Kreikka - Super League 2Panthessaliko StadioTiedot päivitetty 16. lokakuuta 2026

Niki Volos - Larissa: ottelutilastot

Niki Volos-logo
Niki Volos
2 : 2puoliaika 2:1
Larissa-logo
Larissa

Niki Volos vs Larissa: vire, maalit ja tärkeimmät tilastot

Mikä tämä ottelu on

Niki Volos pelasi Larissa-joukkuetta vastaan sarjassa Super League 2 (Kreikka). Ottelu pelattiin 4. lokakuuta 2026. Pelipaikka: Panthessaliko Stadio. Lopputulos: 2:2.

Nykyvire

Niki Volos: 1-0-3, 0,75 pistettä ottelua kohden. Larissa: 3-1-0, 2,50 pistettä ottelua kohden.

Maalitilastot

Niki Volos tekee 1,00 maalia ja päästää 1,25 maalia ottelua kohden. Larissa tekee 1,75 maalia ja päästää 0,25. Sarjan keskiarvo: 2,16 maalia.

BTTS ja Over/Under

BTTS: Niki Volos 50 %, Larissa 25 %. Over 2.5: Niki Volos 50 %, Larissa 25 %. Sarjataso: BTTS 41 %, Over 2.5 38 %.

xG, laukaukset ja pallonhallinta

xG ottelua kohden: Niki Volos 1,62, Larissa 1,37. Laukaukset ottelua kohden: Niki Volos 11,5, Larissa 11,3. Keskimääräinen pallonhallinta: Niki Volos 54 %, Larissa 50 %.

Ensimmäinen ja toinen puoliaika

Niki Volos: johto puoliajalla 25 %, toisen puoliajan maalit 0,75. Larissa: johto puoliajalla 75 %, toisen puoliajan maalit 1,00.

Maalit minuuteittain

Historiallisesti vahvin maalintekojakso on joukkueella Niki Volos 61-75 (2) ja joukkueella Larissa 0-15 (2). Tämä on aiempien maalien jakauma, ei ennuste maalin syntyajasta.

Sarjan konteksti

Super League 2: 2,16 maalia ottelua kohden, BTTS 41 %, Over 2.5 38 %.

Keskinäiset ottelut

Tietokannassa ei ole saatavilla vastaavaa keskinäisten otteluiden otosta.

Arkistoitu ottelua edeltävä analyysi

Tämä analyysi laadittiin ennen ottelun alkua. Johtopäätökset perustuvat vain ennen ottelua saatavilla olleisiin tietoihin eivätkä sisällä lopputulosta tai ottelun jälkeisiä tilastoja.

Ottelun yleisanalyysi

Larissa on suosikki selvästi paremman vireensä ansiosta: se on voittanut viidestä viime ottelustaan 3 ja pelannut 2 tasapeliä, kun taas Niki Volos on voittanut vain kerran ja hävinnyt 4 kertaa. Vierasjoukkue on tehnyt tällä jaksolla 8 maalia ja päästänyt 2, kun taas kotijoukkue on tehnyt 4 maalia ja päästänyt 8. Niki Volos luo kuitenkin kotikentällään hyviä maalipaikkoja — sen keskimääräinen xG on 1,86, kun Larissan vierasotteluiden lukema on 1,62 — joten kotijoukkueen maalia ei voi sulkea pois. Vieraiden etulyöntiasema perustuu ennen kaikkea puolustukseen: vierasotteluissa se antaa vastustajille maalipaikkoja, joiden keskimääräinen xG on 0,53, kun taas kotijoukkueen kotipeleissä vastaava lukema on 0,91. Larissa on pelannut tähän mennessä vasta yhden vierasottelun, joten sen 4 vierasmaalia ja nollapeli ovat lupaavia, mutta eivät vielä riitä perusteeksi ennustaa selvää voittoa.

Katso tilastollinen yleiskatsaus
BTTS – tekevätkö molemmat joukkueet maalin?

