Carabobo - Estudiantes Mérida: ottelutilastot
Carabobo vs Estudiantes Mérida: vire, maalit ja tärkeimmät tilastot
Mikä tämä ottelu on
Carabobo pelasi Estudiantes Mérida-joukkuetta vastaan sarjassa Primera División (Venezuela). Ottelu pelattiin 7. syyskuuta 2026. Pelipaikka: Estadio Polideportivo Misael Delgado. Lopputulos: 1:0.
Nykyvire
Carabobo: 1-2-2, 1,00 pistettä ottelua kohden. Estudiantes Mérida: 2-2-1, 1,60 pistettä ottelua kohden.
Maalitilastot
Carabobo tekee 1,56 maalia ja päästää 1,00 maalia ottelua kohden. Estudiantes Mérida tekee 1,19 maalia ja päästää 1,31. Sarjan keskiarvo: 2,56 maalia.
BTTS ja Over/Under
BTTS: Carabobo 52 %, Estudiantes Mérida 50 %. Over 2.5: Carabobo 33 %, Estudiantes Mérida 46 %. Sarjataso: BTTS 54 %, Over 2.5 45 %.
xG, laukaukset ja pallonhallinta
xG ottelua kohden: Carabobo 1,80, Estudiantes Mérida 1,20. Laukaukset ottelua kohden: Carabobo 16,6, Estudiantes Mérida 10,8. Keskimääräinen pallonhallinta: Carabobo 56 %, Estudiantes Mérida 51 %.
Ensimmäinen ja toinen puoliaika
Carabobo: johto puoliajalla 19 %, toisen puoliajan maalit 1,04. Estudiantes Mérida: johto puoliajalla 23 %, toisen puoliajan maalit 0,58.
Maalit minuuteittain
Historiallisesti vahvin maalintekojakso on joukkueella Carabobo 46-60 (14) ja joukkueella Estudiantes Mérida 31-45+ (8). Tämä on aiempien maalien jakauma, ei ennuste maalin syntyajasta.
Sarjan konteksti
Primera División: 2,56 maalia ottelua kohden, BTTS 54 %, Over 2.5 45 %.
Keskinäiset ottelut
Ennen tätä ottelua tietokannassa oli saatavilla 5 aiempaa keskinäistä ottelua: 4-0-1. Maalien keskiarvo 2,60, BTTS 40 %.
Arkistoitu ottelua edeltävä analyysi
Tämä analyysi laadittiin ennen ottelun alkua. Johtopäätökset perustuvat vain ennen ottelua saatavilla olleisiin tietoihin eivätkä sisällä lopputulosta tai ottelun jälkeisiä tilastoja.
Ottelun yleisanalyysi
Carabobo on tällä kaudella kotikentällään tappioton: se on voittanut 57 % otteluista ja pelannut loput 43 % tasan, kun taas Estudiantes Mérida on hävinnyt vierasotteluistaan 54 %. Isännät tekevät kotikentällään keskimäärin 1,71 maalia xG-lukemalla 1,76, kun taas vierasjoukkue luo vain 1,05 xG:n edestä maalipaikkoja ja tekee keskimäärin 1,08 maalia. Carabobon puolustus päästää kotiotteluissa vain 0,57 maalia ottelua kohden ja pitää nollan 64 %:ssa näistä otteluista, kun taas Estudiantes Mérida jää ilman maalia 46 %:ssa vierasotteluistaan. Joukkueiden eroa ottelun hallinnassa korostavat myös Carabobon keskimäärin 16,29 laukausta ja 56 % pallonhallinta verrattuna vierasjoukkueen 8,92 laukaukseen ja 49 % pallonhallintaan. Estudiantes Mérida on voittanut 3 viimeisestä 5 ottelustaan, mutta Carabobon kotietu ja vakaampi puolustus puoltavat Carabobon voittoa.
