Yhdysvallat - USL ChampionshipTiedot päivitetty 18. lokakuuta 2026

Colorado Springs - El Paso Locomotive: ottelutilastot

Colorado Springs vs El Paso Locomotive: vire, maalit ja tärkeimmät tilastot

Mikä tämä ottelu on

Colorado Springs pelasi El Paso Locomotive-joukkuetta vastaan sarjassa USL Championship (Yhdysvallat). Ottelu pelattiin 23. elokuuta 2026. Lopputulos: 0:1.

Nykyvire

Colorado Springs: 2-0-3, 1,20 pistettä ottelua kohden. El Paso Locomotive: 4-0-1, 2,40 pistettä ottelua kohden.

Maalitilastot

Colorado Springs tekee 1,60 maalia ja päästää 1,55 maalia ottelua kohden. El Paso Locomotive tekee 1,60 maalia ja päästää 1,35. Sarjan keskiarvo: 2,68 maalia.

BTTS ja Over/Under

BTTS: Colorado Springs 65 %, El Paso Locomotive 55 %. Over 2.5: Colorado Springs 60 %, El Paso Locomotive 60 %. Sarjataso: BTTS 53 %, Over 2.5 48 %.

xG, laukaukset ja pallonhallinta

xG ottelua kohden: Colorado Springs 1,81, El Paso Locomotive 1,54. Laukaukset ottelua kohden: Colorado Springs 16,5, El Paso Locomotive 13,0. Keskimääräinen pallonhallinta: Colorado Springs 55 %, El Paso Locomotive 49 %.

Ensimmäinen ja toinen puoliaika

Colorado Springs: johto puoliajalla 10 %, toisen puoliajan maalit 1,10. El Paso Locomotive: johto puoliajalla 45 %, toisen puoliajan maalit 0,60.

Maalit minuuteittain

Historiallisesti vahvin maalintekojakso on joukkueella Colorado Springs 76-90+ (11) ja joukkueella El Paso Locomotive 46-60 (8). Tämä on aiempien maalien jakauma, ei ennuste maalin syntyajasta.

Sarjan konteksti

USL Championship: 2,68 maalia ottelua kohden, BTTS 53 %, Over 2.5 48 %.

Keskinäiset ottelut

Ennen tätä ottelua tietokannassa oli saatavilla 5 aiempaa keskinäistä ottelua: 1-4-0. Maalien keskiarvo 2,80, BTTS 80 %.

Arkistoitu ottelua edeltävä analyysi

Tämä analyysi laadittiin ennen ottelun alkua. Johtopäätökset perustuvat vain ennen ottelua saatavilla olleisiin tietoihin eivätkä sisällä lopputulosta tai ottelun jälkeisiä tilastoja.

Ottelun yleisanalyysi

Colorado Springsillä on selvä kotikenttäetu: se voittaa 60 % kotiotteluistaan, tekee keskimäärin 2,1 maalia ja luo ottelua kohden tilanteita 2,15 xG:n edestä. Kotijoukkue laukoo kotonaan peräti 19,1 kertaa, joista 6,2 suuntautuu maalia kohti, kun taas El Paso yltää vierasotteluissa keskimäärin 12 laukaukseen ja 4,45 maalia kohti suuntautuvaan laukaukseen. El Paso saapuu kuitenkin otteluun erittäin hyvässä vireessä: se on voittanut 4 viimeisestä 5 ottelustaan ja päästänyt tuona aikana vain 2 maalia. Vieraiden ongelmana on edelleen ailahtelevaisuus vieraskentällä: se häviää 36 % vierasotteluistaan, ja sen keskimääräinen xGA-lukema on 1,55 eli selvästi korkeampi kuin Colorado Springsin kotona tilastoima 0,85. Ottelusta odotetaan tasaista, mutta kotijoukkueen suurempi hyökkäysintensiteetti ja tehokkuus omalla stadionillaan kallistavat vaakaa hienoisesti Colorado Springsin voiton suuntaan.

Katso tilastollinen yleiskatsaus
BTTS – tekevätkö molemmat joukkueet maalin?

