Argentiina - Primera DivisiónEstadio Ciudad de Río CuartoTiedot päivitetty 17. lokakuuta 2026

Estudiantes Río Cuarto - San Lorenzo: ottelutilastot

Estudiantes Río Cuarto vs San Lorenzo: vire, maalit ja tärkeimmät tilastot

Mikä tämä ottelu on

Estudiantes Río Cuarto pelasi San Lorenzo-joukkuetta vastaan sarjassa Primera División (Argentiina). Ottelu pelattiin 21. elokuuta 2026. Pelipaikka: Estadio Ciudad de Río Cuarto. Lopputulos: 0:0.

Nykyvire

Estudiantes Río Cuarto: 1-1-3, 0,80 pistettä ottelua kohden. San Lorenzo: 2-0-3, 1,20 pistettä ottelua kohden.

Maalitilastot

Estudiantes Río Cuarto tekee 0,33 maalia ja päästää 1,43 maalia ottelua kohden. San Lorenzo tekee 0,82 maalia ja päästää 0,91. Sarjan keskiarvo: 2,07 maalia.

BTTS ja Over/Under

BTTS: Estudiantes Río Cuarto 19 %, San Lorenzo 32 %. Over 2.5: Estudiantes Río Cuarto 29 %, San Lorenzo 18 %. Sarjataso: BTTS 43 %, Over 2.5 35 %.

xG, laukaukset ja pallonhallinta

xG ottelua kohden: Estudiantes Río Cuarto 1,23, San Lorenzo 1,29. Laukaukset ottelua kohden: Estudiantes Río Cuarto 10,8, San Lorenzo 10,7. Keskimääräinen pallonhallinta: Estudiantes Río Cuarto 47 %, San Lorenzo 50 %.

Ensimmäinen ja toinen puoliaika

Estudiantes Río Cuarto: johto puoliajalla 10 %, toisen puoliajan maalit 0,19. San Lorenzo: johto puoliajalla 14 %, toisen puoliajan maalit 0,64.

Maalit minuuteittain

Historiallisesti vahvin maalintekojakso on joukkueella Estudiantes Río Cuarto 31-45+ (2) ja joukkueella San Lorenzo 76-90+ (7). Tämä on aiempien maalien jakauma, ei ennuste maalin syntyajasta.

Sarjan konteksti

Primera División: 2,07 maalia ottelua kohden, BTTS 43 %, Over 2.5 35 %.

Keskinäiset ottelut

Ennen tätä ottelua tietokannassa oli saatavilla 1 aiempaa keskinäistä ottelua: 0-0-1. Maalien keskiarvo 2,00, BTTS 0 %.

Arkistoitu ottelua edeltävä analyysi

Tämä analyysi laadittiin ennen ottelun alkua. Johtopäätökset perustuvat vain ennen ottelua saatavilla olleisiin tietoihin eivätkä sisällä lopputulosta tai ottelun jälkeisiä tilastoja.

Ottelun yleisanalyysi

Luvassa on erittäin suljettu ottelu: Estudiantes Río Cuarto tekee kotikentällään keskimäärin vain 0,50 maalia, kun taas San Lorenzo on vierasotteluissa tehnyt 0,55 maalia. Kotijoukkue on heikossa vireessä, sillä se on kerännyt viidestä viime ottelustaan 4 pistettä ja tehnyt vain 2 maalia häviten 3 ottelua. San Lorenzon viimeaikainen saldo on hieman parempi: se on saavuttanut viidessä ottelussa 2 voittoa ja kerännyt keskimäärin 1,2 pistettä ottelua kohden, mutta myös se on tehnyt kyseisellä ajanjaksolla vain 2 maalia. Vierasjoukkueen puolustus voi nousta ratkaisevaan rooliin: San Lorenzo päästää vierasotteluissa keskimäärin 0,64 maalia ja pitää maalinsa puhtaana 45 prosentissa otteluista, kun taas peräti 55 % sen vierasotteluista päättyy tasapeliin. Estudiantes häviää kotikentällään 60 % otteluista, mutta molempien joukkueiden heikon tehokkuuden vuoksi todennäköisin lopputulos on tasapeli, todennäköisesti erittäin vähämaalisena.

