Colegiales - Tristán Suárez: ottelutilastot
Colegiales vs Tristán Suárez: vire, maalit ja tärkeimmät tilastot
Mikä tämä ottelu on
Colegiales pelasi Tristán Suárez-joukkuetta vastaan sarjassa Prim B Nacional (Argentiina). Ottelu pelattiin 10. lokakuuta 2026. Pelipaikka: Estadio de Colegiales. Lopputulos: 0:0.
Nykyvire
Colegiales: 3-0-2, 1,80 pistettä ottelua kohden. Tristán Suárez: 1-4-0, 1,40 pistettä ottelua kohden.
Maalitilastot
Colegiales tekee 0,97 maalia ja päästää 1,00 maalia ottelua kohden. Tristán Suárez tekee 1,00 maalia ja päästää 0,47. Sarjan keskiarvo: 1,94 maalia.
BTTS ja Over/Under
BTTS: Colegiales 38 %, Tristán Suárez 28 %. Over 2.5: Colegiales 34 %, Tristán Suárez 25 %. Sarjataso: BTTS 39 %, Over 2.5 33 %.
xG, laukaukset ja pallonhallinta
xG ottelua kohden: Colegiales 1,33, Tristán Suárez 1,14. Laukaukset ottelua kohden: Colegiales 10,1, Tristán Suárez 8,4. Keskimääräinen pallonhallinta: Colegiales 48 %, Tristán Suárez 44 %.
Ensimmäinen ja toinen puoliaika
Colegiales: johto puoliajalla 22 %, toisen puoliajan maalit 0,59. Tristán Suárez: johto puoliajalla 28 %, toisen puoliajan maalit 0,47.
Maalit minuuteittain
Historiallisesti vahvin maalintekojakso on joukkueella Colegiales 76-90+ (9) ja joukkueella Tristán Suárez 16-30 (10). Tämä on aiempien maalien jakauma, ei ennuste maalin syntyajasta.
Sarjan konteksti
Prim B Nacional: 1,94 maalia ottelua kohden, BTTS 39 %, Over 2.5 33 %.
Keskinäiset ottelut
Ennen tätä ottelua tietokannassa oli saatavilla 2 aiempaa keskinäistä ottelua: 1-1-0. Maalien keskiarvo 0,50, BTTS 0 %.
Arkistoitu ottelua edeltävä analyysi
Tämä analyysi laadittiin ennen ottelun alkua. Johtopäätökset perustuvat vain ennen ottelua saatavilla olleisiin tietoihin eivätkä sisällä lopputulosta tai ottelun jälkeisiä tilastoja.
Ottelun yleisanalyysi
Colegiales voittaa 69 % kotiotteluistaan ja tekee niissä keskimäärin 1,56 maalia, kun taas Tristán Suárez voittaa 44 % vierasotteluistaan ja tekee keskimäärin 0,88 maalia. Kotijoukkueella on etulyöntiasema myös luotujen maalipaikkojen laadussa: sen kotiotteluiden xG on 1,43, kun taas vierasjoukkueen xG vierasotteluissa on 1,03. Colegialesin puolesta puhuvat myös 3 voittoa viidestä viime ottelusta, kun vastustaja on voittanut samassa jaksossa vain kerran. Tasapeli on silti varteenotettava vaihtoehto, sillä Tristán Suárez ei ole päästänyt maaliakaan viidessä viime ottelussaan ja on pitänyt vierasotteluissaan nollan 69 %:ssa peleistä. Vierasjoukkueen vahva puolustus siis kaventaa kotijoukkueen etua, mutta Colegialesin parempi maalintekotehokkuus kotikentällä kallistaa ennusteen sen puolelle.
Katso tilastollinen yleiskatsausBTTS – tekevätkö molemmat joukkueet maalin?
Vahvin signaali viittaa BTTS No -vaihtoehtoon: molemmat joukkueet ovat pitäneet maalinsa puhtaana 69 %:ssa vertailukelpoisista otteluista, ja otteluissa, joissa molemmat joukkueet ovat tehneet maalin, osuus on vain 31 % Colegialesin ja 25 % Tristán Suárezin kohdalla. Vieraat tekevät vierasotteluissa keskimäärin 0,88 maalia, ja viimeisissä 5 ottelussaan he ovat tehneet vain 1 maalin eivätkä ole kertaakaan pelanneet ottelussa, jossa molemmat joukkueet olisivat tehneet maalin. Heidän puolustuksensa ei ole päästänyt maaliakaan näissä 5 ottelussa, mikä rajoittaa myös kotijoukkueen maalintekomahdollisuuksia, vaikka se tekeekin kotonaan keskimäärin 1,13 maalia. Lisäksi molemmat joukkueet ovat jääneet ilman maalia 38 %:ssa vertailukelpoisista otteluista, joten on todennäköisempää, että vähintään toinen joukkue jää ottelussa maaleitta.
