Norja - First DivisionKringsjå kunstgressTiedot päivitetty 15. lokakuuta 2026

Lyn - Strømsgodset: ottelutilastot

Lyn-logo
Lyn
1 : 5puoliaika 0:3
Strømsgodset-logo
Strømsgodset

Lyn vs Strømsgodset: vire, maalit ja tärkeimmät tilastot

Mikä tämä ottelu on

Lyn pelasi Strømsgodset-joukkuetta vastaan sarjassa First Division (Norja). Ottelu pelattiin 11. lokakuuta 2026. Pelipaikka: Kringsjå kunstgress. Lopputulos: 1:5.

Nykyvire

Lyn: 1-2-2, 1,00 pistettä ottelua kohden. Strømsgodset: 4-1-0, 2,60 pistettä ottelua kohden.

Maalitilastot

Lyn tekee 1,63 maalia ja päästää 2,04 maalia ottelua kohden. Strømsgodset tekee 2,54 maalia ja päästää 1,29. Sarjan keskiarvo: 3,82 maalia.

BTTS ja Over/Under

BTTS: Lyn 54 %, Strømsgodset 63 %. Over 2.5: Lyn 67 %, Strømsgodset 63 %. Sarjataso: BTTS 63 %, Over 2.5 71 %.

xG, laukaukset ja pallonhallinta

xG ottelua kohden: Lyn 1,44, Strømsgodset 2,12. Laukaukset ottelua kohden: Lyn 10,9, Strømsgodset 17,9. Keskimääräinen pallonhallinta: Lyn 53 %, Strømsgodset 58 %.

Ensimmäinen ja toinen puoliaika

Lyn: johto puoliajalla 29 %, toisen puoliajan maalit 0,58. Strømsgodset: johto puoliajalla 38 %, toisen puoliajan maalit 1,79.

Maalit minuuteittain

Historiallisesti vahvin maalintekojakso on joukkueella Lyn 0-15 (9) ja joukkueella Strømsgodset 61-75 (18). Tämä on aiempien maalien jakauma, ei ennuste maalin syntyajasta.

Sarjan konteksti

First Division: 3,82 maalia ottelua kohden, BTTS 63 %, Over 2.5 71 %.

Keskinäiset ottelut

Ennen tätä ottelua tietokannassa oli saatavilla 1 aiempaa keskinäistä ottelua: 0-1-0. Maalien keskiarvo 2,00, BTTS 100 %.

Arkistoitu ottelua edeltävä analyysi

Tämä analyysi laadittiin ennen ottelun alkua. Johtopäätökset perustuvat vain ennen ottelua saatavilla olleisiin tietoihin eivätkä sisällä lopputulosta tai ottelun jälkeisiä tilastoja.

Ottelun yleisanalyysi

Strømsgodset on sarjataulukossa kolmantena ja on voittanut 4 viimeisestä 5 ottelustaan, kun taas kymmenentenä oleva Lyn on saavuttanut samassa ajassa 2 voittoa. Vierasjoukkue on tehnyt näissä otteluissa 12 maalia ja päästänyt 3, kun taas kotijoukkueen maaliero on 7:7. Tämä kertoo selvästä erosta joukkueiden tämänhetkisessä viimeistelyssä ja puolustuspelissä. Strømsgodset tekee vierasotteluissaan keskimäärin 2,5 maalia ottelua kohden eikä ole jäänyt kertaakaan maaleitta, kun taas Lyn päästää kotonaan keskimäärin 2,5 maalia. Vieraiden etulyöntiasemaa tukee myös luotujen maalipaikkojen laatu: heidän vierasotteluidensa xG on 1,92, kun Lynin kotikentällä vastaava lukema on 1,49. Laukauksia maalia kohti joukkueet saavat keskimäärin 6,75 ja 4,33 ottelua kohden. Vaikka Lyn tekee kotonaan keskimäärin 1,67 maalia, sen 58 %:n tappio-osuus kotikentällä tekee Strømsgodsetin voitosta todennäköisimmän lopputuloksen.

