Kolumbia - Categoria Primera AEstadio Metropolitano de TechoTiedot päivitetty 15. lokakuuta 2026

Ottelu keskeytetty tai siirretty

Otteluaika voi muuttua. Tilastot ovat edelleen saatavilla ottelun taustatietoina.

La Equidad - Once Caldas: ottelutilastot

La Equidad vs Once Caldas: vire, maalit ja tärkeimmät tilastot

Mikä tämä ottelu on

La Equidad kohtaa Once Caldas-joukkueen sarjassa Categoria Primera A (Kolumbia). Otteluaika voi muuttua. Tilastot ovat edelleen saatavilla ottelun taustatietoina. Pelipaikka: Estadio Metropolitano de Techo.

Nykyvire

La Equidad: 1-2-2, 1,00 pistettä ottelua kohden. Once Caldas: 1-0-4, 0,60 pistettä ottelua kohden.

Maalitilastot

La Equidad tekee 1,24 maalia ja päästää 1,58 maalia ottelua kohden. Once Caldas tekee 1,47 maalia ja päästää 1,25. Sarjan keskiarvo: 2,56 maalia.

BTTS ja Over/Under

BTTS: La Equidad 64 %, Once Caldas 72 %. Over 2.5: La Equidad 58 %, Once Caldas 47 %. Sarjataso: BTTS 54 %, Over 2.5 48 %.

xG, laukaukset ja pallonhallinta

xG ottelua kohden: La Equidad 1,41, Once Caldas 1,72. Laukaukset ottelua kohden: La Equidad 13,3, Once Caldas 15,8. Keskimääräinen pallonhallinta: La Equidad 46 %, Once Caldas 53 %.

Ensimmäinen ja toinen puoliaika

La Equidad: johto puoliajalla 9 %, toisen puoliajan maalit 0,67. Once Caldas: johto puoliajalla 25 %, toisen puoliajan maalit 0,84.

Maalit minuuteittain

Historiallisesti vahvin maalintekojakso on joukkueella La Equidad 46-60 (10) ja joukkueella Once Caldas 76-90+ (14). Tämä on aiempien maalien jakauma, ei ennuste maalin syntyajasta.

Sarjan konteksti

Categoria Primera A: 2,56 maalia ottelua kohden, BTTS 54 %, Over 2.5 48 %.

Keskinäiset ottelut

Ennen tätä ottelua tietokannassa oli saatavilla 3 aiempaa keskinäistä ottelua: 0-0-3. Maalien keskiarvo 2,33, BTTS 33 %.

Otteluennakko— mitä kauden luvut kertovat?

Tämä joukkueprofiili perustuu kauden tietoihin ja vireeseen. Ottelun kulkutilastot näytetään vasta ottelun päätyttyä.

1.24Tehdyt maalit / ottelu1.47
La EquidadOnce Caldas
1.58Päästetyt maalit / ottelu1.25
La EquidadOnce Caldas
46%Keskimääräinen pallonhallinta53%
La EquidadOnce Caldas
4.73Laukaukset maalia kohti / ottelu5.91
La EquidadOnce Caldas

Joukkueiden tilastot— kumpi on tehokkaampi?

Molempien joukkueiden hyökkäyksen ja puolustuksen vertailu kuluvalla kaudella.

13.27Laukaukset ottelua kohden15.75
La EquidadOnce Caldas
4.73Laukaukset maalia kohti5.91
La EquidadOnce Caldas
9.4%Laukausten tehokkuus9.3%
La EquidadOnce Caldas
46%Pallonhallinta53%
La EquidadOnce Caldas
1.41Tehty xG1.72
La EquidadOnce Caldas
1.4Päästetty xG1.4
La EquidadOnce Caldas

Laukausten laatu

La Equidad: TasapainoinenOnce Caldas: Hyökkäävä
La EquidadOnce Caldas
Tarkkuus (laukaukset maalia kohti)36%38%
Paikkojen laatu (xG/laukaus)0.110.11
Viimeistely (maalit laukausta kohti maalia)0.260.25

Noin 0,08:n xG/laukaus tarkoittaa yleensä kaukolaukauksia; 0,15 tai enemmän yleensä boksipaikkoja. Tyyliluokitus perustuu pallonhallintaan, laukausten määrään ja tehokkuuteen.

* xG (odotetut maalit) kertoo, kuinka monta maalia joukkueen pitäisi tehdä paikoistaan. Jos toteutuneet maalit ylittävät xG:n, viimeistely on keskimääräistä parempaa; jos ne alittavat xG:n, paikkoja hukataan.

