Yhdysvallat - MLS Next ProChase StadiumTiedot päivitetty 31. elokuuta 2026

Inter Miami II - Atlanta United II: ottelutilastot

Inter Miami II vs Atlanta United II: vire, maalit ja tärkeimmät tilastot

Mikä tämä ottelu on

Inter Miami II pelasi Atlanta United II-joukkuetta vastaan sarjassa MLS Next Pro (Yhdysvallat). Ottelu pelattiin 28. elokuuta 2026. Pelipaikka: Chase Stadium. Lopputulos: 1:1.

Nykyvire

Inter Miami II: 1-0-4, 0,60 pistettä ottelua kohden. Atlanta United II: 2-1-2, 1,40 pistettä ottelua kohden.

Maalitilastot

Inter Miami II tekee 0,91 maalia ja päästää 2,43 maalia ottelua kohden. Atlanta United II tekee 2,17 maalia ja päästää 1,58. Sarjan keskiarvo: 3,29 maalia.

BTTS ja Over/Under

BTTS: Inter Miami II 57 %, Atlanta United II 63 %. Over 2.5: Inter Miami II 61 %, Atlanta United II 71 %. Sarjataso: BTTS 62 %, Over 2.5 66 %.

xG, laukaukset ja pallonhallinta

xG ottelua kohden: Inter Miami II 1,39, Atlanta United II 1,87. Laukaukset ottelua kohden: Inter Miami II 11,6, Atlanta United II 16,3. Keskimääräinen pallonhallinta: Inter Miami II 54 %, Atlanta United II 51 %.

Ensimmäinen ja toinen puoliaika

Inter Miami II: johto puoliajalla 22 %, toisen puoliajan maalit 0,39. Atlanta United II: johto puoliajalla 46 %, toisen puoliajan maalit 1,29.

Maalit minuuteittain

Historiallisesti vahvin maalintekojakso on joukkueella Inter Miami II 0-15 (4) ja joukkueella Atlanta United II 76-90+ (12). Tämä on aiempien maalien jakauma, ei ennuste maalin syntyajasta.

Sarjan konteksti

MLS Next Pro: 3,29 maalia ottelua kohden, BTTS 62 %, Over 2.5 66 %.

Keskinäiset ottelut

Ennen tätä ottelua tietokannassa oli saatavilla 4 aiempaa keskinäistä ottelua: 0-0-4. Maalien keskiarvo 4,25, BTTS 75 %.

Arkistoitu ottelua edeltävä analyysi

Tämä analyysi laadittiin ennen ottelun alkua. Johtopäätökset perustuvat vain ennen ottelua saatavilla olleisiin tietoihin eivätkä sisällä lopputulosta tai ottelun jälkeisiä tilastoja.

Ottelun yleisanalyysi

Atlanta United II on kuudentena, kun taas Inter Miami II on vasta 30. sijalla. Vieraiden koko kauden saldo on 12 voittoa ja 8 tappiota, kun taas kotijoukkueella on vain 2 voittoa ja 17 tappiota. Vieraat luovat vierasotteluissa laadukkaampia maalipaikkoja: heidän keskimääräinen xG:nsä on 1,81 ja laukausmääränsä 15,55 ottelua kohden, kun Inter Miami II:n vastaavat lukemat kotikentällä ovat 1,41 xG ja 11,8 laukausta. Kotijoukkueen puolustus päästää keskimäärin 2,00 maalia ottelua kohden, ja viidessä viime ottelussaan joukkue on päästänyt 10 maalia ja hävinnyt 4 kertaa. Atlanta on kerännyt viideltä viime kierrokselta 7 pistettä ja tehnyt 11 maalia, kun taas Inter on saanut kokoon vain 3 pistettä ja 5 osumaa. Kotikenttäetu voi auttaa isäntiä, joiden pallonhallinta on keskimäärin 57 %, mutta vieraiden etu maalipaikkojen laadussa, kauden pistesaaliissa ja tämänhetkisessä tehokkuudessa puhuu heidän voittonsa puolesta.

Katso tilastollinen yleiskatsaus
BTTS – tekevätkö molemmat joukkueet maalin?

