Slovenia - PrvaLigaŠtadion ŽŠDTiedot päivitetty 15. lokakuuta 2026

Bravo - Radomlje: ottelutilastot

Perustelut:

Täysi analyysi ja pick sovelluksessa

Katso tämän ottelun vedonlyöntianalyysi, pick, Value Bet ja täydet perustelut.

Katso analyysi ja pick

Bravo vs Radomlje: vire, maalit ja tärkeimmät tilastot

Mikä tämä ottelu on

Bravo kohtaa Radomlje-joukkueen sarjassa PrvaLiga (Slovenia). Ottelu pelataan 17. lokakuuta 2026. Pelipaikka: Štadion ŽŠD.

Nykyvire

Bravo: 3-1-1, 2,00 pistettä ottelua kohden. Radomlje: 0-2-3, 0,40 pistettä ottelua kohden.

Maalitilastot

Bravo tekee 1,09 maalia ja päästää 1,00 maalia ottelua kohden. Radomlje tekee 1,20 maalia ja päästää 2,10. Sarjan keskiarvo: 2,70 maalia.

BTTS ja Over/Under

BTTS: Bravo 45 %, Radomlje 70 %. Over 2.5: Bravo 45 %, Radomlje 80 %. Sarjataso: BTTS 54 %, Over 2.5 50 %.

xG, laukaukset ja pallonhallinta

xG ottelua kohden: Bravo 1,49, Radomlje 1,53. Laukaukset ottelua kohden: Bravo 11,8, Radomlje 10,9. Keskimääräinen pallonhallinta: Bravo 42 %, Radomlje 49 %.

Ensimmäinen ja toinen puoliaika

Bravo: johto puoliajalla 36 %, toisen puoliajan maalit 0,64. Radomlje: johto puoliajalla 30 %, toisen puoliajan maalit 0,50.

Maalit minuuteittain

Historiallisesti vahvin maalintekojakso on joukkueella Bravo 16-30 (4) ja joukkueella Radomlje 76-90+ (4). Tämä on aiempien maalien jakauma, ei ennuste maalin syntyajasta.

Sarjan konteksti

PrvaLiga: 2,70 maalia ottelua kohden, BTTS 54 %, Over 2.5 50 %.

Keskinäiset ottelut

Ennen tätä ottelua tietokannassa oli saatavilla 5 aiempaa keskinäistä ottelua: 4-0-1. Maalien keskiarvo 4,00, BTTS 60 %.

Ennen ottelua

1X2-kertoimet

(1.84)
(3.50)
(3.62)

Otteluennakko— mitä kauden luvut kertovat?

Tämä joukkueprofiili perustuu kauden tietoihin ja vireeseen. Ottelun kulkutilastot näytetään vasta ottelun päätyttyä.

1.09Tehdyt maalit / ottelu1.2
BravoRadomlje
1Päästetyt maalit / ottelu2.1
BravoRadomlje
42%Keskimääräinen pallonhallinta49%
BravoRadomlje
4.27Laukaukset maalia kohti / ottelu3.7
BravoRadomlje

Joukkueiden tilastot— kumpi on tehokkaampi?

Molempien joukkueiden hyökkäyksen ja puolustuksen vertailu kuluvalla kaudella.

11.82Laukaukset ottelua kohden10.9
BravoRadomlje
4.27Laukaukset maalia kohti3.7
BravoRadomlje
9.2%Laukausten tehokkuus11%
BravoRadomlje
42%Pallonhallinta49%
BravoRadomlje
1.49Tehty xG1.53
BravoRadomlje
1.71Päästetty xG1.86
BravoRadomlje

Laukausten laatu

Bravo: TasapainoinenRadomlje: Tasapainoinen
BravoRadomlje
Tarkkuus (laukaukset maalia kohti)36%34%
Paikkojen laatu (xG/laukaus)0.130.14
Viimeistely (maalit laukausta kohti maalia)0.260.32

Noin 0,08:n xG/laukaus tarkoittaa yleensä kaukolaukauksia; 0,15 tai enemmän yleensä boksipaikkoja. Tyyliluokitus perustuu pallonhallintaan, laukausten määrään ja tehokkuuteen.

