Argentiina - Prim B NacionalEstadio Malvinas ArgentinasTiedot päivitetty 16. lokakuuta 2026

Godoy Cruz - Los Andes: ottelutilastot

Godoy Cruz-logo
Godoy Cruz
2 : 1puoliaika 0:0
Los Andes-logo
Los Andes

Godoy Cruz vs Los Andes: vire, maalit ja tärkeimmät tilastot

Mikä tämä ottelu on

Godoy Cruz pelasi Los Andes-joukkuetta vastaan sarjassa Prim B Nacional (Argentiina). Ottelu pelattiin 4. lokakuuta 2026. Pelipaikka: Estadio Malvinas Argentinas. Lopputulos: 2:1.

Nykyvire

Godoy Cruz: 4-1-0, 2,60 pistettä ottelua kohden. Los Andes: 1-3-1, 1,20 pistettä ottelua kohden.

Maalitilastot

Godoy Cruz tekee 1,26 maalia ja päästää 0,90 maalia ottelua kohden. Los Andes tekee 0,77 maalia ja päästää 0,68. Sarjan keskiarvo: 1,94 maalia.

BTTS ja Over/Under

BTTS: Godoy Cruz 45 %, Los Andes 26 %. Over 2.5: Godoy Cruz 45 %, Los Andes 23 %. Sarjataso: BTTS 39 %, Over 2.5 33 %.

xG, laukaukset ja pallonhallinta

xG ottelua kohden: Godoy Cruz 1,52, Los Andes 1,43. Laukaukset ottelua kohden: Godoy Cruz 11,5, Los Andes 10,5. Keskimääräinen pallonhallinta: Godoy Cruz 57 %, Los Andes 53 %.

Ensimmäinen ja toinen puoliaika

Godoy Cruz: johto puoliajalla 42 %, toisen puoliajan maalit 0,48. Los Andes: johto puoliajalla 26 %, toisen puoliajan maalit 0,45.

Maalit minuuteittain

Historiallisesti vahvin maalintekojakso on joukkueella Godoy Cruz 31-45+ (9) ja joukkueella Los Andes 46-60 (8). Tämä on aiempien maalien jakauma, ei ennuste maalin syntyajasta.

Sarjan konteksti

Prim B Nacional: 1,94 maalia ottelua kohden, BTTS 39 %, Over 2.5 33 %.

Keskinäiset ottelut

Ennen tätä ottelua tietokannassa oli saatavilla 1 aiempaa keskinäistä ottelua: 0-0-1. Maalien keskiarvo 1,00, BTTS 0 %.

Arkistoitu ottelua edeltävä analyysi

Tämä analyysi laadittiin ennen ottelun alkua. Johtopäätökset perustuvat vain ennen ottelua saatavilla olleisiin tietoihin eivätkä sisällä lopputulosta tai ottelun jälkeisiä tilastoja.

Ottelun yleisanalyysi

Godoy Cruz on voittanut 4 viimeisestä 5 ottelustaan ja tehnyt niissä 11 maalia, kun taas Los Andes on saavuttanut vain 1 voiton ja tehnyt 4 maalia. Kotikentällään isännät voittavat 67 % otteluistaan ja tekevät keskimäärin 1,67 maalia, kun taas vierasjoukkue voittaa vieraissa 27 % otteluistaan ja tekee keskimäärin 0,73 maalia. Godoy Cruzin etu näkyy myös maalipaikkojen laadussa: sen kotipelien xG on 1,79, kun taas Los Andesin xGA vierasotteluissa on 1,62. Vierasjoukkueen puolustus pystyy rajoittamaan päästetyt maalit 0,87:ään vierasottelua kohden, mikä pitää tasapelin mahdollisena, mutta Los Andes jää maaleitta 53 %:ssa tällaisista otteluista. Kun isännät päästävät kotikentällään keskimäärin 0,67 maalia, todennäköisin lopputulos on Godoy Cruzin voitto.

