Ukraina - Ukrainian Premier LeagueStadion ChornomoretsTiedot päivitetty 15. lokakuuta 2026

Chornomorets - Metalist 1925 Kharkiv: ottelutilastot

Chornomorets vs Metalist 1925 Kharkiv: vire, maalit ja tärkeimmät tilastot

Mikä tämä ottelu on

Chornomorets pelasi Metalist 1925 Kharkiv-joukkuetta vastaan sarjassa Ukrainian Premier League (Ukraina). Ottelu pelattiin 10. lokakuuta 2026. Pelipaikka: Stadion Chornomorets. Lopputulos: 1:2.

Nykyvire

Chornomorets: 1-2-2, 1,00 pistettä ottelua kohden. Metalist 1925 Kharkiv: 3-0-2, 1,80 pistettä ottelua kohden.

Maalitilastot

Chornomorets tekee 0,50 maalia ja päästää 1,17 maalia ottelua kohden. Metalist 1925 Kharkiv tekee 2,00 maalia ja päästää 0,67. Sarjan keskiarvo: 2,30 maalia.

BTTS ja Over/Under

BTTS: Chornomorets 33 %, Metalist 1925 Kharkiv 17 %. Over 2.5: Chornomorets 17 %, Metalist 1925 Kharkiv 50 %. Sarjataso: BTTS 37 %, Over 2.5 44 %.

xG, laukaukset ja pallonhallinta

xG ottelua kohden: Chornomorets 0,70, Metalist 1925 Kharkiv 1,35. Laukaukset ottelua kohden: Chornomorets 4,7, Metalist 1925 Kharkiv 11,7. Keskimääräinen pallonhallinta: Chornomorets 44 %, Metalist 1925 Kharkiv 55 %.

Ensimmäinen ja toinen puoliaika

Chornomorets: johto puoliajalla 17 %, toisen puoliajan maalit 0,17. Metalist 1925 Kharkiv: johto puoliajalla 33 %, toisen puoliajan maalit 1,00.

Maalit minuuteittain

Historiallisesti vahvin maalintekojakso on joukkueella Chornomorets 0-15 (1) ja joukkueella Metalist 1925 Kharkiv 0-15 (4). Tämä on aiempien maalien jakauma, ei ennuste maalin syntyajasta.

Sarjan konteksti

Ukrainian Premier League: 2,30 maalia ottelua kohden, BTTS 37 %, Over 2.5 44 %.

Keskinäiset ottelut

Tietokannassa ei ole saatavilla vastaavaa keskinäisten otteluiden otosta.

Arkistoitu ottelua edeltävä analyysi

Tämä analyysi laadittiin ennen ottelun alkua. Johtopäätökset perustuvat vain ennen ottelua saatavilla olleisiin tietoihin eivätkä sisällä lopputulosta tai ottelun jälkeisiä tilastoja.

Ottelun yleisanalyysi

Metalist 1925 Kharkiv on sarjataulukossa viidentenä ja Chornomorets kolmantenatoista. Viidessä viime ottelussaan vierasjoukkue on ottanut viisi voittoa, kun taas kotijoukkue on voittanut vain kerran. Vierasotteluissa Metalist tekee keskimäärin 2 maalia ottelua kohden, kun taas Chornomorets on tehnyt kotonaan 0,75 maalia ottelua kohden, mikä puoltaa vierasjoukkueen voittoa. Kotijoukkue pystyy kuitenkin pitämään päästettyjen maalien määrän kurissa kotikentällään: se päästää siellä keskimäärin 0,75 maalia ja on pitänyt maalinsa puhtaana puolessa otteluista. Lisäksi Metalistin vierasotteluiden xG on vain 0,60, vähemmän kuin Chornomoretsin kotikentällä saavuttama 0,86, joten vierasjoukkueen tehokkuus ei välttämättä jatku. Tulosten ja tehtyjen maalien perusteella Metalist on niskan päällä, mutta kotijoukkueen vankka puolustus jättää tasapelille realistisen mahdollisuuden.

Katso tilastollinen yleiskatsaus
BTTS – tekevätkö molemmat joukkueet maalin?

