Ethnikos Achna - APEA: ottelutilastot
Täysi analyysi ja pick sovelluksessa
Katso tämän ottelun vedonlyöntianalyysi, pick, Value Bet ja täydet perustelut.
Ethnikos Achna vs APEA: vire, maalit ja tärkeimmät tilastot
Mikä tämä ottelu on
Ethnikos Achna kohtaa APEA-joukkueen sarjassa Second Division (Kypros). Ottelu pelataan 17. lokakuuta 2026. Pelipaikka: Stadio Dasaki Achnas.
Nykyvire
Ethnikos Achna: 3-0-0, 3,00 pistettä ottelua kohden. APEA: 1-2-0, 1,67 pistettä ottelua kohden.
Maalitilastot
Ethnikos Achna tekee 4,00 maalia ja päästää 0,67 maalia ottelua kohden. APEA tekee 1,33 maalia ja päästää 1,00. Sarjan keskiarvo: 2,83 maalia.
BTTS ja Over/Under
BTTS: Ethnikos Achna 33 %, APEA 33 %. Over 2.5: Ethnikos Achna 100 %, APEA 33 %. Sarjataso: BTTS 50 %, Over 2.5 54 %.
xG, laukaukset ja pallonhallinta
xG ottelua kohden: Ethnikos Achna 2,04, APEA 0,97. Laukaukset ottelua kohden: Ethnikos Achna 11,0, APEA 7,3. Keskimääräinen pallonhallinta: Ethnikos Achna 37 %, APEA 50 %.
Ensimmäinen ja toinen puoliaika
Ethnikos Achna: johto puoliajalla 67 %, toisen puoliajan maalit 2,33. APEA: johto puoliajalla 33 %, toisen puoliajan maalit 0,33.
Maalit minuuteittain
Historiallisesti vahvin maalintekojakso on joukkueella Ethnikos Achna 76-90+ (4) ja joukkueella APEA 16-30 (2). Tämä on aiempien maalien jakauma, ei ennuste maalin syntyajasta.
Sarjan konteksti
Second Division: 2,83 maalia ottelua kohden, BTTS 50 %, Over 2.5 54 %.
Keskinäiset ottelut
Tietokannassa ei ole saatavilla vastaavaa keskinäisten otteluiden otosta.
Ennen ottelua
1X2-kertoimet
Otteluennakko— mitä kauden luvut kertovat?
Tämä joukkueprofiili perustuu kauden tietoihin ja vireeseen. Ottelun kulkutilastot näytetään vasta ottelun päätyttyä.
Joukkueiden tilastot— kumpi on tehokkaampi?
Molempien joukkueiden hyökkäyksen ja puolustuksen vertailu kuluvalla kaudella.
Laukausten laatu
| Ethnikos Achna | APEA | |
|---|---|---|
| Tarkkuus (laukaukset maalia kohti) | 36% | 36% |
| Paikkojen laatu (xG/laukaus) | 0.19 | 0.13 |
| Viimeistely (maalit laukausta kohti maalia) | 1.00 | 0.50 |
Noin 0,08:n xG/laukaus tarkoittaa yleensä kaukolaukauksia; 0,15 tai enemmän yleensä boksipaikkoja. Tyyliluokitus perustuu pallonhallintaan, laukausten määrään ja tehokkuuteen.
* xG (odotetut maalit) kertoo, kuinka monta maalia joukkueen pitäisi tehdä paikoistaan. Jos toteutuneet maalit ylittävät xG:n, viimeistely on keskimääräistä parempaa; jos ne alittavat xG:n, paikkoja hukataan.
Joukkueen vire— kumpi on paremmassa vireessä?
Viisi viimeistä ottelua ja kauden tilasto kokonaisuutena sekä koti- ja vierasotteluissa.
Ethnikos Achna on 80 % parempi kategoriassa viiden viimeisen ottelun vire.
3 pistettä / ottelu - Ethnikos Achna · 1.67 pistettä / ottelu - APEA
Maalit— miten joukkueet tekevät ja päästävät maaleja?
