Romania - Liga IITiedot päivitetty 02. syyskuuta 2026

FC Bacău - Dumbrăviţa: ottelutilastot

FC Bacău-logo
FC Bacău
1 : 0puoliaika 0:0
Dumbrăviţa-logo
Dumbrăviţa

FC Bacău vs Dumbrăviţa: vire, maalit ja tärkeimmät tilastot

Mikä tämä ottelu on

FC Bacău pelasi Dumbrăviţa-joukkuetta vastaan sarjassa Liga II (Romania). Ottelu pelattiin 2. toukokuuta 2026. Lopputulos: 1:0.

Nykyvire

FC Bacău: 2-0-3, 1,20 pistettä ottelua kohden. Dumbrăviţa: 1-1-3, 0,80 pistettä ottelua kohden.

Maalitilastot

FC Bacău tekee 1,27 maalia ja päästää 1,27 maalia ottelua kohden. Dumbrăviţa tekee 1,15 maalia ja päästää 1,50. Sarjan keskiarvo: 2,70 maalia.

BTTS ja Over/Under

BTTS: FC Bacău 50 %, Dumbrăviţa 62 %. Over 2.5: FC Bacău 42 %, Dumbrăviţa 50 %. Sarjataso: BTTS 49 %, Over 2.5 49 %.

xG, laukaukset ja pallonhallinta

xG ottelua kohden: FC Bacău 1,47, Dumbrăviţa 1,17. Laukaukset ottelua kohden: FC Bacău 9,4, Dumbrăviţa 8,4. Keskimääräinen pallonhallinta: FC Bacău 39 %, Dumbrăviţa 40 %.

Ensimmäinen ja toinen puoliaika

FC Bacău: johto puoliajalla 38 %, toisen puoliajan maalit 0,50. Dumbrăviţa: johto puoliajalla 27 %, toisen puoliajan maalit 0,54.

Maalit minuuteittain

Historiallisesti vahvin maalintekojakso on joukkueella FC Bacău 31-45+ (10) ja joukkueella Dumbrăviţa 31-45+ (8). Tämä on aiempien maalien jakauma, ei ennuste maalin syntyajasta.

Sarjan konteksti

Liga II: 2,70 maalia ottelua kohden, BTTS 49 %, Over 2.5 49 %.

Keskinäiset ottelut

Ennen tätä ottelua tietokannassa oli saatavilla 1 aiempaa keskinäistä ottelua: 1-0-0. Maalien keskiarvo 1,00, BTTS 0 %.

Puoliskoittain

0 : 0
1. puoliaika
1 : 0
2. puoliaika

Ottelutilastot

53Pallonhallinta (%)47
FC BacăuDumbrăviţa
11Laukaukset7
FC BacăuDumbrăviţa
4Laukaukset maalia kohti3
FC BacăuDumbrăviţa
1.55xG1.24
FC BacăuDumbrăviţa
9Kulmapotkut5
FC BacăuDumbrăviţa
77Vaaralliset hyökkäykset78
FC BacăuDumbrăviţa
-1Rikkeet-1
FC BacăuDumbrăviţa
-1Kortit-1
FC BacăuDumbrăviţa

Otteluennakkomitä kauden luvut kertovat?

Tämä joukkueprofiili perustuu kauden tietoihin ja vireeseen. Ottelun kulkutilastot näytetään vasta ottelun päätyttyä.

1.27Tehdyt maalit / ottelu1.15
FC BacăuDumbrăviţa
1.27Päästetyt maalit / ottelu1.5
FC BacăuDumbrăviţa
39%Keskimääräinen pallonhallinta40%
FC BacăuDumbrăviţa
3.77Laukaukset maalia kohti / ottelu3.15
FC BacăuDumbrăviţa

Joukkueiden tilastotkumpi on tehokkaampi?

Molempien joukkueiden hyökkäyksen ja puolustuksen vertailu kuluvalla kaudella.

