Bulgaria - Second LeagueTiedot päivitetty 04. syyskuuta 2026

OFK Pirin - Ludogorets II: ottelutilastot

OFK Pirin-logo
OFK Pirin
0 : 0puoliaika 0:0
Ludogorets II-logo
Ludogorets II

OFK Pirin vs Ludogorets II: vire, maalit ja tärkeimmät tilastot

Mikä tämä ottelu on

OFK Pirin pelasi Ludogorets II-joukkuetta vastaan sarjassa Second League (Bulgaria). Ottelu pelattiin 4. huhtikuuta 2026. Lopputulos: 0:0.

Nykyvire

OFK Pirin: 1-2-2, 1,00 pistettä ottelua kohden. Ludogorets II: 0-3-2, 0,60 pistettä ottelua kohden.

Maalitilastot

OFK Pirin tekee 1,25 maalia ja päästää 1,17 maalia ottelua kohden. Ludogorets II tekee 1,16 maalia ja päästää 1,48. Sarjan keskiarvo: 2,46 maalia.

BTTS ja Over/Under

BTTS: OFK Pirin 58 %, Ludogorets II 52 %. Over 2.5: OFK Pirin 50 %, Ludogorets II 48 %. Sarjataso: BTTS 45 %, Over 2.5 43 %.

xG, laukaukset ja pallonhallinta

xG ottelua kohden: OFK Pirin 1,50, Ludogorets II 1,48. Laukaukset ottelua kohden: OFK Pirin 11,0, Ludogorets II 11,7. Keskimääräinen pallonhallinta: OFK Pirin 53 %, Ludogorets II 50 %.

Ensimmäinen ja toinen puoliaika

OFK Pirin: johto puoliajalla 38 %, toisen puoliajan maalit 0,63. Ludogorets II: johto puoliajalla 8 %, toisen puoliajan maalit 0,64.

Maalit minuuteittain

Historiallisesti vahvin maalintekojakso on joukkueella OFK Pirin 61-75 (7) ja joukkueella Ludogorets II 61-75 (7). Tämä on aiempien maalien jakauma, ei ennuste maalin syntyajasta.

Sarjan konteksti

Second League: 2,46 maalia ottelua kohden, BTTS 45 %, Over 2.5 43 %.

Keskinäiset ottelut

Ennen tätä ottelua tietokannassa oli saatavilla 1 aiempaa keskinäistä ottelua: 0-0-1. Maalien keskiarvo 3,00, BTTS 100 %.

Puoliskoittain

0 : 0
1. puoliaika
0 : 0
2. puoliaika

Ottelutilastot

43Pallonhallinta (%)57
OFK PirinLudogorets II
5Laukaukset14
OFK PirinLudogorets II
1Laukaukset maalia kohti4
OFK PirinLudogorets II
0.69xG1.82
OFK PirinLudogorets II
3Kulmapotkut3
OFK PirinLudogorets II
41Vaaralliset hyökkäykset91
OFK PirinLudogorets II
-1Rikkeet-1
OFK PirinLudogorets II
-1Kortit-1
OFK PirinLudogorets II

Otteluennakkomitä kauden luvut kertovat?

Tämä joukkueprofiili perustuu kauden tietoihin ja vireeseen. Ottelun kulkutilastot näytetään vasta ottelun päätyttyä.

1.25Tehdyt maalit / ottelu1.16
OFK PirinLudogorets II
1.17Päästetyt maalit / ottelu1.48
OFK PirinLudogorets II
53%Keskimääräinen pallonhallinta50%
OFK PirinLudogorets II
7.58Laukaukset maalia kohti / ottelu6.04
OFK PirinLudogorets II

Joukkueiden tilastotkumpi on tehokkaampi?

Molempien joukkueiden hyökkäyksen ja puolustuksen vertailu kuluvalla kaudella.