Inter Miami II:n kauden BTTS-prosentti on 77 %, selvästi yli liigan 62 %:n keskiarvon, ja joukkueen otteluissa syntyy keskimäärin 2,69 tehtyä ja 1,62 päästettyä maalia. Atlanta United II tekee keskimäärin 1,55 maalia ottelua kohden, mutta viidessä viime ottelussaan keskiarvo on noussut 2,20 maaliin, ja BTTS toteutui 80 %:ssa näistä otteluista. Kotijoukkue on ollut viime aikoina hyökkäyssuuntaan vähemmän vakuuttava ja tehnyt viiden viime kierroksen aikana vain 1,0 maalia ottelua kohden, mutta Atlanta on pitänyt nollan vain 18 %:ssa otteluistaan ja päästänyt vastustajille 1,53:n xG:n. Molemmat joukkueet luovat paljon maalipaikkoja: Interin kauden keskimääräinen xG on 1,93 ja Atlantan 1,81. Kotijoukkueen heikko puolustusvire, sillä se on päästänyt viime aikoina 2,0 maalia ottelua kohden, tukee vahvasti vierasjoukkueen maalintekoa. Todennäköisin skenaario onkin, että molemmat joukkueet tekevät vähintään yhden maalin.

Katso BTTS-tilastot
Over/Under – maalianalyysi

Inter Miami II tekee kotiotteluissaan keskimäärin 2,69 maalia, kun taas Atlanta United II päästää vierasotteluissaan keskimäärin 1,55 maalia, mikä kertoo kotijoukkueen vahvasta hyökkäyspotentiaalista. Vieraat luovat keskimäärin 1,81 xG:tä ottelua kohden, kun taas Interin puolustus antaa vastustajille 1,38 xG:tä; viidessä viime ottelussaan Inter on päästänyt peräti 2,0 maalia ottelua kohden. 1,5 maalin raja ylittyi 92 %:ssa kotijoukkueen otteluista ja 91 %:ssa vieraiden otteluista, kun liigan keskiarvo on korkea 3,29 maalia. Atlanta on myös tällä hetkellä paremmassa hyökkäysvireessä, sillä se on tehnyt viidessä viime ottelussaan keskimäärin 2,2 maalia, ja molemmat joukkueet pitävät maalinsa puhtaana harvoin: vastaavasti 15 %:ssa ja 18 %:ssa otteluista. Näin ollen yli 1,5 maalia saa selvästi vahvimman tuen sekä kauden tilastoista että Interin puolustuksen viimeaikaisesta haavoittuvuudesta.

Katso Over/Under-tilastot
HT/FT – puoliaika- ja lopputulosskenaario

Inter Miami II:lla on koko kauden osalta parempi saldo: se on voittanut 62 % otteluistaan, kun Atlanta United II:n vastaava luku on 36 %. Viimeaikainen vire kuitenkin kallistaa arviota vahvasti vierasjoukkueen suuntaan: kotijoukkue on hävinnyt 4 viimeisestä 5 ottelustaan ja tehnyt niissä vain 1,0 maalia ottelua kohden. Atlanta teki samalla ajanjaksolla keskimäärin 2,2 maalia ja keräsi 1,4 pistettä ottelua kohden Interin 0,6:ta vastaan. Sen saldo on 2 voittoa viidestä ottelusta. Tauolle mentäessä tasainen tilanne vaikuttaa todennäköisimmältä, sillä molemmat joukkueet pelasivat viimeisissä viidessä ottelussaan 20 % ensimmäisistä puoliajoista tasan, ja Atlanta teki tuolloin 1,2 maalia Interin 0,8:aa vastaan. Ottelun toinen puoliaika on ratkaiseva: Inter teki viidessä viime ottelussaan tauon jälkeen vain 0,2 maalia ja päästi 1,4, kun taas Atlantan vastaavat lukemat olivat 1,0 ja 0,4. Siksi tasapeli puoliajalla ja vierasjoukkueen voitto loppuvihellyksen jälkeen saa vahvinta tukea nykyvireestä huolimatta kotijoukkueen selvästi paremmista kauden aikaisista tilastoista.

