Meksiko - Liga MXEstadio BBVA BancomerTiedot päivitetty 19. lokakuuta 2026

Monterrey - Atlético San Luis: ottelutilastot

Monterrey-logo
Monterrey
1 : 3puoliaika 0:2
Atlético San Luis-logo
Atlético San Luis

Monterrey vs Atlético San Luis: vire, maalit ja tärkeimmät tilastot

Mikä tämä ottelu on

Monterrey pelasi Atlético San Luis-joukkuetta vastaan sarjassa Liga MX (Meksiko). Ottelu pelattiin 31. elokuuta 2026. Pelipaikka: Estadio BBVA Bancomer. Lopputulos: 1:3.

Nykyvire

Monterrey: 3-0-2, 1,80 pistettä ottelua kohden. Atlético San Luis: 0-3-2, 0,60 pistettä ottelua kohden.

Maalitilastot

Monterrey tekee 2,40 maalia ja päästää 1,40 maalia ottelua kohden. Atlético San Luis tekee 1,00 maalia ja päästää 1,80. Sarjan keskiarvo: 2,85 maalia.

BTTS ja Over/Under

BTTS: Monterrey 60 %, Atlético San Luis 60 %. Over 2.5: Monterrey 60 %, Atlético San Luis 60 %. Sarjataso: BTTS 58 %, Over 2.5 55 %.

xG, laukaukset ja pallonhallinta

xG ottelua kohden: Monterrey 1,89, Atlético San Luis 1,40. Laukaukset ottelua kohden: Monterrey 17,2, Atlético San Luis 14,0. Keskimääräinen pallonhallinta: Monterrey 54 %, Atlético San Luis 58 %.

Ensimmäinen ja toinen puoliaika

Monterrey: johto puoliajalla 60 %, toisen puoliajan maalit 0,80. Atlético San Luis: johto puoliajalla 0 %, toisen puoliajan maalit 0,80.

Maalit minuuteittain

Historiallisesti vahvin maalintekojakso on joukkueella Monterrey 16-30 (4) ja joukkueella Atlético San Luis 46-60 (2). Tämä on aiempien maalien jakauma, ei ennuste maalin syntyajasta.

Sarjan konteksti

Liga MX: 2,85 maalia ottelua kohden, BTTS 58 %, Over 2.5 55 %.

Keskinäiset ottelut

Ennen tätä ottelua tietokannassa oli saatavilla 2 aiempaa keskinäistä ottelua: 1-0-1. Maalien keskiarvo 2,00, BTTS 50 %.

Arkistoitu ottelua edeltävä analyysi

Tämä analyysi laadittiin ennen ottelun alkua. Johtopäätökset perustuvat vain ennen ottelua saatavilla olleisiin tietoihin eivätkä sisällä lopputulosta tai ottelun jälkeisiä tilastoja.

Ottelun yleisanalyysi

Monterrey on selkeä ennakkosuosikki, sillä se on voittanut molemmat tähänastiset kotiottelunsa tehden keskimäärin 4,5 maalia ottelua kohden, 23,5 laukausta ja 11,5 laukausta kohti maalia. Kotijoukkue luo erittäin laadukkaita maalipaikkoja, mistä kertoo kotiotteluiden 2,60:n xG-lukema. Atlético San Luis puolestaan antaa vierasotteluissaan vastustajille keskimäärin 2,16:n xG:n ja päästää 2,5 maalia ottelua kohden. Vieraiden vire on selvästi heikko: se ei ole voittanut viiteen viime otteluunsa yhtäkään, on kerännyt niissä vain 2 pistettä ja päästänyt peräti 14 maalia. Atlético San Luis tekee vierasotteluissaan keskimäärin vain 1 maalin, eikä se onnistu maalinteossa 50 %:ssa näistä otteluista. Monterreytä vastaan sen vain 0,85:n xG rajoittaa voittomahdollisuuksia entisestään. Monterreyn etu viimeistelyssä, keskimäärin 60 %:n pallonhallinta sekä ajankohtainen neljän voiton putki viidestä ottelusta puoltavat kotijoukkueen varmaa voittoa.

