Encarnación - Resistencia: ottelutilastot
Encarnación vs Resistencia: vire, maalit ja tärkeimmät tilastot
Mikä tämä ottelu on
Encarnación pelasi Resistencia-joukkuetta vastaan sarjassa Division Intermedia (Paraguay). Ottelu pelattiin 2. lokakuuta 2026. Lopputulos: 0:3.
Nykyvire
Encarnación: 2-1-2, 1,40 pistettä ottelua kohden. Resistencia: 1-0-4, 0,60 pistettä ottelua kohden.
Maalitilastot
Encarnación tekee 0,96 maalia ja päästää 1,38 maalia ottelua kohden. Resistencia tekee 1,08 maalia ja päästää 1,23. Sarjan keskiarvo: 2,59 maalia.
BTTS ja Over/Under
BTTS: Encarnación 42 %, Resistencia 58 %. Over 2.5: Encarnación 38 %, Resistencia 46 %. Sarjataso: BTTS 56 %, Over 2.5 46 %.
xG, laukaukset ja pallonhallinta
xG ottelua kohden: Encarnación 1,36, Resistencia 1,44. Laukaukset ottelua kohden: Encarnación 10,4, Resistencia 10,0. Keskimääräinen pallonhallinta: Encarnación 47 %, Resistencia 49 %.
Ensimmäinen ja toinen puoliaika
Encarnación: johto puoliajalla 23 %, toisen puoliajan maalit 0,46. Resistencia: johto puoliajalla 27 %, toisen puoliajan maalit 0,58.
Maalit minuuteittain
Historiallisesti vahvin maalintekojakso on joukkueella Encarnación 31-45+ (7) ja joukkueella Resistencia 76-90+ (8). Tämä on aiempien maalien jakauma, ei ennuste maalin syntyajasta.
Sarjan konteksti
Division Intermedia: 2,59 maalia ottelua kohden, BTTS 56 %, Over 2.5 46 %.
Keskinäiset ottelut
Ennen tätä ottelua tietokannassa oli saatavilla 3 aiempaa keskinäistä ottelua: 0-2-1. Maalien keskiarvo 2,33, BTTS 67 %.
Arkistoitu ottelua edeltävä analyysi
Tämä analyysi laadittiin ennen ottelun alkua. Johtopäätökset perustuvat vain ennen ottelua saatavilla olleisiin tietoihin eivätkä sisällä lopputulosta tai ottelun jälkeisiä tilastoja.
Ottelun yleisanalyysi
Vaikka Resistencia on sarjataulukossa 9. ja Encarnación 16., kotijoukkueella on hyvät perusteet hyödyntää vastustajan heikkoa virettä. Encarnación on voittanut viidestä viime ottelustaan 2 ja päästänyt niissä 5 maalia, kun taas Resistencia on voittanut vain kerran ja päästänyt 9 maalia. Kotikentällään isännät tekevät keskimäärin 1,15 maalia ja niiden xG on 1,42, kun taas vierasjoukkue tekee vieraissa vain 0,69 maalia xG:n ollessa 1,15. Encarnaciónin puolustus on yhä heikkous: se päästää kotikentällään keskimäärin 1,85 maalia. Siksi tasapeli on varteenotettava vaihtoehto, etenkin kun Resistencia on pelannut tasan 38 % vierasotteluistaan. Kotijoukkueen laadukkaammat maalipaikat ja tämänhetkinen vire kallistavat ennustetta kuitenkin hieman sen eduksi.
Katso tilastollinen yleiskatsausBTTS – tekevätkö molemmat joukkueet maalin?
BTTS toteutui 69 %:ssa Encarnaciónin otteluista ja 46 %:ssa Resistenciaa vastaan pelatuista otteluista, mutta vierasjoukkue on onnistunut maalinteossa jokaisessa viidessä viime ottelussaan. Tällä ajanjaksolla molemmat joukkueet tekivät keskimäärin 1,2 maalia ottelua kohden, ja Resistencia päästi 1,8 maalia ottelussa, mikä parantaa kotijoukkueen maalintekomahdollisuuksia. Encarnación tekee kotikentällään keskimäärin 1,46 maalia xG:n ollessa 1,71, kun taas vierasjoukkue päästää keskimäärin 1,23 maalia, joten myös sen puolustus tarjoaa kotijoukkueelle maalipaikkoja. Suurin riski BTTS Kyllä -vedolle on Resistencia hyökkäyspeli: vierasotteluissa se tekee keskimäärin vain 0,69 maalia, eikä se ole onnistunut maalinteossa 38 %:ssa koko kauden otteluistaan. Tästä huolimatta sen keskimääräinen xG viidessä viime ottelussa on 1,78, joten arvioin molempien joukkueiden maalinteon hieman todennäköisemmäksi.
