Englanti - ChampionshipThe DenTiedot päivitetty 18. lokakuuta 2026

Millwall - Wrexham: ottelutilastot

Millwall-logo
Millwall
0 : 3puoliaika 0:1
Wrexham-logo
Wrexham

Millwall vs Wrexham: vire, maalit ja tärkeimmät tilastot

Mikä tämä ottelu on

Millwall pelasi Wrexham-joukkuetta vastaan sarjassa Championship (Englanti). Ottelu pelattiin 2. syyskuuta 2026. Pelipaikka: The Den. Lopputulos: 0:3.

Nykyvire

Millwall: 2-0-1, 2,00 pistettä ottelua kohden. Wrexham: 0-2-1, 0,67 pistettä ottelua kohden.

Maalitilastot

Millwall tekee 2,00 maalia ja päästää 1,67 maalia ottelua kohden. Wrexham tekee 1,00 maalia ja päästää 1,33. Sarjan keskiarvo: 2,98 maalia.

BTTS ja Over/Under

BTTS: Millwall 33 %, Wrexham 100 %. Over 2.5: Millwall 67 %, Wrexham 33 %. Sarjataso: BTTS 73 %, Over 2.5 68 %.

xG, laukaukset ja pallonhallinta

xG ottelua kohden: Millwall 1,94, Wrexham 1,45. Laukaukset ottelua kohden: Millwall 19,3, Wrexham 12,7. Keskimääräinen pallonhallinta: Millwall 55 %, Wrexham 51 %.

Ensimmäinen ja toinen puoliaika

Millwall: johto puoliajalla 67 %, toisen puoliajan maalit 1,00. Wrexham: johto puoliajalla 33 %, toisen puoliajan maalit 0,33.

Maalit minuuteittain

Historiallisesti vahvin maalintekojakso on joukkueella Millwall 46-60 (2) ja joukkueella Wrexham 0-15 (1). Tämä on aiempien maalien jakauma, ei ennuste maalin syntyajasta.

Sarjan konteksti

Championship: 2,98 maalia ottelua kohden, BTTS 73 %, Over 2.5 68 %.

Keskinäiset ottelut

Ennen tätä ottelua tietokannassa oli saatavilla 2 aiempaa keskinäistä ottelua: 1-0-1. Maalien keskiarvo 2,00, BTTS 0 %.

Arkistoitu ottelua edeltävä analyysi

Tämä analyysi laadittiin ennen ottelun alkua. Johtopäätökset perustuvat vain ennen ottelua saatavilla olleisiin tietoihin eivätkä sisällä lopputulosta tai ottelun jälkeisiä tilastoja.

Ottelun yleisanalyysi

Millwall on voittanut molemmat tähänastiset liigaottelunsa, tehnyt niissä 5 maalia päästämättä yhtäkään, kun taas Wrexham on kolmen ottelun jälkeen edelleen ilman voittoa (2 tasapeliä ja tappio). Kotikentällään isännät tekevät keskimäärin 3 maalia, luovat tilanteita 2,08 xG:n edestä ja laukovat 19 kertaa ottelua kohden, samalla kun vastustajille sallitaan vain 0,83 xG:tä omaa maalia kohti. Wrexham on pelannut vieraskentällä tähän asti kaikki ottelunsa tasan, mutta sen pallonhallinta on vain 33 %, se päästää keskimäärin yhden maalin ottelua kohden eikä ole pitänyt kertaakaan maaliaan puhtaana. Vieraat tuottavat kelvolliset 1,87 xG:tä, mutta onnistuvat vain 6 %:ssa laukauksistaan, mikä on selvästi heikompi lukema kuin Millwallin 16 % ja rajoittaa heidän mahdollisuuksiaan murtaa isäntien puolustus. Myös viimeaikainen vire puhuu Millwallin puolesta: se on voittanut viidestä ottelustaan 3, kun taas Wrexham on hävinnyt saman ajanjakson aikana 3 ottelua.