Katso tilastollinen yleiskatsaus
BTTS – tekevätkö molemmat joukkueet maalin?

Molempien joukkueiden maalia puoltavaa signaalia vahvistaa nykyvire: viidessä viime ottelussa BTTS toteutui 80 prosentissa Monterreyn ja Atlético San Luisin otteluista, kun liigan keskiarvo on 60 %. Monterrey teki tänä aikana keskimäärin 2,4 maalia ja San Luis 1,2 maalia ottelua kohden, mutta vierasjoukkue päästi peräti 2,8 maalia ottelua kohden. San Luisin puolustus ei ole pitänyt tällä kaudella kertaakaan nollapeliä, ja joukkue päästää keskimäärin 2,5 maalia, kun taas Monterrey luo keskimäärin 1,51 xG:tä. Vierasjoukkueella on kuitenkin hyvät edellytykset tehdä vähintään yksi maali, sillä sen keskimääräinen xG on 1,25 ja kotijoukkue päästää keskimäärin 1,33 maalia ottelua kohden. Suurin riski BTTS-kohteelle on Monterreyn 33 prosentin nollapeliosuus, mutta San Luisin erittäin heikko puolustus kasvattaa selvästi avoimen ottelun ja molempien joukkueiden maalinteon todennäköisyyttä.

Katso BTTS-tilastot
Over/Under – maalianalyysi

Monterrey on erittäin hyvässä hyökkäysvireessä: viidessä viime ottelussaan se on tehnyt keskimäärin 2,4 maalia, ja sen xG on ollut 2,03. Atlético San Luis on puolestaan päästänyt samana ajanjaksona peräti 2,8 maalia ottelua kohden, ja sen vastustajille sallittu keskimääräinen xG on 1,63, mikä suosii selvästi kotijoukkueen maalintekoa. Molemmissa joukkueissa nähtiin vähintään 3 maalia 80 %:ssa niiden viidestä viime ottelusta, ja otteluissa, joissa molemmat joukkueet tekivät maalin, osuus oli niin ikään 80 %. San Luis ei ole pitänyt kauden aikana kertaakaan nollapeliä ja on päästänyt vierasotteluissa keskimäärin 2,5 maalia, kun taas Monterrey laukoo kotikentällään 14,67 kertaa ottelua kohden. Vahvin valinta on yli 1,5 maalia, sillä Monterreyn hyökkäysetu ja vieraiden heikko puolustus tekevät vähintään kahden maalin syntymisestä erittäin todennäköistä.

Katso Over/Under-tilastot
HT/FT – puoliaika- ja lopputulosskenaario

Monterrey on selvästi paremmassa vireessä: se on voittanut 4 viidestä viime ottelustaan ja tehnyt keskimäärin 2,4 maalia, kun taas Atlético San Luis ei ole voittanut yhtäkään viidestä ottelustaan ja on päästänyt keskimäärin 2,8 maalia. Kotijoukkueen etu näkyy myös luotujen maalipaikkojen laadussa, sillä sen keskimääräinen xG on 1,51, kun vierailla vastaava lukema on 1,25, ja vastustajat ovat antaneet sille peräti 2,16:n xG:n verran maalipaikkoja. San Luis oli viimeisten viiden ottelunsa ensimmäisillä puoliskoilla tappiolla 80 %:ssa tapauksista ja päästi keskimäärin 1,8 maalia, kun taas Monterrey teki ennen taukoa keskimäärin 1,0 maalia. Kotijoukkue on vahvempi myös toisilla puoliajoilla: se on tehnyt viime aikoina toisella puoliajalla keskimäärin 1,4 maalia ja päästänyt vain 0,4. Todennäköisin skenaario onkin, että Monterrey siirtyy johtoon jo ennen taukoa ja pitää johtoasemansa loppuvihellykseen asti.