Vahvin peruste BTTS-vaihtoehdolle ”ei” on viimeaikainen vire: viidessä ottelussa Metalist 1925 ei päästänyt yhtään maalia, ja Chornomorets teki keskimäärin vain 0,4 maalia. Tänä aikana molemmat joukkueet onnistuivat maalinteossa 20 prosentissa kotijoukkueen otteluista ja 0 prosentissa vierasjoukkueen otteluista. Metalist voitti kyllä viisi viimeistä otteluaan ja teki niissä 21 maalia, mutta vierasotteluissa se luo keskimäärin vain 0,60 xG:tä ja laukoo maalia kohti 2 kertaa ottelua kohden, mikä vähentää varmuutta siitä, että se itse onnistuu maalinteossa. Chornomoretes puolestaan piti maalinsa puhtaana 75 prosentissa kotiotteluistaan ja päästi niissä keskimäärin 0,25 maalia. Siksi vaikka jompikumpi joukkue olisikin niskan päällä, on todennäköisempää, että vähintään yksi joukkue jää maaleitta.

Katso BTTS-tilastot
Over/Under – maalianalyysi

Metalist teki tarkastelluissa kauden otteluissa keskimäärin 2,0 maalia ottelua kohden ja viimeisissä 5 ottelussa peräti 4,2, vaikka sen keskimääräinen xG oli näillä jaksoilla vastaavasti 0,60 ja 1,12. Näin korkean viimeistelytehokkuuden jatkumiseen on siis vaikea luottaa. Chornomorets teki viimeisissä 5 ottelussa vain 0,4 maalia ottelua kohden, mutta sen kotikentällä kertynyt keskimääräinen 1,74 xG antaa sille mahdollisuuden päästä tulostaululle. Yli 1,5 maalia nähtiin 100%:ssa Metalistin ja 50%:ssa Chornomoretsin tarkastelluista otteluista, mikä puoltaa yli 1,5 maalin valintaa. Korkeampien rajojen kohdalla on syytä olla varovainen, sillä vähintään 3 maalia nähtiin vain 25%:ssa kotijoukkueen otteluista, ja sarjan keskiarvo on 2,28 maalia ottelua kohden. Näin ollen ennuste, jonka mukaan ottelussa nähdään yhteensä 2,75 maalia, viittaa selkeämmin yli 1,5 maalin kuin 2,5 maalin linjan yli tai ali -vaihtoehtoon.

Katso Over/Under-tilastot
HT/FT – puoliaika- ja lopputulosskenaario

Metalist 1925 on voittanut viisi viime otteluaan ja tehnyt niissä keskimäärin 4,2 maalia, kun taas Chornomorets on voittanut vain yhden ottelun ja tehnyt keskimäärin 0,4 maalia. Vierasjoukkue johti tauolla neljässä näistä viidestä ottelusta, ja kotijoukkue ei ole viime otteluissaan tehnyt maalia ennen taukoa 75 prosentissa tapauksista, mikä puoltaa Metalistin taukojohtoa. Tauon jälkeen vieraat ovat tehneet viime aikoina keskimäärin 2,6 maalia, joten heillä on myös hyvät perusteet pitää johto loppuun asti. 2/2-vihje ei kuitenkaan ole varma: Chornomoretsin kauden xG on 1,74, kun taas Metalistin vastaava lukema on vain 0,60, joten vierasjoukkueen etu ennusteessa perustuu ennen kaikkea selvästi parempaan viimeaikaiseen vireeseen.

Katso ensimmäisen ja toisen puoliajan tilastot

Puoliskoittain

0 : 1
1. puoliaika
1 : 1
2. puoliaika

Ottelutilastot

35Pallonhallinta (%)65
ChornomoretsMetalist 1925 Kharkiv
5Laukaukset18
ChornomoretsMetalist 1925 Kharkiv
3Laukaukset maalia kohti7
ChornomoretsMetalist 1925 Kharkiv
0.68xG2.11
ChornomoretsMetalist 1925 Kharkiv
1Kulmapotkut8
ChornomoretsMetalist 1925 Kharkiv
19Vaaralliset hyökkäykset67
ChornomoretsMetalist 1925 Kharkiv
6Rikkeet14
ChornomoretsMetalist 1925 Kharkiv
2Kortit2
ChornomoretsMetalist 1925 Kharkiv

Otteluennakko— mitä kauden luvut kertovat?

