Thaimaa - Thai League T1Tiedot päivitetty 20. lokakuuta 2026

Buriram United - Sisaket United: ottelutilastot

Perustelut:

Täysi analyysi ja pick sovelluksessa

Katso tämän ottelun vedonlyöntianalyysi, pick, Value Bet ja täydet perustelut.

Katso analyysi ja pick

Buriram United vs Sisaket United: vire, maalit ja tärkeimmät tilastot

Mikä tämä ottelu on

Buriram United kohtaa Sisaket United-joukkueen sarjassa Thai League T1 (Thaimaa). Ottelu pelataan 24. lokakuuta 2026.

Nykyvire

Buriram United: 4-1-0, 2,60 pistettä ottelua kohden. Sisaket United: 2-1-2, 1,40 pistettä ottelua kohden.

Maalitilastot

Buriram United tekee 1,80 maalia ja päästää 0,80 maalia ottelua kohden. Sisaket United tekee 1,00 maalia ja päästää 1,20. Sarjan keskiarvo: 2,88 maalia.

BTTS ja Over/Under

BTTS: Buriram United 60 %, Sisaket United 60 %. Over 2.5: Buriram United 40 %, Sisaket United 40 %. Sarjataso: BTTS 65 %, Over 2.5 55 %.

xG, laukaukset ja pallonhallinta

xG ottelua kohden: Buriram United 2,25, Sisaket United 1,75. Laukaukset ottelua kohden: Buriram United 21,0, Sisaket United 16,0. Keskimääräinen pallonhallinta: Buriram United 63 %, Sisaket United 44 %.

Ensimmäinen ja toinen puoliaika

Buriram United: johto puoliajalla 80 %, toisen puoliajan maalit 0,40. Sisaket United: johto puoliajalla 0 %, toisen puoliajan maalit 0,80.

Maalit minuuteittain

Historiallisesti vahvin maalintekojakso on joukkueella Buriram United 31-45+ (5) ja joukkueella Sisaket United 76-90+ (3). Tämä on aiempien maalien jakauma, ei ennuste maalin syntyajasta.

Sarjan konteksti

Thai League T1: 2,88 maalia ottelua kohden, BTTS 65 %, Over 2.5 55 %.

Keskinäiset ottelut

Tietokannassa ei ole saatavilla vastaavaa keskinäisten otteluiden otosta.

Ennen ottelua

1X2-kertoimet

(-)
(-)
(-)

Otteluennakko— mitä kauden luvut kertovat?

Tämä joukkueprofiili perustuu kauden tietoihin ja vireeseen. Ottelun kulkutilastot näytetään vasta ottelun päätyttyä.

1.8Tehdyt maalit / ottelu1
Buriram UnitedSisaket United
0.8Päästetyt maalit / ottelu1.2
Buriram UnitedSisaket United
63%Keskimääräinen pallonhallinta44%
Buriram UnitedSisaket United
6.6Laukaukset maalia kohti / ottelu5
Buriram UnitedSisaket United

Joukkueiden tilastot— kumpi on tehokkaampi?

Molempien joukkueiden hyökkäyksen ja puolustuksen vertailu kuluvalla kaudella.

21Laukaukset ottelua kohden16
Buriram UnitedSisaket United
6.6Laukaukset maalia kohti5
Buriram UnitedSisaket United
8.6%Laukausten tehokkuus6.3%
Buriram UnitedSisaket United
63%Pallonhallinta44%
Buriram UnitedSisaket United
2.25Tehty xG1.75
Buriram UnitedSisaket United
1.01Päästetty xG1.48
Buriram UnitedSisaket United

Laukausten laatu

Buriram United: HallitsevaSisaket United: Hyökkäävä
Buriram UnitedSisaket United
Tarkkuus (laukaukset maalia kohti)31%31%
Paikkojen laatu (xG/laukaus)0.110.11
Viimeistely (maalit laukausta kohti maalia)0.270.20

Noin 0,08:n xG/laukaus tarkoittaa yleensä kaukolaukauksia; 0,15 tai enemmän yleensä boksipaikkoja. Tyyliluokitus perustuu pallonhallintaan, laukausten määrään ja tehokkuuteen.

