Meksiko - Liga MXEstadio AKRONTiedot päivitetty 02. syyskuuta 2026

Guadalajara - Tijuana: ottelutilastot

Guadalajara-logo
Guadalajara
5 : 2puoliaika 3:0
Tijuana-logo
Tijuana

Guadalajara vs Tijuana: vire, maalit ja tärkeimmät tilastot

Mikä tämä ottelu on

Guadalajara pelasi Tijuana-joukkuetta vastaan sarjassa Liga MX (Meksiko). Ottelu pelattiin 22. elokuuta 2026. Pelipaikka: Estadio AKRON. Lopputulos: 5:2.

Nykyvire

Guadalajara: 2-1-1, 1,75 pistettä ottelua kohden. Tijuana: 3-1-0, 2,50 pistettä ottelua kohden.

Maalitilastot

Guadalajara tekee 0,75 maalia ja päästää 0,75 maalia ottelua kohden. Tijuana tekee 1,50 maalia ja päästää 0,50. Sarjan keskiarvo: 2,83 maalia.

BTTS ja Over/Under

BTTS: Guadalajara 25 %, Tijuana 50 %. Over 2.5: Guadalajara 0 %, Tijuana 50 %. Sarjataso: BTTS 57 %, Over 2.5 60 %.

xG, laukaukset ja pallonhallinta

xG ottelua kohden: Guadalajara 2,07, Tijuana 1,11. Laukaukset ottelua kohden: Guadalajara 17,8, Tijuana 10,5. Keskimääräinen pallonhallinta: Guadalajara 61 %, Tijuana 41 %.

Ensimmäinen ja toinen puoliaika

Guadalajara: johto puoliajalla 0 %, toisen puoliajan maalit 0,75. Tijuana: johto puoliajalla 25 %, toisen puoliajan maalit 1,00.

Maalit minuuteittain

Historiallisesti vahvin maalintekojakso on joukkueella Guadalajara 61-75 (2) ja joukkueella Tijuana 31-45+ (2). Tämä on aiempien maalien jakauma, ei ennuste maalin syntyajasta.

Sarjan konteksti

Liga MX: 2,83 maalia ottelua kohden, BTTS 57 %, Over 2.5 60 %.

Keskinäiset ottelut

Ennen tätä ottelua tietokannassa oli saatavilla 2 aiempaa keskinäistä ottelua: 0-2-0. Maalien keskiarvo 3,00, BTTS 50 %.

Arkistoitu ottelua edeltävä analyysi

Tämä analyysi laadittiin ennen ottelun alkua. Johtopäätökset perustuvat vain ennen ottelua saatavilla olleisiin tietoihin eivätkä sisällä lopputulosta tai ottelun jälkeisiä tilastoja.

Ottelun yleisanalyysi

Guadalajaralla on selvä etu maalipaikkojen luomisessa kotikentällään: se laukoo keskimäärin 17,5 kertaa ottelua kohden, joista 6 suuntautuu maalia kohti, ja sen xG on 2,05. Tijuana puolestaan yltää vierasotteluissa vain 6 laukaukseen, 1 maalia kohti suuntautuvaan laukaukseen ja 0,60:n xG-lukemaan. Kotijoukkue hallitsee myös pallonhallintaa (59 %–31 %), mikä antaa sille hyvät mahdollisuudet pitää vastustaja pitkään paineen alla. Tijuana ei ole tehnyt maaliakaan 100 %:ssa tähänastisista vierasotteluistaan, vaikka se onkin pitänyt niissä kaksi nollapeliä ja pelannut molemmat ottelut tasan. Vieraiden vire on selvästi heikentynyt: viidessä viime ottelussaan se on kerännyt 0,8 pistettä ottelua kohden ja päästänyt 7 maalia. Guadalajara on samalla ajanjaksolla saavuttanut 1,6 pistettä ottelua kohden ja sen maaliero on 5:4. Kotijoukkueen heikko viimeistely, sillä se tekee kotikentällään vain 0,5 maalia korkeasta xG:stä huolimatta, lisää tasapelin mahdollisuutta. Sen etu maalipaikkojen luomisessa on kuitenkin niin suuri, että se puoltaa kotijoukkueen voittoa.