Katso tilastollinen yleiskatsaus
BTTS – tekevätkö molemmat joukkueet maalin?

Kausidata tukevat vahvasti molempien joukkueiden maalintekoa: Millwallin ja Wrexhamin BTTS-prosentti on 100 %, eikä kumpikaan joukkue ole vielä pitänyt maaliaan puhtaana. Wrexham luo selvästi enemmän maalipaikkoja: se laukoo keskimäärin 17,0 kertaa, joista 7,0 kohti maalia, ja sen xG on 1,87. Millwall puolestaan päästää vastustajansa xG-lukemaan 1,26. Kotijoukkueen pitäisi myös löytää tie verkkoon, sillä sen viidessä viime ottelussa on syntynyt keskimäärin 1,4 maalia ja sen xG on ollut 1,54, kun taas Wrexham on päästänyt tuona ajanjaksona 1,2 maalia ottelua kohden. BTTS-vetoa heikentävät kuitenkin Millwallin viimeaikaiset puolustusotteet: se on päästänyt viidessä viime ottelussaan vain 0,6 maalia ottelua kohden. Lisäksi vieraiden maalikeskiarvo on matala, vain 0,6 maalia ottelua kohden. Tästä huolimatta peräti 80 % liigan otteluista on päättynyt siten, että molemmat joukkueet ovat tehneet maalin, joten BTTS: kyllä on hieman todennäköisempi vaihtoehto.

Katso BTTS-tilastot
Over/Under – maalianalyysi

Viimeisin vire viittaa otteluun, jossa maalipaikkoja syntyy rajallisesti: viidessä viime ottelussaan Millwall teki keskimäärin 1,4 maalia ja päästi 0,6, kun taas Wrexham teki vain 0,6 maalia ja päästi 1,2. Molemmilla joukkueilla vain 20 % otteluista sisälsi tuona ajanjaksona vähintään kolme maalia, mikä tukee selvästi vähämaalista ottelua. Wrexham luo laajempien tilastojen perusteella paljon maalipaikkoja: sen keskimääräinen xG on 1,87 ja laukauksia maalia kohti 7, mutta viimeistelytehokkuus on vain 6 %, ja viimeisin hyökkäyspään xG on laskenut lukemaan 1,27. Millwallin puolustus on ollut viime aikoina vahva, sillä se on päästänyt vastustajan keskimääräiseen xG-lukemaan 1,13, joten ottelun ennustettu maalimäärä 2,25 jää edelleen alle rajan 3,5. Under 3,5:llä on etulyöntiasema myös siksi, ettei kummankaan joukkueen saatavilla olevissa tiedoissa ole yhtään ottelua, jossa olisi tehty yli kolme maalia.

Katso Over/Under-tilastot
HT/FT – puoliaika- ja lopputulosskenaario

Millwall on voittanut 3 viidestä viime ottelustaan, joissa se teki keskimäärin 1,4 maalia ja päästi vain 0,6, kun taas Wrexham ei voittanut yhtäkään ottelua ja teki keskimäärin 0,6 maalia päästäen 1,2. Kotijoukkue johti puoliajalla 60 %:ssa näistä viidestä ottelusta eikä kertaakaan ollut tauolle mentäessä tappiolla, kun taas Wrexham oli 45 minuutin jälkeen tappiolla 40 %:ssa otteluistaan. Erityisen merkittävä on toinen puoliaika: Millwall teki silloin keskimäärin 0,8 maalia, kun Wrexhamin lukema oli vain 0,2, ja vierasjoukkue jäi ilman maalia toisella puoliajalla 80 %:ssa otteluistaan. Wrexhamilla on kuitenkin korkeampi kauden xG-lukema, 1,87 verrattuna Millwallin 1,25:een, ja se laukoo keskimäärin 7 kertaa kohti maalia Millwallin 3:a vastaan, mikä heikentää ennusteen varmuutta. Tästä huolimatta nykyvire, Millwallin erittäin hyvä organisointi ennen taukoa sekä vieraiden selvästi heikompi loppupeli tukevat vahvimmin skenaariota, jossa kotijoukkue johtaa puoliajalla ja voittaa ottelun.

