Saksa - 2. BundesligaTiedot päivitetty 16. lokakuuta 2026

Dynamo Dresden - Magdeburg: ottelutilastot

Perustelut:

Täysi analyysi ja pick sovelluksessa

Katso tämän ottelun vedonlyöntianalyysi, pick, Value Bet ja täydet perustelut.

Katso analyysi ja pick

Dynamo Dresden vs Magdeburg: vire, maalit ja tärkeimmät tilastot

Mikä tämä ottelu on

Dynamo Dresden kohtaa Magdeburg-joukkueen sarjassa 2. Bundesliga (Saksa). Ottelu pelataan 18. lokakuuta 2026.

Nykyvire

Dynamo Dresden: 0-2-3, 0,40 pistettä ottelua kohden. Magdeburg: 3-1-1, 2,00 pistettä ottelua kohden.

Maalitilastot

Dynamo Dresden tekee 1,29 maalia ja päästää 2,14 maalia ottelua kohden. Magdeburg tekee 2,00 maalia ja päästää 1,29. Sarjan keskiarvo: 3,22 maalia.

BTTS ja Over/Under

BTTS: Dynamo Dresden 71 %, Magdeburg 43 %. Over 2.5: Dynamo Dresden 71 %, Magdeburg 71 %. Sarjataso: BTTS 60 %, Over 2.5 62 %.

xG, laukaukset ja pallonhallinta

xG ottelua kohden: Dynamo Dresden 1,39, Magdeburg 1,65. Laukaukset ottelua kohden: Dynamo Dresden 12,3, Magdeburg 15,0. Keskimääräinen pallonhallinta: Dynamo Dresden 55 %, Magdeburg 52 %.

Ensimmäinen ja toinen puoliaika

Dynamo Dresden: johto puoliajalla 43 %, toisen puoliajan maalit 0,43. Magdeburg: johto puoliajalla 43 %, toisen puoliajan maalit 0,86.

Maalit minuuteittain

Historiallisesti vahvin maalintekojakso on joukkueella Dynamo Dresden 0-15 (3) ja joukkueella Magdeburg 0-15 (3). Tämä on aiempien maalien jakauma, ei ennuste maalin syntyajasta.

Sarjan konteksti

2. Bundesliga: 3,22 maalia ottelua kohden, BTTS 60 %, Over 2.5 62 %.

Keskinäiset ottelut

Ennen tätä ottelua tietokannassa oli saatavilla 2 aiempaa keskinäistä ottelua: 1-0-1. Maalien keskiarvo 3,00, BTTS 100 %.

Ennen ottelua

1X2-kertoimet

(2.33)
(3.68)
(2.67)

Otteluennakko— mitä kauden luvut kertovat?

Tämä joukkueprofiili perustuu kauden tietoihin ja vireeseen. Ottelun kulkutilastot näytetään vasta ottelun päätyttyä.

1.29Tehdyt maalit / ottelu2
Dynamo DresdenMagdeburg
2.14Päästetyt maalit / ottelu1.29
Dynamo DresdenMagdeburg
55%Keskimääräinen pallonhallinta52%
Dynamo DresdenMagdeburg
4.14Laukaukset maalia kohti / ottelu5.71
Dynamo DresdenMagdeburg

Joukkueiden tilastot— kumpi on tehokkaampi?

Molempien joukkueiden hyökkäyksen ja puolustuksen vertailu kuluvalla kaudella.

12.29Laukaukset ottelua kohden15
Dynamo DresdenMagdeburg
4.14Laukaukset maalia kohti5.71
Dynamo DresdenMagdeburg
10.5%Laukausten tehokkuus13.3%
Dynamo DresdenMagdeburg
55%Pallonhallinta52%
Dynamo DresdenMagdeburg
1.39Tehty xG1.65
Dynamo DresdenMagdeburg
1.8Päästetty xG1.59
Dynamo DresdenMagdeburg

Laukausten laatu

Dynamo Dresden: TasapainoinenMagdeburg: Hyökkäävä
Dynamo DresdenMagdeburg
Tarkkuus (laukaukset maalia kohti)34%38%
Paikkojen laatu (xG/laukaus)0.110.11
Viimeistely (maalit laukausta kohti maalia)0.310.35

Noin 0,08:n xG/laukaus tarkoittaa yleensä kaukolaukauksia; 0,15 tai enemmän yleensä boksipaikkoja. Tyyliluokitus perustuu pallonhallintaan, laukausten määrään ja tehokkuuteen.