Katso tilastollinen yleiskatsaus
BTTS – tekevätkö molemmat joukkueet maalin?

Vahvin signaali viittaa siihen, ettei Tijuana tee maalia: joukkue ei ole tehnyt tällä kaudella vielä maaliakaan, ja sen keskimääräinen xG on vain 0,60. Vieraat laukovat keskimäärin vain 6,0 kertaa ja saavat 1,0 laukausta maalia kohti ottelua kohden, kun taas heidän laukaisutehokkuutensa on 0 %. Tijuana on tehnyt viidessä viime ottelussaan keskimäärin 0,6 maalia, ja BTTS toteutui 40 %:ssa näistä otteluista, mikä on selvästi alle liigan 56 %:n keskiarvon. Guadalajaran BTTS-lukema on tällä kaudella kyllä 67 %, mutta viidessä viime ottelussaan se on päästänyt vain 0,8 maalia ottelua kohden, ja vastustajien xG on ollut 0,97. Kotijoukkueen pitäisi luoda riittävästi maalipaikkoja osumaansa varten, mutta Tijuanan rajallinen hyökkäyspotentiaali lisää todennäköisyyttä, että vähintään toinen joukkue jää ottelussa ilman maalia.

Katso BTTS-tilastot
Over/Under – maalianalyysi

Guadalajaralla on selvä hyökkäysetu: viidessä viime ottelussaan se loi keskimäärin 2,27 xG:tä, kun taas Tijuana päästi vastustajansa keskimäärin 1,55 xG:hen. Samalla kotijoukkueen toteutuneet tulokset olivat huomattavasti vaatimattomampia, sillä se teki keskimäärin 1,0 maalia ottelua kohden, ja vain 20 %:ssa viidestä viime ottelusta nähtiin vähintään 3 maalia. Tijuana teki tuona ajanjaksona vain 0,6 maalia ottelua kohden, kun taas Guadalajara päästi keskimäärin 0,8 maalia, mikä vähentää vieraiden suuren maalimäärän todennäköisyyttä. Ennuste 2,50 maalista viittaa otteluun, jossa 2–3 maalia on realistinen lopputulos, mutta neljän maalin raja vaatisi molemmilta joukkueilta selvästi viimeaikaista virettä parempaa viimeistelyä. Siksi vahvin signaali on alle 3,5 maalia.

Katso Over/Under-tilastot
HT/FT – puoliaika- ja lopputulosskenaario

Vahvin skenaario on tasapeli puoliajalla ja Guadalajaran voitto ottelun lopussa, sillä molemmat joukkueet olivat tasatilanteessa 45 minuutin jälkeen 60 %:ssa viidestä viime ottelustaan, ja kotijoukkue teki kyseisellä ajanjaksolla vain 0,2 maalia ennen taukoa. Tijuana päästi viidessä viime ottelussaan ennen taukoa keskimäärin 1,0 maalia ja teki itse vain 0,4 maalia, mikä heikentää sen mahdollisuuksia siirtyä johtoon. Toisella puoliajalla Guadalajara on selvästi vahvempi: se tekee keskimäärin 0,8 maalia ja päästää 0,2, ja se voitti toisen puoliajan 60 %:ssa viidestä viime esiintymisestään. Kotijoukkueen etua tukevat myös keskimäärin 4,67 laukausta maalia kohti ottelua kohden, kun Tijuanalla vastaava luku on 1,0, sekä korkeampi hyökkäyksen xG-lukema, 1,29–0,60.

