Yhdysvallat - USL ChampionshipStadion PatriotTiedot päivitetty 18. lokakuuta 2026

New Mexico United - Monterey Bay: ottelutilastot

New Mexico United vs Monterey Bay: vire, maalit ja tärkeimmät tilastot

Mikä tämä ottelu on

New Mexico United pelasi Monterey Bay-joukkuetta vastaan sarjassa USL Championship (Yhdysvallat). Ottelu pelattiin 11. lokakuuta 2026. Pelipaikka: Stadion Patriot. Lopputulos: 3:1.

Nykyvire

New Mexico United: 1-2-2, 1,00 pistettä ottelua kohden. Monterey Bay: 1-2-2, 1,00 pistettä ottelua kohden.

Maalitilastot

New Mexico United tekee 1,52 maalia ja päästää 1,19 maalia ottelua kohden. Monterey Bay tekee 1,07 maalia ja päästää 1,74. Sarjan keskiarvo: 2,71 maalia.

BTTS ja Over/Under

BTTS: New Mexico United 56 %, Monterey Bay 63 %. Over 2.5: New Mexico United 56 %, Monterey Bay 52 %. Sarjataso: BTTS 54 %, Over 2.5 50 %.

xG, laukaukset ja pallonhallinta

xG ottelua kohden: New Mexico United 1,38, Monterey Bay 1,28. Laukaukset ottelua kohden: New Mexico United 11,7, Monterey Bay 10,4. Keskimääräinen pallonhallinta: New Mexico United 56 %, Monterey Bay 51 %.

Ensimmäinen ja toinen puoliaika

New Mexico United: johto puoliajalla 26 %, toisen puoliajan maalit 0,93. Monterey Bay: johto puoliajalla 15 %, toisen puoliajan maalit 0,67.

Maalit minuuteittain

Historiallisesti vahvin maalintekojakso on joukkueella New Mexico United 61-75 (11) ja joukkueella Monterey Bay 76-90+ (9). Tämä on aiempien maalien jakauma, ei ennuste maalin syntyajasta.

Sarjan konteksti

USL Championship: 2,71 maalia ottelua kohden, BTTS 54 %, Over 2.5 50 %.

Keskinäiset ottelut

Ennen tätä ottelua tietokannassa oli saatavilla 5 aiempaa keskinäistä ottelua: 3-1-1. Maalien keskiarvo 3,20, BTTS 60 %.

Arkistoitu ottelua edeltävä analyysi

Tämä analyysi laadittiin ennen ottelun alkua. Johtopäätökset perustuvat vain ennen ottelua saatavilla olleisiin tietoihin eivätkä sisällä lopputulosta tai ottelun jälkeisiä tilastoja.

Ottelun yleisanalyysi

New Mexico United on sarjataulukossa 5. sijalla ja on voittanut 57 % kotiotteluistaan, kun taas sarjataulukon 23. Monterey Bay on hävinnyt 71 % vierasotteluistaan. Kotijoukkue tekee kotikentällään keskimäärin 1,64 maalia ja laukoo 4,79 kertaa ottelua kohden maalia kohti, kun taas vieraat tekevät vieraskentällä 0,86 maalia ja osuvat maalia kohti 2,36 kertaa. Myös maalipaikkojen laatu puhuu New Mexicon puolesta: sen kotikentän xG on 1,54, kun Monterey Bayn vieraskentän xG on 1,11. Monterey Bay päästää vastustajilleen maalipaikkoja, joiden arvo on keskimäärin 1,83 xG:tä ottelua kohden. Viidessä viime ottelussaan molemmat joukkueet ovat kirjanneet yhden voiton, kaksi tasapeliä ja kaksi tappiota, joten viimeaikainen vire ei tuo kotijoukkueelle lisäetua. Selvä ero koti- ja vieraspelien tuloksissa sekä se, että vieraat päästävät vieraissa keskimäärin 1,93 maalia ottelua kohden, tekevät New Mexicon voitosta silti todennäköisimmän lopputuloksen.

Katso tilastollinen yleiskatsaus
BTTS – tekevätkö molemmat joukkueet maalin?