Tämä joukkueprofiili perustuu kauden tietoihin ja vireeseen. Ottelun kulkutilastot näytetään vasta ottelun päätyttyä.

ChornomoretsMetalist 1925 Kharkiv
0.5Tehdyt maalit / ottelu2
ChornomoretsMetalist 1925 Kharkiv
1.17Päästetyt maalit / ottelu0.67
ChornomoretsMetalist 1925 Kharkiv
ChornomoretsMetalist 1925 Kharkiv
44%Keskimääräinen pallonhallinta55%
ChornomoretsMetalist 1925 Kharkiv
1.67Laukaukset maalia kohti / ottelu4.17
ChornomoretsMetalist 1925 Kharkiv

Joukkueiden tilastot— kumpi on tehokkaampi?

Molempien joukkueiden hyökkäyksen ja puolustuksen vertailu kuluvalla kaudella.

4.67Laukaukset ottelua kohden11.67
ChornomoretsMetalist 1925 Kharkiv
1.67Laukaukset maalia kohti4.17
ChornomoretsMetalist 1925 Kharkiv
10.7%Laukausten tehokkuus17.1%
ChornomoretsMetalist 1925 Kharkiv
44%Pallonhallinta55%
ChornomoretsMetalist 1925 Kharkiv
0.7Tehty xG1.35
ChornomoretsMetalist 1925 Kharkiv
1.35Päästetty xG0.59
ChornomoretsMetalist 1925 Kharkiv

Laukausten laatu

Chornomorets: TasapainoinenMetalist 1925 Kharkiv: Tehokas viimeistely
ChornomoretsMetalist 1925 Kharkiv
Tarkkuus (laukaukset maalia kohti)36%36%
Paikkojen laatu (xG/laukaus)0.150.12
Viimeistely (maalit laukausta kohti maalia)0.300.48

Noin 0,08:n xG/laukaus tarkoittaa yleensä kaukolaukauksia; 0,15 tai enemmän yleensä boksipaikkoja. Tyyliluokitus perustuu pallonhallintaan, laukausten määrään ja tehokkuuteen.

* xG (odotetut maalit) kertoo, kuinka monta maalia joukkueen pitäisi tehdä paikoistaan. Jos toteutuneet maalit ylittävät xG:n, viimeistely on keskimääräistä parempaa; jos ne alittavat xG:n, paikkoja hukataan.

Joukkueen vire— kumpi on paremmassa vireessä?

Viisi viimeistä ottelua ja kauden tilasto kokonaisuutena sekä koti- ja vierasotteluissa.

Metalist 1925 Kharkiv on 80 % parempi kategoriassa viiden viimeisen ottelun vire.

1 pistettä / ottelu - Chornomorets · 1.8 pistettä / ottelu - Metalist 1925 Kharkiv

Chornomorets
LWDLD
Kauden tulosjakauma
17% W33% D50% L
Kausi (V-T-H)
1-2-3
0.83 pistettä / ottelu · maaliero -4
Viimeiset 5 (V-T-H)
1-2-2
1.00 pistettä / ottelu
Saldo kotona (W-D-L)
1-2-1
Viimeiset 5 kotona
1-2-1
LWDD
Viimeiset 5 ottelua – keskiarvot
Tehdyt maalit: 0.4Päästetyt maalit: 1.0xG: 0.71Vastustajan xG: 1.22BTTS: 20%Over 2.5: 0%
Metalist 1925 Kharkiv
LLWWW
Kauden tulosjakauma
67% W0% D33% L
Kausi (V-T-H)
4-0-2
2.00 pistettä / ottelu · maaliero +8
Viimeiset 5 (V-T-H)
3-0-2
1.80 pistettä / ottelu
Saldo vieraissa (W-D-L)
1-0-1
Viimeiset 5 vieraissa
1-0-1
LW
Viimeiset 5 ottelua – keskiarvot
Tehdyt maalit: 2.2Päästetyt maalit: 0.8xG: 1.25Vastustajan xG: 0.58BTTS: 20%Over 2.5: 60%

Maalit— miten joukkueet tekevät ja päästävät maaleja?