Katso ensimmäisen ja toisen puoliajan tilastot

Puoliskoittain

3 : 0
1. puoliaika
2 : 2
2. puoliaika

Ottelutilastot

59Pallonhallinta (%)41
GuadalajaraTijuana
13Laukaukset16
GuadalajaraTijuana
8Laukaukset maalia kohti4
GuadalajaraTijuana
1.73xG1.62
GuadalajaraTijuana
4Kulmapotkut4
GuadalajaraTijuana
48Vaaralliset hyökkäykset47
GuadalajaraTijuana
15Rikkeet10
GuadalajaraTijuana
3Kortit1
GuadalajaraTijuana

Otteluennakkomitä kauden luvut kertovat?

Tämä joukkueprofiili perustuu kauden tietoihin ja vireeseen. Ottelun kulkutilastot näytetään vasta ottelun päätyttyä.

0.75Tehdyt maalit / ottelu1.5
GuadalajaraTijuana
0.75Päästetyt maalit / ottelu0.5
GuadalajaraTijuana
61%Keskimääräinen pallonhallinta41%
GuadalajaraTijuana
6.5Laukaukset maalia kohti / ottelu3.75
GuadalajaraTijuana

Joukkueiden tilastotkumpi on tehokkaampi?

Molempien joukkueiden hyökkäyksen ja puolustuksen vertailu kuluvalla kaudella.

17.75Laukaukset ottelua kohden10.5
GuadalajaraTijuana
6.5Laukaukset maalia kohti3.75
GuadalajaraTijuana
4.2%Laukausten tehokkuus14.3%
GuadalajaraTijuana
61%Pallonhallinta41%
GuadalajaraTijuana
2.07Tehty xG1.11
GuadalajaraTijuana
1.04Päästetty xG1.36
GuadalajaraTijuana

Laukausten laatu

Guadalajara: HallitsevaTijuana: Vastahyökkäävä
GuadalajaraTijuana
Tarkkuus (laukaukset maalia kohti)37%36%
Paikkojen laatu (xG/laukaus)0.120.11
Viimeistely (maalit laukausta kohti maalia)0.120.40

Noin 0,08:n xG/laukaus tarkoittaa yleensä kaukolaukauksia; 0,15 tai enemmän yleensä boksipaikkoja. Tyyliluokitus perustuu pallonhallintaan, laukausten määrään ja tehokkuuteen.

* xG (odotetut maalit) kertoo, kuinka monta maalia joukkueen pitäisi tehdä paikoistaan. Jos toteutuneet maalit ylittävät xG:n, viimeistely on keskimääräistä parempaa; jos ne alittavat xG:n, paikkoja hukataan.

Joukkueen virekumpi on paremmassa vireessä?

Viisi viimeistä ottelua ja kauden tilasto kokonaisuutena sekä koti- ja vierasotteluissa.

Tijuana on 43 % parempi kategoriassa viiden viimeisen ottelun vire.

1.75 pistettä / ottelu - Guadalajara · 2.5 pistettä / ottelu - Tijuana

Guadalajara
LWDW
Kauden tulosjakauma
50% W25% R25% P
Kausi (V-T-H)
2-1-1
1.75 pistettä / ottelu · maaliero 0
Viimeiset 5 (V-T-H)
2-1-1
1.75 pistettä / ottelu
Saldo kotona (W-D-L)
1-0-1
Viimeiset 5 kotona
1-0-1
LW
Viimeiset 5 ottelua – keskiarvot
Tehdyt maalit: 0.8Päästetyt maalit: 0.8xG: 2.07Vastustajan xG: 1.04BTTS: 25%Over 2.5: 0%
Tijuana
WWDW
Tappioton viidessä viimeisessä ottelussa
Kauden tulosjakauma
75% W25% R0% P
Kausi (V-T-H)
3-1-0
2.50 pistettä / ottelu · maaliero +4
Viimeiset 5 (V-T-H)
3-1-0
2.50 pistettä / ottelu
Saldo vieraissa (W-D-L)
0-1-0
Viimeiset 5 vieraissa
0-1-0
D
Viimeiset 5 ottelua – keskiarvot
Tehdyt maalit: 1.5Päästetyt maalit: 0.5xG: 1.11Vastustajan xG: 1.36BTTS: 50%Over 2.5: 50%

Maalitmiten joukkueet tekevät ja päästävät maaleja?

