Gateshead - Altrincham: ottelutilastot
Gateshead vs Altrincham: vire, maalit ja tärkeimmät tilastot
Mikä tämä ottelu on
Gateshead pelasi Altrincham-joukkuetta vastaan sarjassa National League (Englanti). Ottelu pelattiin 29. syyskuuta 2026. Pelipaikka: Gateshead International Stadium. Lopputulos: 0:1.
Nykyvire
Gateshead: 0-1-4, 0,20 pistettä ottelua kohden. Altrincham: 4-0-1, 2,40 pistettä ottelua kohden.
Maalitilastot
Gateshead tekee 0,60 maalia ja päästää 2,40 maalia ottelua kohden. Altrincham tekee 1,50 maalia ja päästää 1,50. Sarjan keskiarvo: 3,13 maalia.
BTTS ja Over/Under
BTTS: Gateshead 40 %, Altrincham 70 %. Over 2.5: Gateshead 60 %, Altrincham 80 %. Sarjataso: BTTS 65 %, Over 2.5 63 %.
xG, laukaukset ja pallonhallinta
xG ottelua kohden: Gateshead 1,03, Altrincham 1,30. Laukaukset ottelua kohden: Gateshead 6,4, Altrincham 9,1. Keskimääräinen pallonhallinta: Gateshead 42 %, Altrincham 52 %.
Ensimmäinen ja toinen puoliaika
Gateshead: johto puoliajalla 0 %, toisen puoliajan maalit 0,60. Altrincham: johto puoliajalla 30 %, toisen puoliajan maalit 0,60.
Maalit minuuteittain
Historiallisesti vahvin maalintekojakso on joukkueella Gateshead 76-90+ (3) ja joukkueella Altrincham 46-60 (4). Tämä on aiempien maalien jakauma, ei ennuste maalin syntyajasta.
Sarjan konteksti
National League: 3,13 maalia ottelua kohden, BTTS 65 %, Over 2.5 63 %.
Keskinäiset ottelut
Ennen tätä ottelua tietokannassa oli saatavilla 2 aiempaa keskinäistä ottelua: 0-0-2. Maalien keskiarvo 3,00, BTTS 50 %.
Arkistoitu ottelua edeltävä analyysi
Tämä analyysi laadittiin ennen ottelun alkua. Johtopäätökset perustuvat vain ennen ottelua saatavilla olleisiin tietoihin eivätkä sisällä lopputulosta tai ottelun jälkeisiä tilastoja.
Ottelun yleisanalyysi
Altrincham on sarjataulukossa 10. sijalla, kun taas Gateshead on vasta 23. sijalla. Ennen kaikkea vierasjoukkue on voittanut neljä viidestä viime ottelustaan ja hävinnyt vain kerran. Kotijoukkueen vire on erittäin heikko: viidestä viime ottelusta on kertynyt yksi piste, ja se on tehnyt 3 maalia sekä päästänyt peräti 14. Gateshead on päästänyt koko kauden aikana 20 maalia 9 ottelussa, ja kotikentällään se päästää keskimäärin 2 maalia ottelua kohden, kun vastustajan xG on 1,65 – tämä suosii tehokkaampia hyökkäyksiä. Altrincham on tehnyt yhdeksän maalia viidessä viime ottelussaan ja sen laukaisutehokkuus on parempi: 15 % Gatesheadin 12 %:a vastaan. Vieraissa tulokset ovat olleet ailahtelevia, mutta Altrinchamin nykyvire ja Gatesheadin selvät puolustusongelmat puoltavat Altrinchamin voittoa.
Katso tilastollinen yleiskatsausBTTS – tekevätkö molemmat joukkueet maalin?
BTTS-markkinan signaali on positiivinen, sillä Gatesheadin tähänastisista otteluista 100 %:ssa molemmat joukkueet ovat tehneet maalin ja Altrinchamin otteluista vastaava osuus on 60 %. Kummallakaan joukkueella ei ole ollut nollapelejä. Altrinchamin viidessä viime ottelussa BTTS toteutui peräti 100 %:ssa tapauksista: joukkue teki keskimäärin 1,8 maalia ja päästi 1,8 maalia, mikä suosii maalien vaihtoa. Gateshead on kuitenkin nykyvireessään hyökkäyssuuntaan epäluotettavampi: se on tehnyt vain 0,6 maalia ottelua kohden, vaikka xG on 0,91, joten BTTS Kyllä -skenaarion etu ei ole suuri. Isäntien puolustus on samalla erittäin heikko: viidessä viime ottelussa ne päästivät keskimäärin 2,8 maalia, ja päästettyjen maalien xG oli 1,86. Altrinchamin pitäisi pystyä hyödyntämään tätä haavoittuvuutta, mutta sen oma 1,8 päästetyn maalin keskiarvo sekä vastustajille sallittu 1,71:n xG antavat Gatesheadille realistisen mahdollisuuden tehdä vähintään yhden maalin.
