Ludogorets - Slavia Sofia: ottelutilastot
Ludogorets vs Slavia Sofia: vire, maalit ja tärkeimmät tilastot
Mikä tämä ottelu on
Ludogorets pelasi Slavia Sofia-joukkuetta vastaan sarjassa First League (Bulgaria). Ottelu pelattiin 22. elokuuta 2026. Lopputulos: 1:1.
Nykyvire
Ludogorets: 5-0-0, 3,00 pistettä ottelua kohden. Slavia Sofia: 1-2-1, 1,25 pistettä ottelua kohden.
Maalitilastot
Ludogorets tekee 2,00 maalia ja päästää 0,60 maalia ottelua kohden. Slavia Sofia tekee 1,00 maalia ja päästää 0,50. Sarjan keskiarvo: 2,80 maalia.
BTTS ja Over/Under
BTTS: Ludogorets 40 %, Slavia Sofia 25 %. Over 2.5: Ludogorets 40 %, Slavia Sofia 25 %. Sarjataso: BTTS 57 %, Over 2.5 60 %.
xG, laukaukset ja pallonhallinta
xG ottelua kohden: Ludogorets 1,59, Slavia Sofia 0,92. Laukaukset ottelua kohden: Ludogorets 11,6, Slavia Sofia 5,3. Keskimääräinen pallonhallinta: Ludogorets 56 %, Slavia Sofia 35 %.
Ensimmäinen ja toinen puoliaika
Ludogorets: johto puoliajalla 80 %, toisen puoliajan maalit 0,80. Slavia Sofia: johto puoliajalla 0 %, toisen puoliajan maalit 0,75.
Maalit minuuteittain
Historiallisesti vahvin maalintekojakso on joukkueella Ludogorets 31-45+ (4) ja joukkueella Slavia Sofia 76-90+ (2). Tämä on aiempien maalien jakauma, ei ennuste maalin syntyajasta.
Sarjan konteksti
First League: 2,80 maalia ottelua kohden, BTTS 57 %, Over 2.5 60 %.
Keskinäiset ottelut
Ennen tätä ottelua tietokannassa oli saatavilla 2 aiempaa keskinäistä ottelua: 1-1-0. Maalien keskiarvo 2,50, BTTS 50 %.
Arkistoitu ottelua edeltävä analyysi
Tämä analyysi laadittiin ennen ottelun alkua. Johtopäätökset perustuvat vain ennen ottelua saatavilla olleisiin tietoihin eivätkä sisällä lopputulosta tai ottelun jälkeisiä tilastoja.
Ottelun yleisanalyysi
Ludogorets johtaa sarjataulukkoa ja on yhä voittamaton viiden kierroksen jälkeen: se on voittanut kaikki viisi ottelua maalierolla 10:3. Slavia Sofia on puolestaan kahdeksantena ja on saavuttanut vain yhden voiton neljässä ottelussa. Kotijoukkue on myös paremmassa vireessä: viidessä viime ottelussaan se on kerännyt 13 pistettä ja tehnyt 11 maalia, kun taas vierasjoukkue on saanut 8 pistettä ja tehnyt 6 maalia. Kotikentällään Ludogorets on voittanut kaikki ottelunsa, tehnyt keskimäärin 1,67 maalia, laukonut 4,67 kertaa kohti maalia ja hallinnut palloa 55-prosenttisesti. Omissa on soinut vain 0,33 kertaa ottelua kohden. Slavia luo vierasotteluissa vähän maalipaikkoja: se laukoo keskimäärin vain 3,5 kertaa ja sen xG on 0,74, kun Ludogoretsin kotikentällä vastaava lukema on 1,45. Lisäksi Slavia jää ilman maalia 50 %:ssa tällaisista otteluista. Vieraiden puolustus voi pitää tappiolukemat kohtuullisina, sillä se päästää vierasotteluissa keskimäärin 0,5 maalia, mutta kotijoukkueen etu pelin hallinnassa, maalipaikkojen laadussa ja tasaisuudessa puoltaa sen voittoa.
Katso tilastollinen yleiskatsausBTTS – tekevätkö molemmat joukkueet maalin?
Vahvempi signaali puoltaa BTTS Ei -vaihtoehtoa, sillä Slavia Sofia ei ole kauden tilastojen perusteella pelannut yhtään ottelua, jossa molemmat joukkueet olisivat tehneet maalin, ja se on pitänyt maalinsa puhtaana 50 %:ssa otteluista. Vierasjoukkue tekee keskimäärin 1,5 maalia, mutta sen maalintekopaikkojen luominen on rajallista: xG on 0,74 ja laukauksia maalia kohti kertyy 2,5 ottelua kohden. Tämä heikentää mahdollisuuksia murtaa Ludogoretsin puolustus. Ludogorets on päästänyt viidessä viime ottelussaan keskimäärin vain 1,0 maalia, kun vastustajille sallittu xG on ollut 1,02, kun taas Slavia on päästänyt tuona ajanjaksona vain 0,4 maalia ottelua kohden. Vaikka kotijoukkue on hyvässä maalintekovireessä ja on tehnyt viidessä viime ottelussaan keskimäärin 2,2 maalia, todennäköisempää on sen yksipuolinen voitto kuin se, että molemmat joukkueet onnistuvat maalinteossa.