Molemmat joukkueet ovat tehneet maalin 62 %:ssa ja 64 %:ssa tämän kauden otteluistaan, ja viidessä viime ottelussa vastaavat osuudet olivat 60 % ja 80 %. New Mexico United on tehnyt viime aikoina keskimäärin 1,6 maalia ottelua kohden, kun taas Monterey Bay on päästänyt 1,4 maalia ottelua kohden. Lisäksi vierasjoukkue on pitänyt maalinsa puhtaana vain 7 %:ssa kauden otteluista. Vieraiden maalintekomahdollisuuksia tukee se, että kotijoukkue on päästänyt viidessä viime ottelussaan keskimäärin 1,8 maalia ja antanut vastustajille maalipaikkoja 2,39 xG:n edestä. BTTS-kohteen ”Kyllä” riskinä on Monterey Bayn hyökkäys, joka tekee keskimäärin vain 0,86 maalia ottelua kohden ja on jäänyt maaleitta 36 %:ssa otteluistaan. Molempien joukkueiden maalintekoon päättyneiden otteluiden toistuvuus puoltaa kuitenkin BTTS-kohteen ”Kyllä”-vaihtoehtoa.

Katso BTTS-tilastot
Over/Under – maalianalyysi

Vahvin valinta on yli 1,5 maalia: tämä raja ylittyi 77 %:ssa New Mexico Unitedin otteluista ja 71 %:ssa Monterey Bayn otteluista. Kotijoukkue luo maalipaikkoja keskimäärin 1,47 xG:n edestä, ja vieraat päästävät vastustajansa 1,83 xG:hen sekä päästävät keskimäärin 1,93 maalia, mikä lupaa New Mexico Unitedille maalipaikkoja. Monterey Bay tekee tosin vain 0,86 maalia ottelua kohden, mutta New Mexico päästää keskimäärin 1,54 maalia, joten myös vieraiden osuma on mahdollinen. Ennuste on 2,80 maalia, mikä antaa selvästi vahvemmat perusteet yli 1,5 maalin linjalle kuin yli 2,5 maalin linjalle. Yli 2,5 maalia nähtiin vastaavasti 54 %:ssa ja 50 %:ssa joukkueiden otteluista.

Katso Over/Under-tilastot
HT/FT – puoliaika- ja lopputulosskenaario

Todennäköisin skenaario on, että New Mexico United siirtyy johtoon ennen taukoa ja pitää johtonsa loppuun asti. Kotijoukkue johti tauolla 31 %:ssa otteluistaan, kun taas Monterey Bay lähti tauolle tappioasemassa 50 %:ssa otteluistaan. Vieraat päästävät ensimmäisellä puoliajalla keskimäärin 0,93 maalia, kun New Mexico päästää 0,23. Kotijoukkueen voittoa puoltaa myös sen hyökkäyspelin etu: sen keskimääräinen xG on 1,47 vieraiden 1,11:een verrattuna, ja Monterey Bay päästää keskimäärin 1,93 maalia ottelua kohden. Tauon tasapeli on edelleen varteenotettava vaihtoehto, sillä se toteutui 62 %:ssa New Mexicon otteluista ja 50 %:ssa Monterey Bayn otteluista. 1/1-vaihtoehdolla on kuitenkin vahvimmat perusteet kokonaisuutena, vaikka varmuutta vähentää se, että kotijoukkue päästää toisella puoliajalla keskimäärin 1,31 maalia.

Katso ensimmäisen ja toisen puoliajan tilastot

Puoliskoittain

2 : 0
1. puoliaika
1 : 1
2. puoliaika

Ottelutilastot

51Pallonhallinta (%)49
New Mexico UnitedMonterey Bay
20Laukaukset19
New Mexico UnitedMonterey Bay
8Laukaukset maalia kohti6
New Mexico UnitedMonterey Bay
2.21xG2.08
New Mexico UnitedMonterey Bay
7Kulmapotkut3
New Mexico UnitedMonterey Bay
55Vaaralliset hyökkäykset65
New Mexico UnitedMonterey Bay
12Rikkeet13
New Mexico UnitedMonterey Bay
1Kortit3
New Mexico UnitedMonterey Bay

Otteluennakko— mitä kauden luvut kertovat?