Katso tilastollinen yleiskatsaus
BTTS – tekevätkö molemmat joukkueet maalin?

BTTS Ei -vetoa eivät kauden tilastot tue erityisen selvästi: Estudiantes Río Cuarton otteluista 36 prosentissa molemmat joukkueet ovat tehneet maalin, kun San Lorenzon vastaava luku on vain 27 % ja liigassa 42 %. Vieraat tekevät keskimäärin vain 0,55 maalia ottelua kohden, ja peräti 55 %:ssa otteluista he jäävät ilman maalia. Tämä on vahvin peruste sille, että vähintään yksi joukkue jää maaleitta. Viimeisissä viidessä ottelussa molemmat joukkueet ovat tehneet vain 0,4 maalia ottelua kohden, ja BTTS toteutui niissä vastaavasti 20 %:ssa ja 0 %:ssa otteluista. San Lorenzo laukoo keskimäärin 2,82 kertaa maalia kohti, kun kotijoukkueen lukema on 4,73, ja viimeistelytehokkuus on vain 7 %. Siksi vierasjoukkueen viimeisten viiden ottelun 1,44:n xG:stä huolimatta riski siitä, että se jää jälleen ilman maalia, on edelleen suuri. Lisäksi vain 9 % San Lorenzon otteluista päättyy yli 2,5 maaliin, mikä vahvistaa kuvaa ottelusta, jossa maalipaikkoja syntyy rajallisesti.

Katso BTTS-tilastot
Over/Under – maalianalyysi

Otteluprofiili viittaa selvästi vähämaalisuuteen: San Lorenzon otteluista 91 % päättyi alle 2.5 maaliin ja Estudiantes Río Cuarton otteluista 73 %. Vieraat tekevät keskimäärin vain 0,55 maalia ottelua kohden eivätkä onnistuneet maalinteossa 55 %:ssa otteluistaan, ja viidessä viime ottelussa molemmat joukkueet tekivät keskimäärin vain 0,4 maalia. Estudiantes luo tosin keskimäärin 1,57 xG:n edestä maalipaikkoja, mutta San Lorenzo pitää maalinsa puhtaana 45 %:ssa otteluista, mikä rajoittaa kotijoukkueen suurimaalisuuden mahdollisuuksia. Myös 3.5 maalin linja antaa vahvan signaalin: kotijoukkueen otteluista 82 % ja vieraiden otteluista 91 % päättyi alle tämän rajan. Ennustettu 1,95 maalia jättää selvän turvamarginaalin alle 3.5 maalin valinnalle.

Katso Over/Under-tilastot
HT/FT – puoliaika- ja lopputulosskenaario

Vahvin signaali on tasapeli tauolla: San Lorenzo oli tasatilanteessa 45 minuutin jälkeen 64 %:ssa otteluistaan, ja viidessä viime ottelussa molemmilla joukkueilla oli sama tilanne 60 %:ssa tapauksista. Ottelun alkuvaiheiden pitäisi olla hyvin suljettuja, sillä kumpikin joukkue tekee ennen taukoa keskimäärin vain 0,18 maalia, eikä kumpikaan ole tehnyt maalia ensimmäisellä puoliajalla viidessä viime ottelussaan. Toisella puoliajalla etu pitäisi siirtyä Estudiantes Río Cuartolle, joka tekee toisella puoliajalla keskimäärin 0,91 maalia ja saavuttaa sillä 1,91 pistettä ottelua kohden, kun San Lorenzon vastaavat lukemat ovat 0,36 maalia ja 1,09 pistettä. Kotijoukkue luo myös selvästi parempia maalipaikkoja: sen keskimääräinen xG on 1,57, kun vastustajilla se on 1,00, ja vieraiden puolustus päästää vastustajille keskimäärin 1,87 xG:tä. San Lorenzo tekee keskimäärin vain 0,55 maalia ottelua kohden, ja peräti 55 %:ssa otteluista se jää ilman maalia. Siksi todennäköisin skenaario on maaliton tai tasatilanteinen ensimmäinen jakso ja kotijoukkueen voitto tauon jälkeen.

