Montreal Impact - DC United: ottelutilastot
Montreal Impact vs DC United: vire, maalit ja tärkeimmät tilastot
Mikä tämä ottelu on
Montreal Impact pelasi DC United-joukkuetta vastaan sarjassa MLS (Yhdysvallat). Ottelu pelattiin 15. elokuuta 2026. Pelipaikka: Stade Saputo. Lopputulos: 1:1.
Nykyvire
Montreal Impact: 0-3-2, 0,60 pistettä ottelua kohden. DC United: 1-4-0, 1,40 pistettä ottelua kohden.
Maalitilastot
Montreal Impact tekee 1,33 maalia ja päästää 1,94 maalia ottelua kohden. DC United tekee 1,44 maalia ja päästää 1,61. Sarjan keskiarvo: 3,22 maalia.
BTTS ja Over/Under
BTTS: Montreal Impact 44 %, DC United 61 %. Over 2.5: Montreal Impact 67 %, DC United 56 %. Sarjataso: BTTS 61 %, Over 2.5 61 %.
xG, laukaukset ja pallonhallinta
xG ottelua kohden: Montreal Impact 1,48, DC United 1,40. Laukaukset ottelua kohden: Montreal Impact 13,2, DC United 12,4. Keskimääräinen pallonhallinta: Montreal Impact 48 %, DC United 40 %.
Ensimmäinen ja toinen puoliaika
Montreal Impact: johto puoliajalla 33 %, toisen puoliajan maalit 0,61. DC United: johto puoliajalla 39 %, toisen puoliajan maalit 0,89.
Maalit minuuteittain
Historiallisesti vahvin maalintekojakso on joukkueella Montreal Impact 0-15 (5) ja joukkueella DC United 76-90+ (10). Tämä on aiempien maalien jakauma, ei ennuste maalin syntyajasta.
Sarjan konteksti
MLS: 3,22 maalia ottelua kohden, BTTS 61 %, Over 2.5 61 %.
Keskinäiset ottelut
Ennen tätä ottelua tietokannassa oli saatavilla 1 aiempaa keskinäistä ottelua: 0-1-0. Maalien keskiarvo 8,00, BTTS 100 %.
Arkistoitu ottelua edeltävä analyysi
Tämä analyysi laadittiin ennen ottelun alkua. Johtopäätökset perustuvat vain ennen ottelua saatavilla olleisiin tietoihin eivätkä sisällä lopputulosta tai ottelun jälkeisiä tilastoja.
Ottelun yleisanalyysi
Montreal tekee kotiotteluissaan keskimäärin 1,33 maalia xG-lukemalla 1,56, kun taas DC United päästää vierasotteluissaan vastustajille keskimäärin 1,64 xG:tä, mikä antaa kotijoukkueelle todellisia hyökkäyksellisiä perusteita. Vieraat ovat kuitenkin olleet viime viikkoina erittäin vaikeasti voitettavissa: he eivät ole hävinneet yhtäkään viidestä viime ottelustaan ja ovat pelanneet niistä peräti neljä tasan. Tasapelitaipumusta tukevat myös DC Unitedin vierasottelut, joista 56 % on päättynyt tasapeliin, kun taas Montrealin kotiotteluissa voittojen, tasapelien ja tappioiden osuus on kaikissa 33 %. Molemmat joukkueet päästävät omissa olosuhteissaan keskimäärin 1,11 maalia, ja Montreal on tehnyt vain 4 maalia viidessä viime ottelussaan, joten todennäköisin lopputulos on tasainen tasapeli.
Katso tilastollinen yleiskatsausBTTS – tekevätkö molemmat joukkueet maalin?
BTTS-vedon puolesta puhuu ennen kaikkea Montrealin peliprofiili: koko kauden aikana molemmat joukkueet ovat tehneet maalin 78 %:ssa sen otteluista, ja kotijoukkue on pitänyt maalinsa puhtaana vain 11 %:ssa otteluista. DC Unitedin viidessä viime ottelussa BTTS on toteutunut 100 %:ssa tapauksista, joukkue on tehnyt keskimäärin 2,0 maalia ja päästänyt 1,8, mikä viittaa molemmin puolin avoimiin otteluihin. Montreal on viime aikoina ollut hyökkäyksessä heikompi: se on tehnyt viidessä ottelussa keskimäärin vain 0,8 maalia, mutta luonut tilanteita 1,47 xG:n edestä, kun taas DC United on päästänyt vastustajansa 1,72 xG:n arvoisille maalipaikoille. Vierasjoukkue on pitänyt maalinsa puhtaana 33 %:ssa kauden otteluista, mutta sen tämänhetkinen puolustuspeli heikentää selvästi mahdollisuuksia pitää kotijoukkue nollilla. Vaikka DC Unitedin kauden BTTS-lukema on vain 44 %, molempien puolustuslinjojen nykyvire ja vieraiden erittäin korkea tehokkuus viime otteluissa puoltavat hienoisesti skenaariota, jossa molemmat joukkueet tekevät maalin.