Tämä joukkueprofiili perustuu kauden tietoihin ja vireeseen. Ottelun kulkutilastot näytetään vasta ottelun päätyttyä.

1.52Tehdyt maalit / ottelu1.07
New Mexico UnitedMonterey Bay
1.19Päästetyt maalit / ottelu1.74
New Mexico UnitedMonterey Bay
56%Keskimääräinen pallonhallinta51%
New Mexico UnitedMonterey Bay
4.37Laukaukset maalia kohti / ottelu3.33
New Mexico UnitedMonterey Bay

Joukkueiden tilastot— kumpi on tehokkaampi?

Molempien joukkueiden hyökkäyksen ja puolustuksen vertailu kuluvalla kaudella.

11.74Laukaukset ottelua kohden10.44
New Mexico UnitedMonterey Bay
4.37Laukaukset maalia kohti3.33
New Mexico UnitedMonterey Bay
12.9%Laukausten tehokkuus10.3%
New Mexico UnitedMonterey Bay
56%Pallonhallinta51%
New Mexico UnitedMonterey Bay
1.38Tehty xG1.28
New Mexico UnitedMonterey Bay
1.84Päästetty xG1.58
New Mexico UnitedMonterey Bay

Laukausten laatu

New Mexico United: TasapainoinenMonterey Bay: Tasapainoinen
New Mexico UnitedMonterey Bay
Tarkkuus (laukaukset maalia kohti)37%32%
Paikkojen laatu (xG/laukaus)0.120.12
Viimeistely (maalit laukausta kohti maalia)0.350.32

Noin 0,08:n xG/laukaus tarkoittaa yleensä kaukolaukauksia; 0,15 tai enemmän yleensä boksipaikkoja. Tyyliluokitus perustuu pallonhallintaan, laukausten määrään ja tehokkuuteen.

* xG (odotetut maalit) kertoo, kuinka monta maalia joukkueen pitäisi tehdä paikoistaan. Jos toteutuneet maalit ylittävät xG:n, viimeistely on keskimääräistä parempaa; jos ne alittavat xG:n, paikkoja hukataan.

Joukkueen vire— kumpi on paremmassa vireessä?

Viisi viimeistä ottelua ja kauden tilasto kokonaisuutena sekä koti- ja vierasotteluissa.

New Mexico United
DDLLW
Kauden tulosjakauma
48% W26% D26% L
Kausi (V-T-H)
13-7-7
1.70 pistettä / ottelu · maaliero +9
Viimeiset 5 (V-T-H)
1-2-2
1.00 pistettä / ottelu
Saldo kotona (W-D-L)
8-3-3
Viimeiset 5 kotona
2-1-2
WLDLW
Viimeiset 5 ottelua – keskiarvot
Tehdyt maalit: 1.6Päästetyt maalit: 1.8xG: 1.49Vastustajan xG: 2.39BTTS: 60%Over 2.5: 60%
Monterey Bay
DDLLW
Kauden tulosjakauma
19% W22% D59% L
Kausi (V-T-H)
5-6-16
0.78 pistettä / ottelu · maaliero -18
Viimeiset 5 (V-T-H)
1-2-2
1.00 pistettä / ottelu
Saldo vieraissa (W-D-L)
1-3-10
Viimeiset 5 vieraissa
1-1-3
LDLLW
Viimeiset 5 ottelua – keskiarvot
Tehdyt maalit: 1.2Päästetyt maalit: 1.4xG: 1.23Vastustajan xG: 1.52BTTS: 80%Over 2.5: 40%

Maalit— miten joukkueet tekevät ja päästävät maaleja?

Molempien joukkueiden tekemien ja päästämien maalien määrät sekä Clean sheetien ja maaleitta jäämisen yleisyys.

New Mexico United on 42 % parempi kategoriassa tehdyt maalit ottelua kohden.