Vahvin signaali BTTS ”Ei” -markkinan puolesta tulee El Pason nykyvireestä: viidessä viime ottelussa ei ole kertaakaan nähty maalia molemmilta joukkueilta, ja joukkue on päästänyt vain 2 maalia eli keskimäärin 0,4 ottelua kohden. Colorado Springs teki tuona ajanjaksona keskimäärin 1,2 maalia, mutta se kohtaa vastustajan, joka on päästänyt koko kauden aikana keskimäärin vain 1,0 maalia ja pitänyt maalinsa puhtaana 27 %:ssa otteluista. Kotijoukkue tekee maaleja tasaisesti, sillä se ei ole kertaakaan tällä kaudella jäänyt maaleitta, ja sen viimeisin xG-lukema on korkea 2,27, joten BTTS-skenaario on edelleen mahdollinen. Siitä huolimatta El Paso on voittanut neljä viidestä viime ottelustaan ja sen puolustus on selvästi Coloradoa parempi. Colorado päästää keskimäärin 1,78 maalia, joten todennäköisempi on ottelu, jossa vähintään yksi joukkue jää maaleitta.

Katso BTTS-tilastot
Over/Under – maalianalyysi

Molempien joukkueiden kausiprofiili tukee vähintään kahta maalia: Colorado Springsin otteluista 78 % on päättynyt yli 1,5 maaliin ja El Paso Locomotiven otteluista 82 %. Kotijoukkue tekee keskimäärin 1,56 maalia ottelua kohden, kun taas vierasjoukkue tekee 1,64, mutta Colorado Springs päästää peräti 1,78 maalia ottelua kohden. Myös maalipaikkojen laatua koskevat tilastot viittaavat avoimeen otteluun, sillä keskimääräinen xG on kotijoukkueella 1,63 ja vierasjoukkueella 1,46. El Paso on päästänyt viidessä viime ottelussaan vain 2 maalia, mikä vähentää over 2,5 -vedon varmuutta, mutta molemmat joukkueet ovat tuottaneet tuona ajanjaksona korkeat keskimääräiset xG-lukemat, 2,27 ja 2,16. Vahvin valinta on over 1,5, sillä se yhdistää molempien joukkueiden kauden aikaisen säännöllisyyden koko ottelun 2,69 maalin ennusteeseen.

Katso Over/Under-tilastot
HT/FT – puoliaika- ja lopputulosskenaario

El Paso Locomotive on tällä hetkellä selvästi paremmassa vireessä: se on voittanut 4 viidestä viime ottelustaan ja kerännyt niissä keskimäärin 2,4 pistettä, kun Colorado Springsin vastaava lukema on 1,4. Vierasjoukkue johti peräti 80 %:ssa viidestä viime ottelustaan puoliajalla, teki ennen taukoa keskimäärin 1,2 maalia ja päästi vain 0,2, kun taas kotijoukkue oli jokaisessa näistä otteluista tasatilanteessa ensimmäisen puoliajan jälkeen. El Pason etu näkyy myös koko kauden puolustuslukemissa: se päästää keskimäärin 1,00 maalia ottelua kohden, kun Colorado Springsin lukema on 1,78, ja viidellä viime kierroksella vastaavat luvut ovat 0,4 ja 1,4. Colorado Springsin oma xG on korkeampi, 1,63 verrattuna El Pason 1,46:een, mutta viime aikoina se on tehnyt vain 1,2 maalia ottelua kohden. Siksi vahvin skenaario on, että vieraat johtavat puoliajalla ja säilyttävät voittonsa päätösvihellykseen asti.

Katso ensimmäisen ja toisen puoliajan tilastot

Puoliskoittain

0 : 0
1. puoliaika
0 : 1
2. puoliaika

Ottelutilastot

51Pallonhallinta (%)49
Colorado SpringsEl Paso Locomotive
14Laukaukset14
Colorado SpringsEl Paso Locomotive
5Laukaukset maalia kohti3
Colorado SpringsEl Paso Locomotive
1.69xG1.49
Colorado SpringsEl Paso Locomotive
7Kulmapotkut3
Colorado SpringsEl Paso Locomotive
64Vaaralliset hyökkäykset56
Colorado SpringsEl Paso Locomotive
7Rikkeet12
Colorado SpringsEl Paso Locomotive
2Kortit2
Colorado SpringsEl Paso Locomotive

Otteluennakko— mitä kauden luvut kertovat?

