Uruguay - Primera DivisiónEstadio Monumental Luis TróccoliTiedot päivitetty 03. marraskuuta 2026

Cerro - Peñarol: ottelutilastot

Cerro-logo
Cerro
1 : 2puoliaika 1:1
Peñarol-logo
Peñarol

Cerro vs Peñarol: vire, maalit ja tärkeimmät tilastot

Mikä tämä ottelu on

Cerro pelasi Peñarol-joukkuetta vastaan sarjassa Primera División (Uruguay). Ottelu pelattiin 19. syyskuuta 2026. Pelipaikka: Estadio Monumental Luis Tróccoli. Lopputulos: 1:2.

Nykyvire

Cerro: 3-1-1, 2,00 pistettä ottelua kohden. Peñarol: 3-1-1, 2,00 pistettä ottelua kohden.

Maalitilastot

Cerro tekee 0,79 maalia ja päästää 1,46 maalia ottelua kohden. Peñarol tekee 1,75 maalia ja päästää 0,82. Sarjan keskiarvo: 2,36 maalia.

BTTS ja Over/Under

BTTS: Cerro 43 %, Peñarol 50 %. Over 2.5: Cerro 39 %, Peñarol 50 %. Sarjataso: BTTS 50 %, Over 2.5 44 %.

xG, laukaukset ja pallonhallinta

xG ottelua kohden: Cerro 1,23, Peñarol 1,72. Laukaukset ottelua kohden: Cerro 10,3, Peñarol 14,5. Keskimääräinen pallonhallinta: Cerro 41 %, Peñarol 52 %.

Ensimmäinen ja toinen puoliaika

Cerro: johto puoliajalla 18 %, toisen puoliajan maalit 0,29. Peñarol: johto puoliajalla 43 %, toisen puoliajan maalit 1,00.

Maalit minuuteittain

Historiallisesti vahvin maalintekojakso on joukkueella Cerro 76-90+ (7) ja joukkueella Peñarol 76-90+ (13). Tämä on aiempien maalien jakauma, ei ennuste maalin syntyajasta.

Sarjan konteksti

Primera División: 2,36 maalia ottelua kohden, BTTS 50 %, Over 2.5 44 %.

Keskinäiset ottelut

Ennen tätä ottelua tietokannassa oli saatavilla 5 aiempaa keskinäistä ottelua: 1-0-4. Maalien keskiarvo 2,60, BTTS 40 %.

Arkistoitu ottelua edeltävä analyysi

Tämä analyysi laadittiin ennen ottelun alkua. Johtopäätökset perustuvat vain ennen ottelua saatavilla olleisiin tietoihin eivätkä sisällä lopputulosta tai ottelun jälkeisiä tilastoja.

Ottelun yleisanalyysi

Peñarol johtaa sarjaa: se on voittanut 17 ottelua 28:sta ja tehnyt 49 maalia, kun taas Cerro on voittanut vain 9 ottelua ja tehnyt 22 maalia. Vierasotteluissa Peñarol tekee keskimäärin 1,50 maalia ottelua kohden xG-lukemalla 1,56, kun taas Cerro tekee kotikentällään vain 0,77 maalia, vaikka sen xG on 1,24. Peñarolin etu näkyy myös maalipaikkojen luomisessa: se laukoo vieraissa 14,17 kertaa ja saa 4,42 laukausta maalia kohti, kun taas Cerro laukoo kotonaan 9,85 kertaa ja saa 3,62 laukausta maalia kohti. Vieraiden puolustus päästää vierasotteluissa vain 0,50 maalia ottelua kohden ja pitää maalinsa puhtaana 67 prosentissa otteluista, mikä on kotijoukkueelle erittäin haastava yhdistelmä, sillä Cerro on jäänyt ilman maalia 31 prosentissa kotiotteluistaan. Molemmat joukkueet ovat olleet viime aikoina vahvoja, mutta Peñarol on tehnyt viidellä viime kierroksella 10 maalia ja kerännyt 10 pistettä, joten se on edelleen selvä suosikki.

Katso tilastollinen yleiskatsaus
BTTS – tekevätkö molemmat joukkueet maalin?