Vahvin peruste BTTS Ei -vaihtoehdolle on Larissan puolustus: vierasotteluissa se on pitänyt maalinsa puhtaana 100 %:ssa otteluista, ja viimeisissä 5 ottelussa se on päästänyt keskimäärin vain 0,4 maalia. Niki Volos tekee kotonaan keskimäärin 1,0 maalia, ja viimeisissä 5 ottelussa se teki keskimäärin 0,8 maalia, joten Larissan puolustuksen murtaminen ei ole varmaa. Toisaalta Larissa tekee vierasotteluissa keskimäärin 4,0 maalia, kun taas Niki päästi viimeisissä 5 ottelussa keskimäärin 1,6 maalia, mikä kasvattaa vierasjoukkueen maalinteon todennäköisyyttä. Molemmat joukkueet ovat tehneet maalin 40 %:ssa viimeisistä 5 ottelustaan, ja sarjan keskiarvo on 41 %, joten todennäköisempää on, että vähintään toinen joukkue jää maaleitta.

Katso BTTS-tilastot
Over/Under – maalianalyysi

Vahvin valinta on alle 3,5 maalia, sillä ennustettu maalimäärä on 2,35 ja liigan keskiarvo 2,16 maalia ottelua kohden. Vaikka Larissan käytettävissä olevien kausitilastojen maali- ja ottelukohtainen keskiarvo on 4,0, se on tehnyt viidessä viime ottelussaan keskimäärin 1,6 maalia, ja vain 20 % näistä otteluista on ylittänyt 2,5 maalin rajan. Niki Volos on tehnyt viidessä viime ottelussaan keskimäärin 0,8 maalia, kun taas Larissa on päästänyt samalla ajanjaksolla vain 0,4 maalia, mikä rajoittaa kotijoukkueen odotettua maalimäärää. Valintaan liittyy kuitenkin riski: Niki Volosin viidestä viime ottelusta 60 %:ssa on nähty vähintään kolme maalia, mutta alle 3,5 maalin vedon häviämiseen tarvitaan neljä maalia.

Katso Over/Under-tilastot
HT/FT – puoliaika- ja lopputulosskenaario

Vahvin signaali on Larissan johto tauolla: vieraat johtivat ensimmäisen puoliajan 4:ssä viimeisestä 5 ottelustaan, kun taas Niki Volos johti vain kerran eikä tehnyt maaliakaan ennen taukoa 4 ottelussa. Johdon säilyttämistä puoltaa myös viimeisten 5 ottelun vire: Larissa voitti 3 kertaa ja pelasi 2 kertaa tasan, kun taas kotijoukkue hävisi 4 kertaa. Tuona aikana vieraat tekivät keskimäärin 1,6 maalia ja päästivät 0,4, kun Niki Volosin vastaavat lukemat olivat 0,8 ja 1,6 maalia. Siksi todennäköisin skenaario on 2/2, vaikka tasapeli tauolla ja Larissan myöhempi voitto ovat edelleen varteenotettava vaihtoehto.

Katso ensimmäisen ja toisen puoliajan tilastot

Puoliskoittain

2 : 1
1. puoliaika
0 : 1
2. puoliaika

Ottelutilastot

50Pallonhallinta (%)50
Niki VolosLarissa
6Laukaukset8
Niki VolosLarissa
3Laukaukset maalia kohti2
Niki VolosLarissa
1.09xG0.93
Niki VolosLarissa
4Kulmapotkut1
Niki VolosLarissa
69Vaaralliset hyökkäykset38
Niki VolosLarissa
26Rikkeet21
Niki VolosLarissa
0Kortit0
Niki VolosLarissa

Otteluennakko— mitä kauden luvut kertovat?

Tämä joukkueprofiili perustuu kauden tietoihin ja vireeseen. Ottelun kulkutilastot näytetään vasta ottelun päätyttyä.

1Tehdyt maalit / ottelu1.75
Niki VolosLarissa
1.25Päästetyt maalit / ottelu0.25
Niki VolosLarissa
54%Keskimääräinen pallonhallinta50%
Niki VolosLarissa
4.5Laukaukset maalia kohti / ottelu4.75
Niki VolosLarissa

Joukkueiden tilastot— kumpi on tehokkaampi?

Molempien joukkueiden hyökkäyksen ja puolustuksen vertailu kuluvalla kaudella.

