Unkari - NB IIDVTK Borsodi StadionTiedot päivitetty 17. lokakuuta 2026

Diósgyőr - Kazincbarcika: ottelutilastot

Perustelut:

Täysi analyysi ja pick sovelluksessa

Katso tämän ottelun vedonlyöntianalyysi, pick, Value Bet ja täydet perustelut.

Katso analyysi ja pick

Diósgyőr vs Kazincbarcika: vire, maalit ja tärkeimmät tilastot

Mikä tämä ottelu on

Diósgyőr kohtaa Kazincbarcika-joukkueen sarjassa NB II (Unkari). Ottelu pelataan 19. lokakuuta 2026. Pelipaikka: DVTK Borsodi Stadion.

Nykyvire

Diósgyőr: 2-1-2, 1,40 pistettä ottelua kohden. Kazincbarcika: 2-2-1, 1,60 pistettä ottelua kohden.

Maalitilastot

Diósgyőr tekee 1,22 maalia ja päästää 1,78 maalia ottelua kohden. Kazincbarcika tekee 1,78 maalia ja päästää 1,22. Sarjan keskiarvo: 2,87 maalia.

BTTS ja Over/Under

BTTS: Diósgyőr 56 %, Kazincbarcika 67 %. Over 2.5: Diósgyőr 44 %, Kazincbarcika 67 %. Sarjataso: BTTS 55 %, Over 2.5 52 %.

xG, laukaukset ja pallonhallinta

xG ottelua kohden: Diósgyőr 1,54, Kazincbarcika 1,25. Laukaukset ottelua kohden: Diósgyőr 12,0, Kazincbarcika 8,4. Keskimääräinen pallonhallinta: Diósgyőr 56 %, Kazincbarcika 46 %.

Ensimmäinen ja toinen puoliaika

Diósgyőr: johto puoliajalla 22 %, toisen puoliajan maalit 0,78. Kazincbarcika: johto puoliajalla 33 %, toisen puoliajan maalit 1,00.

Maalit minuuteittain

Historiallisesti vahvin maalintekojakso on joukkueella Diósgyőr 61-75 (4) ja joukkueella Kazincbarcika 76-90+ (5). Tämä on aiempien maalien jakauma, ei ennuste maalin syntyajasta.

Sarjan konteksti

NB II: 2,87 maalia ottelua kohden, BTTS 55 %, Over 2.5 52 %.

Keskinäiset ottelut

Ennen tätä ottelua tietokannassa oli saatavilla 3 aiempaa keskinäistä ottelua: 0-2-1. Maalien keskiarvo 3,33, BTTS 67 %.

Ennen ottelua

1X2-kertoimet

(2.08)
(3.34)
(3.04)

Otteluennakko— mitä kauden luvut kertovat?

Tämä joukkueprofiili perustuu kauden tietoihin ja vireeseen. Ottelun kulkutilastot näytetään vasta ottelun päätyttyä.

1.22Tehdyt maalit / ottelu1.78
DiósgyőrKazincbarcika
1.78Päästetyt maalit / ottelu1.22
DiósgyőrKazincbarcika
56%Keskimääräinen pallonhallinta46%
DiósgyőrKazincbarcika
5.67Laukaukset maalia kohti / ottelu3.89
DiósgyőrKazincbarcika

Joukkueiden tilastot— kumpi on tehokkaampi?

Molempien joukkueiden hyökkäyksen ja puolustuksen vertailu kuluvalla kaudella.

12Laukaukset ottelua kohden8.44
DiósgyőrKazincbarcika
5.67Laukaukset maalia kohti3.89
DiósgyőrKazincbarcika
10.2%Laukausten tehokkuus21.1%
DiósgyőrKazincbarcika
56%Pallonhallinta46%
DiósgyőrKazincbarcika
1.54Tehty xG1.25
DiósgyőrKazincbarcika
1.21Päästetty xG1.25
DiósgyőrKazincbarcika

Laukausten laatu

Diósgyőr: TasapainoinenKazincbarcika: Vastahyökkäävä
DiósgyőrKazincbarcika
Tarkkuus (laukaukset maalia kohti)47%46%
Paikkojen laatu (xG/laukaus)0.130.15
Viimeistely (maalit laukausta kohti maalia)0.220.46

Noin 0,08:n xG/laukaus tarkoittaa yleensä kaukolaukauksia; 0,15 tai enemmän yleensä boksipaikkoja. Tyyliluokitus perustuu pallonhallintaan, laukausten määrään ja tehokkuuteen.