Cerron kauden BTTS-prosentti on korkea, 69 %, mutta Peñarolilla se on vain 25 %, selvästi alle liigan 50 %:n keskiarvon. Vierasjoukkue pitää maalinsa puhtaana 67 %:ssa otteluista ja päästää keskimäärin vain 0,50 maalia ottelua kohden, mikä puhuu vahvasti Cerron maalia vastaan. Kotijoukkue on tehnyt viidessä viime ottelussaan keskimäärin vain 1,2 maalia xG:n ollessa 1,25, kun taas Peñarolin puolustus on päästänyt vastustajille keskimäärin 0,8 maalia. Peñarolin hyökkäyspeli on hyvässä vireessä: se on tehnyt viidessä viime ottelussaan keskimäärin 2,0 maalia, mutta yksipuolinen ottelu vaikuttaa edelleen todennäköisemmältä kuin molempien joukkueiden maalinteko. Siksi BTTS Ei on todennäköisempi vaihtoehto, eli vähintään toinen joukkue jää ottelussa ilman maalia.

Katso BTTS-tilastot
Over/Under – maalianalyysi

Peñarol päästää vierasotteluissa vain 0.50 maalia ottelua kohden ja pitää maalinsa puhtaana 67 %:ssa otteluista, mikä rajoittaa selvästi Cerron hyökkäyspotentiaalia. Kotijoukkue on tehnyt viidessä viime ottelussaan keskimäärin 1.20 maalia, ja sen xG-lukema oli vain 1.25, kun taas Peñarolin puolustus päästi vastustajansa 1.40 xG:hen. Vieraat ovat hyvässä hyökkäysvireessä ja ovat tehneet viidessä viime ottelussaan 2.00 maalia ottelua kohden, mutta Cerro päästää kotonaan keskimäärin 1.06 maalia, joten yksipuolinen runsasmaalinen ottelu ei ole perusskenaario. Peñarolin otteluista 75 % on päättynyt enintään kahteen maaliin, ja vain 17 %:ssa on ylitetty 3.5 maalin raja. Ennuste 2.23 maalista, joka on alle sarjan keskiarvon 2.36, antaa vahvimman edun alle 3.5 maalin kohteelle.

Katso Over/Under-tilastot
HT/FT – puoliaika- ja lopputulosskenaario

Todennäköisin HT/FT-tulos on tasapeli puoliajalla ja Peñarolin voitto ottelun päätyttyä, sillä vierasjoukkue on pelannut ensimmäisen puoliajan tasan 50 %:ssa otteluistaan ja päästänyt sen aikana keskimäärin vain 0,17 maalia. Cerro on kuitenkin erittäin aktiivinen kotiotteluidensa alussa: se johti puoliajalla 8:ssa 16 ottelusta ja teki ensimmäisellä puoliajalla keskimäärin 1,00 maalia. Siksi maalittoman tai tasaisen alun vaihtoehto on todennäköisempi kuin vierasjoukkueen johto. Toisella puoliajalla vire-etu kääntyy selvästi Peñarolin hyväksi. Se teki viidessä viime ottelussaan keskimäärin 1,4 maalia toisilla puoliskoilla eikä hävinnyt niistä yhtäkään, kun taas Cerro teki vain 0,2 maalia. Peñarolilla on myös parempi tämänhetkinen tehokkuus koko otteluissa: se voitti viidestä viime ottelustaan 60 %, kun vastaava luku Cerrolla oli 40 %. Lisäksi Peñarolin puolustus on pitänyt maalinsa puhtaana kauden aikana 67 %:ssa otteluista, kun kotijoukkueella vastaava osuus on 13 %. Tämä viittaa siihen, että tasaisen alun jälkeen vierasjoukkue voi ratkaista ottelun toisella puoliajalla.

Katso ensimmäisen ja toisen puoliajan tilastot

Puoliskoittain

1 : 1
1. puoliaika
0 : 1
2. puoliaika

Ottelutilastot

36Pallonhallinta (%)64
CerroPeñarol
4Laukaukset10
CerroPeñarol
3Laukaukset maalia kohti6
CerroPeñarol
0.93xG1.61
CerroPeñarol
3Kulmapotkut2
CerroPeñarol
64Vaaralliset hyökkäykset77
CerroPeñarol
-1Rikkeet-1
CerroPeñarol
3Kortit1
CerroPeñarol

Otteluennakko— mitä kauden luvut kertovat?

Tämä joukkueprofiili perustuu kauden tietoihin ja vireeseen. Ottelun kulkutilastot näytetään vasta ottelun päätyttyä.

