Egypti - Second Divisional-Manṣūrah StadiumTiedot päivitetty 15. lokakuuta 2026

El Mansura - Masar: ottelutilastot

El Mansura-logo
El Mansura
2 : 0puoliaika 0:0
Masar-logo
Masar

El Mansura vs Masar: vire, maalit ja tärkeimmät tilastot

Mikä tämä ottelu on

El Mansura pelasi Masar-joukkuetta vastaan sarjassa Second Division (Egypti). Ottelu pelattiin 1. lokakuuta 2026. Pelipaikka: al-Manṣūrah Stadium. Lopputulos: 2:0.

Nykyvire

El Mansura: 1-2-2, 1,00 pistettä ottelua kohden. Masar: 4-1-0, 2,60 pistettä ottelua kohden.

Maalitilastot

El Mansura tekee 1,00 maalia ja päästää 1,17 maalia ottelua kohden. Masar tekee 2,17 maalia ja päästää 0,50. Sarjan keskiarvo: 2,02 maalia.

BTTS ja Over/Under

BTTS: El Mansura 50 %, Masar 50 %. Over 2.5: El Mansura 17 %, Masar 50 %. Sarjataso: BTTS 45 %, Over 2.5 35 %.

xG, laukaukset ja pallonhallinta

xG ottelua kohden: El Mansura 1,56, Masar 1,90. Laukaukset ottelua kohden: El Mansura 11,3, Masar 10,3. Keskimääräinen pallonhallinta: El Mansura 50 %, Masar 46 %.

Ensimmäinen ja toinen puoliaika

El Mansura: johto puoliajalla 17 %, toisen puoliajan maalit 0,83. Masar: johto puoliajalla 67 %, toisen puoliajan maalit 1,33.

Maalit minuuteittain

Historiallisesti vahvin maalintekojakso on joukkueella El Mansura 76-90+ (4) ja joukkueella Masar 46-60 (4). Tämä on aiempien maalien jakauma, ei ennuste maalin syntyajasta.

Sarjan konteksti

Second Division: 2,02 maalia ottelua kohden, BTTS 45 %, Over 2.5 35 %.

Keskinäiset ottelut

Ennen tätä ottelua tietokannassa oli saatavilla 2 aiempaa keskinäistä ottelua: 2-0-0. Maalien keskiarvo 2,00, BTTS 0 %.

Arkistoitu ottelua edeltävä analyysi

Tämä analyysi laadittiin ennen ottelun alkua. Johtopäätökset perustuvat vain ennen ottelua saatavilla olleisiin tietoihin eivätkä sisällä lopputulosta tai ottelun jälkeisiä tilastoja.

Ottelun yleisanalyysi

Masar johtaa sarjataulukkoa eikä ole hävinnyt yhtäkään kauden kuudesta ottelustaan, kun taas kymmenentenä oleva El Mansura on kerännyt 2 voittoa, 2 tasapeliä ja 2 tappiota. Viidessä viime ottelussaan vierasjoukkue on tehnyt 10 maalia ja päästänyt vain 2, kun taas kotijoukkue on tehnyt 4 ja päästänyt 6 maalia. Tämä kertoo selvästä erosta joukkueiden viimeaikaisessa vireessä ja tehokkuudessa. Ottelusta voi silti tulla tasainen: kotikentällään El Mansura on voittanut 67 % otteluistaan, aivan kuten Masar vieraskentillä, ja tehnyt keskimäärin 1,67 maalia. Kotijoukkue luo kotiotteluissaan hieman parempia maalipaikkoja: sen xG-keskiarvo on 1,83, kun taas Masarin vierasotteluiden lukema on 1,66. Masar kuitenkin antaa vastustajilleen laadultaan heikompia maalipaikkoja: sen xGA on 0,71, kun El Mansuran vastaava lukema on 0,84. Vieraiden etumatka koko kauden tuloksissa ja viime viikkojen vireessä puoltaa heidän voittoaan, mutta kotijoukkueen vahva kotisaldo jättää El Mansuralle varteenotettavan mahdollisuuden tasapeliin tai voittoon.

Katso tilastollinen yleiskatsaus
BTTS – tekevätkö molemmat joukkueet maalin?