* xG (odotetut maalit) kertoo, kuinka monta maalia joukkueen pitäisi tehdä paikoistaan. Jos toteutuneet maalit ylittävät xG:n, viimeistely on keskimääräistä parempaa; jos ne alittavat xG:n, paikkoja hukataan.

Joukkueen vire— kumpi on paremmassa vireessä?

Viisi viimeistä ottelua ja kauden tilasto kokonaisuutena sekä koti- ja vierasotteluissa.

Magdeburg on 400 % parempi kategoriassa viiden viimeisen ottelun vire.

0.4 pistettä / ottelu - Dynamo Dresden · 2 pistettä / ottelu - Magdeburg

Dynamo Dresden
LLDLD
Ei voittoa viidessä viimeisessä ottelussa
Kauden tulosjakauma
14% W29% D57% L
Kausi (V-T-H)
1-2-4
0.71 pistettä / ottelu · maaliero -6
Viimeiset 5 (V-T-H)
0-2-3
0.40 pistettä / ottelu
Saldo kotona (W-D-L)
1-0-2
Viimeiset 5 kotona
1-0-2
WLL
Viimeiset 5 ottelua – keskiarvot
Tehdyt maalit: 1.6Päästetyt maalit: 2.4xG: 1.44Vastustajan xG: 1.97BTTS: 100%Over 2.5: 80%
Magdeburg
WLWDW
Kauden tulosjakauma
57% W14% D29% L
Kausi (V-T-H)
4-1-2
1.86 pistettä / ottelu · maaliero +5
Viimeiset 5 (V-T-H)
3-1-1
2.00 pistettä / ottelu
Saldo vieraissa (W-D-L)
1-1-1
Viimeiset 5 vieraissa
1-1-1
WLD
Viimeiset 5 ottelua – keskiarvot
Tehdyt maalit: 2.0Päästetyt maalit: 0.6xG: 1.72Vastustajan xG: 1.43BTTS: 40%Over 2.5: 60%

Maalit— miten joukkueet tekevät ja päästävät maaleja?

Molempien joukkueiden tekemien ja päästämien maalien määrät sekä Clean sheetien ja maaleitta jäämisen yleisyys.

Magdeburg on 55 % parempi kategoriassa tehdyt maalit ottelua kohden.

1.29 maalia / ottelu - Dynamo Dresden · 2 maalia / ottelu - Magdeburg

Magdeburg on 66 % parempi kategoriassa päästetyt maalit ottelua kohden.

2.14 maalia / ottelu - Dynamo Dresden · 1.29 maalia / ottelu - Magdeburg

Dynamo Dresden:n maalintekoprofiili: vahva

Dynamo Dresden tekee maalin 86 prosentissa otteluista (6 / 7 ottelua), kun taas Magdeburg pitää maalinsa puhtaana 57 prosentissa (4 / 7 ottelua).

Magdeburg:n maalintekoprofiili: erittäin vahva

Magdeburg tekee maalin 100 prosentissa otteluista (7 / 7 ottelua), kun taas Dynamo Dresden pitää maalinsa puhtaana 14 prosentissa (1 / 7 ottelua).

9Tehdyt maalit (kausi)14
Dynamo DresdenMagdeburg
15Päästetyt maalit (kausi)9
Dynamo DresdenMagdeburg
3.43Ottelun maalikeskiarvo3.29
Dynamo DresdenMagdeburg
8Tehdyt maalit (viimeiset 5)10
Dynamo DresdenMagdeburg
12Päästetyt maalit (viimeiset 5)3
Dynamo DresdenMagdeburg

Kuinka usein tehdään vähintään...

86%1 maali100%
Dynamo DresdenMagdeburg
29%2 maalia57%
Dynamo DresdenMagdeburg
14%3 maalia43%
Dynamo DresdenMagdeburg
0%4 maalia0%
Dynamo DresdenMagdeburg

Kuinka usein päästetään vähintään...