* xG (odotetut maalit) kertoo, kuinka monta maalia joukkueen pitäisi tehdä paikoistaan. Jos toteutuneet maalit ylittävät xG:n, viimeistely on keskimääräistä parempaa; jos ne alittavat xG:n, paikkoja hukataan.

Joukkueen vire— kumpi on paremmassa vireessä?

Viisi viimeistä ottelua ja kauden tilasto kokonaisuutena sekä koti- ja vierasotteluissa.

Buriram United on 86 % parempi kategoriassa viiden viimeisen ottelun vire.

2.6 pistettä / ottelu - Buriram United · 1.4 pistettä / ottelu - Sisaket United

Buriram United
WDWWW
Tappioton viidessä viimeisessä ottelussa
Kauden tulosjakauma
80% W20% D0% L
Kausi (V-T-H)
4-1-0
2.60 pistettä / ottelu · maaliero +5
Viimeiset 5 (V-T-H)
4-1-0
2.60 pistettä / ottelu
Saldo kotona (W-D-L)
1-1-0
Viimeiset 5 kotona
1-1-0
DW
Viimeiset 5 ottelua – keskiarvot
Tehdyt maalit: 1.8Päästetyt maalit: 0.8xG: 2.25Vastustajan xG: 1.01BTTS: 60%Over 2.5: 40%
Sisaket United
LLWWD
Kauden tulosjakauma
40% W20% D40% L
Kausi (V-T-H)
2-1-2
1.40 pistettä / ottelu · maaliero -1
Viimeiset 5 (V-T-H)
2-1-2
1.40 pistettä / ottelu
Saldo vieraissa (W-D-L)
1-0-1
Viimeiset 5 vieraissa
1-0-1
LW
Viimeiset 5 ottelua – keskiarvot
Tehdyt maalit: 1.0Päästetyt maalit: 1.2xG: 1.75Vastustajan xG: 1.48BTTS: 60%Over 2.5: 40%

Maalit— miten joukkueet tekevät ja päästävät maaleja?

Molempien joukkueiden tekemien ja päästämien maalien määrät sekä Clean sheetien ja maaleitta jäämisen yleisyys.

Buriram United on 80 % parempi kategoriassa tehdyt maalit ottelua kohden.

1.8 maalia / ottelu - Buriram United · 1 maalia / ottelu - Sisaket United

Buriram United on 50 % parempi kategoriassa päästetyt maalit ottelua kohden.

0.8 maalia / ottelu - Buriram United · 1.2 maalia / ottelu - Sisaket United

Buriram United:n maalintekoprofiili: erittäin vahva

Buriram United tekee maalin 100 prosentissa otteluista (5 / 5 ottelua), kun taas Sisaket United pitää maalinsa puhtaana 20 prosentissa (1 / 5 ottelua).

Sisaket United:n maalintekoprofiili: vahva

Sisaket United tekee maalin 80 prosentissa otteluista (4 / 5 ottelua), kun taas Buriram United pitää maalinsa puhtaana 40 prosentissa (2 / 5 ottelua).

9Tehdyt maalit (kausi)5
Buriram UnitedSisaket United
4Päästetyt maalit (kausi)6
Buriram UnitedSisaket United
2.6Ottelun maalikeskiarvo2.2
Buriram UnitedSisaket United
9Tehdyt maalit (viimeiset 5)5
Buriram UnitedSisaket United
4Päästetyt maalit (viimeiset 5)6
Buriram UnitedSisaket United

Kuinka usein tehdään vähintään...

100%1 maali80%
Buriram UnitedSisaket United
40%2 maalia20%
Buriram UnitedSisaket United
40%3 maalia0%
Buriram UnitedSisaket United
0%4 maalia0%
Buriram UnitedSisaket United

Kuinka usein päästetään vähintään...

