Belgia - First Division BCegeka ArenaTiedot päivitetty 17. lokakuuta 2026

KRC Genk II - Sporting Hasselt: ottelutilastot

KRC Genk II-logo
KRC Genk II
3 : 0puoliaika 2:0
Sporting Hasselt-logo
Sporting Hasselt

KRC Genk II vs Sporting Hasselt: vire, maalit ja tärkeimmät tilastot

Mikä tämä ottelu on

KRC Genk II pelasi Sporting Hasselt-joukkuetta vastaan sarjassa First Division B (Belgia). Ottelu pelattiin 5. syyskuuta 2026. Pelipaikka: Cegeka Arena. Lopputulos: 3:0.

Nykyvire

KRC Genk II: 1-0-2, 1,00 pistettä ottelua kohden. Sporting Hasselt: 2-0-1, 2,00 pistettä ottelua kohden.

Maalitilastot

KRC Genk II tekee 2,33 maalia ja päästää 3,00 maalia ottelua kohden. Sporting Hasselt tekee 0,67 maalia ja päästää 0,67. Sarjan keskiarvo: 2,88 maalia.

BTTS ja Over/Under

BTTS: KRC Genk II 100 %, Sporting Hasselt 0 %. Over 2.5: KRC Genk II 100 %, Sporting Hasselt 0 %. Sarjataso: BTTS 52 %, Over 2.5 56 %.

xG, laukaukset ja pallonhallinta

xG ottelua kohden: KRC Genk II 1,54, Sporting Hasselt 1,70. Laukaukset ottelua kohden: KRC Genk II 13,7, Sporting Hasselt 15,0. Keskimääräinen pallonhallinta: KRC Genk II 47 %, Sporting Hasselt 52 %.

Ensimmäinen ja toinen puoliaika

KRC Genk II: johto puoliajalla 33 %, toisen puoliajan maalit 1,00. Sporting Hasselt: johto puoliajalla 33 %, toisen puoliajan maalit 0,33.

Maalit minuuteittain

Historiallisesti vahvin maalintekojakso on joukkueella KRC Genk II 0-15 (2) ja joukkueella Sporting Hasselt 0-15 (1). Tämä on aiempien maalien jakauma, ei ennuste maalin syntyajasta.

Sarjan konteksti

First Division B: 2,88 maalia ottelua kohden, BTTS 52 %, Over 2.5 56 %.

Keskinäiset ottelut

Tietokannassa ei ole saatavilla vastaavaa keskinäisten otteluiden otosta.

Arkistoitu ottelua edeltävä analyysi

Tämä analyysi laadittiin ennen ottelun alkua. Johtopäätökset perustuvat vain ennen ottelua saatavilla olleisiin tietoihin eivätkä sisällä lopputulosta tai ottelun jälkeisiä tilastoja.

Ottelun yleisanalyysi

Sporting Hasselt esittää selvästi parempaa viimeaikaista virettä: se on voittanut 4 viimeisestä 5 ottelustaan ja kerännyt tuona aikana keskimäärin 2,4 pistettä ottelua kohden, kun taas KRC Genk II:n saldo on 1 voitto, 2 tasapeliä ja 2 tappiota. Vierasjoukkue on myös erittäin vahva vieraissa: se on voittanut 100 % tähänastisista vierasotteluistaan, ei ole päästänyt maaliakaan ja on pitänyt nollan jokaisessa ottelussa. Genk II pystyy luomaan maalipaikkoja laukomalla kotikentällään keskimäärin 21 kertaa ja saavuttamalla 2,17:n xG:n, mutta tästä huolimatta se on hävinnyt kaikki kotiottelunsa ja päästänyt keskimäärin 3 maalia. Hasselt luo vähemmän tilanteita, sen keskimääräinen xG on 1,41, mutta sen puolustus antaa vastustajille vain 1,29 xG:tä, minkä pitäisi rajoittaa kotijoukkueen tehokkuutta. Vieraiden etu tuloksissa, puolustusorganisaatiossa ja vierasotteluiden vakaudessa puhuu heidän voittonsa puolesta, vaikka Genk II:n hyökkäyspotentiaali lisää tasaisen ottelun riskiä.

