Kolumbia - Categoria Primera AEstadio Metropolitano de TechoTiedot päivitetty 15. lokakuuta 2026

Fortaleza CEIF - Once Caldas: ottelutilastot

Fortaleza CEIF-logo
Fortaleza CEIF
1 : 2puoliaika 1:1
Once Caldas-logo
Once Caldas

Fortaleza CEIF vs Once Caldas: vire, maalit ja tärkeimmät tilastot

Mikä tämä ottelu on

Fortaleza CEIF pelasi Once Caldas-joukkuetta vastaan sarjassa Categoria Primera A (Kolumbia). Ottelu pelattiin 2. syyskuuta 2026. Pelipaikka: Estadio Metropolitano de Techo. Lopputulos: 1:2.

Nykyvire

Fortaleza CEIF: 1-2-2, 1,00 pistettä ottelua kohden. Once Caldas: 1-3-1, 1,20 pistettä ottelua kohden.

Maalitilastot

Fortaleza CEIF tekee 1,08 maalia ja päästää 1,32 maalia ottelua kohden. Once Caldas tekee 1,62 maalia ja päästää 1,19. Sarjan keskiarvo: 2,50 maalia.

BTTS ja Over/Under

BTTS: Fortaleza CEIF 68 %, Once Caldas 77 %. Over 2.5: Fortaleza CEIF 44 %, Once Caldas 46 %. Sarjataso: BTTS 53 %, Over 2.5 46 %.

xG, laukaukset ja pallonhallinta

xG ottelua kohden: Fortaleza CEIF 1,24, Once Caldas 1,62. Laukaukset ottelua kohden: Fortaleza CEIF 11,6, Once Caldas 14,8. Keskimääräinen pallonhallinta: Fortaleza CEIF 53 %, Once Caldas 52 %.

Ensimmäinen ja toinen puoliaika

Fortaleza CEIF: johto puoliajalla 20 %, toisen puoliajan maalit 0,64. Once Caldas: johto puoliajalla 27 %, toisen puoliajan maalit 0,92.

Maalit minuuteittain

Historiallisesti vahvin maalintekojakso on joukkueella Fortaleza CEIF 76-90+ (10) ja joukkueella Once Caldas 76-90+ (13). Tämä on aiempien maalien jakauma, ei ennuste maalin syntyajasta.

Sarjan konteksti

Categoria Primera A: 2,50 maalia ottelua kohden, BTTS 53 %, Over 2.5 46 %.

Keskinäiset ottelut

Ennen tätä ottelua tietokannassa oli saatavilla 3 aiempaa keskinäistä ottelua: 1-0-2. Maalien keskiarvo 4,00, BTTS 100 %.

Arkistoitu ottelua edeltävä analyysi

Tämä analyysi laadittiin ennen ottelun alkua. Johtopäätökset perustuvat vain ennen ottelua saatavilla olleisiin tietoihin eivätkä sisällä lopputulosta tai ottelun jälkeisiä tilastoja.

Ottelun yleisanalyysi

Fortaleza CEIF voittaa kotikentällään 46 % otteluistaan ja häviää 23 %, ja keskimäärin 57 % pallonhallinnalla se luo ottelua kohden tilanteita 1,49 xG:n edestä. Once Caldas häviää vierasotteluistaan vain 8 %, mutta peräti 77 % päättyy tasapeliin, mikä vahvistaa selvästi pistejaon skenaariota. Molemmat joukkueet tekevät kotikentällään keskimäärin 1,31 maalia ottelua kohden, mutta Fortaleza puolustaa hieman varmemmin päästäen 0,92 maalia ottelua kohden, kun vierasjoukkueen lukema on 1,15. Viime aikojen vire ei anna selvää etua: kotijoukkue on tehnyt viidessä ottelussa 4 maalia ja kerännyt 5 pistettä, kun taas vieraat ovat tehneet 7 maalia ja keränneet 6 pistettä. Molemmat ovat päästäneet yhtä monta maalia, 5. Fortalezalla on kotikenttäetunsa, mutta Once Caldasin tasapelien suuri määrä ja tilastollisesti samankaltainen maalipaikkojen laatu, 1,49 xG vastaan 1,44, viittaavat ennen kaikkea tasapeliin.