Joukkueen vire— kumpi on paremmassa vireessä?

Viisi viimeistä ottelua ja kauden tilasto kokonaisuutena sekä koti- ja vierasotteluissa.

La Equidad on 67 % parempi kategoriassa viiden viimeisen ottelun vire.

1 pistettä / ottelu - La Equidad · 0.6 pistettä / ottelu - Once Caldas

La Equidad
DWLLD
Kauden tulosjakauma
27% W39% D33% L
Kausi (V-T-H)
9-13-11
1.21 pistettä / ottelu · maaliero -11
Viimeiset 5 (V-T-H)
1-2-2
1.00 pistettä / ottelu
Saldo kotona (W-D-L)
7-5-4
Viimeiset 5 kotona
2-2-1
WDDWL
Viimeiset 5 ottelua – keskiarvot
Tehdyt maalit: 1.4Päästetyt maalit: 1.8xG: 1.42Vastustajan xG: 1.43BTTS: 60%Over 2.5: 60%
Once Caldas
LLWLL
Kauden tulosjakauma
34% W41% D25% L
Kausi (V-T-H)
11-13-8
1.44 pistettä / ottelu · maaliero +7
Viimeiset 5 (V-T-H)
1-0-4
0.60 pistettä / ottelu
Saldo vieraissa (W-D-L)
3-10-3
Viimeiset 5 vieraissa
1-2-2
DDWLL
Viimeiset 5 ottelua – keskiarvot
Tehdyt maalit: 0.6Päästetyt maalit: 1.6xG: 2.14Vastustajan xG: 1.35BTTS: 40%Over 2.5: 40%

Maalit— miten joukkueet tekevät ja päästävät maaleja?

Molempien joukkueiden tekemien ja päästämien maalien määrät sekä Clean sheetien ja maaleitta jäämisen yleisyys.

Once Caldas on 19 % parempi kategoriassa tehdyt maalit ottelua kohden.

1.24 maalia / ottelu - La Equidad · 1.47 maalia / ottelu - Once Caldas

Once Caldas on 26 % parempi kategoriassa päästetyt maalit ottelua kohden.

1.58 maalia / ottelu - La Equidad · 1.25 maalia / ottelu - Once Caldas

La Equidad:n maalintekoprofiili: erittäin vahva

La Equidad tekee maalin 70 prosentissa otteluista (23 / 33 ottelua), kun taas Once Caldas pitää maalinsa puhtaana 16 prosentissa (5 / 32 ottelua).

Once Caldas:n maalintekoprofiili: erittäin vahva

Once Caldas tekee maalin 84 prosentissa otteluista (27 / 32 ottelua), kun taas La Equidad pitää maalinsa puhtaana 21 prosentissa (7 / 33 ottelua).

41Tehdyt maalit (kausi)47
La EquidadOnce Caldas
52Päästetyt maalit (kausi)40
La EquidadOnce Caldas
2.82Ottelun maalikeskiarvo2.72
La EquidadOnce Caldas
7Tehdyt maalit (viimeiset 5)3
La EquidadOnce Caldas
9Päästetyt maalit (viimeiset 5)8
La EquidadOnce Caldas

Kuinka usein tehdään vähintään...

70%1 maali84%
La EquidadOnce Caldas
36%2 maalia38%
La EquidadOnce Caldas
15%3 maalia13%
La EquidadOnce Caldas
3%4 maalia9%
La EquidadOnce Caldas

Kuinka usein päästetään vähintään...

79%1 maali84%
La EquidadOnce Caldas
52%2 maalia31%
La EquidadOnce Caldas
15%3 maalia6%
La EquidadOnce Caldas
3%4 maalia3%
La EquidadOnce Caldas

* Tilastot sisältävät molempien joukkueiden koti- ja vierasottelut kuluvalla kaudella.

Molemmat joukkueet tekivät maalin (BTTS)— kuinka usein molemmat joukkueet tekevät maalin?

Kuinka usein molempien joukkueiden otteluissa tehdään maaleja kummallekin puolelle verrattuna sarjan keskiarvoon.

Maalikuviot

33%BTTS puoliajalla28%
La EquidadOnce Caldas
9%BTTS molemmilla puoliskoilla6%
La EquidadOnce Caldas
24%Maali molemmilla puoliskoilla28%
La EquidadOnce Caldas

BTTS ja maalimäärä

48%Vähintään 3 maalia ja BTTS44%
La EquidadOnce Caldas
9%Vähintään 3 maalia ilman BTTS:ää3%
La EquidadOnce Caldas
60%BTTS – viimeiset 540%
La EquidadOnce Caldas

Maalimäärä (Over/Under)— kuinka usein näissä otteluissa ylitetään maalirajat?