Katso ensimmäisen ja toisen puoliajan tilastot

Puoliskoittain

0 : 0
1. puoliaika
0 : 0
2. puoliaika

Ottelutilastot

44Pallonhallinta (%)56
Estudiantes Río CuartoSan Lorenzo
8Laukaukset13
Estudiantes Río CuartoSan Lorenzo
2Laukaukset maalia kohti4
Estudiantes Río CuartoSan Lorenzo
1.11xG1.49
Estudiantes Río CuartoSan Lorenzo
0Kulmapotkut1
Estudiantes Río CuartoSan Lorenzo
63Vaaralliset hyökkäykset53
Estudiantes Río CuartoSan Lorenzo
18Rikkeet4
Estudiantes Río CuartoSan Lorenzo
3Kortit1
Estudiantes Río CuartoSan Lorenzo

Otteluennakko— mitä kauden luvut kertovat?

Tämä joukkueprofiili perustuu kauden tietoihin ja vireeseen. Ottelun kulkutilastot näytetään vasta ottelun päätyttyä.

Estudiantes Río CuartoSan Lorenzo
0.33Tehdyt maalit / ottelu0.82
Estudiantes Río CuartoSan Lorenzo
1.43Päästetyt maalit / ottelu0.91
Estudiantes Río CuartoSan Lorenzo
Estudiantes Río CuartoSan Lorenzo
47%Keskimääräinen pallonhallinta50%
Estudiantes Río CuartoSan Lorenzo
2.24Laukaukset maalia kohti / ottelu3.77
Estudiantes Río CuartoSan Lorenzo

Joukkueiden tilastot— kumpi on tehokkaampi?

Molempien joukkueiden hyökkäyksen ja puolustuksen vertailu kuluvalla kaudella.

10.76Laukaukset ottelua kohden10.68
Estudiantes Río CuartoSan Lorenzo
2.24Laukaukset maalia kohti3.77
Estudiantes Río CuartoSan Lorenzo
3.1%Laukausten tehokkuus7.7%
Estudiantes Río CuartoSan Lorenzo
47%Pallonhallinta50%
Estudiantes Río CuartoSan Lorenzo
1.23Tehty xG1.29
Estudiantes Río CuartoSan Lorenzo
1.51Päästetty xG1.61
Estudiantes Río CuartoSan Lorenzo

Laukausten laatu

Estudiantes Río Cuarto: TasapainoinenSan Lorenzo: Tasapainoinen
Estudiantes Río CuartoSan Lorenzo
Tarkkuus (laukaukset maalia kohti)21%35%
Paikkojen laatu (xG/laukaus)0.110.12
Viimeistely (maalit laukausta kohti maalia)0.150.22

Noin 0,08:n xG/laukaus tarkoittaa yleensä kaukolaukauksia; 0,15 tai enemmän yleensä boksipaikkoja. Tyyliluokitus perustuu pallonhallintaan, laukausten määrään ja tehokkuuteen.

* xG (odotetut maalit) kertoo, kuinka monta maalia joukkueen pitäisi tehdä paikoistaan. Jos toteutuneet maalit ylittävät xG:n, viimeistely on keskimääräistä parempaa; jos ne alittavat xG:n, paikkoja hukataan.

Joukkueen vire— kumpi on paremmassa vireessä?

Viisi viimeistä ottelua ja kauden tilasto kokonaisuutena sekä koti- ja vierasotteluissa.

San Lorenzo on 50 % parempi kategoriassa viiden viimeisen ottelun vire.

0.8 pistettä / ottelu - Estudiantes Río Cuarto · 1.2 pistettä / ottelu - San Lorenzo

Estudiantes Río Cuarto
WLDLL
Kauden tulosjakauma
10% W14% D76% L
Kausi (V-T-H)
2-3-16
0.43 pistettä / ottelu · maaliero -23
Viimeiset 5 (V-T-H)
1-1-3
0.80 pistettä / ottelu
Saldo kotona (W-D-L)
2-2-7
Viimeiset 5 kotona
1-1-3
LLWDL
Viimeiset 5 ottelua – keskiarvot
Tehdyt maalit: 0.4Päästetyt maalit: 1.2xG: 1.05Vastustajan xG: 1.63BTTS: 20%Over 2.5: 40%
San Lorenzo
LWLLW
Kauden tulosjakauma
32% W36% D32% L
Kausi (V-T-H)
7-8-7
1.32 pistettä / ottelu · maaliero -2
Viimeiset 5 (V-T-H)
2-0-3
1.20 pistettä / ottelu
Saldo vieraissa (W-D-L)
2-6-3
Viimeiset 5 vieraissa
1-2-2
DWDLL
Viimeiset 5 ottelua – keskiarvot
Tehdyt maalit: 0.4Päästetyt maalit: 0.8xG: 1.44Vastustajan xG: 1.54BTTS: 0%Over 2.5: 0%

Maalit— miten joukkueet tekevät ja päästävät maaleja?