Katso tilastollinen yleiskatsaus
BTTS – tekevätkö molemmat joukkueet maalin?

Kausiprofiilit tukevat selvästi molempien joukkueiden maalintekoa: BTTS toteutui 69 %:ssa Fortalezan otteluista ja peräti 85 %:ssa Once Caldasin otteluista, kun liigan keskiarvo on 52 %. Fortaleza tekee keskimäärin 1,92 maalia ottelua kohden ja Once Caldas 1,31, ja molempien joukkueiden nollapelien osuus on samalla matala, vain 15 %. Hyökkäyspotentiaalia tukevat kotijoukkueen 1,81:n ja vierasjoukkueen 1,44:n xG-lukemat. Fortaleza laukoo keskimäärin 6,31 kertaa maalia kohti, kun Once Caldas yltää 4,85 laukaukseen. Varoituksen aiheena on kotijoukkueen heikompi viimeaikainen tehokkuus: se on tehnyt viidessä viime ottelussaan vain 4 maalia, ja sen BTTS-osuus on laskenut 40 %:iin. Vastustajien xG on kuitenkin ollut tällä ajanjaksolla 1,87, ja ne ovat tehneet keskimäärin 1,4 maalia. Kun molemmat puolustukset ovat viime aikoina päästäneet keskimäärin 1,0 maalia ottelua kohden, todennäköisempänä pysyy skenaario, jossa molemmat joukkueet onnistuvat maalinteossa.

Katso BTTS-tilastot
Over/Under – maalianalyysi

Molempien joukkueiden kausiprofiili viittaa maaleihin, mutta ei erityisen avoimeen otteluun: Fortalezan otteluissa alle 3.5 maalia toteutui 69 %:ssa tapauksista ja Once Caldasin otteluissa 77 %:ssa. Viimeisissä viidessä ottelussaan Fortaleza teki vain 0,8 maalia ottelua kohden ja päästi 1,0, kun taas Once Caldas teki keskimäärin 1,4 maalia ja päästi 1,0. Yhteensä yli 2.5 maalia toteutui joukkueiden viidessä viimeisimmässä ottelussa vain 40 %:ssa tapauksista, mikä vähentää korkeampien kausikeskiarvojen painoarvoa. Samalla kotijoukkue loi viime aikoina maalipaikkoja 1,29 xG:n edestä ja vierasjoukkue 1,87 xG:n edestä, joten yli 1.5 maalia vaikuttaa edelleen varsin realistiselta. Vahvin signaali on kuitenkin alle 3.5 maalia, sillä kumpikaan joukkue ei nykyvireessään tee keskimäärin yli 1,4 maalia ottelua kohden, ja historiallisesti neljä maalia on jäänyt niiden otteluissa selvästi harvinaiseksi.

Katso Over/Under-tilastot
HT/FT – puoliaika- ja lopputulosskenaario

Tasapeli puoliajalla on loogisin skenaario, sillä Once Caldas oli tasatilanteessa 45 minuutin jälkeen 9:ssa 13 ottelusta eli 69 prosentissa, kun taas Fortaleza 46 prosentissa. Molempien joukkueiden ensimmäiset puoliajat ovat melko varovaisia: kotijoukkue tekee ennen taukoa keskimäärin 0,92 maalia ja vierasjoukkue vain 0,46, ja molemmat päästävät keskimäärin 0,46 maalia. Viimeisissä viidessä ottelussa ennen taukoa tehtiin maaleja vain 1,0 Fortalezan otteluissa ja 0,6 Once Caldasin otteluissa, mikä tukee entisestään tasaista alkua. Ottelun lopputuloksena tasapeli on edelleen todennäköisin, sillä vierasjoukkue pelasi peräti 77 % otteluistaan tasan, vaikka Fortalezalla on koko kauden ajalta parempi pistekeskiarvo, 1,85 vastaan 1,23. Kotijoukkueella on koko kauden osalta hyökkäyksessä etulyöntiasema: se on tehnyt keskimäärin 1,92 maalia ja sen xG on 1,81, kun taas vastustajien vastaavat lukemat ovat 1,31 maalia ja xG 1,44. Viime aikojen keskimääräinen 0,8 tehtyä maalia kuitenkin heikentää selvän ratkaisun todennäköisyyttä.