11.04Laukaukset ottelua kohden11.68
OFK PirinLudogorets II
7.58Laukaukset maalia kohti6.04
OFK PirinLudogorets II
11.3%Laukausten tehokkuus9.9%
OFK PirinLudogorets II
53%Pallonhallinta50%
OFK PirinLudogorets II
1.5Tehty xG1.48
OFK PirinLudogorets II
1.34Päästetty xG1.41
OFK PirinLudogorets II

Laukausten laatu

OFK Pirin: TasapainoinenLudogorets II: Tasapainoinen
OFK PirinLudogorets II
Tarkkuus (laukaukset maalia kohti)69%52%
Paikkojen laatu (xG/laukaus)0.140.13
Viimeistely (maalit laukausta kohti maalia)0.160.19

Noin 0,08:n xG/laukaus tarkoittaa yleensä kaukolaukauksia; 0,15 tai enemmän yleensä boksipaikkoja. Tyyliluokitus perustuu pallonhallintaan, laukausten määrään ja tehokkuuteen.

* xG (odotetut maalit) kertoo, kuinka monta maalia joukkueen pitäisi tehdä paikoistaan. Jos toteutuneet maalit ylittävät xG:n, viimeistely on keskimääräistä parempaa; jos ne alittavat xG:n, paikkoja hukataan.

Joukkueen virekumpi on paremmassa vireessä?

Viisi viimeistä ottelua ja kauden tilasto kokonaisuutena sekä koti- ja vierasotteluissa.

OFK Pirin on 67 % parempi kategoriassa viiden viimeisen ottelun vire.

1 pistettä / ottelu - OFK Pirin · 0.6 pistettä / ottelu - Ludogorets II

OFK Pirin
DLLDW
Kauden tulosjakauma
33% W33% R33% P
Kausi (V-T-H)
8-8-8
1.33 pistettä / ottelu · maaliero +2
Viimeiset 5 (V-T-H)
1-2-2
1.00 pistettä / ottelu
Saldo kotona (W-D-L)
4-5-3
Viimeiset 5 kotona
1-3-1
DDDLW
Viimeiset 5 ottelua – keskiarvot
Tehdyt maalit: 0.6Päästetyt maalit: 0.8xG: 0.91Vastustajan xG: 0.76BTTS: 40%Over 2.5: 20%
Ludogorets II
DLDDL
Ei voittoa viidessä viimeisessä ottelussa
Kauden tulosjakauma
28% W24% R48% P
Kausi (V-T-H)
7-6-12
1.08 pistettä / ottelu · maaliero -8
Viimeiset 5 (V-T-H)
0-3-2
0.60 pistettä / ottelu
Saldo vieraissa (W-D-L)
2-2-8
Viimeiset 5 vieraissa
0-2-3
LDLLD
Viimeiset 5 ottelua – keskiarvot
Tehdyt maalit: 0.8Päästetyt maalit: 1.4xG: 1.10Vastustajan xG: 1.20BTTS: 80%Over 2.5: 20%

Maalitmiten joukkueet tekevät ja päästävät maaleja?

Molempien joukkueiden tekemien ja päästämien maalien määrät sekä Clean sheetien ja maaleitta jäämisen yleisyys.

OFK Pirin on 8 % parempi kategoriassa tehdyt maalit ottelua kohden.

1.25 maalia / ottelu - OFK Pirin · 1.16 maalia / ottelu - Ludogorets II

OFK Pirin on 26 % parempi kategoriassa päästetyt maalit ottelua kohden.

1.17 maalia / ottelu - OFK Pirin · 1.48 maalia / ottelu - Ludogorets II

OFK Pirin:n maalintekoprofiili: erittäin vahva

OFK Pirin tekee maalin 75 prosentissa otteluista (18 / 24 ottelua), kun taas Ludogorets II pitää maalinsa puhtaana 16 prosentissa (4 / 25 ottelua).

Ludogorets II:n maalintekoprofiili: vahva

Ludogorets II tekee maalin 64 prosentissa otteluista (16 / 25 ottelua), kun taas OFK Pirin pitää maalinsa puhtaana 33 prosentissa (8 / 24 ottelua).

30Tehdyt maalit (kausi)29
OFK PirinLudogorets II
28Päästetyt maalit (kausi)37
OFK PirinLudogorets II
2.42Ottelun maalikeskiarvo2.64
OFK PirinLudogorets II
3Tehdyt maalit (viimeiset 5)4
OFK PirinLudogorets II
4Päästetyt maalit (viimeiset 5)7
OFK PirinLudogorets II

Kuinka usein tehdään vähintään...

