maalia puoliajan jälkeen50%
Bohemians 1905Jablonec
25%Vähintään 3 maalia puoliajan jälkeen0%
Bohemians 1905Jablonec

Ottelun puoliskot— milloin joukkueet tekevät useammin maaleja?

Miten joukkueet jakavat suorituksensa ensimmäisen ja toisen puoliajan välillä: maalit, pisteet, nollapelit ja puoliaikatilanne.

Bohemians 1905 — puoliaikatilanne
25% johdossa50% tasatilanteessa25% häviöllä
Jablonec — puoliaikatilanne
25% johdossa50% tasatilanteessa25% häviöllä

Ennen puoliaikaa (1. puoliaika)

1.25Pisteet ottelua kohden (1. puoliaika)1.25
Bohemians 1905Jablonec
0.5Tehdyt maalit (1. puoliaika)0.5
Bohemians 1905Jablonec
0.5Päästetyt maalit (1. puoliaika)0.25
Bohemians 1905Jablonec
1Maalien keskiarvo (1. puoliaika)0.75
Bohemians 1905Jablonec
50%Nollapeli ennen puoliaikaa75%
Bohemians 1905Jablonec
50%Ei maalia ennen puoliaikaa75%
Bohemians 1905Jablonec

Puoliajan jälkeen (2. puoliaika)

1.25Pisteet ottelua kohden (2. puoliaika)1.75
Bohemians 1905Jablonec
0.75Tehdyt maalit (2. puoliaika)0.75
Bohemians 1905Jablonec
0.75Päästetyt maalit (2. puoliaika)0.5
Bohemians 1905Jablonec
1.5Maalien keskiarvo (2. puoliaika)1.25
Bohemians 1905Jablonec
50%Nollapeli puoliajan jälkeen75%
Bohemians 1905Jablonec
25%Ei maalia puoliajan jälkeen50%
Bohemians 1905Jablonec

Bohemians 1905 — toisen puoliajan tulokset

25% W50% D25% L
5
Puoliaikapisteet
2
Puoliajan maalit
0
Maaliero (1. puoliaika)
5
Toisen puoliajan pisteet
0
Maaliero (2. puoliaika)
1.25
PPG ennen puoliaikaa
Johdon pitäminen100%

Johtaa puoliajalla 25 prosentissa otteluista ja voittaa 25 prosentissa. Voittaa myös otteluita ilman johtoasemaa puoliajalla.

Puolustus puoliajan jälkeen+0.3

Päästää 0.3 maalia enemmän ottelua kohden puoliajan jälkeen — puolustus heikkenee toisella puoliajalla.

Jablonec — toisen puoliajan tulokset

50% W25% D25% L
5
Puoliaikapisteet
2
Puoliajan maalit
+1
Maaliero (1. puoliaika)
7
Toisen puoliajan pisteet
+1
Maaliero (2. puoliaika)
1.25
PPG ennen puoliaikaa
Johdon pitäminen300%

Johtaa puoliajalla 25 prosentissa otteluista ja voittaa 75 prosentissa. Voittaa myös otteluita ilman johtoasemaa puoliajalla.

Puolustus puoliajan jälkeen+0.3

Päästää 0.3 maalia enemmän ottelua kohden puoliajan jälkeen — puolustus heikkenee toisella puoliajalla.