Katso tilastollinen yleiskatsaus
BTTS – tekevätkö molemmat joukkueet maalin?

Vahvimman signaalin BTTS ”Ei” -markkinassa antaa Sporting Hasselt, joka on pitänyt maalinsa puhtaana 100 %:ssa otteluistaan ja päästänyt keskimäärin 0,0 maalia. Vierasjoukkueella ei ole toistaiseksi ollut yhtään ottelua, jossa molemmat joukkueet olisivat tehneet maalin, ja viidessä viime ottelussaan BTTS-lukema oli jälleen 0 %. Näissä otteluissa se päästi vain 0,4 maalia ottelua kohden. KRC Genk II on tehnyt koko kauden aikana keskimäärin vain 0,5 maalia ottelua kohden, eikä se ole onnistunut maalinteossa 50 %:ssa otteluistaan, mikä kasvattaa riskiä, että kotijoukkue jää jälleen ilman maalia. Genk II:n viimeaikainen vire on kuitenkin ollut hyökkäyssuuntaan parempi: joukkue teki keskimäärin 2,0 maalia ottelua kohden ja BTTS toteutui 100 %:ssa sen viidestä viime ottelusta. Siksi kotijoukkueen maalin todennäköisyys ei ole pieni. Tästä huolimatta Hasseltin vahva puolustus ja neljän ottelun voittoputki puoltavat hieman selvemmin skenaariota, jossa vähintään toinen joukkue jää ilman maalia.

Katso BTTS-tilastot
Over/Under – maalianalyysi

Vahvin signaali on alle 3.5 maalin vaihtoehto: kummankaan joukkueen tähänastisissa otteluissa ei ole koskaan tehty yli 3 maalia, ja alle 3.5 maalin otteluiden osuus on molemmilla 100 %. Sporting Hasselt rajoittaa vastustajiaan erityisen hyvin: se on päästänyt viimeisissä 5 ottelussaan keskimäärin vain 0,4 maalia, ja vastustajien kauden aikaisissa tilastoissa xG-lukema on vain 1,29. KRC Genk II:n viime ottelut ovat kuitenkin olleet huomattavasti avoimempia: se on tehnyt keskimäärin 2,0 ja päästänyt 2,4 maalia, ja viidestä viime ottelusta 80 %:ssa on syntynyt yli 2,5 maalia. Molempien joukkueiden hyökkäyspotentiaali, joka näkyy viimeisten viiden ottelun xG-lukemissa — kotijoukkueella 1,46 ja vierasjoukkueella 1,90 — lisää vähintään 2 maalin todennäköisyyttä, mutta Hasseltin vankka puolustus pienentää neljän maalin todennäköisyyttä.

Katso Over/Under-tilastot
HT/FT – puoliaika- ja lopputulosskenaario

Todennäköisin tulos puoliajalla on tasapeli, sillä viimeisissä 5 ottelussa molemmat joukkueet olivat tasatilanteessa 45 minuutin jälkeen 60 %:ssa otteluista. Sporting Hasselt pelaa ennen taukoa erittäin tiiviisti: se tekee keskimäärin 0,2 maalia ja päästää vain 0,2 maalia, ja se on pitänyt maalinsa puhtaana puoliajalle asti 80 %:ssa viimeisistä otteluistaan. Toisen puoliajan aikana vieraiden etumatkan pitäisi kasvaa, sillä he voittivat toiset puoliajat 60 %:ssa viidestä viime ottelustaan, päästivät niissä keskimäärin vain 0,2 maalia, kun taas Genk II päästi tauon jälkeen peräti 1,4 maalia. Kokonaisuutena Hasselt voitti 4 viimeisestä 5 ottelustaan ja päästi keskimäärin 0,4 maalia ottelua kohden, kun taas kotijoukkue voitti vain 1 ottelun viidestä ja päästi vastustajansa tekemään 2,4 maalia. Genk II:n korkeampi xG, 1,85 verrattuna 1,41:een, vähentää vedon varmuutta, mutta joukkueen heikko 3 %:n viimeistelytehokkuus ja vieraiden vakaampi puolustus puoltavat X/2-skenaariota.