Katso ensimmäisen ja toisen puoliajan tilastot

Puoliskoittain

1 : 0
1. puoliaika
0 : 1
2. puoliaika

Ottelutilastot

53Pallonhallinta (%)47
Inter Miami IIAtlanta United II
11Laukaukset18
Inter Miami IIAtlanta United II
3Laukaukset maalia kohti2
Inter Miami IIAtlanta United II
1.24xG1.66
Inter Miami IIAtlanta United II
3Kulmapotkut6
Inter Miami IIAtlanta United II
45Vaaralliset hyökkäykset54
Inter Miami IIAtlanta United II
13Rikkeet14
Inter Miami IIAtlanta United II
3Kortit4
Inter Miami IIAtlanta United II

Otteluennakkomitä kauden luvut kertovat?

Tämä joukkueprofiili perustuu kauden tietoihin ja vireeseen. Ottelun kulkutilastot näytetään vasta ottelun päätyttyä.

Inter Miami IIAtlanta United II
0.91Tehdyt maalit / ottelu2.17
Inter Miami IIAtlanta United II
2.43Päästetyt maalit / ottelu1.58
Inter Miami IIAtlanta United II
Inter Miami IIAtlanta United II
54%Keskimääräinen pallonhallinta51%
Inter Miami IIAtlanta United II
4.35Laukaukset maalia kohti / ottelu6.13
Inter Miami IIAtlanta United II

Joukkueiden tilastotkumpi on tehokkaampi?

Molempien joukkueiden hyökkäyksen ja puolustuksen vertailu kuluvalla kaudella.

11.61Laukaukset ottelua kohden16.29
Inter Miami IIAtlanta United II
4.35Laukaukset maalia kohti6.13
Inter Miami IIAtlanta United II
7.9%Laukausten tehokkuus13.3%
Inter Miami IIAtlanta United II
54%Pallonhallinta51%
Inter Miami IIAtlanta United II
1.39Tehty xG1.87
Inter Miami IIAtlanta United II
1.85Päästetty xG1.44
Inter Miami IIAtlanta United II

Laukausten laatu

Inter Miami II: TasapainoinenAtlanta United II: Hyökkäävä
Inter Miami IIAtlanta United II
Tarkkuus (laukaukset maalia kohti)37%38%
Paikkojen laatu (xG/laukaus)0.120.11
Viimeistely (maalit laukausta kohti maalia)0.210.35

Noin 0,08:n xG/laukaus tarkoittaa yleensä kaukolaukauksia; 0,15 tai enemmän yleensä boksipaikkoja. Tyyliluokitus perustuu pallonhallintaan, laukausten määrään ja tehokkuuteen.

* xG (odotetut maalit) kertoo, kuinka monta maalia joukkueen pitäisi tehdä paikoistaan. Jos toteutuneet maalit ylittävät xG:n, viimeistely on keskimääräistä parempaa; jos ne alittavat xG:n, paikkoja hukataan.

Joukkueen virekumpi on paremmassa vireessä?

Viisi viimeistä ottelua ja kauden tilasto kokonaisuutena sekä koti- ja vierasotteluissa.

Atlanta United II on 133 % parempi kategoriassa viiden viimeisen ottelun vire.

0.6 pistettä / ottelu - Inter Miami II · 1.4 pistettä / ottelu - Atlanta United II

Inter Miami II
LLLWL
Kauden tulosjakauma
9% W17% R74% P
Kausi (V-T-H)
2-4-17
0.43 pistettä / ottelu · maaliero -35
Viimeiset 5 (V-T-H)
1-0-4
0.60 pistettä / ottelu
Saldo kotona (W-D-L)
2-2-6
Viimeiset 5 kotona
2-1-2
DWLLW
Viimeiset 5 ottelua – keskiarvot
Tehdyt maalit: 1.0Päästetyt maalit: 2.0xG: 1.43Vastustajan xG: 1.82BTTS: 40%Over 2.5: 40%
Atlanta United II
DLLWW
Kauden tulosjakauma
50% W17% R33% P
Kausi (V-T-H)
12-4-8
1.67 pistettä / ottelu · maaliero +14
Viimeiset 5 (V-T-H)
2-1-2
1.40 pistettä / ottelu
Saldo vieraissa (W-D-L)
4-1-6
Viimeiset 5 vieraissa
1-0-4
WLLLL
Viimeiset 5 ottelua – keskiarvot
Tehdyt maalit: 2.2Päästetyt maalit: 1.6xG: 1.70Vastustajan xG: 1.58BTTS: 80%Over 2.5: 80%

Maalitmiten joukkueet tekevät ja päästävät maaleja?