Katso ensimmäisen ja toisen puoliajan tilastot

Puoliskoittain

1 : 1
1. puoliaika
0 : 1
2. puoliaika

Ottelutilastot

45Pallonhallinta (%)55
Fortaleza CEIFOnce Caldas
9Laukaukset21
Fortaleza CEIFOnce Caldas
2Laukaukset maalia kohti7
Fortaleza CEIFOnce Caldas
0.82xG2.13
Fortaleza CEIFOnce Caldas
0Kulmapotkut4
Fortaleza CEIFOnce Caldas
15Vaaralliset hyökkäykset44
Fortaleza CEIFOnce Caldas
5Rikkeet13
Fortaleza CEIFOnce Caldas
3Kortit1
Fortaleza CEIFOnce Caldas

Otteluennakko— mitä kauden luvut kertovat?

Tämä joukkueprofiili perustuu kauden tietoihin ja vireeseen. Ottelun kulkutilastot näytetään vasta ottelun päätyttyä.

1.08Tehdyt maalit / ottelu1.62
Fortaleza CEIFOnce Caldas
1.32Päästetyt maalit / ottelu1.19
Fortaleza CEIFOnce Caldas
53%Keskimääräinen pallonhallinta52%
Fortaleza CEIFOnce Caldas
3.76Laukaukset maalia kohti / ottelu5.58
Fortaleza CEIFOnce Caldas

Joukkueiden tilastot— kumpi on tehokkaampi?

Molempien joukkueiden hyökkäyksen ja puolustuksen vertailu kuluvalla kaudella.

11.56Laukaukset ottelua kohden14.77
Fortaleza CEIFOnce Caldas
3.76Laukaukset maalia kohti5.58
Fortaleza CEIFOnce Caldas
9.3%Laukausten tehokkuus10.9%
Fortaleza CEIFOnce Caldas
53%Pallonhallinta52%
Fortaleza CEIFOnce Caldas
1.24Tehty xG1.62
Fortaleza CEIFOnce Caldas
1.25Päästetty xG1.43
Fortaleza CEIFOnce Caldas

Laukausten laatu

Fortaleza CEIF: TasapainoinenOnce Caldas: Hyökkäävä
Fortaleza CEIFOnce Caldas
Tarkkuus (laukaukset maalia kohti)33%38%
Paikkojen laatu (xG/laukaus)0.110.11
Viimeistely (maalit laukausta kohti maalia)0.290.29

Noin 0,08:n xG/laukaus tarkoittaa yleensä kaukolaukauksia; 0,15 tai enemmän yleensä boksipaikkoja. Tyyliluokitus perustuu pallonhallintaan, laukausten määrään ja tehokkuuteen.

* xG (odotetut maalit) kertoo, kuinka monta maalia joukkueen pitäisi tehdä paikoistaan. Jos toteutuneet maalit ylittävät xG:n, viimeistely on keskimääräistä parempaa; jos ne alittavat xG:n, paikkoja hukataan.

Joukkueen vire— kumpi on paremmassa vireessä?

Viisi viimeistä ottelua ja kauden tilasto kokonaisuutena sekä koti- ja vierasotteluissa.

Once Caldas on 20 % parempi kategoriassa viiden viimeisen ottelun vire.

1 pistettä / ottelu - Fortaleza CEIF · 1.2 pistettä / ottelu - Once Caldas

Fortaleza CEIF
DLWLD
Kauden tulosjakauma
24% W40% D36% L
Kausi (V-T-H)
6-10-9
1.12 pistettä / ottelu · maaliero -6
Viimeiset 5 (V-T-H)
1-2-2
1.00 pistettä / ottelu
Saldo kotona (W-D-L)
6-4-3
Viimeiset 5 kotona
2-1-2
LWDWL
Viimeiset 5 ottelua – keskiarvot
Tehdyt maalit: 0.8Päästetyt maalit: 1.0xG: 1.29Vastustajan xG: 1.42BTTS: 40%Over 2.5: 40%
Once Caldas
WDLDD
Kauden tulosjakauma
35% W50% D15% L
Kausi (V-T-H)
9-13-4
1.54 pistettä / ottelu · maaliero +11
Viimeiset 5 (V-T-H)
1-3-1
1.20 pistettä / ottelu
Saldo vieraissa (W-D-L)
2-10-1
Viimeiset 5 vieraissa
0-5-0
DDDDD
Viimeiset 5 ottelua – keskiarvot
Tehdyt maalit: 1.8Päästetyt maalit: 1.2xG: 1.78Vastustajan xG: 1.53BTTS: 80%Over 2.5: 40%

Maalit— miten joukkueet tekevät ja päästävät maaleja?