* xG (odotetut maalit) kertoo, kuinka monta maalia joukkueen pitäisi tehdä paikoistaan. Jos toteutuneet maalit ylittävät xG:n, viimeistely on keskimääräistä parempaa; jos ne alittavat xG:n, paikkoja hukataan.

Joukkueen vire— kumpi on paremmassa vireessä?

Viisi viimeistä ottelua ja kauden tilasto kokonaisuutena sekä koti- ja vierasotteluissa.

Bravo on 400 % parempi kategoriassa viiden viimeisen ottelun vire.

2 pistettä / ottelu - Bravo · 0.4 pistettä / ottelu - Radomlje

Bravo
WDWWL
Kauden tulosjakauma
45% W27% D27% L
Kausi (V-T-H)
5-3-3
1.64 pistettä / ottelu · maaliero +1
Viimeiset 5 (V-T-H)
3-1-1
2.00 pistettä / ottelu
Saldo kotona (W-D-L)
3-1-1
Viimeiset 5 kotona
3-1-1
LDWWW
Viimeiset 5 ottelua – keskiarvot
Tehdyt maalit: 1.2Päästetyt maalit: 0.6xG: 1.32Vastustajan xG: 1.38BTTS: 40%Over 2.5: 40%
Radomlje
DLLLD
Ei voittoa viidessä viimeisessä ottelussa
Kauden tulosjakauma
10% W30% D60% L
Kausi (V-T-H)
1-3-6
0.60 pistettä / ottelu · maaliero -9
Viimeiset 5 (V-T-H)
0-2-3
0.40 pistettä / ottelu
Saldo vieraissa (W-D-L)
1-1-2
Viimeiset 5 vieraissa
1-1-2
DWLL
Viimeiset 5 ottelua – keskiarvot
Tehdyt maalit: 1.0Päästetyt maalit: 2.2xG: 1.38Vastustajan xG: 2.30BTTS: 60%Over 2.5: 80%

Maalit— miten joukkueet tekevät ja päästävät maaleja?

Molempien joukkueiden tekemien ja päästämien maalien määrät sekä Clean sheetien ja maaleitta jäämisen yleisyys.

Radomlje on 10 % parempi kategoriassa tehdyt maalit ottelua kohden.

1.09 maalia / ottelu - Bravo · 1.2 maalia / ottelu - Radomlje

Bravo on 110 % parempi kategoriassa päästetyt maalit ottelua kohden.

1 maalia / ottelu - Bravo · 2.1 maalia / ottelu - Radomlje

Bravo:n maalintekoprofiili: erittäin vahva

Bravo tekee maalin 64 prosentissa otteluista (7 / 11 ottelua), kun taas Radomlje pitää maalinsa puhtaana 10 prosentissa (1 / 10 ottelua).

Radomlje:n maalintekoprofiili: vahva

Radomlje tekee maalin 70 prosentissa otteluista (7 / 10 ottelua), kun taas Bravo pitää maalinsa puhtaana 36 prosentissa (4 / 11 ottelua).

12Tehdyt maalit (kausi)12
BravoRadomlje
11Päästetyt maalit (kausi)21
BravoRadomlje
2.09Ottelun maalikeskiarvo3.3
BravoRadomlje
6Tehdyt maalit (viimeiset 5)5
BravoRadomlje
3Päästetyt maalit (viimeiset 5)11
BravoRadomlje

Kuinka usein tehdään vähintään...

64%1 maali70%
BravoRadomlje
45%2 maalia30%
BravoRadomlje
0%3 maalia20%
BravoRadomlje
0%4 maalia0%
BravoRadomlje

Kuinka usein päästetään vähintään...

64%1 maali90%
BravoRadomlje
18%2 maalia80%
BravoRadomlje
18%3 maalia40%
BravoRadomlje
0%4 maalia0%
BravoRadomlje

* Tilastot sisältävät molempien joukkueiden koti- ja vierasottelut kuluvalla kaudella.