60%1 maali80%
Buriram UnitedSisaket United
20%2 maalia20%
Buriram UnitedSisaket United
0%3 maalia20%
Buriram UnitedSisaket United
0%4 maalia0%
Buriram UnitedSisaket United

* Tilastot sisältävät molempien joukkueiden koti- ja vierasottelut kuluvalla kaudella.

Molemmat joukkueet tekivät maalin (BTTS)— kuinka usein molemmat joukkueet tekevät maalin?

Kuinka usein molempien joukkueiden otteluissa tehdään maaleja kummallekin puolelle verrattuna sarjan keskiarvoon.

Maalikuviot

20%BTTS puoliajalla20%
Buriram UnitedSisaket United
20%BTTS molemmilla puoliskoilla0%
Buriram UnitedSisaket United
20%Maali molemmilla puoliskoilla0%
Buriram UnitedSisaket United

BTTS ja maalimäärä

40%Vähintään 3 maalia ja BTTS40%
Buriram UnitedSisaket United
0%Vähintään 3 maalia ilman BTTS:ää0%
Buriram UnitedSisaket United
60%BTTS – viimeiset 560%
Buriram UnitedSisaket United

Maalimäärä (Over/Under)— kuinka usein näissä otteluissa ylitetään maalirajat?

Kuinka usein joukkueiden otteluissa ylitetään maalirajat koko ottelussa ja kummallakin puoliskolla.

1. puoliaika

100%Vähintään 1 maali ennen puoliaikaa40%
Buriram UnitedSisaket United
40%Vähintään 2 maalia ennen puoliaikaa20%
Buriram UnitedSisaket United
20%Vähintään 3 maalia ennen puoliaikaa20%
Buriram UnitedSisaket United

2. puoliaika

60%Vähintään 1 maali puoliajan jälkeen80%
Buriram UnitedSisaket United
20%Vähintään 2 maalia puoliajan jälkeen20%
Buriram UnitedSisaket United
20%Vähintään 3 maalia puoliajan jälkeen20%
Buriram UnitedSisaket United

Ottelun puoliskot— milloin joukkueet tekevät useammin maaleja?

Miten joukkueet jakavat suorituksensa ensimmäisen ja toisen puoliajan välillä: maalit, pisteet, nollapelit ja puoliaikatilanne.

Buriram United on 333 % parempi kategoriassa ensimmäisen puoliajan vire (puoliaikapisteet).

2.6 pistettä / ottelu - Buriram United · 0.6 pistettä / ottelu - Sisaket United

Buriram United — puoliaikatilanne
80% johdossa20% tasatilanteessa0% häviöllä
Sisaket United — puoliaikatilanne
0% johdossa60% tasatilanteessa40% häviöllä

Ennen puoliaikaa (1. puoliaika)

2.6Pisteet ottelua kohden (1. puoliaika)0.6
Buriram UnitedSisaket United
1.4Tehdyt maalit (1. puoliaika)0.2
Buriram UnitedSisaket United
0.2Päästetyt maalit (1. puoliaika)0.8
Buriram UnitedSisaket United
1.6Maalien keskiarvo (1. puoliaika)1
Buriram UnitedSisaket United
80%Nollapeli ennen puoliaikaa60%
Buriram UnitedSisaket United
0%Ei maalia ennen puoliaikaa80%
Buriram UnitedSisaket United

Puoliajan jälkeen (2. puoliaika)

1Pisteet ottelua kohden (2. puoliaika)2
Buriram UnitedSisaket United
0.4Tehdyt maalit (2. puoliaika)0.8
Buriram UnitedSisaket United
0.6Päästetyt maalit (2. puoliaika)0.4
Buriram UnitedSisaket United
1Maalien keskiarvo (2. puoliaika)1.2
Buriram UnitedSisaket United
40%Nollapeli puoliajan jälkeen60%
Buriram UnitedSisaket United
80%Ei maalia puoliajan jälkeen40%
Buriram UnitedSisaket United

