KSZO - Busko-Zdrój: ottelutilastot
KSZO vs Busko-Zdrój: vire, maalit ja tärkeimmät tilastot
Mikä tämä ottelu on
KSZO pelasi Busko-Zdrój-joukkuetta vastaan sarjassa 3 Liga Group 4 (Puola). Ottelu pelattiin 10. lokakuuta 2026. Pelipaikka: Miejski Stadion Sportowy. Lopputulos: 5:0.
Nykyvire
KSZO: 1-3-1, 1,20 pistettä ottelua kohden. Busko-Zdrój: 3-0-2, 1,80 pistettä ottelua kohden.
Maalitilastot
KSZO tekee 1,45 maalia ja päästää 0,82 maalia ottelua kohden. Busko-Zdrój tekee 1,55 maalia ja päästää 1,91. Sarjan keskiarvo: 2,95 maalia.
BTTS ja Over/Under
BTTS: KSZO 45 %, Busko-Zdrój 91 %. Over 2.5: KSZO 45 %, Busko-Zdrój 82 %. Sarjataso: BTTS 60 %, Over 2.5 57 %.
xG, laukaukset ja pallonhallinta
xG ottelua kohden: KSZO 1,83, Busko-Zdrój 1,27. Laukaukset ottelua kohden: KSZO 10,9, Busko-Zdrój 5,6. Keskimääräinen pallonhallinta: KSZO 33 %, Busko-Zdrój 25 %.
Ensimmäinen ja toinen puoliaika
KSZO: johto puoliajalla 45 %, toisen puoliajan maalit 0,73. Busko-Zdrój: johto puoliajalla 45 %, toisen puoliajan maalit 0,82.
Maalit minuuteittain
Historiallisesti vahvin maalintekojakso on joukkueella KSZO 31-45+ (6) ja joukkueella Busko-Zdrój 0-15 (5). Tämä on aiempien maalien jakauma, ei ennuste maalin syntyajasta.
Sarjan konteksti
3 Liga Group 4: 2,95 maalia ottelua kohden, BTTS 60 %, Over 2.5 57 %.
Keskinäiset ottelut
Tietokannassa ei ole saatavilla vastaavaa keskinäisten otteluiden otosta.
Arkistoitu ottelua edeltävä analyysi
Tämä analyysi laadittiin ennen ottelun alkua. Johtopäätökset perustuvat vain ennen ottelua saatavilla olleisiin tietoihin eivätkä sisällä lopputulosta tai ottelun jälkeisiä tilastoja.
Ottelun yleisanalyysi
KSZO on kotonaan suosikki: se on voittanut 50% kotiotteluistaan, kun taas Busko-Zdrój on hävinnyt 67% vierasotteluistaan. Kotijoukkue päästää kotonaan keskimäärin 1 maalin ottelua kohden ja pitää nollan 50%:ssa näistä otteluista; vierasjoukkue päästää vieraissa 2,33 maalia eikä ole vielä pitänyt kertaakaan nollaa. KSZO luo myös laadukkaampia maalipaikkoja: sen keskimääräinen xG kotona on 2,08, kun Busko-Zdrojin xG vieraissa on 1,35, vaikka molemmat joukkueet tekevät näissä olosuhteissa keskimäärin 1,33 maalia. Viimeaikainen vire antaa kuitenkin aihetta varovaisuuteen: vieraat ovat voittaneet 3 viimeisestä 5 ottelustaan, kun taas KSZO on voittanut vain 1 ja pelannut 3 tasapeliä. Tästä huolimatta selvä ero puolustuspelaamisessa ja maalipaikkojen laadussa puoltaa kotijoukkueen voittoa.
Katso tilastollinen yleiskatsausBTTS – tekevätkö molemmat joukkueet maalin?
Molemmat joukkueet tekivät maalin (BTTS) 80 %:ssa KSZO:n kotiotteluista ja 100 %:ssa Busko-Zdrójin vierasotteluista, kun taas sarjan keskiarvo oli 60 %. Molemmat joukkueet onnistuivat maalinteossa jokaisessa näiden otosten ottelussa, eikä vierasjoukkue pitänyt yhdessäkään ottelussa nollaa, vaan päästi vieraissa keskimäärin 2,33 maalia. KSZO:n maalintekomahdollisuuksia vahvistaa myös se, että viimeisissä viidessä ottelussaan Busko-Zdrój antoi vastustajille keskimäärin 1,95 xG:n edestä maalipaikkoja. Vieraat tekivät vieraissa keskimäärin 1,33 maalia, ja KSZO päästi kotonaan 1,4 maalia ottelua kohden, joten myös vierasjoukkueen maaliosuma on todennäköinen. Vaikka kotijoukkue päästi viimeisissä viidessä ottelussaan enää vain 1,0 maalia ottelua kohden, BTTS toteutui silti 60 %:ssa sen otteluista ja 80 %:ssa vieraiden otteluista, joten vahvempi valinta on edelleen ”kyllä”.