Katso ensimmäisen ja toisen puoliajan tilastot

Puoliskoittain

0 : 1
1. puoliaika
0 : 2
2. puoliaika

Ottelutilastot

39Pallonhallinta (%)61
MillwallWrexham
4Laukaukset9
MillwallWrexham
0Laukaukset maalia kohti3
MillwallWrexham
0.51xG1.04
MillwallWrexham
1Kulmapotkut2
MillwallWrexham
33Vaaralliset hyökkäykset34
MillwallWrexham
10Rikkeet14
MillwallWrexham
2Kortit1
MillwallWrexham

Otteluennakko— mitä kauden luvut kertovat?

Tämä joukkueprofiili perustuu kauden tietoihin ja vireeseen. Ottelun kulkutilastot näytetään vasta ottelun päätyttyä.

2Tehdyt maalit / ottelu1
MillwallWrexham
1.67Päästetyt maalit / ottelu1.33
MillwallWrexham
55%Keskimääräinen pallonhallinta51%
MillwallWrexham
5Laukaukset maalia kohti / ottelu4.33
MillwallWrexham

Joukkueiden tilastot— kumpi on tehokkaampi?

Molempien joukkueiden hyökkäyksen ja puolustuksen vertailu kuluvalla kaudella.

19.33Laukaukset ottelua kohden12.67
MillwallWrexham
5Laukaukset maalia kohti4.33
MillwallWrexham
10.3%Laukausten tehokkuus7.9%
MillwallWrexham
55%Pallonhallinta51%
MillwallWrexham
1.94Tehty xG1.45
MillwallWrexham
1.25Päästetty xG1.27
MillwallWrexham

Laukausten laatu

Millwall: HallitsevaWrexham: Tasapainoinen
MillwallWrexham
Tarkkuus (laukaukset maalia kohti)26%34%
Paikkojen laatu (xG/laukaus)0.100.11
Viimeistely (maalit laukausta kohti maalia)0.400.23

Noin 0,08:n xG/laukaus tarkoittaa yleensä kaukolaukauksia; 0,15 tai enemmän yleensä boksipaikkoja. Tyyliluokitus perustuu pallonhallintaan, laukausten määrään ja tehokkuuteen.

* xG (odotetut maalit) kertoo, kuinka monta maalia joukkueen pitäisi tehdä paikoistaan. Jos toteutuneet maalit ylittävät xG:n, viimeistely on keskimääräistä parempaa; jos ne alittavat xG:n, paikkoja hukataan.

Joukkueen vire— kumpi on paremmassa vireessä?

Viisi viimeistä ottelua ja kauden tilasto kokonaisuutena sekä koti- ja vierasotteluissa.

Millwall on 199 % parempi kategoriassa viiden viimeisen ottelun vire.

2 pistettä / ottelu - Millwall · 0.67 pistettä / ottelu - Wrexham

Millwall
WWL
Kauden tulosjakauma
67% W0% D33% L
Kausi (V-T-H)
2-0-1
2.00 pistettä / ottelu · maaliero +1
Viimeiset 5 (V-T-H)
2-0-1
2.00 pistettä / ottelu
Saldo kotona (W-D-L)
1-0-0
Viimeiset 5 kotona
1-0-0
W
Viimeiset 5 ottelua – keskiarvot
Tehdyt maalit: 2.0Päästetyt maalit: 1.7xG: 1.94Vastustajan xG: 1.25BTTS: 33%Over 2.5: 67%
Wrexham
DDL
Ei voittoa viidessä viimeisessä ottelussa
Kauden tulosjakauma
0% W67% D33% L
Kausi (V-T-H)
0-2-1
0.67 pistettä / ottelu · maaliero -1
Viimeiset 5 (V-T-H)
0-2-1
0.67 pistettä / ottelu
Saldo vieraissa (W-D-L)
0-1-0
Viimeiset 5 vieraissa
0-1-0
D
Viimeiset 5 ottelua – keskiarvot
Tehdyt maalit: 1.0Päästetyt maalit: 1.3xG: 1.45Vastustajan xG: 1.27BTTS: 100%Over 2.5: 33%

Maalit— miten joukkueet tekevät ja päästävät maaleja?