Katso ensimmäisen ja toisen puoliajan tilastot

Puoliskoittain

0 : 2
1. puoliaika
1 : 1
2. puoliaika

Ottelutilastot

72Pallonhallinta (%)28
MonterreyAtlético San Luis
26Laukaukset9
MonterreyAtlético San Luis
8Laukaukset maalia kohti4
MonterreyAtlético San Luis
2.79xG0.96
MonterreyAtlético San Luis
14Kulmapotkut1
MonterreyAtlético San Luis
81Vaaralliset hyökkäykset15
MonterreyAtlético San Luis
10Rikkeet10
MonterreyAtlético San Luis
1Kortit2
MonterreyAtlético San Luis

Otteluennakko— mitä kauden luvut kertovat?

Tämä joukkueprofiili perustuu kauden tietoihin ja vireeseen. Ottelun kulkutilastot näytetään vasta ottelun päätyttyä.

2.4Tehdyt maalit / ottelu1
MonterreyAtlético San Luis
1.4Päästetyt maalit / ottelu1.8
MonterreyAtlético San Luis
54%Keskimääräinen pallonhallinta58%
MonterreyAtlético San Luis
6.6Laukaukset maalia kohti / ottelu4.2
MonterreyAtlético San Luis

Joukkueiden tilastot— kumpi on tehokkaampi?

Molempien joukkueiden hyökkäyksen ja puolustuksen vertailu kuluvalla kaudella.

17.2Laukaukset ottelua kohden14
MonterreyAtlético San Luis
6.6Laukaukset maalia kohti4.2
MonterreyAtlético San Luis
14%Laukausten tehokkuus7.1%
MonterreyAtlético San Luis
54%Pallonhallinta58%
MonterreyAtlético San Luis
1.89Tehty xG1.4
MonterreyAtlético San Luis
1.2Päästetty xG1.64
MonterreyAtlético San Luis

Laukausten laatu

Monterrey: HyökkääväAtlético San Luis: Hallitseva
MonterreyAtlético San Luis
Tarkkuus (laukaukset maalia kohti)38%30%
Paikkojen laatu (xG/laukaus)0.110.10
Viimeistely (maalit laukausta kohti maalia)0.360.24

Noin 0,08:n xG/laukaus tarkoittaa yleensä kaukolaukauksia; 0,15 tai enemmän yleensä boksipaikkoja. Tyyliluokitus perustuu pallonhallintaan, laukausten määrään ja tehokkuuteen.

* xG (odotetut maalit) kertoo, kuinka monta maalia joukkueen pitäisi tehdä paikoistaan. Jos toteutuneet maalit ylittävät xG:n, viimeistely on keskimääräistä parempaa; jos ne alittavat xG:n, paikkoja hukataan.

Joukkueen vire— kumpi on paremmassa vireessä?

Viisi viimeistä ottelua ja kauden tilasto kokonaisuutena sekä koti- ja vierasotteluissa.

Monterrey on 200 % parempi kategoriassa viiden viimeisen ottelun vire.

1.8 pistettä / ottelu - Monterrey · 0.6 pistettä / ottelu - Atlético San Luis

Monterrey
WLWWL
Kauden tulosjakauma
60% W0% D40% L
Kausi (V-T-H)
3-0-2
1.80 pistettä / ottelu · maaliero +5
Viimeiset 5 (V-T-H)
3-0-2
1.80 pistettä / ottelu
Saldo kotona (W-D-L)
2-0-0
Viimeiset 5 kotona
2-0-0
WW
Viimeiset 5 ottelua – keskiarvot
Tehdyt maalit: 2.4Päästetyt maalit: 1.4xG: 1.89Vastustajan xG: 1.20BTTS: 60%Over 2.5: 60%
Atlético San Luis
LDDLD
Ei voittoa viidessä viimeisessä ottelussa
Kauden tulosjakauma
0% W60% D40% L
Kausi (V-T-H)
0-3-2
0.60 pistettä / ottelu · maaliero -4
Viimeiset 5 (V-T-H)
0-3-2
0.60 pistettä / ottelu
Saldo vieraissa (W-D-L)
0-1-1
Viimeiset 5 vieraissa
0-1-1
DL
Viimeiset 5 ottelua – keskiarvot
Tehdyt maalit: 1.0Päästetyt maalit: 1.8xG: 1.40Vastustajan xG: 1.64BTTS: 60%Over 2.5: 60%

Maalit— miten joukkueet tekevät ja päästävät maaleja?