1.52 maalia / ottelu - New Mexico United · 1.07 maalia / ottelu - Monterey Bay

New Mexico United on 46 % parempi kategoriassa päästetyt maalit ottelua kohden.

1.19 maalia / ottelu - New Mexico United · 1.74 maalia / ottelu - Monterey Bay

New Mexico United:n maalintekoprofiili: erittäin vahva

New Mexico United tekee maalin 74 prosentissa otteluista (20 / 27 ottelua), kun taas Monterey Bay pitää maalinsa puhtaana 15 prosentissa (4 / 27 ottelua).

Monterey Bay:n maalintekoprofiili: vahva

Monterey Bay tekee maalin 70 prosentissa otteluista (19 / 27 ottelua), kun taas New Mexico United pitää maalinsa puhtaana 30 prosentissa (8 / 27 ottelua).

41Tehdyt maalit (kausi)29
New Mexico UnitedMonterey Bay
32Päästetyt maalit (kausi)47
New Mexico UnitedMonterey Bay
2.7Ottelun maalikeskiarvo2.81
New Mexico UnitedMonterey Bay
8Tehdyt maalit (viimeiset 5)6
New Mexico UnitedMonterey Bay
9Päästetyt maalit (viimeiset 5)7
New Mexico UnitedMonterey Bay

Kuinka usein tehdään vähintään...

74%1 maali70%
New Mexico UnitedMonterey Bay
44%2 maalia30%
New Mexico UnitedMonterey Bay
19%3 maalia4%
New Mexico UnitedMonterey Bay
11%4 maalia4%
New Mexico UnitedMonterey Bay

Kuinka usein päästetään vähintään...

70%1 maali85%
New Mexico UnitedMonterey Bay
33%2 maalia44%
New Mexico UnitedMonterey Bay
11%3 maalia33%
New Mexico UnitedMonterey Bay
4%4 maalia7%
New Mexico UnitedMonterey Bay

* Tilastot sisältävät molempien joukkueiden koti- ja vierasottelut kuluvalla kaudella.

Molemmat joukkueet tekivät maalin (BTTS)— kuinka usein molemmat joukkueet tekevät maalin?

Kuinka usein molempien joukkueiden otteluissa tehdään maaleja kummallekin puolelle verrattuna sarjan keskiarvoon.

Maalikuviot

22%BTTS puoliajalla19%
New Mexico UnitedMonterey Bay
7%BTTS molemmilla puoliskoilla11%
New Mexico UnitedMonterey Bay
22%Maali molemmilla puoliskoilla19%
New Mexico UnitedMonterey Bay

BTTS ja maalimäärä

52%Vähintään 3 maalia ja BTTS48%
New Mexico UnitedMonterey Bay
4%Vähintään 3 maalia ilman BTTS:ää4%
New Mexico UnitedMonterey Bay
60%BTTS – viimeiset 580%
New Mexico UnitedMonterey Bay

Maalimäärä (Over/Under)— kuinka usein näissä otteluissa ylitetään maalirajat?

Kuinka usein joukkueiden otteluissa ylitetään maalirajat koko ottelussa ja kummallakin puoliskolla.

1. puoliaika

63%Vähintään 1 maali ennen puoliaikaa63%
New Mexico UnitedMonterey Bay
33%Vähintään 2 maalia ennen puoliaikaa30%
New Mexico UnitedMonterey Bay
7%Vähintään 3 maalia ennen puoliaikaa4%
New Mexico UnitedMonterey Bay

2. puoliaika

74%Vähintään 1 maali puoliajan jälkeen89%
New Mexico UnitedMonterey Bay
44%Vähintään 2 maalia puoliajan jälkeen59%
New Mexico UnitedMonterey Bay
22%Vähintään 3 maalia puoliajan jälkeen26%
New Mexico UnitedMonterey Bay

Ottelun puoliskot— milloin joukkueet tekevät useammin maaleja?

Miten joukkueet jakavat suorituksensa ensimmäisen ja toisen puoliajan välillä: maalit, pisteet, nollapelit ja puoliaikatilanne.