Molempien joukkueiden tekemien ja päästämien maalien määrät sekä Clean sheetien ja maaleitta jäämisen yleisyys.
Ethnikos Achna on 201 % parempi kategoriassa tehdyt maalit ottelua kohden.
4 maalia / ottelu - Ethnikos Achna · 1.33 maalia / ottelu - APEA
Ethnikos Achna on 49 % parempi kategoriassa päästetyt maalit ottelua kohden.
0.67 maalia / ottelu - Ethnikos Achna · 1 maalia / ottelu - APEA
Ethnikos Achna tekee maalin 100 prosentissa otteluista (3 / 3 ottelua), kun taas APEA pitää maalinsa puhtaana 67 prosentissa (2 / 3 ottelua).
APEA tekee maalin 67 prosentissa otteluista (2 / 3 ottelua), kun taas Ethnikos Achna pitää maalinsa puhtaana 67 prosentissa (2 / 3 ottelua).
Kuinka usein tehdään vähintään...
Kuinka usein päästetään vähintään...
* Tilastot sisältävät molempien joukkueiden koti- ja vierasottelut kuluvalla kaudella.
Molemmat joukkueet tekivät maalin (BTTS)— kuinka usein molemmat joukkueet tekevät maalin?
Kuinka usein molempien joukkueiden otteluissa tehdään maaleja kummallekin puolelle verrattuna sarjan keskiarvoon.
Maalikuviot
BTTS ja maalimäärä
Maalimäärä (Over/Under)— kuinka usein näissä otteluissa ylitetään maalirajat?
Kuinka usein joukkueiden otteluissa ylitetään maalirajat koko ottelussa ja kummallakin puoliskolla.
Koko ottelu – joukkuevertailu (Over)
Over / Under - Ethnikos Achna
Over / Under - APEA
1. puoliaika
2. puoliaika
Ottelun puoliskot— milloin joukkueet tekevät useammin maaleja?
Miten joukkueet jakavat suorituksensa ensimmäisen ja toisen puoliajan välillä: maalit, pisteet, nollapelit ja puoliaikatilanne.
Ethnikos Achna on 40 % parempi kategoriassa ensimmäisen puoliajan vire (puoliaikapisteet).
2.33 pistettä / ottelu - Ethnikos Achna · 1.67 pistettä / ottelu - APEA
Ennen puoliaikaa (1. puoliaika)
Puoliajan jälkeen (2. puoliaika)
Ethnikos Achna — toisen puoliajan tulokset
Johtaa puoliajalla 67 prosentissa otteluista ja voittaa 100 prosentissa. Voittaa myös otteluita ilman johtoasemaa puoliajalla.
Puolustus pysyy vakaana koko ottelun ajan.
APEA — toisen puoliajan tulokset
Johtaa puoliajalla 33 prosentissa otteluista ja voittaa 33 prosentissa. Voittaa myös otteluita ilman johtoasemaa puoliajalla.
Päästää 0.3 maalia enemmän ottelua kohden puoliajan jälkeen — puolustus heikkenee toisella puoliajalla.
| 1. puoliaika | 2. puoliaika | |
|---|---|---|
| Pisteet ottelua kohden | 2.33 | 3.00 |
| Tehdyt maalit / ottelu | 1.7 | 2.3 |
| Päästetyt maalit / ottelu | 0.3 | 0.3 |
| Ottelun maalikeskiarvo | 2.0 | 2.7 |
| 1 maali | 100% | 100% |
| 2 maalia | 100% | 67% |
| 3 maalia | 0% | 67% |
| Nollapeli | 67% | 67% |
| Ei maalia | 0% | 0% |
| Maaliero | +4 | +6 |
| 1. puoliaika | 2. puoliaika | |
|---|---|---|
| Pisteet ottelua kohden | 1.67 | 1.33 |
| Tehdyt maalit / ottelu | 1.0 | 0.3 |
| Päästetyt maalit / ottelu | 0.3 | 0.7 |
| Ottelun maalikeskiarvo | 1.3 | 1.0 |
| 1 maali | 33% | 67% |
| 2 maalia | 33% | 33% |
| 3 maalia | 33% | 0% |
| Nollapeli | 67% | 67% |
| Ei maalia | 67% | 67% |
| Maaliero | +2 | -1 |
* Taulukoiden värit kuvaavat tapahtumien yleisyyttä: vihreä on yleinen, keltainen kohtalainen ja punainen harvinainen. Kyse on yleisyydestä, ei joukkuearviosta.