Molempien joukkueiden tekemien ja päästämien maalien määrät sekä Clean sheetien ja maaleitta jäämisen yleisyys.

Monterrey on 140 % parempi kategoriassa tehdyt maalit ottelua kohden.

2.4 maalia / ottelu - Monterrey · 1 maalia / ottelu - Atlético San Luis

Monterrey on 29 % parempi kategoriassa päästetyt maalit ottelua kohden.

1.4 maalia / ottelu - Monterrey · 1.8 maalia / ottelu - Atlético San Luis

Monterrey:n maalintekoprofiili: erittäin vahva

Monterrey tekee maalin 80 prosentissa otteluista (4 / 5 ottelua), kun taas Atlético San Luis pitää maalinsa puhtaana 20 prosentissa (1 / 5 ottelua).

Atlético San Luis:n maalintekoprofiili: vahva

Atlético San Luis tekee maalin 60 prosentissa otteluista (3 / 5 ottelua), kun taas Monterrey pitää maalinsa puhtaana 20 prosentissa (1 / 5 ottelua).

12Tehdyt maalit (kausi)5
MonterreyAtlético San Luis
7Päästetyt maalit (kausi)9
MonterreyAtlético San Luis
3.8Ottelun maalikeskiarvo2.8
MonterreyAtlético San Luis
12Tehdyt maalit (viimeiset 5)5
MonterreyAtlético San Luis
7Päästetyt maalit (viimeiset 5)9
MonterreyAtlético San Luis

Kuinka usein tehdään vähintään...

80%1 maali60%
MonterreyAtlético San Luis
60%2 maalia40%
MonterreyAtlético San Luis
40%3 maalia0%
MonterreyAtlético San Luis
20%4 maalia0%
MonterreyAtlético San Luis

Kuinka usein päästetään vähintään...

80%1 maali80%
MonterreyAtlético San Luis
60%2 maalia60%
MonterreyAtlético San Luis
0%3 maalia40%
MonterreyAtlético San Luis
0%4 maalia0%
MonterreyAtlético San Luis

* Tilastot sisältävät molempien joukkueiden koti- ja vierasottelut kuluvalla kaudella.

Molemmat joukkueet tekivät maalin (BTTS)— kuinka usein molemmat joukkueet tekevät maalin?

Kuinka usein molempien joukkueiden otteluissa tehdään maaleja kummallekin puolelle verrattuna sarjan keskiarvoon.

Maalikuviot

40%BTTS puoliajalla20%
MonterreyAtlético San Luis
0%BTTS molemmilla puoliskoilla20%
MonterreyAtlético San Luis
40%Maali molemmilla puoliskoilla20%
MonterreyAtlético San Luis

BTTS ja maalimäärä

60%Vähintään 3 maalia ja BTTS40%
MonterreyAtlético San Luis
0%Vähintään 3 maalia ilman BTTS:ää20%
MonterreyAtlético San Luis
60%BTTS – viimeiset 560%
MonterreyAtlético San Luis

Maalimäärä (Over/Under)— kuinka usein näissä otteluissa ylitetään maalirajat?

Kuinka usein joukkueiden otteluissa ylitetään maalirajat koko ottelussa ja kummallakin puoliskolla.

1. puoliaika

80%Vähintään 1 maali ennen puoliaikaa40%
MonterreyAtlético San Luis
40%Vähintään 2 maalia ennen puoliaikaa20%
MonterreyAtlético San Luis
40%Vähintään 3 maalia ennen puoliaikaa0%
MonterreyAtlético San Luis

2. puoliaika

100%Vähintään 1 maali puoliajan jälkeen80%
MonterreyAtlético San Luis
40%Vähintään 2 maalia puoliajan jälkeen80%
MonterreyAtlético San Luis
20%Vähintään 3 maalia puoliajan jälkeen20%
MonterreyAtlético San Luis

Ottelun puoliskot— milloin joukkueet tekevät useammin maaleja?