Katso tilastollinen yleiskatsaus
BTTS – tekevätkö molemmat joukkueet maalin?

Molemmat joukkueet tekivät maalin (BTTS) 58 prosentissa Lynin otteluista ja 67 prosentissa Strømsgodsetin otteluista. Kummankin joukkueen viidessä viime ottelussa osuus oli 60 %. Lyn tekee kotikentällään keskimäärin 2,58 maalia ja Strømsgodset vieraskentällä 2,50 maalia, mikä viittaa molempien joukkueiden hyvään maalintekopotentiaaliin. Tätä tukevat keskimääräiset xG-lukemat: kotijoukkueella 2,32 ja vierasjoukkueella 1,92. Maalia kohti suuntautuneita laukauksia kertyy ottelua kohden vastaavasti 7,75 ja 6,75. Lynin maalittomuuden riskiä kasvattaa vieraiden viimeaikainen vahva puolustuspeli: he ovat päästäneet vain 3 maalia viidessä ottelussa. Kotijoukkue on kuitenkin jäänyt ilman maalia vain 8 prosentissa otteluistaan. Siksi molempien joukkueiden maalintekoa puoltavat tilastot vahvemmin kuin vaihtoehtoa, jossa vähintään toinen joukkue jää maaleitta (BTTS No).

Katso BTTS-tilastot
Over/Under – maalianalyysi

Lyn tekee kotikentällään keskimäärin 2,58 maalia ja Strømsgodset vieraskentällä 2,50, mikä puoltaa ottelua, jossa nähdään vähintään kaksi maalia. Lynin otteluissa yli 1,5 maalia on nähty 83 %:ssa tapauksista ja vierasjoukkueen otteluissa 100 %:ssa, joten yli 1,5 maalia on tilastojen vahvin signaali. Hyökkäyspotentiaalia tukevat myös joukkueiden keskimääräiset xG-lukemat: kotijoukkueella 2,32 ja vierasjoukkueella 1,92. Korkeampien rajojen kohdalla on kuitenkin syytä olla varovainen: kummankin joukkueen viidessä viime ottelussa yli 2,5 maalia on nähty vain 40 %:ssa otteluista. Kun ennusteena on yhteensä 3,2 maalia, yli 1,5 maalia tarjoaa siis suuremman turvamarginaalin kuin yli 2,5 tai yli 3,5 maalia.

Katso Over/Under-tilastot
HT/FT – puoliaika- ja lopputulosskenaario

Vahvin ensimmäisen puoliajan signaali puhuu Strømsgodsetin puolesta: vieraat johtivat tauolla neljässä viidestä viime ottelustaan, kun taas Lyn oli tässä vaiheessa tappiolla kolmesti. Tuona aikana Strømsgodset teki ennen taukoa keskimäärin 1,6 maalia ja päästi 0,2, kun Lynin vastaavat lukemat olivat 0,6 ja 0,8 maalia. Johdon säilyttäminen on todennäköistä myös nykyvireen perusteella: vieraat ovat voittaneet neljä viidestä viime ottelustaan, kun taas kotijoukkue on voittanut kaksi viidestä. Tätä arviota uhkaa Lynin vahva pelaaminen tauon jälkeen — koko kauden aikana kotijoukkue on tehnyt toisella puoliajalla keskimäärin 2,0 maalia, ja Strømsgodset on päästänyt 1,0. Siitä huolimatta vieraiden selvä etu viime otteluiden ensimmäisillä puoliajoilla ja heidän paremmat tuloksensa viidessä viime pelissä tekevät Strømsgodsetin johtoasemasta sekä tauolla että loppuvihellyksen jälkeen todennäköisimmän yksittäisen skenaarion.