75%1 maali64%
OFK PirinLudogorets II
29%2 maalia28%
OFK PirinLudogorets II
13%3 maalia12%
OFK PirinLudogorets II
4%4 maalia12%
OFK PirinLudogorets II

Kuinka usein päästetään vähintään...

67%1 maali84%
OFK PirinLudogorets II
33%2 maalia36%
OFK PirinLudogorets II
13%3 maalia20%
OFK PirinLudogorets II
4%4 maalia4%
OFK PirinLudogorets II

* Tilastot sisältävät molempien joukkueiden koti- ja vierasottelut kuluvalla kaudella.

Molemmat joukkueet tekivät maalin (BTTS)kuinka usein molemmat joukkueet tekevät maalin?

Kuinka usein molempien joukkueiden otteluissa tehdään maaleja kummallekin puolelle verrattuna sarjan keskiarvoon.

Maalikuviot

25%BTTS puoliajalla40%
OFK PirinLudogorets II
8%BTTS molemmilla puoliskoilla8%
OFK PirinLudogorets II
29%Maali molemmilla puoliskoilla24%
OFK PirinLudogorets II

BTTS ja maalimäärä

46%Vähintään 3 maalia ja BTTS36%
OFK PirinLudogorets II
4%Vähintään 3 maalia ilman BTTS:ää12%
OFK PirinLudogorets II
40%BTTS – viimeiset 580%
OFK PirinLudogorets II

Maalimäärä (Over/Under)kuinka usein näissä otteluissa ylitetään maalirajat?

Kuinka usein joukkueiden otteluissa ylitetään maalirajat koko ottelussa ja kummallakin puoliskolla.

1. puoliaika

67%Vähintään 1 maali ennen puoliaikaa68%
OFK PirinLudogorets II
25%Vähintään 2 maalia ennen puoliaikaa52%
OFK PirinLudogorets II
13%Vähintään 3 maalia ennen puoliaikaa12%
OFK PirinLudogorets II

2. puoliaika

71%Vähintään 1 maali puoliajan jälkeen76%
OFK PirinLudogorets II
42%Vähintään 2 maalia puoliajan jälkeen36%
OFK PirinLudogorets II
17%Vähintään 3 maalia puoliajan jälkeen20%
OFK PirinLudogorets II

Ottelun puoliskotmilloin joukkueet tekevät useammin maaleja?

Miten joukkueet jakavat suorituksensa ensimmäisen ja toisen puoliajan välillä: maalit, pisteet, nollapelit ja puoliaikatilanne.

OFK Pirin on 88 % parempi kategoriassa ensimmäisen puoliajan vire (puoliaikapisteet).

1.58 pistettä / ottelu - OFK Pirin · 0.84 pistettä / ottelu - Ludogorets II

OFK Pirin — puoliaikatilanne
38% johdossa46% tasatilanteessa17% häviöllä
Ludogorets II — puoliaikatilanne
8% johdossa60% tasatilanteessa32% häviöllä

Ennen puoliaikaa (1. puoliaika)

1.58Pisteet ottelua kohden (1. puoliaika)0.84
OFK PirinLudogorets II
0.63Tehdyt maalit (1. puoliaika)0.52
OFK PirinLudogorets II
0.46Päästetyt maalit (1. puoliaika)0.8
OFK PirinLudogorets II
1.08Maalien keskiarvo (1. puoliaika)1.32
OFK PirinLudogorets II
67%Nollapeli ennen puoliaikaa36%
OFK PirinLudogorets II
42%Ei maalia ennen puoliaikaa56%
OFK PirinLudogorets II

Puoliajan jälkeen (2. puoliaika)

1.21Pisteet ottelua kohden (2. puoliaika)1.24
OFK PirinLudogorets II
0.63Tehdyt maalit (2. puoliaika)0.64
OFK PirinLudogorets II
0.71Päästetyt maalit (2. puoliaika)0.68
OFK PirinLudogorets II
1.33Maalien keskiarvo (2. puoliaika)1.32
OFK PirinLudogorets II
46%Nollapeli puoliajan jälkeen52%
OFK PirinLudogorets II
54%Ei maalia puoliajan jälkeen56%
OFK PirinLudogorets II