Molemmat joukkueet tekivät maalin (BTTS)— kuinka usein molemmat joukkueet tekevät maalin?

Kuinka usein molempien joukkueiden otteluissa tehdään maaleja kummallekin puolelle verrattuna sarjan keskiarvoon.

Maalikuviot

9%BTTS puoliajalla20%
BravoRadomlje
0%BTTS molemmilla puoliskoilla10%
BravoRadomlje
36%Maali molemmilla puoliskoilla20%
BravoRadomlje

BTTS ja maalimäärä

36%Vähintään 3 maalia ja BTTS70%
BravoRadomlje
9%Vähintään 3 maalia ilman BTTS:ää10%
BravoRadomlje
40%BTTS – viimeiset 560%
BravoRadomlje

Maalimäärä (Over/Under)— kuinka usein näissä otteluissa ylitetään maalirajat?

Kuinka usein joukkueiden otteluissa ylitetään maalirajat koko ottelussa ja kummallakin puoliskolla.

1. puoliaika

82%Vähintään 1 maali ennen puoliaikaa80%
BravoRadomlje
9%Vähintään 2 maalia ennen puoliaikaa40%
BravoRadomlje
0%Vähintään 3 maalia ennen puoliaikaa20%
BravoRadomlje

2. puoliaika

73%Vähintään 1 maali puoliajan jälkeen80%
BravoRadomlje
36%Vähintään 2 maalia puoliajan jälkeen60%
BravoRadomlje
9%Vähintään 3 maalia puoliajan jälkeen20%
BravoRadomlje

Ottelun puoliskot— milloin joukkueet tekevät useammin maaleja?

Miten joukkueet jakavat suorituksensa ensimmäisen ja toisen puoliajan välillä: maalit, pisteet, nollapelit ja puoliaikatilanne.

Bravo on 13 % parempi kategoriassa ensimmäisen puoliajan vire (puoliaikapisteet).

1.36 pistettä / ottelu - Bravo · 1.2 pistettä / ottelu - Radomlje

Bravo — puoliaikatilanne
36% johdossa27% tasatilanteessa36% häviöllä
Radomlje — puoliaikatilanne
30% johdossa30% tasatilanteessa40% häviöllä

Ennen puoliaikaa (1. puoliaika)

1.36Pisteet ottelua kohden (1. puoliaika)1.2
BravoRadomlje
0.45Tehdyt maalit (1. puoliaika)0.7
BravoRadomlje
0.45Päästetyt maalit (1. puoliaika)0.9
BravoRadomlje
0.91Maalien keskiarvo (1. puoliaika)1.6
BravoRadomlje
55%Nollapeli ennen puoliaikaa50%
BravoRadomlje
55%Ei maalia ennen puoliaikaa50%
BravoRadomlje

Puoliajan jälkeen (2. puoliaika)

1.73Pisteet ottelua kohden (2. puoliaika)0.7
BravoRadomlje
0.64Tehdyt maalit (2. puoliaika)0.5
BravoRadomlje
0.55Päästetyt maalit (2. puoliaika)1.2
BravoRadomlje
1.18Maalien keskiarvo (2. puoliaika)1.7
BravoRadomlje
73%Nollapeli puoliajan jälkeen20%
BravoRadomlje
45%Ei maalia puoliajan jälkeen60%
BravoRadomlje

Bravo — toisen puoliajan tulokset

45% W36% D18% L
15
Puoliaikapisteet
5
Puoliajan maalit
0
Maaliero (1. puoliaika)
19
Toisen puoliajan pisteet
+1
Maaliero (2. puoliaika)
1.36
PPG ennen puoliaikaa
Johdon pitäminen125%

Johtaa puoliajalla 36 prosentissa otteluista ja voittaa 45 prosentissa. Voittaa myös otteluita ilman johtoasemaa puoliajalla.