Molempien joukkueiden tekemien ja päästämien maalien määrät sekä Clean sheetien ja maaleitta jäämisen yleisyys.

Millwall on 100 % parempi kategoriassa tehdyt maalit ottelua kohden.

2 maalia / ottelu - Millwall · 1 maalia / ottelu - Wrexham

Wrexham on 26 % parempi kategoriassa päästetyt maalit ottelua kohden.

1.67 maalia / ottelu - Millwall · 1.33 maalia / ottelu - Wrexham

Millwall:n maalintekoprofiili: erittäin vahva

Millwall tekee maalin 100 prosentissa otteluista (3 / 3 ottelua), kun taas Wrexham pitää maalinsa puhtaana 0 prosentissa (0 / 3 ottelua).

Wrexham:n maalintekoprofiili: vahva

Wrexham tekee maalin 100 prosentissa otteluista (3 / 3 ottelua), kun taas Millwall pitää maalinsa puhtaana 67 prosentissa (2 / 3 ottelua).

6Tehdyt maalit (kausi)3
MillwallWrexham
5Päästetyt maalit (kausi)4
MillwallWrexham
3.67Ottelun maalikeskiarvo2.33
MillwallWrexham
6Tehdyt maalit (viimeiset 5)3
MillwallWrexham
5Päästetyt maalit (viimeiset 5)4
MillwallWrexham

Kuinka usein tehdään vähintään...

100%1 maali100%
MillwallWrexham
67%2 maalia0%
MillwallWrexham
33%3 maalia0%
MillwallWrexham
0%4 maalia0%
MillwallWrexham

Kuinka usein päästetään vähintään...

33%1 maali100%
MillwallWrexham
33%2 maalia33%
MillwallWrexham
33%3 maalia0%
MillwallWrexham
33%4 maalia0%
MillwallWrexham

* Tilastot sisältävät molempien joukkueiden koti- ja vierasottelut kuluvalla kaudella.

Molemmat joukkueet tekivät maalin (BTTS)— kuinka usein molemmat joukkueet tekevät maalin?

Kuinka usein molempien joukkueiden otteluissa tehdään maaleja kummallekin puolelle verrattuna sarjan keskiarvoon.

Maalikuviot

33%BTTS puoliajalla33%
MillwallWrexham
0%BTTS molemmilla puoliskoilla0%
MillwallWrexham
67%Maali molemmilla puoliskoilla0%
MillwallWrexham

BTTS ja maalimäärä

33%Vähintään 3 maalia ja BTTS33%
MillwallWrexham
33%Vähintään 3 maalia ilman BTTS:ää0%
MillwallWrexham
33%BTTS – viimeiset 5100%
MillwallWrexham

Maalimäärä (Over/Under)— kuinka usein näissä otteluissa ylitetään maalirajat?

Kuinka usein joukkueiden otteluissa ylitetään maalirajat koko ottelussa ja kummallakin puoliskolla.

1. puoliaika

100%Vähintään 1 maali ennen puoliaikaa100%
MillwallWrexham
33%Vähintään 2 maalia ennen puoliaikaa33%
MillwallWrexham
33%Vähintään 3 maalia ennen puoliaikaa0%
MillwallWrexham

2. puoliaika

100%Vähintään 1 maali puoliajan jälkeen67%
MillwallWrexham
67%Vähintään 2 maalia puoliajan jälkeen33%
MillwallWrexham
33%Vähintään 3 maalia puoliajan jälkeen0%
MillwallWrexham

Ottelun puoliskot— milloin joukkueet tekevät useammin maaleja?