OFK Pirin — toisen puoliajan tulokset

25% W46% R29% P
38
Puoliaikapisteet
15
Puoliajan maalit
+4
Maaliero (1. puoliaika)
29
Toisen puoliajan pisteet
-2
Maaliero (2. puoliaika)
1.58
PPG ennen puoliaikaa
Johdon pitäminen87%

Johtaa puoliajalla 38 prosentissa otteluista ja voittaa 33 prosentissa. Säilyttää johtoaseman yleensä loppuun asti.

Puolustus puoliajan jälkeen+0.2

Päästää 0.2 maalia enemmän ottelua kohden puoliajan jälkeen — puolustus heikkenee toisella puoliajalla.

Ludogorets II — toisen puoliajan tulokset

32% W28% R40% P
21
Puoliaikapisteet
13
Puoliajan maalit
-7
Maaliero (1. puoliaika)
31
Toisen puoliajan pisteet
-1
Maaliero (2. puoliaika)
0.84
PPG ennen puoliaikaa
Johdon pitäminen350%

Johtaa puoliajalla 8 prosentissa otteluista ja voittaa 28 prosentissa. Voittaa myös otteluita ilman johtoasemaa puoliajalla.

Puolustus puoliajan jälkeen-0.1

Puolustus pysyy vakaana koko ottelun ajan.

OFK Pirin — viisi viimeistä ottelua puoliajoittain
1. puoliaika2. puoliaika
Pisteet ottelua kohden1.600.60
Tehdyt maalit / ottelu0.40.2
Päästetyt maalit / ottelu0.20.6
Ottelun maalikeskiarvo0.60.8
1 maali60%60%
2 maalia0%20%
3 maalia0%0%
Nollapeli80%40%
Ei maalia60%80%
Maaliero+1-2
Puoliaika: 40% johdossa - 40% tasatilanteessa - 20% häviöllä
2. puoliaika: 0% voitto - 60% tasatilanteessa - 40% tappio
BTTS puoliajalla (viimeiset 5): 0% - Puoliajan maalit yhteensä: 2
Ludogorets II — viisi viimeistä ottelua puoliajoittain
1. puoliaika2. puoliaika
Pisteet ottelua kohden0.601.00
Tehdyt maalit / ottelu0.60.2
Päästetyt maalit / ottelu1.00.4
Ottelun maalikeskiarvo1.60.6
1 maali80%60%
2 maalia60%0%
3 maalia20%0%
Nollapeli20%60%
Ei maalia40%80%
Maaliero-2-1
Puoliaika: 0% johdossa - 60% tasatilanteessa - 40% häviöllä
2. puoliaika: 20% voitto - 40% tasatilanteessa - 40% tappio
BTTS puoliajalla (viimeiset 5): 60% - Puoliajan maalit yhteensä: 3

* Taulukoiden värit kuvaavat tapahtumien yleisyyttä: vihreä on yleinen, keltainen kohtalainen ja punainen harvinainen. Kyse on yleisyydestä, ei joukkuearviosta.

Maalit minuuteittainmilloin maaleja syntyy?

Ottelun vaiheet, joissa molemmat joukkueet tekevät ja päästävät useimmin maaleja.

OFK Pirin
TehdytPäästetyt
6
3
0-15
5
5
16-30
4
3
31-45
5
3
46-60
7
6
61-75
3
8
76-90

Vaarallisimmillaan minuuteilla 61-75 (7 goals). Päästää eniten välillä 76-90 (8). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): -5 - myöhäiset vaiheet ovat heikkous.

Ludogorets II
TehdytPäästetyt
3
7
0-15
6
7
16-30
4
6
31-45
2
9
46-60
7
5
61-75
7
3
76-90

Vaarallisimmillaan minuuteilla 61-75 (7 goals). Päästää eniten välillä 46-60 (9). Myöhäisten maalien tasapaino (76–90): +4 - voittaa myöhäiset vaiheet.

* Jaksot 31–45 ja 76–90 sisältävät lisäajan maalit.