Bohemians 1905 — viisi viimeistä ottelua puoliajoittain
1. puoliaika2. puoliaika
Pisteet ottelua kohden1.251.25
Tehdyt maalit / ottelu0.50.8
Päästetyt maalit / ottelu0.50.8
Ottelun maalikeskiarvo1.01.5
1 maali75%75%
2 maalia25%50%
3 maalia0%25%
Nollapeli50%50%
Ei maalia50%25%
Maaliero00
Puoliaika: 25% johdossa - 50% tasatilanteessa - 25% häviöllä
2. puoliaika: 25% voitto - 50% tasatilanteessa - 25% tappio
BTTS puoliajalla (viimeiset 5): 25% - Puoliajan maalit yhteensä: 2
Jablonec — viisi viimeistä ottelua puoliajoittain
1. puoliaika2. puoliaika
Pisteet ottelua kohden1.251.75
Tehdyt maalit / ottelu0.50.8
Päästetyt maalit / ottelu0.30.5
Ottelun maalikeskiarvo0.81.3
1 maali50%75%
2 maalia25%50%
3 maalia0%0%
Nollapeli75%75%
Ei maalia75%50%
Maaliero+1+1
Puoliaika: 25% johdossa - 50% tasatilanteessa - 25% häviöllä
2. puoliaika: 50% voitto - 25% tasatilanteessa - 25% tappio
BTTS puoliajalla (viimeiset 5): 0% - Puoliajan maalit yhteensä: 2

* Taulukoiden värit kuvaavat tapahtumien yleisyyttä: vihreä on yleinen, keltainen kohtalainen ja punainen harvinainen. Kyse on yleisyydestä, ei joukkuearviosta.

Maalit minuuteittain— milloin maaleja syntyy?

Ottelun vaiheet, joissa molemmat joukkueet tekevät ja päästävät useimmin maaleja.

Bohemians 1905
TehdytPäästetyt
1
0
0-15
1
2
16-30
0
0
31-45
0
1
46-60
2
1
61-75
1
1
76-90

Vaarallisimmillaan minuuteilla 61-75 (2 goals). Päästää eniten välillä 16-30 (2). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): 0.

Jablonec
TehdytPäästetyt
0
1
0-15
1
0
16-30
1
0
31-45
1
0
46-60
2
0
61-75
0
2
76-90

Vaarallisimmillaan minuuteilla 61-75 (2 goals). Päästää eniten välillä 76-90 (2). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): -2 - myöhäiset vaiheet ovat heikkous.

* Jaksot 31–45 ja 76–90 sisältävät lisäajan maalit.

Muut joukkueindikaattorit— mitä xG, tehokkuus ja vire kertovat?

Nykykauden päättyneiden otteluiden perusteella tehty vertailu maalipaikkojen laadusta, tuloksista ja trendeistä.

Otteluprofiili

2.25
Arvioidut maalit
hyökkäys vs. vastustajan puolustus
1.0 : 1.3
Arvioitu maalijakauma
koti : vieras
76%
Tahti vs. sarja
100 % = sarjan keskiarvo
38%
Molemmat joukkueet tekivät maalin (BTTS)
molempien joukkueiden kausikeskiarvo
-56%
Derbyvaikutus
H2H-maalit vs. tyypilliset ottelut
56%
BTTS-arvio
molempien joukkueiden maalintekotiheyden perusteella
6%
0–0-riski
noin yksi 17 ottelusta
2-3
Yleisin maalimäärä
hyökkäys vs. puolustus molemmilla puolilla

Bohemians 1905

Nett xG -tasapaino
Luotujen ja sallittujen maalipaikkojen laadun ero ottelua kohden.
-0.37
Tulokset verrattuna xG:hen
Toteutuneen maalieron ja xG:n ehdottaman maalieron välinen ero.
+0.37
Pisteet verrattuna peliesitykseen
Kerättyjen pisteiden vertailu joukkueen maalieron perusteella odotettuihin pisteisiin.
-1.0 pist.
Viimeistelytehokkuus
Muutaako joukkue maalipaikat maaleiksi? Positiivinen arvo tarkoittaa, että maaleja syntyy enemmän kuin maalipaikkojen laatu ennustaa.
-0.05
Puolustustehokkuus
Pelastavatko puolustus tai maalivahti joukkueen? Positiivinen arvo tarkoittaa, että joukkue päästää vähemmän maaleja kuin sallitut paikat ennustavat.
+0.42
Hyökkäys vs. sarja
Kuinka paljon joukkue tekee maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon tässä roolissa. 120 % tarkoittaa 20 % yli keskiarvon.
82%
Puolustus vs. sarja
Kuinka paljon joukkue päästää maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon. 80 % tarkoittaa 20 % vähemmän päästettyjä maaleja.
87%
Vireen trendi
Vertaa viiden viimeisen ottelun pisteitä koko kauden keskiarvoon.
0.00
Vahvempi toinen puoliaika?
Kuinka paljon enemmän joukkue tekee maaleja puoliajan jälkeen kuin ennen sitä.
+0.3
Myöhäiset maalit
20 prosenttia joukkueen maaleista syntyy minuuteilla 76–90. Vertailun vuoksi 20 prosenttia syntyy ensimmäisten 15 minuutin aikana.
20%

