Lecco - Union Brescia: ottelutilastot
Lecco vs Union Brescia: vire, maalit ja tärkeimmät tilastot
Mikä tämä ottelu on
Lecco pelasi Union Brescia-joukkuetta vastaan sarjassa Serie C Group A (Italia). Ottelu pelattiin 4. lokakuuta 2026. Pelipaikka: Stadio Rigamonti Ceppi. Lopputulos: 2:2.
Nykyvire
Lecco: 2-1-2, 1,40 pistettä ottelua kohden. Union Brescia: 2-3-0, 1,80 pistettä ottelua kohden.
Maalitilastot
Lecco tekee 0,57 maalia ja päästää 0,86 maalia ottelua kohden. Union Brescia tekee 1,71 maalia ja päästää 0,57. Sarjan keskiarvo: 2,25 maalia.
BTTS ja Over/Under
BTTS: Lecco 14 %, Union Brescia 43 %. Over 2.5: Lecco 29 %, Union Brescia 43 %. Sarjataso: BTTS 51 %, Over 2.5 47 %.
xG, laukaukset ja pallonhallinta
xG ottelua kohden: Lecco 1,47, Union Brescia 1,95. Laukaukset ottelua kohden: Lecco 12,9, Union Brescia 14,1. Keskimääräinen pallonhallinta: Lecco 54 %, Union Brescia 54 %.
Ensimmäinen ja toinen puoliaika
Lecco: johto puoliajalla 29 %, toisen puoliajan maalit 0,14. Union Brescia: johto puoliajalla 43 %, toisen puoliajan maalit 0,86.
Maalit minuuteittain
Historiallisesti vahvin maalintekojakso on joukkueella Lecco 31-45+ (2) ja joukkueella Union Brescia 0-15 (4). Tämä on aiempien maalien jakauma, ei ennuste maalin syntyajasta.
Sarjan konteksti
Serie C Group A: 2,25 maalia ottelua kohden, BTTS 51 %, Over 2.5 47 %.
Keskinäiset ottelut
Ennen tätä ottelua tietokannassa oli saatavilla 2 aiempaa keskinäistä ottelua: 0-0-2. Maalien keskiarvo 2,50, BTTS 50 %.
Arkistoitu ottelua edeltävä analyysi
Tämä analyysi laadittiin ennen ottelun alkua. Johtopäätökset perustuvat vain ennen ottelua saatavilla olleisiin tietoihin eivätkä sisällä lopputulosta tai ottelun jälkeisiä tilastoja.
Ottelun yleisanalyysi
Union Brescia on pysynyt voittamattomana kauden 7 ottelussaan (4 voittoa ja 3 tasapeliä), kun taas Leccolla on tilillään 2 voittoa, 2 tasapeliä ja 3 tappiota. Viidessä viime ottelussaan vierasjoukkue on tehnyt 8 maalia ja päästänyt 3, kun taas kotijoukkue on tehnyt 4 ja päästänyt 5 maalia. Tämä puhuu vierasjoukkueen puolesta kentän molemmissa päissä. Vieraissa Union Brescia tekee keskimäärin 1,67 maalia xG:n ollessa 1,72, kun taas Lecco tekee kotonaan vain 0,33 maalia xG:stä huolimatta (1,63) — kotijoukkue siis luo maalipaikkoja, mutta viimeistelee heikosti. Molemmat joukkueet ovat pitäneet maalinsa puhtaana kaikissa tähänastisissa koti- ja vierasotteluissaan, joten tasapeli on edelleen mahdollinen. Vieraiden parempi tehokkuus ja 2 voittoa 3 vierasottelusta kallistavat kuitenkin ennusteen heidän edukseen.
Katso tilastollinen yleiskatsausBTTS – tekevätkö molemmat joukkueet maalin?
Vahvin peruste sille, etteivät molemmat joukkueet tee maalia, löytyy Union Brescian puolustuksesta: vierasotteluissaan se on pitänyt maalinsa puhtaana 100 %:ssa otteluista, ja BTTS on toteutunut niissä 0 %:ssa. Lecco on kyllä pelannut kotonaan BTTS-ottelun 75 %:ssa otteluista, mutta se on tehnyt viidessä viime ottelussaan keskimäärin vain 0,8 maalia, ja molemmat joukkueet ovat osuneet maalipuiden väliin vain 20 %:ssa näistä otteluista. Vieraat ovat päästäneet viidessä viime ottelussaan keskimäärin 0,6 maalia, mikä vaikeuttaa entisestään kotijoukkueen maalintekoa. BTTS Ei -vihjeen riskiä kasvattavat Leccon kotikentän xG-lukema 2,12 sekä Union Brescian viime otteluiden 1,6 maalin keskiarvo, mutta vieraiden nollapelit ja kotijoukkueen heikompi viimeistely puoltavat arviota, jonka mukaan vähintään toinen joukkue jää maaleitta.