Molempien joukkueiden tekemien ja päästämien maalien määrät sekä Clean sheetien ja maaleitta jäämisen yleisyys.

Atlanta United II on 138 % parempi kategoriassa tehdyt maalit ottelua kohden.

0.91 maalia / ottelu - Inter Miami II · 2.17 maalia / ottelu - Atlanta United II

Atlanta United II on 54 % parempi kategoriassa päästetyt maalit ottelua kohden.

2.43 maalia / ottelu - Inter Miami II · 1.58 maalia / ottelu - Atlanta United II

Inter Miami II:n maalintekoprofiili: vahva

Inter Miami II tekee maalin 57 prosentissa otteluista (13 / 23 ottelua), kun taas Atlanta United II pitää maalinsa puhtaana 17 prosentissa (4 / 24 ottelua).

Atlanta United II:n maalintekoprofiili: erittäin vahva

Atlanta United II tekee maalin 79 prosentissa otteluista (19 / 24 ottelua), kun taas Inter Miami II pitää maalinsa puhtaana 4 prosentissa (1 / 23 ottelua).

21Tehdyt maalit (kausi)52
Inter Miami IIAtlanta United II
56Päästetyt maalit (kausi)38
Inter Miami IIAtlanta United II
3.35Ottelun maalikeskiarvo3.75
Inter Miami IIAtlanta United II
5Tehdyt maalit (viimeiset 5)11
Inter Miami IIAtlanta United II
10Päästetyt maalit (viimeiset 5)8
Inter Miami IIAtlanta United II

Kuinka usein tehdään vähintään...

57%1 maali79%
Inter Miami IIAtlanta United II
17%2 maalia63%
Inter Miami IIAtlanta United II
9%3 maalia42%
Inter Miami IIAtlanta United II
9%4 maalia21%
Inter Miami IIAtlanta United II

Kuinka usein päästetään vähintään...

96%1 maali83%
Inter Miami IIAtlanta United II
70%2 maalia50%
Inter Miami IIAtlanta United II
48%3 maalia21%
Inter Miami IIAtlanta United II
26%4 maalia4%
Inter Miami IIAtlanta United II

* Tilastot sisältävät molempien joukkueiden koti- ja vierasottelut kuluvalla kaudella.

Molemmat joukkueet tekivät maalin (BTTS)kuinka usein molemmat joukkueet tekevät maalin?

Kuinka usein molempien joukkueiden otteluissa tehdään maaleja kummallekin puolelle verrattuna sarjan keskiarvoon.

Maalikuviot

22%BTTS puoliajalla21%
Inter Miami IIAtlanta United II
13%BTTS molemmilla puoliskoilla8%
Inter Miami IIAtlanta United II
17%Maali molemmilla puoliskoilla38%
Inter Miami IIAtlanta United II

BTTS ja maalimäärä

48%Vähintään 3 maalia ja BTTS58%
Inter Miami IIAtlanta United II
13%Vähintään 3 maalia ilman BTTS:ää13%
Inter Miami IIAtlanta United II
40%BTTS – viimeiset 580%
Inter Miami IIAtlanta United II

Maalimäärä (Over/Under)kuinka usein näissä otteluissa ylitetään maalirajat?

Kuinka usein joukkueiden otteluissa ylitetään maalirajat koko ottelussa ja kummallakin puoliskolla.

1. puoliaika

83%Vähintään 1 maali ennen puoliaikaa88%
Inter Miami IIAtlanta United II
35%Vähintään 2 maalia ennen puoliaikaa46%
Inter Miami IIAtlanta United II
17%Vähintään 3 maalia ennen puoliaikaa13%
Inter Miami IIAtlanta United II

2. puoliaika

87%Vähintään 1 maali puoliajan jälkeen92%
Inter Miami IIAtlanta United II
65%Vähintään 2 maalia puoliajan jälkeen54%
Inter Miami IIAtlanta United II
22%Vähintään 3 maalia puoliajan jälkeen33%
Inter Miami IIAtlanta United II

Ottelun puoliskotmilloin joukkueet tekevät useammin maaleja?