0.79Tehdyt maalit / ottelu1.75
CerroPeñarol
1.46Päästetyt maalit / ottelu0.82
CerroPeñarol
41%Keskimääräinen pallonhallinta52%
CerroPeñarol
3.32Laukaukset maalia kohti / ottelu5.43
CerroPeñarol

Joukkueiden tilastot— kumpi on tehokkaampi?

Molempien joukkueiden hyökkäyksen ja puolustuksen vertailu kuluvalla kaudella.

10.29Laukaukset ottelua kohden14.5
CerroPeñarol
3.32Laukaukset maalia kohti5.43
CerroPeñarol
7.6%Laukausten tehokkuus12.1%
CerroPeñarol
41%Pallonhallinta52%
CerroPeñarol
1.23Tehty xG1.72
CerroPeñarol
1.59Päästetty xG1.23
CerroPeñarol

Laukausten laatu

Cerro: TasapainoinenPeñarol: Hyökkäävä
CerroPeñarol
Tarkkuus (laukaukset maalia kohti)32%37%
Paikkojen laatu (xG/laukaus)0.120.12
Viimeistely (maalit laukausta kohti maalia)0.240.32

Noin 0,08:n xG/laukaus tarkoittaa yleensä kaukolaukauksia; 0,15 tai enemmän yleensä boksipaikkoja. Tyyliluokitus perustuu pallonhallintaan, laukausten määrään ja tehokkuuteen.

* xG (odotetut maalit) kertoo, kuinka monta maalia joukkueen pitäisi tehdä paikoistaan. Jos toteutuneet maalit ylittävät xG:n, viimeistely on keskimääräistä parempaa; jos ne alittavat xG:n, paikkoja hukataan.

Joukkueen vire— kumpi on paremmassa vireessä?

Viisi viimeistä ottelua ja kauden tilasto kokonaisuutena sekä koti- ja vierasotteluissa.

Cerro
WLDWW
Kauden tulosjakauma
32% W18% D50% L
Kausi (V-T-H)
9-5-14
1.14 pistettä / ottelu · maaliero -19
Viimeiset 5 (V-T-H)
3-1-1
2.00 pistettä / ottelu
Saldo kotona (W-D-L)
6-3-4
Viimeiset 5 kotona
4-0-1
WLWWW
Viimeiset 5 ottelua – keskiarvot
Tehdyt maalit: 1.4Päästetyt maalit: 1.4xG: 1.14Vastustajan xG: 1.99BTTS: 60%Over 2.5: 60%
Peñarol
WDLWW
Kauden tulosjakauma
61% W18% D21% L
Kausi (V-T-H)
17-5-6
2.00 pistettä / ottelu · maaliero +26
Viimeiset 5 (V-T-H)
3-1-1
2.00 pistettä / ottelu
Saldo vieraissa (W-D-L)
8-2-2
Viimeiset 5 vieraissa
3-2-0
WWDDW
Viimeiset 5 ottelua – keskiarvot
Tehdyt maalit: 1.8Päästetyt maalit: 0.6xG: 1.77Vastustajan xG: 1.30BTTS: 40%Over 2.5: 60%

Maalit— miten joukkueet tekevät ja päästävät maaleja?

Molempien joukkueiden tekemien ja päästämien maalien määrät sekä Clean sheetien ja maaleitta jäämisen yleisyys.

Peñarol on 122 % parempi kategoriassa tehdyt maalit ottelua kohden.

0.79 maalia / ottelu - Cerro · 1.75 maalia / ottelu - Peñarol

Peñarol on 78 % parempi kategoriassa päästetyt maalit ottelua kohden.

1.46 maalia / ottelu - Cerro · 0.82 maalia / ottelu - Peñarol

Cerro:n maalintekoprofiili: vahva

Cerro tekee maalin 64 prosentissa otteluista (18 / 28 ottelua), kun taas Peñarol pitää maalinsa puhtaana 36 prosentissa (10 / 28 ottelua).

Peñarol:n maalintekoprofiili: erittäin vahva

Peñarol tekee maalin 82 prosentissa otteluista (23 / 28 ottelua), kun taas Cerro pitää maalinsa puhtaana 21 prosentissa (6 / 28 ottelua).

22Tehdyt maalit (kausi)49
CerroPeñarol
41Päästetyt maalit (kausi)23
CerroPeñarol
2.25Ottelun maalikeskiarvo2.57
CerroPeñarol
7Tehdyt maalit (viimeiset 5)9
CerroPeñarol
7Päästetyt maalit (viimeiset 5)3
CerroPeñarol

Kuinka usein tehdään vähintään...