Katso BTTS-tilastotOver/Under – maalianalyysi
Otteluprofiili viittaa noin 2.91 maaliin, sillä Gateshead on päästänyt viidessä viime ottelussaan keskimäärin 2.8 maalia, kun taas Altrincham on tehnyt kyseisellä jaksolla 1.8 maalia ottelua kohden. Kotijoukkue on kuitenkin hyökkäyspäässä tehottomampi: se on tehnyt viidessä viime ottelussaan vain 0.6 maalia ottelua kohden xG:n ollessa 0.91, mikä rajoittaa erittäin runsasmaalisen ottelun todennäköisyyttä. Vaikka yli 2.5 maalia on nähty 60 prosentissa Gatesheadin viidestä viime ottelusta ja kaikissa Altrinchamin viidessä ottelussa, 3.5 maalin raja on kauden aikana ylittynyt vain 25 prosentissa kotijoukkueen otteluista ja 20 prosentissa vierasjoukkueen otteluista. Lisäksi molemmilla joukkueilla alle 3.5 maalia on toteutunut 75 prosentissa ja 80 prosentissa otteluista, joten selkein etu on alle 3.5 maalin vedolla.
Katso Over/Under-tilastotHT/FT – puoliaika- ja lopputulosskenaario
Vaikka Gatesheadin voittoprosentti kotikentällä on tällä kaudella 75 % ja se kerää keskimäärin 2,25 pistettä ottelua kohden, sen tämänhetkinen vire on selvästi heikompi: viidestä viime ottelustaan se ei ole voittanut yhtäkään, on tehnyt vain 0,6 maalia ottelua kohden ja päästänyt 2,8. Isännät eivät tehneet näissä otteluissa maaliakaan ennen taukoa ja olivat 45 minuutin jälkeen tappiolla 60 %:ssa otteluista, kun taas Altrincham teki ensimmäisellä puoliajalla keskimäärin 1,0 maalia. Vieraat ovat voittaneet 4 viidestä viime ottelustaan ja tehneet keskimäärin 1,8 maalia, mikä erottuu selvästi Gatesheadin samana ajanjaksona keräämästä yhdestä pisteestä. Altrinchamin toisten puoliaikojen saldo on myös suotuisampi: se on voittanut 60 % toisista puoliajoista ja tehnyt keskimäärin 0,8 maalia päästäen niitä 0,6. Todennäköisin skenaario on näin ollen se, että vieraat siirtyvät johtoon ennen taukoa ja pitävät johtonsa loppuun asti.
Katso ensimmäisen ja toisen puoliajan tilastotPuoliskoittain
Ottelutilastot
Otteluennakko— mitä kauden luvut kertovat?
Tämä joukkueprofiili perustuu kauden tietoihin ja vireeseen. Ottelun kulkutilastot näytetään vasta ottelun päätyttyä.
Joukkueiden tilastot— kumpi on tehokkaampi?
Molempien joukkueiden hyökkäyksen ja puolustuksen vertailu kuluvalla kaudella.
Laukausten laatu
| Gateshead | Altrincham | |
|---|---|---|
| Tarkkuus (laukaukset maalia kohti) | 45% | 45% |
| Paikkojen laatu (xG/laukaus) | 0.16 | 0.14 |
| Viimeistely (maalit laukausta kohti maalia) | 0.21 | 0.37 |
Noin 0,08:n xG/laukaus tarkoittaa yleensä kaukolaukauksia; 0,15 tai enemmän yleensä boksipaikkoja. Tyyliluokitus perustuu pallonhallintaan, laukausten määrään ja tehokkuuteen.
* xG (odotetut maalit) kertoo, kuinka monta maalia joukkueen pitäisi tehdä paikoistaan. Jos toteutuneet maalit ylittävät xG:n, viimeistely on keskimääräistä parempaa; jos ne alittavat xG:n, paikkoja hukataan.
Joukkueen vire— kumpi on paremmassa vireessä?
Viisi viimeistä ottelua ja kauden tilasto kokonaisuutena sekä koti- ja vierasotteluissa.
Altrincham on 1100 % parempi kategoriassa viiden viimeisen ottelun vire.