86%1 maali43%
Dynamo DresdenMagdeburg
71%2 maalia29%
Dynamo DresdenMagdeburg
29%3 maalia14%
Dynamo DresdenMagdeburg
14%4 maalia14%
Dynamo DresdenMagdeburg

* Tilastot sisältävät molempien joukkueiden koti- ja vierasottelut kuluvalla kaudella.

Molemmat joukkueet tekivät maalin (BTTS)— kuinka usein molemmat joukkueet tekevät maalin?

Kuinka usein molempien joukkueiden otteluissa tehdään maaleja kummallekin puolelle verrattuna sarjan keskiarvoon.

Maalikuviot

43%BTTS puoliajalla29%
Dynamo DresdenMagdeburg
14%BTTS molemmilla puoliskoilla0%
Dynamo DresdenMagdeburg
29%Maali molemmilla puoliskoilla43%
Dynamo DresdenMagdeburg

BTTS ja maalimäärä

57%Vähintään 3 maalia ja BTTS29%
Dynamo DresdenMagdeburg
14%Vähintään 3 maalia ilman BTTS:ää43%
Dynamo DresdenMagdeburg
100%BTTS – viimeiset 540%
Dynamo DresdenMagdeburg

Maalimäärä (Over/Under)— kuinka usein näissä otteluissa ylitetään maalirajat?

Kuinka usein joukkueiden otteluissa ylitetään maalirajat koko ottelussa ja kummallakin puoliskolla.

1. puoliaika

100%Vähintään 1 maali ennen puoliaikaa86%
Dynamo DresdenMagdeburg
57%Vähintään 2 maalia ennen puoliaikaa86%
Dynamo DresdenMagdeburg
14%Vähintään 3 maalia ennen puoliaikaa14%
Dynamo DresdenMagdeburg

2. puoliaika

71%Vähintään 1 maali puoliajan jälkeen86%
Dynamo DresdenMagdeburg
29%Vähintään 2 maalia puoliajan jälkeen29%
Dynamo DresdenMagdeburg
14%Vähintään 3 maalia puoliajan jälkeen14%
Dynamo DresdenMagdeburg

Ottelun puoliskot— milloin joukkueet tekevät useammin maaleja?

Miten joukkueet jakavat suorituksensa ensimmäisen ja toisen puoliajan välillä: maalit, pisteet, nollapelit ja puoliaikatilanne.

Magdeburg on 9 % parempi kategoriassa ensimmäisen puoliajan vire (puoliaikapisteet).

1.57 pistettä / ottelu - Dynamo Dresden · 1.71 pistettä / ottelu - Magdeburg

Dynamo Dresden — puoliaikatilanne
43% johdossa29% tasatilanteessa29% häviöllä
Magdeburg — puoliaikatilanne
43% johdossa43% tasatilanteessa14% häviöllä

Ennen puoliaikaa (1. puoliaika)

1.57Pisteet ottelua kohden (1. puoliaika)1.71
Dynamo DresdenMagdeburg
0.86Tehdyt maalit (1. puoliaika)1.14
Dynamo DresdenMagdeburg
0.86Päästetyt maalit (1. puoliaika)0.86
Dynamo DresdenMagdeburg
1.71Maalien keskiarvo (1. puoliaika)2
Dynamo DresdenMagdeburg
43%Nollapeli ennen puoliaikaa57%
Dynamo DresdenMagdeburg
14%Ei maalia ennen puoliaikaa29%
Dynamo DresdenMagdeburg

Puoliajan jälkeen (2. puoliaika)

0.43Pisteet ottelua kohden (2. puoliaika)1.86
Dynamo DresdenMagdeburg
0.43Tehdyt maalit (2. puoliaika)0.86
Dynamo DresdenMagdeburg
1.29Päästetyt maalit (2. puoliaika)0.43
Dynamo DresdenMagdeburg
1.71Maalien keskiarvo (2. puoliaika)1.29
Dynamo DresdenMagdeburg
29%Nollapeli puoliajan jälkeen71%
Dynamo DresdenMagdeburg
71%Ei maalia puoliajan jälkeen29%
Dynamo DresdenMagdeburg

Dynamo Dresden — toisen puoliajan tulokset

0% W43% D57% L
11
Puoliaikapisteet
6
Puoliajan maalit
0
Maaliero (1. puoliaika)
3
Toisen puoliajan pisteet
-6
Maaliero (2. puoliaika)
1.57
PPG ennen puoliaikaa
Johdon pitäminen33%

Johtaa puoliajalla 43 prosentissa otteluista ja voittaa 14 prosentissa. Menettää johtoaseman toisinaan toisella puoliajalla.