Miten joukkueet jakavat suorituksensa ensimmäisen ja toisen puoliajan välillä: maalit, pisteet, nollapelit ja puoliaikatilanne.

Monterrey on 150 % parempi kategoriassa ensimmäisen puoliajan vire (puoliaikapisteet).

2 pistettä / ottelu - Monterrey · 0.8 pistettä / ottelu - Atlético San Luis

Monterrey — puoliaikatilanne
60% johdossa20% tasatilanteessa20% häviöllä
Atlético San Luis — puoliaikatilanne
0% johdossa80% tasatilanteessa20% häviöllä

Ennen puoliaikaa (1. puoliaika)

2Pisteet ottelua kohden (1. puoliaika)0.8
MonterreyAtlético San Luis
1.6Tehdyt maalit (1. puoliaika)0.2
MonterreyAtlético San Luis
0.6Päästetyt maalit (1. puoliaika)0.4
MonterreyAtlético San Luis
2.2Maalien keskiarvo (1. puoliaika)0.6
MonterreyAtlético San Luis
40%Nollapeli ennen puoliaikaa60%
MonterreyAtlético San Luis
40%Ei maalia ennen puoliaikaa80%
MonterreyAtlético San Luis

Puoliajan jälkeen (2. puoliaika)

1.2Pisteet ottelua kohden (2. puoliaika)0.6
MonterreyAtlético San Luis
0.8Tehdyt maalit (2. puoliaika)0.8
MonterreyAtlético San Luis
0.8Päästetyt maalit (2. puoliaika)1.4
MonterreyAtlético San Luis
1.6Maalien keskiarvo (2. puoliaika)2.2
MonterreyAtlético San Luis
40%Nollapeli puoliajan jälkeen20%
MonterreyAtlético San Luis
40%Ei maalia puoliajan jälkeen40%
MonterreyAtlético San Luis

Monterrey — toisen puoliajan tulokset

40% W0% D60% L
10
Puoliaikapisteet
8
Puoliajan maalit
+5
Maaliero (1. puoliaika)
6
Toisen puoliajan pisteet
0
Maaliero (2. puoliaika)
2.00
PPG ennen puoliaikaa
Johdon pitäminen100%

Johtaa puoliajalla 60 prosentissa otteluista ja voittaa 60 prosentissa. Voittaa myös otteluita ilman johtoasemaa puoliajalla.

Puolustus puoliajan jälkeen+0.2

Päästää 0.2 maalia enemmän ottelua kohden puoliajan jälkeen — puolustus heikkenee toisella puoliajalla.

Atlético San Luis — toisen puoliajan tulokset

0% W60% D40% L
4
Puoliaikapisteet
1
Puoliajan maalit
-1
Maaliero (1. puoliaika)
3
Toisen puoliajan pisteet
-3
Maaliero (2. puoliaika)
0.80
PPG ennen puoliaikaa
Puolustus puoliajan jälkeen+1.0

Päästää 1.0 maalia enemmän ottelua kohden puoliajan jälkeen — puolustus heikkenee toisella puoliajalla.