Valitsen BTTS Ei -vaihtoehdon. Se tarkoittaa, että vähintään yksi joukkue jää maaleitta. El Mansura pitää maalinsa puhtaana 67 %:ssa kotiotteluistaan ja päästää niissä keskimäärin vain 0,33 maalia, mikä vähentää Masarin maalintekomahdollisuuksia. Myös vierasjoukkue puolustaa hyvin: se päästää vierasotteluissaan keskimäärin 0,67 maalia, ja viidessä viime ottelussa sen verkkoon on tehty yhteensä vain 2 maalia. Vaikka molemmat joukkueet luovat säännöllisesti maalipaikkoja – niiden keskimääräiset xG-lukemat ovat vastaavasti 2,14 ja 1,66 – kummankin joukkueen otteluissa BTTS toteutui vain 40 %:ssa viidestä viime ottelusta. Lisäksi El Mansura on tehnyt viime aikoina keskimäärin 0,8 maalia ottelua kohden, joten Masarin hyvän puolustuksen ansiosta on hieman todennäköisempää, että vähintään yksi joukkue jää maaleitta.

Katso BTTS-tilastot
Over/Under – maalianalyysi

Vahvin signaali on alle 3,5 maalia: El Mansura teki viidessä viime ottelussaan keskimäärin 0,8 maalia, eikä yhdessäkään näistä otteluista nähty edes yli 2,5 maalia. Masar teki samalla ajanjaksolla keskimäärin 2,0 maalia, mutta päästi vain 0,4, mikä vähentää todennäköisyyttä, että molemmat joukkueet tekisivät paljon maaleja. Sarjassa tehdään keskimäärin 2,02 maalia ottelua kohden, ja vain 35 % otteluista päättyy vähintään kolmeen maaliin. Vaikka El Mansuran otteluista 67 %:ssa nähtiin yli 3,5 maalia, Masarin otteluissa vastaava osuus oli 33 %; kummankaan joukkueen ottelusarjassa ei nähty yli 4 maalia. Ennuste 2,35 maalia huomioi vieraiden vahvan hyökkäysvireen, mutta osoittaa, että 3,5 maalin raja tarjoaa selvemmän edun kuin matalammat rajat.

Katso Over/Under-tilastot
HT/FT – puoliaika- ja lopputulosskenaario

Masar johti tauolla kaikissa kolmessa analysoidussa vierasottelussaan päästämättä maaliakaan ensimmäisillä puoliajoilla, kun taas El Mansura oli tauolla tasatilanteessa kahdessa kolmesta kotiottelustaan. Vieraiden etua ottelun alussa tukee myös viimeisten 5 ottelun vire: Masar johti tauolla 3 kertaa, kun taas kotijoukkue vain kerran. Masar on voittanut viimeisistä 5 ottelustaan 4 ja tehnyt keskimäärin 2,0 maalia, kun taas El Mansura on saavuttanut 1 voiton ja tehnyt keskimäärin 0,8 maalia. Todennäköisin skenaario on siis, että vieraat johtavat sekä tauolla että loppuvihellyksen jälkeen. Tuloskäänteen riski on kuitenkin merkittävä: kotijoukkue on voittanut kaikki 3 analysoitua kotiotteluaan ja tehnyt tauon jälkeen keskimäärin 2,0 maalia, joten myös vaihtoehdolla 2/1 on huomattava mahdollisuus toteutua.

Katso ensimmäisen ja toisen puoliajan tilastot

Puoliskoittain

0 : 0
1. puoliaika
2 : 0
2. puoliaika

Ottelutilastot

46Pallonhallinta (%)54
El MansuraMasar
9Laukaukset13
El MansuraMasar
4Laukaukset maalia kohti2
El MansuraMasar
0xG0
El MansuraMasar
5Kulmapotkut3
El MansuraMasar
0Vaaralliset hyökkäykset0
El MansuraMasar
13Rikkeet7
El MansuraMasar
0Kortit0
El MansuraMasar

Otteluennakko— mitä kauden luvut kertovat?

Tämä joukkueprofiili perustuu kauden tietoihin ja vireeseen. Ottelun kulkutilastot näytetään vasta ottelun päätyttyä.