* xG (odotetut maalit) kertoo, kuinka monta maalia joukkueen pitäisi tehdä paikoistaan. Jos toteutuneet maalit ylittävät xG:n, viimeistely on keskimääräistä parempaa; jos ne alittavat xG:n, paikkoja hukataan.

Joukkueen vire— kumpi on paremmassa vireessä?

Viisi viimeistä ottelua ja kauden tilasto kokonaisuutena sekä koti- ja vierasotteluissa.

Kazincbarcika on 14 % parempi kategoriassa viiden viimeisen ottelun vire.

1.4 pistettä / ottelu - Diósgyőr · 1.6 pistettä / ottelu - Kazincbarcika

Diósgyőr
LLWWD
Kauden tulosjakauma
33% W22% D44% L
Kausi (V-T-H)
3-2-4
1.22 pistettä / ottelu · maaliero -5
Viimeiset 5 (V-T-H)
2-1-2
1.40 pistettä / ottelu
Saldo kotona (W-D-L)
1-2-1
Viimeiset 5 kotona
1-2-1
DLWD
Viimeiset 5 ottelua – keskiarvot
Tehdyt maalit: 1.2Päästetyt maalit: 1.0xG: 1.53Vastustajan xG: 0.93BTTS: 40%Over 2.5: 20%
Kazincbarcika
WDDLW
Kauden tulosjakauma
44% W44% D11% L
Kausi (V-T-H)
4-4-1
1.78 pistettä / ottelu · maaliero +5
Viimeiset 5 (V-T-H)
2-2-1
1.60 pistettä / ottelu
Saldo vieraissa (W-D-L)
1-3-1
Viimeiset 5 vieraissa
1-3-1
DDWDL
Viimeiset 5 ottelua – keskiarvot
Tehdyt maalit: 1.8Päästetyt maalit: 1.4xG: 1.35Vastustajan xG: 1.24BTTS: 60%Over 2.5: 60%

Maalit— miten joukkueet tekevät ja päästävät maaleja?

Molempien joukkueiden tekemien ja päästämien maalien määrät sekä Clean sheetien ja maaleitta jäämisen yleisyys.

Kazincbarcika on 46 % parempi kategoriassa tehdyt maalit ottelua kohden.

1.22 maalia / ottelu - Diósgyőr · 1.78 maalia / ottelu - Kazincbarcika

Kazincbarcika on 46 % parempi kategoriassa päästetyt maalit ottelua kohden.

1.78 maalia / ottelu - Diósgyőr · 1.22 maalia / ottelu - Kazincbarcika

Diósgyőr:n maalintekoprofiili: erittäin vahva

Diósgyőr tekee maalin 78 prosentissa otteluista (7 / 9 ottelua), kun taas Kazincbarcika pitää maalinsa puhtaana 33 prosentissa (3 / 9 ottelua).

Kazincbarcika:n maalintekoprofiili: erittäin vahva

Kazincbarcika tekee maalin 89 prosentissa otteluista (8 / 9 ottelua), kun taas Diósgyőr pitää maalinsa puhtaana 22 prosentissa (2 / 9 ottelua).

11Tehdyt maalit (kausi)16
DiósgyőrKazincbarcika
16Päästetyt maalit (kausi)11
DiósgyőrKazincbarcika
3Ottelun maalikeskiarvo3
DiósgyőrKazincbarcika
6Tehdyt maalit (viimeiset 5)9
DiósgyőrKazincbarcika
5Päästetyt maalit (viimeiset 5)7
DiósgyőrKazincbarcika

Kuinka usein tehdään vähintään...

78%1 maali89%
DiósgyőrKazincbarcika
33%2 maalia67%
DiósgyőrKazincbarcika
11%3 maalia22%
DiósgyőrKazincbarcika
0%4 maalia0%
DiósgyőrKazincbarcika

Kuinka usein päästetään vähintään...