Monterrey — viisi viimeistä ottelua puoliajoittain
1. puoliaika2. puoliaika
Pisteet ottelua kohden2.001.20
Tehdyt maalit / ottelu1.60.8
Päästetyt maalit / ottelu0.60.8
Ottelun maalikeskiarvo2.21.6
1 maali80%100%
2 maalia40%40%
3 maalia40%20%
Nollapeli40%40%
Ei maalia40%40%
Maaliero+50
Puoliaika: 60% johdossa - 20% tasatilanteessa - 20% häviöllä
2. puoliaika: 40% voitto - 0% tasatilanteessa - 60% tappio
BTTS puoliajalla (viimeiset 5): 40% - Puoliajan maalit yhteensä: 8
Atlético San Luis — viisi viimeistä ottelua puoliajoittain
1. puoliaika2. puoliaika
Pisteet ottelua kohden0.800.60
Tehdyt maalit / ottelu0.20.8
Päästetyt maalit / ottelu0.41.4
Ottelun maalikeskiarvo0.62.2
1 maali40%80%
2 maalia20%80%
3 maalia0%20%
Nollapeli60%20%
Ei maalia80%40%
Maaliero-1-3
Puoliaika: 0% johdossa - 80% tasatilanteessa - 20% häviöllä
2. puoliaika: 0% voitto - 60% tasatilanteessa - 40% tappio
BTTS puoliajalla (viimeiset 5): 20% - Puoliajan maalit yhteensä: 1

* Taulukoiden värit kuvaavat tapahtumien yleisyyttä: vihreä on yleinen, keltainen kohtalainen ja punainen harvinainen. Kyse on yleisyydestä, ei joukkuearviosta.

Maalit minuuteittain— milloin maaleja syntyy?

Ottelun vaiheet, joissa molemmat joukkueet tekevät ja päästävät useimmin maaleja.

Monterrey
TehdytPäästetyt
2
0
0-15
4
1
16-30
2
2
31-45
0
1
46-60
2
0
61-75
2
3
76-90

Vaarallisimmillaan minuuteilla 16-30 (4 goals). Päästää eniten välillä 76-90 (3). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): -1 - myöhäiset vaiheet ovat heikkous.

Atlético San Luis
TehdytPäästetyt
0
1
0-15
0
1
16-30
1
0
31-45
2
2
46-60
0
2
61-75
2
3
76-90

Vaarallisimmillaan minuuteilla 46-60 (2 goals). Päästää eniten välillä 76-90 (3). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): -1 - myöhäiset vaiheet ovat heikkous.

* Jaksot 31–45 ja 76–90 sisältävät lisäajan maalit.

Muut joukkueindikaattorit— mitä xG, tehokkuus ja vire kertovat?

Nykykauden päättyneiden otteluiden perusteella tehty vertailu maalipaikkojen laadusta, tuloksista ja trendeistä.

Otteluprofiili

3.30
Arvioidut maalit
hyökkäys vs. vastustajan puolustus
2.1 : 1.2
Arvioitu maalijakauma
koti : vieras
116%
Tahti vs. sarja
100 % = sarjan keskiarvo
60%
Molemmat joukkueet tekivät maalin (BTTS)
molempien joukkueiden kausikeskiarvo
-39%
Derbyvaikutus
H2H-maalit vs. tyypilliset ottelut
48%
BTTS-arvio
molempien joukkueiden maalintekotiheyden perusteella
8%
0–0-riski
noin yksi 13 ottelusta
2-3
Yleisin maalimäärä
hyökkäys vs. puolustus molemmilla puolilla

Monterrey

Nett xG -tasapaino
Luotujen ja sallittujen maalipaikkojen laadun ero ottelua kohden.
+0.69
Tulokset verrattuna xG:hen
Toteutuneen maalieron ja xG:n ehdottaman maalieron välinen ero.
+0.31
Pisteet verrattuna peliesitykseen
Kerättyjen pisteiden vertailu joukkueen maalieron perusteella odotettuihin pisteisiin.
-2.2 pist.
Viimeistelytehokkuus
Muutaako joukkue maalipaikat maaleiksi? Positiivinen arvo tarkoittaa, että maaleja syntyy enemmän kuin maalipaikkojen laatu ennustaa.
+0.51
Puolustustehokkuus
Pelastavatko puolustus tai maalivahti joukkueen? Positiivinen arvo tarkoittaa, että joukkue päästää vähemmän maaleja kuin sallitut paikat ennustavat.
-0.20
Hyökkäys vs. sarja
Kuinka paljon joukkue tekee maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon tässä roolissa. 120 % tarkoittaa 20 % yli keskiarvon.
157%
Puolustus vs. sarja
Kuinka paljon joukkue päästää maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon. 80 % tarkoittaa 20 % vähemmän päästettyjä maaleja.
106%
Vireen trendi
Vertaa viiden viimeisen ottelun pisteitä koko kauden keskiarvoon.
0.00
Vahvempi toinen puoliaika?
Kuinka paljon enemmän joukkue tekee maaleja puoliajan jälkeen kuin ennen sitä.
-0.8
Myöhäiset maalit
17 prosenttia joukkueen maaleista syntyy minuuteilla 76–90. Vertailun vuoksi 17 prosenttia syntyy ensimmäisten 15 minuutin aikana.
17%

