Nesebar - Beroe: ottelutilastot
Nesebar vs Beroe: vire, maalit ja tärkeimmät tilastot
Mikä tämä ottelu on
Nesebar pelasi Beroe-joukkuetta vastaan sarjassa Second League (Bulgaria). Ottelu pelattiin 20. syyskuuta 2026. Pelipaikka: Gradski stadion. Lopputulos: 4:3.
Nykyvire
Nesebar: 2-2-1, 1,60 pistettä ottelua kohden. Beroe: 2-3-0, 1,80 pistettä ottelua kohden.
Maalitilastot
Nesebar tekee 1,78 maalia ja päästää 1,33 maalia ottelua kohden. Beroe tekee 1,33 maalia ja päästää 0,89. Sarjan keskiarvo: 2,63 maalia.
BTTS ja Over/Under
BTTS: Nesebar 56 %, Beroe 33 %. Over 2.5: Nesebar 44 %, Beroe 44 %. Sarjataso: BTTS 46 %, Over 2.5 46 %.
xG, laukaukset ja pallonhallinta
xG ottelua kohden: Nesebar 1,65, Beroe 1,34. Laukaukset ottelua kohden: Nesebar 10,1, Beroe 10,0. Keskimääräinen pallonhallinta: Nesebar 35 %, Beroe 49 %.
Ensimmäinen ja toinen puoliaika
Nesebar: johto puoliajalla 33 %, toisen puoliajan maalit 1,00. Beroe: johto puoliajalla 44 %, toisen puoliajan maalit 0,67.
Maalit minuuteittain
Historiallisesti vahvin maalintekojakso on joukkueella Nesebar 0-15 (4) ja joukkueella Beroe 16-30 (3). Tämä on aiempien maalien jakauma, ei ennuste maalin syntyajasta.
Sarjan konteksti
Second League: 2,63 maalia ottelua kohden, BTTS 46 %, Over 2.5 46 %.
Keskinäiset ottelut
Tietokannassa ei ole saatavilla vastaavaa keskinäisten otteluiden otosta.
Arkistoitu ottelua edeltävä analyysi
Tämä analyysi laadittiin ennen ottelun alkua. Johtopäätökset perustuvat vain ennen ottelua saatavilla olleisiin tietoihin eivätkä sisällä lopputulosta tai ottelun jälkeisiä tilastoja.
Ottelun yleisanalyysi
Nesebarilla on selvästi vahvempi profiili kotikentällään: se voittaa 60 % näistä otteluista, tekee keskimäärin 2,6 maalia eikä ole kertaakaan jäänyt hyökkäyspäässä ilman onnistumista. Beroe ei ole vielä voittanut vieraskentällä, tekee vain 1,0 maalia ottelua kohden ja jää 50 %:ssa otteluistaan maaleitta. Kotijoukkueen etu näkyy myös luotujen maalipaikkojen laadussa, sillä sen keskimääräinen xG on 2,02, kun vierailla vastaava lukema on 1,15. Lisäksi Nesebar laukoo ottelua kohden 17,33 kertaa, Beroe 8,5 kertaa. Kotijoukkue on ollut viime aikoina tehokas ja tehnyt viidessä ottelussa 11 maalia, kun taas Beroe on pysynyt tappiottomana viiden ottelun ajan, joskin peräti kolme näistä otteluista on päättynyt tasapeliin. Nesebarin puolustus ei ole aukoton, ja se päästää kotikentällään keskimäärin 1,4 maalia, joten tasapeli on edelleen varteenotettava vaihtoehto. Kotietu ja parempi hyökkäystuotanto puoltavat kuitenkin merkintää ”1”.
Katso tilastollinen yleiskatsausBTTS – tekevätkö molemmat joukkueet maalin?
Vahvin signaali tulee Nesebarin puolustuksesta: kotijoukkue päästää kauden aikana vain 0,2 maalia ottelua kohden ja pitää nollapelin 80 %:ssa otteluista. Beroe tekee keskimäärin vain 1,0 maalia, eikä onnistu maalinteossa lainkaan puolessa liigaotteluistaan, mikä lisää selvästi riskiä, että vierasjoukkue jää maaleitta. Nesebarilla pitäisi puolestaan olla hyvät edellytykset maalintekoon, sillä Beroe päästää keskimäärin 1,75 maalia eikä ole pitänyt vielä kertaakaan nollapeliä. Viimeiset viisi ottelua antavat hieman enemmän perusteita vierasjoukkueen puolesta, sillä se on tehnyt keskimäärin 1,6 maalia, mutta kotijoukkue päästi tuona aikana edelleen vain 0,8 maalia ottelua kohden vastustajien xG:n ollessa 0,92. Nesebarin kauden BTTS-osuus on vain 20 %, kun koko liigan vastaava luku on 46 %, joten todennäköisempi skenaario on, että vain toinen joukkueista tekee maalin.