Katso BTTS-tilastotOver/Under – maalianalyysi
Encarnaciónin otteluissa vähintään 2 maalia nähtiin 77 prosentissa tapauksista, ja Resistencian otteluissa vastaava osuus oli 62 prosenttia, mikä puoltaa yli 1,5 maalin valintaa. Kotijoukkue tekee keskimäärin 1,46 maalia ja laukoo maalia kohti 5,08 kertaa ottelua kohden, kun taas vierasjoukkue päästää keskimäärin 1,23 maalia. Resistencia tekee tosin vain 0,69 maalia ottelua kohden, mutta viimeisissä 5 ottelussaan se teki keskimäärin 1,2 maalia, ja Encarnación päästi samalla jaksolla keskimäärin 1,0 maalia. Korkeamman linjan osuminen on epävarmempaa: yli 2,5 maalia nähtiin 62 prosentissa kotijoukkueen otteluista, mutta vain 31 prosentissa vierasjoukkueen otteluista. Siksi vahvin signaali on yli 1,5 maalia.
Katso Over/Under-tilastotHT/FT – puoliaika- ja lopputulosskenaario
Vahvin signaali on se, että Encarnación johtaa tauolla ja pitää johtonsa loppuun asti: kotijoukkue voittaa 46 % otteluistaan, kun taas Resistencia voittaa vain 15 %. Tätä alun asetelmaa tukevat viisi viime ottelua, joissa kotijoukkue johti tauolla kahdesti, kun taas vierasjoukkue oli tauolla tappiolla kolmesti ja päästi ennen taukoa keskimäärin 1,4 maalia. Koko kaudella Encarnación tekee keskimäärin 1,46 maalia ottelua kohden, kun Resistencia tekee 0,69, ja xG-etu on 1,71–1,15, mikä parantaa kotijoukkueen voittomahdollisuuksia. Tasapeli tauolla on edelleen varteenotettava vaihtoehto, sillä Encarnación lähti tauolle tasatilanteessa 54 %:ssa otteluistaan. Johtoaseman säilyttämistä uhkaa vierasjoukkueen vire tauon jälkeen: viidessä viime ottelussaan se on tehnyt toisilla puoliskoilla keskimäärin 0,8 maalia, kun kotijoukkueen vastaava lukema on vain 0,2. Encarnaciónin etu ennen taukoa ja koko kauden tehokkuudessa viittaa tästä huolimatta 1/1-skenaarioon.
Katso ensimmäisen ja toisen puoliajan tilastotPuoliskoittain
Ottelutilastot
Otteluennakko— mitä kauden luvut kertovat?
Tämä joukkueprofiili perustuu kauden tietoihin ja vireeseen. Ottelun kulkutilastot näytetään vasta ottelun päätyttyä.
Joukkueiden tilastot— kumpi on tehokkaampi?
Molempien joukkueiden hyökkäyksen ja puolustuksen vertailu kuluvalla kaudella.
Laukausten laatu
| Encarnación | Resistencia | |
|---|---|---|
| Tarkkuus (laukaukset maalia kohti) | 41% | 38% |
| Paikkojen laatu (xG/laukaus) | 0.13 | 0.14 |
| Viimeistely (maalit laukausta kohti maalia) | 0.22 | 0.28 |
Noin 0,08:n xG/laukaus tarkoittaa yleensä kaukolaukauksia; 0,15 tai enemmän yleensä boksipaikkoja. Tyyliluokitus perustuu pallonhallintaan, laukausten määrään ja tehokkuuteen.
* xG (odotetut maalit) kertoo, kuinka monta maalia joukkueen pitäisi tehdä paikoistaan. Jos toteutuneet maalit ylittävät xG:n, viimeistely on keskimääräistä parempaa; jos ne alittavat xG:n, paikkoja hukataan.
Joukkueen vire— kumpi on paremmassa vireessä?
Viisi viimeistä ottelua ja kauden tilasto kokonaisuutena sekä koti- ja vierasotteluissa.
Encarnación on 133 % parempi kategoriassa viiden viimeisen ottelun vire.
1.4 pistettä / ottelu - Encarnación · 0.6 pistettä / ottelu - Resistencia
Maalit— miten joukkueet tekevät ja päästävät maaleja?
Molempien joukkueiden tekemien ja päästämien maalien määrät sekä Clean sheetien ja maaleitta jäämisen yleisyys.