Buriram United — toisen puoliajan tulokset

20% W40% D40% L
13
Puoliaikapisteet
7
Puoliajan maalit
+6
Maaliero (1. puoliaika)
5
Toisen puoliajan pisteet
-1
Maaliero (2. puoliaika)
2.60
PPG ennen puoliaikaa
Johdon pitäminen100%

Johtaa puoliajalla 80 prosentissa otteluista ja voittaa 80 prosentissa. Voittaa myös otteluita ilman johtoasemaa puoliajalla.

Puolustus puoliajan jälkeen+0.4

Päästää 0.4 maalia enemmän ottelua kohden puoliajan jälkeen — puolustus heikkenee toisella puoliajalla.

Sisaket United — toisen puoliajan tulokset

60% W20% D20% L
3
Puoliaikapisteet
1
Puoliajan maalit
-3
Maaliero (1. puoliaika)
10
Toisen puoliajan pisteet
+2
Maaliero (2. puoliaika)
0.60
PPG ennen puoliaikaa
Puolustus puoliajan jälkeen-0.4

Puolustus pysyy vakaana koko ottelun ajan.

Buriram United — viisi viimeistä ottelua puoliajoittain
1. puoliaika2. puoliaika
Pisteet ottelua kohden2.601.00
Tehdyt maalit / ottelu1.40.4
Päästetyt maalit / ottelu0.20.6
Ottelun maalikeskiarvo1.61.0
1 maali100%60%
2 maalia40%20%
3 maalia20%20%
Nollapeli80%40%
Ei maalia0%80%
Maaliero+6-1
Puoliaika: 80% johdossa - 20% tasatilanteessa - 0% häviöllä
2. puoliaika: 20% voitto - 40% tasatilanteessa - 40% tappio
BTTS puoliajalla (viimeiset 5): 20% - Puoliajan maalit yhteensä: 7
Sisaket United — viisi viimeistä ottelua puoliajoittain
1. puoliaika2. puoliaika
Pisteet ottelua kohden0.602.00
Tehdyt maalit / ottelu0.20.8
Päästetyt maalit / ottelu0.80.4
Ottelun maalikeskiarvo1.01.2
1 maali40%80%
2 maalia20%20%
3 maalia20%20%
Nollapeli60%60%
Ei maalia80%40%
Maaliero-3+2
Puoliaika: 0% johdossa - 60% tasatilanteessa - 40% häviöllä
2. puoliaika: 60% voitto - 20% tasatilanteessa - 20% tappio
BTTS puoliajalla (viimeiset 5): 20% - Puoliajan maalit yhteensä: 1

* Taulukoiden värit kuvaavat tapahtumien yleisyyttä: vihreä on yleinen, keltainen kohtalainen ja punainen harvinainen. Kyse on yleisyydestä, ei joukkuearviosta.

Maalit minuuteittain— milloin maaleja syntyy?

Ottelun vaiheet, joissa molemmat joukkueet tekevät ja päästävät useimmin maaleja.

Buriram United
TehdytPäästetyt
2
1
0-15
0
0
16-30
5
0
31-45
0
1
46-60
0
0
61-75
2
2
76-90

Vaarallisimmillaan minuuteilla 31-45 (5 goals). Päästää eniten välillä 76-90 (2). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): 0.

Sisaket United
TehdytPäästetyt
0
1
0-15
0
1
16-30
1
2
31-45
1
0
46-60
0
1
61-75
3
1
76-90

Vaarallisimmillaan minuuteilla 76-90 (3 goals). Päästää eniten välillä 31-45 (2). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): +2 - voittaa myöhäiset vaiheet.

* Jaksot 31–45 ja 76–90 sisältävät lisäajan maalit.

Muut joukkueindikaattorit— mitä xG, tehokkuus ja vire kertovat?