Tämä joukkueprofiili perustuu kauden tietoihin ja vireeseen. Ottelun kulkutilastot näytetään vasta ottelun päätyttyä.

Colorado SpringsEl Paso Locomotive
1.6Tehdyt maalit / ottelu1.6
Colorado SpringsEl Paso Locomotive
1.55Päästetyt maalit / ottelu1.35
Colorado SpringsEl Paso Locomotive
Colorado SpringsEl Paso Locomotive
55%Keskimääräinen pallonhallinta49%
Colorado SpringsEl Paso Locomotive
4.5Laukaukset maalia kohti / ottelu4.85
Colorado SpringsEl Paso Locomotive

Joukkueiden tilastot— kumpi on tehokkaampi?

Molempien joukkueiden hyökkäyksen ja puolustuksen vertailu kuluvalla kaudella.

16.45Laukaukset ottelua kohden12.95
Colorado SpringsEl Paso Locomotive
4.5Laukaukset maalia kohti4.85
Colorado SpringsEl Paso Locomotive
9.7%Laukausten tehokkuus12.4%
Colorado SpringsEl Paso Locomotive
55%Pallonhallinta49%
Colorado SpringsEl Paso Locomotive
1.81Tehty xG1.54
Colorado SpringsEl Paso Locomotive
1.09Päästetty xG1.41
Colorado SpringsEl Paso Locomotive

Laukausten laatu

Colorado Springs: HallitsevaEl Paso Locomotive: Tasapainoinen
Colorado SpringsEl Paso Locomotive
Tarkkuus (laukaukset maalia kohti)27%37%
Paikkojen laatu (xG/laukaus)0.110.12
Viimeistely (maalit laukausta kohti maalia)0.360.33

Noin 0,08:n xG/laukaus tarkoittaa yleensä kaukolaukauksia; 0,15 tai enemmän yleensä boksipaikkoja. Tyyliluokitus perustuu pallonhallintaan, laukausten määrään ja tehokkuuteen.

* xG (odotetut maalit) kertoo, kuinka monta maalia joukkueen pitäisi tehdä paikoistaan. Jos toteutuneet maalit ylittävät xG:n, viimeistely on keskimääräistä parempaa; jos ne alittavat xG:n, paikkoja hukataan.

Joukkueen vire— kumpi on paremmassa vireessä?

Viisi viimeistä ottelua ja kauden tilasto kokonaisuutena sekä koti- ja vierasotteluissa.

El Paso Locomotive on 100 % parempi kategoriassa viiden viimeisen ottelun vire.

1.2 pistettä / ottelu - Colorado Springs · 2.4 pistettä / ottelu - El Paso Locomotive

Colorado Springs
WLLWL
Kauden tulosjakauma
40% W20% D40% L
Kausi (V-T-H)
8-4-8
1.40 pistettä / ottelu · maaliero +1
Viimeiset 5 (V-T-H)
2-0-3
1.20 pistettä / ottelu
Saldo kotona (W-D-L)
6-2-2
Viimeiset 5 kotona
4-0-1
LWWWW
Viimeiset 5 ottelua – keskiarvot
Tehdyt maalit: 1.2Päästetyt maalit: 1.8xG: 2.24Vastustajan xG: 1.12BTTS: 60%Over 2.5: 60%
El Paso Locomotive
WLWWW
Kauden tulosjakauma
45% W20% D35% L
Kausi (V-T-H)
9-4-7
1.55 pistettä / ottelu · maaliero +5
Viimeiset 5 (V-T-H)
4-0-1
2.40 pistettä / ottelu
Saldo vieraissa (W-D-L)
5-2-4
Viimeiset 5 vieraissa
2-0-3
LWLLW
Viimeiset 5 ottelua – keskiarvot
Tehdyt maalit: 1.4Päästetyt maalit: 0.4xG: 2.16Vastustajan xG: 1.08BTTS: 0%Over 2.5: 20%

Maalit— miten joukkueet tekevät ja päästävät maaleja?

