Bragantino - Mirassol: ottelutilastot
Bragantino vs Mirassol: vire, maalit ja tärkeimmät tilastot
Mikä tämä ottelu on
Bragantino pelasi Mirassol-joukkuetta vastaan sarjassa Serie A (Brasilia). Ottelu pelattiin 7. lokakuuta 2026. Pelipaikka: Estádio Nabi Abi Chedid. Lopputulos: 1:1.
Nykyvire
Bragantino: 0-1-4, 0,20 pistettä ottelua kohden. Mirassol: 2-2-1, 1,60 pistettä ottelua kohden.
Maalitilastot
Bragantino tekee 1,18 maalia ja päästää 1,14 maalia ottelua kohden. Mirassol tekee 1,18 maalia ja päästää 1,50. Sarjan keskiarvo: 2,66 maalia.
BTTS ja Over/Under
BTTS: Bragantino 50 %, Mirassol 68 %. Over 2.5: Bragantino 39 %, Mirassol 54 %. Sarjataso: BTTS 59 %, Over 2.5 52 %.
xG, laukaukset ja pallonhallinta
xG ottelua kohden: Bragantino 1,73, Mirassol 1,51. Laukaukset ottelua kohden: Bragantino 16,4, Mirassol 13,6. Keskimääräinen pallonhallinta: Bragantino 50 %, Mirassol 51 %.
Ensimmäinen ja toinen puoliaika
Bragantino: johto puoliajalla 32 %, toisen puoliajan maalit 0,54. Mirassol: johto puoliajalla 32 %, toisen puoliajan maalit 0,50.
Maalit minuuteittain
Historiallisesti vahvin maalintekojakso on joukkueella Bragantino 31-45+ (10) ja joukkueella Mirassol 16-30 (9). Tämä on aiempien maalien jakauma, ei ennuste maalin syntyajasta.
Sarjan konteksti
Serie A: 2,66 maalia ottelua kohden, BTTS 59 %, Over 2.5 52 %.
Keskinäiset ottelut
Ennen tätä ottelua tietokannassa oli saatavilla 3 aiempaa keskinäistä ottelua: 2-1-0. Maalien keskiarvo 1,33, BTTS 33 %.
Arkistoitu ottelua edeltävä analyysi
Tämä analyysi laadittiin ennen ottelun alkua. Johtopäätökset perustuvat vain ennen ottelua saatavilla olleisiin tietoihin eivätkä sisällä lopputulosta tai ottelun jälkeisiä tilastoja.
Ottelun yleisanalyysi
Bragantino on kotikentällään ennakkosuosikki: se on voittanut 46 % kotiotteluistaan, kun taas Mirassol on voittanut vain 15 % vierasotteluistaan ja hävinnyt niistä 62 %. Kotijoukkue tekee kotikentällään keskimäärin 1,46 maalia xG:n ollessa 1,87, ja vieraat puolestaan tekevät vieraskentällä 0,92 maalia xG:n ollessa 1,24. Tämä kertoo Bragantinon suuremmasta hyökkäyspotentiaalista. Ero näkyy myös puolustuspäässä: kotijoukkue päästää kotonaan keskimäärin 1,08 maalia, kun taas Mirassol päästää vieraskentällä 1,62 maalia eikä ole vielä pitänyt siellä kertaakaan nollaa. Varovaisuuteen on silti syytä, sillä Mirassol on voittanut kaksi ja hävinnyt yhden viimeisistä viidestä ottelustaan, kun taas Bragantino on voittanut vain kerran ja hävinnyt kolmesti. Vaikka vieraiden viimeaikainen tuloskunto on parempi, heidän heikot vierasottelunsa puoltavat kotijoukkueen voittoa.
Katso tilastollinen yleiskatsausBTTS – tekevätkö molemmat joukkueet maalin?
Molemmat joukkueet tekivät maalin (BTTS) 73 prosentissa Bragantinon otteluista ja 62 prosentissa Mirassolin otteluista, eli molemmissa tapauksissa useammin kuin liigassa keskimäärin (60 %). Bragantino tekee kotikentällään keskimäärin 1,4 maalia ja luo xG:tä 1,75, kun taas Mirassol päästää vierasotteluissaan keskimäärin 1,62 maalia, mikä tukee vahvasti kotijoukkueen maalinteon todennäköisyyttä. Vierasjoukkueen maali on epävarmempi, sillä Mirassol tekee vieraissa keskimäärin 0,92 maalia eikä onnistunut maalinteossa 38 prosentissa otteluistaan. Bragantino kuitenkin päästää kotonaan keskimäärin 1,4 maalia ja pitää nollan vain 13 prosentissa otteluistaan. Viidessä viime ottelussaan Mirassol teki keskimäärin 1,4 maalia, ja Bragantino päästi 1,6, joten vierasjoukkueen maaliin liittyvästä riskistä huolimatta on todennäköisempää, että molemmat joukkueet onnistuvat maalinteossa.