Miten joukkueet jakavat suorituksensa ensimmäisen ja toisen puoliajan välillä: maalit, pisteet, nollapelit ja puoliaikatilanne.

Atlanta United II on 70 % parempi kategoriassa ensimmäisen puoliajan vire (puoliaikapisteet).

0.96 pistettä / ottelu - Inter Miami II · 1.63 pistettä / ottelu - Atlanta United II

Inter Miami II — puoliaikatilanne
22% johdossa30% tasatilanteessa48% häviöllä
Atlanta United II — puoliaikatilanne
46% johdossa25% tasatilanteessa29% häviöllä

Ennen puoliaikaa (1. puoliaika)

0.96Pisteet ottelua kohden (1. puoliaika)1.63
Inter Miami IIAtlanta United II
0.52Tehdyt maalit (1. puoliaika)0.88
Inter Miami IIAtlanta United II
0.96Päästetyt maalit (1. puoliaika)0.71
Inter Miami IIAtlanta United II
1.48Maalien keskiarvo (1. puoliaika)1.58
Inter Miami IIAtlanta United II
30%Nollapeli ennen puoliaikaa54%
Inter Miami IIAtlanta United II
65%Ei maalia ennen puoliaikaa38%
Inter Miami IIAtlanta United II

Puoliajan jälkeen (2. puoliaika)

0.43Pisteet ottelua kohden (2. puoliaika)1.38
Inter Miami IIAtlanta United II
0.39Tehdyt maalit (2. puoliaika)1.29
Inter Miami IIAtlanta United II
1.48Päästetyt maalit (2. puoliaika)0.88
Inter Miami IIAtlanta United II
1.87Maalien keskiarvo (2. puoliaika)2.17
Inter Miami IIAtlanta United II
17%Nollapeli puoliajan jälkeen38%
Inter Miami IIAtlanta United II
61%Ei maalia puoliajan jälkeen46%
Inter Miami IIAtlanta United II

Inter Miami II — toisen puoliajan tulokset

4% W30% R65% P
22
Puoliaikapisteet
12
Puoliajan maalit
-10
Maaliero (1. puoliaika)
10
Toisen puoliajan pisteet
-25
Maaliero (2. puoliaika)
0.96
PPG ennen puoliaikaa
Johdon pitäminen41%

Johtaa puoliajalla 22 prosentissa otteluista ja voittaa 9 prosentissa. Menettää johtoaseman toisinaan toisella puoliajalla.

Puolustus puoliajan jälkeen+0.5

Päästää 0.5 maalia enemmän ottelua kohden puoliajan jälkeen — puolustus heikkenee toisella puoliajalla.

Atlanta United II — toisen puoliajan tulokset

38% W25% R38% P
39
Puoliaikapisteet
21
Puoliajan maalit
+4
Maaliero (1. puoliaika)
33
Toisen puoliajan pisteet
+10
Maaliero (2. puoliaika)
1.63
PPG ennen puoliaikaa
Johdon pitäminen109%

Johtaa puoliajalla 46 prosentissa otteluista ja voittaa 50 prosentissa. Voittaa myös otteluita ilman johtoasemaa puoliajalla.

Puolustus puoliajan jälkeen+0.2

Päästää 0.2 maalia enemmän ottelua kohden puoliajan jälkeen — puolustus heikkenee toisella puoliajalla.