11.5Laukaukset ottelua kohden11.25
Niki VolosLarissa
4.5Laukaukset maalia kohti4.75
Niki VolosLarissa
8.7%Laukausten tehokkuus15.6%
Niki VolosLarissa
54%Pallonhallinta50%
Niki VolosLarissa
1.62Tehty xG1.37
Niki VolosLarissa
1.31Päästetty xG0.83
Niki VolosLarissa

Laukausten laatu

Niki Volos: TasapainoinenLarissa: Tehokas viimeistely
Niki VolosLarissa
Tarkkuus (laukaukset maalia kohti)39%42%
Paikkojen laatu (xG/laukaus)0.140.12
Viimeistely (maalit laukausta kohti maalia)0.220.37

Noin 0,08:n xG/laukaus tarkoittaa yleensä kaukolaukauksia; 0,15 tai enemmän yleensä boksipaikkoja. Tyyliluokitus perustuu pallonhallintaan, laukausten määrään ja tehokkuuteen.

* xG (odotetut maalit) kertoo, kuinka monta maalia joukkueen pitäisi tehdä paikoistaan. Jos toteutuneet maalit ylittävät xG:n, viimeistely on keskimääräistä parempaa; jos ne alittavat xG:n, paikkoja hukataan.

Joukkueen vire— kumpi on paremmassa vireessä?

Viisi viimeistä ottelua ja kauden tilasto kokonaisuutena sekä koti- ja vierasotteluissa.

Larissa on 233 % parempi kategoriassa viiden viimeisen ottelun vire.

0.75 pistettä / ottelu - Niki Volos · 2.5 pistettä / ottelu - Larissa

Niki Volos
LLLW
Kauden tulosjakauma
25% W0% D75% L
Kausi (V-T-H)
1-0-3
0.75 pistettä / ottelu · maaliero -1
Viimeiset 5 (V-T-H)
1-0-3
0.75 pistettä / ottelu
Saldo kotona (W-D-L)
1-0-1
Viimeiset 5 kotona
1-0-1
LW
Viimeiset 5 ottelua – keskiarvot
Tehdyt maalit: 1.0Päästetyt maalit: 1.3xG: 1.62Vastustajan xG: 1.31BTTS: 50%Over 2.5: 50%
Larissa
DWWW
Tappioton viidessä viimeisessä ottelussa
Kauden tulosjakauma
75% W25% D0% L
Kausi (V-T-H)
3-1-0
2.50 pistettä / ottelu · maaliero +6
Viimeiset 5 (V-T-H)
3-1-0
2.50 pistettä / ottelu
Saldo vieraissa (W-D-L)
1-0-0
Viimeiset 5 vieraissa
1-0-0
W
Viimeiset 5 ottelua – keskiarvot
Tehdyt maalit: 1.8Päästetyt maalit: 0.3xG: 1.37Vastustajan xG: 0.83BTTS: 25%Over 2.5: 25%

Maalit— miten joukkueet tekevät ja päästävät maaleja?

Molempien joukkueiden tekemien ja päästämien maalien määrät sekä Clean sheetien ja maaleitta jäämisen yleisyys.

Larissa on 75 % parempi kategoriassa tehdyt maalit ottelua kohden.

1 maalia / ottelu - Niki Volos · 1.75 maalia / ottelu - Larissa

Larissa on 400 % parempi kategoriassa päästetyt maalit ottelua kohden.

1.25 maalia / ottelu - Niki Volos · 0.25 maalia / ottelu - Larissa

Niki Volos:n maalintekoprofiili: vaihteleva

Niki Volos tekee maalin 75 prosentissa otteluista (3 / 4 ottelua), kun taas Larissa pitää maalinsa puhtaana 75 prosentissa (3 / 4 ottelua).

Larissa:n maalintekoprofiili: erittäin vahva

Larissa tekee maalin 100 prosentissa otteluista (4 / 4 ottelua), kun taas Niki Volos pitää maalinsa puhtaana 25 prosentissa (1 / 4 ottelua).

4Tehdyt maalit (kausi)7
Niki VolosLarissa
5Päästetyt maalit (kausi)1
Niki VolosLarissa
2.25Ottelun maalikeskiarvo2
Niki VolosLarissa
4Tehdyt maalit (viimeiset 5)7
Niki VolosLarissa
5Päästetyt maalit (viimeiset 5)1
Niki VolosLarissa

Kuinka usein tehdään vähintään...