Molempien joukkueiden tekemien ja päästämien maalien määrät sekä Clean sheetien ja maaleitta jäämisen yleisyys.

Metalist 1925 Kharkiv on 300 % parempi kategoriassa tehdyt maalit ottelua kohden.

0.5 maalia / ottelu - Chornomorets · 2 maalia / ottelu - Metalist 1925 Kharkiv

Metalist 1925 Kharkiv on 75 % parempi kategoriassa päästetyt maalit ottelua kohden.

1.17 maalia / ottelu - Chornomorets · 0.67 maalia / ottelu - Metalist 1925 Kharkiv

Chornomorets:n maalintekoprofiili: vaikeampi

Chornomorets tekee maalin 50 prosentissa otteluista (3 / 6 ottelua), kun taas Metalist 1925 Kharkiv pitää maalinsa puhtaana 67 prosentissa (4 / 6 ottelua).

Metalist 1925 Kharkiv:n maalintekoprofiili: erittäin vahva

Metalist 1925 Kharkiv tekee maalin 83 prosentissa otteluista (5 / 6 ottelua), kun taas Chornomorets pitää maalinsa puhtaana 33 prosentissa (2 / 6 ottelua).

3Tehdyt maalit (kausi)12
ChornomoretsMetalist 1925 Kharkiv
7Päästetyt maalit (kausi)4
ChornomoretsMetalist 1925 Kharkiv
1.67Ottelun maalikeskiarvo2.67
ChornomoretsMetalist 1925 Kharkiv
2Tehdyt maalit (viimeiset 5)11
ChornomoretsMetalist 1925 Kharkiv
5Päästetyt maalit (viimeiset 5)4
ChornomoretsMetalist 1925 Kharkiv

Kuinka usein tehdään vähintään...

50%1 maali83%
ChornomoretsMetalist 1925 Kharkiv
0%2 maalia50%
ChornomoretsMetalist 1925 Kharkiv
0%3 maalia33%
ChornomoretsMetalist 1925 Kharkiv
0%4 maalia17%
ChornomoretsMetalist 1925 Kharkiv

Kuinka usein päästetään vähintään...

67%1 maali33%
ChornomoretsMetalist 1925 Kharkiv
50%2 maalia17%
ChornomoretsMetalist 1925 Kharkiv
0%3 maalia17%
ChornomoretsMetalist 1925 Kharkiv
0%4 maalia0%
ChornomoretsMetalist 1925 Kharkiv

* Tilastot sisältävät molempien joukkueiden koti- ja vierasottelut kuluvalla kaudella.

Molemmat joukkueet tekivät maalin (BTTS)— kuinka usein molemmat joukkueet tekevät maalin?

Kuinka usein molempien joukkueiden otteluissa tehdään maaleja kummallekin puolelle verrattuna sarjan keskiarvoon.

Maalikuviot

17%BTTS puoliajalla0%
ChornomoretsMetalist 1925 Kharkiv
0%BTTS molemmilla puoliskoilla0%
ChornomoretsMetalist 1925 Kharkiv
0%Maali molemmilla puoliskoilla17%
ChornomoretsMetalist 1925 Kharkiv

BTTS ja maalimäärä

17%Vähintään 3 maalia ja BTTS17%
ChornomoretsMetalist 1925 Kharkiv
0%Vähintään 3 maalia ilman BTTS:ää33%
ChornomoretsMetalist 1925 Kharkiv
20%BTTS – viimeiset 520%
ChornomoretsMetalist 1925 Kharkiv

Maalimäärä (Over/Under)— kuinka usein näissä otteluissa ylitetään maalirajat?

Kuinka usein joukkueiden otteluissa ylitetään maalirajat koko ottelussa ja kummallakin puoliskolla.