Katso tilastollinen yleiskatsaus
BTTS – tekevätkö molemmat joukkueet maalin?

BTTS ei -veto perustuu ennen kaikkea kauden prosenttilukuihin: molemmat joukkueet tekivät maalin 31 prosentissa Godoy Cruzin otteluista ja vain 20 prosentissa Los Andesin otteluista. Vieraat tekevät keskimäärin 0,73 maalia ottelua kohden, eivätkä ole onnistuneet maalinteossa 53 prosentissa otteluistaan. Kotijoukkue puolestaan on pitänyt maalinsa puhtaana 56 prosentissa otteluistaan ja päästänyt keskimäärin 0,50 maalia. Myöskään Godoy Cruz ei ole tehnyt maalia 50 prosentissa otteluistaan, joten on täysin mahdollista, että jompikumpi joukkue jää maaleitta. Viidessä viime ottelussaan molemmat joukkueet ovat kyllä saaneet BTTS-merkinnän kolmesti, mutta Los Andes on tehnyt tuona aikana vain 4 maalia kotijoukkueen 11 maaliin verrattuna. Tuoreemmat tulokset kasvattavat molempien joukkueiden maalinteon todennäköisyyttä, mutta koko kauden tehot ja Godoy Cruzin puolustuspeli puhuvat vahvemmin sen puolesta, että vähintään yksi joukkue jää maaleitta.

Katso BTTS-tilastot
Over/Under – maalianalyysi

Vahvin signaali liittyy alle 3,5 maaliin: tämä raja ei ylittynyt yhdessäkään tarkastelluista Los Andesin otteluista ja vain 6 %:ssa Godoy Cruzin otteluista. Kotijoukkue päästää keskimäärin 0,50 maalia ottelua kohden ja pitää nollan 56 %:ssa otteluista, kun taas vierasjoukkue tekee keskimäärin 0,73 maalia. Varovaisuutta puoltaa myös liigan 1,93 maalin keskiarvo sekä se, että yli 2,5 maalia nähdään vain 19 %:ssa Godoy Cruzin ja 27 %:ssa Los Andesin otteluista. Kotijoukkueen viidessä viime ottelussa on kuitenkin nähty keskimäärin 2,2 tehtyä maalia, ja 80 % otteluista on päättynyt vähintään kolmeen maaliin, joten 2,5:n linja antaa heikomman signaalin kuin 3,5. Ennuste yhteensä 2,22 maalista ottaa tämän hyökkäyspelin piristymisen huomioon, mutta tukee silti selvästi alle 3,5 maalin valintaa.

Katso Over/Under-tilastot
HT/FT – puoliaika- ja lopputulosskenaario

Godoy Cruz johti puoliajalla 4:ssä viimeisestä 5 ottelustaan ja voitti niistä 4, kun taas Los Andes oli tauolla tappiolla 2 kertaa ja voitti vain 1 ottelun. Tänä aikana kotijoukkue teki ennen taukoa keskimäärin 1,2 maalia ottelua kohden, kun taas vieraat päästivät 0,8 maalia ja tekivät itse vain 0,2. Johtoaseman säilyttämistä puoltaa myös Godoy Cruzin viimeisten 5 ottelun 2,2 maalin keskiarvo verrattuna Los Andesin 0,8 maaliin sekä kauden aikana päästettyjen maalien keskiarvo: 0,5 vastaan 0,87. Tasapeli puoliajalla on edelleen varteenotettava vaihtoehto, sillä se on toteutunut kotijoukkueelle 63 %:ssa kauden otteluista. Kotijoukkueen tämänhetkinen tehokkuus ensimmäisellä puoliajalla tekee kuitenkin puoliajalla johtamisesta ja ottelun voittamisesta vahvimman yksittäisen skenaarion.

