Edinburgh City - Spartans: ottelutilastot
Edinburgh City vs Spartans: vire, maalit ja tärkeimmät tilastot
Mikä tämä ottelu on
Edinburgh City pelasi Spartans-joukkuetta vastaan sarjassa League Two (Skotlanti). Ottelu pelattiin 10. lokakuuta 2026. Pelipaikka: Meadowbank Stadium. Lopputulos: 1:3.
Nykyvire
Edinburgh City: 2-2-1, 1,60 pistettä ottelua kohden. Spartans: 2-1-2, 1,40 pistettä ottelua kohden.
Maalitilastot
Edinburgh City tekee 2,11 maalia ja päästää 1,67 maalia ottelua kohden. Spartans tekee 2,11 maalia ja päästää 1,89. Sarjan keskiarvo: 3,40 maalia.
BTTS ja Over/Under
BTTS: Edinburgh City 56 %, Spartans 56 %. Over 2.5: Edinburgh City 67 %, Spartans 67 %. Sarjataso: BTTS 53 %, Over 2.5 62 %.
xG, laukaukset ja pallonhallinta
xG ottelua kohden: Edinburgh City 1,23, Spartans 1,36. Laukaukset ottelua kohden: Edinburgh City 8,6, Spartans 9,8. Keskimääräinen pallonhallinta: Edinburgh City 54 %, Spartans 55 %.
Ensimmäinen ja toinen puoliaika
Edinburgh City: johto puoliajalla 56 %, toisen puoliajan maalit 0,78. Spartans: johto puoliajalla 22 %, toisen puoliajan maalit 1,56.
Maalit minuuteittain
Historiallisesti vahvin maalintekojakso on joukkueella Edinburgh City 31-45+ (5) ja joukkueella Spartans 76-90+ (11). Tämä on aiempien maalien jakauma, ei ennuste maalin syntyajasta.
Sarjan konteksti
League Two: 3,40 maalia ottelua kohden, BTTS 53 %, Over 2.5 62 %.
Keskinäiset ottelut
Ennen tätä ottelua tietokannassa oli saatavilla 5 aiempaa keskinäistä ottelua: 1-2-2. Maalien keskiarvo 2,40, BTTS 40 %.
Arkistoitu ottelua edeltävä analyysi
Tämä analyysi laadittiin ennen ottelun alkua. Johtopäätökset perustuvat vain ennen ottelua saatavilla olleisiin tietoihin eivätkä sisällä lopputulosta tai ottelun jälkeisiä tilastoja.
Ottelun yleisanalyysi
Edinburgh City on sarjataulukossa kolmantena ja on voittanut viidestä viime ottelustaan kolme, kun taas viidentenä oleva Spartans on voittanut samana ajanjaksona kaksi kertaa. Isännät ovat tehneet näissä otteluissa 11 maalia vierailijoiden kuutta vastaan, ja kotikentällään he tekevät keskimäärin 2,25 maalia ottelua kohden, kun taas Spartansin vierasotteluiden keskiarvo on 1,5 maalia. Edinburghin eduksi puhuu myös maalipaikkojen laatu: sen kotikentän xG on 1,40, kun taas vastustajien vierasotteluiden xG on 1,19, ja laukauksia maalia kohti on keskimäärin 6,75 verrattuna 3,75:een. Isäntien voittoa on kuitenkin syytä veikata varovasti, sillä he päästävät kotonaan keskimäärin 2,25 maalia, enemmän kuin Spartans vierasotteluissaan (1,5), mikä antaa vieraille todellisen mahdollisuuden hyödyntää puolustuksen virheitä.
Katso tilastollinen yleiskatsausBTTS – tekevätkö molemmat joukkueet maalin?
Edinburgh Cityn kotiotteluissa molemmat joukkueet ovat tehneet maalin usein (80 %), eikä se ole vielä pitänyt kotikentällään nollapeliä, mikä puoltaa BTTS Kyllä -vaihtoehtoa. Ennusteen heikoin lenkki on kuitenkin Spartansin hyökkäys: vierasotteluissa se ei ole tehnyt maalia 50 %:ssa otteluista, ja molemmat joukkueet ovat onnistuneet maalinteossa vain 25 %:ssa sen otteluista. Viimeisissä viidessä ottelussa molempien joukkueiden maalit nähtiin Edinburgh Cityn otteluissa 40 %:ssa ja Spartansin otteluissa 20 %:ssa, joten myös tuoreemmat tulokset puoltavat BTTS Ei -vaihtoehtoa. Vaikka kotijoukkue on päästänyt kotonaan keskimäärin 2,2 maalia, viimeisissä viidessä ottelussa päästettyjen maalien keskiarvo oli enää 1,2, ja Spartans teki samalla ajanjaksolla keskimäärin 1,2 maalia. Siksi on hieman todennäköisempää, että vähintään yksi joukkue jää maaleitta. Suurin epävarmuus liittyy vierasjoukkueen maalintekoon.