Katso ensimmäisen ja toisen puoliajan tilastot

Puoliskoittain

0 : 3
1. puoliaika
1 : 2
2. puoliaika

Ottelutilastot

43Pallonhallinta (%)57
LynStrømsgodset
4Laukaukset11
LynStrømsgodset
1Laukaukset maalia kohti5
LynStrømsgodset
0.64xG1.4
LynStrømsgodset
5Kulmapotkut4
LynStrømsgodset
42Vaaralliset hyökkäykset48
LynStrømsgodset
13Rikkeet14
LynStrømsgodset
2Kortit0
LynStrømsgodset

Otteluennakko— mitä kauden luvut kertovat?

Tämä joukkueprofiili perustuu kauden tietoihin ja vireeseen. Ottelun kulkutilastot näytetään vasta ottelun päätyttyä.

1.63Tehdyt maalit / ottelu2.54
LynStrømsgodset
2.04Päästetyt maalit / ottelu1.29
LynStrømsgodset
53%Keskimääräinen pallonhallinta58%
LynStrømsgodset
4.38Laukaukset maalia kohti / ottelu7.25
LynStrømsgodset

Joukkueiden tilastot— kumpi on tehokkaampi?

Molempien joukkueiden hyökkäyksen ja puolustuksen vertailu kuluvalla kaudella.

10.92Laukaukset ottelua kohden17.88
LynStrømsgodset
4.38Laukaukset maalia kohti7.25
LynStrømsgodset
14.9%Laukausten tehokkuus14.2%
LynStrømsgodset
53%Pallonhallinta58%
LynStrømsgodset
1.44Tehty xG2.12
LynStrømsgodset
1.76Päästetty xG1.27
LynStrømsgodset

Laukausten laatu

Lyn: Tehokas viimeistelyStrømsgodset: Hallitseva
LynStrømsgodset
Tarkkuus (laukaukset maalia kohti)40%41%
Paikkojen laatu (xG/laukaus)0.130.12
Viimeistely (maalit laukausta kohti maalia)0.370.35

Noin 0,08:n xG/laukaus tarkoittaa yleensä kaukolaukauksia; 0,15 tai enemmän yleensä boksipaikkoja. Tyyliluokitus perustuu pallonhallintaan, laukausten määrään ja tehokkuuteen.

* xG (odotetut maalit) kertoo, kuinka monta maalia joukkueen pitäisi tehdä paikoistaan. Jos toteutuneet maalit ylittävät xG:n, viimeistely on keskimääräistä parempaa; jos ne alittavat xG:n, paikkoja hukataan.

Joukkueen vire— kumpi on paremmassa vireessä?

Viisi viimeistä ottelua ja kauden tilasto kokonaisuutena sekä koti- ja vierasotteluissa.

Strømsgodset on 160 % parempi kategoriassa viiden viimeisen ottelun vire.

1 pistettä / ottelu - Lyn · 2.6 pistettä / ottelu - Strømsgodset

Lyn
DDWLL
Kauden tulosjakauma
33% W17% D50% L
Kausi (V-T-H)
8-4-12
1.17 pistettä / ottelu · maaliero -10
Viimeiset 5 (V-T-H)
1-2-2
1.00 pistettä / ottelu
Saldo kotona (W-D-L)
4-1-7
Viimeiset 5 kotona
3-1-1
WWWDL
Viimeiset 5 ottelua – keskiarvot
Tehdyt maalit: 1.6Päästetyt maalit: 2.0xG: 1.32Vastustajan xG: 1.64BTTS: 60%Over 2.5: 40%
Strømsgodset
WDWWW
Tappioton viidessä viimeisessä ottelussa
Kauden tulosjakauma
63% W25% D13% L
Kausi (V-T-H)
15-6-3
2.13 pistettä / ottelu · maaliero +30
Viimeiset 5 (V-T-H)
4-1-0
2.60 pistettä / ottelu
Saldo vieraissa (W-D-L)
6-4-2
Viimeiset 5 vieraissa
4-1-0
WWWDW
Viimeiset 5 ottelua – keskiarvot
Tehdyt maalit: 2.2Päästetyt maalit: 0.8xG: 1.88Vastustajan xG: 1.23BTTS: 60%Over 2.5: 40%

Maalit— miten joukkueet tekevät ja päästävät maaleja?