Katso ensimmäisen ja toisen puoliajan tilastot

Puoliskoittain

2 : 0
1. puoliaika
1 : 0
2. puoliaika

Ottelutilastot

37Pallonhallinta (%)63
KRC Genk IISporting Hasselt
13Laukaukset22
KRC Genk IISporting Hasselt
9Laukaukset maalia kohti7
KRC Genk IISporting Hasselt
1.81xG2.52
KRC Genk IISporting Hasselt
3Kulmapotkut3
KRC Genk IISporting Hasselt
50Vaaralliset hyökkäykset90
KRC Genk IISporting Hasselt
5Rikkeet6
KRC Genk IISporting Hasselt
0Kortit1
KRC Genk IISporting Hasselt

Otteluennakko— mitä kauden luvut kertovat?

Tämä joukkueprofiili perustuu kauden tietoihin ja vireeseen. Ottelun kulkutilastot näytetään vasta ottelun päätyttyä.

2.33Tehdyt maalit / ottelu0.67
KRC Genk IISporting Hasselt
3Päästetyt maalit / ottelu0.67
KRC Genk IISporting Hasselt
47%Keskimääräinen pallonhallinta52%
KRC Genk IISporting Hasselt
4.67Laukaukset maalia kohti / ottelu5.67
KRC Genk IISporting Hasselt

Joukkueiden tilastot— kumpi on tehokkaampi?

Molempien joukkueiden hyökkäyksen ja puolustuksen vertailu kuluvalla kaudella.

13.67Laukaukset ottelua kohden15
KRC Genk IISporting Hasselt
4.67Laukaukset maalia kohti5.67
KRC Genk IISporting Hasselt
17.1%Laukausten tehokkuus4.4%
KRC Genk IISporting Hasselt
47%Pallonhallinta52%
KRC Genk IISporting Hasselt
1.54Tehty xG1.7
KRC Genk IISporting Hasselt
1.69Päästetty xG1.62
KRC Genk IISporting Hasselt

Laukausten laatu

KRC Genk II: VastahyökkääväSporting Hasselt: Hyökkäävä
KRC Genk IISporting Hasselt
Tarkkuus (laukaukset maalia kohti)34%38%
Paikkojen laatu (xG/laukaus)0.110.11
Viimeistely (maalit laukausta kohti maalia)0.500.12

Noin 0,08:n xG/laukaus tarkoittaa yleensä kaukolaukauksia; 0,15 tai enemmän yleensä boksipaikkoja. Tyyliluokitus perustuu pallonhallintaan, laukausten määrään ja tehokkuuteen.

* xG (odotetut maalit) kertoo, kuinka monta maalia joukkueen pitäisi tehdä paikoistaan. Jos toteutuneet maalit ylittävät xG:n, viimeistely on keskimääräistä parempaa; jos ne alittavat xG:n, paikkoja hukataan.

Joukkueen vire— kumpi on paremmassa vireessä?

Viisi viimeistä ottelua ja kauden tilasto kokonaisuutena sekä koti- ja vierasotteluissa.

Sporting Hasselt on 100 % parempi kategoriassa viiden viimeisen ottelun vire.