Katso BTTS-tilastotOver/Under – maalianalyysi
Union Brescia ei ole vielä päästänyt maaliakaan vierasotteluissaan, ja Lecco on tehnyt viidessä viime ottelussaan keskimäärin vain 0,8 maalia, mikä hillitsee arviota kotijoukkueen maalimäärästä. Vieraat ovat tehneet samalla ajanjaksolla keskimäärin 1,6 maalia xG:n ollessa 2,11, joten vahvasta puolustuksestaan huolimatta he voivat luoda useita maalipaikkoja. Molempien joukkueiden viidessä viime ottelussa yli 2,5 maalia on nähty 40 %:ssa otteluista, ja sarjan keskiarvo on 2,21 maalia ottelua kohden. Ennuste yhteensä 2,40 maalista puoltaa vahvimmin alle 3,5 maalin linjaa: se sallii jopa lukemat 2–1, kun taas vedon häviämiseen tarvitaan vähintään neljä maalia.
Katso Over/Under-tilastotHT/FT – puoliaika- ja lopputulosskenaario
Todennäköisin vaihtoehto on tasapeli puoliajalla: Union Brescia on ollut tasatilanteessa 45 minuutin jälkeen 2:ssa kolmesta vierasottelustaan, ja Lecco kolmessa viimeisestä viidestä ottelustaan. Varovaista alkua tukee myös se, ettei Lecco ole päästänyt maaliakaan ensimmäisellä puoliajalla viidessä viime ottelussaan, kun taas Union Brescia on päästänyt ennen taukoa tuolla ajanjaksolla vain 1 maalin. Tauon jälkeen etu kallistuu vierasjoukkueelle: viidessä viime ottelussaan se on tehnyt toisella puoliajalla keskimäärin 0,8 maalia, kun taas Lecco on päästänyt toisella puoliajalla keskimäärin 1,0 maalia. Union Brescia on pysynyt tappiottomana viidessä viime ottelussaan ja tehnyt keskimäärin 1,6 maalia ottelua kohden, kun Lecco on tehnyt 0,8 maalia. Siksi tasapeli puoliajalla ja vierasjoukkueen voitto ottelun päättyessä on vahvin yksittäinen skenaario, vaikka Lecco ei ole hävinnyt kotonaan, joten myös lopputasapelille on perusteltua jättää merkittävä mahdollisuus.
Katso ensimmäisen ja toisen puoliajan tilastotPuoliskoittain
Ottelutilastot
Otteluennakko— mitä kauden luvut kertovat?
Tämä joukkueprofiili perustuu kauden tietoihin ja vireeseen. Ottelun kulkutilastot näytetään vasta ottelun päätyttyä.
Joukkueiden tilastot— kumpi on tehokkaampi?
Molempien joukkueiden hyökkäyksen ja puolustuksen vertailu kuluvalla kaudella.
Laukausten laatu
| Lecco | Union Brescia | |
|---|---|---|
| Tarkkuus (laukaukset maalia kohti) | 38% | 35% |
| Paikkojen laatu (xG/laukaus) | 0.11 | 0.14 |
| Viimeistely (maalit laukausta kohti maalia) | 0.12 | 0.34 |
Noin 0,08:n xG/laukaus tarkoittaa yleensä kaukolaukauksia; 0,15 tai enemmän yleensä boksipaikkoja. Tyyliluokitus perustuu pallonhallintaan, laukausten määrään ja tehokkuuteen.
* xG (odotetut maalit) kertoo, kuinka monta maalia joukkueen pitäisi tehdä paikoistaan. Jos toteutuneet maalit ylittävät xG:n, viimeistely on keskimääräistä parempaa; jos ne alittavat xG:n, paikkoja hukataan.
Joukkueen vire— kumpi on paremmassa vireessä?
Viisi viimeistä ottelua ja kauden tilasto kokonaisuutena sekä koti- ja vierasotteluissa.
Union Brescia on 29 % parempi kategoriassa viiden viimeisen ottelun vire.
1.4 pistettä / ottelu - Lecco · 1.8 pistettä / ottelu - Union Brescia
Maalit— miten joukkueet tekevät ja päästävät maaleja?
Molempien joukkueiden tekemien ja päästämien maalien määrät sekä Clean sheetien ja maaleitta jäämisen yleisyys.
Union Brescia on 200 % parempi kategoriassa tehdyt maalit ottelua kohden.