Molempien joukkueiden tekemien ja päästämien maalien määrät sekä Clean sheetien ja maaleitta jäämisen yleisyys.

El Paso Locomotive on 15 % parempi kategoriassa päästetyt maalit ottelua kohden.

1.55 maalia / ottelu - Colorado Springs · 1.35 maalia / ottelu - El Paso Locomotive

Colorado Springs:n maalintekoprofiili: erittäin vahva

Colorado Springs tekee maalin 75 prosentissa otteluista (15 / 20 ottelua), kun taas El Paso Locomotive pitää maalinsa puhtaana 30 prosentissa (6 / 20 ottelua).

El Paso Locomotive:n maalintekoprofiili: erittäin vahva

El Paso Locomotive tekee maalin 85 prosentissa otteluista (17 / 20 ottelua), kun taas Colorado Springs pitää maalinsa puhtaana 10 prosentissa (2 / 20 ottelua).

32Tehdyt maalit (kausi)32
Colorado SpringsEl Paso Locomotive
31Päästetyt maalit (kausi)27
Colorado SpringsEl Paso Locomotive
3.15Ottelun maalikeskiarvo2.95
Colorado SpringsEl Paso Locomotive
6Tehdyt maalit (viimeiset 5)7
Colorado SpringsEl Paso Locomotive
9Päästetyt maalit (viimeiset 5)2
Colorado SpringsEl Paso Locomotive

Kuinka usein tehdään vähintään...

75%1 maali85%
Colorado SpringsEl Paso Locomotive
55%2 maalia50%
Colorado SpringsEl Paso Locomotive
25%3 maalia20%
Colorado SpringsEl Paso Locomotive
5%4 maalia5%
Colorado SpringsEl Paso Locomotive

Kuinka usein päästetään vähintään...

90%1 maali70%
Colorado SpringsEl Paso Locomotive
50%2 maalia40%
Colorado SpringsEl Paso Locomotive
15%3 maalia15%
Colorado SpringsEl Paso Locomotive
0%4 maalia10%
Colorado SpringsEl Paso Locomotive

* Tilastot sisältävät molempien joukkueiden koti- ja vierasottelut kuluvalla kaudella.

Molemmat joukkueet tekivät maalin (BTTS)— kuinka usein molemmat joukkueet tekevät maalin?

Kuinka usein molempien joukkueiden otteluissa tehdään maaleja kummallekin puolelle verrattuna sarjan keskiarvoon.

Maalikuviot

35%BTTS puoliajalla30%
Colorado SpringsEl Paso Locomotive
20%BTTS molemmilla puoliskoilla15%
Colorado SpringsEl Paso Locomotive
30%Maali molemmilla puoliskoilla40%
Colorado SpringsEl Paso Locomotive

BTTS ja maalimäärä

60%Vähintään 3 maalia ja BTTS45%
Colorado SpringsEl Paso Locomotive
0%Vähintään 3 maalia ilman BTTS:ää15%
Colorado SpringsEl Paso Locomotive
60%BTTS – viimeiset 50%
Colorado SpringsEl Paso Locomotive

Maalimäärä (Over/Under)— kuinka usein näissä otteluissa ylitetään maalirajat?

Kuinka usein joukkueiden otteluissa ylitetään maalirajat koko ottelussa ja kummallakin puoliskolla.

1. puoliaika

60%Vähintään 1 maali ennen puoliaikaa90%
Colorado SpringsEl Paso Locomotive
40%Vähintään 2 maalia ennen puoliaikaa50%
Colorado SpringsEl Paso Locomotive
0%Vähintään 3 maalia ennen puoliaikaa25%
Colorado SpringsEl Paso Locomotive

2. puoliaika

95%Vähintään 1 maali puoliajan jälkeen80%
Colorado SpringsEl Paso Locomotive
65%Vähintään 2 maalia puoliajan jälkeen35%
Colorado SpringsEl Paso Locomotive
30%Vähintään 3 maalia puoliajan jälkeen10%
Colorado SpringsEl Paso Locomotive

Ottelun puoliskot— milloin joukkueet tekevät useammin maaleja?