Katso ensimmäisen ja toisen puoliajan tilastot

Puoliskoittain

0 : 0
1. puoliaika
2 : 1
2. puoliaika

Ottelutilastot

62Pallonhallinta (%)38
Godoy CruzLos Andes
15Laukaukset6
Godoy CruzLos Andes
5Laukaukset maalia kohti1
Godoy CruzLos Andes
2.04xG0.97
Godoy CruzLos Andes
6Kulmapotkut3
Godoy CruzLos Andes
101Vaaralliset hyökkäykset71
Godoy CruzLos Andes
11Rikkeet4
Godoy CruzLos Andes
1Kortit2
Godoy CruzLos Andes

Otteluennakko— mitä kauden luvut kertovat?

Tämä joukkueprofiili perustuu kauden tietoihin ja vireeseen. Ottelun kulkutilastot näytetään vasta ottelun päätyttyä.

1.26Tehdyt maalit / ottelu0.77
Godoy CruzLos Andes
0.9Päästetyt maalit / ottelu0.68
Godoy CruzLos Andes
57%Keskimääräinen pallonhallinta53%
Godoy CruzLos Andes
3.97Laukaukset maalia kohti / ottelu3.84
Godoy CruzLos Andes

Joukkueiden tilastot— kumpi on tehokkaampi?

Molempien joukkueiden hyökkäyksen ja puolustuksen vertailu kuluvalla kaudella.

11.48Laukaukset ottelua kohden10.52
Godoy CruzLos Andes
3.97Laukaukset maalia kohti3.84
Godoy CruzLos Andes
11%Laukausten tehokkuus7.4%
Godoy CruzLos Andes
57%Pallonhallinta53%
Godoy CruzLos Andes
1.52Tehty xG1.43
Godoy CruzLos Andes
1.21Päästetty xG1.35
Godoy CruzLos Andes

Laukausten laatu

Godoy Cruz: TasapainoinenLos Andes: Tasapainoinen
Godoy CruzLos Andes
Tarkkuus (laukaukset maalia kohti)35%37%
Paikkojen laatu (xG/laukaus)0.130.14
Viimeistely (maalit laukausta kohti maalia)0.320.20

Noin 0,08:n xG/laukaus tarkoittaa yleensä kaukolaukauksia; 0,15 tai enemmän yleensä boksipaikkoja. Tyyliluokitus perustuu pallonhallintaan, laukausten määrään ja tehokkuuteen.

* xG (odotetut maalit) kertoo, kuinka monta maalia joukkueen pitäisi tehdä paikoistaan. Jos toteutuneet maalit ylittävät xG:n, viimeistely on keskimääräistä parempaa; jos ne alittavat xG:n, paikkoja hukataan.

Joukkueen vire— kumpi on paremmassa vireessä?

Viisi viimeistä ottelua ja kauden tilasto kokonaisuutena sekä koti- ja vierasotteluissa.

Godoy Cruz on 117 % parempi kategoriassa viiden viimeisen ottelun vire.

2.6 pistettä / ottelu - Godoy Cruz · 1.2 pistettä / ottelu - Los Andes

Godoy Cruz
WWWWD
Tappioton viidessä viimeisessä ottelussa
Kauden tulosjakauma
48% W23% D29% L
Kausi (V-T-H)
15-7-9
1.68 pistettä / ottelu · maaliero +11
Viimeiset 5 (V-T-H)
4-1-0
2.60 pistettä / ottelu
Saldo kotona (W-D-L)
10-3-2
Viimeiset 5 kotona
4-0-1
WWLWW
Viimeiset 5 ottelua – keskiarvot
Tehdyt maalit: 2.2Päästetyt maalit: 0.8xG: 1.56Vastustajan xG: 1.31BTTS: 60%Over 2.5: 80%
Los Andes
DDDLW
Kauden tulosjakauma
29% W42% D29% L
Kausi (V-T-H)
9-13-9
1.29 pistettä / ottelu · maaliero +3
Viimeiset 5 (V-T-H)
1-3-1
1.20 pistettä / ottelu
Saldo vieraissa (W-D-L)
4-5-6
Viimeiset 5 vieraissa
0-2-3
LLDDL
Viimeiset 5 ottelua – keskiarvot
Tehdyt maalit: 0.8Päästetyt maalit: 1.2xG: 1.12Vastustajan xG: 1.21BTTS: 60%Over 2.5: 40%

Maalit— miten joukkueet tekevät ja päästävät maaleja?