New Mexico United on 30 % parempi kategoriassa ensimmäisen puoliajan vire (puoliaikapisteet).

1.3 pistettä / ottelu - New Mexico United · 1 pistettä / ottelu - Monterey Bay

New Mexico United — puoliaikatilanne
26% johdossa52% tasatilanteessa22% häviöllä
Monterey Bay — puoliaikatilanne
15% johdossa56% tasatilanteessa30% häviöllä

Ennen puoliaikaa (1. puoliaika)

1.3Pisteet ottelua kohden (1. puoliaika)1
New Mexico UnitedMonterey Bay
0.59Tehdyt maalit (1. puoliaika)0.41
New Mexico UnitedMonterey Bay
0.44Päästetyt maalit (1. puoliaika)0.59
New Mexico UnitedMonterey Bay
1.04Maalien keskiarvo (1. puoliaika)1
New Mexico UnitedMonterey Bay
56%Nollapeli ennen puoliaikaa52%
New Mexico UnitedMonterey Bay
59%Ei maalia ennen puoliaikaa67%
New Mexico UnitedMonterey Bay

Puoliajan jälkeen (2. puoliaika)

1.52Pisteet ottelua kohden (2. puoliaika)0.81
New Mexico UnitedMonterey Bay
0.93Tehdyt maalit (2. puoliaika)0.67
New Mexico UnitedMonterey Bay
0.74Päästetyt maalit (2. puoliaika)1.15
New Mexico UnitedMonterey Bay
1.67Maalien keskiarvo (2. puoliaika)1.81
New Mexico UnitedMonterey Bay
48%Nollapeli puoliajan jälkeen26%
New Mexico UnitedMonterey Bay
44%Ei maalia puoliajan jälkeen44%
New Mexico UnitedMonterey Bay

New Mexico United — toisen puoliajan tulokset

37% W41% D22% L
35
Puoliaikapisteet
16
Puoliajan maalit
+4
Maaliero (1. puoliaika)
41
Toisen puoliajan pisteet
+5
Maaliero (2. puoliaika)
1.30
PPG ennen puoliaikaa
Johdon pitäminen185%

Johtaa puoliajalla 26 prosentissa otteluista ja voittaa 48 prosentissa. Voittaa myös otteluita ilman johtoasemaa puoliajalla.

Puolustus puoliajan jälkeen+0.3

Päästää 0.3 maalia enemmän ottelua kohden puoliajan jälkeen — puolustus heikkenee toisella puoliajalla.

Monterey Bay — toisen puoliajan tulokset

19% W26% D56% L
27
Puoliaikapisteet
11
Puoliajan maalit
-5
Maaliero (1. puoliaika)
22
Toisen puoliajan pisteet
-13
Maaliero (2. puoliaika)
1.00
PPG ennen puoliaikaa
Johdon pitäminen127%

Johtaa puoliajalla 15 prosentissa otteluista ja voittaa 19 prosentissa. Voittaa myös otteluita ilman johtoasemaa puoliajalla.

Puolustus puoliajan jälkeen+0.6

Päästää 0.6 maalia enemmän ottelua kohden puoliajan jälkeen — puolustus heikkenee toisella puoliajalla.

New Mexico United — viisi viimeistä ottelua puoliajoittain
1. puoliaika2. puoliaika
Pisteet ottelua kohden1.400.80
Tehdyt maalit / ottelu0.61.0
Päästetyt maalit / ottelu0.61.2
Ottelun maalikeskiarvo1.22.2
1 maali80%60%
2 maalia20%60%
3 maalia20%40%
Nollapeli40%40%
Ei maalia60%40%
Maaliero0-1
Puoliaika: 40% johdossa - 20% tasatilanteessa - 40% häviöllä
2. puoliaika: 0% voitto - 80% tasatilanteessa - 20% tappio
BTTS puoliajalla (viimeiset 5): 20% - Puoliajan maalit yhteensä: 3
Monterey Bay — viisi viimeistä ottelua puoliajoittain
1. puoliaika2. puoliaika
Pisteet ottelua kohden1.200.80
Tehdyt maalit / ottelu0.40.8
Päästetyt maalit / ottelu0.41.0
Ottelun maalikeskiarvo0.81.8
1 maali60%100%
2 maalia20%60%
3 maalia0%20%
Nollapeli60%20%
Ei maalia60%40%
Maaliero0-1
Puoliaika: 20% johdossa - 60% tasatilanteessa - 20% häviöllä
2. puoliaika: 20% voitto - 20% tasatilanteessa - 60% tappio
BTTS puoliajalla (viimeiset 5): 20% - Puoliajan maalit yhteensä: 2