Maalit minuuteittain— milloin maaleja syntyy?
Ottelun vaiheet, joissa molemmat joukkueet tekevät ja päästävät useimmin maaleja.
Vaarallisimmillaan minuuteilla 76-90 (4 goals). Päästää eniten välillä 31-45 (1). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): +4 - voittaa myöhäiset vaiheet.
Vaarallisimmillaan minuuteilla 16-30 (2 goals). Päästää eniten välillä 31-45 (1). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): 0.
* Jaksot 31–45 ja 76–90 sisältävät lisäajan maalit.
Muut joukkueindikaattorit— mitä xG, tehokkuus ja vire kertovat?
Nykykauden päättyneiden otteluiden perusteella tehty vertailu maalipaikkojen laadusta, tuloksista ja trendeistä.
Otteluprofiili
Ethnikos Achna
APEA
* Arvioitu maalimäärä ja -jakauma, BTTS-arvio, 0–0-riski ja maalimäärä perustuvat molempien joukkueiden julkisiin kausikeskiarvoihin ja -frekvensseihin. Tämä on tilastollinen otteluprofiili, ei yksityisen mallin ennuste tai vetovihje. Muut indikaattorit kuvaavat kauden päättyneitä otteluita.
Sarjakonteksti— onko kyseessä runsasmaalisesti sarja?
Miten joukkueet vertautuvat Second Division:n keskiarvoihin.
Joukkueet vs. sarja
| Ethnikos Achna | Liga | APEA | |
|---|---|---|---|
| Ottelun maalikeskiarvo | ▲ 4.67 | 2.83 | ▼ 2.33 |
| Molemmat joukkueet tekivät maalin | ▼ 33% | 50% | ▼ 33% |
| Vähintään 3 maalia (Over 2.5) | ▲ 100% | 54% | ▼ 33% |
| Clean sheetit | ▲ 67% | 31% | ▲ 67% |
| Maali ennen puoliaikaa | ▲ 100% | 63% | ▼ 33% |
| Maali puoliajan jälkeen | ▲ 100% | 79% | ▼ 67% |
^ vihreä = yli sarjan keskiarvon, ˇ punainen = alle sarjan keskiarvon. Tämä näyttää eron suunnan, ei joukkuearviota.
UKK
Milloin Ethnikos Achna ja APEA pelaavat?
Ethnikos Achna kohtaa joukkueen APEA 17. lokakuuta 2026 sarjassa Second Division stadionilla Stadio Dasaki Achnas. Tarkka alkamisaika omalla aikavyöhykkeelläsi näkyy ottelusivun yläosassa.
Mitä maalitilastot kertovat ennen ottelua Ethnikos Achna–APEA?
Ethnikos Achna tekee keskimäärin 4,00 maalia ottelua kohden ja APEA 1,33. Sarjan Second Division keskiarvo on 2,83 maalia, ja Over 2.5 toteutuu 54 prosentissa otteluista. BTTS toteutuu 33 prosentissa joukkueen Ethnikos Achna otteluista ja 33 prosentissa joukkueen APEA otteluista.
Millainen on joukkueiden Ethnikos Achna ja APEA nykyvire?
Viiden viimeisen ottelun perusteella Ethnikos Achna on saavuttanut 3 voittoa, 0 tasapeliä ja 0 tappiota (3,00 pistettä ottelua kohden). APEA on saavuttanut 1 voittoa, 2 tasapeliä ja 0 tappiota (1,67 pistettä ottelua kohden).
Mistä löydän ottelun Ethnikos Achna–APEA vihjeen ja kattavan analyysin?
Ottelutilastot ovat täällä julkisesti saatavilla; kattava vedonlyöntianalyysi ja suositeltu vihje löytyvät NoFluffPicks-sovelluksesta.