Atlético San Luis

Nett xG -tasapaino
Luotujen ja sallittujen maalipaikkojen laadun ero ottelua kohden.
-0.24
Tulokset verrattuna xG:hen
Toteutuneen maalieron ja xG:n ehdottaman maalieron välinen ero.
-0.56
Pisteet verrattuna peliesitykseen
Kerättyjen pisteiden vertailu joukkueen maalieron perusteella odotettuihin pisteisiin.
-0.5 pist.
Viimeistelytehokkuus
Muutaako joukkue maalipaikat maaleiksi? Positiivinen arvo tarkoittaa, että maaleja syntyy enemmän kuin maalipaikkojen laatu ennustaa.
-0.40
Puolustustehokkuus
Pelastavatko puolustus tai maalivahti joukkueen? Positiivinen arvo tarkoittaa, että joukkue päästää vähemmän maaleja kuin sallitut paikat ennustavat.
-0.16
Hyökkäys vs. sarja
Kuinka paljon joukkue tekee maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon tässä roolissa. 120 % tarkoittaa 20 % yli keskiarvon.
76%
Puolustus vs. sarja
Kuinka paljon joukkue päästää maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon. 80 % tarkoittaa 20 % vähemmän päästettyjä maaleja.
118%
Vireen trendi
Vertaa viiden viimeisen ottelun pisteitä koko kauden keskiarvoon.
0.00
Vahvempi toinen puoliaika?
Kuinka paljon enemmän joukkue tekee maaleja puoliajan jälkeen kuin ennen sitä.
+0.6
Myöhäiset maalit
40 prosenttia joukkueen maaleista syntyy minuuteilla 76–90. Vertailun vuoksi 0 prosenttia syntyy ensimmäisten 15 minuutin aikana.
40%

* Arvioitu maalimäärä ja -jakauma, BTTS-arvio, 0–0-riski ja maalimäärä perustuvat molempien joukkueiden julkisiin kausikeskiarvoihin ja -frekvensseihin. Tämä on tilastollinen otteluprofiili, ei yksityisen mallin ennuste tai vetovihje. Muut indikaattorit kuvaavat kauden päättyneitä otteluita.

Sarjakonteksti— onko kyseessä runsasmaalisesti sarja?

Miten joukkueet vertautuvat Liga MX:n keskiarvoihin.

Joukkueet vs. sarja

MonterreyLigaAtlético San Luis
Ottelun maalikeskiarvo▲ 3.802.85• 2.80
Molemmat joukkueet tekivät maalin▲ 60%58%▲ 60%
Vähintään 3 maalia (Over 2.5)▲ 60%55%▲ 60%
Clean sheetit▼ 20%25%▼ 20%
Maali ennen puoliaikaa▲ 80%66%▼ 40%
Maali puoliajan jälkeen▲ 100%87%▼ 80%

^ vihreä = yli sarjan keskiarvon, ˇ punainen = alle sarjan keskiarvon. Tämä näyttää eron suunnan, ei joukkuearviota.