Inter Miami II — viisi viimeistä ottelua puoliajoittain
1. puoliaika2. puoliaika
Pisteet ottelua kohden1.400.40
Tehdyt maalit / ottelu0.80.2
Päästetyt maalit / ottelu0.61.4
Ottelun maalikeskiarvo1.41.6
1 maali80%80%
2 maalia20%60%
3 maalia20%20%
Nollapeli40%20%
Ei maalia60%80%
Maaliero+1-6
Puoliaika: 40% johdossa - 20% tasatilanteessa - 40% häviöllä
2. puoliaika: 0% voitto - 40% tasatilanteessa - 60% tappio
BTTS puoliajalla (viimeiset 5): 20% - Puoliajan maalit yhteensä: 4
Atlanta United II — viisi viimeistä ottelua puoliajoittain
1. puoliaika2. puoliaika
Pisteet ottelua kohden1.401.40
Tehdyt maalit / ottelu1.21.0
Päästetyt maalit / ottelu1.20.4
Ottelun maalikeskiarvo2.41.4
1 maali100%80%
2 maalia80%20%
3 maalia20%20%
Nollapeli20%60%
Ei maalia40%60%
Maaliero0+3
Puoliaika: 40% johdossa - 20% tasatilanteessa - 40% häviöllä
2. puoliaika: 40% voitto - 20% tasatilanteessa - 40% tappio
BTTS puoliajalla (viimeiset 5): 40% - Puoliajan maalit yhteensä: 6

* Taulukoiden värit kuvaavat tapahtumien yleisyyttä: vihreä on yleinen, keltainen kohtalainen ja punainen harvinainen. Kyse on yleisyydestä, ei joukkuearviosta.

Maalit minuuteittainmilloin maaleja syntyy?

Ottelun vaiheet, joissa molemmat joukkueet tekevät ja päästävät useimmin maaleja.

Inter Miami II
TehdytPäästetyt
4
4
0-15
4
7
16-30
4
11
31-45
3
15
46-60
3
10
61-75
3
9
76-90

Vaarallisimmillaan minuuteilla 0-15 (4 goals). Päästää eniten välillä 46-60 (15). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): -6 - myöhäiset vaiheet ovat heikkous.

Atlanta United II
TehdytPäästetyt
5
8
0-15
7
1
16-30
9
8
31-45
10
8
46-60
9
6
61-75
12
7
76-90

Vaarallisimmillaan minuuteilla 76-90 (12 goals). Päästää eniten välillä 0-15 (8). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): +5 - voittaa myöhäiset vaiheet.

* Jaksot 31–45 ja 76–90 sisältävät lisäajan maalit.

Muut joukkueindikaattoritmitä xG, tehokkuus ja vire kertovat?

Nykykauden päättyneiden otteluiden perusteella tehty vertailu maalipaikkojen laadusta, tuloksista ja trendeistä.

Otteluprofiili

3.54
Arvioidut maalit
hyökkäys vs. vastustajan puolustus
1.2 : 2.3
Arvioitu maalijakauma
koti : vieras
108%
Tahti vs. sarja
100 % = sarjan keskiarvo
60%
Molemmat joukkueet tekivät maalin (BTTS)
molempien joukkueiden kausikeskiarvo
+20%
Derbyvaikutus
H2H-maalit vs. tyypilliset ottelut
45%
BTTS-arvio
molempien joukkueiden maalintekotiheyden perusteella
9%
0–0-riski
noin yksi 11 ottelusta
2-3
Yleisin maalimäärä
hyökkäys vs. puolustus molemmilla puolilla

Inter Miami II

Nett xG -tasapaino
Luotujen ja sallittujen maalipaikkojen laadun ero ottelua kohden.
-0.46
Tulokset verrattuna xG:hen
Toteutuneen maalieron ja xG:n ehdottaman maalieron välinen ero.
-1.06
Pisteet verrattuna peliesitykseen
Kerättyjen pisteiden vertailu joukkueen maalieron perusteella odotettuihin pisteisiin.
+1.5 pist.
Viimeistelytehokkuus
Muutaako joukkue maalipaikat maaleiksi? Positiivinen arvo tarkoittaa, että maaleja syntyy enemmän kuin maalipaikkojen laatu ennustaa.
-0.48
Puolustustehokkuus
Pelastavatko puolustus tai maalivahti joukkueen? Positiivinen arvo tarkoittaa, että joukkue päästää vähemmän maaleja kuin sallitut paikat ennustavat.
-0.58
Hyökkäys vs. sarja
Kuinka paljon joukkue tekee maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon tässä roolissa. 120 % tarkoittaa 20 % yli keskiarvon.
48%
Puolustus vs. sarja
Kuinka paljon joukkue päästää maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon. 80 % tarkoittaa 20 % vähemmän päästettyjä maaleja.
172%
Vireen trendi
Vertaa viiden viimeisen ottelun pisteitä koko kauden keskiarvoon.
+0.17
Vahvempi toinen puoliaika?
Kuinka paljon enemmän joukkue tekee maaleja puoliajan jälkeen kuin ennen sitä.
-0.1
Myöhäiset maalit
14 prosenttia joukkueen maaleista syntyy minuuteilla 76–90. Vertailun vuoksi 19 prosenttia syntyy ensimmäisten 15 minuutin aikana.
14%