Katso BTTS-tilastotOver/Under – maalianalyysi
Montreal tekee kotikentällään keskimäärin 1,67 maalia ja luo tilanteita 1,61 xG:n edestä, kun taas DC United päästää vierasotteluissaan vastustajat 1,64 xG:n arvoisiin maalipaikkoihin. Vierasjoukkue tekee keskimäärin 1,22 maalia, mutta Montrealin heikko puolustus päästää peräti 2,11 maalia ottelua kohden, mikä nostaa selvästi sen hyökkäysennustetta. DC United on tehnyt viimeisissä viidessä ottelussaan 10 maalia, ja molemmat joukkueet onnistuivat maalinteossa 100 %:ssa otteluista, kun taas tämän joukkueen vastustajat tekivät keskimäärin 1,8 maalia. Yli 1,5 maalin linja saa vahvinta tukea datasta: vähintään kaksi maalia nähtiin 89 %:ssa Montrealin otteluista ja 56 %:ssa DC Unitedin otteluista, ja ottelun maaliennuste on yhteensä 2,87.
Katso Over/Under-tilastotHT/FT – puoliaika- ja lopputulosskenaario
Vahvin skenaario on tasapeli sekä puoliajalla että loppuvihellyksen jälkeen, sillä DC United on pelannut tasan 56 % kauden otteluistaan ja peräti 80 % viidestä viime ottelustaan. Montreal ei ole tehnyt maaliakaan ennen taukoa viidessä viime ottelussaan, on ollut tasatilanteessa 45 minuutin jälkeen 80 %:ssa näistä otteluista ja pitänyt maalinsa puhtaana ensimmäisellä puoliajalla neljässä viidestä ottelusta. Myös DC United aloittaa yleensä varovaisesti: se tekee ennen taukoa keskimäärin 0,44 maalia, päästää 0,44 maalia ja pitää vastustajan nollilla 67 %:ssa ensimmäisistä puoliajoista. Toisen puoliajan jälkeen vierasjoukkue on hieman tehokkaampi keräten keskimäärin 1,67 pistettä Montrealin 1,11:tä vastaan, mutta sen 44 %:n tasapeliosuus toisilla puoliajoilla sekä kotijoukkueen heikko viimeaikainen tehokkuus, 0,8 maalia ottelua kohden, vahvistavat edelleen pistejaon vaihtoehtoa.
Katso ensimmäisen ja toisen puoliajan tilastotPuoliskoittain
Ottelutilastot
Otteluennakko— mitä kauden luvut kertovat?
Tämä joukkueprofiili perustuu kauden tietoihin ja vireeseen. Ottelun kulkutilastot näytetään vasta ottelun päätyttyä.
Joukkueiden tilastot— kumpi on tehokkaampi?
Molempien joukkueiden hyökkäyksen ja puolustuksen vertailu kuluvalla kaudella.
Laukausten laatu
| Montreal Impact | DC United | |
|---|---|---|
| Tarkkuus (laukaukset maalia kohti) | 36% | 36% |
| Paikkojen laatu (xG/laukaus) | 0.11 | 0.11 |
| Viimeistely (maalit laukausta kohti maalia) | 0.28 | 0.32 |
Noin 0,08:n xG/laukaus tarkoittaa yleensä kaukolaukauksia; 0,15 tai enemmän yleensä boksipaikkoja. Tyyliluokitus perustuu pallonhallintaan, laukausten määrään ja tehokkuuteen.
* xG (odotetut maalit) kertoo, kuinka monta maalia joukkueen pitäisi tehdä paikoistaan. Jos toteutuneet maalit ylittävät xG:n, viimeistely on keskimääräistä parempaa; jos ne alittavat xG:n, paikkoja hukataan.
Joukkueen vire— kumpi on paremmassa vireessä?
Viisi viimeistä ottelua ja kauden tilasto kokonaisuutena sekä koti- ja vierasotteluissa.
DC United on 133 % parempi kategoriassa viiden viimeisen ottelun vire.