Molempien joukkueiden tekemien ja päästämien maalien määrät sekä Clean sheetien ja maaleitta jäämisen yleisyys.

San Lorenzo on 148 % parempi kategoriassa tehdyt maalit ottelua kohden.

0.33 maalia / ottelu - Estudiantes Río Cuarto · 0.82 maalia / ottelu - San Lorenzo

San Lorenzo on 57 % parempi kategoriassa päästetyt maalit ottelua kohden.

1.43 maalia / ottelu - Estudiantes Río Cuarto · 0.91 maalia / ottelu - San Lorenzo

Estudiantes Río Cuarto:n maalintekoprofiili: vaikeampi

Estudiantes Río Cuarto tekee maalin 29 prosentissa otteluista (6 / 21 ottelua), kun taas San Lorenzo pitää maalinsa puhtaana 50 prosentissa (11 / 22 ottelua).

San Lorenzo:n maalintekoprofiili: vahva

San Lorenzo tekee maalin 64 prosentissa otteluista (14 / 22 ottelua), kun taas Estudiantes Río Cuarto pitää maalinsa puhtaana 24 prosentissa (5 / 21 ottelua).

7Tehdyt maalit (kausi)18
Estudiantes Río CuartoSan Lorenzo
30Päästetyt maalit (kausi)20
Estudiantes Río CuartoSan Lorenzo
1.76Ottelun maalikeskiarvo1.73
Estudiantes Río CuartoSan Lorenzo
2Tehdyt maalit (viimeiset 5)2
Estudiantes Río CuartoSan Lorenzo
6Päästetyt maalit (viimeiset 5)4
Estudiantes Río CuartoSan Lorenzo

Kuinka usein tehdään vähintään...

29%1 maali64%
Estudiantes Río CuartoSan Lorenzo
5%2 maalia18%
Estudiantes Río CuartoSan Lorenzo
0%3 maalia0%
Estudiantes Río CuartoSan Lorenzo
0%4 maalia0%
Estudiantes Río CuartoSan Lorenzo

Kuinka usein päästetään vähintään...

76%1 maali50%
Estudiantes Río CuartoSan Lorenzo
52%2 maalia23%
Estudiantes Río CuartoSan Lorenzo
10%3 maalia9%
Estudiantes Río CuartoSan Lorenzo
5%4 maalia5%
Estudiantes Río CuartoSan Lorenzo

* Tilastot sisältävät molempien joukkueiden koti- ja vierasottelut kuluvalla kaudella.

Molemmat joukkueet tekivät maalin (BTTS)— kuinka usein molemmat joukkueet tekevät maalin?

Kuinka usein molempien joukkueiden otteluissa tehdään maaleja kummallekin puolelle verrattuna sarjan keskiarvoon.

Maalikuviot

5%BTTS puoliajalla5%
Estudiantes Río CuartoSan Lorenzo
0%BTTS molemmilla puoliskoilla5%
Estudiantes Río CuartoSan Lorenzo
5%Maali molemmilla puoliskoilla9%
Estudiantes Río CuartoSan Lorenzo

BTTS ja maalimäärä

19%Vähintään 3 maalia ja BTTS18%
Estudiantes Río CuartoSan Lorenzo
10%Vähintään 3 maalia ilman BTTS:ää0%
Estudiantes Río CuartoSan Lorenzo
20%BTTS – viimeiset 50%
Estudiantes Río CuartoSan Lorenzo

Maalimäärä (Over/Under)— kuinka usein näissä otteluissa ylitetään maalirajat?

Kuinka usein joukkueiden otteluissa ylitetään maalirajat koko ottelussa ja kummallakin puoliskolla.