Miten joukkueet jakavat suorituksensa ensimmäisen ja toisen puoliajan välillä: maalit, pisteet, nollapelit ja puoliaikatilanne.

El Paso Locomotive on 52 % parempi kategoriassa ensimmäisen puoliajan vire (puoliaikapisteet).

1.05 pistettä / ottelu - Colorado Springs · 1.6 pistettä / ottelu - El Paso Locomotive

Colorado Springs — puoliaikatilanne
10% johdossa75% tasatilanteessa15% häviöllä
El Paso Locomotive — puoliaikatilanne
45% johdossa25% tasatilanteessa30% häviöllä

Ennen puoliaikaa (1. puoliaika)

1.05Pisteet ottelua kohden (1. puoliaika)1.6
Colorado SpringsEl Paso Locomotive
0.5Tehdyt maalit (1. puoliaika)1
Colorado SpringsEl Paso Locomotive
0.5Päästetyt maalit (1. puoliaika)0.65
Colorado SpringsEl Paso Locomotive
1Maalien keskiarvo (1. puoliaika)1.65
Colorado SpringsEl Paso Locomotive
50%Nollapeli ennen puoliaikaa50%
Colorado SpringsEl Paso Locomotive
55%Ei maalia ennen puoliaikaa30%
Colorado SpringsEl Paso Locomotive

Puoliajan jälkeen (2. puoliaika)

1.4Pisteet ottelua kohden (2. puoliaika)1.15
Colorado SpringsEl Paso Locomotive
1.1Tehdyt maalit (2. puoliaika)0.6
Colorado SpringsEl Paso Locomotive
1.05Päästetyt maalit (2. puoliaika)0.7
Colorado SpringsEl Paso Locomotive
2.15Maalien keskiarvo (2. puoliaika)1.3
Colorado SpringsEl Paso Locomotive
25%Nollapeli puoliajan jälkeen45%
Colorado SpringsEl Paso Locomotive
40%Ei maalia puoliajan jälkeen45%
Colorado SpringsEl Paso Locomotive

Colorado Springs — toisen puoliajan tulokset

40% W20% D40% L
21
Puoliaikapisteet
10
Puoliajan maalit
0
Maaliero (1. puoliaika)
28
Toisen puoliajan pisteet
+1
Maaliero (2. puoliaika)
1.05
PPG ennen puoliaikaa
Johdon pitäminen400%

Johtaa puoliajalla 10 prosentissa otteluista ja voittaa 40 prosentissa. Voittaa myös otteluita ilman johtoasemaa puoliajalla.

Puolustus puoliajan jälkeen+0.6

Päästää 0.6 maalia enemmän ottelua kohden puoliajan jälkeen — puolustus heikkenee toisella puoliajalla.

El Paso Locomotive — toisen puoliajan tulokset

25% W40% D35% L
32
Puoliaikapisteet
20
Puoliajan maalit
+7
Maaliero (1. puoliaika)
23
Toisen puoliajan pisteet
-2
Maaliero (2. puoliaika)
1.60
PPG ennen puoliaikaa
Johdon pitäminen100%

Johtaa puoliajalla 45 prosentissa otteluista ja voittaa 45 prosentissa. Voittaa myös otteluita ilman johtoasemaa puoliajalla.

Puolustus puoliajan jälkeen+0.0

Puolustus pysyy vakaana koko ottelun ajan.

Colorado Springs — viisi viimeistä ottelua puoliajoittain
1. puoliaika2. puoliaika
Pisteet ottelua kohden1.001.20
Tehdyt maalit / ottelu0.40.8
Päästetyt maalit / ottelu0.41.4
Ottelun maalikeskiarvo0.82.2
1 maali40%100%
2 maalia40%80%
3 maalia0%40%
Nollapeli60%0%
Ei maalia60%60%
Maaliero0-3
Puoliaika: 0% johdossa - 100% tasatilanteessa - 0% häviöllä
2. puoliaika: 40% voitto - 0% tasatilanteessa - 60% tappio
BTTS puoliajalla (viimeiset 5): 40% - Puoliajan maalit yhteensä: 2
El Paso Locomotive — viisi viimeistä ottelua puoliajoittain
1. puoliaika2. puoliaika
Pisteet ottelua kohden2.401.20
Tehdyt maalit / ottelu1.20.2
Päästetyt maalit / ottelu0.20.2
Ottelun maalikeskiarvo1.40.4
1 maali100%40%
2 maalia20%0%
3 maalia20%0%
Nollapeli80%80%
Ei maalia20%80%
Maaliero+50
Puoliaika: 80% johdossa - 0% tasatilanteessa - 20% häviöllä
2. puoliaika: 20% voitto - 60% tasatilanteessa - 20% tappio
BTTS puoliajalla (viimeiset 5): 0% - Puoliajan maalit yhteensä: 6