78%1 maali67%
DiósgyőrKazincbarcika
56%2 maalia33%
DiósgyőrKazincbarcika
22%3 maalia11%
DiósgyőrKazincbarcika
22%4 maalia11%
DiósgyőrKazincbarcika

* Tilastot sisältävät molempien joukkueiden koti- ja vierasottelut kuluvalla kaudella.

Molemmat joukkueet tekivät maalin (BTTS)— kuinka usein molemmat joukkueet tekevät maalin?

Kuinka usein molempien joukkueiden otteluissa tehdään maaleja kummallekin puolelle verrattuna sarjan keskiarvoon.

Maalikuviot

22%BTTS puoliajalla44%
DiósgyőrKazincbarcika
11%BTTS molemmilla puoliskoilla22%
DiósgyőrKazincbarcika
22%Maali molemmilla puoliskoilla67%
DiósgyőrKazincbarcika

BTTS ja maalimäärä

33%Vähintään 3 maalia ja BTTS56%
DiósgyőrKazincbarcika
11%Vähintään 3 maalia ilman BTTS:ää11%
DiósgyőrKazincbarcika
40%BTTS – viimeiset 560%
DiósgyőrKazincbarcika

Maalimäärä (Over/Under)— kuinka usein näissä otteluissa ylitetään maalirajat?

Kuinka usein joukkueiden otteluissa ylitetään maalirajat koko ottelussa ja kummallakin puoliskolla.

1. puoliaika

67%Vähintään 1 maali ennen puoliaikaa89%
DiósgyőrKazincbarcika
22%Vähintään 2 maalia ennen puoliaikaa56%
DiósgyőrKazincbarcika
11%Vähintään 3 maalia ennen puoliaikaa11%
DiósgyőrKazincbarcika

2. puoliaika

100%Vähintään 1 maali puoliajan jälkeen78%
DiósgyőrKazincbarcika
67%Vähintään 2 maalia puoliajan jälkeen67%
DiósgyőrKazincbarcika
22%Vähintään 3 maalia puoliajan jälkeen0%
DiósgyőrKazincbarcika

Ottelun puoliskot— milloin joukkueet tekevät useammin maaleja?

Miten joukkueet jakavat suorituksensa ensimmäisen ja toisen puoliajan välillä: maalit, pisteet, nollapelit ja puoliaikatilanne.

Kazincbarcika on 41 % parempi kategoriassa ensimmäisen puoliajan vire (puoliaikapisteet).

1.11 pistettä / ottelu - Diósgyőr · 1.56 pistettä / ottelu - Kazincbarcika

Diósgyőr — puoliaikatilanne
22% johdossa44% tasatilanteessa33% häviöllä
Kazincbarcika — puoliaikatilanne
33% johdossa56% tasatilanteessa11% häviöllä

Ennen puoliaikaa (1. puoliaika)

1.11Pisteet ottelua kohden (1. puoliaika)1.56
DiósgyőrKazincbarcika
0.44Tehdyt maalit (1. puoliaika)0.78
DiósgyőrKazincbarcika
0.56Päästetyt maalit (1. puoliaika)0.78
DiósgyőrKazincbarcika
1Maalien keskiarvo (1. puoliaika)1.56
DiósgyőrKazincbarcika
56%Nollapeli ennen puoliaikaa44%
DiósgyőrKazincbarcika
56%Ei maalia ennen puoliaikaa22%
DiósgyőrKazincbarcika

Puoliajan jälkeen (2. puoliaika)

1.44Pisteet ottelua kohden (2. puoliaika)1.67
DiósgyőrKazincbarcika
0.78Tehdyt maalit (2. puoliaika)1
DiósgyőrKazincbarcika
1.22Päästetyt maalit (2. puoliaika)0.44
DiósgyőrKazincbarcika
2Maalien keskiarvo (2. puoliaika)1.44
DiósgyőrKazincbarcika
33%Nollapeli puoliajan jälkeen56%
DiósgyőrKazincbarcika
44%Ei maalia puoliajan jälkeen22%
DiósgyőrKazincbarcika

Diósgyőr — toisen puoliajan tulokset

44% W11% D44% L
10
Puoliaikapisteet
4
Puoliajan maalit
-1
Maaliero (1. puoliaika)
13
Toisen puoliajan pisteet
-4
Maaliero (2. puoliaika)
1.11
PPG ennen puoliaikaa
Johdon pitäminen150%

Johtaa puoliajalla 22 prosentissa otteluista ja voittaa 33 prosentissa. Voittaa myös otteluita ilman johtoasemaa puoliajalla.