Jablonec

Nett xG -tasapaino
Luotujen ja sallittujen maalipaikkojen laadun ero ottelua kohden.
-0.17
Tulokset verrattuna xG:hen
Toteutuneen maalieron ja xG:n ehdottaman maalieron välinen ero.
+0.67
Pisteet verrattuna peliesitykseen
Kerättyjen pisteiden vertailu joukkueen maalieron perusteella odotettuihin pisteisiin.
+0.2 pist.
Viimeistelytehokkuus
Muutaako joukkue maalipaikat maaleiksi? Positiivinen arvo tarkoittaa, että maaleja syntyy enemmän kuin maalipaikkojen laatu ennustaa.
-0.02
Puolustustehokkuus
Pelastavatko puolustus tai maalivahti joukkueen? Positiivinen arvo tarkoittaa, että joukkue päästää vähemmän maaleja kuin sallitut paikat ennustavat.
+0.69
Hyökkäys vs. sarja
Kuinka paljon joukkue tekee maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon tässä roolissa. 120 % tarkoittaa 20 % yli keskiarvon.
87%
Puolustus vs. sarja
Kuinka paljon joukkue päästää maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon. 80 % tarkoittaa 20 % vähemmän päästettyjä maaleja.
49%
Vireen trendi
Vertaa viiden viimeisen ottelun pisteitä koko kauden keskiarvoon.
0.00
Vahvempi toinen puoliaika?
Kuinka paljon enemmän joukkue tekee maaleja puoliajan jälkeen kuin ennen sitä.
+0.3
Myöhäiset maalit
0 prosenttia joukkueen maaleista syntyy minuuteilla 76–90. Vertailun vuoksi 0 prosenttia syntyy ensimmäisten 15 minuutin aikana.
0%

* Arvioitu maalimäärä ja -jakauma, BTTS-arvio, 0–0-riski ja maalimäärä perustuvat molempien joukkueiden julkisiin kausikeskiarvoihin ja -frekvensseihin. Tämä on tilastollinen otteluprofiili, ei yksityisen mallin ennuste tai vetovihje. Muut indikaattorit kuvaavat kauden päättyneitä otteluita.

Sarjakonteksti— onko kyseessä runsasmaalisesti sarja?

Miten joukkueet vertautuvat First League:n keskiarvoihin.

Joukkueet vs. sarja

Bohemians 1905LigaJablonec
Ottelun maalikeskiarvo▼ 2.502.95▼ 2.00
Molemmat joukkueet tekivät maalin▼ 50%59%▼ 25%
Vähintään 3 maalia (Over 2.5)▼ 50%55%▼ 25%
Clean sheetit▲ 50%22%▲ 50%
Maali ennen puoliaikaa• 75%75%▼ 50%
Maali puoliajan jälkeen▼ 75%89%▼ 75%

^ vihreä = yli sarjan keskiarvon, ˇ punainen = alle sarjan keskiarvon. Tämä näyttää eron suunnan, ei joukkuearviota.

