Englanti - ChampionshipCarrow RoadTiedot päivitetty 17. lokakuuta 2026

Norwich City - Southampton: ottelutilastot

Norwich City-logo
Norwich City
0 : 1puoliaika 0:0
Southampton-logo
Southampton

Norwich City vs Southampton: vire, maalit ja tärkeimmät tilastot

Mikä tämä ottelu on

Norwich City pelasi Southampton-joukkuetta vastaan sarjassa Championship (Englanti). Ottelu pelattiin 14. lokakuuta 2026. Pelipaikka: Carrow Road. Lopputulos: 0:1.

Nykyvire

Norwich City: 2-0-3, 1,20 pistettä ottelua kohden. Southampton: 3-1-1, 2,00 pistettä ottelua kohden.

Maalitilastot

Norwich City tekee 1,89 maalia ja päästää 2,11 maalia ottelua kohden. Southampton tekee 2,22 maalia ja päästää 1,11. Sarjan keskiarvo: 2,88 maalia.

BTTS ja Over/Under

BTTS: Norwich City 78 %, Southampton 89 %. Over 2.5: Norwich City 89 %, Southampton 67 %. Sarjataso: BTTS 66 %, Over 2.5 63 %.

xG, laukaukset ja pallonhallinta

xG ottelua kohden: Norwich City 1,64, Southampton 1,59. Laukaukset ottelua kohden: Norwich City 14,7, Southampton 15,3. Keskimääräinen pallonhallinta: Norwich City 52 %, Southampton 58 %.

Ensimmäinen ja toinen puoliaika

Norwich City: johto puoliajalla 44 %, toisen puoliajan maalit 0,67. Southampton: johto puoliajalla 67 %, toisen puoliajan maalit 1,22.

Maalit minuuteittain

Historiallisesti vahvin maalintekojakso on joukkueella Norwich City 0-15 (5) ja joukkueella Southampton 76-90+ (6). Tämä on aiempien maalien jakauma, ei ennuste maalin syntyajasta.

Sarjan konteksti

Championship: 2,88 maalia ottelua kohden, BTTS 66 %, Over 2.5 63 %.

Keskinäiset ottelut

Ennen tätä ottelua tietokannassa oli saatavilla 2 aiempaa keskinäistä ottelua: 1-0-1. Maalien keskiarvo 2,00, BTTS 50 %.

Arkistoitu ottelua edeltävä analyysi

Tämä analyysi laadittiin ennen ottelun alkua. Johtopäätökset perustuvat vain ennen ottelua saatavilla olleisiin tietoihin eivätkä sisällä lopputulosta tai ottelun jälkeisiä tilastoja.

Ottelun yleisanalyysi

Norwich on sarjataulukossa 17. ja Southampton 4., mutta koti- ja vierasotteluiden tilastot puoltavat kotijoukkuetta. Norwich on voittanut 50 % kotiotteluistaan ja tehnyt niissä keskimäärin 2,5 maalia, kun taas Southampton ei ole vielä voittanut vieraissa ja on tehnyt siellä keskimäärin 1 maalin. Norwich laukoo kotonaan keskimäärin 5,75 kertaa maalia kohti ottelua kohden, kun Southamptonin vastaava lukema vieraissa on 4,5. Myös xG-tilasto puoltaa kotijoukkuetta: Norwichin lukema on 1,76 ja Southamptonin 1,67, mikä vahvistaa käsitystä Norwichin hyökkäyspelin etulyöntiasemasta. Norwichin puolustus on kuitenkin riskitekijä: joukkue on päästänyt 15 maalia viimeisissä 5 ottelussaan, kun Southampton on päästänyt 6. Vierasjoukkueella on siis realistiset mahdollisuudet pisteisiin, mutta Norwichin tehokkuus kotikentällä ja Southamptonin vierasvoittojen puute perustelevat kotijoukkueen puolesta pelaamista.