Molempien joukkueiden tekemien ja päästämien maalien määrät sekä Clean sheetien ja maaleitta jäämisen yleisyys.

Godoy Cruz on 64 % parempi kategoriassa tehdyt maalit ottelua kohden.

1.26 maalia / ottelu - Godoy Cruz · 0.77 maalia / ottelu - Los Andes

Los Andes on 32 % parempi kategoriassa päästetyt maalit ottelua kohden.

0.9 maalia / ottelu - Godoy Cruz · 0.68 maalia / ottelu - Los Andes

Godoy Cruz:n maalintekoprofiili: vaihteleva

Godoy Cruz tekee maalin 68 prosentissa otteluista (21 / 31 ottelua), kun taas Los Andes pitää maalinsa puhtaana 52 prosentissa (16 / 31 ottelua).

Los Andes:n maalintekoprofiili: vaihteleva

Los Andes tekee maalin 48 prosentissa otteluista (15 / 31 ottelua), kun taas Godoy Cruz pitää maalinsa puhtaana 32 prosentissa (10 / 31 ottelua).

39Tehdyt maalit (kausi)24
Godoy CruzLos Andes
28Päästetyt maalit (kausi)21
Godoy CruzLos Andes
2.16Ottelun maalikeskiarvo1.45
Godoy CruzLos Andes
11Tehdyt maalit (viimeiset 5)4
Godoy CruzLos Andes
4Päästetyt maalit (viimeiset 5)6
Godoy CruzLos Andes

Kuinka usein tehdään vähintään...

68%1 maali48%
Godoy CruzLos Andes
45%2 maalia23%
Godoy CruzLos Andes
10%3 maalia6%
Godoy CruzLos Andes
3%4 maalia0%
Godoy CruzLos Andes

Kuinka usein päästetään vähintään...

68%1 maali48%
Godoy CruzLos Andes
19%2 maalia13%
Godoy CruzLos Andes
3%3 maalia6%
Godoy CruzLos Andes
0%4 maalia0%
Godoy CruzLos Andes

* Tilastot sisältävät molempien joukkueiden koti- ja vierasottelut kuluvalla kaudella.

Molemmat joukkueet tekivät maalin (BTTS)— kuinka usein molemmat joukkueet tekevät maalin?

Kuinka usein molempien joukkueiden otteluissa tehdään maaleja kummallekin puolelle verrattuna sarjan keskiarvoon.

Maalikuviot

19%BTTS puoliajalla3%
Godoy CruzLos Andes
0%BTTS molemmilla puoliskoilla0%
Godoy CruzLos Andes
19%Maali molemmilla puoliskoilla16%
Godoy CruzLos Andes

BTTS ja maalimäärä

39%Vähintään 3 maalia ja BTTS13%
Godoy CruzLos Andes
6%Vähintään 3 maalia ilman BTTS:ää10%
Godoy CruzLos Andes
60%BTTS – viimeiset 560%
Godoy CruzLos Andes

Maalimäärä (Over/Under)— kuinka usein näissä otteluissa ylitetään maalirajat?

Kuinka usein joukkueiden otteluissa ylitetään maalirajat koko ottelussa ja kummallakin puoliskolla.

1. puoliaika

68%Vähintään 1 maali ennen puoliaikaa52%
Godoy CruzLos Andes
35%Vähintään 2 maalia ennen puoliaikaa10%
Godoy CruzLos Andes
13%Vähintään 3 maalia ennen puoliaikaa6%
Godoy CruzLos Andes

2. puoliaika

77%Vähintään 1 maali puoliajan jälkeen55%
Godoy CruzLos Andes
19%Vähintään 2 maalia puoliajan jälkeen19%
Godoy CruzLos Andes
3%Vähintään 3 maalia puoliajan jälkeen3%
Godoy CruzLos Andes

Ottelun puoliskot— milloin joukkueet tekevät useammin maaleja?