9.38Laukaukset ottelua kohden8.35
FC BacăuDumbrăviţa
3.77Laukaukset maalia kohti3.15
FC BacăuDumbrăviţa
13.5%Laukausten tehokkuus13.8%
FC BacăuDumbrăviţa
39%Pallonhallinta40%
FC BacăuDumbrăviţa
1.47Tehty xG1.17
FC BacăuDumbrăviţa
1.62Päästetty xG1.91
FC BacăuDumbrăviţa

Laukausten laatu

FC Bacău: VastahyökkääväDumbrăviţa: Vastahyökkäävä
FC BacăuDumbrăviţa
Tarkkuus (laukaukset maalia kohti)40%38%
Paikkojen laatu (xG/laukaus)0.160.14
Viimeistely (maalit laukausta kohti maalia)0.340.37

Noin 0,08:n xG/laukaus tarkoittaa yleensä kaukolaukauksia; 0,15 tai enemmän yleensä boksipaikkoja. Tyyliluokitus perustuu pallonhallintaan, laukausten määrään ja tehokkuuteen.

* xG (odotetut maalit) kertoo, kuinka monta maalia joukkueen pitäisi tehdä paikoistaan. Jos toteutuneet maalit ylittävät xG:n, viimeistely on keskimääräistä parempaa; jos ne alittavat xG:n, paikkoja hukataan.

Joukkueen virekumpi on paremmassa vireessä?

Viisi viimeistä ottelua ja kauden tilasto kokonaisuutena sekä koti- ja vierasotteluissa.

FC Bacău on 50 % parempi kategoriassa viiden viimeisen ottelun vire.

1.2 pistettä / ottelu - FC Bacău · 0.8 pistettä / ottelu - Dumbrăviţa

FC Bacău
WLLWL
Kauden tulosjakauma
42% W23% R35% P
Kausi (V-T-H)
11-6-9
1.50 pistettä / ottelu · maaliero 0
Viimeiset 5 (V-T-H)
2-0-3
1.20 pistettä / ottelu
Saldo kotona (W-D-L)
6-4-3
Viimeiset 5 kotona
3-1-1
DWWLW
Viimeiset 5 ottelua – keskiarvot
Tehdyt maalit: 1.0Päästetyt maalit: 1.4xG: 1.44Vastustajan xG: 1.43BTTS: 40%Over 2.5: 40%
Dumbrăviţa
LLDLW
Kauden tulosjakauma
31% W19% R50% P
Kausi (V-T-H)
8-5-13
1.12 pistettä / ottelu · maaliero -9
Viimeiset 5 (V-T-H)
1-1-3
0.80 pistettä / ottelu
Saldo vieraissa (W-D-L)
4-1-9
Viimeiset 5 vieraissa
1-1-3
WDLLL
Viimeiset 5 ottelua – keskiarvot
Tehdyt maalit: 1.0Päästetyt maalit: 1.2xG: 1.14Vastustajan xG: 1.64BTTS: 40%Over 2.5: 40%

Maalitmiten joukkueet tekevät ja päästävät maaleja?

Molempien joukkueiden tekemien ja päästämien maalien määrät sekä Clean sheetien ja maaleitta jäämisen yleisyys.

FC Bacău on 10 % parempi kategoriassa tehdyt maalit ottelua kohden.

1.27 maalia / ottelu - FC Bacău · 1.15 maalia / ottelu - Dumbrăviţa

FC Bacău on 18 % parempi kategoriassa päästetyt maalit ottelua kohden.

1.27 maalia / ottelu - FC Bacău · 1.5 maalia / ottelu - Dumbrăviţa

FC Bacău:n maalintekoprofiili: vahva

FC Bacău tekee maalin 69 prosentissa otteluista (18 / 26 ottelua), kun taas Dumbrăviţa pitää maalinsa puhtaana 27 prosentissa (7 / 26 ottelua).

Dumbrăviţa:n maalintekoprofiili: erittäin vahva

Dumbrăviţa tekee maalin 81 prosentissa otteluista (21 / 26 ottelua), kun taas FC Bacău pitää maalinsa puhtaana 27 prosentissa (7 / 26 ottelua).

33Tehdyt maalit (kausi)30
FC BacăuDumbrăviţa
33Päästetyt maalit (kausi)39
FC BacăuDumbrăviţa
2.54Ottelun maalikeskiarvo2.65
FC BacăuDumbrăviţa
5Tehdyt maalit (viimeiset 5)5
FC BacăuDumbrăviţa
7Päästetyt maalit (viimeiset 5)6
FC BacăuDumbrăviţa

Kuinka usein tehdään vähintään...