Nykykauden päättyneiden otteluiden perusteella tehty vertailu maalipaikkojen laadusta, tuloksista ja trendeistä.

Otteluprofiili

2.40
Arvioidut maalit
hyökkäys vs. vastustajan puolustus
1.5 : 0.9
Arvioitu maalijakauma
koti : vieras
83%
Tahti vs. sarja
100 % = sarjan keskiarvo
60%
Molemmat joukkueet tekivät maalin (BTTS)
molempien joukkueiden kausikeskiarvo
-100%
Derbyvaikutus
H2H-maalit vs. tyypilliset ottelut
80%
BTTS-arvio
molempien joukkueiden maalintekotiheyden perusteella
0%
0–0-riski
käytännössä nolla
0-1
Yleisin maalimäärä
hyökkäys vs. puolustus molemmilla puolilla

Buriram United

Nett xG -tasapaino
Luotujen ja sallittujen maalipaikkojen laadun ero ottelua kohden.
+1.24
Tulokset verrattuna xG:hen
Toteutuneen maalieron ja xG:n ehdottaman maalieron välinen ero.
-0.24
Pisteet verrattuna peliesitykseen
Kerättyjen pisteiden vertailu joukkueen maalieron perusteella odotettuihin pisteisiin.
+0.5 pist.
Viimeistelytehokkuus
Muutaako joukkue maalipaikat maaleiksi? Positiivinen arvo tarkoittaa, että maaleja syntyy enemmän kuin maalipaikkojen laatu ennustaa.
-0.45
Puolustustehokkuus
Pelastavatko puolustus tai maalivahti joukkueen? Positiivinen arvo tarkoittaa, että joukkue päästää vähemmän maaleja kuin sallitut paikat ennustavat.
+0.21
Hyökkäys vs. sarja
Kuinka paljon joukkue tekee maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon tässä roolissa. 120 % tarkoittaa 20 % yli keskiarvon.
122%
Puolustus vs. sarja
Kuinka paljon joukkue päästää maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon. 80 % tarkoittaa 20 % vähemmän päästettyjä maaleja.
57%
Vireen trendi
Vertaa viiden viimeisen ottelun pisteitä koko kauden keskiarvoon.
0.00
Vahvempi toinen puoliaika?
Kuinka paljon enemmän joukkue tekee maaleja puoliajan jälkeen kuin ennen sitä.
-1.0
Myöhäiset maalit
22 prosenttia joukkueen maaleista syntyy minuuteilla 76–90. Vertailun vuoksi 22 prosenttia syntyy ensimmäisten 15 minuutin aikana.
22%

Sisaket United

Nett xG -tasapaino
Luotujen ja sallittujen maalipaikkojen laadun ero ottelua kohden.
+0.27
Tulokset verrattuna xG:hen
Toteutuneen maalieron ja xG:n ehdottaman maalieron välinen ero.
-0.47
Pisteet verrattuna peliesitykseen
Kerättyjen pisteiden vertailu joukkueen maalieron perusteella odotettuihin pisteisiin.
+0.9 pist.
Viimeistelytehokkuus
Muutaako joukkue maalipaikat maaleiksi? Positiivinen arvo tarkoittaa, että maaleja syntyy enemmän kuin maalipaikkojen laatu ennustaa.
-0.75
Puolustustehokkuus
Pelastavatko puolustus tai maalivahti joukkueen? Positiivinen arvo tarkoittaa, että joukkue päästää vähemmän maaleja kuin sallitut paikat ennustavat.
+0.28
Hyökkäys vs. sarja
Kuinka paljon joukkue tekee maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon tässä roolissa. 120 % tarkoittaa 20 % yli keskiarvon.
71%
Puolustus vs. sarja
Kuinka paljon joukkue päästää maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon. 80 % tarkoittaa 20 % vähemmän päästettyjä maaleja.
81%
Vireen trendi
Vertaa viiden viimeisen ottelun pisteitä koko kauden keskiarvoon.
0.00
Vahvempi toinen puoliaika?
Kuinka paljon enemmän joukkue tekee maaleja puoliajan jälkeen kuin ennen sitä.
+0.6
Myöhäiset maalit
60 prosenttia joukkueen maaleista syntyy minuuteilla 76–90. Vertailun vuoksi 0 prosenttia syntyy ensimmäisten 15 minuutin aikana.
60%