0.6 pistettä / ottelu - Montreal Impact · 1.4 pistettä / ottelu - DC United
Maalit— miten joukkueet tekevät ja päästävät maaleja?
Molempien joukkueiden tekemien ja päästämien maalien määrät sekä Clean sheetien ja maaleitta jäämisen yleisyys.
DC United on 8 % parempi kategoriassa tehdyt maalit ottelua kohden.
1.33 maalia / ottelu - Montreal Impact · 1.44 maalia / ottelu - DC United
DC United on 20 % parempi kategoriassa päästetyt maalit ottelua kohden.
1.94 maalia / ottelu - Montreal Impact · 1.61 maalia / ottelu - DC United
Montreal Impact tekee maalin 61 prosentissa otteluista (11 / 18 ottelua), kun taas DC United pitää maalinsa puhtaana 22 prosentissa (4 / 18 ottelua).
DC United tekee maalin 72 prosentissa otteluista (13 / 18 ottelua), kun taas Montreal Impact pitää maalinsa puhtaana 22 prosentissa (4 / 18 ottelua).
Kuinka usein tehdään vähintään...
Kuinka usein päästetään vähintään...
* Tilastot sisältävät molempien joukkueiden koti- ja vierasottelut kuluvalla kaudella.
Molemmat joukkueet tekivät maalin (BTTS)— kuinka usein molemmat joukkueet tekevät maalin?
Kuinka usein molempien joukkueiden otteluissa tehdään maaleja kummallekin puolelle verrattuna sarjan keskiarvoon.
Maalikuviot
BTTS ja maalimäärä
Maalimäärä (Over/Under)— kuinka usein näissä otteluissa ylitetään maalirajat?
Kuinka usein joukkueiden otteluissa ylitetään maalirajat koko ottelussa ja kummallakin puoliskolla.
Koko ottelu – joukkuevertailu (Over)
Over / Under - Montreal Impact
Over / Under - DC United
1. puoliaika
2. puoliaika
Ottelun puoliskot— milloin joukkueet tekevät useammin maaleja?
Miten joukkueet jakavat suorituksensa ensimmäisen ja toisen puoliajan välillä: maalit, pisteet, nollapelit ja puoliaikatilanne.
DC United on 18 % parempi kategoriassa ensimmäisen puoliajan vire (puoliaikapisteet).
1.22 pistettä / ottelu - Montreal Impact · 1.44 pistettä / ottelu - DC United
Ennen puoliaikaa (1. puoliaika)
Puoliajan jälkeen (2. puoliaika)
Montreal Impact — toisen puoliajan tulokset
Johtaa puoliajalla 33 prosentissa otteluista ja voittaa 22 prosentissa. Menettää johtoaseman toisinaan toisella puoliajalla.
Päästää 0.3 maalia enemmän ottelua kohden puoliajan jälkeen — puolustus heikkenee toisella puoliajalla.
DC United — toisen puoliajan tulokset
Johtaa puoliajalla 39 prosentissa otteluista ja voittaa 28 prosentissa. Menettää johtoaseman toisinaan toisella puoliajalla.
Päästää 0.4 maalia enemmän ottelua kohden puoliajan jälkeen — puolustus heikkenee toisella puoliajalla.
| 1. puoliaika | 2. puoliaika | |
|---|---|---|
| Pisteet ottelua kohden | 0.60 | 1.40 |
| Tehdyt maalit / ottelu | 0.2 | 1.0 |
| Päästetyt maalit / ottelu | 0.8 | 0.8 |
| Ottelun maalikeskiarvo | 1.0 | 1.8 |
| 1 maali | 40% | 80% |
| 2 maalia | 40% | 40% |
| 3 maalia | 20% | 20% |
| Nollapeli | 60% | 40% |
| Ei maalia | 80% | 60% |
| Maaliero | -3 | +1 |
| 1. puoliaika | 2. puoliaika | |
|---|---|---|
| Pisteet ottelua kohden | 1.40 | 1.60 |
| Tehdyt maalit / ottelu | 0.6 | 1.4 |
| Päästetyt maalit / ottelu | 0.8 | 1.0 |
| Ottelun maalikeskiarvo | 1.4 | 2.4 |
| 1 maali | 80% | 100% |
| 2 maalia | 40% | 80% |
| 3 maalia | 20% | 20% |
| Nollapeli | 40% | 40% |
| Ei maalia | 60% | 0% |
| Maaliero | -1 | +2 |
* Taulukoiden värit kuvaavat tapahtumien yleisyyttä: vihreä on yleinen, keltainen kohtalainen ja punainen harvinainen. Kyse on yleisyydestä, ei joukkuearviosta.