69%1 maali81%
FC BacăuDumbrăviţa
31%2 maalia27%
FC BacăuDumbrăviţa
19%3 maalia4%
FC BacăuDumbrăviţa
4%4 maalia4%
FC BacăuDumbrăviţa

Kuinka usein päästetään vähintään...

73%1 maali73%
FC BacăuDumbrăviţa
38%2 maalia42%
FC BacăuDumbrăviţa
12%3 maalia27%
FC BacăuDumbrăviţa
4%4 maalia4%
FC BacăuDumbrăviţa

* Tilastot sisältävät molempien joukkueiden koti- ja vierasottelut kuluvalla kaudella.

Molemmat joukkueet tekivät maalin (BTTS)kuinka usein molemmat joukkueet tekevät maalin?

Kuinka usein molempien joukkueiden otteluissa tehdään maaleja kummallekin puolelle verrattuna sarjan keskiarvoon.

Maalikuviot

23%BTTS puoliajalla27%
FC BacăuDumbrăviţa
4%BTTS molemmilla puoliskoilla4%
FC BacăuDumbrăviţa
23%Maali molemmilla puoliskoilla19%
FC BacăuDumbrăviţa

BTTS ja maalimäärä

35%Vähintään 3 maalia ja BTTS50%
FC BacăuDumbrăviţa
8%Vähintään 3 maalia ilman BTTS:ää0%
FC BacăuDumbrăviţa
40%BTTS – viimeiset 540%
FC BacăuDumbrăviţa

Maalimäärä (Over/Under)kuinka usein näissä otteluissa ylitetään maalirajat?

Kuinka usein joukkueiden otteluissa ylitetään maalirajat koko ottelussa ja kummallakin puoliskolla.

1. puoliaika

88%Vähintään 1 maali ennen puoliaikaa85%
FC BacăuDumbrăviţa
42%Vähintään 2 maalia ennen puoliaikaa46%
FC BacăuDumbrăviţa
8%Vähintään 3 maalia ennen puoliaikaa12%
FC BacăuDumbrăviţa

2. puoliaika

65%Vähintään 1 maali puoliajan jälkeen65%
FC BacăuDumbrăviţa
27%Vähintään 2 maalia puoliajan jälkeen31%
FC BacăuDumbrăviţa
12%Vähintään 3 maalia puoliajan jälkeen15%
FC BacăuDumbrăviţa

Ottelun puoliskotmilloin joukkueet tekevät useammin maaleja?

Miten joukkueet jakavat suorituksensa ensimmäisen ja toisen puoliajan välillä: maalit, pisteet, nollapelit ja puoliaikatilanne.

FC Bacău on 30 % parempi kategoriassa ensimmäisen puoliajan vire (puoliaikapisteet).

1.5 pistettä / ottelu - FC Bacău · 1.15 pistettä / ottelu - Dumbrăviţa

FC Bacău — puoliaikatilanne
38% johdossa35% tasatilanteessa27% häviöllä
Dumbrăviţa — puoliaikatilanne
27% johdossa35% tasatilanteessa38% häviöllä

Ennen puoliaikaa (1. puoliaika)

1.5Pisteet ottelua kohden (1. puoliaika)1.15
FC BacăuDumbrăviţa
0.77Tehdyt maalit (1. puoliaika)0.62
FC BacăuDumbrăviţa
0.62Päästetyt maalit (1. puoliaika)0.85
FC BacăuDumbrăviţa
1.38Maalien keskiarvo (1. puoliaika)1.46
FC BacăuDumbrăviţa
50%Nollapeli ennen puoliaikaa42%
FC BacăuDumbrăviţa
38%Ei maalia ennen puoliaikaa46%
FC BacăuDumbrăviţa

Puoliajan jälkeen (2. puoliaika)

1Pisteet ottelua kohden (2. puoliaika)1.12
FC BacăuDumbrăviţa
0.5Tehdyt maalit (2. puoliaika)0.54
FC BacăuDumbrăviţa
0.65Päästetyt maalit (2. puoliaika)0.65
FC BacăuDumbrăviţa
1.15Maalien keskiarvo (2. puoliaika)1.19
FC BacăuDumbrăviţa
50%Nollapeli puoliajan jälkeen50%
FC BacăuDumbrăviţa
69%Ei maalia puoliajan jälkeen54%
FC BacăuDumbrăviţa

FC Bacău — toisen puoliajan tulokset

19% W42% R38% P
39
Puoliaikapisteet
20
Puoliajan maalit
+4
Maaliero (1. puoliaika)
26
Toisen puoliajan pisteet
-4
Maaliero (2. puoliaika)
1.50
PPG ennen puoliaikaa
Johdon pitäminen111%

Johtaa puoliajalla 38 prosentissa otteluista ja voittaa 42 prosentissa. Voittaa myös otteluita ilman johtoasemaa puoliajalla.