Molempien joukkueiden tekemien ja päästämien maalien määrät sekä Clean sheetien ja maaleitta jäämisen yleisyys.

Once Caldas on 50 % parempi kategoriassa tehdyt maalit ottelua kohden.

1.08 maalia / ottelu - Fortaleza CEIF · 1.62 maalia / ottelu - Once Caldas

Once Caldas on 11 % parempi kategoriassa päästetyt maalit ottelua kohden.

1.32 maalia / ottelu - Fortaleza CEIF · 1.19 maalia / ottelu - Once Caldas

Fortaleza CEIF:n maalintekoprofiili: erittäin vahva

Fortaleza CEIF tekee maalin 80 prosentissa otteluista (20 / 25 ottelua), kun taas Once Caldas pitää maalinsa puhtaana 15 prosentissa (4 / 26 ottelua).

Once Caldas:n maalintekoprofiili: erittäin vahva

Once Caldas tekee maalin 88 prosentissa otteluista (23 / 26 ottelua), kun taas Fortaleza CEIF pitää maalinsa puhtaana 24 prosentissa (6 / 25 ottelua).

27Tehdyt maalit (kausi)42
Fortaleza CEIFOnce Caldas
33Päästetyt maalit (kausi)31
Fortaleza CEIFOnce Caldas
2.4Ottelun maalikeskiarvo2.81
Fortaleza CEIFOnce Caldas
4Tehdyt maalit (viimeiset 5)9
Fortaleza CEIFOnce Caldas
5Päästetyt maalit (viimeiset 5)6
Fortaleza CEIFOnce Caldas

Kuinka usein tehdään vähintään...

80%1 maali88%
Fortaleza CEIFOnce Caldas
28%2 maalia42%
Fortaleza CEIFOnce Caldas
0%3 maalia15%
Fortaleza CEIFOnce Caldas
0%4 maalia12%
Fortaleza CEIFOnce Caldas

Kuinka usein päästetään vähintään...

76%1 maali85%
Fortaleza CEIFOnce Caldas
36%2 maalia27%
Fortaleza CEIFOnce Caldas
12%3 maalia4%
Fortaleza CEIFOnce Caldas
8%4 maalia4%
Fortaleza CEIFOnce Caldas

* Tilastot sisältävät molempien joukkueiden koti- ja vierasottelut kuluvalla kaudella.

Molemmat joukkueet tekivät maalin (BTTS)— kuinka usein molemmat joukkueet tekevät maalin?

Kuinka usein molempien joukkueiden otteluissa tehdään maaleja kummallekin puolelle verrattuna sarjan keskiarvoon.

Maalikuviot

24%BTTS puoliajalla31%
Fortaleza CEIFOnce Caldas
4%BTTS molemmilla puoliskoilla8%
Fortaleza CEIFOnce Caldas
24%Maali molemmilla puoliskoilla31%
Fortaleza CEIFOnce Caldas

BTTS ja maalimäärä

44%Vähintään 3 maalia ja BTTS42%
Fortaleza CEIFOnce Caldas
0%Vähintään 3 maalia ilman BTTS:ää4%
Fortaleza CEIFOnce Caldas
40%BTTS – viimeiset 580%
Fortaleza CEIFOnce Caldas

Maalimäärä (Over/Under)— kuinka usein näissä otteluissa ylitetään maalirajat?

Kuinka usein joukkueiden otteluissa ylitetään maalirajat koko ottelussa ja kummallakin puoliskolla.

1. puoliaika

72%Vähintään 1 maali ennen puoliaikaa65%
Fortaleza CEIFOnce Caldas
24%Vähintään 2 maalia ennen puoliaikaa38%
Fortaleza CEIFOnce Caldas
8%Vähintään 3 maalia ennen puoliaikaa8%
Fortaleza CEIFOnce Caldas

2. puoliaika

84%Vähintään 1 maali puoliajan jälkeen73%
Fortaleza CEIFOnce Caldas
32%Vähintään 2 maalia puoliajan jälkeen58%
Fortaleza CEIFOnce Caldas
12%Vähintään 3 maalia puoliajan jälkeen23%
Fortaleza CEIFOnce Caldas

Ottelun puoliskot— milloin joukkueet tekevät useammin maaleja?