Katso tilastollinen yleiskatsausBTTS – tekevätkö molemmat joukkueet maalin?
Vahvempi signaali viittaa BTTS Ei -vaihtoehtoon, sillä Carabobo on päästänyt viidessä viime ottelussaan vain 2 maalia eli keskimäärin 0,4 ottelua kohden, ja molemmat joukkueet ovat tehneet tällä ajanjaksolla vain 0,8 ja 1,0 maalia ottelua kohti. Estudiantes Mérida ei ole tehnyt maalia 46 prosentissa kauden otteluistaan, mikä kasvattaa selvästi todennäköisyyttä, että vähintään toinen joukkue jää ottelussa maaleitta. Kotijoukkueen tämänhetkinen vire on erityisen merkityksellinen: BTTS toteutui vain 20 prosentissa sen viidestä viime ottelusta, kun vierailla vastaava lukema oli 40 %. Koko kauden osalta Carabubon BTTS-lukema on 58 %, mutta Estudiantesilla vain 38 %, ja vieraiden keskimääräinen xG on 1,05, kun taas kotijoukkueen päästetty xG on 1,26. Carabobon pitäisi luoda maalipaikkoja, etenkin kun Estudiantes antaa vastustajille 1,67 xG:tä, mutta todennäköisempi skenaario on, että jompikumpi joukkue pitää maalinsa puhtaana, kuin että molemmat joukkueet tekevät maalin.
Katso BTTS-tilastotOver/Under – maalianalyysi
Otteluprofiili viittaa kohtuulliseen maalimäärään: Carabobo tekee keskimäärin 1,33 maalia ja Estudiantes Mérida 1,08. Carabobo on päästänyt viidessä viime ottelussaan vain 2 maalia eli 0,4 ottelua kohden, vaikka sen vastustajat ovat tuottaneet keskimäärin 1,14 xG:tä. Kotijoukkue ei ole ylittänyt 2,5 maalin rajaa yhdessäkään viidestä viime ottelustaan, kun taas Estudiantes on tehnyt niin vain 40 %:ssa kyseisen jakson otteluista. Koko kauden aikana alle 3,5 maalia on nähty 75 %:ssa Carabobon otteluista ja peräti 85 %:ssa Estudiantesin otteluista, eikä kumpikaan joukkue tee keskimäärin edes 1,4 maalia. Kotijoukkueen 1,38 xG ja vieraiden heikompi puolustus, joka antaa vastustajille keskimäärin 1,67 xG:tä, puoltavat Carabobon maalia, mutta eivät neljän maalin avoimempaa ottelua.
Katso Over/Under-tilastotHT/FT – puoliaika- ja lopputulosskenaario
Vahvin skenaario on tasapeli puoliajalla ja Carabobon voitto ottelun lopussa, sillä kotijoukkue on ollut tasatilanteessa 45 minuutin jälkeen 58 %:ssa otteluistaan ja viidessä viime ottelussaan peräti 80 %:ssa. Ensimmäisten puoliaikojen pitäisi olla varovaisia: Carabobo tekee niissä keskimäärin 0,50 maalia ja viidessä viime ottelussaan vain 0,40, kun taas Estudiantes Mérida on tehnyt viime aikoina ennen taukoa vain 0,20 maalia. Toisen puoliajan jälkeen kotijoukkueen etu korostuu, sillä se tekee keskimäärin 0,83 maalia ja kerää toisilla puoliajoilla 1,75 pistettä ottelua kohden, kun vierasjoukkueen vastaavat lukemat ovat 0,38 maalia ja 0,92 pistettä. Carabobolla on myös koko kauden osalta suotuisammat tilastot: 1,67 pistettä ottelua kohden, xG 1,38 ja päästetty xGA 1,26, kun taas Estudiantesin vastaavat lukemat ovat 1,08 pistettä, xG 1,05 ja peräti 1,67 vastustajille sallittua xG:tä.