1Tehdyt maalit / ottelu2.17
El MansuraMasar
1.17Päästetyt maalit / ottelu0.5
El MansuraMasar
50%Keskimääräinen pallonhallinta46%
El MansuraMasar
6.5Laukaukset maalia kohti / ottelu4.5
El MansuraMasar

Joukkueiden tilastot— kumpi on tehokkaampi?

Molempien joukkueiden hyökkäyksen ja puolustuksen vertailu kuluvalla kaudella.

11.33Laukaukset ottelua kohden10.33
El MansuraMasar
6.5Laukaukset maalia kohti4.5
El MansuraMasar
8.8%Laukausten tehokkuus21%
El MansuraMasar
50%Pallonhallinta46%
El MansuraMasar
1.56Tehty xG1.9
El MansuraMasar
0.76Päästetty xG0.62
El MansuraMasar

Laukausten laatu

El Mansura: TasapainoinenMasar: Vastahyökkäävä
El MansuraMasar
Tarkkuus (laukaukset maalia kohti)57%44%
Paikkojen laatu (xG/laukaus)0.140.18
Viimeistely (maalit laukausta kohti maalia)0.150.48

Noin 0,08:n xG/laukaus tarkoittaa yleensä kaukolaukauksia; 0,15 tai enemmän yleensä boksipaikkoja. Tyyliluokitus perustuu pallonhallintaan, laukausten määrään ja tehokkuuteen.

* xG (odotetut maalit) kertoo, kuinka monta maalia joukkueen pitäisi tehdä paikoistaan. Jos toteutuneet maalit ylittävät xG:n, viimeistely on keskimääräistä parempaa; jos ne alittavat xG:n, paikkoja hukataan.

Joukkueen vire— kumpi on paremmassa vireessä?

Viisi viimeistä ottelua ja kauden tilasto kokonaisuutena sekä koti- ja vierasotteluissa.

Masar on 160 % parempi kategoriassa viiden viimeisen ottelun vire.

1 pistettä / ottelu - El Mansura · 2.6 pistettä / ottelu - Masar

El Mansura
LWDDL
Kauden tulosjakauma
33% W33% D33% L
Kausi (V-T-H)
2-2-2
1.33 pistettä / ottelu · maaliero -1
Viimeiset 5 (V-T-H)
1-2-2
1.00 pistettä / ottelu
Saldo kotona (W-D-L)
2-1-0
Viimeiset 5 kotona
2-1-0
WWD
Viimeiset 5 ottelua – keskiarvot
Tehdyt maalit: 0.8Päästetyt maalit: 1.2xG: 1.56Vastustajan xG: 0.76BTTS: 40%Over 2.5: 0%
Masar
WWWDW
Tappioton viidessä viimeisessä ottelussa
Kauden tulosjakauma
83% W17% D0% L
Kausi (V-T-H)
5-1-0
2.67 pistettä / ottelu · maaliero +10
Viimeiset 5 (V-T-H)
4-1-0
2.60 pistettä / ottelu
Saldo vieraissa (W-D-L)
2-1-0
Viimeiset 5 vieraissa
2-1-0
WWD
Viimeiset 5 ottelua – keskiarvot
Tehdyt maalit: 2.0Päästetyt maalit: 0.4xG: 1.90Vastustajan xG: 0.62BTTS: 40%Over 2.5: 40%

Maalit— miten joukkueet tekevät ja päästävät maaleja?

Molempien joukkueiden tekemien ja päästämien maalien määrät sekä Clean sheetien ja maaleitta jäämisen yleisyys.

Masar on 117 % parempi kategoriassa tehdyt maalit ottelua kohden.

1 maalia / ottelu - El Mansura · 2.17 maalia / ottelu - Masar

Masar on 134 % parempi kategoriassa päästetyt maalit ottelua kohden.

1.17 maalia / ottelu - El Mansura · 0.5 maalia / ottelu - Masar

El Mansura:n maalintekoprofiili: vaihteleva

El Mansura tekee maalin 67 prosentissa otteluista (4 / 6 ottelua), kun taas Masar pitää maalinsa puhtaana 50 prosentissa (3 / 6 ottelua).

Masar:n maalintekoprofiili: erittäin vahva

Masar tekee maalin 100 prosentissa otteluista (6 / 6 ottelua), kun taas El Mansura pitää maalinsa puhtaana 17 prosentissa (1 / 6 ottelua).

