Ermis - MEAP Nisou: ottelutilastot
Täysi analyysi ja pick sovelluksessa
Katso tämän ottelun vedonlyöntianalyysi, pick, Value Bet ja täydet perustelut.
Ermis vs MEAP Nisou: vire, maalit ja tärkeimmät tilastot
Mikä tämä ottelu on
Ermis kohtaa MEAP Nisou-joukkueen sarjassa Second Division (Kypros). Ottelu pelataan 17. lokakuuta 2026. Pelipaikka: Stadio Ammochostos Epistrofi.
Nykyvire
Ermis: 2-0-1, 2,00 pistettä ottelua kohden. MEAP Nisou: 0-1-2, 0,33 pistettä ottelua kohden.
Maalitilastot
Ermis tekee 1,33 maalia ja päästää 0,67 maalia ottelua kohden. MEAP Nisou tekee 0,33 maalia ja päästää 3,00. Sarjan keskiarvo: 2,83 maalia.
BTTS ja Over/Under
BTTS: Ermis 33 %, MEAP Nisou 33 %. Over 2.5: Ermis 33 %, MEAP Nisou 67 %. Sarjataso: BTTS 50 %, Over 2.5 54 %.
xG, laukaukset ja pallonhallinta
xG ottelua kohden: Ermis 1,20, MEAP Nisou 1,00. Laukaukset ottelua kohden: Ermis 7,7, MEAP Nisou 6,7. Keskimääräinen pallonhallinta: Ermis 50 %, MEAP Nisou 45 %.
Ensimmäinen ja toinen puoliaika
Ermis: johto puoliajalla 67 %, toisen puoliajan maalit 0,33. MEAP Nisou: johto puoliajalla 0 %, toisen puoliajan maalit 0,33.
Maalit minuuteittain
Historiallisesti vahvin maalintekojakso on joukkueella Ermis 0-15 (2) ja joukkueella MEAP Nisou 76-90+ (1). Tämä on aiempien maalien jakauma, ei ennuste maalin syntyajasta.
Sarjan konteksti
Second Division: 2,83 maalia ottelua kohden, BTTS 50 %, Over 2.5 54 %.
Keskinäiset ottelut
Tietokannassa ei ole saatavilla vastaavaa keskinäisten otteluiden otosta.
Ennen ottelua
1X2-kertoimet
Otteluennakko— mitä kauden luvut kertovat?
Tämä joukkueprofiili perustuu kauden tietoihin ja vireeseen. Ottelun kulkutilastot näytetään vasta ottelun päätyttyä.
Joukkueiden tilastot— kumpi on tehokkaampi?
Molempien joukkueiden hyökkäyksen ja puolustuksen vertailu kuluvalla kaudella.
Laukausten laatu
| Ermis | MEAP Nisou | |
|---|---|---|
| Tarkkuus (laukaukset maalia kohti) | 69% | 40% |
| Paikkojen laatu (xG/laukaus) | 0.16 | 0.15 |
| Viimeistely (maalit laukausta kohti maalia) | 0.25 | 0.12 |
Noin 0,08:n xG/laukaus tarkoittaa yleensä kaukolaukauksia; 0,15 tai enemmän yleensä boksipaikkoja. Tyyliluokitus perustuu pallonhallintaan, laukausten määrään ja tehokkuuteen.
* xG (odotetut maalit) kertoo, kuinka monta maalia joukkueen pitäisi tehdä paikoistaan. Jos toteutuneet maalit ylittävät xG:n, viimeistely on keskimääräistä parempaa; jos ne alittavat xG:n, paikkoja hukataan.
Joukkueen vire— kumpi on paremmassa vireessä?
Viisi viimeistä ottelua ja kauden tilasto kokonaisuutena sekä koti- ja vierasotteluissa.
Ermis on 506 % parempi kategoriassa viiden viimeisen ottelun vire.
2 pistettä / ottelu - Ermis · 0.33 pistettä / ottelu - MEAP Nisou
Maalit— miten joukkueet tekevät ja päästävät maaleja?