* Taulukoiden värit kuvaavat tapahtumien yleisyyttä: vihreä on yleinen, keltainen kohtalainen ja punainen harvinainen. Kyse on yleisyydestä, ei joukkuearviosta.

Maalit minuuteittain— milloin maaleja syntyy?

Ottelun vaiheet, joissa molemmat joukkueet tekevät ja päästävät useimmin maaleja.

New Mexico United
TehdytPäästetyt
5
7
0-15
5
3
16-30
6
2
31-45
3
7
46-60
11
5
61-75
11
8
76-90

Vaarallisimmillaan minuuteilla 61-75 (11 goals). Päästää eniten välillä 76-90 (8). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): +3 - voittaa myöhäiset vaiheet.

Monterey Bay
TehdytPäästetyt
4
5
0-15
4
7
16-30
3
4
31-45
5
11
46-60
4
8
61-75
9
12
76-90

Vaarallisimmillaan minuuteilla 76-90 (9 goals). Päästää eniten välillä 76-90 (12). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): -3 - myöhäiset vaiheet ovat heikkous.

* Jaksot 31–45 ja 76–90 sisältävät lisäajan maalit.

Muut joukkueindikaattorit— mitä xG, tehokkuus ja vire kertovat?

Nykykauden päättyneiden otteluiden perusteella tehty vertailu maalipaikkojen laadusta, tuloksista ja trendeistä.

Otteluprofiili

2.76
Arvioidut maalit
hyökkäys vs. vastustajan puolustus
1.6 : 1.1
Arvioitu maalijakauma
koti : vieras
102%
Tahti vs. sarja
100 % = sarjan keskiarvo
60%
Molemmat joukkueet tekivät maalin (BTTS)
molempien joukkueiden kausikeskiarvo
+16%
Derbyvaikutus
H2H-maalit vs. tyypilliset ottelut
52%
BTTS-arvio
molempien joukkueiden maalintekotiheyden perusteella
8%
0–0-riski
noin yksi 13 ottelusta
0-1
Yleisin maalimäärä
hyökkäys vs. puolustus molemmilla puolilla

New Mexico United

Nett xG -tasapaino
Luotujen ja sallittujen maalipaikkojen laadun ero ottelua kohden.
-0.46
Tulokset verrattuna xG:hen
Toteutuneen maalieron ja xG:n ehdottaman maalieron välinen ero.
+0.79
Pisteet verrattuna peliesitykseen
Kerättyjen pisteiden vertailu joukkueen maalieron perusteella odotettuihin pisteisiin.
-4.3 pist.
Viimeistelytehokkuus
Muutaako joukkue maalipaikat maaleiksi? Positiivinen arvo tarkoittaa, että maaleja syntyy enemmän kuin maalipaikkojen laatu ennustaa.
+0.14
Puolustustehokkuus
Pelastavatko puolustus tai maalivahti joukkueen? Positiivinen arvo tarkoittaa, että joukkue päästää vähemmän maaleja kuin sallitut paikat ennustavat.
+0.65
Hyökkäys vs. sarja
Kuinka paljon joukkue tekee maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon tässä roolissa. 120 % tarkoittaa 20 % yli keskiarvon.
101%
Puolustus vs. sarja
Kuinka paljon joukkue päästää maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon. 80 % tarkoittaa 20 % vähemmän päästettyjä maaleja.
98%
Vireen trendi
Vertaa viiden viimeisen ottelun pisteitä koko kauden keskiarvoon.
-0.70
Vahvempi toinen puoliaika?
Kuinka paljon enemmän joukkue tekee maaleja puoliajan jälkeen kuin ennen sitä.
+0.3
Myöhäiset maalit
27 prosenttia joukkueen maaleista syntyy minuuteilla 76–90. Vertailun vuoksi 12 prosenttia syntyy ensimmäisten 15 minuutin aikana.
27%