Miten joukkueet jakavat suorituksensa ensimmäisen ja toisen puoliajan välillä: maalit, pisteet, nollapelit ja puoliaikatilanne.

Millwall on 50 % parempi kategoriassa ensimmäisen puoliajan vire (puoliaikapisteet).

2 pistettä / ottelu - Millwall · 1.33 pistettä / ottelu - Wrexham

Millwall — puoliaikatilanne
67% johdossa0% tasatilanteessa33% häviöllä
Wrexham — puoliaikatilanne
33% johdossa33% tasatilanteessa33% häviöllä

Ennen puoliaikaa (1. puoliaika)

2Pisteet ottelua kohden (1. puoliaika)1.33
MillwallWrexham
1Tehdyt maalit (1. puoliaika)0.67
MillwallWrexham
0.67Päästetyt maalit (1. puoliaika)0.67
MillwallWrexham
1.67Maalien keskiarvo (1. puoliaika)1.33
MillwallWrexham
67%Nollapeli ennen puoliaikaa33%
MillwallWrexham
0%Ei maalia ennen puoliaikaa33%
MillwallWrexham

Puoliajan jälkeen (2. puoliaika)

2Pisteet ottelua kohden (2. puoliaika)0.67
MillwallWrexham
1Tehdyt maalit (2. puoliaika)0.33
MillwallWrexham
1Päästetyt maalit (2. puoliaika)0.67
MillwallWrexham
2Maalien keskiarvo (2. puoliaika)1
MillwallWrexham
67%Nollapeli puoliajan jälkeen33%
MillwallWrexham
33%Ei maalia puoliajan jälkeen67%
MillwallWrexham

Millwall — toisen puoliajan tulokset

67% W0% D33% L
6
Puoliaikapisteet
3
Puoliajan maalit
+1
Maaliero (1. puoliaika)
6
Toisen puoliajan pisteet
0
Maaliero (2. puoliaika)
2.00
PPG ennen puoliaikaa
Johdon pitäminen100%

Johtaa puoliajalla 67 prosentissa otteluista ja voittaa 67 prosentissa. Voittaa myös otteluita ilman johtoasemaa puoliajalla.

Puolustus puoliajan jälkeen+0.3

Päästää 0.3 maalia enemmän ottelua kohden puoliajan jälkeen — puolustus heikkenee toisella puoliajalla.

Wrexham — toisen puoliajan tulokset

0% W67% D33% L
4
Puoliaikapisteet
2
Puoliajan maalit
0
Maaliero (1. puoliaika)
2
Toisen puoliajan pisteet
-1
Maaliero (2. puoliaika)
1.33
PPG ennen puoliaikaa
Johdon pitäminen0%

Johtaa puoliajalla 33 prosentissa otteluista ja voittaa 0 prosentissa. Menettää johtoaseman toisinaan toisella puoliajalla.

Puolustus puoliajan jälkeen0.0

Puolustus pysyy vakaana koko ottelun ajan.