Kuinka usein joukkueiden otteluissa ylitetään maalirajat koko ottelussa ja kummallakin puoliskolla.

1. puoliaika

64%Vähintään 1 maali ennen puoliaikaa69%
La EquidadOnce Caldas
45%Vähintään 2 maalia ennen puoliaikaa41%
La EquidadOnce Caldas
12%Vähintään 3 maalia ennen puoliaikaa6%
La EquidadOnce Caldas

2. puoliaika

76%Vähintään 1 maali puoliajan jälkeen72%
La EquidadOnce Caldas
45%Vähintään 2 maalia puoliajan jälkeen53%
La EquidadOnce Caldas
21%Vähintään 3 maalia puoliajan jälkeen19%
La EquidadOnce Caldas

Ottelun puoliskot— milloin joukkueet tekevät useammin maaleja?

Miten joukkueet jakavat suorituksensa ensimmäisen ja toisen puoliajan välillä: maalit, pisteet, nollapelit ja puoliaikatilanne.

Once Caldas on 41 % parempi kategoriassa ensimmäisen puoliajan vire (puoliaikapisteet).

0.91 pistettä / ottelu - La Equidad · 1.28 pistettä / ottelu - Once Caldas

La Equidad — puoliaikatilanne
9% johdossa64% tasatilanteessa27% häviöllä
Once Caldas — puoliaikatilanne
25% johdossa53% tasatilanteessa22% häviöllä

Ennen puoliaikaa (1. puoliaika)

0.91Pisteet ottelua kohden (1. puoliaika)1.28
La EquidadOnce Caldas
0.58Tehdyt maalit (1. puoliaika)0.63
La EquidadOnce Caldas
0.67Päästetyt maalit (1. puoliaika)0.56
La EquidadOnce Caldas
1.24Maalien keskiarvo (1. puoliaika)1.19
La EquidadOnce Caldas
45%Nollapeli ennen puoliaikaa50%
La EquidadOnce Caldas
58%Ei maalia ennen puoliaikaa53%
La EquidadOnce Caldas

Puoliajan jälkeen (2. puoliaika)

1.21Pisteet ottelua kohden (2. puoliaika)1.34
La EquidadOnce Caldas
0.67Tehdyt maalit (2. puoliaika)0.84
La EquidadOnce Caldas
0.91Päästetyt maalit (2. puoliaika)0.69
La EquidadOnce Caldas
1.58Maalien keskiarvo (2. puoliaika)1.53
La EquidadOnce Caldas
42%Nollapeli puoliajan jälkeen47%
La EquidadOnce Caldas
48%Ei maalia puoliajan jälkeen34%
La EquidadOnce Caldas

La Equidad — toisen puoliajan tulokset

27% W39% D33% L
30
Puoliaikapisteet
19
Puoliajan maalit
-3
Maaliero (1. puoliaika)
40
Toisen puoliajan pisteet
-8
Maaliero (2. puoliaika)
0.91
PPG ennen puoliaikaa
Johdon pitäminen300%

Johtaa puoliajalla 9 prosentissa otteluista ja voittaa 27 prosentissa. Voittaa myös otteluita ilman johtoasemaa puoliajalla.

Puolustus puoliajan jälkeen+0.2

Päästää 0.2 maalia enemmän ottelua kohden puoliajan jälkeen — puolustus heikkenee toisella puoliajalla.

Once Caldas — toisen puoliajan tulokset

25% W59% D16% L
41
Puoliaikapisteet
20
Puoliajan maalit
+2
Maaliero (1. puoliaika)
43
Toisen puoliajan pisteet
+5
Maaliero (2. puoliaika)
1.28
PPG ennen puoliaikaa
Johdon pitäminen136%

Johtaa puoliajalla 25 prosentissa otteluista ja voittaa 34 prosentissa. Voittaa myös otteluita ilman johtoasemaa puoliajalla.

Puolustus puoliajan jälkeen+0.1

Päästää 0.1 maalia enemmän ottelua kohden puoliajan jälkeen — puolustus heikkenee toisella puoliajalla.