Katso tilastollinen yleiskatsaus
BTTS – tekevätkö molemmat joukkueet maalin?

Vahvin signaali puoltaa sitä, että molemmat joukkueet tekevät maalin: Norwichin kotiotteluissa ja Southamptonin vierasotteluissa BTTS on toteutunut tähän mennessä 100 %:ssa tapauksista, vaikka otokset voivat olla pieniä. Viimeisissä viidessä ottelussa osuus oli vastaavasti 80 % ja 100 %, ja joukkueet tekivät keskimäärin 2,2 ja 2,0 maalia ottelua kohden. Norwich päästi tällä jaksolla peräti 3,0 maalia ottelua kohden, mikä parantaa Southamptonin maalintekomahdollisuuksia, vaikka vierasjoukkue tekee vierasotteluissa keskimäärin vain 1,0 maalia. Norwich puolestaan tekee kotikentällään keskimäärin 3,75 maalia, ja Southampton päästää vierasotteluissa 1,5 maalia. Molempien joukkueiden hyökkäyspotentiaalia tukevat myös samankaltaiset xG-lukemat: 1,69 ja 1,67. Vieraiden heikompi laukaisutarkkuus, 6 % kotijoukkueen 23 %:iin verrattuna, vähentää ennusteen varmuutta, mutta ei paina vaakakupissa enemmän kuin BTTS ”kyllä” -vaihtoehtoa tukevat merkit.

Katso BTTS-tilastot
Over/Under – maalianalyysi

Vahvin valinta on yli 1,5 maalia: Norwichin kotiotteluissa ja Southamptonin vierasotteluissa tämä raja ylittyi tarkastelluissa otteluissa 100%:ssa tapauksista. Molemmat joukkueet tekivät ja päästivät näissä otteluissa aina vähintään yhden maalin, mikä tukee entisestään vähintään kahden maalin skenaariota. Norwichin xG-keskiarvo kotona on 1,69 ja Southamptonin vieraissa 1,67, joten molemmat joukkueet luovat säännöllisesti maalipaikkoja. Norwichin viidessä viime ottelussa tehtiin keskimäärin 5,2 maalia ja Southamptonin otteluissa 3,2 maalia, vaikka kotijoukkue päästi tuolla jaksolla peräti 3,0 maalia ottelua kohden. Myös yli 2,5 maalia näyttää lupaavalta, mutta rajan ylittymisprosentti Southamptonin vierasotteluissa oli 50%, joten alempi raja antaa selkeämmän signaalin.

Katso Over/Under-tilastot
HT/FT – puoliaika- ja lopputulosskenaario

Vahvin signaali tulee koti- ja vierasotteluiden tuloksista: Norwich on voittanut kaikki kotiottelunsa (100 %) ja tehnyt keskimäärin 3,75 maalia, kun taas Southampton ei ole voittanut yhtäkään vierasotteluaan. Kotijoukkue johti tauolla kolmessa neljästä kotiottelustaan ja teki ennen taukoa keskimäärin 1,5 maalia, kun taas vierasjoukkue oli tauolla tappiolla kahdessa neljästä vierasottelustaan. Norwich teki kotonaan tauon jälkeen keskimäärin 2,25 maalia, Southampton puolestaan vieraskentällä 0,5 maalia, mikä tukee mahdollisen johdon säilyttämistä. Arvion varmuutta heikentää viimeaikainen vire: Southampton johti tauolla neljässä viidestä viime ottelustaan, ja joukkueiden xG-lukemat ovat lähellä toisiaan — Norwichilla 1,69 ja vierasjoukkueella 1,67. Norwichin kotitulokset ja tehokkuus tauon jälkeen puoltavat silti sitä, että kotijoukkueen johto sekä puoliajalla että ottelun päättyessä on yksittäisistä skenaarioista todennäköisin.