Millwall — viisi viimeistä ottelua puoliajoittain
1. puoliaika2. puoliaika
Pisteet ottelua kohden2.002.00
Tehdyt maalit / ottelu1.01.0
Päästetyt maalit / ottelu0.71.0
Ottelun maalikeskiarvo1.72.0
1 maali100%100%
2 maalia33%67%
3 maalia33%33%
Nollapeli67%67%
Ei maalia0%33%
Maaliero+10
Puoliaika: 67% johdossa - 0% tasatilanteessa - 33% häviöllä
2. puoliaika: 67% voitto - 0% tasatilanteessa - 33% tappio
BTTS puoliajalla (viimeiset 5): 33% - Puoliajan maalit yhteensä: 3
Wrexham — viisi viimeistä ottelua puoliajoittain
1. puoliaika2. puoliaika
Pisteet ottelua kohden1.330.67
Tehdyt maalit / ottelu0.70.3
Päästetyt maalit / ottelu0.70.7
Ottelun maalikeskiarvo1.31.0
1 maali100%67%
2 maalia33%33%
3 maalia0%0%
Nollapeli33%33%
Ei maalia33%67%
Maaliero0-1
Puoliaika: 33% johdossa - 33% tasatilanteessa - 33% häviöllä
2. puoliaika: 0% voitto - 67% tasatilanteessa - 33% tappio
BTTS puoliajalla (viimeiset 5): 33% - Puoliajan maalit yhteensä: 2

* Taulukoiden värit kuvaavat tapahtumien yleisyyttä: vihreä on yleinen, keltainen kohtalainen ja punainen harvinainen. Kyse on yleisyydestä, ei joukkuearviosta.

Maalit minuuteittain— milloin maaleja syntyy?

Ottelun vaiheet, joissa molemmat joukkueet tekevät ja päästävät useimmin maaleja.

Millwall
TehdytPäästetyt
1
0
0-15
1
1
16-30
1
1
31-45
2
1
46-60
0
1
61-75
1
1
76-90

Vaarallisimmillaan minuuteilla 46-60 (2 goals). Päästää eniten välillä 16-30 (1). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): 0.

Wrexham
TehdytPäästetyt
1
2
0-15
1
0
16-30
0
0
31-45
1
0
46-60
0
1
61-75
0
1
76-90

Vaarallisimmillaan minuuteilla 0-15 (1 goal). Päästää eniten välillä 0-15 (2). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): -1 - myöhäiset vaiheet ovat heikkous.

* Jaksot 31–45 ja 76–90 sisältävät lisäajan maalit.

Muut joukkueindikaattorit— mitä xG, tehokkuus ja vire kertovat?

Nykykauden päättyneiden otteluiden perusteella tehty vertailu maalipaikkojen laadusta, tuloksista ja trendeistä.

Otteluprofiili

3.00
Arvioidut maalit
hyökkäys vs. vastustajan puolustus
1.7 : 1.3
Arvioitu maalijakauma
koti : vieras
101%
Tahti vs. sarja
100 % = sarjan keskiarvo
67%
Molemmat joukkueet tekivät maalin (BTTS)
molempien joukkueiden kausikeskiarvo
-33%
Derbyvaikutus
H2H-maalit vs. tyypilliset ottelut
100%
BTTS-arvio
molempien joukkueiden maalintekotiheyden perusteella
0%
0–0-riski
käytännössä nolla
2-3
Yleisin maalimäärä
hyökkäys vs. puolustus molemmilla puolilla

Millwall

Nett xG -tasapaino
Luotujen ja sallittujen maalipaikkojen laadun ero ottelua kohden.
+0.69
Tulokset verrattuna xG:hen
Toteutuneen maalieron ja xG:n ehdottaman maalieron välinen ero.
-0.36
Pisteet verrattuna peliesitykseen
Kerättyjen pisteiden vertailu joukkueen maalieron perusteella odotettuihin pisteisiin.
+0.7 pist.
Viimeistelytehokkuus
Muutaako joukkue maalipaikat maaleiksi? Positiivinen arvo tarkoittaa, että maaleja syntyy enemmän kuin maalipaikkojen laatu ennustaa.
+0.06
Puolustustehokkuus
Pelastavatko puolustus tai maalivahti joukkueen? Positiivinen arvo tarkoittaa, että joukkue päästää vähemmän maaleja kuin sallitut paikat ennustavat.
-0.42
Hyökkäys vs. sarja
Kuinka paljon joukkue tekee maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon tässä roolissa. 120 % tarkoittaa 20 % yli keskiarvon.
124%
Puolustus vs. sarja
Kuinka paljon joukkue päästää maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon. 80 % tarkoittaa 20 % vähemmän päästettyjä maaleja.
123%
Vireen trendi
Vertaa viiden viimeisen ottelun pisteitä koko kauden keskiarvoon.
0.00
Vahvempi toinen puoliaika?
Kuinka paljon enemmän joukkue tekee maaleja puoliajan jälkeen kuin ennen sitä.
0.0
Myöhäiset maalit
17 prosenttia joukkueen maaleista syntyy minuuteilla 76–90. Vertailun vuoksi 17 prosenttia syntyy ensimmäisten 15 minuutin aikana.
17%