Miten joukkueet jakavat suorituksensa ensimmäisen ja toisen puoliajan välillä: maalit, pisteet, nollapelit ja puoliaikatilanne.

Once Caldas on 33 % parempi kategoriassa ensimmäisen puoliajan vire (puoliaikapisteet).

1.04 pistettä / ottelu - Fortaleza CEIF · 1.38 pistettä / ottelu - Once Caldas

Fortaleza CEIF — puoliaikatilanne
20% johdossa44% tasatilanteessa36% häviöllä
Once Caldas — puoliaikatilanne
27% johdossa58% tasatilanteessa15% häviöllä

Ennen puoliaikaa (1. puoliaika)

1.04Pisteet ottelua kohden (1. puoliaika)1.38
Fortaleza CEIFOnce Caldas
0.44Tehdyt maalit (1. puoliaika)0.69
Fortaleza CEIFOnce Caldas
0.6Päästetyt maalit (1. puoliaika)0.46
Fortaleza CEIFOnce Caldas
1.04Maalien keskiarvo (1. puoliaika)1.15
Fortaleza CEIFOnce Caldas
48%Nollapeli ennen puoliaikaa54%
Fortaleza CEIFOnce Caldas
56%Ei maalia ennen puoliaikaa50%
Fortaleza CEIFOnce Caldas

Puoliajan jälkeen (2. puoliaika)

1.4Pisteet ottelua kohden (2. puoliaika)1.38
Fortaleza CEIFOnce Caldas
0.64Tehdyt maalit (2. puoliaika)0.92
Fortaleza CEIFOnce Caldas
0.72Päästetyt maalit (2. puoliaika)0.73
Fortaleza CEIFOnce Caldas
1.36Maalien keskiarvo (2. puoliaika)1.65
Fortaleza CEIFOnce Caldas
48%Nollapeli puoliajan jälkeen46%
Fortaleza CEIFOnce Caldas
40%Ei maalia puoliajan jälkeen31%
Fortaleza CEIFOnce Caldas

Fortaleza CEIF — toisen puoliajan tulokset

36% W32% D32% L
26
Puoliaikapisteet
11
Puoliajan maalit
-4
Maaliero (1. puoliaika)
35
Toisen puoliajan pisteet
-2
Maaliero (2. puoliaika)
1.04
PPG ennen puoliaikaa
Johdon pitäminen120%

Johtaa puoliajalla 20 prosentissa otteluista ja voittaa 24 prosentissa. Voittaa myös otteluita ilman johtoasemaa puoliajalla.

Puolustus puoliajan jälkeen+0.1

Päästää 0.1 maalia enemmän ottelua kohden puoliajan jälkeen — puolustus heikkenee toisella puoliajalla.

Once Caldas — toisen puoliajan tulokset

27% W58% D15% L
36
Puoliaikapisteet
18
Puoliajan maalit
+6
Maaliero (1. puoliaika)
36
Toisen puoliajan pisteet
+5
Maaliero (2. puoliaika)
1.38
PPG ennen puoliaikaa
Johdon pitäminen130%

Johtaa puoliajalla 27 prosentissa otteluista ja voittaa 35 prosentissa. Voittaa myös otteluita ilman johtoasemaa puoliajalla.

Puolustus puoliajan jälkeen+0.3

Päästää 0.3 maalia enemmän ottelua kohden puoliajan jälkeen — puolustus heikkenee toisella puoliajalla.