1. puoliaika

67%Vähintään 1 maali ennen puoliaikaa67%
ChornomoretsMetalist 1925 Kharkiv
33%Vähintään 2 maalia ennen puoliaikaa17%
ChornomoretsMetalist 1925 Kharkiv
0%Vähintään 3 maalia ennen puoliaikaa17%
ChornomoretsMetalist 1925 Kharkiv

2. puoliaika

67%Vähintään 1 maali puoliajan jälkeen67%
ChornomoretsMetalist 1925 Kharkiv
0%Vähintään 2 maalia puoliajan jälkeen50%
ChornomoretsMetalist 1925 Kharkiv
0%Vähintään 3 maalia puoliajan jälkeen17%
ChornomoretsMetalist 1925 Kharkiv

Ottelun puoliskot— milloin joukkueet tekevät useammin maaleja?

Miten joukkueet jakavat suorituksensa ensimmäisen ja toisen puoliajan välillä: maalit, pisteet, nollapelit ja puoliaikatilanne.

Metalist 1925 Kharkiv on 33 % parempi kategoriassa ensimmäisen puoliajan vire (puoliaikapisteet).

1 pistettä / ottelu - Chornomorets · 1.33 pistettä / ottelu - Metalist 1925 Kharkiv

Chornomorets — puoliaikatilanne
17% johdossa50% tasatilanteessa33% häviöllä
Metalist 1925 Kharkiv — puoliaikatilanne
33% johdossa33% tasatilanteessa33% häviöllä

Ennen puoliaikaa (1. puoliaika)

1Pisteet ottelua kohden (1. puoliaika)1.33
ChornomoretsMetalist 1925 Kharkiv
0.33Tehdyt maalit (1. puoliaika)1
ChornomoretsMetalist 1925 Kharkiv
0.67Päästetyt maalit (1. puoliaika)0.33
ChornomoretsMetalist 1925 Kharkiv
1Maalien keskiarvo (1. puoliaika)1.33
ChornomoretsMetalist 1925 Kharkiv
50%Nollapeli ennen puoliaikaa67%
ChornomoretsMetalist 1925 Kharkiv
67%Ei maalia ennen puoliaikaa67%
ChornomoretsMetalist 1925 Kharkiv

Puoliajan jälkeen (2. puoliaika)

0.83Pisteet ottelua kohden (2. puoliaika)1.83
ChornomoretsMetalist 1925 Kharkiv
0.17Tehdyt maalit (2. puoliaika)1
ChornomoretsMetalist 1925 Kharkiv
0.5Päästetyt maalit (2. puoliaika)0.33
ChornomoretsMetalist 1925 Kharkiv
0.67Maalien keskiarvo (2. puoliaika)1.33
ChornomoretsMetalist 1925 Kharkiv
50%Nollapeli puoliajan jälkeen83%
ChornomoretsMetalist 1925 Kharkiv
83%Ei maalia puoliajan jälkeen33%
ChornomoretsMetalist 1925 Kharkiv

Chornomorets — toisen puoliajan tulokset

17% W33% D50% L
6
Puoliaikapisteet
2
Puoliajan maalit
-2
Maaliero (1. puoliaika)
5
Toisen puoliajan pisteet
-2
Maaliero (2. puoliaika)
1.00
PPG ennen puoliaikaa
Johdon pitäminen100%

Johtaa puoliajalla 17 prosentissa otteluista ja voittaa 17 prosentissa. Voittaa myös otteluita ilman johtoasemaa puoliajalla.

Puolustus puoliajan jälkeen-0.2

Puolustus pysyy vakaana koko ottelun ajan.

Metalist 1925 Kharkiv — toisen puoliajan tulokset

50% W33% D17% L
8
Puoliaikapisteet
6
Puoliajan maalit
+4
Maaliero (1. puoliaika)
11
Toisen puoliajan pisteet
+4
Maaliero (2. puoliaika)
1.33
PPG ennen puoliaikaa
Johdon pitäminen203%

Johtaa puoliajalla 33 prosentissa otteluista ja voittaa 67 prosentissa. Voittaa myös otteluita ilman johtoasemaa puoliajalla.

Puolustus puoliajan jälkeen0.0

Puolustus pysyy vakaana koko ottelun ajan.