Katso ensimmäisen ja toisen puoliajan tilastotPuoliskoittain
Ottelutilastot
Otteluennakko— mitä kauden luvut kertovat?
Tämä joukkueprofiili perustuu kauden tietoihin ja vireeseen. Ottelun kulkutilastot näytetään vasta ottelun päätyttyä.
Joukkueiden tilastot— kumpi on tehokkaampi?
Molempien joukkueiden hyökkäyksen ja puolustuksen vertailu kuluvalla kaudella.
Laukausten laatu
| Carabobo | Estudiantes Mérida | |
|---|---|---|
| Tarkkuus (laukaukset maalia kohti) | 33% | 31% |
| Paikkojen laatu (xG/laukaus) | 0.11 | 0.11 |
| Viimeistely (maalit laukausta kohti maalia) | 0.28 | 0.36 |
Noin 0,08:n xG/laukaus tarkoittaa yleensä kaukolaukauksia; 0,15 tai enemmän yleensä boksipaikkoja. Tyyliluokitus perustuu pallonhallintaan, laukausten määrään ja tehokkuuteen.
* xG (odotetut maalit) kertoo, kuinka monta maalia joukkueen pitäisi tehdä paikoistaan. Jos toteutuneet maalit ylittävät xG:n, viimeistely on keskimääräistä parempaa; jos ne alittavat xG:n, paikkoja hukataan.
Joukkueen vire— kumpi on paremmassa vireessä?
Viisi viimeistä ottelua ja kauden tilasto kokonaisuutena sekä koti- ja vierasotteluissa.
Estudiantes Mérida on 60 % parempi kategoriassa viiden viimeisen ottelun vire.
1 pistettä / ottelu - Carabobo · 1.6 pistettä / ottelu - Estudiantes Mérida
Maalit— miten joukkueet tekevät ja päästävät maaleja?
Molempien joukkueiden tekemien ja päästämien maalien määrät sekä Clean sheetien ja maaleitta jäämisen yleisyys.
Carabobo on 31 % parempi kategoriassa tehdyt maalit ottelua kohden.
1.56 maalia / ottelu - Carabobo · 1.19 maalia / ottelu - Estudiantes Mérida
Carabobo on 31 % parempi kategoriassa päästetyt maalit ottelua kohden.
1 maalia / ottelu - Carabobo · 1.31 maalia / ottelu - Estudiantes Mérida
Carabobo tekee maalin 74 prosentissa otteluista (20 / 27 ottelua), kun taas Estudiantes Mérida pitää maalinsa puhtaana 15 prosentissa (4 / 26 ottelua).
Estudiantes Mérida tekee maalin 65 prosentissa otteluista (17 / 26 ottelua), kun taas Carabobo pitää maalinsa puhtaana 41 prosentissa (11 / 27 ottelua).
Kuinka usein tehdään vähintään...
Kuinka usein päästetään vähintään...
* Tilastot sisältävät molempien joukkueiden koti- ja vierasottelut kuluvalla kaudella.
Molemmat joukkueet tekivät maalin (BTTS)— kuinka usein molemmat joukkueet tekevät maalin?
Kuinka usein molempien joukkueiden otteluissa tehdään maaleja kummallekin puolelle verrattuna sarjan keskiarvoon.
Maalikuviot
BTTS ja maalimäärä
Maalimäärä (Over/Under)— kuinka usein näissä otteluissa ylitetään maalirajat?
Kuinka usein joukkueiden otteluissa ylitetään maalirajat koko ottelussa ja kummallakin puoliskolla.
Koko ottelu – joukkuevertailu (Over)
Over / Under - Carabobo
Over / Under - Estudiantes Mérida
1. puoliaika
2. puoliaika
Ottelun puoliskot— milloin joukkueet tekevät useammin maaleja?
Miten joukkueet jakavat suorituksensa ensimmäisen ja toisen puoliajan välillä: maalit, pisteet, nollapelit ja puoliaikatilanne.