Molempien joukkueiden tekemien ja päästämien maalien määrät sekä Clean sheetien ja maaleitta jäämisen yleisyys.
Ermis on 303 % parempi kategoriassa tehdyt maalit ottelua kohden.
1.33 maalia / ottelu - Ermis · 0.33 maalia / ottelu - MEAP Nisou
Ermis on 348 % parempi kategoriassa päästetyt maalit ottelua kohden.
0.67 maalia / ottelu - Ermis · 3 maalia / ottelu - MEAP Nisou
Ermis tekee maalin 100 prosentissa otteluista (3 / 3 ottelua), kun taas MEAP Nisou pitää maalinsa puhtaana 33 prosentissa (1 / 3 ottelua).
MEAP Nisou tekee maalin 33 prosentissa otteluista (1 / 3 ottelua), kun taas Ermis pitää maalinsa puhtaana 67 prosentissa (2 / 3 ottelua).
Kuinka usein tehdään vähintään...
Kuinka usein päästetään vähintään...
* Tilastot sisältävät molempien joukkueiden koti- ja vierasottelut kuluvalla kaudella.
Molemmat joukkueet tekivät maalin (BTTS)— kuinka usein molemmat joukkueet tekevät maalin?
Kuinka usein molempien joukkueiden otteluissa tehdään maaleja kummallekin puolelle verrattuna sarjan keskiarvoon.
Maalikuviot
BTTS ja maalimäärä
Maalimäärä (Over/Under)— kuinka usein näissä otteluissa ylitetään maalirajat?
Kuinka usein joukkueiden otteluissa ylitetään maalirajat koko ottelussa ja kummallakin puoliskolla.
Koko ottelu – joukkuevertailu (Over)
Over / Under - Ermis
Over / Under - MEAP Nisou
1. puoliaika
2. puoliaika
Ottelun puoliskot— milloin joukkueet tekevät useammin maaleja?
Miten joukkueet jakavat suorituksensa ensimmäisen ja toisen puoliajan välillä: maalit, pisteet, nollapelit ja puoliaikatilanne.
Ermis on 606 % parempi kategoriassa ensimmäisen puoliajan vire (puoliaikapisteet).
2.33 pistettä / ottelu - Ermis · 0.33 pistettä / ottelu - MEAP Nisou
Ennen puoliaikaa (1. puoliaika)
Puoliajan jälkeen (2. puoliaika)
Ermis — toisen puoliajan tulokset
Johtaa puoliajalla 67 prosentissa otteluista ja voittaa 67 prosentissa. Voittaa myös otteluita ilman johtoasemaa puoliajalla.
Puolustus pysyy vakaana koko ottelun ajan.
MEAP Nisou — toisen puoliajan tulokset
Puolustus pysyy vakaana koko ottelun ajan.
| 1. puoliaika | 2. puoliaika | |
|---|---|---|
| Pisteet ottelua kohden | 2.33 | 1.33 |
| Tehdyt maalit / ottelu | 1.0 | 0.3 |
| Päästetyt maalit / ottelu | 0.3 | 0.3 |
| Ottelun maalikeskiarvo | 1.3 | 0.7 |
| 1 maali | 100% | 67% |
| 2 maalia | 33% | 0% |
| 3 maalia | 0% | 0% |
| Nollapeli | 67% | 67% |
| Ei maalia | 0% | 67% |
| Maaliero | +2 | 0 |
| 1. puoliaika | 2. puoliaika | |
|---|---|---|
| Pisteet ottelua kohden | 0.33 | 0.67 |
| Tehdyt maalit / ottelu | 0.0 | 0.3 |
| Päästetyt maalit / ottelu | 1.7 | 1.3 |
| Ottelun maalikeskiarvo | 1.7 | 1.7 |
| 1 maali | 67% | 67% |
| 2 maalia | 67% | 67% |
| 3 maalia | 33% | 33% |
| Nollapeli | 33% | 33% |
| Ei maalia | 100% | 67% |
| Maaliero | -5 | -3 |
* Taulukoiden värit kuvaavat tapahtumien yleisyyttä: vihreä on yleinen, keltainen kohtalainen ja punainen harvinainen. Kyse on yleisyydestä, ei joukkuearviosta.