* Taulukoiden värit kuvaavat tapahtumien yleisyyttä: vihreä on yleinen, keltainen kohtalainen ja punainen harvinainen. Kyse on yleisyydestä, ei joukkuearviosta.

Maalit minuuteittain— milloin maaleja syntyy?

Ottelun vaiheet, joissa molemmat joukkueet tekevät ja päästävät useimmin maaleja.

Colorado Springs
TehdytPäästetyt
3
2
0-15
2
4
16-30
5
4
31-45
7
4
46-60
4
8
61-75
11
9
76-90

Vaarallisimmillaan minuuteilla 76-90 (11 goals). Päästää eniten välillä 76-90 (9). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): +2 - voittaa myöhäiset vaiheet.

El Paso Locomotive
TehdytPäästetyt
6
3
0-15
7
4
16-30
7
6
31-45
8
3
46-60
1
5
61-75
3
6
76-90

Vaarallisimmillaan minuuteilla 46-60 (8 goals). Päästää eniten välillä 31-45 (6). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): -3 - myöhäiset vaiheet ovat heikkous.

* Jaksot 31–45 ja 76–90 sisältävät lisäajan maalit.

Muut joukkueindikaattorit— mitä xG, tehokkuus ja vire kertovat?

Nykykauden päättyneiden otteluiden perusteella tehty vertailu maalipaikkojen laadusta, tuloksista ja trendeistä.

Otteluprofiili

3.05
Arvioidut maalit
hyökkäys vs. vastustajan puolustus
1.5 : 1.6
Arvioitu maalijakauma
koti : vieras
114%
Tahti vs. sarja
100 % = sarjan keskiarvo
60%
Molemmat joukkueet tekivät maalin (BTTS)
molempien joukkueiden kausikeskiarvo
-8%
Derbyvaikutus
H2H-maalit vs. tyypilliset ottelut
64%
BTTS-arvio
molempien joukkueiden maalintekotiheyden perusteella
4%
0–0-riski
noin yksi 25 ottelusta
2-3
Yleisin maalimäärä
hyökkäys vs. puolustus molemmilla puolilla

Colorado Springs

Nett xG -tasapaino
Luotujen ja sallittujen maalipaikkojen laadun ero ottelua kohden.
+0.72
Tulokset verrattuna xG:hen
Toteutuneen maalieron ja xG:n ehdottaman maalieron välinen ero.
-0.67
Pisteet verrattuna peliesitykseen
Kerättyjen pisteiden vertailu joukkueen maalieron perusteella odotettuihin pisteisiin.
-3.0 pist.
Viimeistelytehokkuus
Muutaako joukkue maalipaikat maaleiksi? Positiivinen arvo tarkoittaa, että maaleja syntyy enemmän kuin maalipaikkojen laatu ennustaa.
-0.21
Puolustustehokkuus
Pelastavatko puolustus tai maalivahti joukkueen? Positiivinen arvo tarkoittaa, että joukkue päästää vähemmän maaleja kuin sallitut paikat ennustavat.
-0.46
Hyökkäys vs. sarja
Kuinka paljon joukkue tekee maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon tässä roolissa. 120 % tarkoittaa 20 % yli keskiarvon.
107%
Puolustus vs. sarja
Kuinka paljon joukkue päästää maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon. 80 % tarkoittaa 20 % vähemmän päästettyjä maaleja.
131%
Vireen trendi
Vertaa viiden viimeisen ottelun pisteitä koko kauden keskiarvoon.
-0.20
Vahvempi toinen puoliaika?
Kuinka paljon enemmän joukkue tekee maaleja puoliajan jälkeen kuin ennen sitä.
+0.6
Myöhäiset maalit
34 prosenttia joukkueen maaleista syntyy minuuteilla 76–90. Vertailun vuoksi 9 prosenttia syntyy ensimmäisten 15 minuutin aikana.
34%