Molempien joukkueiden tekemien ja päästämien maalien määrät sekä Clean sheetien ja maaleitta jäämisen yleisyys.

Strømsgodset on 56 % parempi kategoriassa tehdyt maalit ottelua kohden.

1.63 maalia / ottelu - Lyn · 2.54 maalia / ottelu - Strømsgodset

Strømsgodset on 58 % parempi kategoriassa päästetyt maalit ottelua kohden.

2.04 maalia / ottelu - Lyn · 1.29 maalia / ottelu - Strømsgodset

Lyn:n maalintekoprofiili: vahva

Lyn tekee maalin 71 prosentissa otteluista (17 / 24 ottelua), kun taas Strømsgodset pitää maalinsa puhtaana 33 prosentissa (8 / 24 ottelua).

Strømsgodset:n maalintekoprofiili: erittäin vahva

Strømsgodset tekee maalin 96 prosentissa otteluista (23 / 24 ottelua), kun taas Lyn pitää maalinsa puhtaana 21 prosentissa (5 / 24 ottelua).

39Tehdyt maalit (kausi)61
LynStrømsgodset
49Päästetyt maalit (kausi)31
LynStrømsgodset
3.67Ottelun maalikeskiarvo3.83
LynStrømsgodset
8Tehdyt maalit (viimeiset 5)11
LynStrømsgodset
10Päästetyt maalit (viimeiset 5)4
LynStrømsgodset

Kuinka usein tehdään vähintään...

71%1 maali96%
LynStrømsgodset
42%2 maalia71%
LynStrømsgodset
25%3 maalia50%
LynStrømsgodset
13%4 maalia21%
LynStrømsgodset

Kuinka usein päästetään vähintään...

79%1 maali67%
LynStrømsgodset
58%2 maalia29%
LynStrømsgodset
42%3 maalia17%
LynStrømsgodset
25%4 maalia17%
LynStrømsgodset

* Tilastot sisältävät molempien joukkueiden koti- ja vierasottelut kuluvalla kaudella.

Molemmat joukkueet tekivät maalin (BTTS)— kuinka usein molemmat joukkueet tekevät maalin?

Kuinka usein molempien joukkueiden otteluissa tehdään maaleja kummallekin puolelle verrattuna sarjan keskiarvoon.

Maalikuviot

21%BTTS puoliajalla25%
LynStrømsgodset
17%BTTS molemmilla puoliskoilla17%
LynStrømsgodset
25%Maali molemmilla puoliskoilla42%
LynStrømsgodset

BTTS ja maalimäärä

46%Vähintään 3 maalia ja BTTS46%
LynStrømsgodset
21%Vähintään 3 maalia ilman BTTS:ää17%
LynStrømsgodset
60%BTTS – viimeiset 560%
LynStrømsgodset

Maalimäärä (Over/Under)— kuinka usein näissä otteluissa ylitetään maalirajat?

Kuinka usein joukkueiden otteluissa ylitetään maalirajat koko ottelussa ja kummallakin puoliskolla.

1. puoliaika

71%Vähintään 1 maali ennen puoliaikaa58%
LynStrømsgodset
50%Vähintään 2 maalia ennen puoliaikaa29%
LynStrømsgodset
38%Vähintään 3 maalia ennen puoliaikaa21%
LynStrømsgodset

2. puoliaika

83%Vähintään 1 maali puoliajan jälkeen100%
LynStrømsgodset
63%Vähintään 2 maalia puoliajan jälkeen71%
LynStrømsgodset
33%Vähintään 3 maalia puoliajan jälkeen42%
LynStrømsgodset

Ottelun puoliskot— milloin joukkueet tekevät useammin maaleja?