Fortaleza CEIF — viisi viimeistä ottelua puoliajoittain
1. puoliaika2. puoliaika
Pisteet ottelua kohden1.601.00
Tehdyt maalit / ottelu0.60.2
Päästetyt maalit / ottelu0.40.6
Ottelun maalikeskiarvo1.00.8
1 maali60%60%
2 maalia20%20%
3 maalia20%0%
Nollapeli80%60%
Ei maalia40%80%
Maaliero+1-2
Puoliaika: 40% johdossa - 40% tasatilanteessa - 20% häviöllä
2. puoliaika: 20% voitto - 40% tasatilanteessa - 40% tappio
BTTS puoliajalla (viimeiset 5): 20% - Puoliajan maalit yhteensä: 3
Once Caldas — viisi viimeistä ottelua puoliajoittain
1. puoliaika2. puoliaika
Pisteet ottelua kohden1.201.60
Tehdyt maalit / ottelu0.61.2
Päästetyt maalit / ottelu0.40.8
Ottelun maalikeskiarvo1.02.0
1 maali40%100%
2 maalia20%80%
3 maalia20%20%
Nollapeli60%20%
Ei maalia80%20%
Maaliero+1+2
Puoliaika: 20% johdossa - 60% tasatilanteessa - 20% häviöllä
2. puoliaika: 40% voitto - 40% tasatilanteessa - 20% tappio
BTTS puoliajalla (viimeiset 5): 20% - Puoliajan maalit yhteensä: 3

* Taulukoiden värit kuvaavat tapahtumien yleisyyttä: vihreä on yleinen, keltainen kohtalainen ja punainen harvinainen. Kyse on yleisyydestä, ei joukkuearviosta.

Maalit minuuteittain— milloin maaleja syntyy?

Ottelun vaiheet, joissa molemmat joukkueet tekevät ja päästävät useimmin maaleja.

Fortaleza CEIF
TehdytPäästetyt
4
5
0-15
3
6
16-30
4
4
31-45
4
5
46-60
2
4
61-75
10
9
76-90

Vaarallisimmillaan minuuteilla 76-90 (10 goals). Päästää eniten välillä 76-90 (9). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): +1 - voittaa myöhäiset vaiheet.

Once Caldas
TehdytPäästetyt
9
1
0-15
2
5
16-30
7
6
31-45
4
5
46-60
7
6
61-75
13
8
76-90

Vaarallisimmillaan minuuteilla 76-90 (13 goals). Päästää eniten välillä 76-90 (8). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): +5 - voittaa myöhäiset vaiheet.

* Jaksot 31–45 ja 76–90 sisältävät lisäajan maalit.

Muut joukkueindikaattorit— mitä xG, tehokkuus ja vire kertovat?

Nykykauden päättyneiden otteluiden perusteella tehty vertailu maalipaikkojen laadusta, tuloksista ja trendeistä.

Otteluprofiili

2.61
Arvioidut maalit
hyökkäys vs. vastustajan puolustus
1.1 : 1.5
Arvioitu maalijakauma
koti : vieras
104%
Tahti vs. sarja
100 % = sarjan keskiarvo
73%
Molemmat joukkueet tekivät maalin (BTTS)
molempien joukkueiden kausikeskiarvo
+54%
Derbyvaikutus
H2H-maalit vs. tyypilliset ottelut
70%
BTTS-arvio
molempien joukkueiden maalintekotiheyden perusteella
2%
0–0-riski
noin yksi 50 ottelusta
2-3
Yleisin maalimäärä
hyökkäys vs. puolustus molemmilla puolilla

Fortaleza CEIF

Nett xG -tasapaino
Luotujen ja sallittujen maalipaikkojen laadun ero ottelua kohden.
-0.01
Tulokset verrattuna xG:hen
Toteutuneen maalieron ja xG:n ehdottaman maalieron välinen ero.
-0.23
Pisteet verrattuna peliesitykseen
Kerättyjen pisteiden vertailu joukkueen maalieron perusteella odotettuihin pisteisiin.
-2.1 pist.
Viimeistelytehokkuus
Muutaako joukkue maalipaikat maaleiksi? Positiivinen arvo tarkoittaa, että maaleja syntyy enemmän kuin maalipaikkojen laatu ennustaa.
-0.16
Puolustustehokkuus
Pelastavatko puolustus tai maalivahti joukkueen? Positiivinen arvo tarkoittaa, että joukkue päästää vähemmän maaleja kuin sallitut paikat ennustavat.
-0.07
Hyökkäys vs. sarja
Kuinka paljon joukkue tekee maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon tässä roolissa. 120 % tarkoittaa 20 % yli keskiarvon.
72%
Puolustus vs. sarja
Kuinka paljon joukkue päästää maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon. 80 % tarkoittaa 20 % vähemmän päästettyjä maaleja.
133%
Vireen trendi
Vertaa viiden viimeisen ottelun pisteitä koko kauden keskiarvoon.
-0.12
Vahvempi toinen puoliaika?
Kuinka paljon enemmän joukkue tekee maaleja puoliajan jälkeen kuin ennen sitä.
+0.2
Myöhäiset maalit
37 prosenttia joukkueen maaleista syntyy minuuteilla 76–90. Vertailun vuoksi 15 prosenttia syntyy ensimmäisten 15 minuutin aikana.
37%