0.57 maalia / ottelu - Lecco · 1.71 maalia / ottelu - Union Brescia
Union Brescia on 51 % parempi kategoriassa päästetyt maalit ottelua kohden.
0.86 maalia / ottelu - Lecco · 0.57 maalia / ottelu - Union Brescia
Lecco tekee maalin 29 prosentissa otteluista (2 / 7 ottelua), kun taas Union Brescia pitää maalinsa puhtaana 57 prosentissa (4 / 7 ottelua).
Union Brescia tekee maalin 86 prosentissa otteluista (6 / 7 ottelua), kun taas Lecco pitää maalinsa puhtaana 43 prosentissa (3 / 7 ottelua).
Kuinka usein tehdään vähintään...
Kuinka usein päästetään vähintään...
* Tilastot sisältävät molempien joukkueiden koti- ja vierasottelut kuluvalla kaudella.
Molemmat joukkueet tekivät maalin (BTTS)— kuinka usein molemmat joukkueet tekevät maalin?
Kuinka usein molempien joukkueiden otteluissa tehdään maaleja kummallekin puolelle verrattuna sarjan keskiarvoon.
Maalikuviot
BTTS ja maalimäärä
Maalimäärä (Over/Under)— kuinka usein näissä otteluissa ylitetään maalirajat?
Kuinka usein joukkueiden otteluissa ylitetään maalirajat koko ottelussa ja kummallakin puoliskolla.
Koko ottelu – joukkuevertailu (Over)
Over / Under - Lecco
Over / Under - Union Brescia
1. puoliaika
2. puoliaika
Ottelun puoliskot— milloin joukkueet tekevät useammin maaleja?
Miten joukkueet jakavat suorituksensa ensimmäisen ja toisen puoliajan välillä: maalit, pisteet, nollapelit ja puoliaikatilanne.
Union Brescia on 9 % parempi kategoriassa ensimmäisen puoliajan vire (puoliaikapisteet).
1.57 pistettä / ottelu - Lecco · 1.71 pistettä / ottelu - Union Brescia
Ennen puoliaikaa (1. puoliaika)
Puoliajan jälkeen (2. puoliaika)
Lecco — toisen puoliajan tulokset
Johtaa puoliajalla 29 prosentissa otteluista ja voittaa 29 prosentissa. Voittaa myös otteluita ilman johtoasemaa puoliajalla.
Päästää 0.9 maalia enemmän ottelua kohden puoliajan jälkeen — puolustus heikkenee toisella puoliajalla.
Union Brescia — toisen puoliajan tulokset
Johtaa puoliajalla 43 prosentissa otteluista ja voittaa 57 prosentissa. Voittaa myös otteluita ilman johtoasemaa puoliajalla.
Puolustus pysyy vakaana koko ottelun ajan.
| 1. puoliaika | 2. puoliaika | |
|---|---|---|
| Pisteet ottelua kohden | 1.80 | 0.60 |
| Tehdyt maalit / ottelu | 0.6 | 0.2 |
| Päästetyt maalit / ottelu | 0.0 | 1.0 |
| Ottelun maalikeskiarvo | 0.6 | 1.2 |
| 1 maali | 40% | 60% |
| 2 maalia | 20% | 40% |
| 3 maalia | 0% | 20% |
| Nollapeli | 100% | 40% |
| Ei maalia | 60% | 80% |
| Maaliero | +3 | -4 |
| 1. puoliaika | 2. puoliaika | |
|---|---|---|
| Pisteet ottelua kohden | 1.60 | 1.80 |
| Tehdyt maalit / ottelu | 0.8 | 0.8 |
| Päästetyt maalit / ottelu | 0.2 | 0.4 |
| Ottelun maalikeskiarvo | 1.0 | 1.2 |
| 1 maali | 60% | 60% |
| 2 maalia | 20% | 40% |
| 3 maalia | 20% | 20% |
| Nollapeli | 80% | 60% |
| Ei maalia | 60% | 40% |
| Maaliero | +3 | +2 |
* Taulukoiden värit kuvaavat tapahtumien yleisyyttä: vihreä on yleinen, keltainen kohtalainen ja punainen harvinainen. Kyse on yleisyydestä, ei joukkuearviosta.
Maalit minuuteittain— milloin maaleja syntyy?
Ottelun vaiheet, joissa molemmat joukkueet tekevät ja päästävät useimmin maaleja.
Vaarallisimmillaan minuuteilla 31-45 (2 goals). Päästää eniten välillä 61-75 (3). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): -3 - myöhäiset vaiheet ovat heikkous.