Atlanta United II

Nett xG -tasapaino
Luotujen ja sallittujen maalipaikkojen laadun ero ottelua kohden.
+0.43
Tulokset verrattuna xG:hen
Toteutuneen maalieron ja xG:n ehdottaman maalieron välinen ero.
+0.16
Pisteet verrattuna peliesitykseen
Kerättyjen pisteiden vertailu joukkueen maalieron perusteella odotettuihin pisteisiin.
-6.9 pist.
Viimeistelytehokkuus
Muutaako joukkue maalipaikat maaleiksi? Positiivinen arvo tarkoittaa, että maaleja syntyy enemmän kuin maalipaikkojen laatu ennustaa.
+0.30
Puolustustehokkuus
Pelastavatko puolustus tai maalivahti joukkueen? Positiivinen arvo tarkoittaa, että joukkue päästää vähemmän maaleja kuin sallitut paikat ennustavat.
-0.14
Hyökkäys vs. sarja
Kuinka paljon joukkue tekee maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon tässä roolissa. 120 % tarkoittaa 20 % yli keskiarvon.
154%
Puolustus vs. sarja
Kuinka paljon joukkue päästää maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon. 80 % tarkoittaa 20 % vähemmän päästettyjä maaleja.
84%
Vireen trendi
Vertaa viiden viimeisen ottelun pisteitä koko kauden keskiarvoon.
-0.27
Vahvempi toinen puoliaika?
Kuinka paljon enemmän joukkue tekee maaleja puoliajan jälkeen kuin ennen sitä.
+0.4
Myöhäiset maalit
23 prosenttia joukkueen maaleista syntyy minuuteilla 76–90. Vertailun vuoksi 10 prosenttia syntyy ensimmäisten 15 minuutin aikana.
23%

* Arvioitu maalimäärä ja -jakauma, BTTS-arvio, 0–0-riski ja maalimäärä perustuvat molempien joukkueiden julkisiin kausikeskiarvoihin ja -frekvensseihin. Tämä on tilastollinen otteluprofiili, ei yksityisen mallin ennuste tai vetovihje. Muut indikaattorit kuvaavat kauden päättyneitä otteluita.

Sarjakontekstionko kyseessä runsasmaalisesti sarja?

Miten joukkueet vertautuvat MLS Next Pro:n keskiarvoihin.

Joukkueet vs. sarja

Inter Miami IILigaAtlanta United II
Ottelun maalikeskiarvo 3.353.29 3.75
Molemmat joukkueet tekivät maalin 57%62% 63%
Vähintään 3 maalia (Over 2.5) 61%66% 71%
Clean sheetit 4%21% 17%
Maali ennen puoliaikaa 83%76% 88%
Maali puoliajan jälkeen 87%85% 92%

^ vihreä = yli sarjan keskiarvon, ˇ punainen = alle sarjan keskiarvon. Tämä näyttää eron suunnan, ei joukkuearviota.

3.29
Maalien keskiarvo ottelua kohden
62%
Molemmat joukkueet tekivät maalin
66%
Vähintään 3 maalia (Over 2.5)
21%
Clean sheetit
1.88
Kotimaalit / ottelu
1.41
Vierasmaali / ottelu
+33%
Kotihyökkäyksen etu
+25%
Kotipuolustuksen etu
+21%
Kokonaiskotietu
Maalit 1. puoliajalla (koko sarja)
76%
1 maali
45%
2 maalia
19%
3 maalia
5%
4 maalia
Maalit 2. puoliajalla (koko sarja)
85%
1 maali
57%
2 maalia
27%
3 maalia
9%
4 maalia

Kokoonpanot ja pelaajatapahtumat

Vahvistetut avauskokoonpanot, vaihtopelaajat ja tähän otteluun kirjatut pelaajatapahtumat.