* Arvioitu maalimäärä ja -jakauma, BTTS-arvio, 0–0-riski ja maalimäärä perustuvat molempien joukkueiden julkisiin kausikeskiarvoihin ja -frekvensseihin. Tämä on tilastollinen otteluprofiili, ei yksityisen mallin ennuste tai vetovihje. Muut indikaattorit kuvaavat kauden päättyneitä otteluita.

Sarjakonteksti— onko kyseessä runsasmaalisesti sarja?

Miten joukkueet vertautuvat Thai League T1:n keskiarvoihin.

Joukkueet vs. sarja

Buriram UnitedLigaSisaket United
Ottelun maalikeskiarvo▼ 2.602.88▼ 2.20
Molemmat joukkueet tekivät maalin▼ 60%65%▼ 60%
Vähintään 3 maalia (Over 2.5)▼ 40%55%▼ 40%
Clean sheetit▲ 40%19%• 20%
Maali ennen puoliaikaa▲ 100%75%▼ 40%
Maali puoliajan jälkeen▼ 60%75%▲ 80%

^ vihreä = yli sarjan keskiarvon, ˇ punainen = alle sarjan keskiarvon. Tämä näyttää eron suunnan, ei joukkuearviota.

2.88
Maalien keskiarvo ottelua kohden
65%
Molemmat joukkueet tekivät maalin
55%
Vähintään 3 maalia (Over 2.5)
19%
Clean sheetit
1.48
Kotimaalit / ottelu
1.40
Vierasmaali / ottelu
+6%
Kotihyökkäyksen etu
+5%
Kotipuolustuksen etu
+3%
Kokonaiskotietu
Maalit 1. puoliajalla (koko sarja)
75%
1 maali
35%
2 maalia
18%
3 maalia
8%
4 maalia
Maalit 2. puoliajalla (koko sarja)
75%
1 maali
43%
2 maalia
23%
3 maalia
10%
4 maalia

UKK

Milloin Buriram United ja Sisaket United pelaavat?

Buriram United kohtaa joukkueen Sisaket United 24. lokakuuta 2026 sarjassa Thai League T1. Tarkka alkamisaika omalla aikavyöhykkeelläsi näkyy ottelusivun yläosassa.

Mitä maalitilastot kertovat ennen ottelua Buriram United–Sisaket United?

Buriram United tekee keskimäärin 1,80 maalia ottelua kohden ja Sisaket United 1,00. Sarjan Thai League T1 keskiarvo on 2,88 maalia, ja Over 2.5 toteutuu 55 prosentissa otteluista. BTTS toteutuu 60 prosentissa joukkueen Buriram United otteluista ja 60 prosentissa joukkueen Sisaket United otteluista.

Millainen on joukkueiden Buriram United ja Sisaket United nykyvire?

Viiden viimeisen ottelun perusteella Buriram United on saavuttanut 4 voittoa, 1 tasapeliä ja 0 tappiota (2,60 pistettä ottelua kohden). Sisaket United on saavuttanut 2 voittoa, 1 tasapeliä ja 2 tappiota (1,40 pistettä ottelua kohden).

Mistä löydän ottelun Buriram United–Sisaket United vihjeen ja kattavan analyysin?

Vertaa tällä sivulla ottelun Buriram United–Sisaket United taustalla olevia lukuja. Avaa NoFluffPicks-sovellus vedonlyöntianalyysiä, vihjettä, Value Bet -kohdetta ja sen perusteluja varten.