Puolustus puoliajan jälkeen+0.4

Päästää 0.4 maalia enemmän ottelua kohden puoliajan jälkeen — puolustus heikkenee toisella puoliajalla.

Magdeburg — toisen puoliajan tulokset

57% W14% D29% L
12
Puoliaikapisteet
8
Puoliajan maalit
+2
Maaliero (1. puoliaika)
13
Toisen puoliajan pisteet
+3
Maaliero (2. puoliaika)
1.71
PPG ennen puoliaikaa
Johdon pitäminen133%

Johtaa puoliajalla 43 prosentissa otteluista ja voittaa 57 prosentissa. Voittaa myös otteluita ilman johtoasemaa puoliajalla.

Puolustus puoliajan jälkeen-0.4

Puolustus pysyy vakaana koko ottelun ajan.

Dynamo Dresden — viisi viimeistä ottelua puoliajoittain
1. puoliaika2. puoliaika
Pisteet ottelua kohden1.600.40
Tehdyt maalit / ottelu1.00.6
Päästetyt maalit / ottelu0.81.6
Ottelun maalikeskiarvo1.82.2
1 maali100%80%
2 maalia60%40%
3 maalia20%20%
Nollapeli40%20%
Ei maalia0%60%
Maaliero+1-5
Puoliaika: 40% johdossa - 40% tasatilanteessa - 20% häviöllä
2. puoliaika: 0% voitto - 40% tasatilanteessa - 60% tappio
BTTS puoliajalla (viimeiset 5): 60% - Puoliajan maalit yhteensä: 5
Magdeburg — viisi viimeistä ottelua puoliajoittain
1. puoliaika2. puoliaika
Pisteet ottelua kohden1.802.00
Tehdyt maalit / ottelu1.20.8
Päästetyt maalit / ottelu0.40.2
Ottelun maalikeskiarvo1.61.0
1 maali80%80%
2 maalia80%20%
3 maalia0%0%
Nollapeli60%80%
Ei maalia20%40%
Maaliero+4+3
Puoliaika: 40% johdossa - 60% tasatilanteessa - 0% häviöllä
2. puoliaika: 60% voitto - 20% tasatilanteessa - 20% tappio
BTTS puoliajalla (viimeiset 5): 40% - Puoliajan maalit yhteensä: 6

* Taulukoiden värit kuvaavat tapahtumien yleisyyttä: vihreä on yleinen, keltainen kohtalainen ja punainen harvinainen. Kyse on yleisyydestä, ei joukkuearviosta.

Maalit minuuteittain— milloin maaleja syntyy?

Ottelun vaiheet, joissa molemmat joukkueet tekevät ja päästävät useimmin maaleja.

Dynamo Dresden
TehdytPäästetyt
3
3
0-15
1
2
16-30
2
1
31-45
0
0
46-60
2
3
61-75
1
6
76-90

Vaarallisimmillaan minuuteilla 0-15 (3 goals). Päästää eniten välillä 76-90 (6). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): -5 - myöhäiset vaiheet ovat heikkous.

Magdeburg
TehdytPäästetyt
3
2
0-15
3
3
16-30
2
1
31-45
2
2
46-60
2
1
61-75
2
0
76-90

Vaarallisimmillaan minuuteilla 0-15 (3 goals). Päästää eniten välillä 16-30 (3). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): +2 - voittaa myöhäiset vaiheet.

* Jaksot 31–45 ja 76–90 sisältävät lisäajan maalit.

Muut joukkueindikaattorit— mitä xG, tehokkuus ja vire kertovat?

Nykykauden päättyneiden otteluiden perusteella tehty vertailu maalipaikkojen laadusta, tuloksista ja trendeistä.