Molempien joukkueiden tekemien ja päästämien maalien määrät sekä Clean sheetien ja maaleitta jäämisen yleisyys.

Tijuana on 100 % parempi kategoriassa tehdyt maalit ottelua kohden.

0.75 maalia / ottelu - Guadalajara · 1.5 maalia / ottelu - Tijuana

Tijuana on 50 % parempi kategoriassa päästetyt maalit ottelua kohden.

0.75 maalia / ottelu - Guadalajara · 0.5 maalia / ottelu - Tijuana

Guadalajara:n maalintekoprofiili: vahva

Guadalajara tekee maalin 75 prosentissa otteluista (3 / 4 ottelua), kun taas Tijuana pitää maalinsa puhtaana 50 prosentissa (2 / 4 ottelua).

Tijuana:n maalintekoprofiili: vahva

Tijuana tekee maalin 75 prosentissa otteluista (3 / 4 ottelua), kun taas Guadalajara pitää maalinsa puhtaana 50 prosentissa (2 / 4 ottelua).

3Tehdyt maalit (kausi)6
GuadalajaraTijuana
3Päästetyt maalit (kausi)2
GuadalajaraTijuana
1.5Ottelun maalikeskiarvo2
GuadalajaraTijuana
3Tehdyt maalit (viimeiset 5)6
GuadalajaraTijuana
3Päästetyt maalit (viimeiset 5)2
GuadalajaraTijuana

Kuinka usein tehdään vähintään...

75%1 maali75%
GuadalajaraTijuana
0%2 maalia50%
GuadalajaraTijuana
0%3 maalia25%
GuadalajaraTijuana
0%4 maalia0%
GuadalajaraTijuana

Kuinka usein päästetään vähintään...

50%1 maali50%
GuadalajaraTijuana
25%2 maalia0%
GuadalajaraTijuana
0%3 maalia0%
GuadalajaraTijuana
0%4 maalia0%
GuadalajaraTijuana

* Tilastot sisältävät molempien joukkueiden koti- ja vierasottelut kuluvalla kaudella.

Molemmat joukkueet tekivät maalin (BTTS)kuinka usein molemmat joukkueet tekevät maalin?

Kuinka usein molempien joukkueiden otteluissa tehdään maaleja kummallekin puolelle verrattuna sarjan keskiarvoon.

Maalikuviot

0%BTTS puoliajalla25%
GuadalajaraTijuana
0%BTTS molemmilla puoliskoilla0%
GuadalajaraTijuana
0%Maali molemmilla puoliskoilla50%
GuadalajaraTijuana

BTTS ja maalimäärä

0%Vähintään 3 maalia ja BTTS50%
GuadalajaraTijuana
0%Vähintään 3 maalia ilman BTTS:ää0%
GuadalajaraTijuana
25%BTTS – viimeiset 550%
GuadalajaraTijuana

Maalimäärä (Over/Under)kuinka usein näissä otteluissa ylitetään maalirajat?

Kuinka usein joukkueiden otteluissa ylitetään maalirajat koko ottelussa ja kummallakin puoliskolla.

1. puoliaika

50%Vähintään 1 maali ennen puoliaikaa50%
GuadalajaraTijuana
0%Vähintään 2 maalia ennen puoliaikaa25%
GuadalajaraTijuana
0%Vähintään 3 maalia ennen puoliaikaa0%
GuadalajaraTijuana

2. puoliaika

100%Vähintään 1 maali puoliajan jälkeen75%
GuadalajaraTijuana
0%Vähintään 2 maalia puoliajan jälkeen25%
GuadalajaraTijuana
0%Vähintään 3 maalia puoliajan jälkeen25%
GuadalajaraTijuana

Ottelun puoliskotmilloin joukkueet tekevät useammin maaleja?