Ottelun tapahtumat

Maalit, kortit ja vaihdot aikajärjestyksessä.

  1. Inter Miami IIKeltainen korttiTheo Vorenkamp
  2. Inter Miami IIVaihtoKentälle: Nash DearminPois kentältä: Tyler Hall
  3. Inter Miami IIKeltainen korttiMateo Saja
  4. Inter Miami IIMaaliIdoh Zeltzer-ZubidaMaalisyöttö: Theo Vorenkamp
  5. Atlanta United IIVaihtoKentälle: Patrick WeahPois kentältä: Santiago Pita
  6. Atlanta United IIKeltainen korttiDaniel Chica
  7. Atlanta United IIMaaliPatrick WeahMaalisyöttö: Cameron Dunbar
  8. Atlanta United IIKeltainen korttiMatthew Senanou
  9. Inter Miami IIVaihtoKentälle: Alejandro FloresPois kentältä: Joseph Convers
  10. Atlanta United IIKeltainen korttiMohamed Larabi Cisset
  11. Atlanta United IIKeltainen korttiPatrick Weah

Erotuomari ja valmentajat

Avaa kausiprofiilit ja vertaa ottelutilastoja, maaleja ja kurinpitotrendejä.

Keskinäiset ottelut

Viimeisimmät kohtaamiset (4): Inter Miami II 0 - 0 - 4 Atlanta United II. Maalien keskiarvo 4.25, molemmat joukkueet tekivät maalin 75% ottelua.

Atlanta United II
4 : 1
Inter Miami II
Inter Miami II
0 : 2
Atlanta United II
Atlanta United FC II
4 : 1
Club Internacional de Fútbol Miami II
Atlanta United FC II
3 : 2
Club Internacional de Fútbol Miami II

UKK

Mikä oli ottelun Inter Miami II–Atlanta United II tulos?

Sarjan MLS Next Pro ottelu päättyi Inter Miami II 1:1 Atlanta United II. Tältä sivulta löytyvät ottelun täydelliset tilastot, puoliaikakohtainen erittely ja keskinäiset ottelut.

Millaiset ovat joukkueiden Inter Miami II ja Atlanta United II keskinäiset tilastot?

4 viimeisessä keskinäisessä ottelussa Inter Miami II voitti 0, Atlanta United II voitti 4 ja 0 päättyi tasan. Näissä otteluissa tehtiin keskimäärin 4,25 maalia, ja molemmat joukkueet tekivät maalin 75 prosentissa otteluista.

Mitä maalitilastot kertovat ennen ottelua Inter Miami II–Atlanta United II?

Inter Miami II tekee keskimäärin 0,91 maalia ottelua kohden ja Atlanta United II 2,17. Sarjan MLS Next Pro keskiarvo on 3,29 maalia, ja Over 2.5 toteutuu 66 prosentissa otteluista. BTTS toteutuu 57 prosentissa joukkueen Inter Miami II otteluista ja 63 prosentissa joukkueen Atlanta United II otteluista.

Millainen on joukkueiden Inter Miami II ja Atlanta United II nykyvire?

Viiden viimeisen ottelun perusteella Inter Miami II on saavuttanut 1 voittoa, 0 tasapeliä ja 4 tappiota (0,60 pistettä ottelua kohden). Atlanta United II on saavuttanut 2 voittoa, 1 tasapeliä ja 2 tappiota (1,40 pistettä ottelua kohden).

Mistä löydän ottelun Inter Miami II–Atlanta United II vihjeen ja kattavan analyysin?

Tämä sivu selittää tilastolliset taustat: vireen, keskinäiset ottelut, maalit, BTTS:n ja Over/Underin. Vedonlyöntivihje, Value Bet ja kattavat perustelut ovat saatavilla NoFluffPicks-sovelluksessa.