6Tehdyt maalit (kausi)13
El MansuraMasar
7Päästetyt maalit (kausi)3
El MansuraMasar
2.17Ottelun maalikeskiarvo2.67
El MansuraMasar
4Tehdyt maalit (viimeiset 5)10
El MansuraMasar
6Päästetyt maalit (viimeiset 5)2
El MansuraMasar

Kuinka usein tehdään vähintään...

67%1 maali100%
El MansuraMasar
33%2 maalia50%
El MansuraMasar
0%3 maalia50%
El MansuraMasar
0%4 maalia17%
El MansuraMasar

Kuinka usein päästetään vähintään...

83%1 maali50%
El MansuraMasar
33%2 maalia0%
El MansuraMasar
0%3 maalia0%
El MansuraMasar
0%4 maalia0%
El MansuraMasar

* Tilastot sisältävät molempien joukkueiden koti- ja vierasottelut kuluvalla kaudella.

Molemmat joukkueet tekivät maalin (BTTS)— kuinka usein molemmat joukkueet tekevät maalin?

Kuinka usein molempien joukkueiden otteluissa tehdään maaleja kummallekin puolelle verrattuna sarjan keskiarvoon.

Maalikuviot

0%BTTS puoliajalla17%
El MansuraMasar
0%BTTS molemmilla puoliskoilla0%
El MansuraMasar
0%Maali molemmilla puoliskoilla33%
El MansuraMasar

BTTS ja maalimäärä

17%Vähintään 3 maalia ja BTTS33%
El MansuraMasar
0%Vähintään 3 maalia ilman BTTS:ää17%
El MansuraMasar
40%BTTS – viimeiset 540%
El MansuraMasar

Maalimäärä (Over/Under)— kuinka usein näissä otteluissa ylitetään maalirajat?

Kuinka usein joukkueiden otteluissa ylitetään maalirajat koko ottelussa ja kummallakin puoliskolla.

1. puoliaika

67%Vähintään 1 maali ennen puoliaikaa83%
El MansuraMasar
0%Vähintään 2 maalia ennen puoliaikaa17%
El MansuraMasar
0%Vähintään 3 maalia ennen puoliaikaa0%
El MansuraMasar

2. puoliaika

100%Vähintään 1 maali puoliajan jälkeen67%
El MansuraMasar
50%Vähintään 2 maalia puoliajan jälkeen50%
El MansuraMasar
0%Vähintään 3 maalia puoliajan jälkeen33%
El MansuraMasar

Ottelun puoliskot— milloin joukkueet tekevät useammin maaleja?

Miten joukkueet jakavat suorituksensa ensimmäisen ja toisen puoliajan välillä: maalit, pisteet, nollapelit ja puoliaikatilanne.

Masar on 181 % parempi kategoriassa ensimmäisen puoliajan vire (puoliaikapisteet).

0.83 pistettä / ottelu - El Mansura · 2.33 pistettä / ottelu - Masar

El Mansura — puoliaikatilanne
17% johdossa33% tasatilanteessa50% häviöllä
Masar — puoliaikatilanne
67% johdossa33% tasatilanteessa0% häviöllä

Ennen puoliaikaa (1. puoliaika)

0.83Pisteet ottelua kohden (1. puoliaika)2.33
El MansuraMasar
0.17Tehdyt maalit (1. puoliaika)0.83
El MansuraMasar
0.5Päästetyt maalit (1. puoliaika)0.17
El MansuraMasar
0.67Maalien keskiarvo (1. puoliaika)1
El MansuraMasar
50%Nollapeli ennen puoliaikaa83%
El MansuraMasar
83%Ei maalia ennen puoliaikaa17%
El MansuraMasar

Puoliajan jälkeen (2. puoliaika)

1.5Pisteet ottelua kohden (2. puoliaika)1.83
El MansuraMasar
0.83Tehdyt maalit (2. puoliaika)1.33
El MansuraMasar
0.67Päästetyt maalit (2. puoliaika)0.33
El MansuraMasar
1.5Maalien keskiarvo (2. puoliaika)1.67
El MansuraMasar
50%Nollapeli puoliajan jälkeen67%
El MansuraMasar
50%Ei maalia puoliajan jälkeen50%
El MansuraMasar