75%1 maali100%
Niki VolosLarissa
25%2 maalia25%
Niki VolosLarissa
0%3 maalia25%
Niki VolosLarissa
0%4 maalia25%
Niki VolosLarissa

Kuinka usein päästetään vähintään...

75%1 maali25%
Niki VolosLarissa
50%2 maalia0%
Niki VolosLarissa
0%3 maalia0%
Niki VolosLarissa
0%4 maalia0%
Niki VolosLarissa

* Tilastot sisältävät molempien joukkueiden koti- ja vierasottelut kuluvalla kaudella.

Molemmat joukkueet tekivät maalin (BTTS)— kuinka usein molemmat joukkueet tekevät maalin?

Kuinka usein molempien joukkueiden otteluissa tehdään maaleja kummallekin puolelle verrattuna sarjan keskiarvoon.

Maalikuviot

0%BTTS puoliajalla0%
Niki VolosLarissa
0%BTTS molemmilla puoliskoilla0%
Niki VolosLarissa
0%Maali molemmilla puoliskoilla25%
Niki VolosLarissa

BTTS ja maalimäärä

50%Vähintään 3 maalia ja BTTS0%
Niki VolosLarissa
0%Vähintään 3 maalia ilman BTTS:ää25%
Niki VolosLarissa
50%BTTS – viimeiset 525%
Niki VolosLarissa

Maalimäärä (Over/Under)— kuinka usein näissä otteluissa ylitetään maalirajat?

Kuinka usein joukkueiden otteluissa ylitetään maalirajat koko ottelussa ja kummallakin puoliskolla.

1. puoliaika

50%Vähintään 1 maali ennen puoliaikaa75%
Niki VolosLarissa
25%Vähintään 2 maalia ennen puoliaikaa0%
Niki VolosLarissa
0%Vähintään 3 maalia ennen puoliaikaa0%
Niki VolosLarissa

2. puoliaika

100%Vähintään 1 maali puoliajan jälkeen50%
Niki VolosLarissa
50%Vähintään 2 maalia puoliajan jälkeen50%
Niki VolosLarissa
0%Vähintään 3 maalia puoliajan jälkeen25%
Niki VolosLarissa

Ottelun puoliskot— milloin joukkueet tekevät useammin maaleja?

Miten joukkueet jakavat suorituksensa ensimmäisen ja toisen puoliajan välillä: maalit, pisteet, nollapelit ja puoliaikatilanne.

Larissa on 100 % parempi kategoriassa ensimmäisen puoliajan vire (puoliaikapisteet).

1.25 pistettä / ottelu - Niki Volos · 2.5 pistettä / ottelu - Larissa

Niki Volos — puoliaikatilanne
25% johdossa50% tasatilanteessa25% häviöllä
Larissa — puoliaikatilanne
75% johdossa25% tasatilanteessa0% häviöllä

Ennen puoliaikaa (1. puoliaika)

1.25Pisteet ottelua kohden (1. puoliaika)2.5
Niki VolosLarissa
0.25Tehdyt maalit (1. puoliaika)0.75
Niki VolosLarissa
0.5Päästetyt maalit (1. puoliaika)0
Niki VolosLarissa
0.75Maalien keskiarvo (1. puoliaika)0.75
Niki VolosLarissa
75%Nollapeli ennen puoliaikaa100%
Niki VolosLarissa
75%Ei maalia ennen puoliaikaa25%
Niki VolosLarissa

Puoliajan jälkeen (2. puoliaika)

1.5Pisteet ottelua kohden (2. puoliaika)1.5
Niki VolosLarissa
0.75Tehdyt maalit (2. puoliaika)1
Niki VolosLarissa
0.75Päästetyt maalit (2. puoliaika)0.25
Niki VolosLarissa
1.5Maalien keskiarvo (2. puoliaika)1.25
Niki VolosLarissa
50%Nollapeli puoliajan jälkeen75%
Niki VolosLarissa
50%Ei maalia puoliajan jälkeen50%
Niki VolosLarissa

Niki Volos — toisen puoliajan tulokset

50% W0% D50% L
5
Puoliaikapisteet
1
Puoliajan maalit
-1
Maaliero (1. puoliaika)
6
Toisen puoliajan pisteet
0
Maaliero (2. puoliaika)
1.25
PPG ennen puoliaikaa
Johdon pitäminen100%

Johtaa puoliajalla 25 prosentissa otteluista ja voittaa 25 prosentissa. Voittaa myös otteluita ilman johtoasemaa puoliajalla.