Once Caldas

Nett xG -tasapaino
Luotujen ja sallittujen maalipaikkojen laadun ero ottelua kohden.
+0.19
Tulokset verrattuna xG:hen
Toteutuneen maalieron ja xG:n ehdottaman maalieron välinen ero.
+0.24
Pisteet verrattuna peliesitykseen
Kerättyjen pisteiden vertailu joukkueen maalieron perusteella odotettuihin pisteisiin.
-10.5 pist.
Viimeistelytehokkuus
Muutaako joukkue maalipaikat maaleiksi? Positiivinen arvo tarkoittaa, että maaleja syntyy enemmän kuin maalipaikkojen laatu ennustaa.
0.00
Puolustustehokkuus
Pelastavatko puolustus tai maalivahti joukkueen? Positiivinen arvo tarkoittaa, että joukkue päästää vähemmän maaleja kuin sallitut paikat ennustavat.
+0.24
Hyökkäys vs. sarja
Kuinka paljon joukkue tekee maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon tässä roolissa. 120 % tarkoittaa 20 % yli keskiarvon.
164%
Puolustus vs. sarja
Kuinka paljon joukkue päästää maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon. 80 % tarkoittaa 20 % vähemmän päästettyjä maaleja.
79%
Vireen trendi
Vertaa viiden viimeisen ottelun pisteitä koko kauden keskiarvoon.
-0.34
Vahvempi toinen puoliaika?
Kuinka paljon enemmän joukkue tekee maaleja puoliajan jälkeen kuin ennen sitä.
+0.2
Myöhäiset maalit
31 prosenttia joukkueen maaleista syntyy minuuteilla 76–90. Vertailun vuoksi 21 prosenttia syntyy ensimmäisten 15 minuutin aikana.
31%

* Arvioitu maalimäärä ja -jakauma, BTTS-arvio, 0–0-riski ja maalimäärä perustuvat molempien joukkueiden julkisiin kausikeskiarvoihin ja -frekvensseihin. Tämä on tilastollinen otteluprofiili, ei yksityisen mallin ennuste tai vetovihje. Muut indikaattorit kuvaavat kauden päättyneitä otteluita.

Sarjakonteksti— onko kyseessä runsasmaalisesti sarja?

Miten joukkueet vertautuvat Categoria Primera A:n keskiarvoihin.

Joukkueet vs. sarja

Fortaleza CEIFLigaOnce Caldas
Ottelun maalikeskiarvo▼ 2.402.50▲ 2.81
Molemmat joukkueet tekivät maalin▲ 68%53%▲ 77%
Vähintään 3 maalia (Over 2.5)▼ 44%46%• 46%
Clean sheetit▼ 24%27%▼ 15%
Maali ennen puoliaikaa▲ 72%66%• 65%
Maali puoliajan jälkeen▲ 84%78%▼ 73%

^ vihreä = yli sarjan keskiarvon, ˇ punainen = alle sarjan keskiarvon. Tämä näyttää eron suunnan, ei joukkuearviota.

2.50
Maalien keskiarvo ottelua kohden
53%
Molemmat joukkueet tekivät maalin
46%
Vähintään 3 maalia (Over 2.5)
27%
Clean sheetit
1.51
Kotimaalit / ottelu
0.99
Vierasmaali / ottelu
+53%
Kotihyökkäyksen etu
+34%
Kotipuolustuksen etu
+23%
Kokonaiskotietu
Maalit 1. puoliajalla (koko sarja)
66%
1 maali
32%
2 maalia
10%
3 maalia
2%
4 maalia
Maalit 2. puoliajalla (koko sarja)
78%
1 maali
41%
2 maalia
15%
3 maalia
5%
4 maalia

Kokoonpanot ja pelaajatapahtumat

Vahvistetut avauskokoonpanot, vaihtopelaajat ja tähän otteluun kirjatut pelaajatapahtumat.