Katso ensimmäisen ja toisen puoliajan tilastot

Puoliskoittain

0 : 0
1. puoliaika
0 : 1
2. puoliaika

Ottelutilastot

49Pallonhallinta (%)51
Norwich CitySouthampton
12Laukaukset15
Norwich CitySouthampton
4Laukaukset maalia kohti4
Norwich CitySouthampton
1.33xG1.53
Norwich CitySouthampton
5Kulmapotkut3
Norwich CitySouthampton
40Vaaralliset hyökkäykset42
Norwich CitySouthampton
15Rikkeet9
Norwich CitySouthampton
2Kortit2
Norwich CitySouthampton

Otteluennakko— mitä kauden luvut kertovat?

Tämä joukkueprofiili perustuu kauden tietoihin ja vireeseen. Ottelun kulkutilastot näytetään vasta ottelun päätyttyä.

1.89Tehdyt maalit / ottelu2.22
Norwich CitySouthampton
2.11Päästetyt maalit / ottelu1.11
Norwich CitySouthampton
52%Keskimääräinen pallonhallinta58%
Norwich CitySouthampton
5.44Laukaukset maalia kohti / ottelu4.67
Norwich CitySouthampton

Joukkueiden tilastot— kumpi on tehokkaampi?

Molempien joukkueiden hyökkäyksen ja puolustuksen vertailu kuluvalla kaudella.

14.67Laukaukset ottelua kohden15.33
Norwich CitySouthampton
5.44Laukaukset maalia kohti4.67
Norwich CitySouthampton
12.9%Laukausten tehokkuus14.5%
Norwich CitySouthampton
52%Pallonhallinta58%
Norwich CitySouthampton
1.64Tehty xG1.59
Norwich CitySouthampton
1.41Päästetty xG1.52
Norwich CitySouthampton

Laukausten laatu

Norwich City: HyökkääväSouthampton: Hallitseva
Norwich CitySouthampton
Tarkkuus (laukaukset maalia kohti)37%30%
Paikkojen laatu (xG/laukaus)0.110.10
Viimeistely (maalit laukausta kohti maalia)0.350.48

Noin 0,08:n xG/laukaus tarkoittaa yleensä kaukolaukauksia; 0,15 tai enemmän yleensä boksipaikkoja. Tyyliluokitus perustuu pallonhallintaan, laukausten määrään ja tehokkuuteen.

* xG (odotetut maalit) kertoo, kuinka monta maalia joukkueen pitäisi tehdä paikoistaan. Jos toteutuneet maalit ylittävät xG:n, viimeistely on keskimääräistä parempaa; jos ne alittavat xG:n, paikkoja hukataan.

Joukkueen vire— kumpi on paremmassa vireessä?

Viisi viimeistä ottelua ja kauden tilasto kokonaisuutena sekä koti- ja vierasotteluissa.

Southampton on 67 % parempi kategoriassa viiden viimeisen ottelun vire.

1.2 pistettä / ottelu - Norwich City · 2 pistettä / ottelu - Southampton

Norwich City
WWLLL
Kauden tulosjakauma
33% W0% D67% L
Kausi (V-T-H)
3-0-6
1.00 pistettä / ottelu · maaliero -2
Viimeiset 5 (V-T-H)
2-0-3
1.20 pistettä / ottelu
Saldo kotona (W-D-L)
2-0-2
Viimeiset 5 kotona
2-0-2
LWWL
Viimeiset 5 ottelua – keskiarvot
Tehdyt maalit: 2.4Päästetyt maalit: 2.4xG: 1.57Vastustajan xG: 1.45BTTS: 100%Over 2.5: 100%
Southampton
DWWLW
Kauden tulosjakauma
56% W22% D22% L
Kausi (V-T-H)
5-2-2
1.89 pistettä / ottelu · maaliero +10
Viimeiset 5 (V-T-H)
3-1-1
2.00 pistettä / ottelu
Saldo vieraissa (W-D-L)
0-2-2
Viimeiset 5 vieraissa
0-2-2
LDDL
Viimeiset 5 ottelua – keskiarvot
Tehdyt maalit: 2.0Päästetyt maalit: 1.0xG: 1.46Vastustajan xG: 1.56BTTS: 80%Over 2.5: 60%

Maalit— miten joukkueet tekevät ja päästävät maaleja?