El Mansura — toisen puoliajan tulokset

50% W0% D50% L
5
Puoliaikapisteet
1
Puoliajan maalit
-2
Maaliero (1. puoliaika)
9
Toisen puoliajan pisteet
+1
Maaliero (2. puoliaika)
0.83
PPG ennen puoliaikaa
Johdon pitäminen194%

Johtaa puoliajalla 17 prosentissa otteluista ja voittaa 33 prosentissa. Voittaa myös otteluita ilman johtoasemaa puoliajalla.

Puolustus puoliajan jälkeen+0.2

Päästää 0.2 maalia enemmän ottelua kohden puoliajan jälkeen — puolustus heikkenee toisella puoliajalla.

Masar — toisen puoliajan tulokset

50% W33% D17% L
14
Puoliaikapisteet
5
Puoliajan maalit
+4
Maaliero (1. puoliaika)
11
Toisen puoliajan pisteet
+6
Maaliero (2. puoliaika)
2.33
PPG ennen puoliaikaa
Johdon pitäminen124%

Johtaa puoliajalla 67 prosentissa otteluista ja voittaa 83 prosentissa. Voittaa myös otteluita ilman johtoasemaa puoliajalla.

Puolustus puoliajan jälkeen+0.2

Päästää 0.2 maalia enemmän ottelua kohden puoliajan jälkeen — puolustus heikkenee toisella puoliajalla.

El Mansura — viisi viimeistä ottelua puoliajoittain
1. puoliaika2. puoliaika
Pisteet ottelua kohden1.001.20
Tehdyt maalit / ottelu0.20.6
Päästetyt maalit / ottelu0.40.8
Ottelun maalikeskiarvo0.61.4
1 maali60%100%
2 maalia0%40%
3 maalia0%0%
Nollapeli60%40%
Ei maalia80%60%
Maaliero-1-1
Puoliaika: 20% johdossa - 40% tasatilanteessa - 40% häviöllä
2. puoliaika: 40% voitto - 0% tasatilanteessa - 60% tappio
BTTS puoliajalla (viimeiset 5): 0% - Puoliajan maalit yhteensä: 1
Masar — viisi viimeistä ottelua puoliajoittain
1. puoliaika2. puoliaika
Pisteet ottelua kohden2.201.60
Tehdyt maalit / ottelu0.81.2
Päästetyt maalit / ottelu0.20.2
Ottelun maalikeskiarvo1.01.4
1 maali80%60%
2 maalia20%40%
3 maalia0%20%
Nollapeli80%80%
Ei maalia20%60%
Maaliero+3+5
Puoliaika: 60% johdossa - 40% tasatilanteessa - 0% häviöllä
2. puoliaika: 40% voitto - 40% tasatilanteessa - 20% tappio
BTTS puoliajalla (viimeiset 5): 20% - Puoliajan maalit yhteensä: 4

* Taulukoiden värit kuvaavat tapahtumien yleisyyttä: vihreä on yleinen, keltainen kohtalainen ja punainen harvinainen. Kyse on yleisyydestä, ei joukkuearviosta.

Maalit minuuteittain— milloin maaleja syntyy?

Ottelun vaiheet, joissa molemmat joukkueet tekevät ja päästävät useimmin maaleja.

El Mansura
TehdytPäästetyt
0
2
0-15
1
0
16-30
0
1
31-45
0
2
46-60
1
1
61-75
4
1
76-90

Vaarallisimmillaan minuuteilla 76-90 (4 goals). Päästää eniten välillä 0-15 (2). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): +3 - voittaa myöhäiset vaiheet.

Masar
TehdytPäästetyt
1
0
0-15
2
0
16-30
2
1
31-45
4
2
46-60
1
0
61-75
3
0
76-90

Vaarallisimmillaan minuuteilla 46-60 (4 goals). Päästää eniten välillä 46-60 (2). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): +3 - voittaa myöhäiset vaiheet.

* Jaksot 31–45 ja 76–90 sisältävät lisäajan maalit.

Muut joukkueindikaattorit— mitä xG, tehokkuus ja vire kertovat?