Ottelun tapahtumat

Maalit, kortit ja vaihdot aikajärjestyksessä.

  1. Fortaleza CEIFMaaliSebastián Navarro Otalora
  2. Fortaleza CEIFVaihtoKentälle: Edwin Santiago Cabezas RicoPois kentältä: Juan Camilo Castillo Andrade
  3. Once CaldasVaihtoKentälle: Mateo Zuleta GarcíaPois kentältä: Edwin Andrés Torres Palacios
  4. Fortaleza CEIFVaihtoKentälle: Jhonier Steven Salas AnguloPois kentältä: Teun Sebastián Ángel Wilke Braams
  5. Fortaleza CEIFKeltainen korttiSebastián Navarro Otalora
  6. Once CaldasKeltainen korttiAndrés Correa Valencia
  7. Fortaleza CEIFPunainen korttiJhon Jairo Solís Velez
  8. Once CaldasVaihtoKentälle: Juan Pablo Patiño PazPois kentältä: Andrés Correa Valencia
  9. Once CaldasVaihtoKentälle: Dayro Mauricio Moreno GalindoPois kentältä: Luis Felipe Gómez Miranda
  10. Once CaldasVaihtoKentälle: Helieyker Jose Guzman AlvisPois kentältä: Michael David Barrios Puerta
  11. Once CaldasVaihtoKentälle: Jader Andrés Quiñónez CaicedoPois kentältä: Jefry Arley Zapata Ramírez

Erotuomari ja valmentajat

Avaa kausiprofiilit ja vertaa ottelutilastoja, maaleja ja kurinpitotrendejä.

Keskinäiset ottelut

Viimeisimmät kohtaamiset (3): Fortaleza CEIF 1 - 0 - 2 Once Caldas. Maalien keskiarvo 4.00, molemmat joukkueet tekivät maalin 100% ottelua.

Once Caldas
4 : 2
Fortaleza CEIF
Fortaleza CEIF FC
2 : 1
Once Caldas SA
Once Caldas SA
2 : 1
Fortaleza CEIF FC

UKK

Mikä oli ottelun Fortaleza CEIF–Once Caldas tulos?

Sarjan Categoria Primera A ottelu päättyi Fortaleza CEIF 1:2 Once Caldas. Tältä sivulta löytyvät ottelun täydelliset tilastot, puoliaikakohtainen erittely ja keskinäiset ottelut.

Millaiset ovat joukkueiden Fortaleza CEIF ja Once Caldas keskinäiset tilastot?

3 viimeisessä keskinäisessä ottelussa Fortaleza CEIF voitti 1, Once Caldas voitti 2 ja 0 päättyi tasan. Näissä otteluissa tehtiin keskimäärin 4,00 maalia, ja molemmat joukkueet tekivät maalin 100 prosentissa otteluista.

Mitä maalitilastot kertovat ennen ottelua Fortaleza CEIF–Once Caldas?

Fortaleza CEIF tekee keskimäärin 1,08 maalia ottelua kohden ja Once Caldas 1,62. Sarjan Categoria Primera A keskiarvo on 2,50 maalia, ja Over 2.5 toteutuu 46 prosentissa otteluista. BTTS toteutuu 68 prosentissa joukkueen Fortaleza CEIF otteluista ja 77 prosentissa joukkueen Once Caldas otteluista.

Millainen on joukkueiden Fortaleza CEIF ja Once Caldas nykyvire?

Viiden viimeisen ottelun perusteella Fortaleza CEIF on saavuttanut 1 voittoa, 2 tasapeliä ja 2 tappiota (1,00 pistettä ottelua kohden). Once Caldas on saavuttanut 1 voittoa, 3 tasapeliä ja 1 tappiota (1,20 pistettä ottelua kohden).

Mistä löydän ottelun Fortaleza CEIF–Once Caldas vihjeen ja kattavan analyysin?

Ottelutilastot ovat täällä julkisesti saatavilla; kattava vedonlyöntianalyysi ja suositeltu vihje löytyvät NoFluffPicks-sovelluksesta.