Katso BTTS-tilastotOver/Under – maalianalyysi
Edinburgh City tekee kotikentällään keskimäärin 2,6 maalia ja päästää 2,2, ja kaikissa tarkasteluun sisältyneissä kotiotteluissa on nähty vähintään kaksi maalia. Spartans tekee ja päästää vierasotteluissaan keskimäärin 1,5 maalia, ja 75 % sen otteluista on päättynyt yli 1,5 maaliin. Korkeampiin maalimääriin on syytä suhtautua varovasti, sillä kummankin joukkueen viidestä viime ottelusta vain 40 %:ssa on nähty yli 2,5 maalia. Arvioitu maalimäärä 3,05 puoltaa maalirikasta ottelua, mutta viimeaikaisten tulosten ollessa vähemmän vakuuttavia vahvin valinta on yli 1,5 maalia.
Katso Over/Under-tilastotHT/FT – puoliaika- ja lopputulosskenaario
Edinburgh Cityn johtoa tauolla puoltaa vahvimmin viimeaikainen vire: kotijoukkue johti 45 minuutin jälkeen 3:ssa viimeisestä 5 ottelustaan ja teki ennen taukoa keskimäärin 1,8 maalia, kun taas Spartans teki samassa ajassa 0,6 maalia. Johtoaseman säilyttämistä tukee Edinburgh Cityn tehokkuus kotikentällä: joukkue on tehnyt keskimäärin 2,6 maalia ottelua kohden, kun Spartansin vierasotteluiden lukema on 1,5, ja maalia kohti suuntautuneita laukauksia on ollut 5,6 vastaan 3,75. Kotijoukkue on voittanut toisen puoliajan 80%:ssa kotiotteluistaan ja tehnyt tauon jälkeen keskimäärin 1,8 maalia, mikä vahvistaa skenaariota, jossa se johtaa sekä tauolla että ottelun päättyessä. Vihjeen varmuutta kuitenkin heikentää se, että samoissa kotiotteluissa Edinburgh City oli tauolla tappiolla 4 kertaa viidestä. Siksi 1/1 on yksittäisistä tuloksista todennäköisin, mutta ei selvä suosikki.
Katso ensimmäisen ja toisen puoliajan tilastotPuoliskoittain
Ottelutilastot
Otteluennakko— mitä kauden luvut kertovat?
Tämä joukkueprofiili perustuu kauden tietoihin ja vireeseen. Ottelun kulkutilastot näytetään vasta ottelun päätyttyä.
Joukkueiden tilastot— kumpi on tehokkaampi?
Molempien joukkueiden hyökkäyksen ja puolustuksen vertailu kuluvalla kaudella.
Laukausten laatu
| Edinburgh City | Spartans | |
|---|---|---|
| Tarkkuus (laukaukset maalia kohti) | 61% | 49% |
| Paikkojen laatu (xG/laukaus) | 0.14 | 0.14 |
| Viimeistely (maalit laukausta kohti maalia) | 0.40 | 0.44 |
Noin 0,08:n xG/laukaus tarkoittaa yleensä kaukolaukauksia; 0,15 tai enemmän yleensä boksipaikkoja. Tyyliluokitus perustuu pallonhallintaan, laukausten määrään ja tehokkuuteen.
* xG (odotetut maalit) kertoo, kuinka monta maalia joukkueen pitäisi tehdä paikoistaan. Jos toteutuneet maalit ylittävät xG:n, viimeistely on keskimääräistä parempaa; jos ne alittavat xG:n, paikkoja hukataan.
Joukkueen vire— kumpi on paremmassa vireessä?
Viisi viimeistä ottelua ja kauden tilasto kokonaisuutena sekä koti- ja vierasotteluissa.
Edinburgh City on 14 % parempi kategoriassa viiden viimeisen ottelun vire.
1.6 pistettä / ottelu - Edinburgh City · 1.4 pistettä / ottelu - Spartans
Maalit— miten joukkueet tekevät ja päästävät maaleja?
Molempien joukkueiden tekemien ja päästämien maalien määrät sekä Clean sheetien ja maaleitta jäämisen yleisyys.
Edinburgh City on 13 % parempi kategoriassa päästetyt maalit ottelua kohden.