Miten joukkueet jakavat suorituksensa ensimmäisen ja toisen puoliajan välillä: maalit, pisteet, nollapelit ja puoliaikatilanne.

Godoy Cruz on 31 % parempi kategoriassa ensimmäisen puoliajan vire (puoliaikapisteet).

1.65 pistettä / ottelu - Godoy Cruz · 1.26 pistettä / ottelu - Los Andes

Godoy Cruz — puoliaikatilanne
42% johdossa39% tasatilanteessa19% häviöllä
Los Andes — puoliaikatilanne
26% johdossa48% tasatilanteessa26% häviöllä

Ennen puoliaikaa (1. puoliaika)

1.65Pisteet ottelua kohden (1. puoliaika)1.26
Godoy CruzLos Andes
0.77Tehdyt maalit (1. puoliaika)0.32
Godoy CruzLos Andes
0.39Päästetyt maalit (1. puoliaika)0.35
Godoy CruzLos Andes
1.16Maalien keskiarvo (1. puoliaika)0.68
Godoy CruzLos Andes
65%Nollapeli ennen puoliaikaa74%
Godoy CruzLos Andes
48%Ei maalia ennen puoliaikaa71%
Godoy CruzLos Andes

Puoliajan jälkeen (2. puoliaika)

1.19Pisteet ottelua kohden (2. puoliaika)1.39
Godoy CruzLos Andes
0.48Tehdyt maalit (2. puoliaika)0.45
Godoy CruzLos Andes
0.52Päästetyt maalit (2. puoliaika)0.32
Godoy CruzLos Andes
1Maalien keskiarvo (2. puoliaika)0.77
Godoy CruzLos Andes
55%Nollapeli puoliajan jälkeen71%
Godoy CruzLos Andes
65%Ei maalia puoliajan jälkeen65%
Godoy CruzLos Andes

Godoy Cruz — toisen puoliajan tulokset

32% W23% D45% L
51
Puoliaikapisteet
24
Puoliajan maalit
+12
Maaliero (1. puoliaika)
37
Toisen puoliajan pisteet
-1
Maaliero (2. puoliaika)
1.65
PPG ennen puoliaikaa
Johdon pitäminen114%

Johtaa puoliajalla 42 prosentissa otteluista ja voittaa 48 prosentissa. Voittaa myös otteluita ilman johtoasemaa puoliajalla.

Puolustus puoliajan jälkeen+0.1

Päästää 0.1 maalia enemmän ottelua kohden puoliajan jälkeen — puolustus heikkenee toisella puoliajalla.

Los Andes — toisen puoliajan tulokset

29% W52% D19% L
39
Puoliaikapisteet
10
Puoliajan maalit
-1
Maaliero (1. puoliaika)
43
Toisen puoliajan pisteet
+4
Maaliero (2. puoliaika)
1.26
PPG ennen puoliaikaa
Johdon pitäminen112%

Johtaa puoliajalla 26 prosentissa otteluista ja voittaa 29 prosentissa. Voittaa myös otteluita ilman johtoasemaa puoliajalla.

Puolustus puoliajan jälkeen-0.0

Puolustus pysyy vakaana koko ottelun ajan.