Katso BTTS-tilastotOver/Under – maalianalyysi
Joukkueiden tähänastisissa otteluissa on tehty vähintään 2 maalia 100%:ssa tapauksista, joten yli 1.5 maalia on vahvin signaali. KSZO tekee keskimäärin 1.8 maalia, kun taas Busko-Zdrój päästää 2.33 maalia, mikä puoltaa kotijoukkueen maalintekoa. Vieraat tekevät keskimäärin 1.33 maalia, ja KSZO päästää 1.4 maalia; lisäksi kumpikaan joukkue ei ole toistaiseksi jäänyt ottelussa maaleitta. Vaikka yli 2.5 maalia on toteutunut 80%:ssa KSZO:n otteluista ja 83%:ssa Busko-Zdrójin otteluista, 1.5:n linja tarjoaa suuremman turvamarginaalin, kun ennusteena on 3.2 maalia.
Katso Over/Under-tilastotHT/FT – puoliaika- ja lopputulosskenaario
Todennäköisin skenaario on, että KSZO johtaa puoliajalla ja pitää johtonsa loppuun asti. Analysoiduissa otteluissa kotijoukkue johti tauolla 3 kertaa 4:stä, ja Busko-Zdrój päästää keskimäärin 2,33 maalia ottelua kohden, kun taas KSZO päästää 1,4 maalia. Johdon säilyttämistä puoltaa myös toinen puoliaika: KSZO tekee sillä keskimäärin 1,25 maalia, kun taas vierasjoukkue päästää 1,5. Kyse ei kuitenkaan ole varmaksi luokiteltavasta vedosta, sillä Busko-Zdrój on voittanut 3 viimeisestä 5 ottelustaan, kun taas KSZO on voittanut vain kerran. Lisäksi vieraiden keskimääräinen xG on 1,35 kotijoukkueen 1,13:a vastaan, mikä lisää vierasjoukkueen takaa-ajon onnistumisen riskiä.
Katso ensimmäisen ja toisen puoliajan tilastotPuoliskoittain
Ottelutilastot
Otteluennakko— mitä kauden luvut kertovat?
Tämä joukkueprofiili perustuu kauden tietoihin ja vireeseen. Ottelun kulkutilastot näytetään vasta ottelun päätyttyä.
Joukkueiden tilastot— kumpi on tehokkaampi?
Molempien joukkueiden hyökkäyksen ja puolustuksen vertailu kuluvalla kaudella.
Laukausten laatu
| KSZO | Busko-Zdrój | |
|---|---|---|
| Tarkkuus (laukaukset maalia kohti) | 28% | 31% |
| Paikkojen laatu (xG/laukaus) | 0.17 | 0.23 |
| Viimeistely (maalit laukausta kohti maalia) | 0.47 | 0.90 |
Noin 0,08:n xG/laukaus tarkoittaa yleensä kaukolaukauksia; 0,15 tai enemmän yleensä boksipaikkoja. Tyyliluokitus perustuu pallonhallintaan, laukausten määrään ja tehokkuuteen.
* xG (odotetut maalit) kertoo, kuinka monta maalia joukkueen pitäisi tehdä paikoistaan. Jos toteutuneet maalit ylittävät xG:n, viimeistely on keskimääräistä parempaa; jos ne alittavat xG:n, paikkoja hukataan.
Joukkueen vire— kumpi on paremmassa vireessä?
Viisi viimeistä ottelua ja kauden tilasto kokonaisuutena sekä koti- ja vierasotteluissa.
Busko-Zdrój on 50 % parempi kategoriassa viiden viimeisen ottelun vire.
1.2 pistettä / ottelu - KSZO · 1.8 pistettä / ottelu - Busko-Zdrój
Maalit— miten joukkueet tekevät ja päästävät maaleja?