Muut joukkueindikaattoritmitä xG, tehokkuus ja vire kertovat?

Nykykauden päättyneiden otteluiden perusteella tehty vertailu maalipaikkojen laadusta, tuloksista ja trendeistä.

Otteluprofiili

2.53
Arvioidut maalit
hyökkäys vs. vastustajan puolustus
1.4 : 1.2
Arvioitu maalijakauma
koti : vieras
103%
Tahti vs. sarja
100 % = sarjan keskiarvo
55%
Molemmat joukkueet tekivät maalin (BTTS)
molempien joukkueiden kausikeskiarvo
+19%
Derbyvaikutus
H2H-maalit vs. tyypilliset ottelut
48%
BTTS-arvio
molempien joukkueiden maalintekotiheyden perusteella
9%
0–0-riski
noin yksi 11 ottelusta
0-1
Yleisin maalimäärä
hyökkäys vs. puolustus molemmilla puolilla

OFK Pirin

Nett xG -tasapaino
Luotujen ja sallittujen maalipaikkojen laadun ero ottelua kohden.
+0.16
Tulokset verrattuna xG:hen
Toteutuneen maalieron ja xG:n ehdottaman maalieron välinen ero.
-0.08
Pisteet verrattuna peliesitykseen
Kerättyjen pisteiden vertailu joukkueen maalieron perusteella odotettuihin pisteisiin.
-6.5 pist.
Viimeistelytehokkuus
Muutaako joukkue maalipaikat maaleiksi? Positiivinen arvo tarkoittaa, että maaleja syntyy enemmän kuin maalipaikkojen laatu ennustaa.
-0.25
Puolustustehokkuus
Pelastavatko puolustus tai maalivahti joukkueen? Positiivinen arvo tarkoittaa, että joukkue päästää vähemmän maaleja kuin sallitut paikat ennustavat.
+0.17
Hyökkäys vs. sarja
Kuinka paljon joukkue tekee maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon tässä roolissa. 120 % tarkoittaa 20 % yli keskiarvon.
91%
Puolustus vs. sarja
Kuinka paljon joukkue päästää maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon. 80 % tarkoittaa 20 % vähemmän päästettyjä maaleja.
108%
Vireen trendi
Vertaa viiden viimeisen ottelun pisteitä koko kauden keskiarvoon.
-0.33
Vahvempi toinen puoliaika?
Kuinka paljon enemmän joukkue tekee maaleja puoliajan jälkeen kuin ennen sitä.
0.0
Myöhäiset maalit
10 prosenttia joukkueen maaleista syntyy minuuteilla 76–90. Vertailun vuoksi 20 prosenttia syntyy ensimmäisten 15 minuutin aikana.
10%

Ludogorets II

Nett xG -tasapaino
Luotujen ja sallittujen maalipaikkojen laadun ero ottelua kohden.
+0.07
Tulokset verrattuna xG:hen
Toteutuneen maalieron ja xG:n ehdottaman maalieron välinen ero.
-0.39
Pisteet verrattuna peliesitykseen
Kerättyjen pisteiden vertailu joukkueen maalieron perusteella odotettuihin pisteisiin.
-1.5 pist.
Viimeistelytehokkuus
Muutaako joukkue maalipaikat maaleiksi? Positiivinen arvo tarkoittaa, että maaleja syntyy enemmän kuin maalipaikkojen laatu ennustaa.
-0.32
Puolustustehokkuus
Pelastavatko puolustus tai maalivahti joukkueen? Positiivinen arvo tarkoittaa, että joukkue päästää vähemmän maaleja kuin sallitut paikat ennustavat.
-0.07
Hyökkäys vs. sarja
Kuinka paljon joukkue tekee maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon tässä roolissa. 120 % tarkoittaa 20 % yli keskiarvon.
107%
Puolustus vs. sarja
Kuinka paljon joukkue päästää maaleja verrattuna sarjan keskiarvoon. 80 % tarkoittaa 20 % vähemmän päästettyjä maaleja.
107%
Vireen trendi
Vertaa viiden viimeisen ottelun pisteitä koko kauden keskiarvoon.
-0.48
Vahvempi toinen puoliaika?
Kuinka paljon enemmän joukkue tekee maaleja puoliajan jälkeen kuin ennen sitä.
+0.1
Myöhäiset maalit
24 prosenttia joukkueen maaleista syntyy minuuteilla 76–90. Vertailun vuoksi 10 prosenttia syntyy ensimmäisten 15 minuutin aikana.
24%