1 pistettä / ottelu - KRC Genk II · 2 pistettä / ottelu - Sporting Hasselt

KRC Genk II
LLW
Kauden tulosjakauma
33% W0% D67% L
Kausi (V-T-H)
1-0-2
1.00 pistettä / ottelu · maaliero -2
Viimeiset 5 (V-T-H)
1-0-2
1.00 pistettä / ottelu
Saldo kotona (W-D-L)
0-0-1
Viimeiset 5 kotona
0-0-1
L
Viimeiset 5 ottelua – keskiarvot
Tehdyt maalit: 2.3Päästetyt maalit: 3.0xG: 1.54Vastustajan xG: 1.69BTTS: 100%Over 2.5: 100%
Sporting Hasselt
WWL
Kauden tulosjakauma
67% W0% D33% L
Kausi (V-T-H)
2-0-1
2.00 pistettä / ottelu · maaliero 0
Viimeiset 5 (V-T-H)
2-0-1
2.00 pistettä / ottelu
Saldo vieraissa (W-D-L)
1-0-0
Viimeiset 5 vieraissa
1-0-0
W
Viimeiset 5 ottelua – keskiarvot
Tehdyt maalit: 0.7Päästetyt maalit: 0.7xG: 1.70Vastustajan xG: 1.62BTTS: 0%Over 2.5: 0%

Maalit— miten joukkueet tekevät ja päästävät maaleja?

Molempien joukkueiden tekemien ja päästämien maalien määrät sekä Clean sheetien ja maaleitta jäämisen yleisyys.

KRC Genk II on 248 % parempi kategoriassa tehdyt maalit ottelua kohden.

2.33 maalia / ottelu - KRC Genk II · 0.67 maalia / ottelu - Sporting Hasselt

Sporting Hasselt on 348 % parempi kategoriassa päästetyt maalit ottelua kohden.

3 maalia / ottelu - KRC Genk II · 0.67 maalia / ottelu - Sporting Hasselt

KRC Genk II:n maalintekoprofiili: vahva

KRC Genk II tekee maalin 100 prosentissa otteluista (3 / 3 ottelua), kun taas Sporting Hasselt pitää maalinsa puhtaana 67 prosentissa (2 / 3 ottelua).

Sporting Hasselt:n maalintekoprofiili: erittäin vahva

Sporting Hasselt tekee maalin 67 prosentissa otteluista (2 / 3 ottelua), kun taas KRC Genk II pitää maalinsa puhtaana 0 prosentissa (0 / 3 ottelua).

7Tehdyt maalit (kausi)2
KRC Genk IISporting Hasselt
9Päästetyt maalit (kausi)2
KRC Genk IISporting Hasselt
5.33Ottelun maalikeskiarvo1.33
KRC Genk IISporting Hasselt
7Tehdyt maalit (viimeiset 5)2
KRC Genk IISporting Hasselt
9Päästetyt maalit (viimeiset 5)2
KRC Genk IISporting Hasselt

Kuinka usein tehdään vähintään...

100%1 maali67%
KRC Genk IISporting Hasselt
67%2 maalia0%
KRC Genk IISporting Hasselt
33%3 maalia0%
KRC Genk IISporting Hasselt
33%4 maalia0%
KRC Genk IISporting Hasselt

Kuinka usein päästetään vähintään...

100%1 maali33%
KRC Genk IISporting Hasselt
100%2 maalia33%
KRC Genk IISporting Hasselt
67%3 maalia0%
KRC Genk IISporting Hasselt
33%4 maalia0%
KRC Genk IISporting Hasselt

* Tilastot sisältävät molempien joukkueiden koti- ja vierasottelut kuluvalla kaudella.

Molemmat joukkueet tekivät maalin (BTTS)— kuinka usein molemmat joukkueet tekevät maalin?

Kuinka usein molempien joukkueiden otteluissa tehdään maaleja kummallekin puolelle verrattuna sarjan keskiarvoon.

Maalikuviot

100%BTTS puoliajalla0%
KRC Genk IISporting Hasselt
67%BTTS molemmilla puoliskoilla0%
KRC Genk IISporting Hasselt
67%Maali molemmilla puoliskoilla0%
KRC Genk IISporting Hasselt

BTTS ja maalimäärä

100%Vähintään 3 maalia ja BTTS0%
KRC Genk IISporting Hasselt
0%Vähintään 3 maalia ilman BTTS:ää0%
KRC Genk IISporting Hasselt
100%BTTS – viimeiset 50%
KRC Genk IISporting Hasselt

Maalimäärä (Over/Under)— kuinka usein näissä otteluissa ylitetään maalirajat?