Godoy Cruz — viisi viimeistä ottelua puoliajoittain
1. puoliaika2. puoliaika
Pisteet ottelua kohden2.601.80
Tehdyt maalit / ottelu1.21.0
Päästetyt maalit / ottelu0.20.6
Ottelun maalikeskiarvo1.41.6
1 maali100%100%
2 maalia40%40%
3 maalia0%20%
Nollapeli80%60%
Ei maalia0%20%
Maaliero+5+2
Puoliaika: 80% johdossa - 20% tasatilanteessa - 0% häviöllä
2. puoliaika: 60% voitto - 0% tasatilanteessa - 40% tappio
BTTS puoliajalla (viimeiset 5): 20% - Puoliajan maalit yhteensä: 6
Los Andes — viisi viimeistä ottelua puoliajoittain
1. puoliaika2. puoliaika
Pisteet ottelua kohden1.001.20
Tehdyt maalit / ottelu0.20.6
Päästetyt maalit / ottelu0.80.4
Ottelun maalikeskiarvo1.01.0
1 maali60%60%
2 maalia20%40%
3 maalia20%0%
Nollapeli60%60%
Ei maalia80%60%
Maaliero-3+1
Puoliaika: 20% johdossa - 40% tasatilanteessa - 40% häviöllä
2. puoliaika: 20% voitto - 60% tasatilanteessa - 20% tappio
BTTS puoliajalla (viimeiset 5): 0% - Puoliajan maalit yhteensä: 1

* Taulukoiden värit kuvaavat tapahtumien yleisyyttä: vihreä on yleinen, keltainen kohtalainen ja punainen harvinainen. Kyse on yleisyydestä, ei joukkuearviosta.

Maalit minuuteittain— milloin maaleja syntyy?

Ottelun vaiheet, joissa molemmat joukkueet tekevät ja päästävät useimmin maaleja.

Godoy Cruz
TehdytPäästetyt
8
3
0-15
7
2
16-30
9
7
31-45
5
6
46-60
3
4
61-75
7
6
76-90

Vaarallisimmillaan minuuteilla 31-45 (9 goals). Päästää eniten välillä 31-45 (7). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): +1 - voittaa myöhäiset vaiheet.

Los Andes
TehdytPäästetyt
5
4
0-15
2
2
16-30
3
5
31-45
8
1
46-60
3
4
61-75
3
5
76-90

Vaarallisimmillaan minuuteilla 46-60 (8 goals). Päästää eniten välillä 31-45 (5). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): -2 - myöhäiset vaiheet ovat heikkous.

* Jaksot 31–45 ja 76–90 sisältävät lisäajan maalit.

Muut joukkueindikaattorit— mitä xG, tehokkuus ja vire kertovat?

Nykykauden päättyneiden otteluiden perusteella tehty vertailu maalipaikkojen laadusta, tuloksista ja trendeistä.

Otteluprofiili

1.80
Arvioidut maalit
hyökkäys vs. vastustajan puolustus
1.0 : 0.8
Arvioitu maalijakauma
koti : vieras
93%
Tahti vs. sarja
100 % = sarjan keskiarvo
36%
Molemmat joukkueet tekivät maalin (BTTS)
molempien joukkueiden kausikeskiarvo
-45%
Derbyvaikutus
H2H-maalit vs. tyypilliset ottelut
33%
BTTS-arvio
molempien joukkueiden maalintekotiheyden perusteella
17%
0–0-riski
noin yksi 6 ottelusta
0-1
Yleisin maalimäärä
hyökkäys vs. puolustus molemmilla puolilla

Godoy Cruz

Nett xG -tasapaino
Luotujen ja sallittujen maalipaikkojen laadun ero ottelua kohden.
+0.31
Tulokset verrattuna xG:hen
Toteutuneen maalieron ja xG:n ehdottaman maalieron välinen ero.
+0.05
Pisteet verrattuna peliesitykseen
Kerättyjen pisteiden vertailu joukkueen maalieron perusteella odotettuihin pisteisiin.
-9.4 pist.
Viimeistelytehokkuus
Muutaako joukkue maalipaikat maaleiksi? Positiivinen arvo tarkoittaa, että maaleja syntyy enemmän kuin maalipaikkojen laatu ennustaa.
-0.26
Puolustustehokkuus
Pelastavatko puolustus tai maalivahti joukkueen? Positiivinen arvo tarkoittaa, että joukkue päästää vähemmän maaleja kuin sallitut paikat ennustavat.
+0.31
Hyökkäys vs. sarja
Kuinka paljon joukkue tekee maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon tässä roolissa. 120 % tarkoittaa 20 % yli keskiarvon.
106%
Puolustus vs. sarja
Kuinka paljon joukkue päästää maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon. 80 % tarkoittaa 20 % vähemmän päästettyjä maaleja.
120%
Vireen trendi
Vertaa viiden viimeisen ottelun pisteitä koko kauden keskiarvoon.
+0.92
Vahvempi toinen puoliaika?
Kuinka paljon enemmän joukkue tekee maaleja puoliajan jälkeen kuin ennen sitä.
-0.3
Myöhäiset maalit
18 prosenttia joukkueen maaleista syntyy minuuteilla 76–90. Vertailun vuoksi 21 prosenttia syntyy ensimmäisten 15 minuutin aikana.
18%