1. puoliaika

48%Vähintään 1 maali ennen puoliaikaa50%
Estudiantes Río CuartoSan Lorenzo
10%Vähintään 2 maalia ennen puoliaikaa14%
Estudiantes Río CuartoSan Lorenzo
5%Vähintään 3 maalia ennen puoliaikaa0%
Estudiantes Río CuartoSan Lorenzo

2. puoliaika

71%Vähintään 1 maali puoliajan jälkeen68%
Estudiantes Río CuartoSan Lorenzo
38%Vähintään 2 maalia puoliajan jälkeen23%
Estudiantes Río CuartoSan Lorenzo
5%Vähintään 3 maalia puoliajan jälkeen9%
Estudiantes Río CuartoSan Lorenzo

Ottelun puoliskot— milloin joukkueet tekevät useammin maaleja?

Miten joukkueet jakavat suorituksensa ensimmäisen ja toisen puoliajan välillä: maalit, pisteet, nollapelit ja puoliaikatilanne.

San Lorenzo on 17 % parempi kategoriassa ensimmäisen puoliajan vire (puoliaikapisteet).

0.81 pistettä / ottelu - Estudiantes Río Cuarto · 0.95 pistettä / ottelu - San Lorenzo

Estudiantes Río Cuarto — puoliaikatilanne
10% johdossa52% tasatilanteessa38% häviöllä
San Lorenzo — puoliaikatilanne
14% johdossa55% tasatilanteessa32% häviöllä

Ennen puoliaikaa (1. puoliaika)

0.81Pisteet ottelua kohden (1. puoliaika)0.95
Estudiantes Río CuartoSan Lorenzo
0.14Tehdyt maalit (1. puoliaika)0.18
Estudiantes Río CuartoSan Lorenzo
0.48Päästetyt maalit (1. puoliaika)0.45
Estudiantes Río CuartoSan Lorenzo
0.62Maalien keskiarvo (1. puoliaika)0.64
Estudiantes Río CuartoSan Lorenzo
62%Nollapeli ennen puoliaikaa64%
Estudiantes Río CuartoSan Lorenzo
86%Ei maalia ennen puoliaikaa82%
Estudiantes Río CuartoSan Lorenzo

Puoliajan jälkeen (2. puoliaika)

0.62Pisteet ottelua kohden (2. puoliaika)1.55
Estudiantes Río CuartoSan Lorenzo
0.19Tehdyt maalit (2. puoliaika)0.64
Estudiantes Río CuartoSan Lorenzo
0.95Päästetyt maalit (2. puoliaika)0.45
Estudiantes Río CuartoSan Lorenzo
1.14Maalien keskiarvo (2. puoliaika)1.09
Estudiantes Río CuartoSan Lorenzo
38%Nollapeli puoliajan jälkeen64%
Estudiantes Río CuartoSan Lorenzo
81%Ei maalia puoliajan jälkeen45%
Estudiantes Río CuartoSan Lorenzo

Estudiantes Río Cuarto — toisen puoliajan tulokset

10% W33% D57% L
17
Puoliaikapisteet
3
Puoliajan maalit
-7
Maaliero (1. puoliaika)
13
Toisen puoliajan pisteet
-16
Maaliero (2. puoliaika)
0.81
PPG ennen puoliaikaa
Johdon pitäminen100%

Johtaa puoliajalla 10 prosentissa otteluista ja voittaa 10 prosentissa. Voittaa myös otteluita ilman johtoasemaa puoliajalla.

Puolustus puoliajan jälkeen+0.5

Päästää 0.5 maalia enemmän ottelua kohden puoliajan jälkeen — puolustus heikkenee toisella puoliajalla.

San Lorenzo — toisen puoliajan tulokset

36% W45% D18% L
21
Puoliaikapisteet
4
Puoliajan maalit
-6
Maaliero (1. puoliaika)
34
Toisen puoliajan pisteet
+4
Maaliero (2. puoliaika)
0.95
PPG ennen puoliaikaa
Johdon pitäminen229%

Johtaa puoliajalla 14 prosentissa otteluista ja voittaa 32 prosentissa. Voittaa myös otteluita ilman johtoasemaa puoliajalla.

Puolustus puoliajan jälkeen0.0

Puolustus pysyy vakaana koko ottelun ajan.