Monterey Bay

Nett xG -tasapaino
Luotujen ja sallittujen maalipaikkojen laadun ero ottelua kohden.
-0.30
Tulokset verrattuna xG:hen
Toteutuneen maalieron ja xG:n ehdottaman maalieron välinen ero.
-0.37
Pisteet verrattuna peliesitykseen
Kerättyjen pisteiden vertailu joukkueen maalieron perusteella odotettuihin pisteisiin.
-1.3 pist.
Viimeistelytehokkuus
Muutaako joukkue maalipaikat maaleiksi? Positiivinen arvo tarkoittaa, että maaleja syntyy enemmän kuin maalipaikkojen laatu ennustaa.
-0.21
Puolustustehokkuus
Pelastavatko puolustus tai maalivahti joukkueen? Positiivinen arvo tarkoittaa, että joukkue päästää vähemmän maaleja kuin sallitut paikat ennustavat.
-0.16
Hyökkäys vs. sarja
Kuinka paljon joukkue tekee maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon tässä roolissa. 120 % tarkoittaa 20 % yli keskiarvon.
88%
Puolustus vs. sarja
Kuinka paljon joukkue päästää maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon. 80 % tarkoittaa 20 % vähemmän päästettyjä maaleja.
116%
Vireen trendi
Vertaa viiden viimeisen ottelun pisteitä koko kauden keskiarvoon.
+0.22
Vahvempi toinen puoliaika?
Kuinka paljon enemmän joukkue tekee maaleja puoliajan jälkeen kuin ennen sitä.
+0.3
Myöhäiset maalit
31 prosenttia joukkueen maaleista syntyy minuuteilla 76–90. Vertailun vuoksi 14 prosenttia syntyy ensimmäisten 15 minuutin aikana.
31%

* Arvioitu maalimäärä ja -jakauma, BTTS-arvio, 0–0-riski ja maalimäärä perustuvat molempien joukkueiden julkisiin kausikeskiarvoihin ja -frekvensseihin. Tämä on tilastollinen otteluprofiili, ei yksityisen mallin ennuste tai vetovihje. Muut indikaattorit kuvaavat kauden päättyneitä otteluita.

Sarjakonteksti— onko kyseessä runsasmaalisesti sarja?

Miten joukkueet vertautuvat USL Championship:n keskiarvoihin.

Joukkueet vs. sarja

New Mexico UnitedLigaMonterey Bay
Ottelun maalikeskiarvo• 2.702.71▲ 2.81
Molemmat joukkueet tekivät maalin▲ 56%54%▲ 63%
Vähintään 3 maalia (Over 2.5)▲ 56%50%▲ 52%
Clean sheetit▲ 30%28%▼ 15%
Maali ennen puoliaikaa▼ 63%66%▼ 63%
Maali puoliajan jälkeen▼ 74%78%▲ 89%

^ vihreä = yli sarjan keskiarvon, ˇ punainen = alle sarjan keskiarvon. Tämä näyttää eron suunnan, ei joukkuearviota.

2.71
Maalien keskiarvo ottelua kohden
54%
Molemmat joukkueet tekivät maalin
50%
Vähintään 3 maalia (Over 2.5)
28%
Clean sheetit
1.50
Kotimaalit / ottelu
1.21
Vierasmaali / ottelu
+24%
Kotihyökkäyksen etu
+19%
Kotipuolustuksen etu
+16%
Kokonaiskotietu
Maalit 1. puoliajalla (koko sarja)
66%
1 maali
33%
2 maalia
11%
3 maalia
3%
4 maalia
Maalit 2. puoliajalla (koko sarja)
78%
1 maali
47%
2 maalia
20%
3 maalia
8%
4 maalia

Kokoonpanot ja pelaajatapahtumat

Vahvistetut avauskokoonpanot, vaihtopelaajat ja tähän otteluun kirjatut pelaajatapahtumat.