0.2 pistettä / ottelu - Gateshead · 2.4 pistettä / ottelu - Altrincham
Maalit— miten joukkueet tekevät ja päästävät maaleja?
Molempien joukkueiden tekemien ja päästämien maalien määrät sekä Clean sheetien ja maaleitta jäämisen yleisyys.
Altrincham on 150 % parempi kategoriassa tehdyt maalit ottelua kohden.
0.6 maalia / ottelu - Gateshead · 1.5 maalia / ottelu - Altrincham
Altrincham on 60 % parempi kategoriassa päästetyt maalit ottelua kohden.
2.4 maalia / ottelu - Gateshead · 1.5 maalia / ottelu - Altrincham
Gateshead tekee maalin 50 prosentissa otteluista (5 / 10 ottelua), kun taas Altrincham pitää maalinsa puhtaana 10 prosentissa (1 / 10 ottelua).
Altrincham tekee maalin 80 prosentissa otteluista (8 / 10 ottelua), kun taas Gateshead pitää maalinsa puhtaana 10 prosentissa (1 / 10 ottelua).
Kuinka usein tehdään vähintään...
Kuinka usein päästetään vähintään...
* Tilastot sisältävät molempien joukkueiden koti- ja vierasottelut kuluvalla kaudella.
Molemmat joukkueet tekivät maalin (BTTS)— kuinka usein molemmat joukkueet tekevät maalin?
Kuinka usein molempien joukkueiden otteluissa tehdään maaleja kummallekin puolelle verrattuna sarjan keskiarvoon.
Maalikuviot
BTTS ja maalimäärä
Maalimäärä (Over/Under)— kuinka usein näissä otteluissa ylitetään maalirajat?
Kuinka usein joukkueiden otteluissa ylitetään maalirajat koko ottelussa ja kummallakin puoliskolla.
Koko ottelu – joukkuevertailu (Over)
Over / Under - Gateshead
Over / Under - Altrincham
1. puoliaika
2. puoliaika
Ottelun puoliskot— milloin joukkueet tekevät useammin maaleja?
Miten joukkueet jakavat suorituksensa ensimmäisen ja toisen puoliajan välillä: maalit, pisteet, nollapelit ja puoliaikatilanne.
Altrincham on 250 % parempi kategoriassa ensimmäisen puoliajan vire (puoliaikapisteet).
0.4 pistettä / ottelu - Gateshead · 1.4 pistettä / ottelu - Altrincham
Ennen puoliaikaa (1. puoliaika)
Puoliajan jälkeen (2. puoliaika)
Gateshead — toisen puoliajan tulokset
Puolustus pysyy vakaana koko ottelun ajan.
Altrincham — toisen puoliajan tulokset
Johtaa puoliajalla 30 prosentissa otteluista ja voittaa 60 prosentissa. Voittaa myös otteluita ilman johtoasemaa puoliajalla.
Puolustus pysyy vakaana koko ottelun ajan.
| 1. puoliaika | 2. puoliaika | |
|---|---|---|
| Pisteet ottelua kohden | 0.20 | 1.00 |
| Tehdyt maalit / ottelu | 0.0 | 0.4 |
| Päästetyt maalit / ottelu | 2.0 | 1.2 |
| Ottelun maalikeskiarvo | 2.0 | 1.6 |
| 1 maali | 80% | 80% |
| 2 maalia | 40% | 60% |
| 3 maalia | 20% | 20% |
| Nollapeli | 20% | 40% |
| Ei maalia | 100% | 60% |
| Maaliero | -10 | -4 |
| 1. puoliaika | 2. puoliaika | |
|---|---|---|
| Pisteet ottelua kohden | 1.60 | 2.00 |
| Tehdyt maalit / ottelu | 1.2 | 0.8 |
| Päästetyt maalit / ottelu | 1.2 | 0.4 |
| Ottelun maalikeskiarvo | 2.4 | 1.2 |
| 1 maali | 100% | 80% |
| 2 maalia | 80% | 40% |
| 3 maalia | 40% | 0% |
| Nollapeli | 20% | 80% |
| Ei maalia | 0% | 40% |
| Maaliero | 0 | +2 |
* Taulukoiden värit kuvaavat tapahtumien yleisyyttä: vihreä on yleinen, keltainen kohtalainen ja punainen harvinainen. Kyse on yleisyydestä, ei joukkuearviosta.
Maalit minuuteittain— milloin maaleja syntyy?
Ottelun vaiheet, joissa molemmat joukkueet tekevät ja päästävät useimmin maaleja.
Vaarallisimmillaan minuuteilla 76-90 (3 goals). Päästää eniten välillä 76-90 (7). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): -4 - myöhäiset vaiheet ovat heikkous.