Wrexham

Nett xG -tasapaino
Luotujen ja sallittujen maalipaikkojen laadun ero ottelua kohden.
+0.18
Tulokset verrattuna xG:hen
Toteutuneen maalieron ja xG:n ehdottaman maalieron välinen ero.
-0.51
Pisteet verrattuna peliesitykseen
Kerättyjen pisteiden vertailu joukkueen maalieron perusteella odotettuihin pisteisiin.
-1.2 pist.
Viimeistelytehokkuus
Muutaako joukkue maalipaikat maaleiksi? Positiivinen arvo tarkoittaa, että maaleja syntyy enemmän kuin maalipaikkojen laatu ennustaa.
-0.45
Puolustustehokkuus
Pelastavatko puolustus tai maalivahti joukkueen? Positiivinen arvo tarkoittaa, että joukkue päästää vähemmän maaleja kuin sallitut paikat ennustavat.
-0.06
Hyökkäys vs. sarja
Kuinka paljon joukkue tekee maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon tässä roolissa. 120 % tarkoittaa 20 % yli keskiarvon.
74%
Puolustus vs. sarja
Kuinka paljon joukkue päästää maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon. 80 % tarkoittaa 20 % vähemmän päästettyjä maaleja.
83%
Vireen trendi
Vertaa viiden viimeisen ottelun pisteitä koko kauden keskiarvoon.
0.00
Vahvempi toinen puoliaika?
Kuinka paljon enemmän joukkue tekee maaleja puoliajan jälkeen kuin ennen sitä.
-0.3
Myöhäiset maalit
0 prosenttia joukkueen maaleista syntyy minuuteilla 76–90. Vertailun vuoksi 33 prosenttia syntyy ensimmäisten 15 minuutin aikana.
0%

* Arvioitu maalimäärä ja -jakauma, BTTS-arvio, 0–0-riski ja maalimäärä perustuvat molempien joukkueiden julkisiin kausikeskiarvoihin ja -frekvensseihin. Tämä on tilastollinen otteluprofiili, ei yksityisen mallin ennuste tai vetovihje. Muut indikaattorit kuvaavat kauden päättyneitä otteluita.

Sarjakonteksti— onko kyseessä runsasmaalisesti sarja?

Miten joukkueet vertautuvat Championship:n keskiarvoihin.

Joukkueet vs. sarja

MillwallLigaWrexham
Ottelun maalikeskiarvo▲ 3.672.98▼ 2.33
Molemmat joukkueet tekivät maalin▼ 33%73%▲ 100%
Vähintään 3 maalia (Over 2.5)• 67%68%▼ 33%
Clean sheetit▲ 67%18%▼ 0%
Maali ennen puoliaikaa▲ 100%80%▲ 100%
Maali puoliajan jälkeen▲ 100%77%▼ 67%

^ vihreä = yli sarjan keskiarvon, ˇ punainen = alle sarjan keskiarvon. Tämä näyttää eron suunnan, ei joukkuearviota.