Maalit minuuteittain— milloin maaleja syntyy?
Ottelun vaiheet, joissa molemmat joukkueet tekevät ja päästävät useimmin maaleja.
Vaarallisimmillaan minuuteilla 0-15 (5 goals). Päästää eniten välillä 76-90 (10). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): -5 - myöhäiset vaiheet ovat heikkous.
Vaarallisimmillaan minuuteilla 76-90 (10 goals). Päästää eniten välillä 76-90 (10). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): 0.
* Jaksot 31–45 ja 76–90 sisältävät lisäajan maalit.
Muut joukkueindikaattorit— mitä xG, tehokkuus ja vire kertovat?
Nykykauden päättyneiden otteluiden perusteella tehty vertailu maalipaikkojen laadusta, tuloksista ja trendeistä.
Otteluprofiili
Montreal Impact
DC United
* Arvioitu maalimäärä ja -jakauma, BTTS-arvio, 0–0-riski ja maalimäärä perustuvat molempien joukkueiden julkisiin kausikeskiarvoihin ja -frekvensseihin. Tämä on tilastollinen otteluprofiili, ei yksityisen mallin ennuste tai vetovihje. Muut indikaattorit kuvaavat kauden päättyneitä otteluita.
Sarjakonteksti— onko kyseessä runsasmaalisesti sarja?
Miten joukkueet vertautuvat MLS:n keskiarvoihin.
Joukkueet vs. sarja
| Montreal Impact | Liga | DC United | |
|---|---|---|---|
| Ottelun maalikeskiarvo | • 3.28 | 3.22 | ▼ 3.06 |
| Molemmat joukkueet tekivät maalin | ▼ 44% | 61% | • 61% |
| Vähintään 3 maalia (Over 2.5) | ▲ 67% | 61% | ▼ 56% |
| Clean sheetit | • 22% | 22% | • 22% |
| Maali ennen puoliaikaa | • 78% | 77% | ▼ 72% |
| Maali puoliajan jälkeen | ▲ 83% | 80% | ▼ 78% |
^ vihreä = yli sarjan keskiarvon, ˇ punainen = alle sarjan keskiarvon. Tämä näyttää eron suunnan, ei joukkuearviota.
Kokoonpanot ja pelaajatapahtumat
Vahvistetut avauskokoonpanot, vaihtopelaajat ja tähän otteluun kirjatut pelaajatapahtumat.
Kotijoukkue
Avauskokoonpano
Vierasjoukkue
Avauskokoonpano
Vaihtopelaajat
Ottelun tapahtumat
Maalit, kortit ja vaihdot aikajärjestyksessä.
Erotuomari ja valmentajat
Avaa kausiprofiilit ja vertaa ottelutilastoja, maaleja ja kurinpitotrendejä.
Keskinäiset ottelut
Edellinen kohtaaminen: Montreal Impact 0 - 1 - 0 DC United. Maalien keskiarvo 8.00, molemmat joukkueet tekivät maalin 100% ottelua.
UKK
Mikä oli ottelun Montreal Impact–DC United tulos?
Sarjan MLS ottelu päättyi Montreal Impact 1:1 DC United. Tältä sivulta löytyvät ottelun täydelliset tilastot, puoliaikakohtainen erittely ja keskinäiset ottelut.
Mitä maalitilastot kertovat ennen ottelua Montreal Impact–DC United?
Montreal Impact tekee keskimäärin 1,33 maalia ottelua kohden ja DC United 1,44. Sarjan MLS keskiarvo on 3,22 maalia, ja Over 2.5 toteutuu 61 prosentissa otteluista. BTTS toteutuu 44 prosentissa joukkueen Montreal Impact otteluista ja 61 prosentissa joukkueen DC United otteluista.
Millainen on joukkueiden Montreal Impact ja DC United nykyvire?
Viiden viimeisen ottelun perusteella Montreal Impact on saavuttanut 0 voittoa, 3 tasapeliä ja 2 tappiota (0,60 pistettä ottelua kohden). DC United on saavuttanut 1 voittoa, 4 tasapeliä ja 0 tappiota (1,40 pistettä ottelua kohden).
Mistä löydän ottelun Montreal Impact–DC United vihjeen ja kattavan analyysin?
Tämä sivu selittää tilastolliset taustat: vireen, keskinäiset ottelut, maalit, BTTS:n ja Over/Underin. Vedonlyöntivihje, Value Bet ja kattavat perustelut ovat saatavilla NoFluffPicks-sovelluksessa.