64%1 maali82%
CerroPeñarol
11%2 maalia54%
CerroPeñarol
4%3 maalia29%
CerroPeñarol
0%4 maalia7%
CerroPeñarol

Kuinka usein päästetään vähintään...

79%1 maali64%
CerroPeñarol
32%2 maalia18%
CerroPeñarol
25%3 maalia0%
CerroPeñarol
11%4 maalia0%
CerroPeñarol

* Tilastot sisältävät molempien joukkueiden koti- ja vierasottelut kuluvalla kaudella.

Molemmat joukkueet tekivät maalin (BTTS)— kuinka usein molemmat joukkueet tekevät maalin?

Kuinka usein molempien joukkueiden otteluissa tehdään maaleja kummallekin puolelle verrattuna sarjan keskiarvoon.

Maalikuviot

29%BTTS puoliajalla11%
CerroPeñarol
0%BTTS molemmilla puoliskoilla0%
CerroPeñarol
11%Maali molemmilla puoliskoilla25%
CerroPeñarol

BTTS ja maalimäärä

25%Vähintään 3 maalia ja BTTS39%
CerroPeñarol
14%Vähintään 3 maalia ilman BTTS:ää11%
CerroPeñarol
60%BTTS – viimeiset 540%
CerroPeñarol

Maalimäärä (Over/Under)— kuinka usein näissä otteluissa ylitetään maalirajat?

Kuinka usein joukkueiden otteluissa ylitetään maalirajat koko ottelussa ja kummallakin puoliskolla.

1. puoliaika

61%Vähintään 1 maali ennen puoliaikaa71%
CerroPeñarol
36%Vähintään 2 maalia ennen puoliaikaa25%
CerroPeñarol
11%Vähintään 3 maalia ennen puoliaikaa14%
CerroPeñarol

2. puoliaika

79%Vähintään 1 maali puoliajan jälkeen79%
CerroPeñarol
32%Vähintään 2 maalia puoliajan jälkeen39%
CerroPeñarol
4%Vähintään 3 maalia puoliajan jälkeen18%
CerroPeñarol

Ottelun puoliskot— milloin joukkueet tekevät useammin maaleja?

Miten joukkueet jakavat suorituksensa ensimmäisen ja toisen puoliajan välillä: maalit, pisteet, nollapelit ja puoliaikatilanne.

Peñarol on 41 % parempi kategoriassa ensimmäisen puoliajan vire (puoliaikapisteet).

1.11 pistettä / ottelu - Cerro · 1.57 pistettä / ottelu - Peñarol

Cerro — puoliaikatilanne
18% johdossa57% tasatilanteessa25% häviöllä
Peñarol — puoliaikatilanne
43% johdossa29% tasatilanteessa29% häviöllä

Ennen puoliaikaa (1. puoliaika)

1.11Pisteet ottelua kohden (1. puoliaika)1.57
CerroPeñarol
0.5Tehdyt maalit (1. puoliaika)0.75
CerroPeñarol
0.57Päästetyt maalit (1. puoliaika)0.43
CerroPeñarol
1.07Maalien keskiarvo (1. puoliaika)1.18
CerroPeñarol
57%Nollapeli ennen puoliaikaa61%
CerroPeñarol
54%Ei maalia ennen puoliaikaa57%
CerroPeñarol

Puoliajan jälkeen (2. puoliaika)

0.86Pisteet ottelua kohden (2. puoliaika)1.89
CerroPeñarol
0.29Tehdyt maalit (2. puoliaika)1
CerroPeñarol
0.89Päästetyt maalit (2. puoliaika)0.39
CerroPeñarol
1.18Maalien keskiarvo (2. puoliaika)1.39
CerroPeñarol
39%Nollapeli puoliajan jälkeen64%
CerroPeñarol
71%Ei maalia puoliajan jälkeen36%
CerroPeñarol

Cerro — toisen puoliajan tulokset

18% W32% D50% L
31
Puoliaikapisteet
14
Puoliajan maalit
-2
Maaliero (1. puoliaika)
24
Toisen puoliajan pisteet
-17
Maaliero (2. puoliaika)
1.11
PPG ennen puoliaikaa
Johdon pitäminen178%

Johtaa puoliajalla 18 prosentissa otteluista ja voittaa 32 prosentissa. Voittaa myös otteluita ilman johtoasemaa puoliajalla.