Molempien joukkueiden tekemien ja päästämien maalien määrät sekä Clean sheetien ja maaleitta jäämisen yleisyys.

Southampton on 17 % parempi kategoriassa tehdyt maalit ottelua kohden.

1.89 maalia / ottelu - Norwich City · 2.22 maalia / ottelu - Southampton

Southampton on 90 % parempi kategoriassa päästetyt maalit ottelua kohden.

2.11 maalia / ottelu - Norwich City · 1.11 maalia / ottelu - Southampton

Norwich City:n maalintekoprofiili: erittäin vahva

Norwich City tekee maalin 78 prosentissa otteluista (7 / 9 ottelua), kun taas Southampton pitää maalinsa puhtaana 11 prosentissa (1 / 9 ottelua).

Southampton:n maalintekoprofiili: erittäin vahva

Southampton tekee maalin 100 prosentissa otteluista (9 / 9 ottelua), kun taas Norwich City pitää maalinsa puhtaana 0 prosentissa (0 / 9 ottelua).

17Tehdyt maalit (kausi)20
Norwich CitySouthampton
19Päästetyt maalit (kausi)10
Norwich CitySouthampton
4Ottelun maalikeskiarvo3.33
Norwich CitySouthampton
12Tehdyt maalit (viimeiset 5)10
Norwich CitySouthampton
12Päästetyt maalit (viimeiset 5)5
Norwich CitySouthampton

Kuinka usein tehdään vähintään...

78%1 maali100%
Norwich CitySouthampton
56%2 maalia44%
Norwich CitySouthampton
44%3 maalia44%
Norwich CitySouthampton
11%4 maalia22%
Norwich CitySouthampton

Kuinka usein päästetään vähintään...

100%1 maali89%
Norwich CitySouthampton
56%2 maalia22%
Norwich CitySouthampton
33%3 maalia0%
Norwich CitySouthampton
22%4 maalia0%
Norwich CitySouthampton

* Tilastot sisältävät molempien joukkueiden koti- ja vierasottelut kuluvalla kaudella.

Molemmat joukkueet tekivät maalin (BTTS)— kuinka usein molemmat joukkueet tekevät maalin?

Kuinka usein molempien joukkueiden otteluissa tehdään maaleja kummallekin puolelle verrattuna sarjan keskiarvoon.

Maalikuviot

44%BTTS puoliajalla22%
Norwich CitySouthampton
22%BTTS molemmilla puoliskoilla0%
Norwich CitySouthampton
44%Maali molemmilla puoliskoilla44%
Norwich CitySouthampton

BTTS ja maalimäärä

78%Vähintään 3 maalia ja BTTS67%
Norwich CitySouthampton
11%Vähintään 3 maalia ilman BTTS:ää0%
Norwich CitySouthampton
100%BTTS – viimeiset 580%
Norwich CitySouthampton

Maalimäärä (Over/Under)— kuinka usein näissä otteluissa ylitetään maalirajat?

Kuinka usein joukkueiden otteluissa ylitetään maalirajat koko ottelussa ja kummallakin puoliskolla.

1. puoliaika

89%Vähintään 1 maali ennen puoliaikaa100%
Norwich CitySouthampton
56%Vähintään 2 maalia ennen puoliaikaa44%
Norwich CitySouthampton
44%Vähintään 3 maalia ennen puoliaikaa11%
Norwich CitySouthampton

2. puoliaika

89%Vähintään 1 maali puoliajan jälkeen89%
Norwich CitySouthampton
56%Vähintään 2 maalia puoliajan jälkeen56%
Norwich CitySouthampton
33%Vähintään 3 maalia puoliajan jälkeen22%
Norwich CitySouthampton

Ottelun puoliskot— milloin joukkueet tekevät useammin maaleja?