Estudiantes Río Cuarto — viisi viimeistä ottelua puoliajoittain
1. puoliaika2. puoliaika
Pisteet ottelua kohden0.800.80
Tehdyt maalit / ottelu0.00.4
Päästetyt maalit / ottelu0.21.0
Ottelun maalikeskiarvo0.21.4
1 maali20%80%
2 maalia0%40%
3 maalia0%20%
Nollapeli80%40%
Ei maalia100%60%
Maaliero-1-3
Puoliaika: 0% johdossa - 80% tasatilanteessa - 20% häviöllä
2. puoliaika: 20% voitto - 20% tasatilanteessa - 60% tappio
BTTS puoliajalla (viimeiset 5): 0% - Puoliajan maalit yhteensä: 0
San Lorenzo — viisi viimeistä ottelua puoliajoittain
1. puoliaika2. puoliaika
Pisteet ottelua kohden0.601.40
Tehdyt maalit / ottelu0.00.4
Päästetyt maalit / ottelu0.40.4
Ottelun maalikeskiarvo0.40.8
1 maali40%80%
2 maalia0%0%
3 maalia0%0%
Nollapeli60%60%
Ei maalia100%60%
Maaliero-20
Puoliaika: 0% johdossa - 60% tasatilanteessa - 40% häviöllä
2. puoliaika: 40% voitto - 20% tasatilanteessa - 40% tappio
BTTS puoliajalla (viimeiset 5): 0% - Puoliajan maalit yhteensä: 0

* Taulukoiden värit kuvaavat tapahtumien yleisyyttä: vihreä on yleinen, keltainen kohtalainen ja punainen harvinainen. Kyse on yleisyydestä, ei joukkuearviosta.

Maalit minuuteittain— milloin maaleja syntyy?

Ottelun vaiheet, joissa molemmat joukkueet tekevät ja päästävät useimmin maaleja.

Estudiantes Río Cuarto
TehdytPäästetyt
1
3
0-15
0
4
16-30
2
3
31-45
1
5
46-60
1
6
61-75
2
9
76-90

Vaarallisimmillaan minuuteilla 31-45 (2 goals). Päästää eniten välillä 76-90 (9). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): -7 - myöhäiset vaiheet ovat heikkous.

San Lorenzo
TehdytPäästetyt
2
1
0-15
1
3
16-30
1
5
31-45
2
5
46-60
5
4
61-75
7
2
76-90

Vaarallisimmillaan minuuteilla 76-90 (7 goals). Päästää eniten välillä 31-45 (5). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): +5 - voittaa myöhäiset vaiheet.

* Jaksot 31–45 ja 76–90 sisältävät lisäajan maalit.

Muut joukkueindikaattorit— mitä xG, tehokkuus ja vire kertovat?

Nykykauden päättyneiden otteluiden perusteella tehty vertailu maalipaikkojen laadusta, tuloksista ja trendeistä.

Otteluprofiili

1.75
Arvioidut maalit
hyökkäys vs. vastustajan puolustus
0.6 : 1.1
Arvioitu maalijakauma
koti : vieras
84%
Tahti vs. sarja
100 % = sarjan keskiarvo
26%
Molemmat joukkueet tekivät maalin (BTTS)
molempien joukkueiden kausikeskiarvo
+15%
Derbyvaikutus
H2H-maalit vs. tyypilliset ottelut
19%
BTTS-arvio
molempien joukkueiden maalintekotiheyden perusteella
26%
0–0-riski
noin yksi 4 ottelusta
0-1
Yleisin maalimäärä
hyökkäys vs. puolustus molemmilla puolilla