Puolustus puoliajan jälkeen+0.0

Puolustus pysyy vakaana koko ottelun ajan.

Dumbrăviţa — toisen puoliajan tulokset

19% W54% R27% P
30
Puoliaikapisteet
16
Puoliajan maalit
-6
Maaliero (1. puoliaika)
29
Toisen puoliajan pisteet
-3
Maaliero (2. puoliaika)
1.15
PPG ennen puoliaikaa
Johdon pitäminen115%

Johtaa puoliajalla 27 prosentissa otteluista ja voittaa 31 prosentissa. Voittaa myös otteluita ilman johtoasemaa puoliajalla.

Puolustus puoliajan jälkeen-0.2

Puolustus pysyy vakaana koko ottelun ajan.

FC Bacău — viisi viimeistä ottelua puoliajoittain
1. puoliaika2. puoliaika
Pisteet ottelua kohden1.001.00
Tehdyt maalit / ottelu0.60.4
Päästetyt maalit / ottelu0.60.8
Ottelun maalikeskiarvo1.21.2
1 maali80%80%
2 maalia40%40%
3 maalia0%0%
Nollapeli40%40%
Ei maalia60%60%
Maaliero0-2
Puoliaika: 20% johdossa - 40% tasatilanteessa - 40% häviöllä
2. puoliaika: 20% voitto - 40% tasatilanteessa - 40% tappio
BTTS puoliajalla (viimeiset 5): 20% - Puoliajan maalit yhteensä: 3
Dumbrăviţa — viisi viimeistä ottelua puoliajoittain
1. puoliaika2. puoliaika
Pisteet ottelua kohden1.000.80
Tehdyt maalit / ottelu0.60.4
Päästetyt maalit / ottelu0.60.6
Ottelun maalikeskiarvo1.21.0
1 maali80%40%
2 maalia40%20%
3 maalia0%20%
Nollapeli40%60%
Ei maalia60%80%
Maaliero0-1
Puoliaika: 20% johdossa - 40% tasatilanteessa - 40% häviöllä
2. puoliaika: 0% voitto - 80% tasatilanteessa - 20% tappio
BTTS puoliajalla (viimeiset 5): 20% - Puoliajan maalit yhteensä: 3

* Taulukoiden värit kuvaavat tapahtumien yleisyyttä: vihreä on yleinen, keltainen kohtalainen ja punainen harvinainen. Kyse on yleisyydestä, ei joukkuearviosta.

Maalit minuuteittainmilloin maaleja syntyy?

Ottelun vaiheet, joissa molemmat joukkueet tekevät ja päästävät useimmin maaleja.

FC Bacău
TehdytPäästetyt
3
7
0-15
7
2
16-30
10
7
31-45
2
4
46-60
6
6
61-75
5
7
76-90

Vaarallisimmillaan minuuteilla 31-45 (10 goals). Päästää eniten välillä 0-15 (7). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): -2 - myöhäiset vaiheet ovat heikkous.

Dumbrăviţa
TehdytPäästetyt
5
4
0-15
3
9
16-30
8
9
31-45
6
2
46-60
4
7
61-75
4
8
76-90

Vaarallisimmillaan minuuteilla 31-45 (8 goals). Päästää eniten välillä 16-30 (9). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): -4 - myöhäiset vaiheet ovat heikkous.

* Jaksot 31–45 ja 76–90 sisältävät lisäajan maalit.

Muut joukkueindikaattoritmitä xG, tehokkuus ja vire kertovat?

Nykykauden päättyneiden otteluiden perusteella tehty vertailu maalipaikkojen laadusta, tuloksista ja trendeistä.