1.67 maalia / ottelu - Edinburgh City · 1.89 maalia / ottelu - Spartans
Edinburgh City tekee maalin 78 prosentissa otteluista (7 / 9 ottelua), kun taas Spartans pitää maalinsa puhtaana 11 prosentissa (1 / 9 ottelua).
Spartans tekee maalin 67 prosentissa otteluista (6 / 9 ottelua), kun taas Edinburgh City pitää maalinsa puhtaana 33 prosentissa (3 / 9 ottelua).
Kuinka usein tehdään vähintään...
Kuinka usein päästetään vähintään...
* Tilastot sisältävät molempien joukkueiden koti- ja vierasottelut kuluvalla kaudella.
Molemmat joukkueet tekivät maalin (BTTS)— kuinka usein molemmat joukkueet tekevät maalin?
Kuinka usein molempien joukkueiden otteluissa tehdään maaleja kummallekin puolelle verrattuna sarjan keskiarvoon.
Maalikuviot
BTTS ja maalimäärä
Maalimäärä (Over/Under)— kuinka usein näissä otteluissa ylitetään maalirajat?
Kuinka usein joukkueiden otteluissa ylitetään maalirajat koko ottelussa ja kummallakin puoliskolla.
Koko ottelu – joukkuevertailu (Over)
Over / Under - Edinburgh City
Over / Under - Spartans
1. puoliaika
2. puoliaika
Ottelun puoliskot— milloin joukkueet tekevät useammin maaleja?
Miten joukkueet jakavat suorituksensa ensimmäisen ja toisen puoliajan välillä: maalit, pisteet, nollapelit ja puoliaikatilanne.
Edinburgh City on 156 % parempi kategoriassa ensimmäisen puoliajan vire (puoliaikapisteet).
2 pistettä / ottelu - Edinburgh City · 0.78 pistettä / ottelu - Spartans
Ennen puoliaikaa (1. puoliaika)
Puoliajan jälkeen (2. puoliaika)
Edinburgh City — toisen puoliajan tulokset
Johtaa puoliajalla 56 prosentissa otteluista ja voittaa 44 prosentissa. Menettää johtoaseman toisinaan toisella puoliajalla.
Päästää 1.0 maalia enemmän ottelua kohden puoliajan jälkeen — puolustus heikkenee toisella puoliajalla.
Spartans — toisen puoliajan tulokset
Johtaa puoliajalla 22 prosentissa otteluista ja voittaa 33 prosentissa. Voittaa myös otteluita ilman johtoasemaa puoliajalla.
Päästää 0.3 maalia enemmän ottelua kohden puoliajan jälkeen — puolustus heikkenee toisella puoliajalla.
| 1. puoliaika | 2. puoliaika | |
|---|---|---|
| Pisteet ottelua kohden | 2.20 | 0.40 |
| Tehdyt maalit / ottelu | 1.8 | 0.8 |
| Päästetyt maalit / ottelu | 0.0 | 1.6 |
| Ottelun maalikeskiarvo | 1.8 | 2.4 |
| 1 maali | 60% | 80% |
| 2 maalia | 40% | 60% |
| 3 maalia | 40% | 40% |
| Nollapeli | 100% | 20% |
| Ei maalia | 40% | 40% |
| Maaliero | +9 | -4 |
| 1. puoliaika | 2. puoliaika | |
|---|---|---|
| Pisteet ottelua kohden | 1.20 | 1.80 |
| Tehdyt maalit / ottelu | 0.8 | 1.2 |
| Päästetyt maalit / ottelu | 0.6 | 1.2 |
| Ottelun maalikeskiarvo | 1.4 | 2.4 |
| 1 maali | 100% | 100% |
| 2 maalia | 20% | 60% |
| 3 maalia | 20% | 40% |
| Nollapeli | 40% | 20% |
| Ei maalia | 60% | 40% |
| Maaliero | +1 | 0 |
* Taulukoiden värit kuvaavat tapahtumien yleisyyttä: vihreä on yleinen, keltainen kohtalainen ja punainen harvinainen. Kyse on yleisyydestä, ei joukkuearviosta.
Maalit minuuteittain— milloin maaleja syntyy?
Ottelun vaiheet, joissa molemmat joukkueet tekevät ja päästävät useimmin maaleja.
Vaarallisimmillaan minuuteilla 31-45 (5 goals). Päästää eniten välillä 61-75 (5). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): 0.
Vaarallisimmillaan minuuteilla 76-90 (11 goals). Päästää eniten välillä 46-60 (6). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): +9 - voittaa myöhäiset vaiheet.