Katso BTTS-tilastotOver/Under – maalianalyysi
Ludogorets on hyvässä hyökkäysvireessä: se on tehnyt viidessä viime ottelussaan keskimäärin 2,2 maalia xG-lukeman ollessa 1,71. Slavia Sofia on kuitenkin päästänyt samalla ajanjaksolla vain 0,4 maalia ottelua kohden. Vierasjoukkue on luonut viidessä viime ottelussaan keskimäärin vain 0,98 xG:tä, eikä se ole kuluvan kauden otteluissa pelannut kertaakaan yli 3.5 maalin ottelua. Myös Ludogoretsilla 100 % kauden otteluista on päättynyt alle 3.5 maalin, vaikka sen viimeaikainen vire lisää vähintään kahden maalin todennäköisyyttä. Molemmat joukkueet ovat pitäneet maalinsa puhtaana 50 %:ssa otteluista, mikä pienentää runsasmaaliseksi ja avoimeksi muodostuvan ottelun todennäköisyyttä. Ennustettu 2,30 maalia viittaa selvästi alle 3.5 maalin vaihtoehdon puolesta, mikä jättää mahdollisuuden tuloksille 2:1 tai 3:0.
Katso Over/Under-tilastotHT/FT – puoliaika- ja lopputulosskenaario
Ludogorets on selvästi paremmassa vireessä: se on voittanut 4 viimeisestä 5 ottelustaan, tehnyt niissä keskimäärin 2,2 maalia eikä ole hävinnyt kertaakaan. Kotijoukkue johti tauolla 60 %:ssa näistä otteluista ja teki ennen taukoa keskimäärin 1,0 maalia, kun taas Slavia Sofia osui ensimmäisillä jaksoilla vain 0,4 kertaa ottelua kohden. Ludogoretsin etu näkyy myös maalipaikkojen luonnissa: sen keskimääräinen xG on 1,10, kun vastustaja päästää keskimäärin 1,41 xG:tä. Slavia pelasi tasan tauolle 80 %:ssa viidestä viime ottelustaan, joten vaihtoehto X/1 on edelleen vahva, mutta Ludogoretsin 4 voittoa ja 60 %:n osuus otteluista, joissa se johti ensimmäisen puoliajan jälkeen, vahvistavat hieman skenaariota, jossa kotijoukkue johtaa tauolta loppuun asti.
Katso ensimmäisen ja toisen puoliajan tilastotPuoliskoittain
Ottelutilastot
Otteluennakko— mitä kauden luvut kertovat?
Tämä joukkueprofiili perustuu kauden tietoihin ja vireeseen. Ottelun kulkutilastot näytetään vasta ottelun päätyttyä.
Joukkueiden tilastot— kumpi on tehokkaampi?
Molempien joukkueiden hyökkäyksen ja puolustuksen vertailu kuluvalla kaudella.
Laukausten laatu
| Ludogorets | Slavia Sofia | |
|---|---|---|
| Tarkkuus (laukaukset maalia kohti) | 50% | 57% |
| Paikkojen laatu (xG/laukaus) | 0.14 | 0.18 |
| Viimeistely (maalit laukausta kohti maalia) | 0.34 | 0.33 |
Noin 0,08:n xG/laukaus tarkoittaa yleensä kaukolaukauksia; 0,15 tai enemmän yleensä boksipaikkoja. Tyyliluokitus perustuu pallonhallintaan, laukausten määrään ja tehokkuuteen.
* xG (odotetut maalit) kertoo, kuinka monta maalia joukkueen pitäisi tehdä paikoistaan. Jos toteutuneet maalit ylittävät xG:n, viimeistely on keskimääräistä parempaa; jos ne alittavat xG:n, paikkoja hukataan.
Joukkueen vire— kumpi on paremmassa vireessä?
Viisi viimeistä ottelua ja kauden tilasto kokonaisuutena sekä koti- ja vierasotteluissa.
Ludogorets on 140 % parempi kategoriassa viiden viimeisen ottelun vire.
3 pistettä / ottelu - Ludogorets · 1.25 pistettä / ottelu - Slavia Sofia
Maalit— miten joukkueet tekevät ja päästävät maaleja?