Chornomorets — viisi viimeistä ottelua puoliajoittain
1. puoliaika2. puoliaika
Pisteet ottelua kohden1.001.00
Tehdyt maalit / ottelu0.20.2
Päästetyt maalit / ottelu0.60.4
Ottelun maalikeskiarvo0.80.6
1 maali60%60%
2 maalia20%0%
3 maalia0%0%
Nollapeli60%60%
Ei maalia80%80%
Maaliero-2-1
Puoliaika: 20% johdossa - 40% tasatilanteessa - 40% häviöllä
2. puoliaika: 20% voitto - 40% tasatilanteessa - 40% tappio
BTTS puoliajalla (viimeiset 5): 0% - Puoliajan maalit yhteensä: 1
Metalist 1925 Kharkiv — viisi viimeistä ottelua puoliajoittain
1. puoliaika2. puoliaika
Pisteet ottelua kohden1.401.60
Tehdyt maalit / ottelu1.21.0
Päästetyt maalit / ottelu0.40.4
Ottelun maalikeskiarvo1.61.4
1 maali80%60%
2 maalia20%60%
3 maalia20%20%
Nollapeli60%80%
Ei maalia60%40%
Maaliero+4+3
Puoliaika: 40% johdossa - 20% tasatilanteessa - 40% häviöllä
2. puoliaika: 40% voitto - 40% tasatilanteessa - 20% tappio
BTTS puoliajalla (viimeiset 5): 0% - Puoliajan maalit yhteensä: 6

* Taulukoiden värit kuvaavat tapahtumien yleisyyttä: vihreä on yleinen, keltainen kohtalainen ja punainen harvinainen. Kyse on yleisyydestä, ei joukkuearviosta.

Maalit minuuteittain— milloin maaleja syntyy?

Ottelun vaiheet, joissa molemmat joukkueet tekevät ja päästävät useimmin maaleja.

Chornomorets
TehdytPäästetyt
1
1
0-15
0
0
16-30
1
3
31-45
0
2
46-60
0
0
61-75
1
1
76-90

Vaarallisimmillaan minuuteilla 0-15 (1 goal). Päästää eniten välillä 31-45 (3). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): 0.

Metalist 1925 Kharkiv
TehdytPäästetyt
4
1
0-15
1
1
16-30
1
0
31-45
2
0
46-60
2
2
61-75
2
0
76-90

Vaarallisimmillaan minuuteilla 0-15 (4 goals). Päästää eniten välillä 61-75 (2). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): +2 - voittaa myöhäiset vaiheet.

* Jaksot 31–45 ja 76–90 sisältävät lisäajan maalit.

Muut joukkueindikaattorit— mitä xG, tehokkuus ja vire kertovat?

Nykykauden päättyneiden otteluiden perusteella tehty vertailu maalipaikkojen laadusta, tuloksista ja trendeistä.

Otteluprofiili

2.17
Arvioidut maalit
hyökkäys vs. vastustajan puolustus
0.6 : 1.6
Arvioitu maalijakauma
koti : vieras
94%
Tahti vs. sarja
100 % = sarjan keskiarvo
25%
Molemmat joukkueet tekivät maalin (BTTS)
molempien joukkueiden kausikeskiarvo
-100%
Derbyvaikutus
H2H-maalit vs. tyypilliset ottelut
42%
BTTS-arvio
molempien joukkueiden maalintekotiheyden perusteella
9%
0–0-riski
noin yksi 11 ottelusta
0-1
Yleisin maalimäärä
hyökkäys vs. puolustus molemmilla puolilla