Katso BTTS-tilastotOver/Under – maalianalyysi
Vahvin valinta on alle 3,5 maalia: kummankin joukkueen otteluissa tämä raja ei ylittynyt 87 %:ssa tapauksista. Myös 2,5 maalin raja ylittyi harvoin — 31 %:ssa Colegialesin otteluista ja 19 %:ssa Tristán Suárezin otteluista — mutta matalampi raja tarjoaa pienemmän turvamarginaalin. Molemmat joukkueet pitivät nollan 69 %:ssa otteluistaan, ja vierasjoukkue on tehnyt viidessä viime ottelussaan vain yhden maalin päästämättä itse yhtäkään. Colegialesilla on tosin etulyöntiasema hyökkäyspotentiaalissa: sen keskimääräinen xG on 1,26, kun taas vierasjoukkueella se on 1,03. Arvioitu 1,75 maalin kokonaismäärä tukee silti selvästi alle 3,5 maalin valintaa.
Katso Over/Under-tilastotHT/FT – puoliaika- ja lopputulosskenaario
Tasapeli puoliajalla on todennäköisin vaihtoehto: Colegiales oli tasatilanteessa ensimmäisen puoliajan jälkeen 75 %:ssa otteluistaan ja Tristán Suárez 50 %:ssa. Tasapelin jatkumista puoltaa vieraiden varovainen pelitapa — viimeisissä 5 ottelussaan he ovat pelanneet tasan 4 kertaa ja päästäneet yhteensä 0 maalia. Noissa samoissa 5 ottelussa vieraat eivät tehneet eivätkä päästäneet maaleja toisella puoliajalla, kun taas kotijoukkue teki toisilla puoliajoilla keskimäärin vain 0,2 maalia. Colegialesilla on kuitenkin suurempi hyökkäyspotentiaali: heidän keskimääräinen xG:nsä on 1,26, kun vastustajilla se on 1,03. Siksi tasapeli puoliajalla ja kotijoukkueen voitto ovat edelleen varteenotettava vaihtoehto. Useat tasapelit puoliajalla ja vieraiden viimeaikainen puolustuspelaaminen tekevät kuitenkin tasapelistä sekä puoliajalla että ottelun päättyessä yksittäisen todennäköisimmän skenaarion.
Katso ensimmäisen ja toisen puoliajan tilastotPuoliskoittain
Ottelutilastot
Otteluennakko— mitä kauden luvut kertovat?
Tämä joukkueprofiili perustuu kauden tietoihin ja vireeseen. Ottelun kulkutilastot näytetään vasta ottelun päätyttyä.
Joukkueiden tilastot— kumpi on tehokkaampi?
Molempien joukkueiden hyökkäyksen ja puolustuksen vertailu kuluvalla kaudella.
Laukausten laatu
| Colegiales | Tristán Suárez | |
|---|---|---|
| Tarkkuus (laukaukset maalia kohti) | 31% | 35% |
| Paikkojen laatu (xG/laukaus) | 0.13 | 0.14 |
| Viimeistely (maalit laukausta kohti maalia) | 0.31 | 0.34 |
Noin 0,08:n xG/laukaus tarkoittaa yleensä kaukolaukauksia; 0,15 tai enemmän yleensä boksipaikkoja. Tyyliluokitus perustuu pallonhallintaan, laukausten määrään ja tehokkuuteen.
* xG (odotetut maalit) kertoo, kuinka monta maalia joukkueen pitäisi tehdä paikoistaan. Jos toteutuneet maalit ylittävät xG:n, viimeistely on keskimääräistä parempaa; jos ne alittavat xG:n, paikkoja hukataan.
Joukkueen vire— kumpi on paremmassa vireessä?
Viisi viimeistä ottelua ja kauden tilasto kokonaisuutena sekä koti- ja vierasotteluissa.
Colegiales on 29 % parempi kategoriassa viiden viimeisen ottelun vire.
1.8 pistettä / ottelu - Colegiales · 1.4 pistettä / ottelu - Tristán Suárez
Maalit— miten joukkueet tekevät ja päästävät maaleja?
Molempien joukkueiden tekemien ja päästämien maalien määrät sekä Clean sheetien ja maaleitta jäämisen yleisyys.
Tristán Suárez on 113 % parempi kategoriassa päästetyt maalit ottelua kohden.