Katso BTTS-tilastotOver/Under – maalianalyysi
Vahvin valinta on yli 1.5 maalia: tämä raja on ylittynyt 80 %:ssa Bragantinon otteluista ja 69 %:ssa Mirassolin otteluista. Kotijoukkueen xG-keskiarvo on 1,75, ja vierasjoukkue päästää vastustajille 1,68 xG:tä sekä 1,62 maalia ottelua kohden, mikä lupaa Bragantinolle maalipaikkoja. Mirassol tekee keskimäärin 0,92 maalia, mutta Bragantino päästää 1,40, joten myös vierasjoukkueen maali on mahdollinen. Ottelun maaliennuste 2,77 puoltaa yli 1.5 maalia, kun taas 2.5 maalin linja on epävarmempi: vähintään 3 maalia on nähty 60 %:ssa kotijoukkueen otteluista ja 46 %:ssa vierasjoukkueen otteluista.
Katso Over/Under-tilastotHT/FT – puoliaika- ja lopputulosskenaario
Todennäköisin skenaario on, että Bragantino johtaa tauolla ja pitää johtonsa ottelun loppuun asti. Kotijoukkue johti tauolla 40 %:ssa otteluistaan, kun taas Mirassol oli ensimmäisen puoliajan jälkeen tappiolla 38 %:ssa otteluistaan. Bragantino teki ensimmäisellä puoliajalla keskimäärin 0,8 maalia, ja vieraat päästivät 0,77 maalia. Kotijoukkueen voiton puolesta puhuvat myös keskimääräinen xG 1,75 verrattuna Mirassolin lukemaan 1,24 sekä 5,67 maalia kohti suuntautunutta laukausta ottelua kohden verrattuna 3,31:een. Vihje ei kuitenkaan ole varma: viidessä viime ottelussaan Mirassol keräsi keskimäärin 1,6 pistettä ottelua kohden, kun Bragantinon vastaava lukema oli 0,8, ja kotijoukkue pelasi tauolla tasan 47 %:ssa otteluistaan. Tästä huolimatta Bragantinon koko kauden etu voittoprosentissa, 40 % vastaan 15 %, tekee 1/1:stä edelleen vahvimman yksittäisen vaihtoehdon.
Katso ensimmäisen ja toisen puoliajan tilastotPuoliskoittain
Ottelutilastot
Otteluennakko— mitä kauden luvut kertovat?
Tämä joukkueprofiili perustuu kauden tietoihin ja vireeseen. Ottelun kulkutilastot näytetään vasta ottelun päätyttyä.
Joukkueiden tilastot— kumpi on tehokkaampi?
Molempien joukkueiden hyökkäyksen ja puolustuksen vertailu kuluvalla kaudella.
Laukausten laatu
| Bragantino | Mirassol | |
|---|---|---|
| Tarkkuus (laukaukset maalia kohti) | 31% | 34% |
| Paikkojen laatu (xG/laukaus) | 0.11 | 0.11 |
| Viimeistely (maalit laukausta kohti maalia) | 0.23 | 0.26 |
Noin 0,08:n xG/laukaus tarkoittaa yleensä kaukolaukauksia; 0,15 tai enemmän yleensä boksipaikkoja. Tyyliluokitus perustuu pallonhallintaan, laukausten määrään ja tehokkuuteen.
* xG (odotetut maalit) kertoo, kuinka monta maalia joukkueen pitäisi tehdä paikoistaan. Jos toteutuneet maalit ylittävät xG:n, viimeistely on keskimääräistä parempaa; jos ne alittavat xG:n, paikkoja hukataan.
Joukkueen vire— kumpi on paremmassa vireessä?
Viisi viimeistä ottelua ja kauden tilasto kokonaisuutena sekä koti- ja vierasotteluissa.
Mirassol on 700 % parempi kategoriassa viiden viimeisen ottelun vire.
0.2 pistettä / ottelu - Bragantino · 1.6 pistettä / ottelu - Mirassol
Maalit— miten joukkueet tekevät ja päästävät maaleja?