Miten joukkueet jakavat suorituksensa ensimmäisen ja toisen puoliajan välillä: maalit, pisteet, nollapelit ja puoliaikatilanne.

Tijuana on 200 % parempi kategoriassa ensimmäisen puoliajan vire (puoliaikapisteet).

0.5 pistettä / ottelu - Guadalajara · 1.5 pistettä / ottelu - Tijuana

Guadalajara — puoliaikatilanne
0% johdossa50% tasatilanteessa50% häviöllä
Tijuana — puoliaikatilanne
25% johdossa75% tasatilanteessa0% häviöllä

Ennen puoliaikaa (1. puoliaika)

0.5Pisteet ottelua kohden (1. puoliaika)1.5
GuadalajaraTijuana
0Tehdyt maalit (1. puoliaika)0.5
GuadalajaraTijuana
0.5Päästetyt maalit (1. puoliaika)0.25
GuadalajaraTijuana
0.5Maalien keskiarvo (1. puoliaika)0.75
GuadalajaraTijuana
50%Nollapeli ennen puoliaikaa75%
GuadalajaraTijuana
100%Ei maalia ennen puoliaikaa50%
GuadalajaraTijuana

Puoliajan jälkeen (2. puoliaika)

2.25Pisteet ottelua kohden (2. puoliaika)2.5
GuadalajaraTijuana
0.75Tehdyt maalit (2. puoliaika)1
GuadalajaraTijuana
0.25Päästetyt maalit (2. puoliaika)0.25
GuadalajaraTijuana
1Maalien keskiarvo (2. puoliaika)1.25
GuadalajaraTijuana
75%Nollapeli puoliajan jälkeen75%
GuadalajaraTijuana
25%Ei maalia puoliajan jälkeen25%
GuadalajaraTijuana

Guadalajara — toisen puoliajan tulokset

75% W0% R25% P
2
Puoliaikapisteet
0
Puoliajan maalit
-2
Maaliero (1. puoliaika)
9
Toisen puoliajan pisteet
+2
Maaliero (2. puoliaika)
0.50
PPG ennen puoliaikaa
Puolustus puoliajan jälkeen-0.3

Puolustus pysyy vakaana koko ottelun ajan.

Tijuana — toisen puoliajan tulokset

75% W25% R0% P
6
Puoliaikapisteet
2
Puoliajan maalit
+1
Maaliero (1. puoliaika)
10
Toisen puoliajan pisteet
+3
Maaliero (2. puoliaika)
1.50
PPG ennen puoliaikaa
Johdon pitäminen300%

Johtaa puoliajalla 25 prosentissa otteluista ja voittaa 75 prosentissa. Voittaa myös otteluita ilman johtoasemaa puoliajalla.

Puolustus puoliajan jälkeen0.0

Puolustus pysyy vakaana koko ottelun ajan.

Guadalajara — viisi viimeistä ottelua puoliajoittain
1. puoliaika2. puoliaika
Pisteet ottelua kohden0.502.25
Tehdyt maalit / ottelu0.00.8
Päästetyt maalit / ottelu0.50.3
Ottelun maalikeskiarvo0.51.0
1 maali50%100%
2 maalia0%0%
3 maalia0%0%
Nollapeli50%75%
Ei maalia100%25%
Maaliero-2+2
Puoliaika: 0% johdossa - 50% tasatilanteessa - 50% häviöllä
2. puoliaika: 75% voitto - 0% tasatilanteessa - 25% tappio
BTTS puoliajalla (viimeiset 5): 0% - Puoliajan maalit yhteensä: 0
Tijuana — viisi viimeistä ottelua puoliajoittain
1. puoliaika2. puoliaika
Pisteet ottelua kohden1.502.50
Tehdyt maalit / ottelu0.51.0
Päästetyt maalit / ottelu0.30.3
Ottelun maalikeskiarvo0.81.3
1 maali50%75%
2 maalia25%25%
3 maalia0%25%
Nollapeli75%75%
Ei maalia50%25%
Maaliero+1+3
Puoliaika: 25% johdossa - 75% tasatilanteessa - 0% häviöllä
2. puoliaika: 75% voitto - 25% tasatilanteessa - 0% tappio
BTTS puoliajalla (viimeiset 5): 25% - Puoliajan maalit yhteensä: 2