1 maalia / ottelu - Colegiales · 0.47 maalia / ottelu - Tristán Suárez
Colegiales tekee maalin 63 prosentissa otteluista (20 / 32 ottelua), kun taas Tristán Suárez pitää maalinsa puhtaana 69 prosentissa (22 / 32 ottelua).
Tristán Suárez tekee maalin 63 prosentissa otteluista (20 / 32 ottelua), kun taas Colegiales pitää maalinsa puhtaana 41 prosentissa (13 / 32 ottelua).
Kuinka usein tehdään vähintään...
Kuinka usein päästetään vähintään...
* Tilastot sisältävät molempien joukkueiden koti- ja vierasottelut kuluvalla kaudella.
Molemmat joukkueet tekivät maalin (BTTS)— kuinka usein molemmat joukkueet tekevät maalin?
Kuinka usein molempien joukkueiden otteluissa tehdään maaleja kummallekin puolelle verrattuna sarjan keskiarvoon.
Maalikuviot
BTTS ja maalimäärä
Maalimäärä (Over/Under)— kuinka usein näissä otteluissa ylitetään maalirajat?
Kuinka usein joukkueiden otteluissa ylitetään maalirajat koko ottelussa ja kummallakin puoliskolla.
Koko ottelu – joukkuevertailu (Over)
Over / Under - Colegiales
Over / Under - Tristán Suárez
1. puoliaika
2. puoliaika
Ottelun puoliskot— milloin joukkueet tekevät useammin maaleja?
Miten joukkueet jakavat suorituksensa ensimmäisen ja toisen puoliajan välillä: maalit, pisteet, nollapelit ja puoliaikatilanne.
Tristán Suárez on 24 % parempi kategoriassa ensimmäisen puoliajan vire (puoliaikapisteet).
1.19 pistettä / ottelu - Colegiales · 1.47 pistettä / ottelu - Tristán Suárez
Ennen puoliaikaa (1. puoliaika)
Puoliajan jälkeen (2. puoliaika)
Colegiales — toisen puoliajan tulokset
Johtaa puoliajalla 22 prosentissa otteluista ja voittaa 41 prosentissa. Voittaa myös otteluita ilman johtoasemaa puoliajalla.
Päästää 0.2 maalia enemmän ottelua kohden puoliajan jälkeen — puolustus heikkenee toisella puoliajalla.
Tristán Suárez — toisen puoliajan tulokset
Johtaa puoliajalla 28 prosentissa otteluista ja voittaa 47 prosentissa. Voittaa myös otteluita ilman johtoasemaa puoliajalla.
Puolustus pysyy vakaana koko ottelun ajan.
| 1. puoliaika | 2. puoliaika | |
|---|---|---|
| Pisteet ottelua kohden | 1.60 | 1.00 |
| Tehdyt maalit / ottelu | 0.8 | 0.2 |
| Päästetyt maalit / ottelu | 0.6 | 0.6 |
| Ottelun maalikeskiarvo | 1.4 | 0.8 |
| 1 maali | 80% | 60% |
| 2 maalia | 40% | 20% |
| 3 maalia | 20% | 0% |
| Nollapeli | 40% | 60% |
| Ei maalia | 40% | 80% |
| Maaliero | +1 | -2 |
| 1. puoliaika | 2. puoliaika | |
|---|---|---|
| Pisteet ottelua kohden | 1.40 | 1.00 |
| Tehdyt maalit / ottelu | 0.2 | 0.0 |
| Päästetyt maalit / ottelu | 0.0 | 0.0 |
| Ottelun maalikeskiarvo | 0.2 | 0.0 |
| 1 maali | 20% | 0% |
| 2 maalia | 0% | 0% |
| 3 maalia | 0% | 0% |
| Nollapeli | 100% | 100% |
| Ei maalia | 80% | 100% |
| Maaliero | +1 | 0 |
* Taulukoiden värit kuvaavat tapahtumien yleisyyttä: vihreä on yleinen, keltainen kohtalainen ja punainen harvinainen. Kyse on yleisyydestä, ei joukkuearviosta.
Maalit minuuteittain— milloin maaleja syntyy?
Ottelun vaiheet, joissa molemmat joukkueet tekevät ja päästävät useimmin maaleja.
Vaarallisimmillaan minuuteilla 76-90 (9 goals). Päästää eniten välillä 46-60 (10). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): +3 - voittaa myöhäiset vaiheet.
Vaarallisimmillaan minuuteilla 16-30 (10 goals). Päästää eniten välillä 31-45 (5). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): +3 - voittaa myöhäiset vaiheet.