Ottelun tapahtumat

Maalit, kortit ja vaihdot aikajärjestyksessä.

  1. New Mexico UnitedMaaliCharlie DennisMaalisyöttö: Zico Bailey
  2. New Mexico UnitedMaaliCharlie DennisMaalisyöttö: Niall Reid-Stephen
  3. Monterey BayVaihtoKentälle: Ryuga NakamuraPois kentältä: Kelsey Egwu
  4. New Mexico UnitedMaaliGreg HurstMaalisyöttö: Niall Reid-Stephen
  5. Monterey BayMaaliSebastian LletgetMaalisyöttö: Ilijah Paul
  6. Monterey BayKeltainen korttiZackery Farnsworth
  7. Monterey BayKeltainen korttiStuart Ritchie
  8. New Mexico UnitedVaihtoKentälle: Cullen WilkersonPois kentältä: Valentin Noël
  9. Monterey BayVaihtoKentälle: Jacob MontesPois kentältä: Nick Ross
  10. New Mexico UnitedKeltainen korttiKipp Keller
  11. Monterey BayVaihtoKentälle: Eduardo BlancasPois kentältä: Joel Garcia
  12. Monterey BayKeltainen korttiRyuga Nakamura

Erotuomari ja valmentajat

Avaa kausiprofiilit ja vertaa ottelutilastoja, maaleja ja kurinpitotrendejä.

Keskinäiset ottelut

Viimeisimmät kohtaamiset (5): New Mexico United 3 - 1 - 1 Monterey Bay. Maalien keskiarvo 3.20, molemmat joukkueet tekivät maalin 60% ottelua.

Monterey Bay
2 : 5
New Mexico United
Monterey Bay FC
1 : 1
New Mexico United
New Mexico United
1 : 0
Monterey Bay FC
New Mexico United
3 : 2
Monterey Bay
Monterey Bay
1 : 0
New Mexico United

UKK

Mikä oli ottelun New Mexico United–Monterey Bay tulos?

Sarjan USL Championship ottelu päättyi New Mexico United 3:1 Monterey Bay. Tältä sivulta löytyvät ottelun täydelliset tilastot, puoliaikakohtainen erittely ja keskinäiset ottelut.

Millaiset ovat joukkueiden New Mexico United ja Monterey Bay keskinäiset tilastot?

5 viimeisessä keskinäisessä ottelussa New Mexico United voitti 3, Monterey Bay voitti 1 ja 1 päättyi tasan. Näissä otteluissa tehtiin keskimäärin 3,20 maalia, ja molemmat joukkueet tekivät maalin 60 prosentissa otteluista.

Mitä maalitilastot kertovat ennen ottelua New Mexico United–Monterey Bay?

New Mexico United tekee keskimäärin 1,52 maalia ottelua kohden ja Monterey Bay 1,07. Sarjan USL Championship keskiarvo on 2,71 maalia, ja Over 2.5 toteutuu 50 prosentissa otteluista. BTTS toteutuu 56 prosentissa joukkueen New Mexico United otteluista ja 63 prosentissa joukkueen Monterey Bay otteluista.

Millainen on joukkueiden New Mexico United ja Monterey Bay nykyvire?

Viiden viimeisen ottelun perusteella New Mexico United on saavuttanut 1 voittoa, 2 tasapeliä ja 2 tappiota (1,00 pistettä ottelua kohden). Monterey Bay on saavuttanut 1 voittoa, 2 tasapeliä ja 2 tappiota (1,00 pistettä ottelua kohden).

Mistä löydän ottelun New Mexico United–Monterey Bay vihjeen ja kattavan analyysin?

Tämä sivu selittää tilastolliset taustat: vireen, keskinäiset ottelut, maalit, BTTS:n ja Over/Underin. Vedonlyöntivihje, Value Bet ja kattavat perustelut ovat saatavilla NoFluffPicks-sovelluksessa.