* Taulukoiden värit kuvaavat tapahtumien yleisyyttä: vihreä on yleinen, keltainen kohtalainen ja punainen harvinainen. Kyse on yleisyydestä, ei joukkuearviosta.

Maalit minuuteittainmilloin maaleja syntyy?

Ottelun vaiheet, joissa molemmat joukkueet tekevät ja päästävät useimmin maaleja.

Guadalajara
TehdytPäästetyt
0
0
0-15
0
1
16-30
0
1
31-45
0
0
46-60
2
1
61-75
1
0
76-90

Vaarallisimmillaan minuuteilla 61-75 (2 goals). Päästää eniten välillä 16-30 (1). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): +1 - voittaa myöhäiset vaiheet.

Tijuana
TehdytPäästetyt
0
0
0-15
0
0
16-30
2
1
31-45
2
1
46-60
0
0
61-75
2
0
76-90

Vaarallisimmillaan minuuteilla 31-45 (2 goals). Päästää eniten välillä 31-45 (1). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): +2 - voittaa myöhäiset vaiheet.

* Jaksot 31–45 ja 76–90 sisältävät lisäajan maalit.

Muut joukkueindikaattoritmitä xG, tehokkuus ja vire kertovat?

Nykykauden päättyneiden otteluiden perusteella tehty vertailu maalipaikkojen laadusta, tuloksista ja trendeistä.

Otteluprofiili

1.75
Arvioidut maalit
hyökkäys vs. vastustajan puolustus
0.6 : 1.1
Arvioitu maalijakauma
koti : vieras
62%
Tahti vs. sarja
100 % = sarjan keskiarvo
38%
Molemmat joukkueet tekivät maalin (BTTS)
molempien joukkueiden kausikeskiarvo
+71%
Derbyvaikutus
H2H-maalit vs. tyypilliset ottelut
56%
BTTS-arvio
molempien joukkueiden maalintekotiheyden perusteella
6%
0–0-riski
noin yksi 17 ottelusta
0-1
Yleisin maalimäärä
hyökkäys vs. puolustus molemmilla puolilla

Guadalajara

Nett xG -tasapaino
Luotujen ja sallittujen maalipaikkojen laadun ero ottelua kohden.
+1.03
Tulokset verrattuna xG:hen
Toteutuneen maalieron ja xG:n ehdottaman maalieron välinen ero.
-1.03
Pisteet verrattuna peliesitykseen
Kerättyjen pisteiden vertailu joukkueen maalieron perusteella odotettuihin pisteisiin.
+1.0 pist.
Viimeistelytehokkuus
Muutaako joukkue maalipaikat maaleiksi? Positiivinen arvo tarkoittaa, että maaleja syntyy enemmän kuin maalipaikkojen laatu ennustaa.
-1.32
Puolustustehokkuus
Pelastavatko puolustus tai maalivahti joukkueen? Positiivinen arvo tarkoittaa, että joukkue päästää vähemmän maaleja kuin sallitut paikat ennustavat.
+0.29
Hyökkäys vs. sarja
Kuinka paljon joukkue tekee maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon tässä roolissa. 120 % tarkoittaa 20 % yli keskiarvon.
51%
Puolustus vs. sarja
Kuinka paljon joukkue päästää maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon. 80 % tarkoittaa 20 % vähemmän päästettyjä maaleja.
56%
Vireen trendi
Vertaa viiden viimeisen ottelun pisteitä koko kauden keskiarvoon.
0.00
Vahvempi toinen puoliaika?
Kuinka paljon enemmän joukkue tekee maaleja puoliajan jälkeen kuin ennen sitä.
+0.8
Myöhäiset maalit
33 prosenttia joukkueen maaleista syntyy minuuteilla 76–90. Vertailun vuoksi 0 prosenttia syntyy ensimmäisten 15 minuutin aikana.
33%