2.95
Maalien keskiarvo ottelua kohden
59%
Molemmat joukkueet tekivät maalin
55%
Vähintään 3 maalia (Over 2.5)
22%
Clean sheetit
1.52
Kotimaalit / ottelu
1.43
Vierasmaali / ottelu
+6%
Kotihyökkäyksen etu
+6%
Kotipuolustuksen etu
+11%
Kokonaiskotietu
Maalit 1. puoliajalla (koko sarja)
75%
1 maali
25%
2 maalia
14%
3 maalia
7%
4 maalia
Maalit 2. puoliajalla (koko sarja)
89%
1 maali
55%
2 maalia
20%
3 maalia
2%
4 maalia

Kokoonpanot ja pelaajatapahtumat

Vahvistetut avauskokoonpanot, vaihtopelaajat ja tähän otteluun kirjatut pelaajatapahtumat.

Ottelun tapahtumat

Maalit, kortit ja vaihdot aikajärjestyksessä.

  1. JablonecKeltainen korttiMartin Cedidla
  2. Bohemians 1905Keltainen korttiDominik Javorček
  3. JablonecMaaliMartin CedidlaMaalisyöttö: Jan Chramosta
  4. JablonecVaihtoKentälle: Dominik HollýPois kentältä: Jan Suchan
  5. Bohemians 1905VaihtoKentälle: Václav PilařPois kentältä: Vojtěch Smrž
  6. Bohemians 1905VaihtoKentälle: Petr MirvaldPois kentältä: Dominik Javorček
  7. Bohemians 1905MaaliAleš Čermák
  8. Bohemians 1905VaihtoKentälle: Vladimír ZemanPois kentältä: Jan Matoušek
  9. Bohemians 1905Keltainen korttiDavid Lischka
  10. Bohemians 1905Keltainen korttiPeter Oluwajuwonlo Kareem
  11. Bohemians 1905Keltainen korttiPetr Mirvald

Erotuomari ja valmentajat

Avaa kausiprofiilit ja vertaa ottelutilastoja, maaleja ja kurinpitotrendejä.

Keskinäiset ottelut

Viimeisimmät kohtaamiset (2): Bohemians 1905 0 - 0 - 2 Jablonec. Maalien keskiarvo 1.00, molemmat joukkueet tekivät maalin 0% ottelua.

FK Jablonec
1 : 0
Bohemians 1905
Bohemians 1905
0 : 1
FK Jablonec

UKK

Mikä oli ottelun Bohemians 1905–Jablonec tulos?

Sarjan First League ottelu päättyi Bohemians 1905 1:1 Jablonec. Tältä sivulta löytyvät ottelun täydelliset tilastot, puoliaikakohtainen erittely ja keskinäiset ottelut.

Millaiset ovat joukkueiden Bohemians 1905 ja Jablonec keskinäiset tilastot?

2 viimeisessä keskinäisessä ottelussa Bohemians 1905 voitti 0, Jablonec voitti 2 ja 0 päättyi tasan. Näissä otteluissa tehtiin keskimäärin 1,00 maalia, ja molemmat joukkueet tekivät maalin 0 prosentissa otteluista.

Mitä maalitilastot kertovat ennen ottelua Bohemians 1905–Jablonec?

Bohemians 1905 tekee keskimäärin 1,25 maalia ottelua kohden ja Jablonec 1,25. Sarjan First League keskiarvo on 2,95 maalia, ja Over 2.5 toteutuu 55 prosentissa otteluista. BTTS toteutuu 50 prosentissa joukkueen Bohemians 1905 otteluista ja 25 prosentissa joukkueen Jablonec otteluista.

Millainen on joukkueiden Bohemians 1905 ja Jablonec nykyvire?

Viiden viimeisen ottelun perusteella Bohemians 1905 on saavuttanut 1 voittoa, 2 tasapeliä ja 1 tappiota (1,25 pistettä ottelua kohden). Jablonec on saavuttanut 3 voittoa, 0 tasapeliä ja 1 tappiota (2,25 pistettä ottelua kohden).

Mistä löydän ottelun Bohemians 1905–Jablonec vihjeen ja kattavan analyysin?

Ottelutilastot ovat täällä julkisesti saatavilla; kattava vedonlyöntianalyysi ja suositeltu vihje löytyvät NoFluffPicks-sovelluksesta.