2.85
Maalien keskiarvo ottelua kohden
58%
Molemmat joukkueet tekivät maalin
55%
Vähintään 3 maalia (Over 2.5)
25%
Clean sheetit
1.53
Kotimaalit / ottelu
1.32
Vierasmaali / ottelu
+16%
Kotihyökkäyksen etu
+14%
Kotipuolustuksen etu
+4%
Kokonaiskotietu
Maalit 1. puoliajalla (koko sarja)
66%
1 maali
34%
2 maalia
13%
3 maalia
6%
4 maalia
Maalit 2. puoliajalla (koko sarja)
87%
1 maali
51%
2 maalia
19%
3 maalia
6%
4 maalia

Kokoonpanot ja pelaajatapahtumat

Vahvistetut avauskokoonpanot, vaihtopelaajat ja tähän otteluun kirjatut pelaajatapahtumat.

Ottelun tapahtumat

Maalit, kortit ja vaihdot aikajärjestyksessä.

  1. Atlético San LuisMaaliDavid Rodriguez
  2. Atlético San LuisMaaliRafael Nicolás Llorente SanzMaalisyöttö: Óscar Uriel Macías Mora
  3. Atlético San LuisKeltainen korttiEduardo Águila Castro
  4. MonterreyKeltainen korttiDaniel Alonso Aceves Patiño
  5. Atlético San LuisKeltainen korttiAnderson Nathael Duarte da Silva
  6. Atlético San LuisVaihtoKentälle: Leonardo FloresPois kentältä: Rafael Nicolás Llorente Sanz
  7. MonterreyMaaliHugo Jean-Marc CuypersMaalisyöttö: Fidel Ambríz
  8. Atlético San LuisMaaliÓscar Uriel Macías MoraMaalisyöttö: Leonardo Flores
  9. Atlético San LuisVaihtoKentälle: Sebastián Pérez Bouquet PérezPois kentältä: Óscar Uriel Macías Mora

Erotuomari ja valmentajat

Avaa kausiprofiilit ja vertaa ottelutilastoja, maaleja ja kurinpitotrendejä.

Keskinäiset ottelut

Viimeisimmät kohtaamiset (2): Monterrey 1 - 0 - 1 Atlético San Luis. Maalien keskiarvo 2.00, molemmat joukkueet tekivät maalin 50% ottelua.

CF Monterrey
1 : 2
Atlético San Luis
Atlético San Luis
0 : 1
CF Monterrey

UKK

Mikä oli ottelun Monterrey–Atlético San Luis tulos?

Sarjan Liga MX ottelu päättyi Monterrey 1:3 Atlético San Luis. Tältä sivulta löytyvät ottelun täydelliset tilastot, puoliaikakohtainen erittely ja keskinäiset ottelut.

Millaiset ovat joukkueiden Monterrey ja Atlético San Luis keskinäiset tilastot?

2 viimeisessä keskinäisessä ottelussa Monterrey voitti 1, Atlético San Luis voitti 1 ja 0 päättyi tasan. Näissä otteluissa tehtiin keskimäärin 2,00 maalia, ja molemmat joukkueet tekivät maalin 50 prosentissa otteluista.

Mitä maalitilastot kertovat ennen ottelua Monterrey–Atlético San Luis?

Monterrey tekee keskimäärin 2,40 maalia ottelua kohden ja Atlético San Luis 1,00. Sarjan Liga MX keskiarvo on 2,85 maalia, ja Over 2.5 toteutuu 55 prosentissa otteluista. BTTS toteutuu 60 prosentissa joukkueen Monterrey otteluista ja 60 prosentissa joukkueen Atlético San Luis otteluista.

Millainen on joukkueiden Monterrey ja Atlético San Luis nykyvire?

Viiden viimeisen ottelun perusteella Monterrey on saavuttanut 3 voittoa, 0 tasapeliä ja 2 tappiota (1,80 pistettä ottelua kohden). Atlético San Luis on saavuttanut 0 voittoa, 3 tasapeliä ja 2 tappiota (0,60 pistettä ottelua kohden).

Mistä löydän ottelun Monterrey–Atlético San Luis vihjeen ja kattavan analyysin?

Ottelutilastot ovat täällä julkisesti saatavilla; kattava vedonlyöntianalyysi ja suositeltu vihje löytyvät NoFluffPicks-sovelluksesta.