El Paso Locomotive

Nett xG -tasapaino
Luotujen ja sallittujen maalipaikkojen laadun ero ottelua kohden.
+0.13
Tulokset verrattuna xG:hen
Toteutuneen maalieron ja xG:n ehdottaman maalieron välinen ero.
+0.12
Pisteet verrattuna peliesitykseen
Kerättyjen pisteiden vertailu joukkueen maalieron perusteella odotettuihin pisteisiin.
-4.0 pist.
Viimeistelytehokkuus
Muutaako joukkue maalipaikat maaleiksi? Positiivinen arvo tarkoittaa, että maaleja syntyy enemmän kuin maalipaikkojen laatu ennustaa.
+0.06
Puolustustehokkuus
Pelastavatko puolustus tai maalivahti joukkueen? Positiivinen arvo tarkoittaa, että joukkue päästää vähemmän maaleja kuin sallitut paikat ennustavat.
+0.06
Hyökkäys vs. sarja
Kuinka paljon joukkue tekee maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon tässä roolissa. 120 % tarkoittaa 20 % yli keskiarvon.
136%
Puolustus vs. sarja
Kuinka paljon joukkue päästää maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon. 80 % tarkoittaa 20 % vähemmän päästettyjä maaleja.
90%
Vireen trendi
Vertaa viiden viimeisen ottelun pisteitä koko kauden keskiarvoon.
+0.85
Vahvempi toinen puoliaika?
Kuinka paljon enemmän joukkue tekee maaleja puoliajan jälkeen kuin ennen sitä.
-0.4
Myöhäiset maalit
9 prosenttia joukkueen maaleista syntyy minuuteilla 76–90. Vertailun vuoksi 19 prosenttia syntyy ensimmäisten 15 minuutin aikana.
9%

* Arvioitu maalimäärä ja -jakauma, BTTS-arvio, 0–0-riski ja maalimäärä perustuvat molempien joukkueiden julkisiin kausikeskiarvoihin ja -frekvensseihin. Tämä on tilastollinen otteluprofiili, ei yksityisen mallin ennuste tai vetovihje. Muut indikaattorit kuvaavat kauden päättyneitä otteluita.

Sarjakonteksti— onko kyseessä runsasmaalisesti sarja?

Miten joukkueet vertautuvat USL Championship:n keskiarvoihin.

Joukkueet vs. sarja

Colorado SpringsLigaEl Paso Locomotive
Ottelun maalikeskiarvo▲ 3.152.68▲ 2.95
Molemmat joukkueet tekivät maalin▲ 65%53%▲ 55%
Vähintään 3 maalia (Over 2.5)▲ 60%48%▲ 60%
Clean sheetit▼ 10%28%▲ 30%
Maali ennen puoliaikaa▼ 60%65%▲ 90%
Maali puoliajan jälkeen▲ 95%78%▲ 80%

^ vihreä = yli sarjan keskiarvon, ˇ punainen = alle sarjan keskiarvon. Tämä näyttää eron suunnan, ei joukkuearviota.

2.68
Maalien keskiarvo ottelua kohden
53%
Molemmat joukkueet tekivät maalin
48%
Vähintään 3 maalia (Over 2.5)
28%
Clean sheetit
1.50
Kotimaalit / ottelu
1.18
Vierasmaali / ottelu
+27%
Kotihyökkäyksen etu
+21%
Kotipuolustuksen etu
+18%
Kokonaiskotietu
Maalit 1. puoliajalla (koko sarja)
65%
1 maali
33%
2 maalia
10%
3 maalia
3%
4 maalia
Maalit 2. puoliajalla (koko sarja)
78%
1 maali
47%
2 maalia
20%
3 maalia
8%
4 maalia

Kokoonpanot ja pelaajatapahtumat

Vahvistetut avauskokoonpanot, vaihtopelaajat ja tähän otteluun kirjatut pelaajatapahtumat.