Chornomorets

Nett xG -tasapaino
Luotujen ja sallittujen maalipaikkojen laadun ero ottelua kohden.
-0.65
Tulokset verrattuna xG:hen
Toteutuneen maalieron ja xG:n ehdottaman maalieron välinen ero.
-0.02
Pisteet verrattuna peliesitykseen
Kerättyjen pisteiden vertailu joukkueen maalieron perusteella odotettuihin pisteisiin.
+2.2 pist.
Viimeistelytehokkuus
Muutaako joukkue maalipaikat maaleiksi? Positiivinen arvo tarkoittaa, että maaleja syntyy enemmän kuin maalipaikkojen laatu ennustaa.
-0.20
Puolustustehokkuus
Pelastavatko puolustus tai maalivahti joukkueen? Positiivinen arvo tarkoittaa, että joukkue päästää vähemmän maaleja kuin sallitut paikat ennustavat.
+0.18
Hyökkäys vs. sarja
Kuinka paljon joukkue tekee maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon tässä roolissa. 120 % tarkoittaa 20 % yli keskiarvon.
38%
Puolustus vs. sarja
Kuinka paljon joukkue päästää maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon. 80 % tarkoittaa 20 % vähemmän päästettyjä maaleja.
119%
Vireen trendi
Vertaa viiden viimeisen ottelun pisteitä koko kauden keskiarvoon.
+0.17
Vahvempi toinen puoliaika?
Kuinka paljon enemmän joukkue tekee maaleja puoliajan jälkeen kuin ennen sitä.
-0.2
Myöhäiset maalit
33 prosenttia joukkueen maaleista syntyy minuuteilla 76–90. Vertailun vuoksi 33 prosenttia syntyy ensimmäisten 15 minuutin aikana.
33%

Metalist 1925 Kharkiv

Nett xG -tasapaino
Luotujen ja sallittujen maalipaikkojen laadun ero ottelua kohden.
+0.76
Tulokset verrattuna xG:hen
Toteutuneen maalieron ja xG:n ehdottaman maalieron välinen ero.
+0.57
Pisteet verrattuna peliesitykseen
Kerättyjen pisteiden vertailu joukkueen maalieron perusteella odotettuihin pisteisiin.
-4.2 pist.
Viimeistelytehokkuus
Muutaako joukkue maalipaikat maaleiksi? Positiivinen arvo tarkoittaa, että maaleja syntyy enemmän kuin maalipaikkojen laatu ennustaa.
+0.65
Puolustustehokkuus
Pelastavatko puolustus tai maalivahti joukkueen? Positiivinen arvo tarkoittaa, että joukkue päästää vähemmän maaleja kuin sallitut paikat ennustavat.
-0.08
Hyökkäys vs. sarja
Kuinka paljon joukkue tekee maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon tässä roolissa. 120 % tarkoittaa 20 % yli keskiarvon.
204%
Puolustus vs. sarja
Kuinka paljon joukkue päästää maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon. 80 % tarkoittaa 20 % vähemmän päästettyjä maaleja.
51%
Vireen trendi
Vertaa viiden viimeisen ottelun pisteitä koko kauden keskiarvoon.
-0.20
Vahvempi toinen puoliaika?
Kuinka paljon enemmän joukkue tekee maaleja puoliajan jälkeen kuin ennen sitä.
0.0
Myöhäiset maalit
17 prosenttia joukkueen maaleista syntyy minuuteilla 76–90. Vertailun vuoksi 33 prosenttia syntyy ensimmäisten 15 minuutin aikana.
17%

* Arvioitu maalimäärä ja -jakauma, BTTS-arvio, 0–0-riski ja maalimäärä perustuvat molempien joukkueiden julkisiin kausikeskiarvoihin ja -frekvensseihin. Tämä on tilastollinen otteluprofiili, ei yksityisen mallin ennuste tai vetovihje. Muut indikaattorit kuvaavat kauden päättyneitä otteluita.

Sarjakonteksti— onko kyseessä runsasmaalisesti sarja?

Miten joukkueet vertautuvat Ukrainian Premier League:n keskiarvoihin.

Joukkueet vs. sarja

ChornomoretsLigaMetalist 1925 Kharkiv
Ottelun maalikeskiarvo▼ 1.672.30▲ 2.67
Molemmat joukkueet tekivät maalin▼ 33%37%▼ 17%
Vähintään 3 maalia (Over 2.5)▼ 17%44%▲ 50%
Clean sheetit▼ 33%40%▲ 67%
Maali ennen puoliaikaa▲ 67%63%▲ 67%
Maali puoliajan jälkeen▼ 67%70%▼ 67%

^ vihreä = yli sarjan keskiarvon, ˇ punainen = alle sarjan keskiarvon. Tämä näyttää eron suunnan, ei joukkuearviota.