Otteluprofiili

2.59
Arvioidut maalit
hyökkäys vs. vastustajan puolustus
1.4 : 1.2
Arvioitu maalijakauma
koti : vieras
96%
Tahti vs. sarja
100 % = sarjan keskiarvo
56%
Molemmat joukkueet tekivät maalin (BTTS)
molempien joukkueiden kausikeskiarvo
-61%
Derbyvaikutus
H2H-maalit vs. tyypilliset ottelut
56%
BTTS-arvio
molempien joukkueiden maalintekotiheyden perusteella
6%
0–0-riski
noin yksi 17 ottelusta
0-1
Yleisin maalimäärä
hyökkäys vs. puolustus molemmilla puolilla

FC Bacău

Nett xG -tasapaino
Luotujen ja sallittujen maalipaikkojen laadun ero ottelua kohden.
-0.15
Tulokset verrattuna xG:hen
Toteutuneen maalieron ja xG:n ehdottaman maalieron välinen ero.
+0.15
Pisteet verrattuna peliesitykseen
Kerättyjen pisteiden vertailu joukkueen maalieron perusteella odotettuihin pisteisiin.
0.0 pist.
Viimeistelytehokkuus
Muutaako joukkue maalipaikat maaleiksi? Positiivinen arvo tarkoittaa, että maaleja syntyy enemmän kuin maalipaikkojen laatu ennustaa.
-0.20
Puolustustehokkuus
Pelastavatko puolustus tai maalivahti joukkueen? Positiivinen arvo tarkoittaa, että joukkue päästää vähemmän maaleja kuin sallitut paikat ennustavat.
+0.35
Hyökkäys vs. sarja
Kuinka paljon joukkue tekee maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon tässä roolissa. 120 % tarkoittaa 20 % yli keskiarvon.
82%
Puolustus vs. sarja
Kuinka paljon joukkue päästää maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon. 80 % tarkoittaa 20 % vähemmän päästettyjä maaleja.
109%
Vireen trendi
Vertaa viiden viimeisen ottelun pisteitä koko kauden keskiarvoon.
-0.30
Vahvempi toinen puoliaika?
Kuinka paljon enemmän joukkue tekee maaleja puoliajan jälkeen kuin ennen sitä.
-0.3
Myöhäiset maalit
15 prosenttia joukkueen maaleista syntyy minuuteilla 76–90. Vertailun vuoksi 9 prosenttia syntyy ensimmäisten 15 minuutin aikana.
15%

Dumbrăviţa

Nett xG -tasapaino
Luotujen ja sallittujen maalipaikkojen laadun ero ottelua kohden.
-0.74
Tulokset verrattuna xG:hen
Toteutuneen maalieron ja xG:n ehdottaman maalieron välinen ero.
+0.39
Pisteet verrattuna peliesitykseen
Kerättyjen pisteiden vertailu joukkueen maalieron perusteella odotettuihin pisteisiin.
+0.0 pist.
Viimeistelytehokkuus
Muutaako joukkue maalipaikat maaleiksi? Positiivinen arvo tarkoittaa, että maaleja syntyy enemmän kuin maalipaikkojen laatu ennustaa.
-0.02
Puolustustehokkuus
Pelastavatko puolustus tai maalivahti joukkueen? Positiivinen arvo tarkoittaa, että joukkue päästää vähemmän maaleja kuin sallitut paikat ennustavat.
+0.41
Hyökkäys vs. sarja
Kuinka paljon joukkue tekee maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon tässä roolissa. 120 % tarkoittaa 20 % yli keskiarvon.
99%
Puolustus vs. sarja
Kuinka paljon joukkue päästää maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon. 80 % tarkoittaa 20 % vähemmän päästettyjä maaleja.
97%
Vireen trendi
Vertaa viiden viimeisen ottelun pisteitä koko kauden keskiarvoon.
-0.32
Vahvempi toinen puoliaika?
Kuinka paljon enemmän joukkue tekee maaleja puoliajan jälkeen kuin ennen sitä.
-0.1
Myöhäiset maalit
13 prosenttia joukkueen maaleista syntyy minuuteilla 76–90. Vertailun vuoksi 17 prosenttia syntyy ensimmäisten 15 minuutin aikana.
13%

* Arvioitu maalimäärä ja -jakauma, BTTS-arvio, 0–0-riski ja maalimäärä perustuvat molempien joukkueiden julkisiin kausikeskiarvoihin ja -frekvensseihin. Tämä on tilastollinen otteluprofiili, ei yksityisen mallin ennuste tai vetovihje. Muut indikaattorit kuvaavat kauden päättyneitä otteluita.