Puolustus puoliajan jälkeen+0.3

Päästää 0.3 maalia enemmän ottelua kohden puoliajan jälkeen — puolustus heikkenee toisella puoliajalla.

Peñarol — toisen puoliajan tulokset

54% W29% D18% L
44
Puoliaikapisteet
21
Puoliajan maalit
+9
Maaliero (1. puoliaika)
53
Toisen puoliajan pisteet
+17
Maaliero (2. puoliaika)
1.57
PPG ennen puoliaikaa
Johdon pitäminen142%

Johtaa puoliajalla 43 prosentissa otteluista ja voittaa 61 prosentissa. Voittaa myös otteluita ilman johtoasemaa puoliajalla.

Puolustus puoliajan jälkeen-0.0

Puolustus pysyy vakaana koko ottelun ajan.

Cerro — viisi viimeistä ottelua puoliajoittain
1. puoliaika2. puoliaika
Pisteet ottelua kohden1.801.20
Tehdyt maalit / ottelu1.00.4
Päästetyt maalit / ottelu0.41.0
Ottelun maalikeskiarvo1.41.4
1 maali80%60%
2 maalia60%40%
3 maalia0%20%
Nollapeli60%60%
Ei maalia20%60%
Maaliero+3-3
Puoliaika: 40% johdossa - 60% tasatilanteessa - 0% häviöllä
2. puoliaika: 20% voitto - 60% tasatilanteessa - 20% tappio
BTTS puoliajalla (viimeiset 5): 40% - Puoliajan maalit yhteensä: 5
Peñarol — viisi viimeistä ottelua puoliajoittain
1. puoliaika2. puoliaika
Pisteet ottelua kohden1.601.80
Tehdyt maalit / ottelu0.61.2
Päästetyt maalit / ottelu0.20.4
Ottelun maalikeskiarvo0.81.6
1 maali60%60%
2 maalia20%60%
3 maalia0%40%
Nollapeli80%60%
Ei maalia60%40%
Maaliero+2+4
Puoliaika: 40% johdossa - 40% tasatilanteessa - 20% häviöllä
2. puoliaika: 40% voitto - 60% tasatilanteessa - 0% tappio
BTTS puoliajalla (viimeiset 5): 0% - Puoliajan maalit yhteensä: 3

* Taulukoiden värit kuvaavat tapahtumien yleisyyttä: vihreä on yleinen, keltainen kohtalainen ja punainen harvinainen. Kyse on yleisyydestä, ei joukkuearviosta.

Maalit minuuteittain— milloin maaleja syntyy?

Ottelun vaiheet, joissa molemmat joukkueet tekevät ja päästävät useimmin maaleja.

Cerro
TehdytPäästetyt
6
3
0-15
4
4
16-30
4
9
31-45
0
3
46-60
1
6
61-75
7
16
76-90

Vaarallisimmillaan minuuteilla 76-90 (7 goals). Päästää eniten välillä 76-90 (16). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): -9 - myöhäiset vaiheet ovat heikkous.

Peñarol
TehdytPäästetyt
5
3
0-15
9
2
16-30
7
7
31-45
10
4
46-60
5
3
61-75
13
4
76-90

Vaarallisimmillaan minuuteilla 76-90 (13 goals). Päästää eniten välillä 31-45 (7). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): +9 - voittaa myöhäiset vaiheet.

* Jaksot 31–45 ja 76–90 sisältävät lisäajan maalit.

Muut joukkueindikaattorit— mitä xG, tehokkuus ja vire kertovat?

Nykykauden päättyneiden otteluiden perusteella tehty vertailu maalipaikkojen laadusta, tuloksista ja trendeistä.