Molempien joukkueiden tekemien ja päästämien maalien määrät sekä Clean sheetien ja maaleitta jäämisen yleisyys.
Ludogorets on 100 % parempi kategoriassa tehdyt maalit ottelua kohden.
2 maalia / ottelu - Ludogorets · 1 maalia / ottelu - Slavia Sofia
Slavia Sofia on 20 % parempi kategoriassa päästetyt maalit ottelua kohden.
0.6 maalia / ottelu - Ludogorets · 0.5 maalia / ottelu - Slavia Sofia
Ludogorets tekee maalin 100 prosentissa otteluista (5 / 5 ottelua), kun taas Slavia Sofia pitää maalinsa puhtaana 50 prosentissa (2 / 4 ottelua).
Slavia Sofia tekee maalin 50 prosentissa otteluista (2 / 4 ottelua), kun taas Ludogorets pitää maalinsa puhtaana 60 prosentissa (3 / 5 ottelua).
Kuinka usein tehdään vähintään...
Kuinka usein päästetään vähintään...
* Tilastot sisältävät molempien joukkueiden koti- ja vierasottelut kuluvalla kaudella.
Molemmat joukkueet tekivät maalin (BTTS)— kuinka usein molemmat joukkueet tekevät maalin?
Kuinka usein molempien joukkueiden otteluissa tehdään maaleja kummallekin puolelle verrattuna sarjan keskiarvoon.
Maalikuviot
BTTS ja maalimäärä
Maalimäärä (Over/Under)— kuinka usein näissä otteluissa ylitetään maalirajat?
Kuinka usein joukkueiden otteluissa ylitetään maalirajat koko ottelussa ja kummallakin puoliskolla.
Koko ottelu – joukkuevertailu (Over)
Over / Under - Ludogorets
Over / Under - Slavia Sofia
1. puoliaika
2. puoliaika
Ottelun puoliskot— milloin joukkueet tekevät useammin maaleja?
Miten joukkueet jakavat suorituksensa ensimmäisen ja toisen puoliajan välillä: maalit, pisteet, nollapelit ja puoliaikatilanne.
Ludogorets on 140 % parempi kategoriassa ensimmäisen puoliajan vire (puoliaikapisteet).
2.4 pistettä / ottelu - Ludogorets · 1 pistettä / ottelu - Slavia Sofia
Ennen puoliaikaa (1. puoliaika)
Puoliajan jälkeen (2. puoliaika)
Ludogorets — toisen puoliajan tulokset
Johtaa puoliajalla 80 prosentissa otteluista ja voittaa 100 prosentissa. Voittaa myös otteluita ilman johtoasemaa puoliajalla.
Päästää 0.2 maalia enemmän ottelua kohden puoliajan jälkeen — puolustus heikkenee toisella puoliajalla.
Slavia Sofia — toisen puoliajan tulokset
Puolustus pysyy vakaana koko ottelun ajan.
| 1. puoliaika | 2. puoliaika | |
|---|---|---|
| Pisteet ottelua kohden | 2.40 | 1.60 |
| Tehdyt maalit / ottelu | 1.2 | 0.8 |
| Päästetyt maalit / ottelu | 0.2 | 0.4 |
| Ottelun maalikeskiarvo | 1.4 | 1.2 |
| 1 maali | 100% | 60% |
| 2 maalia | 40% | 20% |
| 3 maalia | 0% | 20% |
| Nollapeli | 80% | 60% |
| Ei maalia | 20% | 60% |
| Maaliero | +5 | +2 |
| 1. puoliaika | 2. puoliaika | |
|---|---|---|
| Pisteet ottelua kohden | 1.00 | 1.25 |
| Tehdyt maalit / ottelu | 0.3 | 0.8 |
| Päästetyt maalit / ottelu | 0.3 | 0.3 |
| Ottelun maalikeskiarvo | 0.5 | 1.0 |
| 1 maali | 25% | 50% |
| 2 maalia | 25% | 25% |
| 3 maalia | 0% | 25% |
| Nollapeli | 75% | 75% |
| Ei maalia | 75% | 75% |
| Maaliero | 0 | +2 |
* Taulukoiden värit kuvaavat tapahtumien yleisyyttä: vihreä on yleinen, keltainen kohtalainen ja punainen harvinainen. Kyse on yleisyydestä, ei joukkuearviosta.
Maalit minuuteittain— milloin maaleja syntyy?
Ottelun vaiheet, joissa molemmat joukkueet tekevät ja päästävät useimmin maaleja.
Vaarallisimmillaan minuuteilla 31-45 (4 goals). Päästää eniten välillä 16-30 (1). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): -1 - myöhäiset vaiheet ovat heikkous.
Vaarallisimmillaan minuuteilla 76-90 (2 goals). Päästää eniten välillä 31-45 (1). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): +1 - voittaa myöhäiset vaiheet.