Puolustus puoliajan jälkeen+0.7

Päästää 0.7 maalia enemmän ottelua kohden puoliajan jälkeen — puolustus heikkenee toisella puoliajalla.

Kazincbarcika — toisen puoliajan tulokset

33% W67% D0% L
14
Puoliaikapisteet
7
Puoliajan maalit
0
Maaliero (1. puoliaika)
15
Toisen puoliajan pisteet
+5
Maaliero (2. puoliaika)
1.56
PPG ennen puoliaikaa
Johdon pitäminen133%

Johtaa puoliajalla 33 prosentissa otteluista ja voittaa 44 prosentissa. Voittaa myös otteluita ilman johtoasemaa puoliajalla.

Puolustus puoliajan jälkeen-0.3

Puolustus pysyy vakaana koko ottelun ajan.

Diósgyőr — viisi viimeistä ottelua puoliajoittain
1. puoliaika2. puoliaika
Pisteet ottelua kohden1.601.40
Tehdyt maalit / ottelu0.40.8
Päästetyt maalit / ottelu0.20.8
Ottelun maalikeskiarvo0.61.6
1 maali60%100%
2 maalia0%60%
3 maalia0%0%
Nollapeli80%40%
Ei maalia60%40%
Maaliero+10
Puoliaika: 40% johdossa - 40% tasatilanteessa - 20% häviöllä
2. puoliaika: 40% voitto - 20% tasatilanteessa - 40% tappio
BTTS puoliajalla (viimeiset 5): 0% - Puoliajan maalit yhteensä: 2
Kazincbarcika — viisi viimeistä ottelua puoliajoittain
1. puoliaika2. puoliaika
Pisteet ottelua kohden1.601.80
Tehdyt maalit / ottelu0.81.0
Päästetyt maalit / ottelu1.00.4
Ottelun maalikeskiarvo1.81.4
1 maali100%80%
2 maalia60%60%
3 maalia20%0%
Nollapeli40%60%
Ei maalia20%20%
Maaliero-1+3
Puoliaika: 40% johdossa - 40% tasatilanteessa - 20% häviöllä
2. puoliaika: 40% voitto - 60% tasatilanteessa - 0% tappio
BTTS puoliajalla (viimeiset 5): 40% - Puoliajan maalit yhteensä: 4

* Taulukoiden värit kuvaavat tapahtumien yleisyyttä: vihreä on yleinen, keltainen kohtalainen ja punainen harvinainen. Kyse on yleisyydestä, ei joukkuearviosta.

Maalit minuuteittain— milloin maaleja syntyy?

Ottelun vaiheet, joissa molemmat joukkueet tekevät ja päästävät useimmin maaleja.

Diósgyőr
TehdytPäästetyt
0
2
0-15
3
1
16-30
1
2
31-45
2
3
46-60
4
3
61-75
1
5
76-90

Vaarallisimmillaan minuuteilla 61-75 (4 goals). Päästää eniten välillä 76-90 (5). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): -4 - myöhäiset vaiheet ovat heikkous.

Kazincbarcika
TehdytPäästetyt
1
2
0-15
2
2
16-30
4
3
31-45
2
2
46-60
2
1
61-75
5
1
76-90

Vaarallisimmillaan minuuteilla 76-90 (5 goals). Päästää eniten välillä 31-45 (3). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): +4 - voittaa myöhäiset vaiheet.

* Jaksot 31–45 ja 76–90 sisältävät lisäajan maalit.

Muut joukkueindikaattorit— mitä xG, tehokkuus ja vire kertovat?

Nykykauden päättyneiden otteluiden perusteella tehty vertailu maalipaikkojen laadusta, tuloksista ja trendeistä.