Estudiantes Río Cuarto

Nett xG -tasapaino
Luotujen ja sallittujen maalipaikkojen laadun ero ottelua kohden.
-0.28
Tulokset verrattuna xG:hen
Toteutuneen maalieron ja xG:n ehdottaman maalieron välinen ero.
-0.82
Pisteet verrattuna peliesitykseen
Kerättyjen pisteiden vertailu joukkueen maalieron perusteella odotettuihin pisteisiin.
+5.7 pist.
Viimeistelytehokkuus
Muutaako joukkue maalipaikat maaleiksi? Positiivinen arvo tarkoittaa, että maaleja syntyy enemmän kuin maalipaikkojen laatu ennustaa.
-0.90
Puolustustehokkuus
Pelastavatko puolustus tai maalivahti joukkueen? Positiivinen arvo tarkoittaa, että joukkue päästää vähemmän maaleja kuin sallitut paikat ennustavat.
+0.08
Hyökkäys vs. sarja
Kuinka paljon joukkue tekee maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon tässä roolissa. 120 % tarkoittaa 20 % yli keskiarvon.
28%
Puolustus vs. sarja
Kuinka paljon joukkue päästää maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon. 80 % tarkoittaa 20 % vähemmän päästettyjä maaleja.
159%
Vireen trendi
Vertaa viiden viimeisen ottelun pisteitä koko kauden keskiarvoon.
+0.37
Vahvempi toinen puoliaika?
Kuinka paljon enemmän joukkue tekee maaleja puoliajan jälkeen kuin ennen sitä.
+0.0
Myöhäiset maalit
29 prosenttia joukkueen maaleista syntyy minuuteilla 76–90. Vertailun vuoksi 14 prosenttia syntyy ensimmäisten 15 minuutin aikana.
29%

San Lorenzo

Nett xG -tasapaino
Luotujen ja sallittujen maalipaikkojen laadun ero ottelua kohden.
-0.32
Tulokset verrattuna xG:hen
Toteutuneen maalieron ja xG:n ehdottaman maalieron välinen ero.
+0.23
Pisteet verrattuna peliesitykseen
Kerättyjen pisteiden vertailu joukkueen maalieron perusteella odotettuihin pisteisiin.
-0.5 pist.
Viimeistelytehokkuus
Muutaako joukkue maalipaikat maaleiksi? Positiivinen arvo tarkoittaa, että maaleja syntyy enemmän kuin maalipaikkojen laatu ennustaa.
-0.47
Puolustustehokkuus
Pelastavatko puolustus tai maalivahti joukkueen? Positiivinen arvo tarkoittaa, että joukkue päästää vähemmän maaleja kuin sallitut paikat ennustavat.
+0.70
Hyökkäys vs. sarja
Kuinka paljon joukkue tekee maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon tässä roolissa. 120 % tarkoittaa 20 % yli keskiarvon.
91%
Puolustus vs. sarja
Kuinka paljon joukkue päästää maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon. 80 % tarkoittaa 20 % vähemmän päästettyjä maaleja.
77%
Vireen trendi
Vertaa viiden viimeisen ottelun pisteitä koko kauden keskiarvoon.
-0.12
Vahvempi toinen puoliaika?
Kuinka paljon enemmän joukkue tekee maaleja puoliajan jälkeen kuin ennen sitä.
+0.5
Myöhäiset maalit
39 prosenttia joukkueen maaleista syntyy minuuteilla 76–90. Vertailun vuoksi 11 prosenttia syntyy ensimmäisten 15 minuutin aikana.
39%

* Arvioitu maalimäärä ja -jakauma, BTTS-arvio, 0–0-riski ja maalimäärä perustuvat molempien joukkueiden julkisiin kausikeskiarvoihin ja -frekvensseihin. Tämä on tilastollinen otteluprofiili, ei yksityisen mallin ennuste tai vetovihje. Muut indikaattorit kuvaavat kauden päättyneitä otteluita.

Sarjakonteksti— onko kyseessä runsasmaalisesti sarja?

Miten joukkueet vertautuvat Primera División:n keskiarvoihin.

Joukkueet vs. sarja

Estudiantes Río CuartoLigaSan Lorenzo
Ottelun maalikeskiarvo▼ 1.762.07▼ 1.73
Molemmat joukkueet tekivät maalin▼ 19%43%▼ 32%
Vähintään 3 maalia (Over 2.5)▼ 29%35%▼ 18%
Clean sheetit▼ 24%35%▲ 50%
Maali ennen puoliaikaa▼ 48%60%▼ 50%
Maali puoliajan jälkeen• 71%72%▼ 68%

^ vihreä = yli sarjan keskiarvon, ˇ punainen = alle sarjan keskiarvon. Tämä näyttää eron suunnan, ei joukkuearviota.