Miten joukkueet jakavat suorituksensa ensimmäisen ja toisen puoliajan välillä: maalit, pisteet, nollapelit ja puoliaikatilanne.

Southampton on 35 % parempi kategoriassa ensimmäisen puoliajan vire (puoliaikapisteet).

1.56 pistettä / ottelu - Norwich City · 2.11 pistettä / ottelu - Southampton

Norwich City — puoliaikatilanne
44% johdossa22% tasatilanteessa33% häviöllä
Southampton — puoliaikatilanne
67% johdossa11% tasatilanteessa22% häviöllä

Ennen puoliaikaa (1. puoliaika)

1.56Pisteet ottelua kohden (1. puoliaika)2.11
Norwich CitySouthampton
1.22Tehdyt maalit (1. puoliaika)1
Norwich CitySouthampton
1Päästetyt maalit (1. puoliaika)0.56
Norwich CitySouthampton
2.22Maalien keskiarvo (1. puoliaika)1.56
Norwich CitySouthampton
33%Nollapeli ennen puoliaikaa56%
Norwich CitySouthampton
33%Ei maalia ennen puoliaikaa22%
Norwich CitySouthampton

Puoliajan jälkeen (2. puoliaika)

1.11Pisteet ottelua kohden (2. puoliaika)1.67
Norwich CitySouthampton
0.67Tehdyt maalit (2. puoliaika)1.22
Norwich CitySouthampton
1.11Päästetyt maalit (2. puoliaika)0.56
Norwich CitySouthampton
1.78Maalien keskiarvo (2. puoliaika)1.78
Norwich CitySouthampton
33%Nollapeli puoliajan jälkeen44%
Norwich CitySouthampton
44%Ei maalia puoliajan jälkeen33%
Norwich CitySouthampton

Norwich City — toisen puoliajan tulokset

33% W11% D56% L
14
Puoliaikapisteet
11
Puoliajan maalit
+2
Maaliero (1. puoliaika)
10
Toisen puoliajan pisteet
-4
Maaliero (2. puoliaika)
1.56
PPG ennen puoliaikaa
Johdon pitäminen75%

Johtaa puoliajalla 44 prosentissa otteluista ja voittaa 33 prosentissa. Menettää johtoaseman toisinaan toisella puoliajalla.

Puolustus puoliajan jälkeen+0.1

Päästää 0.1 maalia enemmän ottelua kohden puoliajan jälkeen — puolustus heikkenee toisella puoliajalla.

Southampton — toisen puoliajan tulokset

44% W33% D22% L
19
Puoliaikapisteet
9
Puoliajan maalit
+4
Maaliero (1. puoliaika)
15
Toisen puoliajan pisteet
+6
Maaliero (2. puoliaika)
2.11
PPG ennen puoliaikaa
Johdon pitäminen84%

Johtaa puoliajalla 67 prosentissa otteluista ja voittaa 56 prosentissa. Säilyttää johtoaseman yleensä loppuun asti.

Puolustus puoliajan jälkeen0.0

Puolustus pysyy vakaana koko ottelun ajan.