Puolustus puoliajan jälkeen+0.3

Päästää 0.3 maalia enemmän ottelua kohden puoliajan jälkeen — puolustus heikkenee toisella puoliajalla.

Larissa — toisen puoliajan tulokset

25% W75% D0% L
10
Puoliaikapisteet
3
Puoliajan maalit
+3
Maaliero (1. puoliaika)
6
Toisen puoliajan pisteet
+3
Maaliero (2. puoliaika)
2.50
PPG ennen puoliaikaa
Johdon pitäminen100%

Johtaa puoliajalla 75 prosentissa otteluista ja voittaa 75 prosentissa. Voittaa myös otteluita ilman johtoasemaa puoliajalla.

Puolustus puoliajan jälkeen+0.3

Päästää 0.3 maalia enemmän ottelua kohden puoliajan jälkeen — puolustus heikkenee toisella puoliajalla.

Niki Volos — viisi viimeistä ottelua puoliajoittain
1. puoliaika2. puoliaika
Pisteet ottelua kohden1.251.50
Tehdyt maalit / ottelu0.30.8
Päästetyt maalit / ottelu0.50.8
Ottelun maalikeskiarvo0.81.5
1 maali50%100%
2 maalia25%50%
3 maalia0%0%
Nollapeli75%50%
Ei maalia75%50%
Maaliero-10
Puoliaika: 25% johdossa - 50% tasatilanteessa - 25% häviöllä
2. puoliaika: 50% voitto - 0% tasatilanteessa - 50% tappio
BTTS puoliajalla (viimeiset 5): 0% - Puoliajan maalit yhteensä: 1
Larissa — viisi viimeistä ottelua puoliajoittain
1. puoliaika2. puoliaika
Pisteet ottelua kohden2.501.50
Tehdyt maalit / ottelu0.81.0
Päästetyt maalit / ottelu0.00.3
Ottelun maalikeskiarvo0.81.3
1 maali75%50%
2 maalia0%50%
3 maalia0%25%
Nollapeli100%75%
Ei maalia25%50%
Maaliero+3+3
Puoliaika: 75% johdossa - 25% tasatilanteessa - 0% häviöllä
2. puoliaika: 25% voitto - 75% tasatilanteessa - 0% tappio
BTTS puoliajalla (viimeiset 5): 0% - Puoliajan maalit yhteensä: 3

* Taulukoiden värit kuvaavat tapahtumien yleisyyttä: vihreä on yleinen, keltainen kohtalainen ja punainen harvinainen. Kyse on yleisyydestä, ei joukkuearviosta.

Maalit minuuteittain— milloin maaleja syntyy?

Ottelun vaiheet, joissa molemmat joukkueet tekevät ja päästävät useimmin maaleja.

Niki Volos
TehdytPäästetyt
0
1
0-15
0
0
16-30
1
1
31-45
1
1
46-60
2
1
61-75
0
1
76-90

Vaarallisimmillaan minuuteilla 61-75 (2 goals). Päästää eniten välillä 0-15 (1). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): -1 - myöhäiset vaiheet ovat heikkous.

Larissa
TehdytPäästetyt
2
0
0-15
0
0
16-30
1
0
31-45
0
1
46-60
2
0
61-75
2
0
76-90

Vaarallisimmillaan minuuteilla 0-15 (2 goals). Päästää eniten välillä 46-60 (1). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): +2 - voittaa myöhäiset vaiheet.

* Jaksot 31–45 ja 76–90 sisältävät lisäajan maalit.

Muut joukkueindikaattorit— mitä xG, tehokkuus ja vire kertovat?

Nykykauden päättyneiden otteluiden perusteella tehty vertailu maalipaikkojen laadusta, tuloksista ja trendeistä.