* Jaksot 31–45 ja 76–90 sisältävät lisäajan maalit.
Muut joukkueindikaattorit— mitä xG, tehokkuus ja vire kertovat?
Nykykauden päättyneiden otteluiden perusteella tehty vertailu maalipaikkojen laadusta, tuloksista ja trendeistä.
Otteluprofiili
Ludogorets
Slavia Sofia
* Arvioitu maalimäärä ja -jakauma, BTTS-arvio, 0–0-riski ja maalimäärä perustuvat molempien joukkueiden julkisiin kausikeskiarvoihin ja -frekvensseihin. Tämä on tilastollinen otteluprofiili, ei yksityisen mallin ennuste tai vetovihje. Muut indikaattorit kuvaavat kauden päättyneitä otteluita.
Sarjakonteksti— onko kyseessä runsasmaalisesti sarja?
Miten joukkueet vertautuvat First League:n keskiarvoihin.
Joukkueet vs. sarja
| Ludogorets | Liga | Slavia Sofia | |
|---|---|---|---|
| Ottelun maalikeskiarvo | ▼ 2.60 | 2.80 | ▼ 1.50 |
| Molemmat joukkueet tekivät maalin | ▼ 40% | 57% | ▼ 25% |
| Vähintään 3 maalia (Over 2.5) | ▼ 40% | 60% | ▼ 25% |
| Clean sheetit | ▲ 60% | 23% | ▲ 50% |
| Maali ennen puoliaikaa | ▲ 100% | 74% | ▼ 25% |
| Maali puoliajan jälkeen | ▼ 60% | 83% | ▼ 50% |
^ vihreä = yli sarjan keskiarvon, ˇ punainen = alle sarjan keskiarvon. Tämä näyttää eron suunnan, ei joukkuearviota.
Kokoonpanot ja pelaajatapahtumat
Vahvistetut avauskokoonpanot, vaihtopelaajat ja tähän otteluun kirjatut pelaajatapahtumat.
Kotijoukkue
Avauskokoonpano
Vaihtopelaajat
Vierasjoukkue
Avauskokoonpano
Vaihtopelaajat
Ottelun tapahtumat
Maalit, kortit ja vaihdot aikajärjestyksessä.
- Slavia SofiaKeltainen korttiGeorgi Stoyanov Petkov
Erotuomari ja valmentajat
Avaa kausiprofiilit ja vertaa ottelutilastoja, maaleja ja kurinpitotrendejä.
Keskinäiset ottelut
Viimeisimmät kohtaamiset (2): Ludogorets 1 - 1 - 0 Slavia Sofia. Maalien keskiarvo 2.50, molemmat joukkueet tekivät maalin 50% ottelua.
UKK
Mikä oli ottelun Ludogorets–Slavia Sofia tulos?
Sarjan First League ottelu päättyi Ludogorets 1:1 Slavia Sofia. Tältä sivulta löytyvät ottelun täydelliset tilastot, puoliaikakohtainen erittely ja keskinäiset ottelut.
Millaiset ovat joukkueiden Ludogorets ja Slavia Sofia keskinäiset tilastot?
2 viimeisessä keskinäisessä ottelussa Ludogorets voitti 1, Slavia Sofia voitti 0 ja 1 päättyi tasan. Näissä otteluissa tehtiin keskimäärin 2,50 maalia, ja molemmat joukkueet tekivät maalin 50 prosentissa otteluista.
Mitä maalitilastot kertovat ennen ottelua Ludogorets–Slavia Sofia?
Ludogorets tekee keskimäärin 2,00 maalia ottelua kohden ja Slavia Sofia 1,00. Sarjan First League keskiarvo on 2,80 maalia, ja Over 2.5 toteutuu 60 prosentissa otteluista. BTTS toteutuu 40 prosentissa joukkueen Ludogorets otteluista ja 25 prosentissa joukkueen Slavia Sofia otteluista.
Millainen on joukkueiden Ludogorets ja Slavia Sofia nykyvire?
Viiden viimeisen ottelun perusteella Ludogorets on saavuttanut 5 voittoa, 0 tasapeliä ja 0 tappiota (3,00 pistettä ottelua kohden). Slavia Sofia on saavuttanut 1 voittoa, 2 tasapeliä ja 1 tappiota (1,25 pistettä ottelua kohden).
Mistä löydän ottelun Ludogorets–Slavia Sofia vihjeen ja kattavan analyysin?
Tämä sivu selittää tilastolliset taustat: vireen, keskinäiset ottelut, maalit, BTTS:n ja Over/Underin. Vedonlyöntivihje, Value Bet ja kattavat perustelut ovat saatavilla NoFluffPicks-sovelluksessa.