Norwich City — viisi viimeistä ottelua puoliajoittain
1. puoliaika2. puoliaika
Pisteet ottelua kohden2.001.20
Tehdyt maalit / ottelu1.60.8
Päästetyt maalit / ottelu1.21.2
Ottelun maalikeskiarvo2.82.0
1 maali100%100%
2 maalia80%60%
3 maalia60%40%
Nollapeli40%20%
Ei maalia0%40%
Maaliero+2-2
Puoliaika: 60% johdossa - 20% tasatilanteessa - 20% häviöllä
2. puoliaika: 40% voitto - 0% tasatilanteessa - 60% tappio
BTTS puoliajalla (viimeiset 5): 60% - Puoliajan maalit yhteensä: 8
Southampton — viisi viimeistä ottelua puoliajoittain
1. puoliaika2. puoliaika
Pisteet ottelua kohden2.401.20
Tehdyt maalit / ottelu1.01.0
Päästetyt maalit / ottelu0.20.8
Ottelun maalikeskiarvo1.21.8
1 maali100%80%
2 maalia20%60%
3 maalia0%20%
Nollapeli80%20%
Ei maalia20%40%
Maaliero+4+1
Puoliaika: 80% johdossa - 0% tasatilanteessa - 20% häviöllä
2. puoliaika: 20% voitto - 60% tasatilanteessa - 20% tappio
BTTS puoliajalla (viimeiset 5): 0% - Puoliajan maalit yhteensä: 5

* Taulukoiden värit kuvaavat tapahtumien yleisyyttä: vihreä on yleinen, keltainen kohtalainen ja punainen harvinainen. Kyse on yleisyydestä, ei joukkuearviosta.

Maalit minuuteittain— milloin maaleja syntyy?

Ottelun vaiheet, joissa molemmat joukkueet tekevät ja päästävät useimmin maaleja.

Norwich City
TehdytPäästetyt
5
4
0-15
4
3
16-30
2
2
31-45
0
4
46-60
5
3
61-75
1
3
76-90

Vaarallisimmillaan minuuteilla 0-15 (5 goals). Päästää eniten välillä 0-15 (4). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): -2 - myöhäiset vaiheet ovat heikkous.

Southampton
TehdytPäästetyt
2
2
0-15
2
2
16-30
5
1
31-45
3
2
46-60
2
1
61-75
6
2
76-90

Vaarallisimmillaan minuuteilla 76-90 (6 goals). Päästää eniten välillä 0-15 (2). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): +4 - voittaa myöhäiset vaiheet.

* Jaksot 31–45 ja 76–90 sisältävät lisäajan maalit.

Muut joukkueindikaattorit— mitä xG, tehokkuus ja vire kertovat?

Nykykauden päättyneiden otteluiden perusteella tehty vertailu maalipaikkojen laadusta, tuloksista ja trendeistä.

Otteluprofiili

3.67
Arvioidut maalit
hyökkäys vs. vastustajan puolustus
1.5 : 2.2
Arvioitu maalijakauma
koti : vieras
127%
Tahti vs. sarja
100 % = sarjan keskiarvo
84%
Molemmat joukkueet tekivät maalin (BTTS)
molempien joukkueiden kausikeskiarvo
-45%
Derbyvaikutus
H2H-maalit vs. tyypilliset ottelut
78%
BTTS-arvio
molempien joukkueiden maalintekotiheyden perusteella
0%
0–0-riski
käytännössä nolla
2-3
Yleisin maalimäärä
hyökkäys vs. puolustus molemmilla puolilla