La Equidad — viisi viimeistä ottelua puoliajoittain
1. puoliaika2. puoliaika
Pisteet ottelua kohden0.801.00
Tehdyt maalit / ottelu0.80.6
Päästetyt maalit / ottelu1.00.8
Ottelun maalikeskiarvo1.81.4
1 maali80%80%
2 maalia60%40%
3 maalia20%20%
Nollapeli20%40%
Ei maalia40%40%
Maaliero-1-1
Puoliaika: 0% johdossa - 80% tasatilanteessa - 20% häviöllä
2. puoliaika: 20% voitto - 40% tasatilanteessa - 40% tappio
BTTS puoliajalla (viimeiset 5): 60% - Puoliajan maalit yhteensä: 4
Once Caldas — viisi viimeistä ottelua puoliajoittain
1. puoliaika2. puoliaika
Pisteet ottelua kohden0.800.80
Tehdyt maalit / ottelu0.20.4
Päästetyt maalit / ottelu1.00.6
Ottelun maalikeskiarvo1.21.0
1 maali80%60%
2 maalia40%40%
3 maalia0%0%
Nollapeli40%40%
Ei maalia80%60%
Maaliero-4-1
Puoliaika: 20% johdossa - 20% tasatilanteessa - 60% häviöllä
2. puoliaika: 0% voitto - 80% tasatilanteessa - 20% tappio
BTTS puoliajalla (viimeiset 5): 0% - Puoliajan maalit yhteensä: 1

* Taulukoiden värit kuvaavat tapahtumien yleisyyttä: vihreä on yleinen, keltainen kohtalainen ja punainen harvinainen. Kyse on yleisyydestä, ei joukkuearviosta.

Maalit minuuteittain— milloin maaleja syntyy?

Ottelun vaiheet, joissa molemmat joukkueet tekevät ja päästävät useimmin maaleja.

La Equidad
TehdytPäästetyt
5
8
0-15
7
2
16-30
7
12
31-45
10
7
46-60
6
12
61-75
6
11
76-90

Vaarallisimmillaan minuuteilla 46-60 (10 goals). Päästää eniten välillä 31-45 (12). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): -5 - myöhäiset vaiheet ovat heikkous.

Once Caldas
TehdytPäästetyt
10
5
0-15
2
6
16-30
8
7
31-45
5
7
46-60
8
6
61-75
14
9
76-90

Vaarallisimmillaan minuuteilla 76-90 (14 goals). Päästää eniten välillä 76-90 (9). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): +5 - voittaa myöhäiset vaiheet.

* Jaksot 31–45 ja 76–90 sisältävät lisäajan maalit.

Muut joukkueindikaattorit— mitä xG, tehokkuus ja vire kertovat?

Nykykauden päättyneiden otteluiden perusteella tehty vertailu maalipaikkojen laadusta, tuloksista ja trendeistä.

Otteluprofiili

2.77
Arvioidut maalit
hyökkäys vs. vastustajan puolustus
1.2 : 1.5
Arvioitu maalijakauma
koti : vieras
108%
Tahti vs. sarja
100 % = sarjan keskiarvo
68%
Molemmat joukkueet tekivät maalin (BTTS)
molempien joukkueiden kausikeskiarvo
-16%
Derbyvaikutus
H2H-maalit vs. tyypilliset ottelut
59%
BTTS-arvio
molempien joukkueiden maalintekotiheyden perusteella
5%
0–0-riski
noin yksi 20 ottelusta
2-3
Yleisin maalimäärä
hyökkäys vs. puolustus molemmilla puolilla

La Equidad

Nett xG -tasapaino
Luotujen ja sallittujen maalipaikkojen laadun ero ottelua kohden.
+0.01
Tulokset verrattuna xG:hen
Toteutuneen maalieron ja xG:n ehdottaman maalieron välinen ero.
-0.35
Pisteet verrattuna peliesitykseen
Kerättyjen pisteiden vertailu joukkueen maalieron perusteella odotettuihin pisteisiin.
+2.0 pist.
Viimeistelytehokkuus
Muutaako joukkue maalipaikat maaleiksi? Positiivinen arvo tarkoittaa, että maaleja syntyy enemmän kuin maalipaikkojen laatu ennustaa.
-0.17
Puolustustehokkuus
Pelastavatko puolustus tai maalivahti joukkueen? Positiivinen arvo tarkoittaa, että joukkue päästää vähemmän maaleja kuin sallitut paikat ennustavat.
-0.18
Hyökkäys vs. sarja
Kuinka paljon joukkue tekee maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon tässä roolissa. 120 % tarkoittaa 20 % yli keskiarvon.
82%
Puolustus vs. sarja
Kuinka paljon joukkue päästää maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon. 80 % tarkoittaa 20 % vähemmän päästettyjä maaleja.
152%
Vireen trendi
Vertaa viiden viimeisen ottelun pisteitä koko kauden keskiarvoon.
-0.21
Vahvempi toinen puoliaika?
Kuinka paljon enemmän joukkue tekee maaleja puoliajan jälkeen kuin ennen sitä.
+0.1
Myöhäiset maalit
15 prosenttia joukkueen maaleista syntyy minuuteilla 76–90. Vertailun vuoksi 12 prosenttia syntyy ensimmäisten 15 minuutin aikana.
15%