Otteluprofiili

2.13
Arvioidut maalit
hyökkäys vs. vastustajan puolustus
0.6 : 1.5
Arvioitu maalijakauma
koti : vieras
98%
Tahti vs. sarja
100 % = sarjan keskiarvo
38%
Molemmat joukkueet tekivät maalin (BTTS)
molempien joukkueiden kausikeskiarvo
-100%
Derbyvaikutus
H2H-maalit vs. tyypilliset ottelut
75%
BTTS-arvio
molempien joukkueiden maalintekotiheyden perusteella
0%
0–0-riski
käytännössä nolla
0-1
Yleisin maalimäärä
hyökkäys vs. puolustus molemmilla puolilla

Niki Volos

Nett xG -tasapaino
Luotujen ja sallittujen maalipaikkojen laadun ero ottelua kohden.
+0.31
Tulokset verrattuna xG:hen
Toteutuneen maalieron ja xG:n ehdottaman maalieron välinen ero.
-0.56
Pisteet verrattuna peliesitykseen
Kerättyjen pisteiden vertailu joukkueen maalieron perusteella odotettuihin pisteisiin.
-1.7 pist.
Viimeistelytehokkuus
Muutaako joukkue maalipaikat maaleiksi? Positiivinen arvo tarkoittaa, että maaleja syntyy enemmän kuin maalipaikkojen laatu ennustaa.
-0.62
Puolustustehokkuus
Pelastavatko puolustus tai maalivahti joukkueen? Positiivinen arvo tarkoittaa, että joukkue päästää vähemmän maaleja kuin sallitut paikat ennustavat.
+0.06
Hyökkäys vs. sarja
Kuinka paljon joukkue tekee maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon tässä roolissa. 120 % tarkoittaa 20 % yli keskiarvon.
72%
Puolustus vs. sarja
Kuinka paljon joukkue päästää maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon. 80 % tarkoittaa 20 % vähemmän päästettyjä maaleja.
160%
Vireen trendi
Vertaa viiden viimeisen ottelun pisteitä koko kauden keskiarvoon.
0.00
Vahvempi toinen puoliaika?
Kuinka paljon enemmän joukkue tekee maaleja puoliajan jälkeen kuin ennen sitä.
+0.5
Myöhäiset maalit
0 prosenttia joukkueen maaleista syntyy minuuteilla 76–90. Vertailun vuoksi 0 prosenttia syntyy ensimmäisten 15 minuutin aikana.
0%

Larissa

Nett xG -tasapaino
Luotujen ja sallittujen maalipaikkojen laadun ero ottelua kohden.
+0.54
Tulokset verrattuna xG:hen
Toteutuneen maalieron ja xG:n ehdottaman maalieron välinen ero.
+0.96
Pisteet verrattuna peliesitykseen
Kerättyjen pisteiden vertailu joukkueen maalieron perusteella odotettuihin pisteisiin.
-1.8 pist.
Viimeistelytehokkuus
Muutaako joukkue maalipaikat maaleiksi? Positiivinen arvo tarkoittaa, että maaleja syntyy enemmän kuin maalipaikkojen laatu ennustaa.
+0.38
Puolustustehokkuus
Pelastavatko puolustus tai maalivahti joukkueen? Positiivinen arvo tarkoittaa, että joukkue päästää vähemmän maaleja kuin sallitut paikat ennustavat.
+0.58
Hyökkäys vs. sarja
Kuinka paljon joukkue tekee maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon tässä roolissa. 120 % tarkoittaa 20 % yli keskiarvon.
224%
Puolustus vs. sarja
Kuinka paljon joukkue päästää maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon. 80 % tarkoittaa 20 % vähemmän päästettyjä maaleja.
18%
Vireen trendi
Vertaa viiden viimeisen ottelun pisteitä koko kauden keskiarvoon.
0.00
Vahvempi toinen puoliaika?
Kuinka paljon enemmän joukkue tekee maaleja puoliajan jälkeen kuin ennen sitä.
+0.3
Myöhäiset maalit
29 prosenttia joukkueen maaleista syntyy minuuteilla 76–90. Vertailun vuoksi 29 prosenttia syntyy ensimmäisten 15 minuutin aikana.
29%

* Arvioitu maalimäärä ja -jakauma, BTTS-arvio, 0–0-riski ja maalimäärä perustuvat molempien joukkueiden julkisiin kausikeskiarvoihin ja -frekvensseihin. Tämä on tilastollinen otteluprofiili, ei yksityisen mallin ennuste tai vetovihje. Muut indikaattorit kuvaavat kauden päättyneitä otteluita.