Norwich City

Nett xG -tasapaino
Luotujen ja sallittujen maalipaikkojen laadun ero ottelua kohden.
+0.23
Tulokset verrattuna xG:hen
Toteutuneen maalieron ja xG:n ehdottaman maalieron välinen ero.
-0.45
Pisteet verrattuna peliesitykseen
Kerättyjen pisteiden vertailu joukkueen maalieron perusteella odotettuihin pisteisiin.
-3.0 pist.
Viimeistelytehokkuus
Muutaako joukkue maalipaikat maaleiksi? Positiivinen arvo tarkoittaa, että maaleja syntyy enemmän kuin maalipaikkojen laatu ennustaa.
+0.25
Puolustustehokkuus
Pelastavatko puolustus tai maalivahti joukkueen? Positiivinen arvo tarkoittaa, että joukkue päästää vähemmän maaleja kuin sallitut paikat ennustavat.
-0.70
Hyökkäys vs. sarja
Kuinka paljon joukkue tekee maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon tässä roolissa. 120 % tarkoittaa 20 % yli keskiarvon.
118%
Puolustus vs. sarja
Kuinka paljon joukkue päästää maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon. 80 % tarkoittaa 20 % vähemmän päästettyjä maaleja.
165%
Vireen trendi
Vertaa viiden viimeisen ottelun pisteitä koko kauden keskiarvoon.
+0.20
Vahvempi toinen puoliaika?
Kuinka paljon enemmän joukkue tekee maaleja puoliajan jälkeen kuin ennen sitä.
-0.5
Myöhäiset maalit
6 prosenttia joukkueen maaleista syntyy minuuteilla 76–90. Vertailun vuoksi 29 prosenttia syntyy ensimmäisten 15 minuutin aikana.
6%

Southampton

Nett xG -tasapaino
Luotujen ja sallittujen maalipaikkojen laadun ero ottelua kohden.
+0.07
Tulokset verrattuna xG:hen
Toteutuneen maalieron ja xG:n ehdottaman maalieron välinen ero.
+1.04
Pisteet verrattuna peliesitykseen
Kerättyjen pisteiden vertailu joukkueen maalieron perusteella odotettuihin pisteisiin.
-4.6 pist.
Viimeistelytehokkuus
Muutaako joukkue maalipaikat maaleiksi? Positiivinen arvo tarkoittaa, että maaleja syntyy enemmän kuin maalipaikkojen laatu ennustaa.
+0.63
Puolustustehokkuus
Pelastavatko puolustus tai maalivahti joukkueen? Positiivinen arvo tarkoittaa, että joukkue päästää vähemmän maaleja kuin sallitut paikat ennustavat.
+0.41
Hyökkäys vs. sarja
Kuinka paljon joukkue tekee maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon tässä roolissa. 120 % tarkoittaa 20 % yli keskiarvon.
173%
Puolustus vs. sarja
Kuinka paljon joukkue päästää maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon. 80 % tarkoittaa 20 % vähemmän päästettyjä maaleja.
69%
Vireen trendi
Vertaa viiden viimeisen ottelun pisteitä koko kauden keskiarvoon.
+0.11
Vahvempi toinen puoliaika?
Kuinka paljon enemmän joukkue tekee maaleja puoliajan jälkeen kuin ennen sitä.
+0.2
Myöhäiset maalit
30 prosenttia joukkueen maaleista syntyy minuuteilla 76–90. Vertailun vuoksi 10 prosenttia syntyy ensimmäisten 15 minuutin aikana.
30%

* Arvioitu maalimäärä ja -jakauma, BTTS-arvio, 0–0-riski ja maalimäärä perustuvat molempien joukkueiden julkisiin kausikeskiarvoihin ja -frekvensseihin. Tämä on tilastollinen otteluprofiili, ei yksityisen mallin ennuste tai vetovihje. Muut indikaattorit kuvaavat kauden päättyneitä otteluita.

Sarjakonteksti— onko kyseessä runsasmaalisesti sarja?

Miten joukkueet vertautuvat Championship:n keskiarvoihin.

Joukkueet vs. sarja

Norwich CityLigaSouthampton
Ottelun maalikeskiarvo▲ 4.002.88▲ 3.33
Molemmat joukkueet tekivät maalin▲ 78%66%▲ 89%
Vähintään 3 maalia (Over 2.5)▲ 89%63%▲ 67%
Clean sheetit▼ 0%20%▼ 11%
Maali ennen puoliaikaa▲ 89%78%▲ 100%
Maali puoliajan jälkeen▲ 89%78%▲ 89%

^ vihreä = yli sarjan keskiarvon, ˇ punainen = alle sarjan keskiarvon. Tämä näyttää eron suunnan, ei joukkuearviota.