Otteluprofiili

2.41
Arvioidut maalit
hyökkäys vs. vastustajan puolustus
0.8 : 1.6
Arvioitu maalijakauma
koti : vieras
102%
Tahti vs. sarja
100 % = sarjan keskiarvo
47%
Molemmat joukkueet tekivät maalin (BTTS)
molempien joukkueiden kausikeskiarvo
+8%
Derbyvaikutus
H2H-maalit vs. tyypilliset ottelut
52%
BTTS-arvio
molempien joukkueiden maalintekotiheyden perusteella
6%
0–0-riski
noin yksi 17 ottelusta
0-1
Yleisin maalimäärä
hyökkäys vs. puolustus molemmilla puolilla

Cerro

Nett xG -tasapaino
Luotujen ja sallittujen maalipaikkojen laadun ero ottelua kohden.
-0.36
Tulokset verrattuna xG:hen
Toteutuneen maalieron ja xG:n ehdottaman maalieron välinen ero.
-0.31
Pisteet verrattuna peliesitykseen
Kerättyjen pisteiden vertailu joukkueen maalieron perusteella odotettuihin pisteisiin.
+13.2 pist.
Viimeistelytehokkuus
Muutaako joukkue maalipaikat maaleiksi? Positiivinen arvo tarkoittaa, että maaleja syntyy enemmän kuin maalipaikkojen laatu ennustaa.
-0.44
Puolustustehokkuus
Pelastavatko puolustus tai maalivahti joukkueen? Positiivinen arvo tarkoittaa, että joukkue päästää vähemmän maaleja kuin sallitut paikat ennustavat.
+0.13
Hyökkäys vs. sarja
Kuinka paljon joukkue tekee maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon tässä roolissa. 120 % tarkoittaa 20 % yli keskiarvon.
60%
Puolustus vs. sarja
Kuinka paljon joukkue päästää maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon. 80 % tarkoittaa 20 % vähemmän päästettyjä maaleja.
139%
Vireen trendi
Vertaa viiden viimeisen ottelun pisteitä koko kauden keskiarvoon.
+0.86
Vahvempi toinen puoliaika?
Kuinka paljon enemmän joukkue tekee maaleja puoliajan jälkeen kuin ennen sitä.
-0.2
Myöhäiset maalit
32 prosenttia joukkueen maaleista syntyy minuuteilla 76–90. Vertailun vuoksi 27 prosenttia syntyy ensimmäisten 15 minuutin aikana.
32%

Peñarol

Nett xG -tasapaino
Luotujen ja sallittujen maalipaikkojen laadun ero ottelua kohden.
+0.49
Tulokset verrattuna xG:hen
Toteutuneen maalieron ja xG:n ehdottaman maalieron välinen ero.
+0.44
Pisteet verrattuna peliesitykseen
Kerättyjen pisteiden vertailu joukkueen maalieron perusteella odotettuihin pisteisiin.
-12.8 pist.
Viimeistelytehokkuus
Muutaako joukkue maalipaikat maaleiksi? Positiivinen arvo tarkoittaa, että maaleja syntyy enemmän kuin maalipaikkojen laatu ennustaa.
+0.03
Puolustustehokkuus
Pelastavatko puolustus tai maalivahti joukkueen? Positiivinen arvo tarkoittaa, että joukkue päästää vähemmän maaleja kuin sallitut paikat ennustavat.
+0.41
Hyökkäys vs. sarja
Kuinka paljon joukkue tekee maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon tässä roolissa. 120 % tarkoittaa 20 % yli keskiarvon.
167%
Puolustus vs. sarja
Kuinka paljon joukkue päästää maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon. 80 % tarkoittaa 20 % vähemmän päästettyjä maaleja.
63%
Vireen trendi
Vertaa viiden viimeisen ottelun pisteitä koko kauden keskiarvoon.
0.00
Vahvempi toinen puoliaika?
Kuinka paljon enemmän joukkue tekee maaleja puoliajan jälkeen kuin ennen sitä.
+0.3
Myöhäiset maalit
27 prosenttia joukkueen maaleista syntyy minuuteilla 76–90. Vertailun vuoksi 10 prosenttia syntyy ensimmäisten 15 minuutin aikana.
27%

* Arvioitu maalimäärä ja -jakauma, BTTS-arvio, 0–0-riski ja maalimäärä perustuvat molempien joukkueiden julkisiin kausikeskiarvoihin ja -frekvensseihin. Tämä on tilastollinen otteluprofiili, ei yksityisen mallin ennuste tai vetovihje. Muut indikaattorit kuvaavat kauden päättyneitä otteluita.

Sarjakonteksti— onko kyseessä runsasmaalisesti sarja?

Miten joukkueet vertautuvat Primera División:n keskiarvoihin.