Nykykauden päättyneiden otteluiden perusteella tehty vertailu maalipaikkojen laadusta, tuloksista ja trendeistä.

Otteluprofiili

2.42
Arvioidut maalit
hyökkäys vs. vastustajan puolustus
0.8 : 1.7
Arvioitu maalijakauma
koti : vieras
120%
Tahti vs. sarja
100 % = sarjan keskiarvo
50%
Molemmat joukkueet tekivät maalin (BTTS)
molempien joukkueiden kausikeskiarvo
-17%
Derbyvaikutus
H2H-maalit vs. tyypilliset ottelut
67%
BTTS-arvio
molempien joukkueiden maalintekotiheyden perusteella
0%
0–0-riski
käytännössä nolla
0-1
Yleisin maalimäärä
hyökkäys vs. puolustus molemmilla puolilla

El Mansura

Nett xG -tasapaino
Luotujen ja sallittujen maalipaikkojen laadun ero ottelua kohden.
+0.80
Tulokset verrattuna xG:hen
Toteutuneen maalieron ja xG:n ehdottaman maalieron välinen ero.
-0.97
Pisteet verrattuna peliesitykseen
Kerättyjen pisteiden vertailu joukkueen maalieron perusteella odotettuihin pisteisiin.
+0.4 pist.
Viimeistelytehokkuus
Muutaako joukkue maalipaikat maaleiksi? Positiivinen arvo tarkoittaa, että maaleja syntyy enemmän kuin maalipaikkojen laatu ennustaa.
-0.56
Puolustustehokkuus
Pelastavatko puolustus tai maalivahti joukkueen? Positiivinen arvo tarkoittaa, että joukkue päästää vähemmän maaleja kuin sallitut paikat ennustavat.
-0.41
Hyökkäys vs. sarja
Kuinka paljon joukkue tekee maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon tässä roolissa. 120 % tarkoittaa 20 % yli keskiarvon.
85%
Puolustus vs. sarja
Kuinka paljon joukkue päästää maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon. 80 % tarkoittaa 20 % vähemmän päästettyjä maaleja.
141%
Vireen trendi
Vertaa viiden viimeisen ottelun pisteitä koko kauden keskiarvoon.
-0.33
Vahvempi toinen puoliaika?
Kuinka paljon enemmän joukkue tekee maaleja puoliajan jälkeen kuin ennen sitä.
+0.7
Myöhäiset maalit
67 prosenttia joukkueen maaleista syntyy minuuteilla 76–90. Vertailun vuoksi 0 prosenttia syntyy ensimmäisten 15 minuutin aikana.
67%

Masar

Nett xG -tasapaino
Luotujen ja sallittujen maalipaikkojen laadun ero ottelua kohden.
+1.28
Tulokset verrattuna xG:hen
Toteutuneen maalieron ja xG:n ehdottaman maalieron välinen ero.
+0.39
Pisteet verrattuna peliesitykseen
Kerättyjen pisteiden vertailu joukkueen maalieron perusteella odotettuihin pisteisiin.
-1.1 pist.
Viimeistelytehokkuus
Muutaako joukkue maalipaikat maaleiksi? Positiivinen arvo tarkoittaa, että maaleja syntyy enemmän kuin maalipaikkojen laatu ennustaa.
+0.27
Puolustustehokkuus
Pelastavatko puolustus tai maalivahti joukkueen? Positiivinen arvo tarkoittaa, että joukkue päästää vähemmän maaleja kuin sallitut paikat ennustavat.
+0.12
Hyökkäys vs. sarja
Kuinka paljon joukkue tekee maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon tässä roolissa. 120 % tarkoittaa 20 % yli keskiarvon.
261%
Puolustus vs. sarja
Kuinka paljon joukkue päästää maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon. 80 % tarkoittaa 20 % vähemmän päästettyjä maaleja.
42%
Vireen trendi
Vertaa viiden viimeisen ottelun pisteitä koko kauden keskiarvoon.
-0.07
Vahvempi toinen puoliaika?
Kuinka paljon enemmän joukkue tekee maaleja puoliajan jälkeen kuin ennen sitä.
+0.5
Myöhäiset maalit
23 prosenttia joukkueen maaleista syntyy minuuteilla 76–90. Vertailun vuoksi 8 prosenttia syntyy ensimmäisten 15 minuutin aikana.
23%

* Arvioitu maalimäärä ja -jakauma, BTTS-arvio, 0–0-riski ja maalimäärä perustuvat molempien joukkueiden julkisiin kausikeskiarvoihin ja -frekvensseihin. Tämä on tilastollinen otteluprofiili, ei yksityisen mallin ennuste tai vetovihje. Muut indikaattorit kuvaavat kauden päättyneitä otteluita.