2.98
Maalien keskiarvo ottelua kohden
73%
Molemmat joukkueet tekivät maalin
68%
Vähintään 3 maalia (Over 2.5)
18%
Clean sheetit
1.61
Kotimaalit / ottelu
1.36
Vierasmaali / ottelu
+18%
Kotihyökkäyksen etu
+16%
Kotipuolustuksen etu
+11%
Kokonaiskotietu
Maalit 1. puoliajalla (koko sarja)
80%
1 maali
45%
2 maalia
18%
3 maalia
7%
4 maalia
Maalit 2. puoliajalla (koko sarja)
77%
1 maali
48%
2 maalia
20%
3 maalia
2%
4 maalia

Kokoonpanot ja pelaajatapahtumat

Vahvistetut avauskokoonpanot, vaihtopelaajat ja tähän otteluun kirjatut pelaajatapahtumat.

Ottelun tapahtumat

Maalit, kortit ja vaihdot aikajärjestyksessä.

  1. MillwallKeltainen korttiCasper De Norre
  2. MillwallMaaliZack Sturge
  3. WrexhamKeltainen korttiBenjamin Whiteman
  4. MillwallVaihtoKentälle: Camiel NeghliPois kentältä: Casper De Norre
  5. MillwallKeltainen korttiLyndon Dykes
  6. MillwallVaihtoKentälle: Zakariya LovelacePois kentältä: Josh Coburn
  7. MillwallVaihtoKentälle: Derek Mazou-SackoPois kentältä: Elkan Baggott
  8. WrexhamMaaliJacques EkomieMaalisyöttö: Daniel Imray
  9. WrexhamVaihtoKentälle: Sam SmithPois kentältä: Kieffer Roberto Francisco Moore
  10. WrexhamVaihtoKentälle: Ryan LongmanPois kentältä: Jacques Ekomie

Erotuomari ja valmentajat

Avaa kausiprofiilit ja vertaa ottelutilastoja, maaleja ja kurinpitotrendejä.

Keskinäiset ottelut

Viimeisimmät kohtaamiset (2): Millwall 1 - 0 - 1 Wrexham. Maalien keskiarvo 2.00, molemmat joukkueet tekivät maalin 0% ottelua.

Wrexham FC
0 : 2
Millwall FC
Millwall FC
0 : 2
Wrexham FC

UKK

Mikä oli ottelun Millwall–Wrexham tulos?

Sarjan Championship ottelu päättyi Millwall 0:3 Wrexham. Tältä sivulta löytyvät ottelun täydelliset tilastot, puoliaikakohtainen erittely ja keskinäiset ottelut.

Millaiset ovat joukkueiden Millwall ja Wrexham keskinäiset tilastot?

2 viimeisessä keskinäisessä ottelussa Millwall voitti 1, Wrexham voitti 1 ja 0 päättyi tasan. Näissä otteluissa tehtiin keskimäärin 2,00 maalia, ja molemmat joukkueet tekivät maalin 0 prosentissa otteluista.

Mitä maalitilastot kertovat ennen ottelua Millwall–Wrexham?

Millwall tekee keskimäärin 2,00 maalia ottelua kohden ja Wrexham 1,00. Sarjan Championship keskiarvo on 2,98 maalia, ja Over 2.5 toteutuu 68 prosentissa otteluista. BTTS toteutuu 33 prosentissa joukkueen Millwall otteluista ja 100 prosentissa joukkueen Wrexham otteluista.

Millainen on joukkueiden Millwall ja Wrexham nykyvire?

Viiden viimeisen ottelun perusteella Millwall on saavuttanut 2 voittoa, 0 tasapeliä ja 1 tappiota (2,00 pistettä ottelua kohden). Wrexham on saavuttanut 0 voittoa, 2 tasapeliä ja 1 tappiota (0,67 pistettä ottelua kohden).

Mistä löydän ottelun Millwall–Wrexham vihjeen ja kattavan analyysin?

Vertaa tällä sivulla ottelun Millwall–Wrexham taustalla olevia lukuja. Avaa NoFluffPicks-sovellus vedonlyöntianalyysiä, vihjettä, Value Bet -kohdetta ja sen perusteluja varten.