* Jaksot 31–45 ja 76–90 sisältävät lisäajan maalit.
Muut joukkueindikaattorit— mitä xG, tehokkuus ja vire kertovat?
Nykykauden päättyneiden otteluiden perusteella tehty vertailu maalipaikkojen laadusta, tuloksista ja trendeistä.
Otteluprofiili
Colegiales
Tristán Suárez
* Arvioitu maalimäärä ja -jakauma, BTTS-arvio, 0–0-riski ja maalimäärä perustuvat molempien joukkueiden julkisiin kausikeskiarvoihin ja -frekvensseihin. Tämä on tilastollinen otteluprofiili, ei yksityisen mallin ennuste tai vetovihje. Muut indikaattorit kuvaavat kauden päättyneitä otteluita.
Sarjakonteksti— onko kyseessä runsasmaalisesti sarja?
Miten joukkueet vertautuvat Prim B Nacional:n keskiarvoihin.
Joukkueet vs. sarja
| Colegiales | Liga | Tristán Suárez | |
|---|---|---|---|
| Ottelun maalikeskiarvo | • 1.97 | 1.94 | ▼ 1.47 |
| Molemmat joukkueet tekivät maalin | • 38% | 39% | ▼ 28% |
| Vähintään 3 maalia (Over 2.5) | • 34% | 33% | ▼ 25% |
| Clean sheetit | ▲ 41% | 38% | ▲ 69% |
| Maali ennen puoliaikaa | • 56% | 56% | ▼ 53% |
| Maali puoliajan jälkeen | ▲ 72% | 70% | ▼ 44% |
^ vihreä = yli sarjan keskiarvon, ˇ punainen = alle sarjan keskiarvon. Tämä näyttää eron suunnan, ei joukkuearviota.
Kokoonpanot ja pelaajatapahtumat
Vahvistetut avauskokoonpanot, vaihtopelaajat ja tähän otteluun kirjatut pelaajatapahtumat.
Kotijoukkue
Avauskokoonpano
Vaihtopelaajat
Vierasjoukkue
Avauskokoonpano
Vaihtopelaajat
Ottelun tapahtumat
Maalit, kortit ja vaihdot aikajärjestyksessä.
Erotuomari ja valmentajat
Avaa kausiprofiilit ja vertaa ottelutilastoja, maaleja ja kurinpitotrendejä.
Keskinäiset ottelut
Viimeisimmät kohtaamiset (2): Colegiales 1 - 1 - 0 Tristán Suárez. Maalien keskiarvo 0.50, molemmat joukkueet tekivät maalin 0% ottelua.
UKK
Mikä oli ottelun Colegiales–Tristán Suárez tulos?
Sarjan Prim B Nacional ottelu päättyi Colegiales 0:0 Tristán Suárez. Tältä sivulta löytyvät ottelun täydelliset tilastot, puoliaikakohtainen erittely ja keskinäiset ottelut.
Millaiset ovat joukkueiden Colegiales ja Tristán Suárez keskinäiset tilastot?
2 viimeisessä keskinäisessä ottelussa Colegiales voitti 1, Tristán Suárez voitti 0 ja 1 päättyi tasan. Näissä otteluissa tehtiin keskimäärin 0,50 maalia, ja molemmat joukkueet tekivät maalin 0 prosentissa otteluista.
Mitä maalitilastot kertovat ennen ottelua Colegiales–Tristán Suárez?
Colegiales tekee keskimäärin 0,97 maalia ottelua kohden ja Tristán Suárez 1,00. Sarjan Prim B Nacional keskiarvo on 1,94 maalia, ja Over 2.5 toteutuu 33 prosentissa otteluista. BTTS toteutuu 38 prosentissa joukkueen Colegiales otteluista ja 28 prosentissa joukkueen Tristán Suárez otteluista.
Millainen on joukkueiden Colegiales ja Tristán Suárez nykyvire?
Viiden viimeisen ottelun perusteella Colegiales on saavuttanut 3 voittoa, 0 tasapeliä ja 2 tappiota (1,80 pistettä ottelua kohden). Tristán Suárez on saavuttanut 1 voittoa, 4 tasapeliä ja 0 tappiota (1,40 pistettä ottelua kohden).
Mistä löydän ottelun Colegiales–Tristán Suárez vihjeen ja kattavan analyysin?
Tämä sivu selittää tilastolliset taustat: vireen, keskinäiset ottelut, maalit, BTTS:n ja Over/Underin. Vedonlyöntivihje, Value Bet ja kattavat perustelut ovat saatavilla NoFluffPicks-sovelluksessa.