2.30
Maalien keskiarvo ottelua kohden
37%
Molemmat joukkueet tekivät maalin
44%
Vähintään 3 maalia (Over 2.5)
40%
Clean sheetit
1.31
Kotimaalit / ottelu
0.98
Vierasmaali / ottelu
+34%
Kotihyökkäyksen etu
+25%
Kotipuolustuksen etu
+8%
Kokonaiskotietu
Maalit 1. puoliajalla (koko sarja)
63%
1 maali
26%
2 maalia
7%
3 maalia
2%
4 maalia
Maalit 2. puoliajalla (koko sarja)
70%
1 maali
43%
2 maalia
15%
3 maalia
2%
4 maalia

Kokoonpanot ja pelaajatapahtumat

Vahvistetut avauskokoonpanot, vaihtopelaajat ja tähän otteluun kirjatut pelaajatapahtumat.

Ottelun tapahtumat

Maalit, kortit ja vaihdot aikajärjestyksessä.

  1. ChornomoretsPunainen korttiJerry Dieu-Merci Yoka
  2. Metalist 1925 KharkivMaaliCarlos Miguel Paraco González
  3. Metalist 1925 KharkivKeltainen korttiRamik Gadzhiev
  4. Metalist 1925 KharkivMaaliBaton ZabergjaMaalisyöttö: Ivan Kaliuzhnyi
  5. ChornomoretsMaaliKyrylo PopovMaalisyöttö: Muhammed Jobe
  6. Metalist 1925 KharkivVaihtoKentälle: Oleksandr YatsykPois kentältä: Baton Zabergja
  7. Metalist 1925 KharkivVaihtoKentälle: Sebastián Alejandro Castillo PérezPois kentältä: Carlos Miguel Paraco González
  8. Metalist 1925 KharkivVaihtoKentälle: Ermir RashicaPois kentältä: Peter Mandela Itodo
  9. ChornomoretsVaihtoKentälle: Andriy KhomaPois kentältä: Muhammed Jobe
  10. Metalist 1925 KharkivKeltainen korttiOleksandr Yatsyk
  11. Metalist 1925 KharkivVaihtoKentälle: Denis AntyukhPois kentältä: Ramik Gadzhiev

Erotuomari ja valmentajat

Avaa kausiprofiilit ja vertaa ottelutilastoja, maaleja ja kurinpitotrendejä.

UKK

Mikä oli ottelun Chornomorets–Metalist 1925 Kharkiv tulos?

Sarjan Ukrainian Premier League ottelu päättyi Chornomorets 1:2 Metalist 1925 Kharkiv. Tältä sivulta löytyvät ottelun täydelliset tilastot, puoliaikakohtainen erittely ja keskinäiset ottelut.

Mitä maalitilastot kertovat ennen ottelua Chornomorets–Metalist 1925 Kharkiv?

Chornomorets tekee keskimäärin 0,50 maalia ottelua kohden ja Metalist 1925 Kharkiv 2,00. Sarjan Ukrainian Premier League keskiarvo on 2,30 maalia, ja Over 2.5 toteutuu 44 prosentissa otteluista. BTTS toteutuu 33 prosentissa joukkueen Chornomorets otteluista ja 17 prosentissa joukkueen Metalist 1925 Kharkiv otteluista.

Millainen on joukkueiden Chornomorets ja Metalist 1925 Kharkiv nykyvire?

Viiden viimeisen ottelun perusteella Chornomorets on saavuttanut 1 voittoa, 2 tasapeliä ja 2 tappiota (1,00 pistettä ottelua kohden). Metalist 1925 Kharkiv on saavuttanut 3 voittoa, 0 tasapeliä ja 2 tappiota (1,80 pistettä ottelua kohden).

Mistä löydän ottelun Chornomorets–Metalist 1925 Kharkiv vihjeen ja kattavan analyysin?

Vertaa tällä sivulla ottelun Chornomorets–Metalist 1925 Kharkiv taustalla olevia lukuja. Avaa NoFluffPicks-sovellus vedonlyöntianalyysiä, vihjettä, Value Bet -kohdetta ja sen perusteluja varten.