Sarjakonteksti— onko kyseessä runsasmaalisesti sarja?

Miten joukkueet vertautuvat Second Division:n keskiarvoihin.

Joukkueet vs. sarja

El MansuraLigaMasar
Ottelun maalikeskiarvo▲ 2.172.02▲ 2.67
Molemmat joukkueet tekivät maalin▲ 50%45%▲ 50%
Vähintään 3 maalia (Over 2.5)▼ 17%35%▲ 50%
Clean sheetit▼ 17%34%▲ 50%
Maali ennen puoliaikaa▲ 67%60%▲ 83%
Maali puoliajan jälkeen▲ 100%73%▼ 67%

^ vihreä = yli sarjan keskiarvon, ˇ punainen = alle sarjan keskiarvon. Tämä näyttää eron suunnan, ei joukkuearviota.

2.02
Maalien keskiarvo ottelua kohden
45%
Molemmat joukkueet tekivät maalin
35%
Vähintään 3 maalia (Over 2.5)
34%
Clean sheetit
1.18
Kotimaalit / ottelu
0.83
Vierasmaali / ottelu
+42%
Kotihyökkäyksen etu
+30%
Kotipuolustuksen etu
+16%
Kokonaiskotietu
Maalit 1. puoliajalla (koko sarja)
60%
1 maali
15%
2 maalia
2%
3 maalia
0%
4 maalia
Maalit 2. puoliajalla (koko sarja)
73%
1 maali
40%
2 maalia
10%
3 maalia
2%
4 maalia

Keskinäiset ottelut

Viimeisimmät kohtaamiset (2): El Mansura 2 - 0 - 0 Masar. Maalien keskiarvo 2.00, molemmat joukkueet tekivät maalin 0% ottelua.

Masar
0 : 2
El Mansura
El Mansura
2 : 0
Masar

UKK

Mikä oli ottelun El Mansura–Masar tulos?

Sarjan Second Division ottelu päättyi El Mansura 2:0 Masar. Tältä sivulta löytyvät ottelun täydelliset tilastot, puoliaikakohtainen erittely ja keskinäiset ottelut.

Millaiset ovat joukkueiden El Mansura ja Masar keskinäiset tilastot?

2 viimeisessä keskinäisessä ottelussa El Mansura voitti 2, Masar voitti 0 ja 0 päättyi tasan. Näissä otteluissa tehtiin keskimäärin 2,00 maalia, ja molemmat joukkueet tekivät maalin 0 prosentissa otteluista.

Mitä maalitilastot kertovat ennen ottelua El Mansura–Masar?

El Mansura tekee keskimäärin 1,00 maalia ottelua kohden ja Masar 2,17. Sarjan Second Division keskiarvo on 2,02 maalia, ja Over 2.5 toteutuu 35 prosentissa otteluista. BTTS toteutuu 50 prosentissa joukkueen El Mansura otteluista ja 50 prosentissa joukkueen Masar otteluista.

Millainen on joukkueiden El Mansura ja Masar nykyvire?

Viiden viimeisen ottelun perusteella El Mansura on saavuttanut 1 voittoa, 2 tasapeliä ja 2 tappiota (1,00 pistettä ottelua kohden). Masar on saavuttanut 4 voittoa, 1 tasapeliä ja 0 tappiota (2,60 pistettä ottelua kohden).

Mistä löydän ottelun El Mansura–Masar vihjeen ja kattavan analyysin?

Tämä sivu selittää tilastolliset taustat: vireen, keskinäiset ottelut, maalit, BTTS:n ja Over/Underin. Vedonlyöntivihje, Value Bet ja kattavat perustelut ovat saatavilla NoFluffPicks-sovelluksessa.