Joukkueet vs. sarja

CerroLigaPeñarol
Ottelun maalikeskiarvo▼ 2.252.36▲ 2.57
Molemmat joukkueet tekivät maalin▼ 43%50%• 50%
Vähintään 3 maalia (Over 2.5)▼ 39%44%▲ 50%
Clean sheetit▼ 21%29%▲ 36%
Maali ennen puoliaikaa▼ 61%66%▲ 71%
Maali puoliajan jälkeen▲ 79%73%▲ 79%

^ vihreä = yli sarjan keskiarvon, ˇ punainen = alle sarjan keskiarvon. Tämä näyttää eron suunnan, ei joukkuearviota.

2.36
Maalien keskiarvo ottelua kohden
50%
Molemmat joukkueet tekivät maalin
44%
Vähintään 3 maalia (Over 2.5)
29%
Clean sheetit
1.31
Kotimaalit / ottelu
1.05
Vierasmaali / ottelu
+25%
Kotihyökkäyksen etu
+20%
Kotipuolustuksen etu
+9%
Kokonaiskotietu
Maalit 1. puoliajalla (koko sarja)
66%
1 maali
31%
2 maalia
9%
3 maalia
3%
4 maalia
Maalit 2. puoliajalla (koko sarja)
73%
1 maali
36%
2 maalia
13%
3 maalia
3%
4 maalia

Kokoonpanot ja pelaajatapahtumat

Vahvistetut avauskokoonpanot, vaihtopelaajat ja tähän otteluun kirjatut pelaajatapahtumat.

Ottelun tapahtumat

Maalit, kortit ja vaihdot aikajärjestyksessä.

  1. PeñarolVaihtoKentälle: Franco Gastón Romero PontePois kentältä: Paolo Mauricio Lemos Merladet
  2. CerroKeltainen korttiEmiliano Rodríguez Rosales
  3. PeñarolMaaliCristian Jaime
  4. CerroKeltainen korttiNahuel Arena
  5. PeñarolKeltainen korttiAbel Mathías Hernández Platero
  6. CerroKeltainen korttiCristian Barros Mirabal

Erotuomari ja valmentajat

Avaa kausiprofiilit ja vertaa ottelutilastoja, maaleja ja kurinpitotrendejä.

Keskinäiset ottelut

Viimeisimmät kohtaamiset (5): Cerro 1 - 0 - 4 Peñarol. Maalien keskiarvo 2.60, molemmat joukkueet tekivät maalin 40% ottelua.

Cerro
0 : 1
Peñarol
Peñarol
3 : 1
Cerro
Club Atlético Cerro
2 : 0
CA Peñarol
CA Peñarol
2 : 0
Club Atlético Cerro
CA Peñarol
3 : 1
Club Atlético Cerro

UKK

Mikä oli ottelun Cerro–Peñarol tulos?

Sarjan Primera División ottelu päättyi Cerro 1:2 Peñarol. Tältä sivulta löytyvät ottelun täydelliset tilastot, puoliaikakohtainen erittely ja keskinäiset ottelut.

Millaiset ovat joukkueiden Cerro ja Peñarol keskinäiset tilastot?

5 viimeisessä keskinäisessä ottelussa Cerro voitti 1, Peñarol voitti 4 ja 0 päättyi tasan. Näissä otteluissa tehtiin keskimäärin 2,60 maalia, ja molemmat joukkueet tekivät maalin 40 prosentissa otteluista.

Mitä maalitilastot kertovat ennen ottelua Cerro–Peñarol?

Cerro tekee keskimäärin 0,79 maalia ottelua kohden ja Peñarol 1,75. Sarjan Primera División keskiarvo on 2,36 maalia, ja Over 2.5 toteutuu 44 prosentissa otteluista. BTTS toteutuu 43 prosentissa joukkueen Cerro otteluista ja 50 prosentissa joukkueen Peñarol otteluista.

Millainen on joukkueiden Cerro ja Peñarol nykyvire?

Viiden viimeisen ottelun perusteella Cerro on saavuttanut 3 voittoa, 1 tasapeliä ja 1 tappiota (2,00 pistettä ottelua kohden). Peñarol on saavuttanut 3 voittoa, 1 tasapeliä ja 1 tappiota (2,00 pistettä ottelua kohden).

Mistä löydän ottelun Cerro–Peñarol vihjeen ja kattavan analyysin?

Vertaa tällä sivulla ottelun Cerro–Peñarol taustalla olevia lukuja. Avaa NoFluffPicks-sovellus vedonlyöntianalyysiä, vihjettä, Value Bet -kohdetta ja sen perusteluja varten.