Vaarallisimmillaan minuuteilla 0-15 (4 goals). Päästää eniten välillä 16-30 (1). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): 0.
* Jaksot 31–45 ja 76–90 sisältävät lisäajan maalit.
Muut joukkueindikaattorit— mitä xG, tehokkuus ja vire kertovat?
Nykykauden päättyneiden otteluiden perusteella tehty vertailu maalipaikkojen laadusta, tuloksista ja trendeistä.
Otteluprofiili
Lecco
Union Brescia
* Arvioitu maalimäärä ja -jakauma, BTTS-arvio, 0–0-riski ja maalimäärä perustuvat molempien joukkueiden julkisiin kausikeskiarvoihin ja -frekvensseihin. Tämä on tilastollinen otteluprofiili, ei yksityisen mallin ennuste tai vetovihje. Muut indikaattorit kuvaavat kauden päättyneitä otteluita.
Sarjakonteksti— onko kyseessä runsasmaalisesti sarja?
Miten joukkueet vertautuvat Serie C Group A:n keskiarvoihin.
Joukkueet vs. sarja
| Lecco | Liga | Union Brescia | |
|---|---|---|---|
| Ottelun maalikeskiarvo | ▼ 1.43 | 2.25 | • 2.29 |
| Molemmat joukkueet tekivät maalin | ▼ 14% | 51% | ▼ 43% |
| Vähintään 3 maalia (Over 2.5) | ▼ 29% | 47% | ▼ 43% |
| Clean sheetit | ▲ 43% | 33% | ▲ 57% |
| Maali ennen puoliaikaa | ▼ 29% | 57% | • 57% |
| Maali puoliajan jälkeen | ▼ 57% | 69% | ▲ 71% |
^ vihreä = yli sarjan keskiarvon, ˇ punainen = alle sarjan keskiarvon. Tämä näyttää eron suunnan, ei joukkuearviota.
Kokoonpanot ja pelaajatapahtumat
Vahvistetut avauskokoonpanot, vaihtopelaajat ja tähän otteluun kirjatut pelaajatapahtumat.
Kotijoukkue
Avauskokoonpano
Vaihtopelaajat
Vierasjoukkue
Avauskokoonpano
Vaihtopelaajat
Ottelun tapahtumat
Maalit, kortit ja vaihdot aikajärjestyksessä.
Erotuomari ja valmentajat
Avaa kausiprofiilit ja vertaa ottelutilastoja, maaleja ja kurinpitotrendejä.
Keskinäiset ottelut
Viimeisimmät kohtaamiset (2): Lecco 0 - 0 - 2 Union Brescia. Maalien keskiarvo 2.50, molemmat joukkueet tekivät maalin 50% ottelua.
UKK
Mikä oli ottelun Lecco–Union Brescia tulos?
Sarjan Serie C Group A ottelu päättyi Lecco 2:2 Union Brescia. Tältä sivulta löytyvät ottelun täydelliset tilastot, puoliaikakohtainen erittely ja keskinäiset ottelut.
Millaiset ovat joukkueiden Lecco ja Union Brescia keskinäiset tilastot?
2 viimeisessä keskinäisessä ottelussa Lecco voitti 0, Union Brescia voitti 2 ja 0 päättyi tasan. Näissä otteluissa tehtiin keskimäärin 2,50 maalia, ja molemmat joukkueet tekivät maalin 50 prosentissa otteluista.
Mitä maalitilastot kertovat ennen ottelua Lecco–Union Brescia?
Lecco tekee keskimäärin 0,57 maalia ottelua kohden ja Union Brescia 1,71. Sarjan Serie C Group A keskiarvo on 2,25 maalia, ja Over 2.5 toteutuu 47 prosentissa otteluista. BTTS toteutuu 14 prosentissa joukkueen Lecco otteluista ja 43 prosentissa joukkueen Union Brescia otteluista.
Millainen on joukkueiden Lecco ja Union Brescia nykyvire?
Viiden viimeisen ottelun perusteella Lecco on saavuttanut 2 voittoa, 1 tasapeliä ja 2 tappiota (1,40 pistettä ottelua kohden). Union Brescia on saavuttanut 2 voittoa, 3 tasapeliä ja 0 tappiota (1,80 pistettä ottelua kohden).
Mistä löydän ottelun Lecco–Union Brescia vihjeen ja kattavan analyysin?
Tämä sivu selittää tilastolliset taustat: vireen, keskinäiset ottelut, maalit, BTTS:n ja Over/Underin. Vedonlyöntivihje, Value Bet ja kattavat perustelut ovat saatavilla NoFluffPicks-sovelluksessa.