Puolustus puoliajan jälkeen+0.1

Päästää 0.1 maalia enemmän ottelua kohden puoliajan jälkeen — puolustus heikkenee toisella puoliajalla.

Radomlje — toisen puoliajan tulokset

10% W40% D50% L
12
Puoliaikapisteet
7
Puoliajan maalit
-2
Maaliero (1. puoliaika)
7
Toisen puoliajan pisteet
-7
Maaliero (2. puoliaika)
1.20
PPG ennen puoliaikaa
Johdon pitäminen33%

Johtaa puoliajalla 30 prosentissa otteluista ja voittaa 10 prosentissa. Menettää johtoaseman toisinaan toisella puoliajalla.

Puolustus puoliajan jälkeen+0.3

Päästää 0.3 maalia enemmän ottelua kohden puoliajan jälkeen — puolustus heikkenee toisella puoliajalla.

Bravo — viisi viimeistä ottelua puoliajoittain
1. puoliaika2. puoliaika
Pisteet ottelua kohden1.002.20
Tehdyt maalit / ottelu0.40.8
Päästetyt maalit / ottelu0.60.0
Ottelun maalikeskiarvo1.00.8
1 maali80%60%
2 maalia20%20%
3 maalia0%0%
Nollapeli40%100%
Ei maalia60%40%
Maaliero-1+4
Puoliaika: 20% johdossa - 40% tasatilanteessa - 40% häviöllä
2. puoliaika: 60% voitto - 40% tasatilanteessa - 0% tappio
BTTS puoliajalla (viimeiset 5): 20% - Puoliajan maalit yhteensä: 2
Radomlje — viisi viimeistä ottelua puoliajoittain
1. puoliaika2. puoliaika
Pisteet ottelua kohden1.200.40
Tehdyt maalit / ottelu0.60.4
Päästetyt maalit / ottelu0.81.4
Ottelun maalikeskiarvo1.41.8
1 maali60%80%
2 maalia40%60%
3 maalia20%20%
Nollapeli60%20%
Ei maalia60%60%
Maaliero-1-5
Puoliaika: 20% johdossa - 60% tasatilanteessa - 20% häviöllä
2. puoliaika: 0% voitto - 40% tasatilanteessa - 60% tappio
BTTS puoliajalla (viimeiset 5): 20% - Puoliajan maalit yhteensä: 3

* Taulukoiden värit kuvaavat tapahtumien yleisyyttä: vihreä on yleinen, keltainen kohtalainen ja punainen harvinainen. Kyse on yleisyydestä, ei joukkuearviosta.

Maalit minuuteittain— milloin maaleja syntyy?

Ottelun vaiheet, joissa molemmat joukkueet tekevät ja päästävät useimmin maaleja.

Bravo
TehdytPäästetyt
1
1
0-15
4
1
16-30
0
3
31-45
1
1
46-60
3
0
61-75
3
5
76-90

Vaarallisimmillaan minuuteilla 16-30 (4 goals). Päästää eniten välillä 76-90 (5). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): -2 - myöhäiset vaiheet ovat heikkous.

Radomlje
TehdytPäästetyt
2
3
0-15
2
4
16-30
3
2
31-45
1
3
46-60
0
2
61-75
4
7
76-90

Vaarallisimmillaan minuuteilla 76-90 (4 goals). Päästää eniten välillä 76-90 (7). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): -3 - myöhäiset vaiheet ovat heikkous.

* Jaksot 31–45 ja 76–90 sisältävät lisäajan maalit.

Muut joukkueindikaattorit— mitä xG, tehokkuus ja vire kertovat?

Nykykauden päättyneiden otteluiden perusteella tehty vertailu maalipaikkojen laadusta, tuloksista ja trendeistä.