* Arvioitu maalimäärä ja -jakauma, BTTS-arvio, 0–0-riski ja maalimäärä perustuvat molempien joukkueiden julkisiin kausikeskiarvoihin ja -frekvensseihin. Tämä on tilastollinen otteluprofiili, ei yksityisen mallin ennuste tai vetovihje. Muut indikaattorit kuvaavat kauden päättyneitä otteluita.

Sarjakontekstionko kyseessä runsasmaalisesti sarja?

Miten joukkueet vertautuvat Second League:n keskiarvoihin.

Joukkueet vs. sarja

OFK PirinLigaLudogorets II
Ottelun maalikeskiarvo 2.422.46 2.64
Molemmat joukkueet tekivät maalin 58%45% 52%
Vähintään 3 maalia (Over 2.5) 50%43% 48%
Clean sheetit 33%32% 16%
Maali ennen puoliaikaa 67%70% 68%
Maali puoliajan jälkeen 71%73% 76%

^ vihreä = yli sarjan keskiarvon, ˇ punainen = alle sarjan keskiarvon. Tämä näyttää eron suunnan, ei joukkuearviota.

2.46
Maalien keskiarvo ottelua kohden
45%
Molemmat joukkueet tekivät maalin
43%
Vähintään 3 maalia (Over 2.5)
32%
Clean sheetit
1.38
Kotimaalit / ottelu
1.08
Vierasmaali / ottelu
+28%
Kotihyökkäyksen etu
+22%
Kotipuolustuksen etu
+8%
Kokonaiskotietu
Maalit 1. puoliajalla (koko sarja)
70%
1 maali
34%
2 maalia
11%
3 maalia
3%
4 maalia
Maalit 2. puoliajalla (koko sarja)
73%
1 maali
36%
2 maalia
13%
3 maalia
3%
4 maalia

Erotuomari ja valmentajat

Avaa kausiprofiilit ja vertaa ottelutilastoja, maaleja ja kurinpitotrendejä.

Keskinäiset ottelut

Edellinen kohtaaminen: OFK Pirin 0 - 0 - 1 Ludogorets II. Maalien keskiarvo 3.00, molemmat joukkueet tekivät maalin 100% ottelua.

PFC Ludogorets 1945 Razgrad II
2 : 1
OFK Pirin Blagoevgrad

UKK

Mikä oli ottelun OFK Pirin–Ludogorets II tulos?

Sarjan Second League ottelu päättyi OFK Pirin 0:0 Ludogorets II. Tältä sivulta löytyvät ottelun täydelliset tilastot, puoliaikakohtainen erittely ja keskinäiset ottelut.

Mitä maalitilastot kertovat ennen ottelua OFK Pirin–Ludogorets II?

OFK Pirin tekee keskimäärin 1,25 maalia ottelua kohden ja Ludogorets II 1,16. Sarjan Second League keskiarvo on 2,46 maalia, ja Over 2.5 toteutuu 43 prosentissa otteluista. BTTS toteutuu 58 prosentissa joukkueen OFK Pirin otteluista ja 52 prosentissa joukkueen Ludogorets II otteluista.

Millainen on joukkueiden OFK Pirin ja Ludogorets II nykyvire?

Viiden viimeisen ottelun perusteella OFK Pirin on saavuttanut 1 voittoa, 2 tasapeliä ja 2 tappiota (1,00 pistettä ottelua kohden). Ludogorets II on saavuttanut 0 voittoa, 3 tasapeliä ja 2 tappiota (0,60 pistettä ottelua kohden).

Mistä löydän ottelun OFK Pirin–Ludogorets II vihjeen ja kattavan analyysin?

Ottelutilastot ovat täällä julkisesti saatavilla; kattava vedonlyöntianalyysi ja suositeltu vihje löytyvät NoFluffPicks-sovelluksesta.