Molempien joukkueiden tekemien ja päästämien maalien määrät sekä Clean sheetien ja maaleitta jäämisen yleisyys.
Busko-Zdrój on 7 % parempi kategoriassa tehdyt maalit ottelua kohden.
1.45 maalia / ottelu - KSZO · 1.55 maalia / ottelu - Busko-Zdrój
KSZO on 133 % parempi kategoriassa päästetyt maalit ottelua kohden.
0.82 maalia / ottelu - KSZO · 1.91 maalia / ottelu - Busko-Zdrój
KSZO tekee maalin 82 prosentissa otteluista (9 / 11 ottelua), kun taas Busko-Zdrój pitää maalinsa puhtaana 9 prosentissa (1 / 11 ottelua).
Busko-Zdrój tekee maalin 100 prosentissa otteluista (11 / 11 ottelua), kun taas KSZO pitää maalinsa puhtaana 55 prosentissa (6 / 11 ottelua).
Kuinka usein tehdään vähintään...
Kuinka usein päästetään vähintään...
* Tilastot sisältävät molempien joukkueiden koti- ja vierasottelut kuluvalla kaudella.
Molemmat joukkueet tekivät maalin (BTTS)— kuinka usein molemmat joukkueet tekevät maalin?
Kuinka usein molempien joukkueiden otteluissa tehdään maaleja kummallekin puolelle verrattuna sarjan keskiarvoon.
Maalikuviot
BTTS ja maalimäärä
Maalimäärä (Over/Under)— kuinka usein näissä otteluissa ylitetään maalirajat?
Kuinka usein joukkueiden otteluissa ylitetään maalirajat koko ottelussa ja kummallakin puoliskolla.
Koko ottelu – joukkuevertailu (Over)
Over / Under - KSZO
Over / Under - Busko-Zdrój
1. puoliaika
2. puoliaika
Ottelun puoliskot— milloin joukkueet tekevät useammin maaleja?
Miten joukkueet jakavat suorituksensa ensimmäisen ja toisen puoliajan välillä: maalit, pisteet, nollapelit ja puoliaikatilanne.
KSZO on 10 % parempi kategoriassa ensimmäisen puoliajan vire (puoliaikapisteet).
1.91 pistettä / ottelu - KSZO · 1.73 pistettä / ottelu - Busko-Zdrój
Ennen puoliaikaa (1. puoliaika)
Puoliajan jälkeen (2. puoliaika)
KSZO — toisen puoliajan tulokset
Johtaa puoliajalla 45 prosentissa otteluista ja voittaa 45 prosentissa. Voittaa myös otteluita ilman johtoasemaa puoliajalla.
Päästää 0.6 maalia enemmän ottelua kohden puoliajan jälkeen — puolustus heikkenee toisella puoliajalla.
Busko-Zdrój — toisen puoliajan tulokset
Johtaa puoliajalla 45 prosentissa otteluista ja voittaa 36 prosentissa. Säilyttää johtoaseman yleensä loppuun asti.
Päästää 0.7 maalia enemmän ottelua kohden puoliajan jälkeen — puolustus heikkenee toisella puoliajalla.
| 1. puoliaika | 2. puoliaika | |
|---|---|---|
| Pisteet ottelua kohden | 1.40 | 0.80 |
| Tehdyt maalit / ottelu | 0.4 | 0.6 |
| Päästetyt maalit / ottelu | 0.2 | 0.8 |
| Ottelun maalikeskiarvo | 0.6 | 1.4 |
| 1 maali | 40% | 60% |
| 2 maalia | 20% | 60% |
| 3 maalia | 0% | 20% |
| Nollapeli | 80% | 40% |
| Ei maalia | 60% | 40% |
| Maaliero | +1 | -1 |
| 1. puoliaika | 2. puoliaika | |
|---|---|---|
| Pisteet ottelua kohden | 1.40 | 1.40 |
| Tehdyt maalit / ottelu | 0.4 | 1.4 |
| Päästetyt maalit / ottelu | 0.6 | 1.0 |
| Ottelun maalikeskiarvo | 1.0 | 2.4 |
| 1 maali | 80% | 100% |
| 2 maalia | 20% | 100% |
| 3 maalia | 0% | 40% |
| Nollapeli | 60% | 40% |
| Ei maalia | 60% | 0% |
| Maaliero | -1 | +2 |
* Taulukoiden värit kuvaavat tapahtumien yleisyyttä: vihreä on yleinen, keltainen kohtalainen ja punainen harvinainen. Kyse on yleisyydestä, ei joukkuearviosta.