Miten joukkueet jakavat suorituksensa ensimmäisen ja toisen puoliajan välillä: maalit, pisteet, nollapelit ja puoliaikatilanne.

Strømsgodset on 26 % parempi kategoriassa ensimmäisen puoliajan vire (puoliaikapisteet).

1.25 pistettä / ottelu - Lyn · 1.58 pistettä / ottelu - Strømsgodset

Lyn — puoliaikatilanne
29% johdossa38% tasatilanteessa33% häviöllä
Strømsgodset — puoliaikatilanne
38% johdossa46% tasatilanteessa17% häviöllä

Ennen puoliaikaa (1. puoliaika)

1.25Pisteet ottelua kohden (1. puoliaika)1.58
LynStrømsgodset
1.04Tehdyt maalit (1. puoliaika)0.75
LynStrømsgodset
0.71Päästetyt maalit (1. puoliaika)0.46
LynStrømsgodset
1.75Maalien keskiarvo (1. puoliaika)1.21
LynStrømsgodset
54%Nollapeli ennen puoliaikaa63%
LynStrømsgodset
54%Ei maalia ennen puoliaikaa54%
LynStrømsgodset

Puoliajan jälkeen (2. puoliaika)

0.67Pisteet ottelua kohden (2. puoliaika)2.08
LynStrømsgodset
0.58Tehdyt maalit (2. puoliaika)1.79
LynStrømsgodset
1.33Päästetyt maalit (2. puoliaika)0.83
LynStrømsgodset
1.92Maalien keskiarvo (2. puoliaika)2.63
LynStrømsgodset
29%Nollapeli puoliajan jälkeen46%
LynStrømsgodset
50%Ei maalia puoliajan jälkeen8%
LynStrømsgodset

Lyn — toisen puoliajan tulokset

13% W29% D58% L
30
Puoliaikapisteet
25
Puoliajan maalit
+8
Maaliero (1. puoliaika)
16
Toisen puoliajan pisteet
-18
Maaliero (2. puoliaika)
1.25
PPG ennen puoliaikaa
Johdon pitäminen114%

Johtaa puoliajalla 29 prosentissa otteluista ja voittaa 33 prosentissa. Voittaa myös otteluita ilman johtoasemaa puoliajalla.

Puolustus puoliajan jälkeen+0.6

Päästää 0.6 maalia enemmän ottelua kohden puoliajan jälkeen — puolustus heikkenee toisella puoliajalla.

Strømsgodset — toisen puoliajan tulokset

63% W21% D17% L
38
Puoliaikapisteet
18
Puoliajan maalit
+7
Maaliero (1. puoliaika)
50
Toisen puoliajan pisteet
+23
Maaliero (2. puoliaika)
1.58
PPG ennen puoliaikaa
Johdon pitäminen166%

Johtaa puoliajalla 38 prosentissa otteluista ja voittaa 63 prosentissa. Voittaa myös otteluita ilman johtoasemaa puoliajalla.

Puolustus puoliajan jälkeen+0.4

Päästää 0.4 maalia enemmän ottelua kohden puoliajan jälkeen — puolustus heikkenee toisella puoliajalla.