Molempien joukkueiden tekemien ja päästämien maalien määrät sekä Clean sheetien ja maaleitta jäämisen yleisyys.
Bragantino on 32 % parempi kategoriassa päästetyt maalit ottelua kohden.
1.14 maalia / ottelu - Bragantino · 1.5 maalia / ottelu - Mirassol
Bragantino tekee maalin 75 prosentissa otteluista (21 / 28 ottelua), kun taas Mirassol pitää maalinsa puhtaana 7 prosentissa (2 / 28 ottelua).
Mirassol tekee maalin 75 prosentissa otteluista (21 / 28 ottelua), kun taas Bragantino pitää maalinsa puhtaana 29 prosentissa (8 / 28 ottelua).
Kuinka usein tehdään vähintään...
Kuinka usein päästetään vähintään...
* Tilastot sisältävät molempien joukkueiden koti- ja vierasottelut kuluvalla kaudella.
Molemmat joukkueet tekivät maalin (BTTS)— kuinka usein molemmat joukkueet tekevät maalin?
Kuinka usein molempien joukkueiden otteluissa tehdään maaleja kummallekin puolelle verrattuna sarjan keskiarvoon.
Maalikuviot
BTTS ja maalimäärä
Maalimäärä (Over/Under)— kuinka usein näissä otteluissa ylitetään maalirajat?
Kuinka usein joukkueiden otteluissa ylitetään maalirajat koko ottelussa ja kummallakin puoliskolla.
Koko ottelu – joukkuevertailu (Over)
Over / Under - Bragantino
Over / Under - Mirassol
1. puoliaika
2. puoliaika
Ottelun puoliskot— milloin joukkueet tekevät useammin maaleja?
Miten joukkueet jakavat suorituksensa ensimmäisen ja toisen puoliajan välillä: maalit, pisteet, nollapelit ja puoliaikatilanne.
Ennen puoliaikaa (1. puoliaika)
Puoliajan jälkeen (2. puoliaika)
Bragantino — toisen puoliajan tulokset
Johtaa puoliajalla 32 prosentissa otteluista ja voittaa 36 prosentissa. Voittaa myös otteluita ilman johtoasemaa puoliajalla.
Puolustus pysyy vakaana koko ottelun ajan.
Mirassol — toisen puoliajan tulokset
Johtaa puoliajalla 32 prosentissa otteluista ja voittaa 29 prosentissa. Säilyttää johtoaseman yleensä loppuun asti.
Päästää 0.4 maalia enemmän ottelua kohden puoliajan jälkeen — puolustus heikkenee toisella puoliajalla.
| 1. puoliaika | 2. puoliaika | |
|---|---|---|
| Pisteet ottelua kohden | 0.80 | 1.00 |
| Tehdyt maalit / ottelu | 0.6 | 0.4 |
| Päästetyt maalit / ottelu | 1.2 | 0.6 |
| Ottelun maalikeskiarvo | 1.8 | 1.0 |
| 1 maali | 100% | 80% |
| 2 maalia | 40% | 20% |
| 3 maalia | 20% | 0% |
| Nollapeli | 20% | 40% |
| Ei maalia | 60% | 60% |
| Maaliero | -3 | -1 |
| 1. puoliaika | 2. puoliaika | |
|---|---|---|
| Pisteet ottelua kohden | 1.00 | 1.80 |
| Tehdyt maalit / ottelu | 0.4 | 1.0 |
| Päästetyt maalit / ottelu | 0.8 | 0.4 |
| Ottelun maalikeskiarvo | 1.2 | 1.4 |
| 1 maali | 60% | 60% |
| 2 maalia | 60% | 60% |
| 3 maalia | 0% | 20% |
| Nollapeli | 60% | 60% |
| Ei maalia | 80% | 40% |
| Maaliero | -2 | +3 |
* Taulukoiden värit kuvaavat tapahtumien yleisyyttä: vihreä on yleinen, keltainen kohtalainen ja punainen harvinainen. Kyse on yleisyydestä, ei joukkuearviosta.
Maalit minuuteittain— milloin maaleja syntyy?
Ottelun vaiheet, joissa molemmat joukkueet tekevät ja päästävät useimmin maaleja.
Vaarallisimmillaan minuuteilla 31-45 (10 goals). Päästää eniten välillä 16-30 (6). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): +1 - voittaa myöhäiset vaiheet.