Los Andes

Nett xG -tasapaino
Luotujen ja sallittujen maalipaikkojen laadun ero ottelua kohden.
+0.08
Tulokset verrattuna xG:hen
Toteutuneen maalieron ja xG:n ehdottaman maalieron välinen ero.
+0.01
Pisteet verrattuna peliesitykseen
Kerättyjen pisteiden vertailu joukkueen maalieron perusteella odotettuihin pisteisiin.
-12.7 pist.
Viimeistelytehokkuus
Muutaako joukkue maalipaikat maaleiksi? Positiivinen arvo tarkoittaa, että maaleja syntyy enemmän kuin maalipaikkojen laatu ennustaa.
-0.66
Puolustustehokkuus
Pelastavatko puolustus tai maalivahti joukkueen? Positiivinen arvo tarkoittaa, että joukkue päästää vähemmän maaleja kuin sallitut paikat ennustavat.
+0.67
Hyökkäys vs. sarja
Kuinka paljon joukkue tekee maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon tässä roolissa. 120 % tarkoittaa 20 % yli keskiarvon.
103%
Puolustus vs. sarja
Kuinka paljon joukkue päästää maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon. 80 % tarkoittaa 20 % vähemmän päästettyjä maaleja.
57%
Vireen trendi
Vertaa viiden viimeisen ottelun pisteitä koko kauden keskiarvoon.
-0.09
Vahvempi toinen puoliaika?
Kuinka paljon enemmän joukkue tekee maaleja puoliajan jälkeen kuin ennen sitä.
+0.1
Myöhäiset maalit
13 prosenttia joukkueen maaleista syntyy minuuteilla 76–90. Vertailun vuoksi 21 prosenttia syntyy ensimmäisten 15 minuutin aikana.
13%

* Arvioitu maalimäärä ja -jakauma, BTTS-arvio, 0–0-riski ja maalimäärä perustuvat molempien joukkueiden julkisiin kausikeskiarvoihin ja -frekvensseihin. Tämä on tilastollinen otteluprofiili, ei yksityisen mallin ennuste tai vetovihje. Muut indikaattorit kuvaavat kauden päättyneitä otteluita.

Sarjakonteksti— onko kyseessä runsasmaalisesti sarja?

Miten joukkueet vertautuvat Prim B Nacional:n keskiarvoihin.

Joukkueet vs. sarja

Godoy CruzLigaLos Andes
Ottelun maalikeskiarvo▲ 2.161.94▼ 1.45
Molemmat joukkueet tekivät maalin▲ 45%39%▼ 26%
Vähintään 3 maalia (Over 2.5)▲ 45%33%▼ 23%
Clean sheetit▼ 32%38%▲ 52%
Maali ennen puoliaikaa▲ 68%56%▼ 52%
Maali puoliajan jälkeen▲ 77%70%▼ 55%

^ vihreä = yli sarjan keskiarvon, ˇ punainen = alle sarjan keskiarvon. Tämä näyttää eron suunnan, ei joukkuearviota.