Otteluprofiili

3.00
Arvioidut maalit
hyökkäys vs. vastustajan puolustus
1.2 : 1.8
Arvioitu maalijakauma
koti : vieras
105%
Tahti vs. sarja
100 % = sarjan keskiarvo
62%
Molemmat joukkueet tekivät maalin (BTTS)
molempien joukkueiden kausikeskiarvo
+11%
Derbyvaikutus
H2H-maalit vs. tyypilliset ottelut
69%
BTTS-arvio
molempien joukkueiden maalintekotiheyden perusteella
2%
0–0-riski
noin yksi 50 ottelusta
2-3
Yleisin maalimäärä
hyökkäys vs. puolustus molemmilla puolilla

Diósgyőr

Nett xG -tasapaino
Luotujen ja sallittujen maalipaikkojen laadun ero ottelua kohden.
+0.33
Tulokset verrattuna xG:hen
Toteutuneen maalieron ja xG:n ehdottaman maalieron välinen ero.
-0.89
Pisteet verrattuna peliesitykseen
Kerättyjen pisteiden vertailu joukkueen maalieron perusteella odotettuihin pisteisiin.
+2.3 pist.
Viimeistelytehokkuus
Muutaako joukkue maalipaikat maaleiksi? Positiivinen arvo tarkoittaa, että maaleja syntyy enemmän kuin maalipaikkojen laatu ennustaa.
-0.32
Puolustustehokkuus
Pelastavatko puolustus tai maalivahti joukkueen? Positiivinen arvo tarkoittaa, että joukkue päästää vähemmän maaleja kuin sallitut paikat ennustavat.
-0.57
Hyökkäys vs. sarja
Kuinka paljon joukkue tekee maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon tässä roolissa. 120 % tarkoittaa 20 % yli keskiarvon.
70%
Puolustus vs. sarja
Kuinka paljon joukkue päästää maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon. 80 % tarkoittaa 20 % vähemmän päästettyjä maaleja.
158%
Vireen trendi
Vertaa viiden viimeisen ottelun pisteitä koko kauden keskiarvoon.
+0.18
Vahvempi toinen puoliaika?
Kuinka paljon enemmän joukkue tekee maaleja puoliajan jälkeen kuin ennen sitä.
+0.3
Myöhäiset maalit
9 prosenttia joukkueen maaleista syntyy minuuteilla 76–90. Vertailun vuoksi 0 prosenttia syntyy ensimmäisten 15 minuutin aikana.
9%

Kazincbarcika

Nett xG -tasapaino
Luotujen ja sallittujen maalipaikkojen laadun ero ottelua kohden.
0.00
Tulokset verrattuna xG:hen
Toteutuneen maalieron ja xG:n ehdottaman maalieron välinen ero.
+0.56
Pisteet verrattuna peliesitykseen
Kerättyjen pisteiden vertailu joukkueen maalieron perusteella odotettuihin pisteisiin.
-2.3 pist.
Viimeistelytehokkuus
Muutaako joukkue maalipaikat maaleiksi? Positiivinen arvo tarkoittaa, että maaleja syntyy enemmän kuin maalipaikkojen laatu ennustaa.
+0.53
Puolustustehokkuus
Pelastavatko puolustus tai maalivahti joukkueen? Positiivinen arvo tarkoittaa, että joukkue päästää vähemmän maaleja kuin sallitut paikat ennustavat.
+0.03
Hyökkäys vs. sarja
Kuinka paljon joukkue tekee maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon tässä roolissa. 120 % tarkoittaa 20 % yli keskiarvon.
158%
Puolustus vs. sarja
Kuinka paljon joukkue päästää maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon. 80 % tarkoittaa 20 % vähemmän päästettyjä maaleja.
70%
Vireen trendi
Vertaa viiden viimeisen ottelun pisteitä koko kauden keskiarvoon.
-0.18
Vahvempi toinen puoliaika?
Kuinka paljon enemmän joukkue tekee maaleja puoliajan jälkeen kuin ennen sitä.
+0.2
Myöhäiset maalit
31 prosenttia joukkueen maaleista syntyy minuuteilla 76–90. Vertailun vuoksi 6 prosenttia syntyy ensimmäisten 15 minuutin aikana.
31%

* Arvioitu maalimäärä ja -jakauma, BTTS-arvio, 0–0-riski ja maalimäärä perustuvat molempien joukkueiden julkisiin kausikeskiarvoihin ja -frekvensseihin. Tämä on tilastollinen otteluprofiili, ei yksityisen mallin ennuste tai vetovihje. Muut indikaattorit kuvaavat kauden päättyneitä otteluita.