Vaarallisimmillaan minuuteilla 16-30 (9 goals). Päästää eniten välillä 76-90 (14). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): -8 - myöhäiset vaiheet ovat heikkous.
* Jaksot 31–45 ja 76–90 sisältävät lisäajan maalit.
Muut joukkueindikaattorit— mitä xG, tehokkuus ja vire kertovat?
Nykykauden päättyneiden otteluiden perusteella tehty vertailu maalipaikkojen laadusta, tuloksista ja trendeistä.
Otteluprofiili
Bragantino
Mirassol
* Arvioitu maalimäärä ja -jakauma, BTTS-arvio, 0–0-riski ja maalimäärä perustuvat molempien joukkueiden julkisiin kausikeskiarvoihin ja -frekvensseihin. Tämä on tilastollinen otteluprofiili, ei yksityisen mallin ennuste tai vetovihje. Muut indikaattorit kuvaavat kauden päättyneitä otteluita.
Sarjakonteksti— onko kyseessä runsasmaalisesti sarja?
Miten joukkueet vertautuvat Serie A:n keskiarvoihin.
Joukkueet vs. sarja
| Bragantino | Liga | Mirassol | |
|---|---|---|---|
| Ottelun maalikeskiarvo | ▼ 2.32 | 2.66 | • 2.68 |
| Molemmat joukkueet tekivät maalin | ▼ 50% | 59% | ▲ 68% |
| Vähintään 3 maalia (Over 2.5) | ▼ 39% | 52% | ▲ 54% |
| Clean sheetit | ▲ 29% | 23% | ▼ 7% |
| Maali ennen puoliaikaa | • 75% | 75% | • 75% |
| Maali puoliajan jälkeen | ▲ 82% | 78% | ▲ 82% |
^ vihreä = yli sarjan keskiarvon, ˇ punainen = alle sarjan keskiarvon. Tämä näyttää eron suunnan, ei joukkuearviota.
Kokoonpanot ja pelaajatapahtumat
Vahvistetut avauskokoonpanot, vaihtopelaajat ja tähän otteluun kirjatut pelaajatapahtumat.
Kotijoukkue
Avauskokoonpano
Vaihtopelaajat
Vierasjoukkue
Avauskokoonpano
Vaihtopelaajat
Ottelun tapahtumat
Maalit, kortit ja vaihdot aikajärjestyksessä.
Erotuomari ja valmentajat
Avaa kausiprofiilit ja vertaa ottelutilastoja, maaleja ja kurinpitotrendejä.
Keskinäiset ottelut
Viimeisimmät kohtaamiset (3): Bragantino 2 - 1 - 0 Mirassol. Maalien keskiarvo 1.33, molemmat joukkueet tekivät maalin 33% ottelua.
UKK
Mikä oli ottelun Bragantino–Mirassol tulos?
Sarjan Serie A ottelu päättyi Bragantino 1:1 Mirassol. Tältä sivulta löytyvät ottelun täydelliset tilastot, puoliaikakohtainen erittely ja keskinäiset ottelut.
Millaiset ovat joukkueiden Bragantino ja Mirassol keskinäiset tilastot?
3 viimeisessä keskinäisessä ottelussa Bragantino voitti 2, Mirassol voitti 0 ja 1 päättyi tasan. Näissä otteluissa tehtiin keskimäärin 1,33 maalia, ja molemmat joukkueet tekivät maalin 33 prosentissa otteluista.
Mitä maalitilastot kertovat ennen ottelua Bragantino–Mirassol?
Bragantino tekee keskimäärin 1,18 maalia ottelua kohden ja Mirassol 1,18. Sarjan Serie A keskiarvo on 2,66 maalia, ja Over 2.5 toteutuu 52 prosentissa otteluista. BTTS toteutuu 50 prosentissa joukkueen Bragantino otteluista ja 68 prosentissa joukkueen Mirassol otteluista.
Millainen on joukkueiden Bragantino ja Mirassol nykyvire?
Viiden viimeisen ottelun perusteella Bragantino on saavuttanut 0 voittoa, 1 tasapeliä ja 4 tappiota (0,20 pistettä ottelua kohden). Mirassol on saavuttanut 2 voittoa, 2 tasapeliä ja 1 tappiota (1,60 pistettä ottelua kohden).
Mistä löydän ottelun Bragantino–Mirassol vihjeen ja kattavan analyysin?
Ottelutilastot ovat täällä julkisesti saatavilla; kattava vedonlyöntianalyysi ja suositeltu vihje löytyvät NoFluffPicks-sovelluksesta.