Tijuana

Nett xG -tasapaino
Luotujen ja sallittujen maalipaikkojen laadun ero ottelua kohden.
-0.25
Tulokset verrattuna xG:hen
Toteutuneen maalieron ja xG:n ehdottaman maalieron välinen ero.
+1.25
Pisteet verrattuna peliesitykseen
Kerättyjen pisteiden vertailu joukkueen maalieron perusteella odotettuihin pisteisiin.
-0.8 pist.
Viimeistelytehokkuus
Muutaako joukkue maalipaikat maaleiksi? Positiivinen arvo tarkoittaa, että maaleja syntyy enemmän kuin maalipaikkojen laatu ennustaa.
+0.39
Puolustustehokkuus
Pelastavatko puolustus tai maalivahti joukkueen? Positiivinen arvo tarkoittaa, että joukkue päästää vähemmän maaleja kuin sallitut paikat ennustavat.
+0.86
Hyökkäys vs. sarja
Kuinka paljon joukkue tekee maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon tässä roolissa. 120 % tarkoittaa 20 % yli keskiarvon.
111%
Puolustus vs. sarja
Kuinka paljon joukkue päästää maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon. 80 % tarkoittaa 20 % vähemmän päästettyjä maaleja.
34%
Vireen trendi
Vertaa viiden viimeisen ottelun pisteitä koko kauden keskiarvoon.
0.00
Vahvempi toinen puoliaika?
Kuinka paljon enemmän joukkue tekee maaleja puoliajan jälkeen kuin ennen sitä.
+0.5
Myöhäiset maalit
33 prosenttia joukkueen maaleista syntyy minuuteilla 76–90. Vertailun vuoksi 0 prosenttia syntyy ensimmäisten 15 minuutin aikana.
33%

* Arvioitu maalimäärä ja -jakauma, BTTS-arvio, 0–0-riski ja maalimäärä perustuvat molempien joukkueiden julkisiin kausikeskiarvoihin ja -frekvensseihin. Tämä on tilastollinen otteluprofiili, ei yksityisen mallin ennuste tai vetovihje. Muut indikaattorit kuvaavat kauden päättyneitä otteluita.

Sarjakontekstionko kyseessä runsasmaalisesti sarja?

Miten joukkueet vertautuvat Liga MX:n keskiarvoihin.

Joukkueet vs. sarja

GuadalajaraLigaTijuana
Ottelun maalikeskiarvo 1.502.83 2.00
Molemmat joukkueet tekivät maalin 25%57% 50%
Vähintään 3 maalia (Over 2.5) 0%60% 50%
Clean sheetit 50%25% 50%
Maali ennen puoliaikaa 50%68% 50%
Maali puoliajan jälkeen 100%88% 75%

^ vihreä = yli sarjan keskiarvon, ˇ punainen = alle sarjan keskiarvon. Tämä näyttää eron suunnan, ei joukkuearviota.