Otteluprofiili

3.36
Arvioidut maalit
hyökkäys vs. vastustajan puolustus
1.3 : 2.1
Arvioitu maalijakauma
koti : vieras
104%
Tahti vs. sarja
100 % = sarjan keskiarvo
57%
Molemmat joukkueet tekivät maalin (BTTS)
molempien joukkueiden kausikeskiarvo
-11%
Derbyvaikutus
H2H-maalit vs. tyypilliset ottelut
86%
BTTS-arvio
molempien joukkueiden maalintekotiheyden perusteella
0%
0–0-riski
käytännössä nolla
2-3
Yleisin maalimäärä
hyökkäys vs. puolustus molemmilla puolilla

Dynamo Dresden

Nett xG -tasapaino
Luotujen ja sallittujen maalipaikkojen laadun ero ottelua kohden.
-0.41
Tulokset verrattuna xG:hen
Toteutuneen maalieron ja xG:n ehdottaman maalieron välinen ero.
-0.44
Pisteet verrattuna peliesitykseen
Kerättyjen pisteiden vertailu joukkueen maalieron perusteella odotettuihin pisteisiin.
-0.6 pist.
Viimeistelytehokkuus
Muutaako joukkue maalipaikat maaleiksi? Positiivinen arvo tarkoittaa, että maaleja syntyy enemmän kuin maalipaikkojen laatu ennustaa.
-0.10
Puolustustehokkuus
Pelastavatko puolustus tai maalivahti joukkueen? Positiivinen arvo tarkoittaa, että joukkue päästää vähemmän maaleja kuin sallitut paikat ennustavat.
-0.34
Hyökkäys vs. sarja
Kuinka paljon joukkue tekee maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon tässä roolissa. 120 % tarkoittaa 20 % yli keskiarvon.
74%
Puolustus vs. sarja
Kuinka paljon joukkue päästää maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon. 80 % tarkoittaa 20 % vähemmän päästettyjä maaleja.
145%
Vireen trendi
Vertaa viiden viimeisen ottelun pisteitä koko kauden keskiarvoon.
-0.31
Vahvempi toinen puoliaika?
Kuinka paljon enemmän joukkue tekee maaleja puoliajan jälkeen kuin ennen sitä.
-0.4
Myöhäiset maalit
11 prosenttia joukkueen maaleista syntyy minuuteilla 76–90. Vertailun vuoksi 33 prosenttia syntyy ensimmäisten 15 minuutin aikana.
11%

Magdeburg

Nett xG -tasapaino
Luotujen ja sallittujen maalipaikkojen laadun ero ottelua kohden.
+0.06
Tulokset verrattuna xG:hen
Toteutuneen maalieron ja xG:n ehdottaman maalieron välinen ero.
+0.65
Pisteet verrattuna peliesitykseen
Kerättyjen pisteiden vertailu joukkueen maalieron perusteella odotettuihin pisteisiin.
-1.9 pist.
Viimeistelytehokkuus
Muutaako joukkue maalipaikat maaleiksi? Positiivinen arvo tarkoittaa, että maaleja syntyy enemmän kuin maalipaikkojen laatu ennustaa.
+0.35
Puolustustehokkuus
Pelastavatko puolustus tai maalivahti joukkueen? Positiivinen arvo tarkoittaa, että joukkue päästää vähemmän maaleja kuin sallitut paikat ennustavat.
+0.30
Hyökkäys vs. sarja
Kuinka paljon joukkue tekee maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon tässä roolissa. 120 % tarkoittaa 20 % yli keskiarvon.
135%
Puolustus vs. sarja
Kuinka paljon joukkue päästää maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon. 80 % tarkoittaa 20 % vähemmän päästettyjä maaleja.
74%
Vireen trendi
Vertaa viiden viimeisen ottelun pisteitä koko kauden keskiarvoon.
+0.14
Vahvempi toinen puoliaika?
Kuinka paljon enemmän joukkue tekee maaleja puoliajan jälkeen kuin ennen sitä.
-0.3
Myöhäiset maalit
14 prosenttia joukkueen maaleista syntyy minuuteilla 76–90. Vertailun vuoksi 21 prosenttia syntyy ensimmäisten 15 minuutin aikana.
14%

* Arvioitu maalimäärä ja -jakauma, BTTS-arvio, 0–0-riski ja maalimäärä perustuvat molempien joukkueiden julkisiin kausikeskiarvoihin ja -frekvensseihin. Tämä on tilastollinen otteluprofiili, ei yksityisen mallin ennuste tai vetovihje. Muut indikaattorit kuvaavat kauden päättyneitä otteluita.