Kuinka usein joukkueiden otteluissa ylitetään maalirajat koko ottelussa ja kummallakin puoliskolla.

1. puoliaika

100%Vähintään 1 maali ennen puoliaikaa67%
KRC Genk IISporting Hasselt
100%Vähintään 2 maalia ennen puoliaikaa0%
KRC Genk IISporting Hasselt
67%Vähintään 3 maalia ennen puoliaikaa0%
KRC Genk IISporting Hasselt

2. puoliaika

100%Vähintään 1 maali puoliajan jälkeen67%
KRC Genk IISporting Hasselt
100%Vähintään 2 maalia puoliajan jälkeen0%
KRC Genk IISporting Hasselt
67%Vähintään 3 maalia puoliajan jälkeen0%
KRC Genk IISporting Hasselt

Ottelun puoliskot— milloin joukkueet tekevät useammin maaleja?

Miten joukkueet jakavat suorituksensa ensimmäisen ja toisen puoliajan välillä: maalit, pisteet, nollapelit ja puoliaikatilanne.

KRC Genk II — puoliaikatilanne
33% johdossa33% tasatilanteessa33% häviöllä
Sporting Hasselt — puoliaikatilanne
33% johdossa33% tasatilanteessa33% häviöllä

Ennen puoliaikaa (1. puoliaika)

1.33Pisteet ottelua kohden (1. puoliaika)1.33
KRC Genk IISporting Hasselt
1.33Tehdyt maalit (1. puoliaika)0.33
KRC Genk IISporting Hasselt
1.33Päästetyt maalit (1. puoliaika)0.33
KRC Genk IISporting Hasselt
2.67Maalien keskiarvo (1. puoliaika)0.67
KRC Genk IISporting Hasselt
0%Nollapeli ennen puoliaikaa67%
KRC Genk IISporting Hasselt
0%Ei maalia ennen puoliaikaa67%
KRC Genk IISporting Hasselt

Puoliajan jälkeen (2. puoliaika)

1.33Pisteet ottelua kohden (2. puoliaika)1.33
KRC Genk IISporting Hasselt
1Tehdyt maalit (2. puoliaika)0.33
KRC Genk IISporting Hasselt
1.67Päästetyt maalit (2. puoliaika)0.33
KRC Genk IISporting Hasselt
2.67Maalien keskiarvo (2. puoliaika)0.67
KRC Genk IISporting Hasselt
0%Nollapeli puoliajan jälkeen67%
KRC Genk IISporting Hasselt
33%Ei maalia puoliajan jälkeen67%
KRC Genk IISporting Hasselt

KRC Genk II — toisen puoliajan tulokset

33% W33% D33% L
4
Puoliaikapisteet
4
Puoliajan maalit
0
Maaliero (1. puoliaika)
4
Toisen puoliajan pisteet
-2
Maaliero (2. puoliaika)
1.33
PPG ennen puoliaikaa
Johdon pitäminen100%

Johtaa puoliajalla 33 prosentissa otteluista ja voittaa 33 prosentissa. Voittaa myös otteluita ilman johtoasemaa puoliajalla.

Puolustus puoliajan jälkeen+0.3

Päästää 0.3 maalia enemmän ottelua kohden puoliajan jälkeen — puolustus heikkenee toisella puoliajalla.

Sporting Hasselt — toisen puoliajan tulokset

33% W33% D33% L
4
Puoliaikapisteet
1
Puoliajan maalit
0
Maaliero (1. puoliaika)
4
Toisen puoliajan pisteet
0
Maaliero (2. puoliaika)
1.33
PPG ennen puoliaikaa
Johdon pitäminen203%

Johtaa puoliajalla 33 prosentissa otteluista ja voittaa 67 prosentissa. Voittaa myös otteluita ilman johtoasemaa puoliajalla.