2.07
Maalien keskiarvo ottelua kohden
43%
Molemmat joukkueet tekivät maalin
35%
Vähintään 3 maalia (Over 2.5)
35%
Clean sheetit
1.18
Kotimaalit / ottelu
0.90
Vierasmaali / ottelu
+31%
Kotihyökkäyksen etu
+24%
Kotipuolustuksen etu
+16%
Kokonaiskotietu
Maalit 1. puoliajalla (koko sarja)
60%
1 maali
21%
2 maalia
5%
3 maalia
1%
4 maalia
Maalit 2. puoliajalla (koko sarja)
72%
1 maali
35%
2 maalia
10%
3 maalia
3%
4 maalia

Kokoonpanot ja pelaajatapahtumat

Vahvistetut avauskokoonpanot, vaihtopelaajat ja tähän otteluun kirjatut pelaajatapahtumat.

Ottelun tapahtumat

Maalit, kortit ja vaihdot aikajärjestyksessä.

  1. Estudiantes Río CuartoKeltainen korttiMatías Valenti
  2. San LorenzoVaihtoKentälle: Gonzalo Damián AbregoPois kentältä: Ignacio Perruzzi Ambrosini
  3. San LorenzoVaihtoKentälle: Carlos Manuel InsaurraldePois kentältä: Juan Pablo Álvarez
  4. Estudiantes Río CuartoVaihtoKentälle: Nicolás TalponePois kentältä: Tomás González
  5. Estudiantes Río CuartoKeltainen korttiFernando Iván Rodríguez
  6. Estudiantes Río CuartoVaihtoKentälle: Yeison Daniel Moreno MurilloPois kentältä: Mauro Abrahán Valiente
  7. Estudiantes Río CuartoKeltainen korttiSergio Maximiliano Ojeda
  8. San LorenzoKeltainen korttiJosé Antonio Devecchi
  9. Estudiantes Río CuartoVaihtoKentälle: Juan Camilo Chala CastilloPois kentältä: Yeison Daniel Moreno Murillo
  10. San LorenzoVaihtoKentälle: Agustín LadstatterPois kentältä: Matías Reali

Erotuomari ja valmentajat

Avaa kausiprofiilit ja vertaa ottelutilastoja, maaleja ja kurinpitotrendejä.

Keskinäiset ottelut

Edellinen kohtaaminen: Estudiantes Río Cuarto 0 - 0 - 1 San Lorenzo. Maalien keskiarvo 2.00, molemmat joukkueet tekivät maalin 0% ottelua.

UKK

Mikä oli ottelun Estudiantes Río Cuarto–San Lorenzo tulos?

Sarjan Primera División ottelu päättyi Estudiantes Río Cuarto 0:0 San Lorenzo. Tältä sivulta löytyvät ottelun täydelliset tilastot, puoliaikakohtainen erittely ja keskinäiset ottelut.

Mitä maalitilastot kertovat ennen ottelua Estudiantes Río Cuarto–San Lorenzo?

Estudiantes Río Cuarto tekee keskimäärin 0,33 maalia ottelua kohden ja San Lorenzo 0,82. Sarjan Primera División keskiarvo on 2,07 maalia, ja Over 2.5 toteutuu 35 prosentissa otteluista. BTTS toteutuu 19 prosentissa joukkueen Estudiantes Río Cuarto otteluista ja 32 prosentissa joukkueen San Lorenzo otteluista.

Millainen on joukkueiden Estudiantes Río Cuarto ja San Lorenzo nykyvire?

Viiden viimeisen ottelun perusteella Estudiantes Río Cuarto on saavuttanut 1 voittoa, 1 tasapeliä ja 3 tappiota (0,80 pistettä ottelua kohden). San Lorenzo on saavuttanut 2 voittoa, 0 tasapeliä ja 3 tappiota (1,20 pistettä ottelua kohden).

Mistä löydän ottelun Estudiantes Río Cuarto–San Lorenzo vihjeen ja kattavan analyysin?

Vertaa tällä sivulla ottelun Estudiantes Río Cuarto–San Lorenzo taustalla olevia lukuja. Avaa NoFluffPicks-sovellus vedonlyöntianalyysiä, vihjettä, Value Bet -kohdetta ja sen perusteluja varten.