Ennen puoliaikaa (1. puoliaika)
Puoliajan jälkeen (2. puoliaika)
Carabobo — toisen puoliajan tulokset
Johtaa puoliajalla 19 prosentissa otteluista ja voittaa 37 prosentissa. Voittaa myös otteluita ilman johtoasemaa puoliajalla.
Puolustus pysyy vakaana koko ottelun ajan.
Estudiantes Mérida — toisen puoliajan tulokset
Johtaa puoliajalla 23 prosentissa otteluista ja voittaa 38 prosentissa. Voittaa myös otteluita ilman johtoasemaa puoliajalla.
Puolustus pysyy vakaana koko ottelun ajan.
| 1. puoliaika | 2. puoliaika | |
|---|---|---|
| Pisteet ottelua kohden | 0.80 | 1.20 |
| Tehdyt maalit / ottelu | 0.4 | 0.6 |
| Päästetyt maalit / ottelu | 0.6 | 0.6 |
| Ottelun maalikeskiarvo | 1.0 | 1.2 |
| 1 maali | 40% | 60% |
| 2 maalia | 40% | 20% |
| 3 maalia | 20% | 20% |
| Nollapeli | 60% | 60% |
| Ei maalia | 60% | 60% |
| Maaliero | -1 | 0 |
| 1. puoliaika | 2. puoliaika | |
|---|---|---|
| Pisteet ottelua kohden | 1.00 | 1.60 |
| Tehdyt maalit / ottelu | 0.4 | 0.6 |
| Päästetyt maalit / ottelu | 0.8 | 0.4 |
| Ottelun maalikeskiarvo | 1.2 | 1.0 |
| 1 maali | 80% | 80% |
| 2 maalia | 40% | 20% |
| 3 maalia | 0% | 0% |
| Nollapeli | 40% | 60% |
| Ei maalia | 60% | 40% |
| Maaliero | -2 | +1 |
* Taulukoiden värit kuvaavat tapahtumien yleisyyttä: vihreä on yleinen, keltainen kohtalainen ja punainen harvinainen. Kyse on yleisyydestä, ei joukkuearviosta.
Maalit minuuteittain— milloin maaleja syntyy?
Ottelun vaiheet, joissa molemmat joukkueet tekevät ja päästävät useimmin maaleja.
Vaarallisimmillaan minuuteilla 46-60 (14 goals). Päästää eniten välillä 76-90 (8). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): -1 - myöhäiset vaiheet ovat heikkous.
Vaarallisimmillaan minuuteilla 31-45 (8 goals). Päästää eniten välillä 76-90 (9). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): -1 - myöhäiset vaiheet ovat heikkous.
* Jaksot 31–45 ja 76–90 sisältävät lisäajan maalit.
Muut joukkueindikaattorit— mitä xG, tehokkuus ja vire kertovat?
Nykykauden päättyneiden otteluiden perusteella tehty vertailu maalipaikkojen laadusta, tuloksista ja trendeistä.
Otteluprofiili
Carabobo
Estudiantes Mérida
* Arvioitu maalimäärä ja -jakauma, BTTS-arvio, 0–0-riski ja maalimäärä perustuvat molempien joukkueiden julkisiin kausikeskiarvoihin ja -frekvensseihin. Tämä on tilastollinen otteluprofiili, ei yksityisen mallin ennuste tai vetovihje. Muut indikaattorit kuvaavat kauden päättyneitä otteluita.
Sarjakonteksti— onko kyseessä runsasmaalisesti sarja?
Miten joukkueet vertautuvat Primera División:n keskiarvoihin.