Katso BTTS-tilastotOver/Under – maalianalyysi
Nesebar tekee kotonaan keskimäärin 1.6 maalia ottelua kohden, kun taas Beroe päästää vierasotteluissa peräti 1.75 maalia, joten suurin osuus ennustetusta maalimäärästä kuuluu kotijoukkueelle. Samalla Nesebarin puolustus päästää vastustajille kotikentällään keskimäärin vain 0.2 maalia ja on pitänyt maalinsa puhtaana 80 %:ssa otteluista, mikä rajoittaa selvästi vieraiden potentiaalia – vierasotteluissa ne tekevät 1.0 maalia. Viidessä viime ottelussa molemmat joukkueet ovat parantaneet hyökkäyspeliään tehden vastaavasti 2.2 ja 1.6 maalia ottelua kohden, mutta samalla kumpikin on päästänyt vain 0.8 maalia ottelua kohden. Nesebarin otteluissa 3.5 maalin raja ei ole ylittynyt kertaakaan, kun taas liigan keskiarvo on 2.63 maalia, joten neljän maalin skenaario on edelleen epätodennäköisempi. Ennuste 2.40 maalista puoltaa alle 3.5 maalin vetoa, ja turvamarginaalia on myös kotijoukkueen mahdollisissa 2:0- tai 2:1-voitoissa.
Katso Over/Under-tilastotHT/FT – puoliaika- ja lopputulosskenaario
Nesebar tekee kotikentällään keskimäärin 2,6 pistettä ottelua kohden, voittaa 80 % otteluistaan ja päästää vain 0,2 maalia, kun taas Beroe ei ole voittanut vieraskentillä yhtäkään ottelua ja on hävinnyt 50 % niistä. Kotijoukkue johti puoliajalla kolmessa viidestä kotiottelustaan (60 %), eikä se päästänyt näissä otteluissa ainuttakaan maalia ennen taukoa, mikä tukee vahvasti sen etulyöntiasemaa heti alusta lähtien. Beroe tekee vieraskentillä keskimäärin vain 0,5 maalia ensimmäisellä puoliajalla, jää ilman maalia ennen taukoa 75 %:ssa otteluistaan ja päästää koko ottelussa keskimäärin 1,75 maalia. Toisella puoliajalla vieraat päästävät vastustajansa tekemään keskimäärin 1,25 maalia, kun taas Nesebar on tehnyt viidessä viime ottelussaan tauon jälkeen keskimäärin 1,6 maalia. Todennäköisin skenaario on näin ollen Nesebarin johto puoliajalla ja voiton säilyttäminen loppuvihellykseen asti.
Katso ensimmäisen ja toisen puoliajan tilastotPuoliskoittain
Ottelutilastot
Otteluennakko— mitä kauden luvut kertovat?
Tämä joukkueprofiili perustuu kauden tietoihin ja vireeseen. Ottelun kulkutilastot näytetään vasta ottelun päätyttyä.
Joukkueiden tilastot— kumpi on tehokkaampi?
Molempien joukkueiden hyökkäyksen ja puolustuksen vertailu kuluvalla kaudella.
Laukausten laatu
| Nesebar | Beroe | |
|---|---|---|
| Tarkkuus (laukaukset maalia kohti) | 46% | 38% |
| Paikkojen laatu (xG/laukaus) | 0.16 | 0.13 |
| Viimeistely (maalit laukausta kohti maalia) | 0.38 | 0.35 |
Noin 0,08:n xG/laukaus tarkoittaa yleensä kaukolaukauksia; 0,15 tai enemmän yleensä boksipaikkoja. Tyyliluokitus perustuu pallonhallintaan, laukausten määrään ja tehokkuuteen.
* xG (odotetut maalit) kertoo, kuinka monta maalia joukkueen pitäisi tehdä paikoistaan. Jos toteutuneet maalit ylittävät xG:n, viimeistely on keskimääräistä parempaa; jos ne alittavat xG:n, paikkoja hukataan.