Lyn — viisi viimeistä ottelua puoliajoittain
1. puoliaika2. puoliaika
Pisteet ottelua kohden0.401.60
Tehdyt maalit / ottelu0.41.2
Päästetyt maalit / ottelu1.01.0
Ottelun maalikeskiarvo1.42.2
1 maali80%80%
2 maalia20%60%
3 maalia20%40%
Nollapeli20%60%
Ei maalia80%20%
Maaliero-3+1
Puoliaika: 0% johdossa - 40% tasatilanteessa - 60% häviöllä
2. puoliaika: 40% voitto - 40% tasatilanteessa - 20% tappio
BTTS puoliajalla (viimeiset 5): 20% - Puoliajan maalit yhteensä: 2
Strømsgodset — viisi viimeistä ottelua puoliajoittain
1. puoliaika2. puoliaika
Pisteet ottelua kohden2.602.00
Tehdyt maalit / ottelu1.40.8
Päästetyt maalit / ottelu0.40.4
Ottelun maalikeskiarvo1.81.2
1 maali80%100%
2 maalia40%20%
3 maalia40%0%
Nollapeli60%60%
Ei maalia20%20%
Maaliero+5+2
Puoliaika: 80% johdossa - 20% tasatilanteessa - 0% häviöllä
2. puoliaika: 60% voitto - 20% tasatilanteessa - 20% tappio
BTTS puoliajalla (viimeiset 5): 40% - Puoliajan maalit yhteensä: 7

* Taulukoiden värit kuvaavat tapahtumien yleisyyttä: vihreä on yleinen, keltainen kohtalainen ja punainen harvinainen. Kyse on yleisyydestä, ei joukkuearviosta.

Maalit minuuteittain— milloin maaleja syntyy?

Ottelun vaiheet, joissa molemmat joukkueet tekevät ja päästävät useimmin maaleja.

Lyn
TehdytPäästetyt
9
5
0-15
8
8
16-30
8
4
31-45
5
7
46-60
3
8
61-75
6
17
76-90

Vaarallisimmillaan minuuteilla 0-15 (9 goals). Päästää eniten välillä 76-90 (17). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): -11 - myöhäiset vaiheet ovat heikkous.

Strømsgodset
TehdytPäästetyt
4
2
0-15
4
5
16-30
10
4
31-45
8
8
46-60
18
7
61-75
17
5
76-90

Vaarallisimmillaan minuuteilla 61-75 (18 goals). Päästää eniten välillä 46-60 (8). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): +12 - voittaa myöhäiset vaiheet.

* Jaksot 31–45 ja 76–90 sisältävät lisäajan maalit.

Muut joukkueindikaattorit— mitä xG, tehokkuus ja vire kertovat?

Nykykauden päättyneiden otteluiden perusteella tehty vertailu maalipaikkojen laadusta, tuloksista ja trendeistä.

Otteluprofiili

3.75
Arvioidut maalit
hyökkäys vs. vastustajan puolustus
1.5 : 2.3
Arvioitu maalijakauma
koti : vieras
98%
Tahti vs. sarja
100 % = sarjan keskiarvo
59%
Molemmat joukkueet tekivät maalin (BTTS)
molempien joukkueiden kausikeskiarvo
-47%
Derbyvaikutus
H2H-maalit vs. tyypilliset ottelut
68%
BTTS-arvio
molempien joukkueiden maalintekotiheyden perusteella
1%
0–0-riski
noin yksi 100 ottelusta
2-3
Yleisin maalimäärä
hyökkäys vs. puolustus molemmilla puolilla

Lyn

Nett xG -tasapaino
Luotujen ja sallittujen maalipaikkojen laadun ero ottelua kohden.
-0.32
Tulokset verrattuna xG:hen
Toteutuneen maalieron ja xG:n ehdottaman maalieron välinen ero.
-0.09
Pisteet verrattuna peliesitykseen
Kerättyjen pisteiden vertailu joukkueen maalieron perusteella odotettuihin pisteisiin.
+0.1 pist.
Viimeistelytehokkuus
Muutaako joukkue maalipaikat maaleiksi? Positiivinen arvo tarkoittaa, että maaleja syntyy enemmän kuin maalipaikkojen laatu ennustaa.
+0.19
Puolustustehokkuus
Pelastavatko puolustus tai maalivahti joukkueen? Positiivinen arvo tarkoittaa, että joukkue päästää vähemmän maaleja kuin sallitut paikat ennustavat.
-0.28
Hyökkäys vs. sarja
Kuinka paljon joukkue tekee maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon tässä roolissa. 120 % tarkoittaa 20 % yli keskiarvon.
77%
Puolustus vs. sarja
Kuinka paljon joukkue päästää maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon. 80 % tarkoittaa 20 % vähemmän päästettyjä maaleja.
120%
Vireen trendi
Vertaa viiden viimeisen ottelun pisteitä koko kauden keskiarvoon.
-0.17
Vahvempi toinen puoliaika?
Kuinka paljon enemmän joukkue tekee maaleja puoliajan jälkeen kuin ennen sitä.
-0.5
Myöhäiset maalit
15 prosenttia joukkueen maaleista syntyy minuuteilla 76–90. Vertailun vuoksi 23 prosenttia syntyy ensimmäisten 15 minuutin aikana.
15%