Joukkueet vs. sarja
| Carabobo | Liga | Estudiantes Mérida | |
|---|---|---|---|
| Ottelun maalikeskiarvo | • 2.56 | 2.56 | • 2.50 |
| Molemmat joukkueet tekivät maalin | ▼ 52% | 54% | ▼ 50% |
| Vähintään 3 maalia (Over 2.5) | ▼ 33% | 45% | • 46% |
| Clean sheetit | ▲ 41% | 27% | ▼ 15% |
| Maali ennen puoliaikaa | ▼ 52% | 68% | ▲ 73% |
| Maali puoliajan jälkeen | ▼ 70% | 76% | ▲ 81% |
^ vihreä = yli sarjan keskiarvon, ˇ punainen = alle sarjan keskiarvon. Tämä näyttää eron suunnan, ei joukkuearviota.
Kokoonpanot ja pelaajatapahtumat
Vahvistetut avauskokoonpanot, vaihtopelaajat ja tähän otteluun kirjatut pelaajatapahtumat.
Kotijoukkue
Avauskokoonpano
Vierasjoukkue
Avauskokoonpano
Vaihtopelaajat
Ottelun tapahtumat
Maalit, kortit ja vaihdot aikajärjestyksessä.
- Estudiantes MéridaVaihtoKentälle: Geovan Jarit Montes MeloPois kentältä: Héctor Andrés Acosta Di Gregorio
- Estudiantes MéridaVaihtoKentälle: Yohandry Josuhet Lacruz MarquezPois kentältä: Darwin Daniel Matheus Tovar
- Estudiantes MéridaVaihtoKentälle: Louis Ángelo Peña PuentesPois kentältä: Cristian Yonaiker Rivas Vielma
Erotuomari ja valmentajat
Avaa kausiprofiilit ja vertaa ottelutilastoja, maaleja ja kurinpitotrendejä.
Keskinäiset ottelut
Viimeisimmät kohtaamiset (5): Carabobo 4 - 0 - 1 Estudiantes Mérida. Maalien keskiarvo 2.60, molemmat joukkueet tekivät maalin 40% ottelua.
UKK
Mikä oli ottelun Carabobo–Estudiantes Mérida tulos?
Sarjan Primera División ottelu päättyi Carabobo 1:0 Estudiantes Mérida. Tältä sivulta löytyvät ottelun täydelliset tilastot, puoliaikakohtainen erittely ja keskinäiset ottelut.
Millaiset ovat joukkueiden Carabobo ja Estudiantes Mérida keskinäiset tilastot?
5 viimeisessä keskinäisessä ottelussa Carabobo voitti 4, Estudiantes Mérida voitti 1 ja 0 päättyi tasan. Näissä otteluissa tehtiin keskimäärin 2,60 maalia, ja molemmat joukkueet tekivät maalin 40 prosentissa otteluista.
Mitä maalitilastot kertovat ennen ottelua Carabobo–Estudiantes Mérida?
Carabobo tekee keskimäärin 1,56 maalia ottelua kohden ja Estudiantes Mérida 1,19. Sarjan Primera División keskiarvo on 2,56 maalia, ja Over 2.5 toteutuu 45 prosentissa otteluista. BTTS toteutuu 52 prosentissa joukkueen Carabobo otteluista ja 50 prosentissa joukkueen Estudiantes Mérida otteluista.
Millainen on joukkueiden Carabobo ja Estudiantes Mérida nykyvire?
Viiden viimeisen ottelun perusteella Carabobo on saavuttanut 1 voittoa, 2 tasapeliä ja 2 tappiota (1,00 pistettä ottelua kohden). Estudiantes Mérida on saavuttanut 2 voittoa, 2 tasapeliä ja 1 tappiota (1,60 pistettä ottelua kohden).
Mistä löydän ottelun Carabobo–Estudiantes Mérida vihjeen ja kattavan analyysin?
Tämä sivu selittää tilastolliset taustat: vireen, keskinäiset ottelut, maalit, BTTS:n ja Over/Underin. Vedonlyöntivihje, Value Bet ja kattavat perustelut ovat saatavilla NoFluffPicks-sovelluksessa.