1.94
Maalien keskiarvo ottelua kohden
39%
Molemmat joukkueet tekivät maalin
33%
Vähintään 3 maalia (Over 2.5)
38%
Clean sheetit
1.19
Kotimaalit / ottelu
0.75
Vierasmaali / ottelu
+59%
Kotihyökkäyksen etu
+37%
Kotipuolustuksen etu
+26%
Kokonaiskotietu
Maalit 1. puoliajalla (koko sarja)
56%
1 maali
21%
2 maalia
5%
3 maalia
1%
4 maalia
Maalit 2. puoliajalla (koko sarja)
70%
1 maali
29%
2 maalia
9%
3 maalia
2%
4 maalia

Kokoonpanot ja pelaajatapahtumat

Vahvistetut avauskokoonpanot, vaihtopelaajat ja tähän otteluun kirjatut pelaajatapahtumat.

Ottelun tapahtumat

Maalit, kortit ja vaihdot aikajärjestyksessä.

  1. Los AndesKeltainen korttiFacundo Sebastián Villarreal
  2. Los AndesMaaliMario GaleanoMaalisyöttö: Mauricio Gabriel Asenjo
  3. Godoy CruzVaihtoKentälle: Rodrigo Nicolás FernándezPois kentältä: Gastón Ignacio Gil Romero
  4. Godoy CruzVaihtoKentälle: Axel RodríguezPois kentältä: Facundo Benjamín Schamine
  5. Los AndesVaihtoKentälle: Alexis Lautaro GonzálezPois kentältä: Alex Nahuel Valdez Chamorro
  6. Los AndesVaihtoKentälle: Aaron Hernán SandovalPois kentältä: Facundo Sebastián Villarreal
  7. Los AndesVaihtoKentälle: Matías Tomás GonzálezPois kentältä: Mario Galeano
  8. Los AndesKeltainen korttiMauricio Gabriel Asenjo
  9. Godoy CruzMaaliAxel Rodríguez
  10. Godoy CruzMaaliMartín Pino
  11. Godoy CruzKeltainen korttiMartín Pino

Erotuomari ja valmentajat

Avaa kausiprofiilit ja vertaa ottelutilastoja, maaleja ja kurinpitotrendejä.

Keskinäiset ottelut

Edellinen kohtaaminen: Godoy Cruz 0 - 0 - 1 Los Andes. Maalien keskiarvo 1.00, molemmat joukkueet tekivät maalin 0% ottelua.

UKK

Mikä oli ottelun Godoy Cruz–Los Andes tulos?

Sarjan Prim B Nacional ottelu päättyi Godoy Cruz 2:1 Los Andes. Tältä sivulta löytyvät ottelun täydelliset tilastot, puoliaikakohtainen erittely ja keskinäiset ottelut.

Mitä maalitilastot kertovat ennen ottelua Godoy Cruz–Los Andes?

Godoy Cruz tekee keskimäärin 1,26 maalia ottelua kohden ja Los Andes 0,77. Sarjan Prim B Nacional keskiarvo on 1,94 maalia, ja Over 2.5 toteutuu 33 prosentissa otteluista. BTTS toteutuu 45 prosentissa joukkueen Godoy Cruz otteluista ja 26 prosentissa joukkueen Los Andes otteluista.

Millainen on joukkueiden Godoy Cruz ja Los Andes nykyvire?

Viiden viimeisen ottelun perusteella Godoy Cruz on saavuttanut 4 voittoa, 1 tasapeliä ja 0 tappiota (2,60 pistettä ottelua kohden). Los Andes on saavuttanut 1 voittoa, 3 tasapeliä ja 1 tappiota (1,20 pistettä ottelua kohden).

Mistä löydän ottelun Godoy Cruz–Los Andes vihjeen ja kattavan analyysin?

Tämä sivu selittää tilastolliset taustat: vireen, keskinäiset ottelut, maalit, BTTS:n ja Over/Underin. Vedonlyöntivihje, Value Bet ja kattavat perustelut ovat saatavilla NoFluffPicks-sovelluksessa.