* Jaksot 31–45 ja 76–90 sisältävät lisäajan maalit.
Muut joukkueindikaattorit— mitä xG, tehokkuus ja vire kertovat?
Nykykauden päättyneiden otteluiden perusteella tehty vertailu maalipaikkojen laadusta, tuloksista ja trendeistä.
Otteluprofiili
Edinburgh City
Spartans
* Arvioitu maalimäärä ja -jakauma, BTTS-arvio, 0–0-riski ja maalimäärä perustuvat molempien joukkueiden julkisiin kausikeskiarvoihin ja -frekvensseihin. Tämä on tilastollinen otteluprofiili, ei yksityisen mallin ennuste tai vetovihje. Muut indikaattorit kuvaavat kauden päättyneitä otteluita.
Sarjakonteksti— onko kyseessä runsasmaalisesti sarja?
Miten joukkueet vertautuvat League Two:n keskiarvoihin.
Joukkueet vs. sarja
| Edinburgh City | Liga | Spartans | |
|---|---|---|---|
| Ottelun maalikeskiarvo | ▲ 3.78 | 3.40 | ▲ 4.00 |
| Molemmat joukkueet tekivät maalin | ▲ 56% | 53% | ▲ 56% |
| Vähintään 3 maalia (Over 2.5) | ▲ 67% | 62% | ▲ 67% |
| Clean sheetit | ▲ 33% | 24% | ▼ 11% |
| Maali ennen puoliaikaa | ▼ 67% | 82% | ▲ 89% |
| Maali puoliajan jälkeen | ▲ 89% | 84% | ▲ 100% |
^ vihreä = yli sarjan keskiarvon, ˇ punainen = alle sarjan keskiarvon. Tämä näyttää eron suunnan, ei joukkuearviota.
Kokoonpanot ja pelaajatapahtumat
Vahvistetut avauskokoonpanot, vaihtopelaajat ja tähän otteluun kirjatut pelaajatapahtumat.
Kotijoukkue
Avauskokoonpano
Vaihtopelaajat
Vierasjoukkue
Avauskokoonpano
Vaihtopelaajat
Ottelun tapahtumat
Maalit, kortit ja vaihdot aikajärjestyksessä.
- SpartansKeltainen korttiZander McAllister
Erotuomari ja valmentajat
Avaa kausiprofiilit ja vertaa ottelutilastoja, maaleja ja kurinpitotrendejä.
Keskinäiset ottelut
Viimeisimmät kohtaamiset (5): Edinburgh City 1 - 2 - 2 Spartans. Maalien keskiarvo 2.40, molemmat joukkueet tekivät maalin 40% ottelua.
UKK
Mikä oli ottelun Edinburgh City–Spartans tulos?
Sarjan League Two ottelu päättyi Edinburgh City 1:3 Spartans. Tältä sivulta löytyvät ottelun täydelliset tilastot, puoliaikakohtainen erittely ja keskinäiset ottelut.
Millaiset ovat joukkueiden Edinburgh City ja Spartans keskinäiset tilastot?
5 viimeisessä keskinäisessä ottelussa Edinburgh City voitti 1, Spartans voitti 2 ja 2 päättyi tasan. Näissä otteluissa tehtiin keskimäärin 2,40 maalia, ja molemmat joukkueet tekivät maalin 40 prosentissa otteluista.
Mitä maalitilastot kertovat ennen ottelua Edinburgh City–Spartans?
Edinburgh City tekee keskimäärin 2,11 maalia ottelua kohden ja Spartans 2,11. Sarjan League Two keskiarvo on 3,40 maalia, ja Over 2.5 toteutuu 62 prosentissa otteluista. BTTS toteutuu 56 prosentissa joukkueen Edinburgh City otteluista ja 56 prosentissa joukkueen Spartans otteluista.
Millainen on joukkueiden Edinburgh City ja Spartans nykyvire?
Viiden viimeisen ottelun perusteella Edinburgh City on saavuttanut 2 voittoa, 2 tasapeliä ja 1 tappiota (1,60 pistettä ottelua kohden). Spartans on saavuttanut 2 voittoa, 1 tasapeliä ja 2 tappiota (1,40 pistettä ottelua kohden).
Mistä löydän ottelun Edinburgh City–Spartans vihjeen ja kattavan analyysin?
Vertaa tällä sivulla ottelun Edinburgh City–Spartans taustalla olevia lukuja. Avaa NoFluffPicks-sovellus vedonlyöntianalyysiä, vihjettä, Value Bet -kohdetta ja sen perusteluja varten.