Resistencia on 13 % parempi kategoriassa tehdyt maalit ottelua kohden.
0.96 maalia / ottelu - Encarnación · 1.08 maalia / ottelu - Resistencia
Resistencia on 12 % parempi kategoriassa päästetyt maalit ottelua kohden.
1.38 maalia / ottelu - Encarnación · 1.23 maalia / ottelu - Resistencia
Encarnación tekee maalin 54 prosentissa otteluista (14 / 26 ottelua), kun taas Resistencia pitää maalinsa puhtaana 31 prosentissa (8 / 26 ottelua).
Resistencia tekee maalin 77 prosentissa otteluista (20 / 26 ottelua), kun taas Encarnación pitää maalinsa puhtaana 15 prosentissa (4 / 26 ottelua).
Kuinka usein tehdään vähintään...
Kuinka usein päästetään vähintään...
* Tilastot sisältävät molempien joukkueiden koti- ja vierasottelut kuluvalla kaudella.
Molemmat joukkueet tekivät maalin (BTTS)— kuinka usein molemmat joukkueet tekevät maalin?
Kuinka usein molempien joukkueiden otteluissa tehdään maaleja kummallekin puolelle verrattuna sarjan keskiarvoon.
Maalikuviot
BTTS ja maalimäärä
Maalimäärä (Over/Under)— kuinka usein näissä otteluissa ylitetään maalirajat?
Kuinka usein joukkueiden otteluissa ylitetään maalirajat koko ottelussa ja kummallakin puoliskolla.
Koko ottelu – joukkuevertailu (Over)
Over / Under - Encarnación
Over / Under - Resistencia
1. puoliaika
2. puoliaika
Ottelun puoliskot— milloin joukkueet tekevät useammin maaleja?
Miten joukkueet jakavat suorituksensa ensimmäisen ja toisen puoliajan välillä: maalit, pisteet, nollapelit ja puoliaikatilanne.
Resistencia on 10 % parempi kategoriassa ensimmäisen puoliajan vire (puoliaikapisteet).
1.15 pistettä / ottelu - Encarnación · 1.27 pistettä / ottelu - Resistencia
Ennen puoliaikaa (1. puoliaika)
Puoliajan jälkeen (2. puoliaika)
Encarnación — toisen puoliajan tulokset
Johtaa puoliajalla 23 prosentissa otteluista ja voittaa 23 prosentissa. Voittaa myös otteluita ilman johtoasemaa puoliajalla.
Päästää 0.3 maalia enemmän ottelua kohden puoliajan jälkeen — puolustus heikkenee toisella puoliajalla.
Resistencia — toisen puoliajan tulokset
Johtaa puoliajalla 27 prosentissa otteluista ja voittaa 31 prosentissa. Voittaa myös otteluita ilman johtoasemaa puoliajalla.
Puolustus pysyy vakaana koko ottelun ajan.
| 1. puoliaika | 2. puoliaika | |
|---|---|---|
| Pisteet ottelua kohden | 1.60 | 0.80 |
| Tehdyt maalit / ottelu | 1.0 | 0.2 |
| Päästetyt maalit / ottelu | 0.2 | 0.8 |
| Ottelun maalikeskiarvo | 1.2 | 1.0 |
| 1 maali | 60% | 80% |
| 2 maalia | 40% | 20% |
| 3 maalia | 20% | 0% |
| Nollapeli | 80% | 40% |
| Ei maalia | 60% | 80% |
| Maaliero | +4 | -3 |
| 1. puoliaika | 2. puoliaika | |
|---|---|---|
| Pisteet ottelua kohden | 0.40 | 2.00 |
| Tehdyt maalit / ottelu | 0.4 | 0.8 |
| Päästetyt maalit / ottelu | 1.4 | 0.4 |
| Ottelun maalikeskiarvo | 1.8 | 1.2 |
| 1 maali | 80% | 80% |
| 2 maalia | 80% | 20% |
| 3 maalia | 20% | 20% |
| Nollapeli | 20% | 80% |
| Ei maalia | 60% | 20% |
| Maaliero | -5 | +2 |
* Taulukoiden värit kuvaavat tapahtumien yleisyyttä: vihreä on yleinen, keltainen kohtalainen ja punainen harvinainen. Kyse on yleisyydestä, ei joukkuearviosta.
Maalit minuuteittain— milloin maaleja syntyy?
Ottelun vaiheet, joissa molemmat joukkueet tekevät ja päästävät useimmin maaleja.
Vaarallisimmillaan minuuteilla 31-45 (7 goals). Päästää eniten välillä 61-75 (9). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): -3 - myöhäiset vaiheet ovat heikkous.