Sarjakonteksti— onko kyseessä runsasmaalisesti sarja?

Miten joukkueet vertautuvat 2. Bundesliga:n keskiarvoihin.

Joukkueet vs. sarja

Dynamo DresdenLigaMagdeburg
Ottelun maalikeskiarvo▲ 3.433.22• 3.29
Molemmat joukkueet tekivät maalin▲ 71%60%▼ 43%
Vähintään 3 maalia (Over 2.5)▲ 71%62%▲ 71%
Clean sheetit▼ 14%22%▲ 57%
Maali ennen puoliaikaa▲ 100%78%▲ 86%
Maali puoliajan jälkeen▼ 71%81%▲ 86%

^ vihreä = yli sarjan keskiarvon, ˇ punainen = alle sarjan keskiarvon. Tämä näyttää eron suunnan, ei joukkuearviota.

3.22
Maalien keskiarvo ottelua kohden
60%
Molemmat joukkueet tekivät maalin
62%
Vähintään 3 maalia (Over 2.5)
22%
Clean sheetit
1.75
Kotimaalit / ottelu
1.48
Vierasmaali / ottelu
+18%
Kotihyökkäyksen etu
+15%
Kotipuolustuksen etu
+11%
Kokonaiskotietu
Maalit 1. puoliajalla (koko sarja)
78%
1 maali
49%
2 maalia
19%
3 maalia
10%
4 maalia
Maalit 2. puoliajalla (koko sarja)
81%
1 maali
46%
2 maalia
16%
3 maalia
11%
4 maalia

Keskinäiset ottelut

Viimeisimmät kohtaamiset (2): Dynamo Dresden 1 - 0 - 1 Magdeburg. Maalien keskiarvo 3.00, molemmat joukkueet tekivät maalin 100% ottelua.

1. FC Magdeburg
1 : 2
SG Dynamo Dresden
SG Dynamo Dresden
1 : 2
1. FC Magdeburg

UKK

Milloin Dynamo Dresden ja Magdeburg pelaavat?

Dynamo Dresden kohtaa joukkueen Magdeburg 18. lokakuuta 2026 sarjassa 2. Bundesliga. Tarkka alkamisaika omalla aikavyöhykkeelläsi näkyy ottelusivun yläosassa.

Millaiset ovat joukkueiden Dynamo Dresden ja Magdeburg keskinäiset tilastot?

2 viimeisessä keskinäisessä ottelussa Dynamo Dresden voitti 1, Magdeburg voitti 1 ja 0 päättyi tasan. Näissä otteluissa tehtiin keskimäärin 3,00 maalia, ja molemmat joukkueet tekivät maalin 100 prosentissa otteluista.

Mitä maalitilastot kertovat ennen ottelua Dynamo Dresden–Magdeburg?

Dynamo Dresden tekee keskimäärin 1,29 maalia ottelua kohden ja Magdeburg 2,00. Sarjan 2. Bundesliga keskiarvo on 3,22 maalia, ja Over 2.5 toteutuu 62 prosentissa otteluista. BTTS toteutuu 71 prosentissa joukkueen Dynamo Dresden otteluista ja 43 prosentissa joukkueen Magdeburg otteluista.

Millainen on joukkueiden Dynamo Dresden ja Magdeburg nykyvire?

Viiden viimeisen ottelun perusteella Dynamo Dresden on saavuttanut 0 voittoa, 2 tasapeliä ja 3 tappiota (0,40 pistettä ottelua kohden). Magdeburg on saavuttanut 3 voittoa, 1 tasapeliä ja 1 tappiota (2,00 pistettä ottelua kohden).

Mistä löydän ottelun Dynamo Dresden–Magdeburg vihjeen ja kattavan analyysin?

Vertaa tällä sivulla ottelun Dynamo Dresden–Magdeburg taustalla olevia lukuja. Avaa NoFluffPicks-sovellus vedonlyöntianalyysiä, vihjettä, Value Bet -kohdetta ja sen perusteluja varten.