Joukkueen vire— kumpi on paremmassa vireessä?
Viisi viimeistä ottelua ja kauden tilasto kokonaisuutena sekä koti- ja vierasotteluissa.
Beroe on 13 % parempi kategoriassa viiden viimeisen ottelun vire.
1.6 pistettä / ottelu - Nesebar · 1.8 pistettä / ottelu - Beroe
Maalit— miten joukkueet tekevät ja päästävät maaleja?
Molempien joukkueiden tekemien ja päästämien maalien määrät sekä Clean sheetien ja maaleitta jäämisen yleisyys.
Nesebar on 34 % parempi kategoriassa tehdyt maalit ottelua kohden.
1.78 maalia / ottelu - Nesebar · 1.33 maalia / ottelu - Beroe
Beroe on 49 % parempi kategoriassa päästetyt maalit ottelua kohden.
1.33 maalia / ottelu - Nesebar · 0.89 maalia / ottelu - Beroe
Nesebar tekee maalin 89 prosentissa otteluista (8 / 9 ottelua), kun taas Beroe pitää maalinsa puhtaana 44 prosentissa (4 / 9 ottelua).
Beroe tekee maalin 67 prosentissa otteluista (6 / 9 ottelua), kun taas Nesebar pitää maalinsa puhtaana 33 prosentissa (3 / 9 ottelua).
Kuinka usein tehdään vähintään...
Kuinka usein päästetään vähintään...
* Tilastot sisältävät molempien joukkueiden koti- ja vierasottelut kuluvalla kaudella.
Molemmat joukkueet tekivät maalin (BTTS)— kuinka usein molemmat joukkueet tekevät maalin?
Kuinka usein molempien joukkueiden otteluissa tehdään maaleja kummallekin puolelle verrattuna sarjan keskiarvoon.
Maalikuviot
BTTS ja maalimäärä
Maalimäärä (Over/Under)— kuinka usein näissä otteluissa ylitetään maalirajat?
Kuinka usein joukkueiden otteluissa ylitetään maalirajat koko ottelussa ja kummallakin puoliskolla.
Koko ottelu – joukkuevertailu (Over)
Over / Under - Nesebar
Over / Under - Beroe
1. puoliaika
2. puoliaika
Ottelun puoliskot— milloin joukkueet tekevät useammin maaleja?
Miten joukkueet jakavat suorituksensa ensimmäisen ja toisen puoliajan välillä: maalit, pisteet, nollapelit ja puoliaikatilanne.
Beroe on 34 % parempi kategoriassa ensimmäisen puoliajan vire (puoliaikapisteet).
1.33 pistettä / ottelu - Nesebar · 1.78 pistettä / ottelu - Beroe
Ennen puoliaikaa (1. puoliaika)
Puoliajan jälkeen (2. puoliaika)
Nesebar — toisen puoliajan tulokset
Johtaa puoliajalla 33 prosentissa otteluista ja voittaa 44 prosentissa. Voittaa myös otteluita ilman johtoasemaa puoliajalla.
Puolustus pysyy vakaana koko ottelun ajan.
Beroe — toisen puoliajan tulokset
Johtaa puoliajalla 44 prosentissa otteluista ja voittaa 44 prosentissa. Voittaa myös otteluita ilman johtoasemaa puoliajalla.
Päästää 0.5 maalia enemmän ottelua kohden puoliajan jälkeen — puolustus heikkenee toisella puoliajalla.
| 1. puoliaika | 2. puoliaika | |
|---|---|---|
| Pisteet ottelua kohden | 1.40 | 1.60 |
| Tehdyt maalit / ottelu | 0.6 | 1.6 |
| Päästetyt maalit / ottelu | 0.4 | 0.4 |
| Ottelun maalikeskiarvo | 1.0 | 2.0 |
| 1 maali | 80% | 80% |
| 2 maalia | 20% | 60% |
| 3 maalia | 0% | 20% |
| Nollapeli | 60% | 60% |
| Ei maalia | 60% | 40% |
| Maaliero | +1 | +6 |
| 1. puoliaika | 2. puoliaika | |
|---|---|---|
| Pisteet ottelua kohden | 2.20 | 1.20 |
| Tehdyt maalit / ottelu | 1.0 | 0.6 |
| Päästetyt maalit / ottelu | 0.2 | 0.6 |
| Ottelun maalikeskiarvo | 1.2 | 1.2 |
| 1 maali | 60% | 60% |
| 2 maalia | 40% | 20% |
| 3 maalia | 20% | 20% |
| Nollapeli | 80% | 60% |
| Ei maalia | 40% | 60% |
| Maaliero | +4 | 0 |
* Taulukoiden värit kuvaavat tapahtumien yleisyyttä: vihreä on yleinen, keltainen kohtalainen ja punainen harvinainen. Kyse on yleisyydestä, ei joukkuearviosta.