Otteluprofiili

2.70
Arvioidut maalit
hyökkäys vs. vastustajan puolustus
1.6 : 1.1
Arvioitu maalijakauma
koti : vieras
100%
Tahti vs. sarja
100 % = sarjan keskiarvo
58%
Molemmat joukkueet tekivät maalin (BTTS)
molempien joukkueiden kausikeskiarvo
+48%
Derbyvaikutus
H2H-maalit vs. tyypilliset ottelut
45%
BTTS-arvio
molempien joukkueiden maalintekotiheyden perusteella
11%
0–0-riski
noin yksi 9 ottelusta
2-3
Yleisin maalimäärä
hyökkäys vs. puolustus molemmilla puolilla

Bravo

Nett xG -tasapaino
Luotujen ja sallittujen maalipaikkojen laadun ero ottelua kohden.
-0.22
Tulokset verrattuna xG:hen
Toteutuneen maalieron ja xG:n ehdottaman maalieron välinen ero.
+0.31
Pisteet verrattuna peliesitykseen
Kerättyjen pisteiden vertailu joukkueen maalieron perusteella odotettuihin pisteisiin.
+0.1 pist.
Viimeistelytehokkuus
Muutaako joukkue maalipaikat maaleiksi? Positiivinen arvo tarkoittaa, että maaleja syntyy enemmän kuin maalipaikkojen laatu ennustaa.
-0.40
Puolustustehokkuus
Pelastavatko puolustus tai maalivahti joukkueen? Positiivinen arvo tarkoittaa, että joukkue päästää vähemmän maaleja kuin sallitut paikat ennustavat.
+0.71
Hyökkäys vs. sarja
Kuinka paljon joukkue tekee maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon tässä roolissa. 120 % tarkoittaa 20 % yli keskiarvon.
82%
Puolustus vs. sarja
Kuinka paljon joukkue päästää maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon. 80 % tarkoittaa 20 % vähemmän päästettyjä maaleja.
73%
Vireen trendi
Vertaa viiden viimeisen ottelun pisteitä koko kauden keskiarvoon.
+0.36
Vahvempi toinen puoliaika?
Kuinka paljon enemmän joukkue tekee maaleja puoliajan jälkeen kuin ennen sitä.
+0.2
Myöhäiset maalit
25 prosenttia joukkueen maaleista syntyy minuuteilla 76–90. Vertailun vuoksi 8 prosenttia syntyy ensimmäisten 15 minuutin aikana.
25%

Radomlje

Nett xG -tasapaino
Luotujen ja sallittujen maalipaikkojen laadun ero ottelua kohden.
-0.33
Tulokset verrattuna xG:hen
Toteutuneen maalieron ja xG:n ehdottaman maalieron välinen ero.
-0.57
Pisteet verrattuna peliesitykseen
Kerättyjen pisteiden vertailu joukkueen maalieron perusteella odotettuihin pisteisiin.
-1.4 pist.
Viimeistelytehokkuus
Muutaako joukkue maalipaikat maaleiksi? Positiivinen arvo tarkoittaa, että maaleja syntyy enemmän kuin maalipaikkojen laatu ennustaa.
-0.33
Puolustustehokkuus
Pelastavatko puolustus tai maalivahti joukkueen? Positiivinen arvo tarkoittaa, että joukkue päästää vähemmän maaleja kuin sallitut paikat ennustavat.
-0.24
Hyökkäys vs. sarja
Kuinka paljon joukkue tekee maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon tässä roolissa. 120 % tarkoittaa 20 % yli keskiarvon.
88%
Puolustus vs. sarja
Kuinka paljon joukkue päästää maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon. 80 % tarkoittaa 20 % vähemmän päästettyjä maaleja.
158%
Vireen trendi
Vertaa viiden viimeisen ottelun pisteitä koko kauden keskiarvoon.
-0.20
Vahvempi toinen puoliaika?
Kuinka paljon enemmän joukkue tekee maaleja puoliajan jälkeen kuin ennen sitä.
-0.2
Myöhäiset maalit
33 prosenttia joukkueen maaleista syntyy minuuteilla 76–90. Vertailun vuoksi 17 prosenttia syntyy ensimmäisten 15 minuutin aikana.
33%

* Arvioitu maalimäärä ja -jakauma, BTTS-arvio, 0–0-riski ja maalimäärä perustuvat molempien joukkueiden julkisiin kausikeskiarvoihin ja -frekvensseihin. Tämä on tilastollinen otteluprofiili, ei yksityisen mallin ennuste tai vetovihje. Muut indikaattorit kuvaavat kauden päättyneitä otteluita.