Puolustus puoliajan jälkeen0.0

Puolustus pysyy vakaana koko ottelun ajan.

KRC Genk II — viisi viimeistä ottelua puoliajoittain
1. puoliaika2. puoliaika
Pisteet ottelua kohden1.331.33
Tehdyt maalit / ottelu1.31.0
Päästetyt maalit / ottelu1.31.7
Ottelun maalikeskiarvo2.72.7
1 maali100%100%
2 maalia100%100%
3 maalia67%67%
Nollapeli0%0%
Ei maalia0%33%
Maaliero0-2
Puoliaika: 33% johdossa - 33% tasatilanteessa - 33% häviöllä
2. puoliaika: 33% voitto - 33% tasatilanteessa - 33% tappio
BTTS puoliajalla (viimeiset 5): 100% - Puoliajan maalit yhteensä: 4
Sporting Hasselt — viisi viimeistä ottelua puoliajoittain
1. puoliaika2. puoliaika
Pisteet ottelua kohden1.331.33
Tehdyt maalit / ottelu0.30.3
Päästetyt maalit / ottelu0.30.3
Ottelun maalikeskiarvo0.70.7
1 maali67%67%
2 maalia0%0%
3 maalia0%0%
Nollapeli67%67%
Ei maalia67%67%
Maaliero00
Puoliaika: 33% johdossa - 33% tasatilanteessa - 33% häviöllä
2. puoliaika: 33% voitto - 33% tasatilanteessa - 33% tappio
BTTS puoliajalla (viimeiset 5): 0% - Puoliajan maalit yhteensä: 1

* Taulukoiden värit kuvaavat tapahtumien yleisyyttä: vihreä on yleinen, keltainen kohtalainen ja punainen harvinainen. Kyse on yleisyydestä, ei joukkuearviosta.

Maalit minuuteittain— milloin maaleja syntyy?

Ottelun vaiheet, joissa molemmat joukkueet tekevät ja päästävät useimmin maaleja.

KRC Genk II
TehdytPäästetyt
2
2
0-15
2
0
16-30
0
2
31-45
1
0
46-60
2
3
61-75
0
2
76-90

Vaarallisimmillaan minuuteilla 0-15 (2 goals). Päästää eniten välillä 61-75 (3). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): -2 - myöhäiset vaiheet ovat heikkous.

Sporting Hasselt
TehdytPäästetyt
1
0
0-15
0
1
16-30
0
0
31-45
1
1
46-60
0
0
61-75
0
0
76-90

Vaarallisimmillaan minuuteilla 0-15 (1 goal). Päästää eniten välillä 16-30 (1). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): 0.

* Jaksot 31–45 ja 76–90 sisältävät lisäajan maalit.

Muut joukkueindikaattorit— mitä xG, tehokkuus ja vire kertovat?

Nykykauden päättyneiden otteluiden perusteella tehty vertailu maalipaikkojen laadusta, tuloksista ja trendeistä.

Otteluprofiili

3.33
Arvioidut maalit
hyökkäys vs. vastustajan puolustus
1.5 : 1.8
Arvioitu maalijakauma
koti : vieras
116%
Tahti vs. sarja
100 % = sarjan keskiarvo
50%
Molemmat joukkueet tekivät maalin (BTTS)
molempien joukkueiden kausikeskiarvo
-100%
Derbyvaikutus
H2H-maalit vs. tyypilliset ottelut
67%
BTTS-arvio
molempien joukkueiden maalintekotiheyden perusteella
0%
0–0-riski
käytännössä nolla
0-1
Yleisin maalimäärä
hyökkäys vs. puolustus molemmilla puolilla