Ottelun tapahtumat

Maalit, kortit ja vaihdot aikajärjestyksessä.

  1. El Paso LocomotiveKeltainen korttiAlexis Méndez
  2. Colorado SpringsKeltainen korttiJon-Talen Maples
  3. El Paso LocomotiveKeltainen korttiArturo Ortíz Martínez
  4. Colorado SpringsKeltainen korttiJuan Tejada
  5. Colorado SpringsVaihtoKentälle: Devon Chesterton WilliamsPois kentältä: Frank Daroma
  6. El Paso LocomotiveVaihtoKentälle: Roberto AvilaPois kentältä: Amando Miguel Moreno
  7. Colorado SpringsVaihtoKentälle: Jonas FjeldbergPois kentältä: Bryce Jamison
  8. El Paso LocomotiveVaihtoKentälle: Zyen JonesPois kentältä: Rubio Yovani Mu00e9ndez Rubin
  9. El Paso LocomotiveVaihtoKentälle: Guillermo DiazPois kentältä: Alexis Méndez
  10. Colorado SpringsMaaliJabari Coteau
  11. Colorado SpringsVaihtoKentälle: Steven EchevarriaPois kentältä: Brennan Creek

Erotuomari ja valmentajat

Avaa kausiprofiilit ja vertaa ottelutilastoja, maaleja ja kurinpitotrendejä.

Keskinäiset ottelut

Viimeisimmät kohtaamiset (5): Colorado Springs 1 - 4 - 0 El Paso Locomotive. Maalien keskiarvo 2.80, molemmat joukkueet tekivät maalin 80% ottelua.

El Paso Locomotive
2 : 2
Colorado Springs
Colorado Springs Switchbacks FC
1 : 1
El Paso Locomotive FC
El Paso Locomotive FC
2 : 2
Colorado Springs Switchbacks FC
El Paso Locomotive
1 : 1
Colorado Springs
Colorado Springs
2 : 0
El Paso Locomotive

UKK

Mikä oli ottelun Colorado Springs–El Paso Locomotive tulos?

Sarjan USL Championship ottelu päättyi Colorado Springs 0:1 El Paso Locomotive. Tältä sivulta löytyvät ottelun täydelliset tilastot, puoliaikakohtainen erittely ja keskinäiset ottelut.

Millaiset ovat joukkueiden Colorado Springs ja El Paso Locomotive keskinäiset tilastot?

5 viimeisessä keskinäisessä ottelussa Colorado Springs voitti 1, El Paso Locomotive voitti 0 ja 4 päättyi tasan. Näissä otteluissa tehtiin keskimäärin 2,80 maalia, ja molemmat joukkueet tekivät maalin 80 prosentissa otteluista.

Mitä maalitilastot kertovat ennen ottelua Colorado Springs–El Paso Locomotive?

Colorado Springs tekee keskimäärin 1,60 maalia ottelua kohden ja El Paso Locomotive 1,60. Sarjan USL Championship keskiarvo on 2,68 maalia, ja Over 2.5 toteutuu 48 prosentissa otteluista. BTTS toteutuu 65 prosentissa joukkueen Colorado Springs otteluista ja 55 prosentissa joukkueen El Paso Locomotive otteluista.

Millainen on joukkueiden Colorado Springs ja El Paso Locomotive nykyvire?

Viiden viimeisen ottelun perusteella Colorado Springs on saavuttanut 2 voittoa, 0 tasapeliä ja 3 tappiota (1,20 pistettä ottelua kohden). El Paso Locomotive on saavuttanut 4 voittoa, 0 tasapeliä ja 1 tappiota (2,40 pistettä ottelua kohden).

Mistä löydän ottelun Colorado Springs–El Paso Locomotive vihjeen ja kattavan analyysin?

Ottelutilastot ovat täällä julkisesti saatavilla; kattava vedonlyöntianalyysi ja suositeltu vihje löytyvät NoFluffPicks-sovelluksesta.