Sarjakonteksti— onko kyseessä runsasmaalisesti sarja?

Miten joukkueet vertautuvat Super League 2:n keskiarvoihin.

Joukkueet vs. sarja

Niki VolosLigaLarissa
Ottelun maalikeskiarvo• 2.252.16▼ 2.00
Molemmat joukkueet tekivät maalin▲ 50%41%▼ 25%
Vähintään 3 maalia (Over 2.5)▲ 50%38%▼ 25%
Clean sheetit▼ 25%34%▲ 75%
Maali ennen puoliaikaa▼ 50%59%▲ 75%
Maali puoliajan jälkeen▲ 100%66%▼ 50%

^ vihreä = yli sarjan keskiarvon, ˇ punainen = alle sarjan keskiarvon. Tämä näyttää eron suunnan, ei joukkuearviota.

2.16
Maalien keskiarvo ottelua kohden
41%
Molemmat joukkueet tekivät maalin
38%
Vähintään 3 maalia (Over 2.5)
34%
Clean sheetit
1.38
Kotimaalit / ottelu
0.78
Vierasmaali / ottelu
+77%
Kotihyökkäyksen etu
+43%
Kotipuolustuksen etu
+53%
Kokonaiskotietu
Maalit 1. puoliajalla (koko sarja)
59%
1 maali
19%
2 maalia
0%
3 maalia
0%
4 maalia
Maalit 2. puoliajalla (koko sarja)
66%
1 maali
44%
2 maalia
16%
3 maalia
6%
4 maalia

Kokoonpanot ja pelaajatapahtumat

Vahvistetut avauskokoonpanot, vaihtopelaajat ja tähän otteluun kirjatut pelaajatapahtumat.

Kotijoukkue

Muut kirjatut pelaajat

—Andreas Makris⚽ 1
—Nikos Vafeas⚽ 1

Vierasjoukkue

Muut kirjatut pelaajat

—Christos Albanis⚽ 1
—Vangelis Nikokyrakis⚽ 1

Ottelun tapahtumat

Maalit, kortit ja vaihdot aikajärjestyksessä.

  1. LarissaMaaliVangelis Nikokyrakis
  2. Niki VolosMaaliNikos Vafeas
  3. Niki VolosMaaliAndreas Makris
  4. LarissaMaaliChristos Albanis

Erotuomari ja valmentajat

Avaa kausiprofiilit ja vertaa ottelutilastoja, maaleja ja kurinpitotrendejä.

UKK

Mikä oli ottelun Niki Volos–Larissa tulos?

Sarjan Super League 2 ottelu päättyi Niki Volos 2:2 Larissa. Tältä sivulta löytyvät ottelun täydelliset tilastot, puoliaikakohtainen erittely ja keskinäiset ottelut.

Mitä maalitilastot kertovat ennen ottelua Niki Volos–Larissa?

Niki Volos tekee keskimäärin 1,00 maalia ottelua kohden ja Larissa 1,75. Sarjan Super League 2 keskiarvo on 2,16 maalia, ja Over 2.5 toteutuu 38 prosentissa otteluista. BTTS toteutuu 50 prosentissa joukkueen Niki Volos otteluista ja 25 prosentissa joukkueen Larissa otteluista.

Millainen on joukkueiden Niki Volos ja Larissa nykyvire?

Viiden viimeisen ottelun perusteella Niki Volos on saavuttanut 1 voittoa, 0 tasapeliä ja 3 tappiota (0,75 pistettä ottelua kohden). Larissa on saavuttanut 3 voittoa, 1 tasapeliä ja 0 tappiota (2,50 pistettä ottelua kohden).

Mistä löydän ottelun Niki Volos–Larissa vihjeen ja kattavan analyysin?

Ottelutilastot ovat täällä julkisesti saatavilla; kattava vedonlyöntianalyysi ja suositeltu vihje löytyvät NoFluffPicks-sovelluksesta.