Maalit minuuteittain— milloin maaleja syntyy?
Ottelun vaiheet, joissa molemmat joukkueet tekevät ja päästävät useimmin maaleja.
Vaarallisimmillaan minuuteilla 31-45 (6 goals). Päästää eniten välillä 61-75 (3). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): 0.
Vaarallisimmillaan minuuteilla 0-15 (5 goals). Päästää eniten välillä 0-15 (8). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): +2 - voittaa myöhäiset vaiheet.
* Jaksot 31–45 ja 76–90 sisältävät lisäajan maalit.
Muut joukkueindikaattorit— mitä xG, tehokkuus ja vire kertovat?
Nykykauden päättyneiden otteluiden perusteella tehty vertailu maalipaikkojen laadusta, tuloksista ja trendeistä.
Otteluprofiili
KSZO
Busko-Zdrój
* Arvioitu maalimäärä ja -jakauma, BTTS-arvio, 0–0-riski ja maalimäärä perustuvat molempien joukkueiden julkisiin kausikeskiarvoihin ja -frekvensseihin. Tämä on tilastollinen otteluprofiili, ei yksityisen mallin ennuste tai vetovihje. Muut indikaattorit kuvaavat kauden päättyneitä otteluita.
Sarjakonteksti— onko kyseessä runsasmaalisesti sarja?
Miten joukkueet vertautuvat 3 Liga Group 4:n keskiarvoihin.
Joukkueet vs. sarja
| KSZO | Liga | Busko-Zdrój | |
|---|---|---|---|
| Ottelun maalikeskiarvo | ▼ 2.27 | 2.95 | ▲ 3.45 |
| Molemmat joukkueet tekivät maalin | ▼ 45% | 60% | ▲ 91% |
| Vähintään 3 maalia (Over 2.5) | ▼ 45% | 57% | ▲ 82% |
| Clean sheetit | ▲ 55% | 23% | ▼ 9% |
| Maali ennen puoliaikaa | ▼ 55% | 61% | ▲ 64% |
| Maali puoliajan jälkeen | ▼ 64% | 67% | ▲ 73% |
^ vihreä = yli sarjan keskiarvon, ˇ punainen = alle sarjan keskiarvon. Tämä näyttää eron suunnan, ei joukkuearviota.
Kokoonpanot ja pelaajatapahtumat
Vahvistetut avauskokoonpanot, vaihtopelaajat ja tähän otteluun kirjatut pelaajatapahtumat.
Kotijoukkue
Muut kirjatut pelaajat
Vierasjoukkue
Ottelun tapahtumat
Maalit, kortit ja vaihdot aikajärjestyksessä.
- KSZOMaaliDawid Lisowski
UKK
Mikä oli ottelun KSZO–Busko-Zdrój tulos?
Sarjan 3 Liga Group 4 ottelu päättyi KSZO 5:0 Busko-Zdrój. Tältä sivulta löytyvät ottelun täydelliset tilastot, puoliaikakohtainen erittely ja keskinäiset ottelut.
Mitä maalitilastot kertovat ennen ottelua KSZO–Busko-Zdrój?
KSZO tekee keskimäärin 1,45 maalia ottelua kohden ja Busko-Zdrój 1,55. Sarjan 3 Liga Group 4 keskiarvo on 2,95 maalia, ja Over 2.5 toteutuu 57 prosentissa otteluista. BTTS toteutuu 45 prosentissa joukkueen KSZO otteluista ja 91 prosentissa joukkueen Busko-Zdrój otteluista.
Millainen on joukkueiden KSZO ja Busko-Zdrój nykyvire?
Viiden viimeisen ottelun perusteella KSZO on saavuttanut 1 voittoa, 3 tasapeliä ja 1 tappiota (1,20 pistettä ottelua kohden). Busko-Zdrój on saavuttanut 3 voittoa, 0 tasapeliä ja 2 tappiota (1,80 pistettä ottelua kohden).
Mistä löydän ottelun KSZO–Busko-Zdrój vihjeen ja kattavan analyysin?
Ottelutilastot ovat täällä julkisesti saatavilla; kattava vedonlyöntianalyysi ja suositeltu vihje löytyvät NoFluffPicks-sovelluksesta.