2.83
Maalien keskiarvo ottelua kohden
57%
Molemmat joukkueet tekivät maalin
60%
Vähintään 3 maalia (Over 2.5)
25%
Clean sheetit
1.48
Kotimaalit / ottelu
1.35
Vierasmaali / ottelu
+10%
Kotihyökkäyksen etu
+9%
Kotipuolustuksen etu
+0%
Kokonaiskotietu
Maalit 1. puoliajalla (koko sarja)
68%
1 maali
33%
2 maalia
15%
3 maalia
8%
4 maalia
Maalit 2. puoliajalla (koko sarja)
88%
1 maali
45%
2 maalia
18%
3 maalia
5%
4 maalia

Kokoonpanot ja pelaajatapahtumat

Vahvistetut avauskokoonpanot, vaihtopelaajat ja tähän otteluun kirjatut pelaajatapahtumat.

Ottelun tapahtumat

Maalit, kortit ja vaihdot aikajärjestyksessä.

  1. GuadalajaraKeltainen korttiEfrain Alvarez
  2. TijuanaKeltainen korttiRamiro Árciga Zárate
  3. GuadalajaraMaaliRicardo Marín Sánchez
  4. GuadalajaraKeltainen korttiMiguel Alejandro Gómez Ortiz
  5. TijuanaVaihtoKentälle: Francisco GonzálezPois kentältä: Ramiro Árciga Zárate
  6. GuadalajaraVaihtoKentälle: Ángel Baltazar Sepúlveda SánchezPois kentältä: Ricardo Marín Sánchez
  7. GuadalajaraKeltainen korttiLuis Francisco Romo Barrón
  8. TijuanaVaihtoKentälle: Ángel Eduardo Zapata PragaPois kentältä: Gilberto Rafael Mora Zambrano

Erotuomari ja valmentajat

Avaa kausiprofiilit ja vertaa ottelutilastoja, maaleja ja kurinpitotrendejä.

Keskinäiset ottelut

Viimeisimmät kohtaamiset (2): Guadalajara 0 - 2 - 0 Tijuana. Maalien keskiarvo 3.00, molemmat joukkueet tekivät maalin 50% ottelua.

CD Guadalajara
0 : 0
Club Tijuana Xoloitzcuintles de Caliente
Club Tijuana Xoloitzcuintles de Caliente
3 : 3
CD Guadalajara

UKK

Mikä oli ottelun Guadalajara–Tijuana tulos?

Sarjan Liga MX ottelu päättyi Guadalajara 5:2 Tijuana. Tältä sivulta löytyvät ottelun täydelliset tilastot, puoliaikakohtainen erittely ja keskinäiset ottelut.

Millaiset ovat joukkueiden Guadalajara ja Tijuana keskinäiset tilastot?

2 viimeisessä keskinäisessä ottelussa Guadalajara voitti 0, Tijuana voitti 0 ja 2 päättyi tasan. Näissä otteluissa tehtiin keskimäärin 3,00 maalia, ja molemmat joukkueet tekivät maalin 50 prosentissa otteluista.

Mitä maalitilastot kertovat ennen ottelua Guadalajara–Tijuana?

Guadalajara tekee keskimäärin 0,75 maalia ottelua kohden ja Tijuana 1,50. Sarjan Liga MX keskiarvo on 2,83 maalia, ja Over 2.5 toteutuu 60 prosentissa otteluista. BTTS toteutuu 25 prosentissa joukkueen Guadalajara otteluista ja 50 prosentissa joukkueen Tijuana otteluista.

Millainen on joukkueiden Guadalajara ja Tijuana nykyvire?

Viiden viimeisen ottelun perusteella Guadalajara on saavuttanut 2 voittoa, 1 tasapeliä ja 1 tappiota (1,75 pistettä ottelua kohden). Tijuana on saavuttanut 3 voittoa, 1 tasapeliä ja 0 tappiota (2,50 pistettä ottelua kohden).

Mistä löydän ottelun Guadalajara–Tijuana vihjeen ja kattavan analyysin?

Tämä sivu selittää tilastolliset taustat: vireen, keskinäiset ottelut, maalit, BTTS:n ja Over/Underin. Vedonlyöntivihje, Value Bet ja kattavat perustelut ovat saatavilla NoFluffPicks-sovelluksessa.