Maalit minuuteittain— milloin maaleja syntyy?
Ottelun vaiheet, joissa molemmat joukkueet tekevät ja päästävät useimmin maaleja.
Vaarallisimmillaan minuuteilla 0-15 (4 goals). Päästää eniten välillä 31-45 (4). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): +1 - voittaa myöhäiset vaiheet.
Vaarallisimmillaan minuuteilla 16-30 (3 goals). Päästää eniten välillä 76-90 (3). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): -1 - myöhäiset vaiheet ovat heikkous.
* Jaksot 31–45 ja 76–90 sisältävät lisäajan maalit.
Muut joukkueindikaattorit— mitä xG, tehokkuus ja vire kertovat?
Nykykauden päättyneiden otteluiden perusteella tehty vertailu maalipaikkojen laadusta, tuloksista ja trendeistä.
Otteluprofiili
Nesebar
Beroe
* Arvioitu maalimäärä ja -jakauma, BTTS-arvio, 0–0-riski ja maalimäärä perustuvat molempien joukkueiden julkisiin kausikeskiarvoihin ja -frekvensseihin. Tämä on tilastollinen otteluprofiili, ei yksityisen mallin ennuste tai vetovihje. Muut indikaattorit kuvaavat kauden päättyneitä otteluita.
Sarjakonteksti— onko kyseessä runsasmaalisesti sarja?
Miten joukkueet vertautuvat Second League:n keskiarvoihin.
Joukkueet vs. sarja
| Nesebar | Liga | Beroe | |
|---|---|---|---|
| Ottelun maalikeskiarvo | ▲ 3.11 | 2.63 | ▼ 2.22 |
| Molemmat joukkueet tekivät maalin | ▲ 56% | 46% | ▼ 33% |
| Vähintään 3 maalia (Over 2.5) | ▼ 44% | 46% | ▼ 44% |
| Clean sheetit | ▲ 33% | 30% | ▲ 44% |
| Maali ennen puoliaikaa | ▲ 78% | 64% | ▼ 56% |
| Maali puoliajan jälkeen | • 78% | 77% | ▼ 67% |
^ vihreä = yli sarjan keskiarvon, ˇ punainen = alle sarjan keskiarvon. Tämä näyttää eron suunnan, ei joukkuearviota.
Erotuomari ja valmentajat
Avaa kausiprofiilit ja vertaa ottelutilastoja, maaleja ja kurinpitotrendejä.
UKK
Mikä oli ottelun Nesebar–Beroe tulos?
Sarjan Second League ottelu päättyi Nesebar 4:3 Beroe. Tältä sivulta löytyvät ottelun täydelliset tilastot, puoliaikakohtainen erittely ja keskinäiset ottelut.
Mitä maalitilastot kertovat ennen ottelua Nesebar–Beroe?
Nesebar tekee keskimäärin 1,78 maalia ottelua kohden ja Beroe 1,33. Sarjan Second League keskiarvo on 2,63 maalia, ja Over 2.5 toteutuu 46 prosentissa otteluista. BTTS toteutuu 56 prosentissa joukkueen Nesebar otteluista ja 33 prosentissa joukkueen Beroe otteluista.
Millainen on joukkueiden Nesebar ja Beroe nykyvire?
Viiden viimeisen ottelun perusteella Nesebar on saavuttanut 2 voittoa, 2 tasapeliä ja 1 tappiota (1,60 pistettä ottelua kohden). Beroe on saavuttanut 2 voittoa, 3 tasapeliä ja 0 tappiota (1,80 pistettä ottelua kohden).
Mistä löydän ottelun Nesebar–Beroe vihjeen ja kattavan analyysin?
Vertaa tällä sivulla ottelun Nesebar–Beroe taustalla olevia lukuja. Avaa NoFluffPicks-sovellus vedonlyöntianalyysiä, vihjettä, Value Bet -kohdetta ja sen perusteluja varten.