Sarjakontekstionko kyseessä runsasmaalisesti sarja?

Miten joukkueet vertautuvat Liga II:n keskiarvoihin.

Joukkueet vs. sarja

FC BacăuLigaDumbrăviţa
Ottelun maalikeskiarvo 2.542.70 2.65
Molemmat joukkueet tekivät maalin 50%49% 62%
Vähintään 3 maalia (Over 2.5) 42%49% 50%
Clean sheetit 27%29% 27%
Maali ennen puoliaikaa 88%72% 85%
Maali puoliajan jälkeen 65%82% 65%

^ vihreä = yli sarjan keskiarvon, ˇ punainen = alle sarjan keskiarvon. Tämä näyttää eron suunnan, ei joukkuearviota.

2.70
Maalien keskiarvo ottelua kohden
49%
Molemmat joukkueet tekivät maalin
49%
Vähintään 3 maalia (Over 2.5)
29%
Clean sheetit
1.54
Kotimaalit / ottelu
1.16
Vierasmaali / ottelu
+33%
Kotihyökkäyksen etu
+25%
Kotipuolustuksen etu
+13%
Kokonaiskotietu
Maalit 1. puoliajalla (koko sarja)
72%
1 maali
32%
2 maalia
10%
3 maalia
2%
4 maalia
Maalit 2. puoliajalla (koko sarja)
82%
1 maali
41%
2 maalia
18%
3 maalia
8%
4 maalia

Kokoonpanot ja pelaajatapahtumat

Vahvistetut avauskokoonpanot, vaihtopelaajat ja tähän otteluun kirjatut pelaajatapahtumat.

Kotijoukkue

Muut kirjatut pelaajat

Codrin Oasenegre⚽ 1

Vierasjoukkue

Ottelun tapahtumat

Maalit, kortit ja vaihdot aikajärjestyksessä.

  1. FC BacăuMaaliCodrin Oasenegre

Erotuomari ja valmentajat

Avaa kausiprofiilit ja vertaa ottelutilastoja, maaleja ja kurinpitotrendejä.

Keskinäiset ottelut

Edellinen kohtaaminen: FC Bacău 1 - 0 - 0 Dumbrăviţa. Maalien keskiarvo 1.00, molemmat joukkueet tekivät maalin 0% ottelua.

UKK

Mikä oli ottelun FC Bacău–Dumbrăviţa tulos?

Sarjan Liga II ottelu päättyi FC Bacău 1:0 Dumbrăviţa. Tältä sivulta löytyvät ottelun täydelliset tilastot, puoliaikakohtainen erittely ja keskinäiset ottelut.

Mitä maalitilastot kertovat ennen ottelua FC Bacău–Dumbrăviţa?

FC Bacău tekee keskimäärin 1,27 maalia ottelua kohden ja Dumbrăviţa 1,15. Sarjan Liga II keskiarvo on 2,70 maalia, ja Over 2.5 toteutuu 49 prosentissa otteluista. BTTS toteutuu 50 prosentissa joukkueen FC Bacău otteluista ja 62 prosentissa joukkueen Dumbrăviţa otteluista.

Millainen on joukkueiden FC Bacău ja Dumbrăviţa nykyvire?

Viiden viimeisen ottelun perusteella FC Bacău on saavuttanut 2 voittoa, 0 tasapeliä ja 3 tappiota (1,20 pistettä ottelua kohden). Dumbrăviţa on saavuttanut 1 voittoa, 1 tasapeliä ja 3 tappiota (0,80 pistettä ottelua kohden).

Mistä löydän ottelun FC Bacău–Dumbrăviţa vihjeen ja kattavan analyysin?

Tämä sivu selittää tilastolliset taustat: vireen, keskinäiset ottelut, maalit, BTTS:n ja Over/Underin. Vedonlyöntivihje, Value Bet ja kattavat perustelut ovat saatavilla NoFluffPicks-sovelluksessa.