Once Caldas

Nett xG -tasapaino
Luotujen ja sallittujen maalipaikkojen laadun ero ottelua kohden.
+0.32
Tulokset verrattuna xG:hen
Toteutuneen maalieron ja xG:n ehdottaman maalieron välinen ero.
-0.10
Pisteet verrattuna peliesitykseen
Kerättyjen pisteiden vertailu joukkueen maalieron perusteella odotettuihin pisteisiin.
-9.7 pist.
Viimeistelytehokkuus
Muutaako joukkue maalipaikat maaleiksi? Positiivinen arvo tarkoittaa, että maaleja syntyy enemmän kuin maalipaikkojen laatu ennustaa.
-0.25
Puolustustehokkuus
Pelastavatko puolustus tai maalivahti joukkueen? Positiivinen arvo tarkoittaa, että joukkue päästää vähemmän maaleja kuin sallitut paikat ennustavat.
+0.15
Hyökkäys vs. sarja
Kuinka paljon joukkue tekee maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon tässä roolissa. 120 % tarkoittaa 20 % yli keskiarvon.
141%
Puolustus vs. sarja
Kuinka paljon joukkue päästää maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon. 80 % tarkoittaa 20 % vähemmän päästettyjä maaleja.
82%
Vireen trendi
Vertaa viiden viimeisen ottelun pisteitä koko kauden keskiarvoon.
-0.84
Vahvempi toinen puoliaika?
Kuinka paljon enemmän joukkue tekee maaleja puoliajan jälkeen kuin ennen sitä.
+0.2
Myöhäiset maalit
30 prosenttia joukkueen maaleista syntyy minuuteilla 76–90. Vertailun vuoksi 21 prosenttia syntyy ensimmäisten 15 minuutin aikana.
30%

* Arvioitu maalimäärä ja -jakauma, BTTS-arvio, 0–0-riski ja maalimäärä perustuvat molempien joukkueiden julkisiin kausikeskiarvoihin ja -frekvensseihin. Tämä on tilastollinen otteluprofiili, ei yksityisen mallin ennuste tai vetovihje. Muut indikaattorit kuvaavat kauden päättyneitä otteluita.

Sarjakonteksti— onko kyseessä runsasmaalisesti sarja?

Miten joukkueet vertautuvat Categoria Primera A:n keskiarvoihin.

Joukkueet vs. sarja

La EquidadLigaOnce Caldas
Ottelun maalikeskiarvo▲ 2.822.56▲ 2.72
Molemmat joukkueet tekivät maalin▲ 64%54%▲ 72%
Vähintään 3 maalia (Over 2.5)▲ 58%48%• 47%
Clean sheetit▼ 21%27%▼ 16%
Maali ennen puoliaikaa▼ 64%68%• 69%
Maali puoliajan jälkeen▼ 76%78%▼ 72%

^ vihreä = yli sarjan keskiarvon, ˇ punainen = alle sarjan keskiarvon. Tämä näyttää eron suunnan, ei joukkuearviota.

2.56
Maalien keskiarvo ottelua kohden
54%
Molemmat joukkueet tekivät maalin
48%
Vähintään 3 maalia (Over 2.5)
27%
Clean sheetit
1.52
Kotimaalit / ottelu
1.04
Vierasmaali / ottelu
+46%
Kotihyökkäyksen etu
+32%
Kotipuolustuksen etu
+21%
Kokonaiskotietu
Maalit 1. puoliajalla (koko sarja)
68%
1 maali
35%
2 maalia
10%
3 maalia
2%
4 maalia
Maalit 2. puoliajalla (koko sarja)
78%
1 maali
41%
2 maalia
16%
3 maalia
5%
4 maalia

Erotuomari ja valmentajat

Avaa kausiprofiilit ja vertaa ottelutilastoja, maaleja ja kurinpitotrendejä.

Keskinäiset ottelut

Viimeisimmät kohtaamiset (3): La Equidad 0 - 0 - 3 Once Caldas. Maalien keskiarvo 2.33, molemmat joukkueet tekivät maalin 33% ottelua.

Once Caldas
2 : 1
La Equidad
CD La Equidad Seguros SA
0 : 1
Once Caldas SA
Once Caldas SA
3 : 0
CD La Equidad Seguros SA