Vaarallisimmillaan minuuteilla 46-60 (4 goals). Päästää eniten välillä 31-45 (4). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): 0.
* Jaksot 31–45 ja 76–90 sisältävät lisäajan maalit.
Muut joukkueindikaattorit— mitä xG, tehokkuus ja vire kertovat?
Nykykauden päättyneiden otteluiden perusteella tehty vertailu maalipaikkojen laadusta, tuloksista ja trendeistä.
Otteluprofiili
Gateshead
Altrincham
* Arvioitu maalimäärä ja -jakauma, BTTS-arvio, 0–0-riski ja maalimäärä perustuvat molempien joukkueiden julkisiin kausikeskiarvoihin ja -frekvensseihin. Tämä on tilastollinen otteluprofiili, ei yksityisen mallin ennuste tai vetovihje. Muut indikaattorit kuvaavat kauden päättyneitä otteluita.
Sarjakonteksti— onko kyseessä runsasmaalisesti sarja?
Miten joukkueet vertautuvat National League:n keskiarvoihin.
Joukkueet vs. sarja
| Gateshead | Liga | Altrincham | |
|---|---|---|---|
| Ottelun maalikeskiarvo | ▼ 3.00 | 3.13 | ▼ 3.00 |
| Molemmat joukkueet tekivät maalin | ▼ 40% | 65% | ▲ 70% |
| Vähintään 3 maalia (Over 2.5) | ▼ 60% | 63% | ▲ 80% |
| Clean sheetit | ▼ 10% | 18% | ▼ 10% |
| Maali ennen puoliaikaa | ▼ 60% | 72% | ▲ 80% |
| Maali puoliajan jälkeen | ▲ 90% | 88% | ▼ 80% |
^ vihreä = yli sarjan keskiarvon, ˇ punainen = alle sarjan keskiarvon. Tämä näyttää eron suunnan, ei joukkuearviota.
Kokoonpanot ja pelaajatapahtumat
Vahvistetut avauskokoonpanot, vaihtopelaajat ja tähän otteluun kirjatut pelaajatapahtumat.
Kotijoukkue
Avauskokoonpano
Vierasjoukkue
Avauskokoonpano
Vaihtopelaajat
Ottelun tapahtumat
Maalit, kortit ja vaihdot aikajärjestyksessä.
Erotuomari ja valmentajat
Avaa kausiprofiilit ja vertaa ottelutilastoja, maaleja ja kurinpitotrendejä.
Keskinäiset ottelut
Viimeisimmät kohtaamiset (2): Gateshead 0 - 0 - 2 Altrincham. Maalien keskiarvo 3.00, molemmat joukkueet tekivät maalin 50% ottelua.
UKK
Mikä oli ottelun Gateshead–Altrincham tulos?
Sarjan National League ottelu päättyi Gateshead 0:1 Altrincham. Tältä sivulta löytyvät ottelun täydelliset tilastot, puoliaikakohtainen erittely ja keskinäiset ottelut.
Millaiset ovat joukkueiden Gateshead ja Altrincham keskinäiset tilastot?
2 viimeisessä keskinäisessä ottelussa Gateshead voitti 0, Altrincham voitti 2 ja 0 päättyi tasan. Näissä otteluissa tehtiin keskimäärin 3,00 maalia, ja molemmat joukkueet tekivät maalin 50 prosentissa otteluista.
Mitä maalitilastot kertovat ennen ottelua Gateshead–Altrincham?
Gateshead tekee keskimäärin 0,60 maalia ottelua kohden ja Altrincham 1,50. Sarjan National League keskiarvo on 3,13 maalia, ja Over 2.5 toteutuu 63 prosentissa otteluista. BTTS toteutuu 40 prosentissa joukkueen Gateshead otteluista ja 70 prosentissa joukkueen Altrincham otteluista.
Millainen on joukkueiden Gateshead ja Altrincham nykyvire?
Viiden viimeisen ottelun perusteella Gateshead on saavuttanut 0 voittoa, 1 tasapeliä ja 4 tappiota (0,20 pistettä ottelua kohden). Altrincham on saavuttanut 4 voittoa, 0 tasapeliä ja 1 tappiota (2,40 pistettä ottelua kohden).
Mistä löydän ottelun Gateshead–Altrincham vihjeen ja kattavan analyysin?
Ottelutilastot ovat täällä julkisesti saatavilla; kattava vedonlyöntianalyysi ja suositeltu vihje löytyvät NoFluffPicks-sovelluksesta.