2.88
Maalien keskiarvo ottelua kohden
66%
Molemmat joukkueet tekivät maalin
63%
Vähintään 3 maalia (Over 2.5)
20%
Clean sheetit
1.60
Kotimaalit / ottelu
1.28
Vierasmaali / ottelu
+25%
Kotihyökkäyksen etu
+20%
Kotipuolustuksen etu
+9%
Kokonaiskotietu
Maalit 1. puoliajalla (koko sarja)
78%
1 maali
38%
2 maalia
17%
3 maalia
8%
4 maalia
Maalit 2. puoliajalla (koko sarja)
78%
1 maali
45%
2 maalia
19%
3 maalia
3%
4 maalia

Kokoonpanot ja pelaajatapahtumat

Vahvistetut avauskokoonpanot, vaihtopelaajat ja tähän otteluun kirjatut pelaajatapahtumat.

Ottelun tapahtumat

Maalit, kortit ja vaihdot aikajärjestyksessä.

  1. SouthamptonKeltainen korttiRyan Manning
  2. SouthamptonVaihtoKentälle: Caspar JanderPois kentältä: Flynn Downes
  3. SouthamptonKeltainen korttiZach Abbott
  4. Norwich CityKeltainen korttiJacob Wright
  5. SouthamptonMaaliKuryu Matsuki
  6. SouthamptonVaihtoKentälle: Cyle Christopher LarinPois kentältä: Samuel Edozie
  7. Norwich CityVaihtoKentälle: Sam FieldPois kentältä: Jacob Wright
  8. Norwich CityKeltainen korttiSam Field
  9. SouthamptonVaihtoKentälle: Divin MubamaPois kentältä: Lewis Norman Dobbin

Erotuomari ja valmentajat

Avaa kausiprofiilit ja vertaa ottelutilastoja, maaleja ja kurinpitotrendejä.

Keskinäiset ottelut

Viimeisimmät kohtaamiset (2): Norwich City 1 - 0 - 1 Southampton. Maalien keskiarvo 2.00, molemmat joukkueet tekivät maalin 50% ottelua.

UKK

Mikä oli ottelun Norwich City–Southampton tulos?

Sarjan Championship ottelu päättyi Norwich City 0:1 Southampton. Tältä sivulta löytyvät ottelun täydelliset tilastot, puoliaikakohtainen erittely ja keskinäiset ottelut.

Millaiset ovat joukkueiden Norwich City ja Southampton keskinäiset tilastot?

2 viimeisessä keskinäisessä ottelussa Norwich City voitti 1, Southampton voitti 1 ja 0 päättyi tasan. Näissä otteluissa tehtiin keskimäärin 2,00 maalia, ja molemmat joukkueet tekivät maalin 50 prosentissa otteluista.

Mitä maalitilastot kertovat ennen ottelua Norwich City–Southampton?

Norwich City tekee keskimäärin 1,89 maalia ottelua kohden ja Southampton 2,22. Sarjan Championship keskiarvo on 2,88 maalia, ja Over 2.5 toteutuu 63 prosentissa otteluista. BTTS toteutuu 78 prosentissa joukkueen Norwich City otteluista ja 89 prosentissa joukkueen Southampton otteluista.

Millainen on joukkueiden Norwich City ja Southampton nykyvire?

Viiden viimeisen ottelun perusteella Norwich City on saavuttanut 2 voittoa, 0 tasapeliä ja 3 tappiota (1,20 pistettä ottelua kohden). Southampton on saavuttanut 3 voittoa, 1 tasapeliä ja 1 tappiota (2,00 pistettä ottelua kohden).

Mistä löydän ottelun Norwich City–Southampton vihjeen ja kattavan analyysin?

Ottelutilastot ovat täällä julkisesti saatavilla; kattava vedonlyöntianalyysi ja suositeltu vihje löytyvät NoFluffPicks-sovelluksesta.