Vaarallisimmillaan minuuteilla 76-90 (8 goals). Päästää eniten välillä 0-15 (7). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): +2 - voittaa myöhäiset vaiheet.
* Jaksot 31–45 ja 76–90 sisältävät lisäajan maalit.
Muut joukkueindikaattorit— mitä xG, tehokkuus ja vire kertovat?
Nykykauden päättyneiden otteluiden perusteella tehty vertailu maalipaikkojen laadusta, tuloksista ja trendeistä.
Otteluprofiili
Encarnación
Resistencia
* Arvioitu maalimäärä ja -jakauma, BTTS-arvio, 0–0-riski ja maalimäärä perustuvat molempien joukkueiden julkisiin kausikeskiarvoihin ja -frekvensseihin. Tämä on tilastollinen otteluprofiili, ei yksityisen mallin ennuste tai vetovihje. Muut indikaattorit kuvaavat kauden päättyneitä otteluita.
Sarjakonteksti— onko kyseessä runsasmaalisesti sarja?
Miten joukkueet vertautuvat Division Intermedia:n keskiarvoihin.
Joukkueet vs. sarja
| Encarnación | Liga | Resistencia | |
|---|---|---|---|
| Ottelun maalikeskiarvo | ▼ 2.35 | 2.59 | ▼ 2.31 |
| Molemmat joukkueet tekivät maalin | ▼ 42% | 56% | ▲ 58% |
| Vähintään 3 maalia (Over 2.5) | ▼ 38% | 46% | • 46% |
| Clean sheetit | ▼ 15% | 26% | ▲ 31% |
| Maali ennen puoliaikaa | ▼ 58% | 65% | ▲ 69% |
| Maali puoliajan jälkeen | ▲ 81% | 75% | ▼ 65% |
^ vihreä = yli sarjan keskiarvon, ˇ punainen = alle sarjan keskiarvon. Tämä näyttää eron suunnan, ei joukkuearviota.
Kokoonpanot ja pelaajatapahtumat
Vahvistetut avauskokoonpanot, vaihtopelaajat ja tähän otteluun kirjatut pelaajatapahtumat.
Kotijoukkue
Vierasjoukkue
Muut kirjatut pelaajat
Ottelun tapahtumat
Maalit, kortit ja vaihdot aikajärjestyksessä.
Erotuomari ja valmentajat
Avaa kausiprofiilit ja vertaa ottelutilastoja, maaleja ja kurinpitotrendejä.
Keskinäiset ottelut
Viimeisimmät kohtaamiset (3): Encarnación 0 - 2 - 1 Resistencia. Maalien keskiarvo 2.33, molemmat joukkueet tekivät maalin 67% ottelua.
UKK
Mikä oli ottelun Encarnación–Resistencia tulos?
Sarjan Division Intermedia ottelu päättyi Encarnación 0:3 Resistencia. Tältä sivulta löytyvät ottelun täydelliset tilastot, puoliaikakohtainen erittely ja keskinäiset ottelut.
Millaiset ovat joukkueiden Encarnación ja Resistencia keskinäiset tilastot?
3 viimeisessä keskinäisessä ottelussa Encarnación voitti 0, Resistencia voitti 1 ja 2 päättyi tasan. Näissä otteluissa tehtiin keskimäärin 2,33 maalia, ja molemmat joukkueet tekivät maalin 67 prosentissa otteluista.
Mitä maalitilastot kertovat ennen ottelua Encarnación–Resistencia?
Encarnación tekee keskimäärin 0,96 maalia ottelua kohden ja Resistencia 1,08. Sarjan Division Intermedia keskiarvo on 2,59 maalia, ja Over 2.5 toteutuu 46 prosentissa otteluista. BTTS toteutuu 42 prosentissa joukkueen Encarnación otteluista ja 58 prosentissa joukkueen Resistencia otteluista.
Millainen on joukkueiden Encarnación ja Resistencia nykyvire?
Viiden viimeisen ottelun perusteella Encarnación on saavuttanut 2 voittoa, 1 tasapeliä ja 2 tappiota (1,40 pistettä ottelua kohden). Resistencia on saavuttanut 1 voittoa, 0 tasapeliä ja 4 tappiota (0,60 pistettä ottelua kohden).
Mistä löydän ottelun Encarnación–Resistencia vihjeen ja kattavan analyysin?
Vertaa tällä sivulla ottelun Encarnación–Resistencia taustalla olevia lukuja. Avaa NoFluffPicks-sovellus vedonlyöntianalyysiä, vihjettä, Value Bet -kohdetta ja sen perusteluja varten.