Strømsgodset

Nett xG -tasapaino
Luotujen ja sallittujen maalipaikkojen laadun ero ottelua kohden.
+0.85
Tulokset verrattuna xG:hen
Toteutuneen maalieron ja xG:n ehdottaman maalieron välinen ero.
+0.40
Pisteet verrattuna peliesitykseen
Kerättyjen pisteiden vertailu joukkueen maalieron perusteella odotettuihin pisteisiin.
-6.2 pist.
Viimeistelytehokkuus
Muutaako joukkue maalipaikat maaleiksi? Positiivinen arvo tarkoittaa, että maaleja syntyy enemmän kuin maalipaikkojen laatu ennustaa.
+0.42
Puolustustehokkuus
Pelastavatko puolustus tai maalivahti joukkueen? Positiivinen arvo tarkoittaa, että joukkue päästää vähemmän maaleja kuin sallitut paikat ennustavat.
-0.02
Hyökkäys vs. sarja
Kuinka paljon joukkue tekee maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon tässä roolissa. 120 % tarkoittaa 20 % yli keskiarvon.
149%
Puolustus vs. sarja
Kuinka paljon joukkue päästää maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon. 80 % tarkoittaa 20 % vähemmän päästettyjä maaleja.
61%
Vireen trendi
Vertaa viiden viimeisen ottelun pisteitä koko kauden keskiarvoon.
+0.47
Vahvempi toinen puoliaika?
Kuinka paljon enemmän joukkue tekee maaleja puoliajan jälkeen kuin ennen sitä.
+1.0
Myöhäiset maalit
28 prosenttia joukkueen maaleista syntyy minuuteilla 76–90. Vertailun vuoksi 7 prosenttia syntyy ensimmäisten 15 minuutin aikana.
28%

* Arvioitu maalimäärä ja -jakauma, BTTS-arvio, 0–0-riski ja maalimäärä perustuvat molempien joukkueiden julkisiin kausikeskiarvoihin ja -frekvensseihin. Tämä on tilastollinen otteluprofiili, ei yksityisen mallin ennuste tai vetovihje. Muut indikaattorit kuvaavat kauden päättyneitä otteluita.

Sarjakonteksti— onko kyseessä runsasmaalisesti sarja?

Miten joukkueet vertautuvat First Division:n keskiarvoihin.

Joukkueet vs. sarja

LynLigaStrømsgodset
Ottelun maalikeskiarvo▼ 3.673.82• 3.83
Molemmat joukkueet tekivät maalin▼ 54%63%• 63%
Vähintään 3 maalia (Over 2.5)▼ 67%71%▼ 63%
Clean sheetit▲ 21%19%▲ 33%
Maali ennen puoliaikaa▼ 71%77%▼ 58%
Maali puoliajan jälkeen▼ 83%90%▲ 100%

^ vihreä = yli sarjan keskiarvon, ˇ punainen = alle sarjan keskiarvon. Tämä näyttää eron suunnan, ei joukkuearviota.