Sarjakonteksti— onko kyseessä runsasmaalisesti sarja?

Miten joukkueet vertautuvat NB II:n keskiarvoihin.

Joukkueet vs. sarja

DiósgyőrLigaKazincbarcika
Ottelun maalikeskiarvo▲ 3.002.87▲ 3.00
Molemmat joukkueet tekivät maalin• 56%55%▲ 67%
Vähintään 3 maalia (Over 2.5)▼ 44%52%▲ 67%
Clean sheetit▼ 22%24%▲ 33%
Maali ennen puoliaikaa▼ 67%73%▲ 89%
Maali puoliajan jälkeen▲ 100%83%▼ 78%

^ vihreä = yli sarjan keskiarvon, ˇ punainen = alle sarjan keskiarvon. Tämä näyttää eron suunnan, ei joukkuearviota.

2.87
Maalien keskiarvo ottelua kohden
55%
Molemmat joukkueet tekivät maalin
52%
Vähintään 3 maalia (Over 2.5)
24%
Clean sheetit
1.75
Kotimaalit / ottelu
1.13
Vierasmaali / ottelu
+55%
Kotihyökkäyksen etu
+35%
Kotipuolustuksen etu
+28%
Kokonaiskotietu
Maalit 1. puoliajalla (koko sarja)
73%
1 maali
34%
2 maalia
14%
3 maalia
7%
4 maalia
Maalit 2. puoliajalla (koko sarja)
83%
1 maali
45%
2 maalia
18%
3 maalia
6%
4 maalia

Keskinäiset ottelut

Viimeisimmät kohtaamiset (3): Diósgyőr 0 - 2 - 1 Kazincbarcika. Maalien keskiarvo 3.33, molemmat joukkueet tekivät maalin 67% ottelua.

UKK

Milloin Diósgyőr ja Kazincbarcika pelaavat?

Diósgyőr kohtaa joukkueen Kazincbarcika 19. lokakuuta 2026 sarjassa NB II stadionilla DVTK Borsodi Stadion. Tarkka alkamisaika omalla aikavyöhykkeelläsi näkyy ottelusivun yläosassa.

Millaiset ovat joukkueiden Diósgyőr ja Kazincbarcika keskinäiset tilastot?

3 viimeisessä keskinäisessä ottelussa Diósgyőr voitti 0, Kazincbarcika voitti 1 ja 2 päättyi tasan. Näissä otteluissa tehtiin keskimäärin 3,33 maalia, ja molemmat joukkueet tekivät maalin 67 prosentissa otteluista.

Mitä maalitilastot kertovat ennen ottelua Diósgyőr–Kazincbarcika?

Diósgyőr tekee keskimäärin 1,22 maalia ottelua kohden ja Kazincbarcika 1,78. Sarjan NB II keskiarvo on 2,87 maalia, ja Over 2.5 toteutuu 52 prosentissa otteluista. BTTS toteutuu 56 prosentissa joukkueen Diósgyőr otteluista ja 67 prosentissa joukkueen Kazincbarcika otteluista.

Millainen on joukkueiden Diósgyőr ja Kazincbarcika nykyvire?

Viiden viimeisen ottelun perusteella Diósgyőr on saavuttanut 2 voittoa, 1 tasapeliä ja 2 tappiota (1,40 pistettä ottelua kohden). Kazincbarcika on saavuttanut 2 voittoa, 2 tasapeliä ja 1 tappiota (1,60 pistettä ottelua kohden).

Mistä löydän ottelun Diósgyőr–Kazincbarcika vihjeen ja kattavan analyysin?

Tämä sivu selittää tilastolliset taustat: vireen, keskinäiset ottelut, maalit, BTTS:n ja Over/Underin. Vedonlyöntivihje, Value Bet ja kattavat perustelut ovat saatavilla NoFluffPicks-sovelluksessa.