Maalit minuuteittain— milloin maaleja syntyy?
Ottelun vaiheet, joissa molemmat joukkueet tekevät ja päästävät useimmin maaleja.
Vaarallisimmillaan minuuteilla 0-15 (2 goals). Päästää eniten välillä 0-15 (1). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): 0.
Vaarallisimmillaan minuuteilla 76-90 (1 goal). Päästää eniten välillä 76-90 (3). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): -2 - myöhäiset vaiheet ovat heikkous.
* Jaksot 31–45 ja 76–90 sisältävät lisäajan maalit.
Muut joukkueindikaattorit— mitä xG, tehokkuus ja vire kertovat?
Nykykauden päättyneiden otteluiden perusteella tehty vertailu maalipaikkojen laadusta, tuloksista ja trendeistä.
Otteluprofiili
Ermis
MEAP Nisou
* Arvioitu maalimäärä ja -jakauma, BTTS-arvio, 0–0-riski ja maalimäärä perustuvat molempien joukkueiden julkisiin kausikeskiarvoihin ja -frekvensseihin. Tämä on tilastollinen otteluprofiili, ei yksityisen mallin ennuste tai vetovihje. Muut indikaattorit kuvaavat kauden päättyneitä otteluita.
Sarjakonteksti— onko kyseessä runsasmaalisesti sarja?
Miten joukkueet vertautuvat Second Division:n keskiarvoihin.
Joukkueet vs. sarja
| Ermis | Liga | MEAP Nisou | |
|---|---|---|---|
| Ottelun maalikeskiarvo | ▼ 2.00 | 2.83 | ▲ 3.33 |
| Molemmat joukkueet tekivät maalin | ▼ 33% | 50% | ▼ 33% |
| Vähintään 3 maalia (Over 2.5) | ▼ 33% | 54% | ▲ 67% |
| Clean sheetit | ▲ 67% | 31% | ▲ 33% |
| Maali ennen puoliaikaa | ▲ 100% | 63% | ▲ 67% |
| Maali puoliajan jälkeen | ▼ 67% | 79% | ▼ 67% |
^ vihreä = yli sarjan keskiarvon, ˇ punainen = alle sarjan keskiarvon. Tämä näyttää eron suunnan, ei joukkuearviota.
UKK
Milloin Ermis ja MEAP Nisou pelaavat?
Ermis kohtaa joukkueen MEAP Nisou 17. lokakuuta 2026 sarjassa Second Division stadionilla Stadio Ammochostos Epistrofi. Tarkka alkamisaika omalla aikavyöhykkeelläsi näkyy ottelusivun yläosassa.
Mitä maalitilastot kertovat ennen ottelua Ermis–MEAP Nisou?
Ermis tekee keskimäärin 1,33 maalia ottelua kohden ja MEAP Nisou 0,33. Sarjan Second Division keskiarvo on 2,83 maalia, ja Over 2.5 toteutuu 54 prosentissa otteluista. BTTS toteutuu 33 prosentissa joukkueen Ermis otteluista ja 33 prosentissa joukkueen MEAP Nisou otteluista.
Millainen on joukkueiden Ermis ja MEAP Nisou nykyvire?
Viiden viimeisen ottelun perusteella Ermis on saavuttanut 2 voittoa, 0 tasapeliä ja 1 tappiota (2,00 pistettä ottelua kohden). MEAP Nisou on saavuttanut 0 voittoa, 1 tasapeliä ja 2 tappiota (0,33 pistettä ottelua kohden).
Mistä löydän ottelun Ermis–MEAP Nisou vihjeen ja kattavan analyysin?
Ottelutilastot ovat täällä julkisesti saatavilla; kattava vedonlyöntianalyysi ja suositeltu vihje löytyvät NoFluffPicks-sovelluksesta.