3.82
Maalien keskiarvo ottelua kohden
63%
Molemmat joukkueet tekivät maalin
71%
Vähintään 3 maalia (Over 2.5)
19%
Clean sheetit
2.13
Kotimaalit / ottelu
1.70
Vierasmaali / ottelu
+25%
Kotihyökkäyksen etu
+20%
Kotipuolustuksen etu
+16%
Kokonaiskotietu
Maalit 1. puoliajalla (koko sarja)
77%
1 maali
48%
2 maalia
29%
3 maalia
10%
4 maalia
Maalit 2. puoliajalla (koko sarja)
90%
1 maali
63%
2 maalia
35%
3 maalia
17%
4 maalia

Kokoonpanot ja pelaajatapahtumat

Vahvistetut avauskokoonpanot, vaihtopelaajat ja tähän otteluun kirjatut pelaajatapahtumat.

Ottelun tapahtumat

Maalit, kortit ja vaihdot aikajärjestyksessä.

  1. StrømsgodsetMaaliElias Hoff MelkersenMaalisyöttö: Victor Rosendahl Dedes
  2. StrømsgodsetMaaliFredrik Pau Vilaseca Ardraa
  3. StrømsgodsetMaaliHerman StengelMaalisyöttö: Fredrik Pau Vilaseca Ardraa
  4. StrømsgodsetMaaliKreshnik KrasniqiMaalisyöttö: Elias Hoff Melkersen
  5. LynKeltainen korttiMathias Johansen
  6. LynVaihtoKentälle: Seydina GueyePois kentältä: Edvard Linnebo Race
  7. StrømsgodsetMaaliElias Hoff MelkersenMaalisyöttö: Herman Stengel
  8. StrømsgodsetVaihtoKentälle: Marcus MehnertPois kentältä: Sebastian Pingel
  9. StrømsgodsetVaihtoKentälle: Gustav Mendonca WikheimPois kentältä: Fredrik Pau Vilaseca Ardraa
  10. StrømsgodsetVaihtoKentälle: Andreas Heredia-RandenPois kentältä: Kreshnik Krasniqi
  11. LynKeltainen korttiSeydina Gueye
  12. LynVaihtoKentälle: Isaac MongloPois kentältä: Anders Björntvedt Olsen

Erotuomari ja valmentajat

Avaa kausiprofiilit ja vertaa ottelutilastoja, maaleja ja kurinpitotrendejä.

Keskinäiset ottelut

Edellinen kohtaaminen: Lyn 0 - 1 - 0 Strømsgodset. Maalien keskiarvo 2.00, molemmat joukkueet tekivät maalin 100% ottelua.

UKK

Mikä oli ottelun Lyn–Strømsgodset tulos?

Sarjan First Division ottelu päättyi Lyn 1:5 Strømsgodset. Tältä sivulta löytyvät ottelun täydelliset tilastot, puoliaikakohtainen erittely ja keskinäiset ottelut.

Mitä maalitilastot kertovat ennen ottelua Lyn–Strømsgodset?

Lyn tekee keskimäärin 1,63 maalia ottelua kohden ja Strømsgodset 2,54. Sarjan First Division keskiarvo on 3,82 maalia, ja Over 2.5 toteutuu 71 prosentissa otteluista. BTTS toteutuu 54 prosentissa joukkueen Lyn otteluista ja 63 prosentissa joukkueen Strømsgodset otteluista.

Millainen on joukkueiden Lyn ja Strømsgodset nykyvire?

Viiden viimeisen ottelun perusteella Lyn on saavuttanut 1 voittoa, 2 tasapeliä ja 2 tappiota (1,00 pistettä ottelua kohden). Strømsgodset on saavuttanut 4 voittoa, 1 tasapeliä ja 0 tappiota (2,60 pistettä ottelua kohden).

Mistä löydän ottelun Lyn–Strømsgodset vihjeen ja kattavan analyysin?

Vertaa tällä sivulla ottelun Lyn–Strømsgodset taustalla olevia lukuja. Avaa NoFluffPicks-sovellus vedonlyöntianalyysiä, vihjettä, Value Bet -kohdetta ja sen perusteluja varten.