KRC Genk II

Nett xG -tasapaino
Luotujen ja sallittujen maalipaikkojen laadun ero ottelua kohden.
-0.15
Tulokset verrattuna xG:hen
Toteutuneen maalieron ja xG:n ehdottaman maalieron välinen ero.
-0.52
Pisteet verrattuna peliesitykseen
Kerättyjen pisteiden vertailu joukkueen maalieron perusteella odotettuihin pisteisiin.
-0.4 pist.
Viimeistelytehokkuus
Muutaako joukkue maalipaikat maaleiksi? Positiivinen arvo tarkoittaa, että maaleja syntyy enemmän kuin maalipaikkojen laatu ennustaa.
+0.79
Puolustustehokkuus
Pelastavatko puolustus tai maalivahti joukkueen? Positiivinen arvo tarkoittaa, että joukkue päästää vähemmän maaleja kuin sallitut paikat ennustavat.
-1.31
Hyökkäys vs. sarja
Kuinka paljon joukkue tekee maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon tässä roolissa. 120 % tarkoittaa 20 % yli keskiarvon.
149%
Puolustus vs. sarja
Kuinka paljon joukkue päästää maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon. 80 % tarkoittaa 20 % vähemmän päästettyjä maaleja.
227%
Vireen trendi
Vertaa viiden viimeisen ottelun pisteitä koko kauden keskiarvoon.
0.00
Vahvempi toinen puoliaika?
Kuinka paljon enemmän joukkue tekee maaleja puoliajan jälkeen kuin ennen sitä.
-0.3
Myöhäiset maalit
0 prosenttia joukkueen maaleista syntyy minuuteilla 76–90. Vertailun vuoksi 29 prosenttia syntyy ensimmäisten 15 minuutin aikana.
0%

Sporting Hasselt

Nett xG -tasapaino
Luotujen ja sallittujen maalipaikkojen laadun ero ottelua kohden.
+0.08
Tulokset verrattuna xG:hen
Toteutuneen maalieron ja xG:n ehdottaman maalieron välinen ero.
-0.08
Pisteet verrattuna peliesitykseen
Kerättyjen pisteiden vertailu joukkueen maalieron perusteella odotettuihin pisteisiin.
+1.5 pist.
Viimeistelytehokkuus
Muutaako joukkue maalipaikat maaleiksi? Positiivinen arvo tarkoittaa, että maaleja syntyy enemmän kuin maalipaikkojen laatu ennustaa.
-1.03
Puolustustehokkuus
Pelastavatko puolustus tai maalivahti joukkueen? Positiivinen arvo tarkoittaa, että joukkue päästää vähemmän maaleja kuin sallitut paikat ennustavat.
+0.95
Hyökkäys vs. sarja
Kuinka paljon joukkue tekee maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon tässä roolissa. 120 % tarkoittaa 20 % yli keskiarvon.
51%
Puolustus vs. sarja
Kuinka paljon joukkue päästää maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon. 80 % tarkoittaa 20 % vähemmän päästettyjä maaleja.
43%
Vireen trendi
Vertaa viiden viimeisen ottelun pisteitä koko kauden keskiarvoon.
0.00
Vahvempi toinen puoliaika?
Kuinka paljon enemmän joukkue tekee maaleja puoliajan jälkeen kuin ennen sitä.
0.0
Myöhäiset maalit
0 prosenttia joukkueen maaleista syntyy minuuteilla 76–90. Vertailun vuoksi 50 prosenttia syntyy ensimmäisten 15 minuutin aikana.
0%

* Arvioitu maalimäärä ja -jakauma, BTTS-arvio, 0–0-riski ja maalimäärä perustuvat molempien joukkueiden julkisiin kausikeskiarvoihin ja -frekvensseihin. Tämä on tilastollinen otteluprofiili, ei yksityisen mallin ennuste tai vetovihje. Muut indikaattorit kuvaavat kauden päättyneitä otteluita.

Sarjakonteksti— onko kyseessä runsasmaalisesti sarja?

Miten joukkueet vertautuvat First Division B:n keskiarvoihin.