Sarjakonteksti— onko kyseessä runsasmaalisesti sarja?

Miten joukkueet vertautuvat PrvaLiga:n keskiarvoihin.

Joukkueet vs. sarja

BravoLigaRadomlje
Ottelun maalikeskiarvo▼ 2.092.70▲ 3.30
Molemmat joukkueet tekivät maalin▼ 45%54%▲ 70%
Vähintään 3 maalia (Over 2.5)▼ 45%50%▲ 80%
Clean sheetit▲ 36%28%▼ 10%
Maali ennen puoliaikaa▲ 82%74%▲ 80%
Maali puoliajan jälkeen▼ 73%80%• 80%

^ vihreä = yli sarjan keskiarvon, ˇ punainen = alle sarjan keskiarvon. Tämä näyttää eron suunnan, ei joukkuearviota.

2.70
Maalien keskiarvo ottelua kohden
54%
Molemmat joukkueet tekivät maalin
50%
Vähintään 3 maalia (Over 2.5)
28%
Clean sheetit
1.33
Kotimaalit / ottelu
1.37
Vierasmaali / ottelu
+-3%
Kotihyökkäyksen etu
+-3%
Kotipuolustuksen etu
+0%
Kokonaiskotietu
Maalit 1. puoliajalla (koko sarja)
74%
1 maali
22%
2 maalia
13%
3 maalia
4%
4 maalia
Maalit 2. puoliajalla (koko sarja)
80%
1 maali
44%
2 maalia
22%
3 maalia
9%
4 maalia

Keskinäiset ottelut

Viimeisimmät kohtaamiset (5): Bravo 4 - 0 - 1 Radomlje. Maalien keskiarvo 4.00, molemmat joukkueet tekivät maalin 60% ottelua.

UKK

Milloin Bravo ja Radomlje pelaavat?

Bravo kohtaa joukkueen Radomlje 17. lokakuuta 2026 sarjassa PrvaLiga stadionilla Štadion ŽŠD. Tarkka alkamisaika omalla aikavyöhykkeelläsi näkyy ottelusivun yläosassa.

Millaiset ovat joukkueiden Bravo ja Radomlje keskinäiset tilastot?

5 viimeisessä keskinäisessä ottelussa Bravo voitti 4, Radomlje voitti 1 ja 0 päättyi tasan. Näissä otteluissa tehtiin keskimäärin 4,00 maalia, ja molemmat joukkueet tekivät maalin 60 prosentissa otteluista.

Mitä maalitilastot kertovat ennen ottelua Bravo–Radomlje?

Bravo tekee keskimäärin 1,09 maalia ottelua kohden ja Radomlje 1,20. Sarjan PrvaLiga keskiarvo on 2,70 maalia, ja Over 2.5 toteutuu 50 prosentissa otteluista. BTTS toteutuu 45 prosentissa joukkueen Bravo otteluista ja 70 prosentissa joukkueen Radomlje otteluista.

Millainen on joukkueiden Bravo ja Radomlje nykyvire?

Viiden viimeisen ottelun perusteella Bravo on saavuttanut 3 voittoa, 1 tasapeliä ja 1 tappiota (2,00 pistettä ottelua kohden). Radomlje on saavuttanut 0 voittoa, 2 tasapeliä ja 3 tappiota (0,40 pistettä ottelua kohden).

Mistä löydän ottelun Bravo–Radomlje vihjeen ja kattavan analyysin?

Vertaa tällä sivulla ottelun Bravo–Radomlje taustalla olevia lukuja. Avaa NoFluffPicks-sovellus vedonlyöntianalyysiä, vihjettä, Value Bet -kohdetta ja sen perusteluja varten.