Joukkueet vs. sarja

KRC Genk IILigaSporting Hasselt
Ottelun maalikeskiarvo▲ 5.332.88▼ 1.33
Molemmat joukkueet tekivät maalin▲ 100%52%▼ 0%
Vähintään 3 maalia (Over 2.5)▲ 100%56%▼ 0%
Clean sheetit▼ 0%24%▲ 67%
Maali ennen puoliaikaa▲ 100%80%▼ 67%
Maali puoliajan jälkeen▲ 100%84%▼ 67%

^ vihreä = yli sarjan keskiarvon, ˇ punainen = alle sarjan keskiarvon. Tämä näyttää eron suunnan, ei joukkuearviota.

2.88
Maalien keskiarvo ottelua kohden
52%
Molemmat joukkueet tekivät maalin
56%
Vähintään 3 maalia (Over 2.5)
24%
Clean sheetit
1.56
Kotimaalit / ottelu
1.32
Vierasmaali / ottelu
+18%
Kotihyökkäyksen etu
+15%
Kotipuolustuksen etu
+-4%
Kokonaiskotietu
Maalit 1. puoliajalla (koko sarja)
80%
1 maali
28%
2 maalia
12%
3 maalia
0%
4 maalia
Maalit 2. puoliajalla (koko sarja)
84%
1 maali
48%
2 maalia
28%
3 maalia
8%
4 maalia

Kokoonpanot ja pelaajatapahtumat

Vahvistetut avauskokoonpanot, vaihtopelaajat ja tähän otteluun kirjatut pelaajatapahtumat.

Ottelun tapahtumat

Maalit, kortit ja vaihdot aikajärjestyksessä.

  1. KRC Genk IIMaaliMyung-Jun KimMaalisyöttö: Kiyan Achahbar
  2. KRC Genk IIMaaliKiyan Achahbar
  3. Sporting HasseltKeltainen korttiAndres Labie
  4. KRC Genk IIMaaliKiyan AchahbarMaalisyöttö: Myung-Jun Kim
  5. Sporting HasseltVaihtoKentälle: Nicolas OryePois kentältä: Siebe Van Keymolen
  6. Sporting HasseltVaihtoKentälle: Ryan SanusiPois kentältä: Lucas Eric Vankerkhoven

Erotuomari ja valmentajat

Avaa kausiprofiilit ja vertaa ottelutilastoja, maaleja ja kurinpitotrendejä.

UKK

Mikä oli ottelun KRC Genk II–Sporting Hasselt tulos?

Sarjan First Division B ottelu päättyi KRC Genk II 3:0 Sporting Hasselt. Tältä sivulta löytyvät ottelun täydelliset tilastot, puoliaikakohtainen erittely ja keskinäiset ottelut.

Mitä maalitilastot kertovat ennen ottelua KRC Genk II–Sporting Hasselt?

KRC Genk II tekee keskimäärin 2,33 maalia ottelua kohden ja Sporting Hasselt 0,67. Sarjan First Division B keskiarvo on 2,88 maalia, ja Over 2.5 toteutuu 56 prosentissa otteluista. BTTS toteutuu 100 prosentissa joukkueen KRC Genk II otteluista ja 0 prosentissa joukkueen Sporting Hasselt otteluista.

Millainen on joukkueiden KRC Genk II ja Sporting Hasselt nykyvire?

Viiden viimeisen ottelun perusteella KRC Genk II on saavuttanut 1 voittoa, 0 tasapeliä ja 2 tappiota (1,00 pistettä ottelua kohden). Sporting Hasselt on saavuttanut 2 voittoa, 0 tasapeliä ja 1 tappiota (2,00 pistettä ottelua kohden).

Mistä löydän ottelun KRC Genk II–Sporting Hasselt vihjeen ja kattavan analyysin?

Vertaa tällä sivulla ottelun KRC Genk II–Sporting Hasselt taustalla olevia lukuja. Avaa NoFluffPicks-sovellus vedonlyöntianalyysiä, vihjettä, Value Bet -kohdetta ja sen perusteluja varten.